Tři hvězdy utkání

1. Jeff Skinner (CAR) 2+0
2. Cam Ward (CAR) 28 zák., 2 góly, 93,3%
3. Vicktor Rask (CAR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 21-30; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 60%-40%; Hity: 22:21; Přesilové hry: 1/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Carolina Hurricanes se poprvé v letošní sezóně NHL představila v domácí PNC Areně a oslavila v ní velké vítězství, na kterém má obrovský podíl Jeff Skinner. Útočník Caroliny v první třetině odpověděl na úvodní branku Matse Zuccarella a 33 sekund po přestávce svým druhým gólem v utkání strhl vedení na stranu Hurricanes, kteří vedení neudrželi a Mats Zuccarello, který skóroval proti Carolině ve 13 z 14 zápasů, vyrovnal v polovině zápasu svým druhým gólem na 2:2. Rozhodující moment utkání nastal v poslední desetině sekundy druhé třetiny, ve které střelu Jeffa Skinnera tečoval zády Bryan Bickell a jeho první gól v letošní sezóně NHL byl nakonec vítězný. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 3 New York Rangers 2.
59:25
Henrik Lundqvist vystartoval z brány a New York Rangers to zkouší v samostatném závěru při hře bez brankáře!
59:05
Jeff Skinner krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány našel mezi kruhy pro vhazování Leeho Stempniaka, který se bez přípravy snažil střelou letící těsně nad ledem zamířit ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ale vytáhl spektakulární zákrok a vyrážečkou puk dokázal zastavit!
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta a Jeff Skinner s Jordanem Staalem drží puk za bránou Rangers, kteří se musí bránit, místo toho, aby útočili.
58:01
Pavel Bučněvič od modré čáry nahazoval puk před bránu na teč, žádný z jeho spoluhráčů se k ní ale nedostal a puk zamířil vedle levé tyče brány Cama Warda.
57:16
Rangers se na chvíli usadili v útočném pásmu, jejich akci ale na pravé straně zastavil Noah Hanifin, po jehož přihrávce Lee Stempniak poslal puk do neutrální zóny.
56:38
Lee Stempniak na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, Henrik Lundqvist ale nakonec vyrážečkou zasahovat nemusel, protože jeho střela byla v mezikruží sražena mimo.
55:56
Phillip Di Giuseppe měl na levém křídle otevřenou dálnici a po zvednutí hlavy hledal na vzdálenější pravé tyči najíždějícího spoluhráče, tomu ale k zakončení scházely dva kroky.
54:51
New York Rangers je celý zápas střelecky aktivnější a platí to i po skončení reklamní přestávky, Carolina je ovšem dnes efektivnější a krátce před koncem vede těsně 3:2.
52:41
Noah Hanifin vypálil z pravého křídla, jeho následná střela ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována. Carolina je nyní hodně aktivní a s blížícím se závěrem se snaží navýšit své jednobrankové vedení, aby se o něj v závěru zápasu nemusela strachovat.
51:11
Teuvo Teräväinen krásnou diagonální zpětnou přihrávkou z levého křídla nabil na střelu Ronu Hainseymu, ten ovšem od modré čáry na pravé straně mířil bez přípravy pouze do náruče klečícího Henrika Lundqvista, který byl u své levé tyče včas.
50:01
Joakim Nordström z vrcholu mezi kruhy pro vhazování nádhernou střelou po ledě mířil k pravé tyči, jenže Henrik Lundqvist měl skvělý výhled a levým betonem ji vyrazil!
49:46
J. T. Miller ztratil před vlastní bránou stabilitu a hra byla kvůli jejímu posunutí přerušena.
49:28
Rangers se nepodařilo na levém křídle rozehrát a puk zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila zpět před Henrika Lundqvista.
48:49
Jordan Staal společně se svým spoluhráčem nemohl v blízkosti střídaček na pravém křídle hrát, v opačném případě by totiž bylo Carolině odpískáno postavení mimo hru.
48:17
Jimmy Vesey nebezpečně pálil pod horní tyč, jeho následná střela od modré čáry ale byla dobře postaveným Justinem Faulkem přizvednuta do ochranné sítě.
47:19
Zaměřeno na ...

Hlavní trenér Alain Vigneault letos prožívá v NHL patnáctou sezónu a během své kariéry vedl pouze tři týmy. Montreal Canadiens, Vancouver Canucks a nyní New York Rangers.
46:35
Brett Pesce na opačné straně ledové plochy pálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla těsně před švédským brankářem zablokována.
45:42
Mika Zibanejad z levého křídla nahazoval puk před bránu, tam ovšem žádný z jeho spoluhráčů kotouč nedokázal tečovat a nahození zamířilo do území nikoho.
45:15
Hurricanes vyhráli vhazování v útočném pásmu a okamžitě od modré čáry vypálili, jejich pokus ovšem zamířil pouze doprostřed brány, kde pozorný Henrik Lundqvist opět hru přerušil.
45:09
Jordan Staal vypálil v levého kruhu pro vhazování z ostrého úhlu, Henrik Lundqvist si ale dobře povyjel z brány a jeho pokus ukryl ve svém náručí.
44:21
Ryan McDonagh na modré čáře pohotově vypálil a jeho nenápadná střela letící těsně nad ledem byla nepříjemně tečována jedním z hráčů Caroliny, Cam Ward ale vytáhl fantastický reflexivní zákrok a špičkou levého betonu puk vytěsnil za svou bránu!
43:48
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly k jedné nebezpečné střele, ani jedna z nich ale gólem neskončila a Cam Ward vyjel u své levé tyče z brány, aby nahození Rangers holí o hrazení uklidil do bezpečí.
41:11
Jesper Fast byl sice v pravém kruhu pro vhazování u odraženého puku pozdě, bekhendovou přihrávkou ho ale přihrál do jízdy Ryanovi McDonaghovi, který se na opačné straně útočného pásma ocitl v těžké pozici, přesto z otočky dokázal vystřelit. Jeho následný bekhend ale po ledě zamířil za bránu.
40:22
Hurricanes vstoupili do závěrečné části s jednobrankovým vedením a Sebastian Aho se ho tvrdou střelou z levého kruhu pro vhazování pokusil navýšit, jeho následný pokus ale zamířil nad a skončil v ochranné síti.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-23; Zablokované střely: 9-8; Vhazování: 66%-34%; Hity: 15:16; Přesilové hry: 1/1-1/2; Trestné min.: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:35.
Oba týmy vstupovaly do prostřední části za stavu 1:1, ten ovšem trval pouze 33 sekund. Jeff Skinner si najel na nádhernou kolmou přihrávku za obranu a bekhendovou střelou otočil vývoj utkání na stranu Caroliny. V polovině zápasu se ovšem dostal na opačné straně do samostatného úniku Mats Zuccarello a také on vstřelil v dnešním zápase svůj druhý gól. Už to vypadalo, že oba týmy budou odcházet do kabin opět za smírného skóre, to ovšem v poslední desetině sekundy druhé třetiny odmítl skvělou tečí Bryan Bickell, který využil přesilovou hru a připravil nechtěně skvěle hrajícího útočníka Jeffa Skinnera o hattrick. Čepice na led letěly předčasně. Skóre po druhé třetině. Carolina Hurrricanes 3 New York Rangers 2.
40:00
39:59
Carolina právě vstřelila branku!
Jeff Skinner zachytil puk u hrazení a z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči jemně zády tečoval clonící BRYAN BICKELL a puk v poslední desetině sekundy druhé třetiny zamířil do pravého horního rohu brány. Jeff Skinner byl milimetr od hattricku, čepice ale letěly na led předčasně! Asistence: Jeff Skinner a Victor Rask.
39:49
Jeff Skinner tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela s příklepem ale zamířila nad a Henrik Lundqvist zůstal bez práce.
38:26
Ryan McDonagh v útočném pásmu podrazil jednoho z unikajících protihráčů a zastavil hned v zárodku nebezpečný protiútok Hurricanes, kteří si v závěru druhé třetiny zahrají přesilovou hru.
37:45
Victor Rask na pravé straně obranného pásma odvedl skvělou práci, když Hurricanes pomohl zastavit další nebezpečně vyhlížející útok New Yorku Rangers.
35:39
Kevin Hayes byl zřejmě tím hráčem, který si z pravého křídla sjel do kruhu pro vhazování, následná stahovačka mu ale nevyšla a místo ke střele se dostal k ledu, když ho skvěle a čistě atakoval jeden z hráčů Rangers.
35:00
Hra po vyrovnávacím gólu Rangers nabrala neskutečný spád a během pár sekund se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu.
33:14
Teuvo Teräväinen mohl vrátit Hurricanes rychle do hry, když z pravého kruhu pro vhazování těsně nad ledem nepříjemně mířil mezi betony Henrika Lundqvista, ten se ovšem skvěle roztáhl na brankové čáře a jeho pokus vyrazil!
32:17
Rangers právě vstřelili branku!
Henrik Lundqvist rozehrál na Ryana McDonagha, který nádhernou kolmou přihrávkou z obranného pásma poslal do samostatného úniku MATSE ZUCCARELLA, který se v koncovce zachoval jako zkušený mazák a pod tlakem dotírajícího Klase Dahlbecka puk poslal po ledě mezi betony Cama Warda. Asistence: Ryan McDonagh a Henrik Lundqvist.
31:52
Nechybělo mnoho, aby se Carolina dostala v oslabení do samostatného úniku, to nejdůležitější ovšem splnila a druhou přesilovou hru Rangers v dnešním zápase přečkala.
30:26
Joakim Nordström se po propadnutí Rangers v útočném pásmu po pravé straně řítil do samostatného úniku, jenže ještě před modrou čárou ztratil rychlost a trojice hostujících hráčů ho dokázala dojet.
29:51
Rangers nebyli daleko od toho, aby využili druhou ze dvou přesilových her v dnešním zápase, jenže následná střela z mezikruží se od levé tyče odrazila zpět do hry!
29:20
Bryan Bickell na pravé straně obranného pásma u mantinelu nenápadně zahákoval Matse Zuccarella, rozhodčím ale jeho faul neunikl a udělili mu dvě minuty za hákování.
28:35
Před bránou Caroliny vzápětí vznikl menší závar, ani Kevin Hayes se ale v blízkosti pravé tyče prosadit nedokázal, když puk napálil pouze do hrudi připraveného a výtečně chytajícího Cama Warda.
28:24
Brandon Pirri vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Cam Ward se musel opět pořádně činit, aby jeho pokus levým ramenem vyrazil za bránu.
27:09
Ryan McDonagh zpomalil v blízkosti levé tyče hru a v obranném pásmu počkal, až se mu jeho spoluhráči zformují, jenže následná přihrávka mu na levém křídle nevyšla.
26:48
A vzápětí další šance Rangers! Rick Nash se pokusil v blízkosti pravé tyče bekhendovým blafákem zasunout puk mezi betony přesouvajícího se Cama Warda, ten ale vytáhl spektakulární zákrok a jeho pokus vleže vyrazil mimo.
26:00
Mika Zibanejad se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a mohl ke své asistenci z první třetiny přidat gól, jenže Cam Ward s ním dokázal skvěle bruslit a jeho následnou střelu horní částí betonu vyrazil do levého rohu ledové plochy!
25:38

Mats Zuccarello během první třetiny vyslal na bránu soupeře nejvíce střel ze všech hráčů z obou týmů. Útočník New Yorku Rangers se dostal ke třem střelám, z nichž hned ta první skončila gólem. Zkušený veterán ve službách Rangers skóroval proti Carolině ve 13 z 14 zápasů. To je neuvěřitelná bilance.
24:28
Derek Stepan na levém křídle nabral dobrou rychlost a po sjetí před bránu se snažil zamířit mezi betony Cama Warda, ten byl ovšem na jeho zakončení připraven a pravým betonem puk vyrazil za bránu.
23:02
Kevin Klein nebezpečně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale na přední tyči našla pouze připraveného Cama Warda, který ji hrudí vyrazil.
21:25
Henrik Lundqvist vyjel za bránu, aby zastavil nahození Hurricanes a vzápětí holí přesně rozehrál. Domácí jsou při chutí a snaží se rychle navýšit své jednobrankové vedení.
20:33
Hurricanes v obranném pásmu vyhráli vhazování a Brett Pesce nádhernou kolmou přihrávkou našel na útočné modré čáře rozjetého JEFFA SKINNERA, který si před Kevinem Kleinem skvěle pokryl puk a z blízkosti ho bekhendem v těžké pozici poslal nad pravým betonem Henrika Lundqvista ke vzdálenější levé tyči. Nádherný gól, po kterém Carolina otáčí vývoj zápasu na svou stranu a vede 2:1! Asistence: Brett Pesce a Jaccob Slavin.
20:24
Hurricanes se k ničemu nedostali a Cam Ward na opačné straně ledové plochy přikryl puk u své levé tyče po nahození Rangers a odrazu od mantinelu za bránou lapačkou.
20:12
V PNC Areně právě začala prostřední část utkání a Rangers po dvanácti sekundách vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Carolina se zadarmo dostala do útočného pásma.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-11; Zablokované střely: 5-5; Vhazování: 60%-40%; Hity: 11:11; Přesilové hry: 0/0-1/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:43.
New York Rangers si úvodu zápasu zahrál přesilovou hru, kterou dokázal využít Mats Zuccarello. Útočník Rangers skóroval proti Carolině ve třináctém z posledních čtrnácti zápasů a potvrdil, že se mu proti ní výtečně daří. Hurricanes ovšem na inkasovaný gól bleskově zareagovali a postupem času si vytvořili obrovskou převahu, kterou zužitkoval po krásném zpětnou oblouku na pravém křídle Jeff Skinner. Samotný závěr první třetiny ovšem patřil Matsovi Zuccarellovi, který svým druhým gólem v utkání mohl vrátit necelé dvě minuty před přestávkou Rangers vedení, jenže ani nadvakrát z blízkosti fantastického Cama Warda nepropálil. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 1 New York Rangers 1.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta a úvodní třetina toho i přes jeden gól nabídla opravdu mnoho.
18:46
Rangers se vymanili z tlaku a během posledních dvou minut svírají Hurricanes jako kleště, které zatím nesevřely úplně a Cam Ward dvěma skvělými zákroky zabránil hostům skórovat, když vychytal skvěle hrajícího Matse Zuccarella.
18:11
Mats Zuccarello se ocitl v obrovské šanci, ani jedna z jeho střel se ale neujala! Útočník Rangers nejprve pálil po nádherné zpětné přihrávce z levého křídla z pravého kruhu pro vhazování bez přípravy trochu za zády na přední tyč, Cam Ward ale dokázal jeho pokus po úžasném přesunu zastavit levým betonem. Mats Zuccarello se vzápětí před bránou dostal k puku znovu a tentokrát se ho snažil umístit mezi betony brankáře Hurricanes, ani napodruhé ho ale nedokázal překonat a potřetí už Cam Ward střelu Rangers z levého křídla a ostrého úhlu ukryl ve své náruči.
17:19
Noah Hanifin ve středu útočného pásma na vrcholu mezikruží zamíchal s pukem a poté napřáhl ke střele, která byla zablokována, stejně jako dorážka jeho spoluhráče.
16:28
Sebastian Aho se na pravém křídle rozhodl k velkému sólu, to ale podle rozhodčích bylo zastaveno čistě a Rangers se vzápětí potřetí během pár sekund osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
15:35
Kevin Klein vzápětí nedokázal rozehrát a puk pouze vyhodil podél střídaček na další zakázané uvolnění Rangers, po kterém se hra vrátí zpět před Henrika Lundqvista.
15:24
Také Rangers se nepodařilo rozehrát a puk podél hrazení, kde jsou střídačky, zamířil na zakázané uvolnění. Hosté z New Yorku se po inkasování vyrovnávací branky začínají ocitat pod velkým tlakem.
14:30
Bryan Bickell na levém křídle zkusil vypálit tvrdě od modré čáry, jeho následná střela s příklepem ale byla nepřesná a zamířila pod dohledem Henrika Lundqvista vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.
14:14
Hurricanes opět vrhli všechny síly směrem vpřed, tentokrát ale jejich útočnou akci zastavila nepřesná rozehrávka, po které puk zamířil na zakázané uvolnění.
13:12
Joakim Nordström mohl střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování, která mířila pod horní tyč, rychle otočit vývoj utkání na strany Caroliny, Henrik Lundqvist ale dokázal puk mezi vyrážečkou a lapačkou zastavit! Medvědí zákrok, skvělý zákrok!
12:34
JEFF SKINNER nejprve v blízkosti pravé tyče pálil mimo, po nádherném oblouku si ale zpoza brány vybruslil do pravého kruhu pro vhazování, odkud mezi levou rukou a tělem bezmocného Henrika Lundqvista zamířil k přední tyči. Asistence: Noah Hanifin a Victor Rask.
12:19
Kevin Hayes se v blízkosti pravé tyče ocital ve skvělé příležitosti, jenže ztratil stabilitu a vzápětí se ke střele nedostal ani Jesper Fast.
11:06
Nick Holden odvedl v braně dobrou práci, když střelu Joakima Nordströma z vrcholu levého kruhu pro vhazování přizvedl do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.
10:11
Joakim Nordström mohl potrestat Rangers za ledabylou rozehrávku, jenže jeho následná rána z levého kruhu pro vhazování s příklepem zamířila vedle vzdálenějšího pravého horní rohu brány! Henrik Lundqvistem se za pukem pouze ohlédl.
09:26
Carolina vstoupila do utkání hodně svižně, jenže Rangers vzápětí svého soupeře jasně přehráli a vedoucí gól se jim podařilo vstřelit zcela po zásluze.
08:31
MATS ZUCCARRELLO v blízkosti levé tyče vyprášil střelou po ledě pravý beton Cama Warda, který si připsal skvělý zákrok a vzápětí přečkal obrovský závar, jenže puk se vzápětí dostal zpět k útočníkovi Rangers, který si ho v levém kruhu pro vhazování po zpětné přihrávce Mika Zibanejada zpoza brány zpracoval a nad hromadou ležících hráčů Hurricanes napálil do sítě. Gól byl po zavolání do Toronta uznán a Bill Peters si vzal Coach challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, o to se ale nejednalo a domácí ztratili možnost oddechového času. Rangers po dlouhém čekání a dvojím volání do Toronta vedou 1:0! Asistence: Mika Zibanejad a Pavel Bučněvič.
07:28
Justin Faulk vyhodil puk v obranném pásmu mimo ledovou plochu a New York Rangers si zahraje první přesilovou hru.
07:18
Rick Nash se snažil z levého kruhu pro vhazování zamířit do bližšího levého horního rohu brány, Cam Ward ale dokázal jeho pokus hrudí skvěle vyrazit a následná dorážka Dana Girardiho z opačné strany útočného pásma těsně minula pravý horní roh!
06:50
Puk skončil na jedné ze střídaček a po necelých odehraných minutách přichází v PNC Areně na řadu první reklamní přestávka.
05:55
Dan Girardi se v blízkosti pravé tyče ocitl v první obrovské šanci, jenže z blízkosti vyprášil pouze beton pozorného Cama Warda, který měl co dělat, aby svou bránu uhájil před gólem!
05:37
Hurricanes rychle otočili hru, jenže do zakončení se nedostali, stejně jako na opačné straně vzápětí Rangers, kteří ztratili kotouč těsně za útočnou modrou čárou na pravém křídle.
04:45
J. T. Miller se snažil vymyslet něco v rohu pravého rohu útočného pásma a zvedal hlavu, aby našel některého ze svých spoluhráčů, jenže než tak stačil učinit, na hrazení ho čistým hitem přišpendlil Lee Stempniak a po zisku kotouče dobře rozehrál.
04:01
Úvod utkání přináší velice svižný hokej, během něhož se hra v pravidelných intervalech přelévá ze strany na stranu. Oba brankáři ovšem museli zasahovat pouze jednou.
03:45
Jordan Staal z pravého křídla a ostrého úhlu posílal před bránu prudký kotouč na teč, jeden z jeho spoluhráčů ho ale těsně minul a Henrik Lundqvist zatím podruhé v zápase zasahovat nemusel.
02:55
Ron Hainsey nedokázal přesně rozehrát a puk vedle pravé tyče brány Rangers zamířil na zakázané uvolnění. Hra se tedy přestěhovala zpět před Cama Warda, Hurricanes ale dokázali v obranném pásmu vyhrát vhazování a rychle se osvobodit.
01:59
Hurricanes se po rozehrávce na levém křídle nedostali příliš daleko a prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování to zkoušel J. T. Miller, po jehož střele letící těsně nad ledem si připsal první zákrok také Cam Ward.
01:45
Justin Faulk v blízkosti pravé tyče sice přišel o kotouč v souboji s J. T. Millerem, když ho zapomněl za sebou, vzápětí ho ale za bránou dokázal vybojovat zpět a nebezpečí zažehnal.
01:15
Brett Pesce po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k prudké svižné střele, která na přední tyči skončila v náruči Henrika Lundqvista.
00:01
Oficiální záležitosti před začátkem utkání jsou za námi a puk právě dopadl na ledovou plochu! Jordan Staal uspěl na vhazování proti Derekovi Stepanovi a Hurricanes se jako první mohli vydat směrem kupředu.
00:01
Hráči se seřadili na modrých čarách a všichni v hledišti povstali, aby vyslechli americkou národní hymnu v podání krásné blonďaté zpěvačky Amandy Bell.
Jako první se divákům v PNC Areně představil Noah Hanifin a po něm vzápětí Jakub Nakládal s Andrejem Nestrašilem. Velkých ovací se dočkal Sebastian Aho, držitel zlaté medaile s juniorského mistrovství světa, které se letos konalo v jeho rodné zemi a Finové ho zcela po zásluze opanovali. V dresu Caroliny letos bude hrát také Martin Frk, třiadvacetiletý rodák z Budíkova!
Před samotným začátkem utkání v PNC Areně dochází k představování všech členů realizačního týmu Caroliny Hurricanes, která se poprvé v letošní sezóně NHL představuje na domácím ledě. Za chvíli už na led vyběhnou a jednotlivě budou představeni hráči.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Hainsey, Faulk (A), Slavin, Pesce, Dahlbeck, Hanifin – Skinner (A), V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal (A), Aho – Teräväinen, E. Lindholm, Di Giuseppe – Bickell, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Holden, M. Staal (A), Klein, Skjei, Girardi – Vesey, Stepan (A), Rick Nash – J. T. Miller, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – Pirri, Lindberg, Bučněvič. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Wes McCaule. Čároví: Brad Kovachik, Ryan Daisy.
Do zápasu proti NY Rangers nezasáhne ani jeden z dvojice Čechů Jakub Nakládal a Andrej Nestrašil.
Vzájemné zápasy

01.04.16 Carolina – New York Rangers 4:3
23.01.16 Carolina – New York Rangers 1:4
01.12.15 New York Rangers – Carolina 4:3
11.11.15 New York Rangers – Carolina 3:0
New York Rangers

V bráně NY Rangers se s největší pravděpodobností představí Henrik Lundqvist, který vyhlíží pátý start v řadě a v předchozích čtyřech zápasech se vždy radoval z vítězství. Pavla Bučněviče trápily během posledních pěti zápasů křeče v zádech, nyní už je ale jednadvacetiletý nováček v pořádku a připraven proti Carolině nastoupit. Útočník, který během prvních dvou utkání v dresu Rangers zaznamenal jeden kanadský bod za asistenci, by měl v sestavě nahradit Joshe Joorise, jenž si proti Bostonu vymknul rameno a 3-4 týdny bude mimo hru. Kromě Joorise bude chybět hostům také zkušený útočník Chris Kreider, který během výhry nad Washingtonem utrpěl zranění krku.
Carolina Hurricanes

V sestavě Caroliny by se měl proti New Yorku Rangers představit uzdravený útočník Jeff Skinner, který vynechal jedno utkání kvůli zranění ve střední části těla. O tom, zda čtyřiadvacetiletý Kanaďan do zápasu nastoupí, rozhodne až rozbruslení. Jeff Skinner prožil fantastický vstup do nové sezóny NHL, když během úvodních pěti zápasů vstřelil dva góly a zaznamenal čtyři asistence. Carolina má za sebou šestizápasový trip, který zakončila porážkami na ledě Philadelphie a poté Detroitu Red Wings. Hurricanes venku dokázali uhrát čtyři body, když ve Vancouveru a Winnipegu dotáhli zápas do prodloužení a před posledními dvěma porážkami zvítězili na ledě Calgary. Do brány by se měl proti Rangers postavit brankář Cam Ward, který by poprvé v letošní sezóně odchytal dva zápasy v řadě.
Carolina se po šestizápasovém venkovním tripu vrací zpět do domácí PNC Areny, kde po dvou porážkách v řadě změří síly z rozjetými Rangers z New Yorku. Hosté budou vstupovat do zápasu se třemi výhrami v řadě. Do sestavy Rangers se vrátí uzdravený Pavel Bučněvič, zatímco hosté mohou již počítat s Jeffem Skinnerem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.