Michael Frolík (CGY) (0 + 1, 1 střela na branku, čas na ledě 14:53)
Střely na branku v zápase

Calgary Flames: 22

Washington Capitals: 29
Máme za sebou utkání mezi Calgary Flames a Washington Capitals, které nabídlo většinu branek už během úvodního dějství. Hosté šli nejdříve do vedení o dvě branky, ale Flames ještě stačili do první sirény alespoň snížit. Jenže pak už střelci mlčeli a zápasu dominovali hlavně oba brankáři, jež pochytali spoustu střel. Poslední gól zaznamenal až pár sekund před koncem Marcus Johansson, který potvrdil hostující vítězství trefou do prázdného zařízení. Ze zápasu si tedy dva body berou hokejisté z Východní konference, Plameny dnes neuspěly. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký poslední den měsíce října.
59:36
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto o tom, kdo si z dnešního utkání odnese vítězství. Flames sice dlouho dobře kombinovali v pásmu a snažili se usilovně o vyrovnání, jenže to nepřichází a místo toho se Washington Capitals prosazují trefou do prázdné branky. Toto už domácí hokejisté jen hodně těžko stihnout. Kotouč do odkryté klece poslal MARCUS JOHANSSON, který se tak prosazuje podruhé v utkání. Asistence: Jay Beagle.
59:18
Flames zvládli vhazování v útočném pásmu a Brodie pálil příklepem od modré čáry. Ale jeho střela vůbec netrefila branku.
59:11
Podle očekávání si trenéři Calgary vybírají oddechový čas, dobře vědí, že teď je ten nejvyšší čas na poradu.
59:11
Zakázané uvolnění Washingtonu, Plameny tedy mají k dobru vhazování v útočném pásmu.
58:55
Brian Elliott už je venku z branky a Calgary Flames zkoušejí hru v šesti mužích a s prázdnou klecí.
58:28
Johanssonova střela hned po vhazování, ale k brance nedoletěla. Hostům ale bude stačit nyní zůstav útočném pásmu.
58:06
Už běží poslední dvě minuty základní hrací doby a je asi pouze otázka času, kdy Brian Elliott zamíří ven z branky a kdy domácí mančaft zkusí hru v šesti mužích na ledě.
57:30
Po delší časové odmlce se Calgary Flames dokázali udržet v útočném pásmu a udělat zajímavé rozestavení. Jenže z něj nepramenila žádná lepší střela.
56:50
Buraovského střela z místa za levým kruhem, ale šikovný talent v dresu Capitals úplně přestřelil branku, možná měl ještě v dané situaci volit spíše nahrávku.
56:33
Puk sražen někam mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
56:08
Flames se nyní hodně komplikovaně dostali do útočného pásma a navíc se tam moc dlouho neudrželi. Takovýto styl hry bude nyní pochopitelně vyhovovat hlavně Washingtonu.
55:58
Ještě jedna komerční přestávka, po jejím konci budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby.
55:32
Obrovská šance Alexe Ovečkina na brankovišti, kam dostal nahrávku od spoluhráče. Když ale vypálil z první, Brian Elliott si na něj skvěle počíhal u pravé tyčky. Calgary tedy stále živí naděje na vyrovnání.
54:56
Elliott nyní sice musel zasahovat, ale jednalo se o jednoduché nahození, které sotva doletělo k brance, takže žádná těžká práce pro ochránce domácího zařízení.
54:36
O pár vteřin později úplně stejný problém, další hostující icing a hokejisté v bílém dresu se mají problém dostat z vlastní obranné třetiny.
54:30
Zakázané uvolnění Washington Capitals. Hra se tak přesunuje před Bradena Holtbyho.
54:06
Burakovsky nebyl v příliš výhodné pozici, tak jen nahodil touš směrem k zadnímu mantinelu. Tam sice nebyl první nikdo z jeho spoluhráčů, ale aspoň vznikl klid pro Caps.
53:39
Pohledný Elliottův zákrok, také domácí brankář drží chvíli před koncem základní hrací doby svůj celek nad vodou.
53:24
Stajan a Brouwer to nemysleli špatně, ale když přešli útočnou čáru, zamotal se jim puk pod bruslemi a následně už znovu hráli Washington Capitals.
52:39
Jokipakka se srazil se spoluhráčem v útočné třetině a málem z toho byly problémy pro domácí celek, protože tito dva jedinci se pak nestíhali vrátit do obranné třetiny.
52:10
Čas ubíhá a Plameny budou pomalu muset začít riskovat, protože Capitals nedovolují svému soupeři ve třetí třetiny příliš vyložených šancí na vyrovnání. I když, pár bych se jich našlo.
51:43
Monahan mohl klidně útočit, ale byl v útočné třetině sám proti dvěma bránícím hráčům soupeře, takže jeho šance na úspěch nebyly příliš velké.
51:05
Hosté zvládli také další vhazování, moc dlouho ale v útočné třetině nezůstali. Následně totiž Michael Frolík nepříjemně ohrozil Holtbyho klece přízemní střelou.
50:54
Stajan zůstal na chvíli ve středním pásmu u kotouče úplně sám, poté zase zasahoval Brian Elliott, jenž během posledních minut neměl příliš práce. Následuje komerční pauza, po jejím konci pokračujeme.
50:17
Oshieho střela z dálky skončila sražená za brankou, Washington přesto ještě zůstává na kotouči v útočném pásmu a snaží se forčekovat. Což se mu také daří.
49:36
Wilson hledal na levé straně připraveného Carlsona, ale ten neměl připravenou hokejku k zakončení. Na druhé straně musel Holtby rychle reagovat na protiútok.
49:03
Co víc, Mikael Backlund už v tomto zápase vypálil šestkrát, jeden jeho pokus skončil gólem.
48:44
První útočná formace Flames je znovu na ledě a asi nepřekvapí, že zase zakončoval střelec Backlund. Holtby si s ním ale věděl rady, když našel kotouč lapačkou ve vzduchu a pak jej raději podržel.
48:08
V přečíslení tři na dva chvilku vyrazili hokejisté Plamenů, ale hosté se velice rychle dokázali vrátit dozadu a uhasit největší trable před svým gólmanem.
47:56
Uvidíme první komerční přestávku ve třetí třetině, těsně před jejím začátkem si připsal Braden Holtby zákrok lapačkou.
47:34
Nebude dlouho trvat a budeme za sebou mít polovinu třetí třetiny. Calgary se čas na vyrovnání hodně rychle krátí, navíc se ani moc nepřerušuje, to hraje do karet Capitals.
46:52
Wideman se pustil proti dvěma hráčům v bílých trikotech, proti byl ale Jay Beagle, který svého soupeře nepustil dále než na modrou útočnou čáru.
46:16
Johansson měl problém s Brodiem, ale podařilo se mu jej obehrát a nakonec také objet celou domácí branku. Nebylo to ale Capitals nic platné, protože nevypálili.
45:50
Zakázané uvolnění Washington Capitals, hra se po této nepřesnosti hostujícího celku přesunuje zpátky před Bradena Holtbyho, tam za chvíli proběhne vhazování.
45:30
Engeland hledal někoho, kdo by vyrazil do šance za Flames, jenže ten někdo se v daném momentě nenabídl a celá situace končí ofsajdem.
45:02
Možnost zakončit měl také Williams, jenže se po něm vrhla hned dvojice hráčů v červeném dresu a bylo po možnosti.
44:28
Alex Ovečkin a jeho obranná práce před Bradenem Holtbym, nakonec to obávaný snajpr hostujícího celku v pohodě zvládl a už mohl vyrazit směrem dopředu.
44:00
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení, před malým okamžikem měl vylouženo šanci Monahan, když pálil z pozice před levým kruhem. Ale přestřelil, takže Flames se zatím vyrovnání nedočkají.
43:20
Orlov si pohlídal puk kousek před modrou čarou, opřel se do něj a vypálil. Ale rána skončila těsně nad úrovní horní tyčky domácí klece.
42:50
Stajan a jeho pokus o nahození od levého mantinelu, jenže spíše potřeboval někomu nahrávat, než pálit z této méně výhodné pozice.
42:13
Kuzněcov vjel hodně rychle do útočného pásma a bez většího váhání střílel. Jenže branku vůbec netrefil, takže Brian Elliott může zůstat úplně v klidu.
41:40
Brouwer a Hamilton si rychle vyměňovali kotouč kolem modré čáry, pak ještě někdo dorážel na brankovišti a halo to jen zahučelo.
41:19
Zakázané uvolnění Washington Capitals, hra se tak znovu vrací do jejich třetiny.
40:52
Hosté už jsou znovu kompletní a toto oslabení tedy v pohodě zvládli. Přesto se ještě Backlund tlačil do šance, když se mu navíc nabízel na levé straně Frolík.
40:34
Widemanova střela Holtbyho nepřekvapila, brankář Washingtonu ji čekal a navíc na ni moc dobře viděl, takže kotouč v pohodě vyrazil před sebe.
40:04
Williams je ještě stále na trestné lavici, takže pochopitelně pokračuje domácí přesilovka.
40:01
Úvodní buly třetí periody je připraveno, můžeme pokračovat v zápase.
Blížíme se k začátku třetí třetiny. Oba týmy mají ještě o co hrát. Calgary stále ztrácí jedinou branku a Capitals naopak nemají vůbec nic jistého.

Washington Capitals: 21
To je ze druhé třetiny vše, zatímco v úvodní periodě padly hned tři branky, ve druhé jsme neviděli ani jeden gól a je tedy jasné, že si na další střelecké úspěchy budeme muset počkat do třetí třetiny. Pokud alespoň tam nastanou. Nadále tedy platí, že Washington Capitals drží na hokejkách těsné vedení 2:1.
40:00
39:38
Čas na jednu z posledních střel v této periodě. Jenže Calgary Flames jsou nadále pouze ve středním pásmu a tato přesilovka jim nevychází podle představ.
39:15
Už se hraje poslední minuta prostřední dvacetiminutovky, T. J. Brodie nahazoval o mantinel, ale nikdo nevystihl jeho taktiku.
38:44
Capitals se ale hned na úvod oslabení osvobozují a navíc se jim podařilo několik podržet soupeře v jeho pásmu.
38:36
Ačkoli Justin Williams s rozhodčím vůbec nesouhlasí, je to právě útočník Washingtonu, kdo je nyní odeslán na trestnou lavici a bude doufat, že jeho celek v oslabení neobdrží branku. Jedná se o trest za sekání.
38:15
Matt Stajan si udělal místo na levé straně útočného pásma, místo střely ještě hledal Hamiltona. Ale rána nakonec končí jen na betonech Hotlbyho, který v pohodě zasahuje.
37:50
Hostující obránci jen ledabyle nahodili puk za Elliottovu klec, tam byli poměrně podle očekávaní jako první hráči Flames.
37:25
Postavení mimo hru v podání Calgary Flames.
37:06
Obrana domácích si nyní dala hodně na čas s rozehrávkou, navíc se ji nepodařilo protlačit puk až dopředu na Monahana. Zatím to nevypadá, že bychom se v prostředním dějství měli dočkat branky.
36:46
Monahanova střela končí v Holtbyho rukavici. Také brankář Washingtonu toho ovšem hodně viděl, takže neměl takový problém s tím, aby kus černé gumy pokryl.
36:38
Nejdříve pálil od modré čáry hostující obránce Alzner, následně je hra přerušena pro ofsajd Calgary Flames.
36:04
Giordanova střela nevypadala špatně, ale jen těsně minula branku, Holtby vůbec nemusel zasahovat. Navíc se domácí celek příliš dlouho neudržel v pásmu na kotouči.
35:35
Ovečkin teď měl ale také obrannou práci, když jeden z forvardů v červeném uháněl dopředu. Na druhé straně zase v šanci Williams, ale přestřelil.
35:25
Čárový rozhodčí nebyl tentokrát spokojen s průběhem vhazování, buly se tedy na stejném místě musí opakovat potřetí za sebou.
35:23
Hned po buly pálil z dálky Alex Ovečkin, Brian Elliott jeho pokus tahem v pohodě uschoval do lapačky.
35:21
Ještě jedna reklamní přestávka ve druhé třetině, pak už budeme sledovat závěr prostředního dějství. Padne ještě nějaká branka?
35:03
Chiasson vyhodil kotouč dostatečně daleko od domácího zařízení, Capitals se přesto ještě vrátili zpátky před Elliotta a zkusili tam kombinovat.
34:24
Burakovsky a Orlov si nahrávali kolem pravého mantinelu, pak se touš dostal ke Carlsonovi. Ale Elliott nejprve vůbec nemusel zasahovat.
33:50
Hosté zvládli další buly ve středním pásmu a hned se pokusili nahodit puk dopředu. To se jim sice povedlo, ale už se nedostali k žádné střele, ani Oshie od pravého mantinelu.
33:46
Matt Stajan zkusil co nejrychleji zakončit, ale od někoho před bránou se puk odrazil pouze do ochranné sítě. Po reklamní pauze proběhne nové buly.
33:12
Vyloučený hráč Capitals je zpátky na ledové ploše, Flames tedy na rozdíl od svého soka svou první přesilovku v zápase nedokázali zužitkovat.
32:06
Gaudreau mohl dokonce ve vlastním oslabení zkusit zaútočit, ale k vlastní smůle ve středním pásmu na modré čáře přišel o touš.
31:14
První střela minula branku a Holtby vůbec nemusel zasahovat, navíc se následně Washingtonu povedlo poměrně rychle vyhodit kotouč.
30:57
Flames si zahrají vůbec první přesilovku zápasu. Na trestnou lavici musel odejít hostující hokejista T. J. Oshie, který hákoval soupeře. Je tu tedy možnost pro Plameny.
30:45
Už rozehrávali zpoza své klece Washington Capitals, ale Orlov našel nahrávkou příliš nepřesně útočníka vepředu. A tak z toho nepramenila hostující zakončení na branku.
30:14
Po komerční přestávce pokračujeme ve hře, Backlund zkusil vypálit z levé strany, ale úplně přestřelil Holtbyho zařízení.
30:05
Justin Williams vyslal nepříjemnou jedovku z pozice na pravém kruhu, brankář Calgary Flames opět připraven zakročit.
29:44
Giordano nejdříve našel Frolík a český útočník se poté tlačil do zakončení. Ale teď nevypálil, soupeř jej nečekaně zezadu obral o kotouč.
29:10
Sledujeme poměrně dlouhou pasáž bez přerušení. Eller to zkusil sám po levé straně, ale možná měl spíše zvažovat nahrávku.
28:28
Beaglova střela vystrašila publikum v hale, ale puk neprošel až do branky, Brian Elliott znovu dobře připravený vyrazit puk daleko od své klece.
27:55
Obětavý zákrok Brouwera před brankou, to už jsou domácí v plném počtu a Stajan zpátky na ledě. Ještě pořád ale musí Elliott dávat pozor na to, co se před ním děje.
27:15
Více jak polovina hostující přesilové hry je minulostí. Od modré čáry nyní zkusil zakončovat Orlov, pálil chvíli po něm také Kuzněcov. Ani jeden ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
26:37
A další zásah gólmana v červeném trikotu. Tentokrát to byl některý z beků Capitals, kdo posílal tvrdou střelu na branku. Po dalším buly domácí vyhazují puk pryč.
26:22
Alex Ovečkin měl hned na úvod přesilovku velmi solidní šanci, ale domácí brankář krásně vyrazil puk ven z brankoviště.
25:47
Calgary Flames si zahrají druhé oslabení v zápase, Washington tedy vyzkouší další početní výhodu. Trest od hlavního rozhodčího za podražení vyfasoval hokejista Matt Stajan, fauloval Oshieho.
25:35
Orpik na nic nečekal a hned nahozením rozehrával do středního pásma. Pak se velmi dobro nahrávku blýskl brankář Elliott.
25:17
Zakázané uvolnění Calgary Flames, hra se po dlouhé dobře přesune před Briana Elliotta.
24:57
Sam Bennett dobrou prací ve středním pásmu získal šanci pro Flames, nikdo z jeho spoluhráčů se každopádně neměl k tomu, aby se pokusil zakončit na branku.
24:24
Justin Williams získal pro svůj tým útočné pásmo a Kuzněcov ještě dojížděl puk u mantinelu, ani teď se ale Capitals nedostanou do výraznější šance.
23:52
Mark Giordano a jeho střela z dálky hned po vhazování, o kterou se pokusil. Puk nakonec vůbec netrefil branku, ale Holtby musel dávat veliký pozor, co se před jeho zraky děje.
23:41
Dlouho netrvalo a gólman v bílém dresu si připisuje do statistik další zásah, nyní mu stačilo proti střele z dálky jít v klidu do rozkleku.
23:32
Hostující celek sice vyhrál buly, jenže už si tolik nerozuměl v rozehrávce a opět poslal kus černé gumy pouze na zakázané uvolnění. Bully před Holtbym.
23:15
Schimdt zkusil překvapit obránce Flames, ale ti se proti němu postavili hned dva a nedovolili další trable.
22:42
Už jsou na řadě také Capitals, jenže útok Washingtonu se teď hodně těžko prosazuje směrem dopředu. Zatím jsou domácí hokejisté o něco aktivnější.
22:10
Johnny Gaudreau se nádherně protáhl a vykličkoval až před Holtbyho. Chybělo mu jen málo, aby ukličkoval i gólmana Capitals a zasunul puk do sítě. Nyní měli hosté veliké štěstí.
21:34
Gólman domácích si zahrál s pukem za brankou, rozehrával ale co nejrychleji, aby pro Plameny nenastaly případné problémy. K těm nedošlo.
20:58
Hosté za brankou Elliotta, tam si zatím vědí obránci Flames rady. Zkoušeli střílet potom Kuzněcov i Orlov, avšak ani jeden z nich přesně netrefil zařízení.
20:31
Postavení mimo hru Washington Capitals, bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:24
Už ovšem na druhou stranu mířil Michael Frolík, jenž přejímal nahrávku od Backlunda. Vystřelit na branku ale nestihl.
20:09
Jako první se kotouče na vhazování zmocnili hokejisté Washingtonu, Alzner nahodil dopředu a čekal, kdo z jeho spoluhráčů toho zužitkuje.
20:01
Jsme připraveni k úvodnímu vhazování prostřední periody. Pojďme na to.
Zanedlouho startuje prostřední dějství. Podaří se v něm domácímu celku vyrovnat, nebo Capitals naopak opět navýší svůj náskok?

Střely: 8:12
Hity: 8:2
Trestné minuty: 2:0
Střely na branku v první třetině

Calgary Flames: 8

Washington Capitals: 12
V první třetině jsme sledovali poměrně paradoxní vývoj. Zatímco tolik vyložených šancí ani na jedné straně k viděný nebylo, branky padaly i z méně vážných akcí. Washington Capitals po prvních dvaceti minutách vedou i díky využité přesilovce těsným poměrem 2:1. Ale ještě v žádném případě nemají vyhráno, čeká nás dalších čtyřicet minut hry a jistě bude na co koukat.
20:00
19:35
Je čas na jednu z posledních akcí, Capitals mají puk ve středním pásmu na hokejkách. Místo toho si pak touš vzali domácí a Monahan pálil alespoň z dálky.
19:03
Běží poslední minuta úvodní periody, v útočném pásmu Calgary. Bennett si hledal prostor na střelu, ale už se o ni pokusil až příliš pozdě.
18:44
Až nyní práce také pro Bradena Hotlbyho, z pravého kruhu se jej snažil prověřit Versteeg. Jenže puk následně zamířil pouze do ochranné sítě.
18:20
Znovu Niskanen ve střelecké šance, pak ještě zkusil získat zpátky pro Capitals puk u mantinelu. Závěr první třetiny určitě zvládají lépe hosté, soka k ničem nepouštějí.
17:52
Už skoro minutu hosté svírají soupeře kolem jeho vlastní klece, Orlov posílal touš na Niskanena a druhý jmenovaný těsně netrefil zařízení Flames.
17:16
Beagle s Carlsonem kombinovali v útočné třetině u levého mantinelu. Ale hostí by nyní spíše potřebovali vystřelit, než aby si posílali další nahrávky navíc.
16:42
Stajan uháněl po levém mantinelu a doufal, že mu ještě někdo najede na přihrávku. Leč to se nestalo a bylo po šancích Calgary. Vše si pak pohlídali obránci Capitals.
16:06
Brodie a jeho důrazná hra u mantinelu, s pukem na hokejkách však pokračují hokejisté v bílých trikotech. Kuzněcov střelou z otočky nepřekvapil nikoho, ani domácího gólmana.
15:46
A zase ten nepovedený přechod do útočné třetiny. Alzner si dělal zálusk na útočnou šanci, jenže se provinil pravidle o ofsajdu, čeho si čárový rozhodčí moc dobře všiml.
15:03
Znovu už puk na druhé straně hrací plochy. Orlov od modré čáry posílal touš směrem na branku a těsně před Elliottem jej tečoval Oshie. Naštěstí pro domácí dokázal puk zastavit, ale jen tak tak.
14:37
Hotlby si zahrál s kotoučem za svou klecí, hned našel jednoho ze spoluhráčů. Kdyby se tak nestalo, mohl se dostat do pořádných problémů.
14:28
Flames mohli znovu zkusit zaskočit obranu soupeře, ale na modré čáře je zastavuje postavená mimo hru, takže ve středním pásmu proběhne nové vhazování.
14:17
Ještě jedna komerční pauza v první třetině, pak už budeme pokračovat v jejím zbytku.
13:44
Calgary právě vstřelilo branku!
Pokud bychom si porovnali poměr šancí a vstřelených branek v první třetině, dostaneme se snad na úplně stejné číslo. Neskutečné, jakou obě strany barikády předvádějí gólovou efektivitu. První větší šance Calgary Flames po delší časové odmlce a hned se může kanadské publikum radovat ze snížení. Na pravé straně se zkušeně dokázal uvolnit MIKAEL BACKLUND, který si prostě s klidem potáhl puk a pověsil jej do sítě Bradena Holtbyho. Hodně pohledná a zároveň důležitá branka pro Plameny, domácí jsou rázem zpátky v zápase. Asistence: Matthew Tkachuk, Michael Frolík.
13:30
Oshie si najížděl na brankoviště, aby tam mohl dorážet nahrávku od spoluhráče na branku. Jenže nakonec pálil až z dálky Schimdt, který to zkusil hned z první. Trefil jen Elliottovu rukavici.
12:58
Už se znovu hraje, puk před svou brankou pozorně hlídají obránci hostů, aby neudělali chybu a nemuseli řešit trable. Ale zatím to zvládají v pohodě a hledají cestu přes střední pásmo kupředu.
12:48
Braden Holtby pro jistotu přerušuje hru. Pokračovat budeme hned poté, co skončí komerční přestávka.
12:19
Elliott si zahrál s kotoučem za brankou a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Ti však mají problém pořád stejný, a to snadněji přejít do pásma soka.
11:54
Dougie Hamilton a jeho střela z dálky, trefil ale prvního hráče před sebou, takže těžko mohl uspět. Calgary pak ještě zkusilo vyrazit dopředu znovu.
11:13
Už se nacházíme ve druhé polovině úvodního dějství, Alex Ovečkin si najížděl na svou oblíbenou pozici na levé straně pásma a čekal, jestli dostane přihrávku. Ale to se nestalo, takže nemohl zakončovat.
10:34
Flames vyhodili přes celé kluziště touš, ale zakázané uvolnění se nepíská, puk ještě pravděpodobně někdo dokázal tečovat.
09:59
Monahan se na nějakou chvíli zjevil skoro sám před brankářem v bílém trikotu, jenže ani on nesníží náskok soupeře z Východní konference, protože přestřelil prostor mezi třemi tyčemi.
09:30
Ani jednomu celku se teď ovšem nedaří dostat do lepší střelecké příležitosti, obrany jsou na tom prozatím jednoznačně lépe než útoky.
08:57
Až nyní si Braden Holtby musí připsat zásah lapačkou, aby zabránil největším problémům. Bude se za několik málo okamžiků vhazovat po jeho levé ruce.
08:48
Už se hraje nějakou dobu bez přerušení, za Calgary pálil Wideman, ale pouze přestřelil.
07:14
Moc dlouho hostující sestava nepotřebovala na to, aby svou první přesilovku v zápase přetavila v branku na 2:0 a utišila tak kanadskou halu. Sice Washington nějakou chvíli čekal na střelu, ale když už přišla, ihned zapadla do branky. Nahození z dálky těsně před brankářem Brianem Elliottem tečoval do sítě MARCUS JOHANSSON, jemuž změna směru kotouče vyšla opravdu bravurně, poslal puk přesně k tyčce. Pak už se on a jeho spoluhráči mohli radovat. Podíl na celé akci má také hostující kapitán Alex Ovečkin. Asistence: Alex Ovečkin, Nicklas Backström.
06:41
Washington Capitals si zahrají první přesilovku zápasu. Domácí hokejista Engeland je totiž vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a pro hosty se tedy otevírá možnost navýšit skóre na rozdíl dvou branek.
06:38
Engeland a jeho obranná práce u pravého mantinelu v obranné třetině. Elliott si následně připsal zásah lapačku, ale tento zákrok byl z kategorie těch snadnějších, takže v pohodě vše zvládl.
05:58
Washington si zase počkal na to, až bude moci přejít do útočné periody. Nakonec se to vyplatilo, protože na pravé straně zůstalo otevřené místečko a Capitals jej pohotově využili k přechodu.
05:24
Holtby si připisuje v první třetině první vážnější zásah, musel proti ráně z dálky vytasit beton. Pak ještě pálil také Michael Frolík, jenže český útočník přestřelil branku.
04:40
Ani Oshie neprošel do pásma sám, potřeboval ještě někoho do kombinace a ten někdo nebyl v tuto chvíli k dispozici. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:00
Zkusil to sám po pravém mantinelu Burakovsky, jenže proti němu se postavili hned dva bránící hráči v červeném trikotu, takže měl pozici o to těžší.
03:28
Hamilton a jeho obranná práce před Elliottem, nakonec to udělal dobře a vyhodil za branku Holtbyho tak, aby se nepřerušovala hra.
02:00
Tak to je hodně zajímavý úvod tohoto utkání, který máme možnost sledovat! Zatím jsme neviděli ani jednu jedinou lepší šanci na jedné či druhé straně, aby následně z úvodní lepší příležitosti před jedním z gólmanů padla branka. Svému spoluhráči nyní může poděkovat BRETT CONNOLLY, ten totiž obdržel před branku luxusní přihrávku a propálil Briana Elliotta. Connolly možná ani sám nečekal, že bude moci tak rychle vystřelit. Flames tedy ještě na začátku úvodního dějství musejí dohánět ztrátu. Asistence: Jay Beagle, Zachary Sanford.
01:06
Hra potřetí během několika málo vteřin přerušena, Holtby si nemusel připisovat zákrok, jelikož puk skončil sražený někde mimo hrací plochu a bude z toho jen nové buly.
00:59
Technický přestupek i od mužstva nad druhé straně, celek z Východní konference také řeší situaci u své branky pouze zakázaným uvolněním. Zatím na první šanci čekáme.
00:46
Nyní už rozehrávají ve vlastním obranném pásmu hráči v červených trikotech, ale prozatím si dávají na čas a nikam nespěchají.
00:25
Obránce Flames Giordano hned musel blokovat střelu, i když se nejednalo o nic vážnějšího. Calgary pak vyhazuje kotouč pouze na zakázané uvolnění.
00:08
Už se hraje a jako první kus černé gumy na své hokejky získali hráči Washingtonu. Ti také okamžitě vyrážejí dopředu.
00:01
Formální záležitosti máme splněny, následuje tedy úvodní vhazování. Kdo dnes uspěje?
Už jen zazní hymny a bude vše připraveno k začátku utkání. Věřme, že se máme dnes na co těšit!
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání NHL. Jak je zvykem, začneme o pár minutek později.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland, Jokipakka, D. Hamilton – J. Gaudreau, Monahan, Chiasson – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Ferland, Stajan, Bouma.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström, Williams – Johansson, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Oshie – Sanford, Beagle, Connolly.

Rozhodčí: Furlatt, Joannette – Cormier, Rody.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat souboj dvou týmů z opačných konferencí, domácí Calgary Flames chtějí potvrdit úspěšnou formu a Washington Capitals potvrdit předchozí úspěch na ledě Vancouveru. Kdo uspěje?

Michael Frolík (CGY) (4 + 1)
Předchozí vzájemné utkání

Naposledy se spolu tyto dva výběry potkaly v listopadu loňského kalendářního roku, tedy téměř před rokem. Tenkrát Calgary Flames zajížděli na východ do Washingtonu a zvítězili tam 3:2 po prodloužení.
CALGARY FLAMES

Po devíti odehraných zápasech vlastní Plameny na kontě devět bodů, což stačí Calgary na aktuální třetí místo Pacifické divize. Více bodů pro sebe získali pouze Edmonton Oilers a San Jose Sharks. Pacifická divize je ale zatím pořádně vyrovnaná, až do jejího šestého místa prakticky nelze vidět větší rozestupy. A tak každý další duel může pořadím zamíchat. I proto se dnes musí Flames pořádně snažit. Tabulkou vzhůru je vynesla především tři předchozí utkání, jež tým z Alberty dokázal ukormidlovat téměř bez chybičky.

Nejdříve Calgary vyzrálo v nájezdech na Chicago Blackhawks, aby se záhy radovalo také z vítězství proti houževnatému St. Louis. A aby toho nebylo málo, ta stejná družina si naposledy poradila i s Ottawou Senators. Dalšímu z kanadských celků Flames doma nasázeli pět branek. Kanadské bodování týmu v tuto chvíli patří hráči jménem Johnny Gaudreau (2 + 5), nejlepším střelcem je možná trošku překvapivě český útočník Michael Frolík (4 vstřelené branky). A dnes má další šanci se prosadit proti Ovečkinově skvadře. Připíšou si Plameny čtvrtou výhru za sebou?
WASHINGTON CAPITALS

Mužstvo, které obhajuje vítězství v základní části z minulé sezóny, nezačalo nový ročník vůbec špatně. Capitals mají nyní na kontě sedm odehraných utkání, z toho čtyři dokázali dotáhnout do vítězného konce. Jak si stojí v Metropolitní divizi? Patří jim čtvrtá pozice, ale všechny celky v tabulce před Washingtonem mají minimálně o jedno, ale i o dvě odehraná utkání navíc. Případnou dnešní výhrou se tedy hráči z hlavního města Spojených států mohou vyhoupnout pořadníkem zase o něco výš.

Naposledy se Washington Capitals utkali s týmem Vancouver Canucks, když tento duel odehráli na ledě kanadského soupeře. A zvládli jej bravurně. Pěti góly smetli domácí Kosatky, dvakrát se prosadil Marcus Johansson a celek z Východní konference bral jednoznačně dva body do tabulky. Právě zmíněný Marcus Johansson (3 + 4) je zatím nejproduktivnějším hráčem Caps, kousek za ním se ve statistikách nachází obávaný ruský kanonýr Alex Ovečkin (4 + 1). Zvládne Washington i další mač?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.