Michael Frolík (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:51
Tři hvězdy utkání:

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+0
2. Conor Sheary (PIT) 1+1
3. Derek Engelland (CGY) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 30-35; Zablokované střely: 13-17; Vhazování: 49%-51%; Hity: 14-8; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.
Calgary dokázalo na domácím ledě ve Scotiabank Saddledome porazil úřadující držitele Stanley Cupu, které sice zachránil krátce před koncem normální hrací doby Sidney Crosby, v samostatných nájezdech se ale jako jediný nádherným bekhendovým blafákem prosadil Kris Versteeg a ukončil sérii pěti výher Penguins v řadě, zatímco Flames vyhráli podesáté za sebou a vyrovnali rekord organizace z roku 1978. Senzační počin. Konečný výsledek: Calgary Flames 4 Pittsburgh Penguins 3 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
Autorem vítězné branky je KRIS VERSTEEG.
Phil Kessel si sjížděl před bránu z levé strany a rozhodl se pro rychlou střelu zápěstím, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, Brian Elliott ji ale levou bruslí vyrazil mimo! Flames vítězí!
Sean Monahan mohl rozhodnout a dobře mířil nad lapačku Marca-Andreho Fleuryho, který právě s ní dokázal puk vyrazit.
Sidney Crosby zvolil rychlou střelu zápěstím, jenže minul pravý horní roh brány. Brian Elliott nemusel zasahovat.
Kris Versteeg to provedl nádherně, když v blízkosti levé tyče nádherným bekhendovým blafákem zamířil pod horní tyč! Krásná trefa!
Jevgenij Malkin zvolil rychlou střelu, kterou Brian Elliott pravým betonem skvěle vyrazil.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětašedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo a na řadu přichází samostatné nájezdy. Flames usilují o vyrovnání rekordu z roku 1978, dokáží na něj dosáhnout? O jejich desáté výhře v řadě rozhodne loterie. Za pár okamžiků jdeme na to! Skóre po prodloužení: Calgary Flames 3 Pittsburgh Penguins 3.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Mark Giordano v poslední sekundě prodloužení vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Marc-Andre Fleury ale jeho střelu po rychlém protiútoku letící těsně nad ledem vyrazil!
64:00
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:55
Brian Elliott zastavil střelu Jevgenije Malkina, který na pravém křídle pálil od modré čáry. Penguins si vzali oddechový čas, aby nabrali síly.
63:11
Jevgenij Malkin napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele s příklepem, která nad ledem mířila k pravé tyči, Brian Elliott ji ale vyrazil lapačkou před sebe a poté levým betonem zneškodnil dorážku Sidneyho Crosbyho! To byl dvojitý zákrok z říše snů!
62:53
Justin Schlutz vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Brian Elliott jeho prudkou střelu vyrazil.
62:38
Mark Giordano zatáhl za záchranou brzdu a v polovině prodloužení dostal dvě minuty za sekání.
61:53
Penguins se dostali na levém křídle ke střele, kterou Brian Elliott vyrazil nad bránu. Velice rychlá akce.
61:39
Brian Dumoulin je za svou bránou v předklonu a čeká, až jeho spoluhráči v klidu dostřídají.
61:14
Sean Monahan mohl pálit z levého kruhu pro vhazování, jenže také on situaci zbytečně přebruslil.
60:17
Dnešní utkání sleduje 19289 diváků.
60:17
Michael Frolík se po dobrém zákroku Briana Elliotta řítil do samostatného úniku, jenže po rychlém zamíchání s pukem ztratil nad kotoučem kontrolu a v blízkosti levé tyče se s ním ocitl ze střeleckého úhlu!
60:01
Pittsburgh v zápase dvakrát vedl, jenže Calgary vždy zareagovalo a poté dokonce zápas otočilo na svou stranu, jenže Sidney Crosby krátce před koncem třetí části dokázal vyrovnat a poslat dramatický zápas do prodloužení. Flames touží po 10. výhře! Skóre po třetí třetině: Calgary Flames 3 Pittsburgh Penguins.
60:00
59:40
Penguins se k ničemu nedostali a Johnny Gaudreau na útočné modré čáře předvedl stahovačku, po které se pískalo postavení mimo hru a Flames nemohli pokračovat akci.
59:20
Flames vyhodili puk podél levé strany na zakázané uvolnění a Brian Elliott se musel 40 sekund před koncem třetí třetiny připravit na vhazování, které Penguins vyhráli.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:09
Sean Monahan se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, Marc-Andre Fleury ale puk vyrazil, když proti jeho střele skvěle zasáhl vyrážečkou!
56:29
Pittsburgh právě vstřelil branku!
SIDNEY CROSBY v blízkosti pravé tyče brány po parádním nahození Conora Shearyho z levého kruhu pro vhazování atakoval Briana Elliotta, konkrétně jeho lapačku, poté, co se krásně natlačil před Marka Giordana a puk se od něj odrazil do sítě! Hlavní trenér Calgary Flames Glen Gulutzan si vyžádal Coach Challenge, kvůli nedovolenému bránění brankáře, gól byl ale celkem rychle uznán – 3:3! Drama vrcholí! Asistence: Conor Sheary a Jake Guentzel.
55:18
Phil Kessel na pravém křídle nabral rychlost a z úhlu od hrazení napřáhl k rychlé střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Brian Elliott ji ale vyrážečkou vyrazil mimo.
54:48
Ian Cole napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která mířila na pravým ramenem Briana Elliotta pod horní tyč, nakonec se však od ní odrazila do ochranné sítě!
54:12
Sidney Crosby mezi čtyřmi protihráči na levé straně pronikl do útočného pásma a poté puk předložil Jakeovi Guentzelovi, který na vrcholu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy pálil vedle bližšího horního rohu.
53:39
Chris Kunitz z levého křídla nahazoval puk před bránu, Phil Kessel ho ale ve velké šanci netrefil.
53:00
Calgary se během třetí třetiny dostalo již k deseti střelám, zatímco Pittsburgh k pouhých dvěma.
51:11
Penguins se snažili po pravém křídle proniknout do útočného pásma, jejich snažení ale zastavil ofsajd.
51:02
Matthew Tkachuk na levém křídle vypálil z úhlu od mantinelu a jeho střela zamířila nad horní tyči do ochranné sítě. Tempo hry se nyní trochu zpomalilo.
50:04
Flames ihned po vhazování vypálili od modré čáry a Marc-Andre Fleury se musel v bráně Pittsburghu činit, když puk letící těsně nad ledem vyrazil pravým betonem!
50:01
Troy Brouwer na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Marc-Andre Fleury bez problému podržel puk na své hrudí. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
49:38
Penguins se po vyjetí zpoza brány v blízkosti levé tyče k ničemu nedostali a Brian Elliott puk zmrazil pod lapačkou.
49:11
Chad Ruhwedel v blízkosti pravého kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy po krásné zpětné diagonální přihrávce z levého křídla ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější tyče.
49:01
Mark Giordano byl zřejmě hráčem, který z levé strany obranného pásma vyhodil puk přes ochranné sklo, ale byla tam teč, takže vylučovat se nyní nebude.
47:45
Deryk Engelland na pravé straně útočného pásma napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která od modré čáry mířila pod horní tyč, Chris Kunitz ji ale srazil do rohu.
47:14
Penguins na levém křídle vypálili z ostrého úhlu a Brian Elliott na přední tyči po snadném zákroku ukryl puk v náručí. Hra byla přerušena. Flames vedou 3:2!
46:02
Chris Kunitz se pokusil bleskově vyrovnat, jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování ale na přední tyči zastavil Brian Elliott, po jehož zákroku následuje krátký brejk.
45:22
Calgary právě vstřelilo branku!
Skvělý JOHNNY GAUDREAU se na levém křídle po nabrání rychlosti a průniku do útočného pásma nádhernou stahovačkou zbavil Rona Hainseyho, kterému puk prohodil mezi nohama, a poté po fenomenálním objetí brány kotouč v blízkosti pravé tyče zasunul do brány! Marc-Andre Fleury nevěděl, kde mu hlava stojí, a Flames po využití přesilové hry vedou! Asistence: Kris Versteeg.
44:50
Phil Kessel chtěl vypomoci v obranném pásmu, jenže na pravé straně fauloval TJ Brodieho. Dvě minuty sekání.
44:38
Oskar Sundqvist nabral na pravém křídle rychlost a po zavezení puku do útočného pásma na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné táhlé střele, která nad ledem mířila k přední tyči, Brian Elliott ji ale ukryl v lapačce!
43:56
Flames si vytvořili obrovský tlak a dostali se k několika střelám, z nichž nejnebezpečnější z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířila ke vzdálenější levé tyči a Marc-Andre Fleury ji pravým betonem skvěle vyrazil do vzduchu a mimo!
42:46
Johnny Gaudreau se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže si vylámal zuby na pravém betonu Marc-Andreho Fleuryho, stejně jako vzápětí jeden z jeho spoluhráčů!
42:12
Conor Sheary vypálil z mezikruží a Brian Elliott jeho pokus holí přizvedl do ochranné sítě. Vzápětí na opačné straně ledové plochy pálili Flames na pravém křídle z ostrého úhlu, také Marc-Andre Fleury byl ale puk vyrazil.
41:25
Sam Bennett si z levého křídla krásně sjel do pravého kruhu pro vhazování a po pěkné otočce napřáhl ke střele zápěstím, kterou jeden z ležících hráčů Penguins před bránu usměrnil tělem vedle levé vzdálenější levé tyče. Marc-Andre Fleury nakonec zasahovat nemusel.
40:53
V úvodu třetí třetiny je hra hodně kouskována. Calgary podél střídaček vyhodilo puk na zakázané uvolnění.
40:28
Další přerušení hry v blízkosti útočné modré čáry Penguins, kde puk skončil za střídačce domácích Flames.
40:06
V Calgary začala poslední třetí třetiny utkání a po pouhých šesti sekundách byl puk sražen na střídačku.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-24; Zablokované střely: 6-12; Vhazování: 50%-50%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné min.: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:57.
Prostřední část utkání na ledě Calgary i přes obrovské množství šancí na obou stranách přinesla jediný gól, o který se postaral střelou od modré čáry, která byla před bránou dvakrát tečována hráči Penguins, domácí obránce Dennis Wideman. Flames podruhé v zápase dokázali srovnat krok a oba týmy budou vstupovat do závěrečné části za nerozhodného stavu. Skóre po druhé třetině: Calgary Flames 2 Pittsburgh Penguins 2.
40:00
39:33
Sean Monahan se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže Marc-Andre Fleury ho dokázal skvěle chytat, když puk vytáhl v závěru druhé části nad horní tyč! To byla skvělá šance!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:45
Marc-Andre Fleury se vydal za bránu, aby stavil nahození Flames a přenechal puk rozehrávajícímu Ronu Hainseymu.
38:18
Útočnou snahu Penguins na levém křídle zastavil ofsajd a hra byla samozřejmě vykázána do středního pásma.
36:45
Brian Dumoulin napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Brian Eliott ukryl v náručí.
36:43
Trest pro brankáře Briana Elliota vypršel a domácí hokejisté Calgary hrají opět v plném počtu.
35:40
Lance Bouma mohl udeřit v oslabení, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování ale po pěkném úniku podél hrazení zamířila vedle bližšího horního rohu brány.
35:12
Penguins se neprosadili na pravém křídle, když špatně přešli útočnou modrou čáru a ocitli se v ofsajdu.
34:55
Sidney Crosby vypálil z úhlu v blízkosti pravé tyče a Brian Elliott jeho pokus bez větších potíží hrudí vyrazil.
34:43
Jeden z hráčů Calgary usedne na trestnou lavici, protože Brian Elliott dostal menší trest za podražení. Dvě minuty za svého brankáře odpyká Matthew Tkachuk.
34:13
Justin Schlutz na opačné straně ledové plochy pálil po ledě z pravého kruhu pro vhazování směrem na vzdálenější levou tyč, také Brian Elliott ale skvěle zasáhl pravým betonem! Neskutečná pasáž zápasu bohatá na šance!
34:05
Johnny Gaudreau se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci a po ledě mířil ke vzdálenější tyči, Marc-Andre Fleury ale jeho pokus pravým betonem vyrazil a podržel Penguins nad vodou!
33:47
Jevgenij Malkin na pravém křídle po přihrávce Phila Kessela o mantinel za bránou napřáhl z ostrého úhlu ke střele, kterou Brian Elliott po skvělém rozštěpu s velkými problémy vyrazil!
32:48
Penguins rychle rozpohybovali puk a Brian Dumoulin na levém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Brian Elliott ale předvedl úžasný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce! To byl fantastický reflexivní zákrok!
32:08
Vyloučený Scott Wilson se vrací zpět na ledovou plochu a hokejistům Calgary se početní výhodu nepodařilo využít.
31:44
Matt Tkachuk byl zřejmě opět hráčem, který tentokrát pálil na pravém křídle od hrazení, Marc-Andre Fleury byl v každém případě připravený a puk ukryl ve své lapačce.
31:22
Matt Tkachuk se ocitl před bránou v obrovské šanci, když Mark Giordano na levém křídle od modré čáry nahodil puk před brankoviště a první jmenovaný hráč z otočky pálil po ledě k levé tyči, Marc-Andre Fleury ale skvěle zasáhl pravým betonem a poté si poradil i s jeho dorážkou!
30:08
Velice zajímavý okamžik! Matt Stajan na pravém křídle útočného pásma zezadu zasáhl holí do obličeje Alexe Chiassona, tedy svého spoluhráče, a Scott Wilson dostal dvě minuty! Dokonale se opakuje situace z úvodu duelu.
30:04
Calgary podniklo po pravé straně ledové plochy rychlý výpad, který zastavilo postavení mimo hru.
29:54
Chad Ruhwedel se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, ani jedna ale gólem neskončila a po postavení mimo hru v podání Penguins následuje reklamní přestávka, po které ihned v utkání pokračujeme.
29:31
Conor Sheary předvedl v pravém kruhu pro vhazování nádhernou stahovačku, kterou se zbavil stínícího protihráče, a z ostrého úhlu napřáhl zápěstím ke střele, kterou na přední tyči brankář Brian Elliott hrudí vyrazil za bránu!
28:11
Chad Ruhwedel se dostal z pozice obránce v blízkosti levé tyče ke střele, Brian Elliott ji ale hrudí vyrazil.
27:44
Vyloučený Mark Giordano se vrátil zpět na ledovou plochu poté, co jeho spoluhráči fantasticky přečkali oslabení.
27:04
Dennis Wideman vyhodil puk úplně stejně, jako ped pár okamžiky Matt Stajan poté, co chtěl Jevgenij Malkin přihrávat mezi kruhy pro vhazování zpoza brány, Brian Elliott ale v blízkosti své pravé tyče jeho pokus rozbil.
26:32
Matt Stajan odvedl dobrou práci, když z obraného pásma diagonálně vyhodil puk do levého rohu ledové plochy.
25:44
Mark Giordano za vlastní bránou přidržel zezadu Sidneyho Crosbyho, konkrétně jeho hůl, a dostal dvě minuty. Penguins mají druhou přesilovou hru.
25:14
Penguins se vydali na steč po levém křídle, kde jejich útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.
24:37
Penguins se ocitli pod obrovským tlakem a raději puk podél střídaček vyrazili na zakázané uvolnění poté, co Jevgenij Malkin v obranném pásmu předvedl tři úžasné obranné zákroky, kterými zablokoval rány Flames!
24:01
Na opačné straně mohl udeřit po neúspěšné a nádherné kombinaci TJ Brodie, v blízkosti pravé tyče ale orazítkoval pouze výstroj brankáře Marca-Andreho Fleuryho.
23:27
Conor Sheary se ocitl v blízkosti levé tyče po krásné kolmé diagonální přihrávce ve velké šanci a rychlou střelou zápěstím mířil do bližšího levého horního rohu brány, Brian Elliott ale předvedl úžasný zákrok, když vyrážečkou puk vyrazil mimo! Slibná příležitost nevyužita.
22:43
Chad Ruhwedel vypálil z pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho pokus mířil do vzdálenějšího levého horní rohu brány, Brian Elliott ale zachoval chladnou hlavu a vestoje pukvyrážečkou vyrazil do ochranné sítě!
22:35
Calgary se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, které se stává rutinou na straně Flames.
21:40
DENNIS WIDEMAN po vyhrané buly Flames v útočném pásmu napřáhl od modré čáry na pravém křídle ke krásné táhlé střele zápěstím, kterou na úrovni horní tyče v blízkosti pravé tyče tečoval Nick Bonino a poté Ron Hainsey, od něhož se puk odrazil k ledu a vzdálenější levé tyči. Calgary krátce po přestávce podruhé v zápase srovnalo krok a stav utkání je 2:2! Asistence: Kris Versteeg a Sam Bennett.
21:26
Johnny Gaudreau napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:13
Marc-Andre Fleury vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Flames z pravého křídla, což se mu příliš nepodařilo. Domácí hokejisté se ale k ničemu nedostali.
20:50
Ian Cole na levém křídle v úvodu druhé třetiny vypálil od mantinelu z ostrého úhlu a Brian Elliott, který šel rychle do kolen, na přední tyči snadno ukryl puk v náručí.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-12; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 4-0; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně ve 3:03.
Matt Stajan po pohledné akci, u jejíhož zrodu stál dobře forčekující Alex Chiasson, odpověděl na úvodní gól Conora Shearyho, který se prosadil na konci třetí minuty. Penguins si ale vzápětí zahráli přesilovou hru, kterou po nádherné narážečce s Chrisem Kunitzem využil ruský sniper Jevgenij Malkin. Skóre po první třetině: Calgary Flames 1 Pittsburgh Penguins 2.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:20
Jake Guentzel po zpětné přihrávce Sidneyho Crosbyho napřáhl mezi kruhy pro vhazování ke krásné táhlé střele, která se od horní tyče odrazila zpět do hry! To byla obrovská šance, Briana Elliotta ale zachránila konstrukce brány!
17:31
Conor Sheary vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale minula levý horní roh brány.
16:31
Marc-Andre Fleury si připsal snadný zákrok po střele Calgary, které se zatím snaží podruhé vyrovnat marně.
15:51
Útočník JEVGENIJ MALKIN si krásně narazil puk přihrávkou přes šířku útočného pásma s Chrisem Kunitzem a v blízkosti pravé tyče brány puk bekhendem bez problému zametl do odkryté brány! Brian Elliott se snažil přesunout marně a Penguins po využití přesilové hry vedou 2:1 poté, co si vzali ztracené vedení v závěru třetiny zpět! Asistence: Chris Kunitz a Phil Kessel.
15:10
Michael Frolík dostal menší trest za vysokou hůl, když na levé straně obranného pásma fauloval jednoho z hráčů Penguins, kteří si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
14:42
Flames se potřetí v první třetině nepodařilo rozehrát a puk opět podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
14:25
Johnny Gaudreau předvedl úžasný sprint a po přebruslení Justina Schlultze v blízkosti pravé tyče bekhendem plácl do volného puku, Marc-Andre Fleury ale zasáhl fantasticky hrudí!
14:12
Penguins se na pravém křídle dostali ke střele, která z úhlu mířila na přední tyč, a Brian Elliott ji hrudí vyrazil.
13:48
Alex Chiasson ve středu útočného pásma svého týmu ukradl puk rozehrávajícím Penguins a poté si netroufl na střelu. Stál ovšem u zrodu gólové akce, když na pravém křídle přiťukl puk po jeho pěkném zatažení Derykovi Engellandovi, který se krásně uvolnil dlouhým obloukem a z úhlu poslal od mantinelu před bránu pěknou přihrávku, do které na přední tyči vložil hůl MATT STAJAN a puk usměrnil ke vzdálenější levé tyči. Calgary Flames dokázalo skórovat a vyrovnalo na 1:1! Asistence: Deryk Engelland a Alex Chiasson.
12:59
Brian Elliott se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Penguins z pravého křídla a holí bez problému rozehrál.
11:36
Micheal Ferland se na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování ocitl po přiťuknutí Johnnyho Gaudreaua ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale minul pravý horní roh brány a Sean Monahan se poté k dorážce nedostal.
11:25
Dougie Hamilton na pravém křídle vypálil od modré čáry a Marc-Andre Fleury jeho pokus ukryl na přední tyči v lapačce, přestože kotouč mířil vedle pravého horního rohu brány. Před námi je krátká reklamní přestávka.
10:36
Jake Guentzel na pravém křídle z ostrého úhlu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Brian Elliott byl ale pozorný a puk vyrážečkou skvěle vyrazil mimo tři tyče!
10:02
Vyloučený Ron Hainsey se vrátil zpět na ledovou plochu a také hokejisté Pittsburghu úspěšně přečkali první oslabení.
09:02
TJ Brodie se v pravém kruhu pro vhazování zatím dostal jako jediný ke střele, která ovšem byla zablokována.
08:02
Ron Hainsey, který dnes nastoupil ke svému jubilejnímu 900. utkání v NHL, dostal menší trest za vysokou hůl.
08:02
Flames se dostali na levém křídle v blízkosti levé tyče k nebezpečné střele, kterou Marc-Andre Fleury dokázal vyrazit hrudí mimo, jenže vzápětí se bude vylučovat.
07:41
Brian Elliott nahození Penguins z pravého kruhu pro vhazování na přední tyči bez problému lapil do lapačky a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
07:20
Hokejisté Calgary napřáhli na pravém křídle k dlouhé táhlé střele, kterou Marc-Andre Fleury hrudí vyrazil mimo.
06:04
Sean Monahan využil volného prostoru na levém křídle a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány Marca-Andreho Fleuryho.
05:36
Flames se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk podruhé v zápase zamířil na zakázané uvolnění.
05:19
Jevgenij Malkin v blízkosti levé tyče nádherně přebral puk po kolmé přihrávce zády k bráně a vestoje vypálil bekhendem po ledě, Brian Elliott ale jeho pokus vyrazil pravým betonem!
04:54
Sidney Crosby vypálil zápěstím z pravého kruhu pro vhazování a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, jeho střela ale zřejmě byla sražena do pravého rohu ledové plochy. Nejsem si úplně jistý, zda Brian Elliott zasahoval nebo ne. Puk ale v síti podruhé neskončil.
03:25
Johnny Gaudreau málem dostal dvě minuty, protihráče ale nezasáhla jeho hokejka, nýbrž puk.
02:54
Brian Elliott sice fantasticky zasáhl proti diagonální střele CONORA SHEARYHO z pravého kruhu pro vhazování levým betonem, jenže akce Penguins pokračovala. Sidney Crosby za bránou přihrál rychle Jakeovi Guenzelovi, který krátkou zpětnou přihrávkou z blízkosti levé tyče našel před brankovištěm již jmenovaného Conora Shearyho, který z blízkosti bez přípravy zamířil nad ledem a pravým betem brankáře Flames k levé tyči! Penguins se rychle prosadili a vedou 1:0! Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.
02:37
Matt Stajan se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru, které bylo posouzeno jako úmyslné, a po pár sekundách domácí hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
02:11
Matt Stajan se po přihrávce z levého křídla dokázal v mezikruží protáhnout ke střele, která mezi dvěma věžemi Penguins mířila po ledě k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ji ale levým betonem vyrazil a připsal si první zákrok!
01:55
Dennis Wideman na pravém křídle vyvážel puk, který se krátce za modrou obrannou čárou Flames od jednoho z hráčů Pittsburghu odrazil mimo ledovou plochu.
01:37
Penguins nejprve nahodili puk do pásma Flames, aby mohli rychle vystřídat, a poté se do útočné třetiny pokoušeli proniknout středem ledové plochy, rozhodčí ale odpískali ofsajd.
00:31
Jake Guentzel si na levém křídle najel na krátkou kolmou přihrávku Phila Kessela a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, která bez přípravy minula bližší horní roh a skončila v ochranné síti.
00:01
Puk právě dopadl na led a lahůdka v podobě dvou týmu hrajících ve fantastické formě mezi Calgary a Pittsburghem právě začalo. Úvodní akce Penguins žádné nebezpečí nepřinesla.
00:01

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Engelland, Bartkowski, D. Wideman – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer (A) – Bouma, Stajan, Chiasson. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, J. Schultz (A), Streit (A), Hainsey, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Kunitz, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Archibald – Kühnhackl, Sundqvist, Rowney. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Justin StPierre, Brad Watson. Čároví: Brad Kovachik, Ryan Galloway.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

08.02.17 Pittsburgh Penguins – Calgary Flames 2:3
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh v Metropolitní divizi nahání na prvním místě Washington a v případě vítězství nad Calgary ho může o bod předskočit. Penguins budou usilovat na ledě Flames o šesté vítězství v řadě a na rozdíl od Capitals mají jeden zápas k dobru. Washington má na čele 95 bodů a Pittsburgh na něj ztrácí jeden jediný bod. Svěřenci Mikea Sullivana neprohráli od 2. března ani jeden zápas a vyhráli úvodní tři z celkových pěti utkání venkovního tripu.
CALGARY FLAMES

Calgary vyhrálo devět zápasů v řadě a proti Pittsburghu může vyrovnat nejdelší sérii vítězství v historii organizace, které dosáhlo v období mezi 15. říjnem a 4. listopadem 1978, když vyhrálo deset zápasů v řadě. Flames se mohou stát čtvrtým týmem v letošní sezóně NHL, který dosáhl 10 nebo více výher v řadě. Calgary se může připojit k týmům Columbus (16 výher v řadě), Minnesota (12) a Philadelphia (10).
Zámořská NHL pokračuje v úterý v noci celkem osmi zápasy, z nichž jeden nabídne opravdovou lahůdku. Calgary přivítá na svém ledě Pittsburgh a vzájemný duel slibuje parádní střetnutí. Flames budou chtít dosáhnout na jubilejní desáté vítězství v řadě, zatímco Penguins na šesté. Prodloužit vítěznou šňůru se ovšem může podařit jen jednomu týmu, kterému?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.