3. Kris Russell (EDM) 0+0
Československá stopa v utkání:
Andrej Sekera (EDM) 0+1, 2 střely, čas na ledě 23:22
Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:04
Po první třetině vedli domácí hokejisté o jednu branku. V prostřední části hry dokázala Florida vyrovnat, v čase 38:35 vstřelil svůj první gól v NHL Michael Sgarbossa. Ve třetí třetině se Panthers dostali do vedení, střelu Jaromíra Jágra tečoval Greg McKegg. Necelé tři minuty před koncem třetí části vyrovnal Jordan Eberle. Už to vypadalo, že zápas půjde do nájezdů, ale tři sekundy před koncem prodloužení rozhodl z brejku Connor McDavid.
64:57
Edmonton právě vstřelil branku!
Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto, domácí vyhrávají tento zápas v prodloužení. Leon Draisaitl dlouhým pasem našel CONNORA MCDAVIDA, který se dostal do brejku. Počkal si na pohyb brankáře a vystřelil. James Reimer sice puk chytil do lapačky, ale puk se dostal celým objemem za brankovou čáru. Po konzultaci s videorozhodčím gól platí. Asistence: Leon Draisaitl.
64:45
Posledních patnáct sekund prodloužení.
64:00
Probíhá poslední minuta hry v prodloužení.
63:43
Edmonton je v prodloužení aktivnější, ale nemůže se probojovat do gólové šance.
63:10
Connor McDavid se neprobojoval do zakončení, brankář James Reimer odehrál kotouč dříve než se k němu domácí hráč dostal.
62:35
Andrej Sekera byl blízko vstřelení rozhodující branky, ale nedokázal přehodit beton brankáře Floridy.
62:00
Tři minuty zbývají do konce prodloužení.
61:11
Jordan Eberle dostal perfektní přihrávku, před brankou zkusil blafák, ale nepodařil se mu podle představ.
60:56
Přečíslení dva na jednoho nejprve neproměnili domácí, následně se do stejné situace dostali hosté. Ani Florida neproměnila velkou šanci, skvěle puk zablokoval Kris Russell.
60:22
Michael Matheson se dostal do útočného pásma, jeho střelecký pokus se vůbec nepovedl.
60:01
Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme tak prodloužení. Pokud ani nastavený čas neurčí vítěze, půjde zápas do nájezdové loterie.
60:00
59:14
Buly v útočném pásmu Floridy.
59:00
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:40
V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, pravděpodobně uvidíme prodloužení.
58:03
Edmonton je po vstřelené brance aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou Floridy. Zatím ale marně. Hosté se zvládají bránit tlaku soupeře.
57:01
Tři minuty před koncem třetí třetiny domácí hokejisté k velké radosti vyrovnávají. Ryan Nugent-Hopkins našel JORDANA EBERLEHO, který se řítil sám na branku. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak zakončil do horní části branky. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
56:35
Jaromír Jágr se dostal do další zajímavé střelecké pozice, jeho zakončení z otočky nebylo nejpřesnější.
56:05
Connor McDavid se z ničeho nic objevil sám před brankou, James Reimer dokázal puk brankářskou holí odehrát.
55:40
Domácí hokejisté prohrávají o jednu branku a mnoho času na vyrovnání už jim nezbývá.
54:45
Florida právě vstřelila branku!
Hostující hokejisté se dostávají do vedení. Aaron Ekblad přihrál Jaromíru Jágrovi. Český hráč se dostal do útočného pásma do oblasti kruhu, odkud vystřelil. Jeho ránu ještě před brankou tečoval GREG MCKEGG. Asistence: Jaromír Jágr a Aaron Ekblad.
54:24
Mnoho času už ve třetí třetině nezbývá, skóre je stále vyrovnané.
53:58
Kris Russell má kotouč za svou brankou, čeká na dostřídání svých spoluhráčů. Následně se domácí dostali do útočného pásma, ale zakončení se nepodařilo.
52:50
Drake Caggiula to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma a zakončil. Trefil jen vnější brankovou konstrukci.
52:10
Adam Larsson uklidňuje hru ve svém obranném pásmu, domácí se dopouštějí poměrně velké ho množství nepřesností.
51:32
Osm a půl minuty zbývá do konce třetí třetiny, vhazovat se bude před brankou Edmontonu.
50:51
Keith Yandle se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus však nebyl přesný. Florida se snaží hrát nátlakový hokej a čeká na chyby soupeře.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, nerozhodný stav stále platí jako aktuální.
49:30
Andrej Sekera se dostal s kotoučem pod kontrolou do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet, ale jeho pokus nebyl přesný.
49:00
Více ze hry mají domácí hokejisté, ti ale svou převahu nemohou vyjádřit vstřelením branky.
47:30
Po klidnější pasáži se oba týmy dostávají do střeleckých pozic. Evidentně nerozhodný stav nevyhovuje ani jednomu týmu.
46:40
Patrick Maroon se probojoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si brankář Floridy poradil. Na druhé straně se do zakončení dostal Jaromír Jágr, který ovšem minul.
46:20
Čtyři střely na branku jsme viděli ve třetí třetině.
45:52
Benoit Pouliot vybojoval puk za brankou soupeře, ale vybruslit do lepší střelecké pozice nedokázal.
44:37
Domácí brankář raději podržel kotouč, a tak se bude vhazovat před jeho brankou. Jared McCann sice vyhrál buly, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do střelecké pozice nedostal.
44:22
Jaromír Jágr zavezl kotouč do útočného pásma, ale jeho zakončení se nepovedlo podle představ.
44:00
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sleduje klidnější pasáž hry. Ani jeden celek nechce chybovat.
41:46
Derek MacKenzie bojoval o kotouč ve vlastním obranném pásmu, což se mu podařilo. Edmonton se nedostal do střelecké pozice.
41:14
Sledujeme rychlý úvod třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.
40:21
James Reimer kryje střelecký pokus obránce Adama Larssona. Hra je přerušena, buly před brankou Floridy.
40:01
Na samotném konci druhé třetiny se podařilo v přesilové hře Floridě vyrovnat. Z dorážky se prosadil Michael Sgarbossa, který tak zaznamenal svou první branku v NHL. Po čtyřiceti minutách platí stav 2:2.
40:00
39:40
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:35
Gólem v přesilové hře hostující hokejisté vyrovnávají. Jonathan Marchessault vystřelil, jeho střelu odrazil domácí brankář jen před sebe a MICHAEL SGARBOSSA měl snadnou pozici. Je to pro něho první gól v NHL a kotouč pochopitelně chce. Asistence: Jonathan Marchessault a Aaron Ekblad.
38:00
Reilly Smith se probojoval až před branku, ale střelecky se prosadit nedokázal. Následně raději domácí brankář drží puk.
37:36
Cam Talbot vyrazil puk jen před sebe, Vincent Trocheck se pokoušel dorážet, ale nepodařilo se mu to.
37:22
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., držení hole).
37:16
37:14
Greg McKegg neuspěl z bezprostřední blízkosti.
36:48
Ještě půlminuta přesilové hry, ale Edmonton drží hru daleko od své branky.
36:26
Opět to dobře udělala domácí defenziva, která poslala puk z obranného pásma.
36:00
Florida Panthers se znovu dostala do útočného pásma. Dlouho v něm nebyla, neboť Jordan Eberle vyhazuje přes všechny čáry.
35:45
Cam Talbot kryje střelecký pokus Reilly Smitha. Jeho rána měla gólové parametry, ale velmi dobře hru přečetl brankář.
35:16
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 2 min., držení protihráče). Po faulu na Jaromíra Jágra si přesilovou hru zahrají také hosté.
34:50
Jussi Jokinen vystřelil bez přípravy a na zakončení se to podepsalo hodně negativně.
34:10
Reilly Smith vedl rychlou akci Floridy. Vincent Trocheck si vybruslil do lepší pozice, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát přesněji.
33:50
Hosté v plném počtu. Edmonton v přesilové hře ani jednou nevystřelil.
33:17
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
32:38
Edmonton může své vedení navýšit v přesilové hře, zatím se ale Oilers nemohou stabilně dostat do útočného pásma. Hokejisté Floridy se zodpovědně brání.
31:50
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Marchessault – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
31:25
Leon Draisaitl se pokoušel probojovat do zakončení, což se mu ovšem přes dobrou obranu Floridy nepodařilo. James Reimer zasahovat nemusel, pomohli mu obránci.
30:54
Cam Talbot kryje ránu Shawna Thorntona z mezikruží, následovat bude komerční přestávka.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, domácí hokejisté stále drží jednobrankové vedení, které si vypracovali v první třetině.
29:10
Jaromír Jágr rozjel akci, následně před brankou zkoušel tečovat nahozený puk. Jeho rána končí jen malý kousek mino. Pěkná akce české hokejové legendy.
28:43
Jordan Eberle se dostal do další střelecké pozice, ale ani tentokrát výrazněji neohrozil brankáře Floridy.
27:55
Kris Russell to zkoušel jako obránce od modré čáry. Jeho rána zápěstím byla zablokovaná ještě dříve, než musel zasahovat brankář.
27:30
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabízí.
26:50
Connor McDavid hledal přihrávkou Leona Draisaitla, ale tento pas postrádal přesnost. Brankář Floridy zasahovat nemusel, jen pohledem kontroloval hru.
26:33
Cam Talbot kryje střelecký pokus hostujícího hráče od modré čáry.
26:05
Florida kombinuje ve svém obranném pásmu, snaží se něco vymyslet. Zatím ale marně. Následovat bude komerční přestávka, hra je přerušena.
25:00
Pět minut hry ve třetí třetině je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit.
24:18
Na ledě je první formace Floridy a Jaromír Jágr už přemýšlí, kudy by vedl akci, na jejímž konci by bylo vyrovnání skóre.
23:42
Kris Russell rozehrává od své branky, do útočného pásma se domácí nedostali, puk ve středním pásmu vybojoval Jonathan Marchessault.
22:56
James Reimer měl co dělat, aby střelecký pokus soupeře dokázal zastavit. Nechybělo mnoho a domácí přidali další branku.
21:23
Jonathan Marchessault se dostal do útočného pásma, brankář Edmontonu však zasahovat nemusel, střelecký pokus byl nepřesný.
21:00
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře ve druhé třetině, Florida se musí nyní bránit tlaku soupeře.
20:13
Jordan Eberle se jako první hráč ve druhé třetině dostal do zakončení, brankář Floridy byl pozorný a puk ukryl do výstroje.
20:01
Edmonton se v první třetině dostal do dvoubrankového vedení. Domácím hokejistům velmi dobře vyšel úvod zápasu. Postupně se Florida osmělovala a vytvářela si větší šance. Necelé tři minuty před první sirénou se také dočkali střeleckého úspěchu hosté. Brankáře Cama Talbota překonal Vincent Trocheck. Po dvaceti minutách platí stav 2:1.
20:00
19:40
19:17
Reilly Smith a Vincent Trocheck. Tito dva hokejisté se dostali do další výborné šance Floridy. Edmontonský brankář výborně přečetl hru, přesunul se proti zakončujícímu hráči.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:30
Florida je nyní aktivnější, snaží se přidat vyrovnávající branku. Zatím však obrana domácích situaci zvládá.
17:50
Colton Sceviour si jeho obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma a dostal se do zakončení. Cam Talbot si s jeho pokusem dokázal poradit. Puk ukryl do rukavice.
17:13
Hostující hokejisté necelé tři minuty před koncem první třetiny snižují. Reilly Smith našel VINCENTA TROCHECKA, který se prosazuje střelou na bližší tyč. Domácí gólman tento moment možná poněkud podnoceni. Asistence: Reilly Smith, Keith Yandle.
16:40
Keith Yandle vystřelil od modré na domácí branku, Cam Talbot si připisuje zákrok číslo deset. Buly před jeho brankou.
16:30
Hra je přerušena pro přihrávku rukou. Z obranného pásma domácích je hra vykázaná do neutrální zóny. Obrana Edmontonu si tak může oddychnout.
16:04
Colton Sceviour se dostal do zakončení, s jeho střeleckým pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář Oilers. Vhazovat se tak po komerční přestávce bude před brankou Cama Talbota.
15:34
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Florida odrazila předchozí útoky soupeře, hraje se ve středním pásmu.
15:10
Jason Demers založil z vlastního obranného pásma akci, v níž nikdo nepokračoval, neboť přihrávka byla nepřesná. Další zakázané uvolnění vrací hru před Jamese Reimera.
14:40
Connor McDavid se dostal do zakončení, James Reimer si se štěstím dokázal poradit. Tlak domácích pokračoval dál, a tak museli hokejisté Floridy odehrát jen na icing.
14:10
Keith Yandle přišel o puk za svou vlastní brankou, z čehož těžili domácí. Druhá formace Edmontonu se prosadit nedokázala.
13:41
Vhazovat se bude ve středním pásmu, Edmonton je aktivnějším týmem. Snadněji se dostává do útočného pásma, kde kombinuje.
13:06
Domácí celek bleskově využívá přesilovou hru. Oilers vyhráli buly před brankou soupeře, a tak se mohl do zakončení po rychlé akci dostat MARK LETESTU. Domácí hráč si poradil s brankářem Floridy, který inkasuje druhý gól. Asistence: Connor McDavid a Andrej Sekera.
12:57
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Marchessault – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
12:34
Mark Letestu nahodil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a následně šel on i jeho spoluhráči střídat.
11:48
Anton Slepyšev skvěle vybojoval puk za brankou Floridy a okamžitě hledal lépe postaveného spoluhráče. Nikdo z hráčů hostujícího celku nezakončil.
11:31
Domácí brankář se zapojil do rozehrávky, jenže jeho pas byl nepřesný. Puk přejel všechny čáry, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
11:00
Aaron Ekblad to zkoušel ihned po vhazování, s jeho ránou si dokázal Cam Talbot poradit. Buly znovu před brankou domácích.
10:40
Reilly Smith vedl útočnou akci Floridy. Dylan McIlrath vybojoval následně kotouč a posílal jej na modrou čáru. Myšlenka dobrá, provedení o poznání horší. Domácí zastavili akci Panthers.
10:10
Vhazovalo se před brankou Floridy. Hosté se ale dostali k puku, a tak otočili směr hry. Následně se Leon Draisaitl dostal do postavení mimo hru. Pokus o rychlou akci Oilers končí ještě dříve, než došlo ke střele.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, sledujeme rychlý hokej. Diváci v hale se rozhodně nenudí.
09:34
Hra je nyní přerušena, střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 10:7. Zack Kassian je zatím jediným autorem gólu v tomto zápase.
08:22
Sledujeme rychlý hokej, nyní má optickou převahu Florida, ale nemůže se dostat k vyrovnání.
07:44
Michael Sgarbossa se dostal do výborné střelecké pozice, dostal se do prostoru kruhu a vypálil. Domácí maskovaný muž si dokázal s jeho střelou poradit.
07:18
Po komerční přestávka pokračuje zápas. Vhazovat se bude před brankou Floridy.
06:10
Po rychlé akci se domácí hokejisté dostávají do vedení. Connor McDavid našel výborným pasem ZACKA KASSIANA, který zakončil přečíslení povedenou střelou. Brankář Floridy se snažil, ale na tuto střelu neměl nárok. Asistence: Connor McDavid.
05:50
Michael Matheson se dostal do zakončení, ale minul branku domácích, zkoušel do na vzdálenější tyč.
05:20
Florida špatně rozehrála, a tak se píská zakázané uvolnění. Hostující defenziva musí být pozorná, vhazovat se bude před brankou Jamese Reimera.
05:00
Ryan Nugent-Hopkins se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, hostující brankář připravený.
04:26
Adam Larsson se vrací za svou branku, Vincent Trocheck hraje aktivně a nedává mu mnoho prostoru pro klidnou rozehrávku.
04:00
4:5, střelecky sledujeme velmi aktivní úvod zápasu. Brankáři si na nedostatek práce naříkat nemohou.
03:35
Connor McDavid hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, přihrávka se k němu ale nedostala, a tak hosté otáčejí směr hry.
02:59
James Reimer kryje střelecký pokus Marka Letestua. Buly v útočném pásmu Edmontonu.
02:21
Ryan Nugent-Hopkins se dostal k puku a uklidňuje hru. Oilers posílají kotouč do neutrální zóny a střídají.
01:34
Jaromír Jágr vybojoval puk za brankou Edmontonu, Keith Yandle následně hledal spoluhráče na modré, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
01:15
Reilly Smith a Aaron Ekblad si vypracovali dobré střelecké pozice, ale domácí brankář kryje jejich pokusy. Floridě vyšel vstup do zápasu na výbornou, hraje aktivně, snaží se vstřelit první branku duelu.
00:40
Oba týmy střídají formace, Reilly Smith založil útočnou akci, v níž pokračoval jeho spoluhráč. Cam Talbot musel zasahovat znovu.
00:10
Po rychlém zákroku brankáře domácích se bude vhazovat před jeho brankou. Florida vstoupila do zápasu aktivněji.
00:01
Zápas za malý moment začne.
Nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je Connor McDavid s 51 body (14+37). Nejproduktivnějším hráčem hostů ve Vincent Trocheck s 31 body (16+15).
V tabulce Západní konference jsou domácí čtvrtí (17-7-7-15; 55 bodů). V tabulce Východní konference jsou hosté jedenáctí (12-8-8-18; 48 bodů).
Edmonton Oilers z posledních třech zápasů vyhrál tři. Poradil si v prodloužení s New Jersey 3:2 a v nájezdech s Calgary Flames 2:1. V základní hrací době porazil Arizonu Coyotes 3:1. Nestačil na Ottawu Senators 3:5 a San Jose Sharks 3:5.
Florida Panthers z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s New Jersey Devils 3:0, New Yorkem Islanders 2:1, a Columbusem Blue Jackets 4:3. Florida nestačila na New York Islanders 2:5 a Calgary Flames 2:5.
Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.