Čas dnešního utkání se už naplnil a já se s vámi loučím. Užijte si neděli a zase někdy u online přenosu z NHL!
Střely na branku 39 – 39
Úspěšnost střelby 10.26% (4/39) – 10.26% (4/39)
Vyhrané buly 39 – 24
Stejně jako celý zápas, byly i nájezdy vyrovnané. Oba týmy dnes předváděly pohledný a kvalitní hokej. Diváci viděli dohromady osm branek v základní hrací době a nakonec došlo i na nájezdy, které pro St. Louis rozhodla ruská hvězda Vladimir Tarasenko! Dnešnímu utkání chyběla snad jen pořádná bitka a zápas byl skvělou reklamou hokeje.
A je rozhodnuto! VLADIMIR TARASENKO se ukázal jako správný vůdce týmu. Bez jakéhokoli vymýšlení vystřelil tahem do pravého horního rohu branky a nedal Wardovi sebemenší šanci!
Aho udělal kličku do forhendu, ale Hutton se dobře betonem natlačil k tyči.
Ani Sanfordova rána mezi betony nesklízí úspěch.
Slavinůvv pokus mezi betony neprošel.
Berglund nic nevymýšlel a napálil puk přímo k pravé tyči. Je vyrovnáno!
Skinner se rozjel velmi pomalu a Hutton jeho pokus s přehledem chytil.
Perron nepropálil betony.
Stempniak si brankáře položil a zakončil pod víko!
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Tarasenko měl skvěle nabito, ale z velké blízkosti minul branku.
64:01
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., podražení).
63:56
Už mohlo být rozhodnuto! Pesce bekhendem trefil tyčku!
63:06
62:35
Skinnerovu tvrdou střelu Hutton kryje!
61:06
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., podražení).
60:20
Na přízemní střelu Barbaševa z bezprostřední blízkosti si Ward počíhal a betony stáhl včas k sobě.
60:01
V základní hrací době se nerozhodlo a o vítězi rozhodne prodloužení!
60:00
59:59
V poslední sekundě ještě bekhendová střela Aha, které ale chyběla jak rychlost, tak přesnost.
59:16
Po laciné ztrátě před Huttonovou brankou jsou Blues znovu na puku.
58:54
Hosté kombinují ve vlastním pásmu. Projeví ještě jeden z týmů snahu o ukončení utkání v základní hrací době?
58:24
Tolčinskij si vybruslil do středu a z mezikruží se pokusil vystřelit mezi betony.
57:57
Blues v ofsajdu.
57:27
Ani Tarasenkova střela tahem na vzdálenější tyč v síti nekončí. Ward předvedl vynikající reflexy a lapačkou si stáhl kotouč ze vzduchu.
56:55
Bude se vhazovat před Wardem.
56:05
Zakázané uvolnění domácích.
55:50
Karta se obrací a hru teď zase více režírují hosté. Další z pokusů Blues má na svědomí Upshall, jenž se technickou střelou pokusil obstřelit Warda.
55:26
Jaškin našel na modré Parayka, jehož ostrá rána skončila na Wardově hrudi. Strážce domácí branky nechal přerušit hru.
54:59
Další zakázané uvolnění Caroliny.
54:11
Poslední minuty diriguje tempo hry domácí tým. Hutton musel znovu zasahovat, tentokrát tvrdě z úhlu střílel Aho.
53:44
Stempniak se dostal do příliš velkého úhlu a jeho střela na bližší tyč neměla sebemenší naději na úspěch.
53:20
Carolina vyhazuje na zakázané uvolnění.
52:41
Raskův průnik byl zakončen střelou do horní části branky. Huttona trefila rána do hlavy a odjíždí ke střídačce.
52:32
Pietrangelo nebezpečně nahazoval do prostoru brankoviště, avšak žádný z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.
51:28
A šance i na druhé straně. Paraykův projektil ale brance nedošel, Dahlbeck ho dokázal zblokovat mimo.
51:06
Aho pálil z boku. Hutton chytá puk do lapačky a bude se vhazovat.
50:45
Brodziak nahrával zpoza branky poslepu a nikoho nenašel. Na puku jsou domácí.
50:34
Carolina je teď na koni a pokouší se o stržení vedení. Raskova střela úspěch neslavila.
49:14
Carolina právě vstřelila branku!
Velmi mazácky si počínal JEFF SKINNER, když objel branku a bekhendem zasunul kotouč k tyči, kam už se Hutton nestihl přemístit. Asistence: Noah Hanifin, Brett Pesce.
48:41
O průnik před branku se snažil i Skinner. Ani on si však s hráči Blues neporadil.
47:33
Teräväinen si vybruslil do pásma a pokusil se o střelu z otočky. Puk skončil na hokejce bránícího hráče.
46:11
Hra se trochu uklidnila s o puk se bojuje u mantinelu.
44:56
Na ledě je to teď pěkná divočina a šance střídá šanci. Sám před Huttonem zády k brance míchal s kotoučem Skinner, ale hostující brankář se rozhodit nenechal.
43:11
A mohla tam být další branka! Perron uprchl a tváří v tvář Wardovi nedokázal prostřelit betony domácího brankáře, do kterého následně najel a přerušila se hra.
42:03
St. Louis právě vstřelilo branku!
Zoufalost domácích přesilovek zpečetil SCOTTIE UPSHALL, když na vlastní modré obral carolinského obránce o puk a v samostatném úniku si pohrál s brankářem jak kočka s myší. Bez asistence.
41:53
Domácí přesilovka je opět mizerná a Hutton nemá žádnou práci.
41:13
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., hákování).
40:40
Carolina se po pěkné kombinaci dostala do pásma, kde nakonec zakončoval Falk. Hutton musel pořádně zareagovat betonem a dostal mimo branku.
40:01
Statistiky
Střely na branku 20 – 29
Úspěšnost střelby 15% (3/20) – 10.34% (3/29)
Vyhrané buly 26 – 11
Po druhé třetině je stav vyrovnaný a čeká nás tak jistě zajímavý závěr! Steenovi se nejprve podařilo dát gól v přesilové hře a i přesto, že dokázal Nordström v patnácté minutě vrátit domácím vedení, je stav po čtyřiceti minutách smírný. V závěrečné minutě totiž vstřelil třetí gól Blues Reaves, když skákavým pokusem překvapil Warda.
40:00
39:36
Reaves je evidentně při chuti. Jeho další střely už se ale Ward nemusel obávat, protože mířila mimo.
39:06
Když už to vypadalo, že je s tlakem Blues koncem, objevil se nečekaný protiútok na jehož konci byla střela RYANA REAVESE, kterou Ward asi trošku podcenil a propadla mu do sítě. Asistence: Kyle Brodziak.
38:55
Aho to zkoušel na Huttona z velké blízkosti střelou zápěstím. Technický pokus mu však nevyšel podle představ a hostující brankář vyráží.
38:12
Vypadá to, že by mohlo být domácí utrpení konec. Carolina se zmocňuje kotouče a dostává se do hostujícího pásma.
37:58
Gunnarsson pálil z mezikruží, ale ani on na Warda nevyzrál.
37:18
St. Louis ve velkém tlaku. Podaří se jim ale vytěžit z tlaku potřebný vyrovnávací gól?
36:55
Další pokus hostujícího celku. Pietrangelo střílel pouze mimo tři tyče.
35:19
Na Blues je vidět velká chuť po vyrovnání, poslední pokus z hole Schwartze Ward chytil.
34:11
Domácí se dostávají do vedení znovu střelou z velké blízkosti. O vedoucí gól se postaral JOAKIM NORDSTROM. Asistence: Sergej Tolčinskij, Victor Rask.
33:36
Domácí v posledních sekundách doslova zásobují Huttona, jenž si připisuje další výborné zákroky.
32:51
V ohromné šanci se teď ocitl Skinner, když se z protiútoku dostal do na levý kruh a velmi tvrdě pálil mezi betony připraveného Huttona.
32:22
O puk se teď dlouho bojovalo za domácí brankou, kde byl nejaktivnější Jaškin. Český forvard sice kotouč vybojoval, ale jeho spoluhráči o něj nakonec stejně přišli,
31:10
30:55
Po sérii střel se domácí dostali ke kotouči a vyhazují.
30:11
Pitrengolova dalekonosná střela byla vyražena Wardem. Hosté opět uzamkli Carolinu v jejím vlastním pásmu.
29:10
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Faulk – 2 min., podražení).
29:10
Schwartz šel sám na brankáře, ale ve finální fázi byl faulován a upadl. Rozhodčí zapískal, ale na samostatný nájezd to nevypadá, bude se jen vylučovat.
28:58
Hra se teď trochu uklidnila a chybějí větší šance.
28:07
Faulk od pravého kruhu vypálil na Huttona.
27:16
Tennysonovu střelu zblokoval Upshall.
25:19
První využitou přesilovou hrou srovnávají hosté skóre. Kombinace po ose Tarasenko, Pietrangelo, ALEXANDER STEEN končí gólem posledního jmenovaného. Asistence: Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko.
24:18
St. Louis je v pásmu a tlačí. Tarasenko s Pietrangelem střílí ránu za ranou. Jak dlouho tohle Ward dokáže vydržet?
23:26
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Klas Dahlbeck – 2 min., podražení).
21:55
21:26
Při vlastních přesilovkách se zatím trápí oba dva týmy. Ani Blues se zatím nedostali do přesilovkové formace.
20:56
Tarasenko, Tarasenko, Tarasenko. Hosté hrají na hvězdného útočníka vždy, když to jde. Carolina si však velmi poctivě hlídá a hostující útočník opět ztrácí kotouč.
20:35
Blues se nemohou dostat do pásma a domácí už podruhé vyhazují.
20:01
Statistiky
Střely na branku 11 – 15
Úspěšnost střelby 18.18% (2/11) – 6.67% (1/15)
Vyhrané buly 16 – 8
Úvodní dění máme za sebou a utkání je pro diváky rozhodně atraktivní. Hned po třiceti sekundách se trefil Barbašev a hosté vykročili do zápasu skvěle. V polovině třetiny se ale kotouče na modré čáře chopil Dahlbeck a ranou k pravé tyči překvapil Huttona, jenž reagoval velmi opožděně. Obrat pak dokonal půl minuty před sirénou Skinner, když se prodral k odražené střele a zakončoval do odkryté části branky. Domácí tak po první periodě vedou 2:1. Do druhé třetiny však půjdou Blues s výhodou přesilové hry, podaří se v ní hostujícímu týmu vyrovnat?
20:00
19:50
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., hákování).
19:31
Carolina dokázala v posledních sekundách první třetiny skórovat a otáčí tak skóre zápasu. Před brankou čekal dorážející JEFF SKINNER, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Brett Pesce, Noah Hanifin.
18:12
Ani Tarasenkova střela nekončí úspěchem. Ward drží remízové skóre.
17:33
Parayko všem unikl a šel sám na Warda. Zhruba dva metry před ním se pak pokusil o střelu k pravé tyči. Ward vystihl jeho úmysl a betonem dokázal vykopnout ránu mimo. Vynikající zákrok!
16:05
Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro Carolinu. V útočném pásmu domácí forvardi opět narazili na neprostupnou obranu Blues
15:36
Wardovu pozornost vyzkoušel český útočník Dmitrij Jaškin. Bekhendová střela hostující forvarda skončila ve Wardově lapačce.
15:20
Carolina je v posledních minutách mnohem víc na kotouči. Její poslední akci zabrzdil pro změnu ofsajd.
14:10
Tolčinskij vedl bleskový protiútok, avšak celou akci před hostující brankou zbrzdil a obrana Blues ukořistila puk.
13:22
Paajarvi pronikl podél mantinelu a dostal se až před Warda. Nakonec ho zkusil obstřelit kolem bližší tyče, na níž ale byl domácí brankář velmi dobře natlačený a chytá.
12:10
11:55
Hosté brání v oslabení skvěle a Carolina se nemůže dostat do pořádné šance.
10:38
Blues už jsou srovnaní a získávají kotouč, který vyhazují až k Wardovi.
10:18
Domácí vyhráli vhazování a Teravainen bez jakéhokoli přemýšlení ihned pálil na branku. U odraženého puku jsou dřív hosté.
10:10
09:30
Domácí jsou při chuti, což potvrzuje další střelecký pokus. Tvrdá rána od Tennysona nadělala Huttonovi opět velké problémy, tentokrát však chytá.
09:10
KLAS DAHLBECK napřáhl od modré a Hutton na jeho ránu vůbec nestihl zareagovat. Asistence: Jordan Staal
08:30
Hraje se zatím velmi pohledný hokej a oba týmy se snaží o další branky. Poslední střela z hole Upshalla branku minula.
07:59
Na druhé straně střílel Stempniak, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
07:12
Schwartz vyslal další povedenou ránu na Warda, který chytá kotouč do lapačky a nechává přerušit.
06:03
05:58
Hutton si při rozehrávce za vlastní brankou počínal nerozvážně a ztratil puk. Jeden z jeho spoluhráčů však stihl odklidit puk mimo pásmo.
05:32
Hosté se znovu zmocňují kotouče a domácí se během přesilovky stále ještě nedostali ke střele.
04:56
A další vyhození. Hurricanes se vůbec nemohou dostat do pásma a hraje se dokonce na jejich polovině.
04:23
Blues ihned vyhazují až k Wardovi.
04:03
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alexander Steen – 2 min., držení protihráče).
02:23
Sanford prověřil reflexy domácího brankáře.
01:12
A do hry už se dostal i Hutton, jenž si poradil se Staalovou střelou.
00:26
První střelu utkání domácí brankář Ward vyrazil jen před sebe, kde číhal nikým nekrytý IVAN BARBAŠEV. Ten už se zakončením neměl žádný problém a hned v první minutě utkání střílí branku! Asistence: Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko.
00:01

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Pesce, Slavin, Faulk, Hanifin, Tennyson, Dahlbeck – E. Lindholm, J. Staal, Aho – Teräväinen, V. Rask, Nordström – Stempniak, D. Ryan, Skinner – Bickell, B. McGinn, Tolčinskij.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Schmaltz, Gunnarsson – Tarasenko, Barbašev, Schwartz – Perron, Berglund, Steen – Pääjärvi, Sanford, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.
15.1.2016 St. Louis Blues – Carolina Hurricanes 1:4
31.1.2015 Carolina Hurricanes – St. Louis Blues 2:3 (2:2)
11.1.2015 St. Louis Blues – Carolina Hurricanes 5:4 (4:4)
St. Louis Blues
Ani hostujícímu celku nevyšla základní část podle představ. Hokejisté ze St. Louis měli sice velká předsezónní očekávání, avšak realita byla úplně jiná. Tým se od začátku sezóny hledá a průměrné výsledky vedly ke změně na trenérském postu. Na začátku února musel uznávaný trenér Ken Hitchcock po šesti úspěšných letech opustit lavičku Blues a předčasně odešel do důchodu. Tým tak v letošní sezóně špičku tabulky neatakoval, ale na postup do play-off to hostujícím hráčům bohatě stačilo. Před dnešním zápasem mají na kontě 95 bodů, což je staví na šestou pozici v Západní konferenci a třetí místo v Centrální divizi.

Posledních pět utkání
7.4. Florida Panthers – St. Louis Blues 3:6
5.4. St. Louis Blues – Winnipeg Jets 2:5
2.4. St. Louis Blues – Nashville Predators 4:1
1.4. Colorado Avalanche – St. Louis Blues 2:1 (1:1)
30.3. Arizona Coyotes – St. Louis Blues 1:3

Zranění
Hostující tým se před utkáním musí vypořádat s absencí R.Bortuzza (zranění horní části těla) a R.Fabbriho (poranění kolena). Otazník se pak vznáší i nad zdravotním stavem Stastneho a Gunnarssona.

Nejproduktivnější hráči
1. Vladimir Tarasenko – 72 bodů (38+34), 80 zápasů
2. Jaden Schwartz – 55 bodů (19+36), 76 zápasů
3. Alexander Steel – 50 bodů (15+35), 74 zápasů
Carolina Hurricanes
Domácímu celku se v posledních utkáních vůbec nedaří a aktuálně má na kontě sérii čtyř porážek. V osmdesáti zápasech nastřádali hráči Caroliny dohromady pouhých 84 bodů. V tabulce východní konference se řadí až na dvanácté místo a ani v metropolitní divizi to není žádná sláva. Hurricanes v ní jsou dokonce předposlední a vidina play-off je už dávno ztracena. Domácí už prakticky nemají o co hrát a těžko říct, jestli najdou dostatek motivace, aby přetrhli nepříznivou šňůru porážek.

7.4. Carolina Hurricanes – New York Islanders 0:3
5.4. Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 5:3
2.4. Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 3:2
2.4. Carolina Hurricanes – Dallas Stars 0:3
31.3. Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 2:1 (1:1)

Zranění
Do zápasu pravděpodobně kvůli zranění v dolní části těla nezasáhnou J.McClement a R. Murphy.

1. Jeff Skinner – 61 bodů (35+26), 77 zápasů
2. Sebastian Aho – 48 bodů (23+25), 80 zápasů
3. Elias Lindholm – 45 bodů (11+34), 70 zápasů
Pěkný nedělní den, vítám vás u jednoho z posledních zápasů základní části letošního ročníku NHL. Na východě USA ve městě Raleigh se dnes domácí Hurricanes střetnou se St. Louis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.