Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Příjemné páteční ráno přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (tým) 0+2, 4 střely, čas na ledě 17:00
Tři hvězdy utkání:
1. Johnny Gaudreau (CGY) 2+1
2. Michael Stone (CGY) 1+1
3. Brian Elliott (CGY) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
Je konec a Clagary kromě vítězství 5:0 nad Montrealem slaví historický rekord. Poprvé se jim totiž povedlo vyhrát osm utkání v řadě. Je třeba říci, že za vítězstvím kráčeli od první minuty zápasu. Nejvíce k úspěchu přispěla druhá třetina, ve které se jim povedlo překonat jinak solidně chytajícího Montoyu třikrát. Ve třetí třetině pak na konečných 5:0 uzavřel gólem a třetím bodem v utkání Johnny Gaudreau. Dvě asistence si připsal český útočník Michael Frolík.
59:49
Elliott si ještě jednou sáhl na puk při rozehrávce za svou brankou.
59:24
Matthew Tkachuk jen nahodil kotouč do pásma. Už není třeba se někam hnát.
58:53
Montoya si připíše ještě jeden zákrok. Tentokrát proti střele Bennetta z levého kruhu pro vhazování.
58:22
K ohrožení branky Elliotta ale nedošlo a na puku jsou už zase domácí.
58:10
Montreal rozjíždí svou útočnou akci od Byrona.
57:22
Jemelinovu střelu Elliott byl schopen betonem vyrazit do rohu.
56:57
Frolíkovu střelu z nulového úhlu chytil Montoya do lapačky. Aktivita Calgary nepolevuje ani tehdy, když už má jisté vítězství.
56:12
Calgary právě vstřelilo branku!
Pátý gól Calgary je na světě. Po Frolíkově přistrčení střílel od modré Deryk Engelland. Montoya sice jeho ránu vyrazil, ale jen k JOHNNYMU GAUDREAUOVI. Tomu už jen stačilo trefit odkrytou klec. Je to dnešní druhý gól Calgary z dorážky. Montreal dnes není dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru. Asistence: Deryk Engellandm Michael Frolík.
55:12
Přesilovka Montrealu skončila a Elliott si nemusel připsat ani jeden zákrok.
54:28
Domácí vyhodili puk a stihnou všichni vystřídat.
53:33
Naopak, mohlo být definitivně hotovo! Backlund ujížděl v oslabení sám na Montoyu. Překonat jej ale nedokázal.
53:08
Lance Bouma je vyloučen za hákování. Že by šance pro Montreal na zdramatizování zápasu?
53:08
Weberovu pověstnou tvrdou střelu zablokoval Lance Bouma.
52:33
Alex Chiasson nahodil puk do pásma, tam jej ale spolu se svými spoluhráči nevybojoval.
51:45
Elliott si připsal další úspěšný zákrok. tentokrát proti střele Jemelina z levého kruhu.
51:09
Puk po střele Backlunda nachází Al Montoya v lapačce.
50:31
Calgary si zatím celkem zkušeně hlídá pohodlný náskok a směřuje za důležitým vítězstvím.
49:38
Alex Chiasson střílel z bezprostřední blízkosti, ale Montoyu nepřekonal, i když byl brankář Montrealu bez hokejky.
48:48
Benn ještě udržel puk na modré a vypálil. Jeho střel však byla zablokovaná. Napodruhé už puk v útočném pásmu neudržel, píská se ofsajd.
47:30
Ale ani Montoya na druhé straně nemůže ani na chvíli polevit v koncentraci. Nyní zmrazil další šanci Calgary.
46:55
Třetí třetina je v podání Montrealu určitě nejlepší. Hraje aktivně a konečně pravidelně ohrožuje Elliotta.
45:41
Po přihrávce Frolíka střílel od pravého mantinelu Backlund, Montoya vyrazil puk betonem.
45:31
A Brian Elliott se znovu musel činit, aby si udržel čistý štít.
44:50
Bekhendová střele Galchenyuka nezamířila mezi tři tyče Elliottovy svatyně.
44:07
Brian Elliott vyjetý daleko ze své branky likvidoval velkou šanci Mitchella.
43:26
Tkachuck přišel o kotouč ale dostal se k němu Backlund. Ten vypálil pohotově z otočky, ale Montoya jej vychytal.
42:43
Lance Bouma vystřelil na Montoyu z levého kruhu. Brankář Montrealu si s jeho střeleckým pokusem poradil.
41:46
Lehkonenova střela byla zablokovaná a tak Elliott dál čeká na první zákrok ve třetí třetině.
41:13
Monahan se na druhé straně také ke střele nedostal.
40:40
Phillip Danault ihned za modrou čárou přišel o kotouč.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:05.
Druhá třetina je už také za námi a Calgary pokračovalo v navyšování svého náskoku. Po první třetině vedlo 1:0 a v té druhé přidalo další tři branky. Postupně se trefili Stone a pak v rychlém sledu po sobě Monahan a Ferland. Hosté zatím nehrají dobrý zápas. Vzadu jistí nejsou a vepředu nebezpeční už vůbec ne. Ellitot je dvacet minut od vychytaného čistého konta.
40:00
39:55
Frolík je dnes hodně střelecky aktivní. Jen zatím nenašel recept na překonání Montoyi. Nyní střílel z levého kruhu.
39:43
Těsně před koncem druhé třetiny je hra přerušena pro ofsajd Flames.
39:02
Po nahození Montrealu před branku kotouč nakonec projel jen těsně vedle tyčky banky Elliotta.
38:42
Montoya se zapojil do rozehrávky zpoza své brány.
37:47
Deryk Engelland nahodil puk do pásma. Tam jej však zachytil Shaw a dokáže jej dostat do středního pásma.
35:54
MICHEAL FERLAND dostal přihrávku mezi kruhy a trefil se přesně. Puk se od tyče odrazil do brány a hned zase ven. Bylo ale jasně vidět, že překročil brankovou čáru. Asistence: Johnny Gaudreau.
35:28
Stone vystřelil od modré čáry. Puk se odrazil od brusle Mitchella přesně na hokejku SEANA MONAHANA a ten jej dorazil do brány. Asistence: Michael Stone.
35:08
Po spolupráci s Tkachukem pálil Frolík, Montoyu ale ani tentokrát překonat nedokázal.
34:26
Bennett tečoval Versteegovu střelu od modré těsně vedle.
34:19
Zakázané uvolnění Montrealu znamená další vhazování před Montoyou.
33:56
Střela Giordana byla sražena mimo branku Montrealu.
33:46
Matt Stajan si naopak poměrně lehce našel prostor pro střelu. Montoyu ale překonat nedokázal.
33:28
Phillip Danault se k puku v útočném pásmu nedostal. Montreal se jen těžko v útoku prosazuje.
32:30
Po Backlundově zavezení puku do pásma střílel z pravého kruhu Hamilton, branku ale netrefil.
31:44
Stone svou další střelou tentokrát minul branku Montoyi.
31:09
Ott s Bartkowskym se poprali a oba jsou tak vyloučeni na pět minut.
31:09
30:55
Jemelin střílel od modré a Brian Elliott měl zakrytý výhled. Přesto dokázal puk vyrazit.
30:13
Mikael Backlund na konci svého střídání jen nahodil kotouč do pásma.
29:32
Brendan Gallagher se pokusil o rychlou odpověď, ale nepovedlo se. Elliott si i nadále drží čisté konto.
28:36
Po předchozí akci se k puku na pravé straně dostal MICHAEL STONE a vypálil jej na branku. Kotouč trefil tyčku a od ní se odrazil do sítě. Stone, který přišel teprve nedávno z Arizony si připsal první branku v novém dresu. Asistence: TJ Brodie, Johnny Gaudreau.
28:28
Johnny Gaudreau získal kotouč na obranné modré a vyrazil dopředu. Po jeho přihrávce pálil TJ Brodie, ale neprosadil se.
28:17
Shea Weber vypálil od pravého mantinelu. Elliott s tímto jeho pokusem neměl žádný problém.
27:07
Johnny Gaudreau předvedl skvělou techniku s pukem na holi, ale nakonec bekhendem netrefil branku.
26:16
Alex Galchenyuk střílel bekhendem z pravé strany, Elliotta však nepřekvapil.
25:40
Byron s Versteegem se do sebe pustili pěstmi. Nakonec neskončil ani jeden na ledě a oddělil je od sebe rozhodčí. Oba jsou samozřejmě vyloučeni na pět minut. Síly na ledě se ale nemění.
25:40
24:56
Paul Byron si vybruslil z rohu do mezikruží, odtud ale minul branku Elliotta.
24:31
Střelu Frolíka zápěstím z levého kruhu dokázal Montoya zneškodnit.
23:54
Matthew Tkachuk byl přistižen v ofsajdu. Jinak by ujížděl sám na Montoyu.
23:33
Frolík hledal před brankou svého spoluhráče Monahana. Ten se ale nakonec k ohrožení Montoyi nedostal.
22:51
Stajan svou rozehrávkou jen namazal puk na hokejku Galchenyuka. Ten však vystřelit nestihl a byl o něj hned zase připraven.
22:15
Montreal se dopustil zakázaného uvolnění. Hra se tak znovu přemístí před Montoyu.
21:50
TJ Brodie nebezpečně zakončoval. Jen těsně minul branku Ala Montoyi. Stačilo už jen zasunout kotouč za brankáře Habs po kličce do bekhendu.
21:28
Jemelin získal puk za svou brankou a může ho rozehrát na své spoluhráče.
20:25
Frolík pálil v končícím oslabení z pravé strany. Puk však až na Montoyu neprošel.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 4:06.
První třetina je za námi, byla ve znamení převahy domácího mužstva. Calgary zasypalo už od začátku Montoyu sprškou střel. Ten nakonec nestačil na jedinou, tu z hole Marka Giordana z přečíslení. Domácí tak vedou po dvaceti minutách hry 1:0.
20:00
19:45
Stone zablokoval střelu Markova. Puk nakonec skončil v ochranné síti.
19:21
Domácí vyhazují kotouč a zatím mají tohle oslabení pod kontrolou.
18:34
Dougie Hamilton je vyloučen za faul vysokou holí. První přesilovku bude mít Montreal.
18:13
Střela Matta Bartkowskovského od modré čáry neprošla až na Ale Montoyu.
17:05
Boj o puk u mantinelu vyhrál Montreal a může vyvézt kotouč z obranného pásma.
16:36
Michael Frolík byl dalším hráčem, který prozkoušel Montoyovu pozornost. Ten si už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě připsal další zákrok.
16:19
Hamiltonova střela z pravého kruhu byla sražena mimo branku.
15:42
A znovu se hosté osvobozují vyhození kotouče.
14:48
Rychlá kombinace Calgary nakonec vyústila v přihrávku Monahanovi na brusle. Montreal situace využil a vyhodil puk-
14:19
Prvním vyloučeným mužem utkání je hostující Shea Weber. Na trestnou lavici odjel za podražení Gaudreaua.
14:18
Troy Brouwer střílel z levé strany. Montoya byl znovu úspěšný. Zatím se dnes v brance rozhodně nenudí.
13:43
Johnny Gaudreau nebezpečně vypálil zápěstím z mezikruží. Montoya dokázal puk vyrazit.
12:35
Tu nakonec zakončoval Mikael Backlund a Montoya se měl co ohánět, aby puk udržel i proti dalším dorážkám před brankovou čarou.
12:20
Shaw nebyl s pukem vpuštěn do útočného pásma. Calgary bude rozjíždět svou útočnou akci.
10:54
TJ Brodie byl při rozehrávce pod tlakem Galchnyuka, ale nakonec se z něj i s trochou štěstí dokázal vymanit.
10:15
Protiútok hostů zakončil Alex Galchenyuk, na Briana Elliotta však recept nenašel.
10:10
Střelu Michaela Frolíka dokázal Montoya vyrazit.
10:03
Píská se icing Montrealu, hra se přesune před branku hostů.
09:55
Matt Stajan donutil Ala Montoyu k dalšímu zákroku. Náhradník Careyho Price svou úlohu zvládl a puk za svá záda nepustil.
08:49
Na druhé straně Elliotta zaměstnal střelou Andreas Martinsen. Gólman Calgary si udržel čistý štít.
08:15
Střelu Bartkowského tečoval těsně před Montoyou Bennet. Brankář Montrealu chytil puk do lapačky.
07:38
Calgary ujíždělo do přečíslení dva na jednoho, puk měl na holi Tkachuk. Ten udělal kličku, a vybídl k zakončení MARKA GIORDANA. dojíždějícího z druhé vlny. A obránce Flames trefil přesně horní růžek Montoyovy branky. Asistence: Matthew Tkachuk, Michael Frolík.
06:59
Montreal nahodil kotouč do pásma. Tam se do akce zapojuje Elliott, který rozehrává zpoza vlastní branky.
05:39
Ta nakonec skončila až střelou Webera. Elliott si připsal další zákrok.
05:25
Alex Galchenyuk vystihl přihrávku Calgary před branku a může rozehrát akci hostů.
05:05
Po střele Danaulta byl puk sražen do ochranné sítě.
04:17
Jemelin jako první výrazně ohrozil Elliotta. Jeho skrytá střela zápěstím od modré pro brankáře Flames nebyla snadnou záležitostí.
03:59
Po vyhraném buly pálil z levé strany TJ Brodie. Montoya ani teď puk za svá záda nepustil.
03:51
Puk skončil v ochranné síti za brankou Habs. Byl tam tečován někým z hokejistů hostů, vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Flames.
03:05
Montreal je na začátku utkání pod tlakem. Další zákrok musel Montoya vytáhnout proti Engellandovi.
02:24
Alex Chiasson nebezpečně pálil z blízky, Montoya znovu svůj tým podržel.
02:06
Montoya si připsal první zákrok. Puk podržel ve své výstroji, bude se vhazovat po jeho pravici.
00:30
Backlund v akci pokračovat nemůže, protože čárový rozhodčí píská ofsajd.
00:01
Obě mužstva už jsou připravena na ledě, zahajovací formace už netrpělivě čekají na zahájení zápasu.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Engelland, Giordano (C), Stone, Brodie, Bartkowski – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Brouwer (A), S. Bennett, Versteeg – Chiasson, Stajan, Bouma.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber (A), Markov (A), Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Gallagher, Danault, Pacioretty (C) – Lehkonen, Galchenyuk, King – A. Shaw, T. Mitchell, Byron – Flynn, Ott, Martinsen..
Československá stopa:

Michael Frolík (CGY) 66 zápasů, 37 bodů (14+23), účast na ledě +10
Tomáš Plekanec (MTL) 66 zápasů, 24 bodů (7+17), účast na ledě +4
Nejproduktivnější hráči:

Clagary: Mikael Backlund 47 bodů (20+27)
Montreal: Max Pacioretty 58 bodů (31-27)

Nejlepší střelci:

Clagary: Sean Monahan 22 gólů
Montreal: Alexandr Radulov 31 gólů
Vzájemné zápasy:

V této sezoně se tyto dva týmy zatím utkaly jednou a Montreal doma zvítězil 5:1. Předchozí čtyři vzájemné utkání ovládli hosté. Calgary dvakrát po sobě na domácím ledě Montrealu podlehlo, předtím ale mělo úctyhodnou sérii sedmi domácích výher v řadě (od roku 2003 do roku 2013).
Montreal Canadiens:

Montreal měl skvělý úvod sezony, ale pak začal postupně uvadat. Zdá se ale, že mu pomohla změna trenéra, když Therriena nahradil ex-bostonský trenér Julien.

Nyní má Montreal sérii šesti výher po sobě a s 84 body směřuje s 84 body z 5. místa Východní konference a 1. místa Atlantické divize. Venku Canadiens vyhráli pětkrát po sobě, z toho čtyřikrát až po vypršení normální hrací doby.
Calgary Flames:

Calgary může být s dosavadním vývojem sezony spokojeno, vypadá to, že se po roční odmlce opět podívá do play-off. Momentálně mu s 76 body patří 6. místo Západní konference a 4. místo Pacifické divize.

Flames hrají ve výtečné formě. Posledních sedm utkání vyhráli, naposledy porazili NY Islanders 5:2. Doma mají sérii čtyř výher v řadě.
Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování nočního utkání NHL mezi Calgary Flames a Montreal Canadiens. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.