S konstatováním, že utkání navštívilo 15828 diváků, se s Vámi loučím a přeji Vám nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 43:20 (14:9, 14:7, 11:4 – 4:0)
Zblokované střely – 11:27
Vyhraná vhazování – 36:25
Trestné minuty – 14:12
Hity – 23:31
Skončilo krásné utkání, v němž Panteři prokázali obrovskou vůli! Přestože byli lepším týmem, tak po dvou třetinách prohrávali 0:2 a navíc jim nebyl uznán gól Aarona Ekblada. Domácí se však nenechali nepřízní osudu zlomit, ve třetí části svůj tlak ještě vystupňovali a za neutuchající snahu nakonec sklidili sladké plody. Ve 49. minutě zlomil kouzlo skvěle chytajícího Jaroslava Haláka svým prvním gólem v NHL Jonathan Rau a pouhých 14 sekund před koncem srovnal při power-play Jonathan Marchessault, po jehož střele se puk zastavil těsně za brankovou čarou. V prodloužení sice Florida nevyužila přesilovku, ovšem v čase 64:14 nakonec rozhodl Denis Malgin.
64:14
Florida právě vstřelila branku!
Domácí do soupeře bušili a bušili a Islanders nakonec obrovskému náporu neodolali! Tečované nahození Vincenta Trochecka si před brankou našel mladíček DENIS MALGIN, který bekhendem zametl puk za záda bezmocného Haláka. Asistence: Vincent Trocheck a Michael Matheson.
64:01
Běží poslední minuta prodloužení.
63:10
Nádherně to udělal Aleksander Barkov, který si počkal na najetého Jaromíra Jágra. Ten s kotoučem zajel za branku, ale už ho nedokázal vrátit svému spoluhráči.
62:37
Islanders v plném počtu!
62:05
Barkov připravil parádní pozici pro Keitha Yandleho, ten ale vypálil do přesouvajícího se Haláka!
61:30
Střelu Ekblada zblokoval Cizikas, který následně i vyhodil!
60:58
Aaron Ekblad pálil z levého kruhu a Halák puk lapačkou vytěsnil na tyčku!
60:36
A Panthers mají velkou šanci rozhodnout. John Tavares zahákoval Trochecka a daroval domácím přesilovou hru 4 na 3.
60:20
Domácí fanoušci ožili a ženou svůj tým za vítězným gólem.
60:01
Hokejisté Floridy ve třetí třetině dorovnali dvoubrankové manko a gólem Jonathana Marchessaulta v čase 59:46 dostali zápas do prodloužení. Nutno konstatovat, že Panteři si za svůj dnešní výkon nezasloužili odejít z tohoto zápasu bez bodu.
60:00
59:46
Střídání v týmu Florida Panthers: ze hřiště odchází James Reimer, přichází Roberto Luongo.
59:46
Domácí to dokázali! Aleksander Barkov našel JONATHANA MARCHESSAULTA, který vypálil z vrcholu pravého kruhu a kotouč propadl Halákovi mezi betony a zastavil se za brankovou čarou. Asistence: Aleksander Barkov a Keith Yandle.
59:25
Reimer odjel na střídačku, domácí hrají v šesti!
59:09
Domácí střídají brankáře. Jde o taktický prvek, aby kouč Gallant získal čas na poradu se svými hráči.
59:09
Sekundu před skončením hostující přesilovky pálil od modré Boychuk. Puk je ve výstroji Luonga.
58:46
Dopředu vyrazili Ekblad a MacKenzie. Až k ohrožení Haláka se nedostali.
58:05
Rána Nicka Leddyho končí v lapačce Roberta Luonga!
57:53
Domácí zkusili v oslabení zaútočit, ale nakonec museli jen nahodit puk za branku soupeře.
57:26
Tavares řešil přečíslení 2 na 1 střelou, kterou zastavil Luongo.
57:11
Hostující kouč Jack Capuano si vybral oddechový čas.
57:11
Domácí budou hrát oslabení, což je pro ně velmi nepříjemné! Za hákování je vyloučen Keith Yandle.
56:23
Jaroslav Halák chytá fantasticky! Po bekhendu Trochecka dorážel Jussi Jokinen, ovšem puk je pod betony gólmana Isles.
56:11
Nabídku Ladda tečoval mimo Casey Cizikas.
55:45
Islanders vystřelili ve třetí třetině jen jednou. I to svědčí o tom, jak zápas vypadá.
55:32
Domácí v postavení mimo hru. Je tu poslední komerční brejk.
55:15
Střílená přihrávka Barkova byla sražena mimo branku. Do konce třetí části schází necelých pět minut.
54:46
Dělovku Demerse tečoval vedle hostující branky Marchessault.
53:40
Matheson naskočil na led z trestné lavice a hned se zapojil do útočné akce svého týmu. Proti jeho střele se stačil přesunout Jaro Halák.
53:16
Od modré pálil Thomas Hickey, hostující bek branku netrefil.
52:43
Hostům nevyšel přechod do útočné třetiny, vystavili se do ofsajdu.
52:32
Nyní už domácí vyhodili.
52:11
Dobře to hosté sehráli! Z mezikruží zakončoval Brock Nelson, který trefil obránce Pysyka.
51:36
Domácí po vyhraném buly vyhazují.
51:28
Michael Matheson zasáhl hokejkou do brady Johna Tavarese. Domácí se budou muset bránit v oslabení!
51:16
Zakázané uvolnění Ostrovanů, hra se vrací před Haláka.
51:02
Střela Cala Clutterbucka byla sražena za domácí branku. U puku hráči Floridy.
50:28
Domácí vedou na střely už 35:17. Vyrovnat by si rozhodně zasloužili.
49:55
Útok domácích doplnil Mark Pysyk, jenž z otočky těsně minul hostující klec!
48:56
Domácí konečně protrhli střeleckou smůlu! Po střele Mathesona se dostal před brankou ke kotouči KYLE RAU, jehož první dorážku ještě Halák pokryl, ale napodruhé už puk propadl za jeho záda. Pro Raua je to premiérová trefa v NHL. Asistence: Michael Matheson a Derek MacKenzie.
48:40
McKegg za brankou nedovolil Halákovi rozehrát, nyní se bojuje o kotouč.
47:49
Nyní domácí alespoň nahodili puk na branku soupeře, ale Halák ho podržel na své hrudi.
47:31
Domácí teď kombinují po rozích a odsud Halákovi nebezpečí nehrozí.
46:19
První reklamní přestávka ve třetí třetině. Domácím se stále nedaří snížit.
45:58
Tavaresova formace teď hosty alespoň na chvíli osvobozuje z náporu Floridy.
45:06
Domácí mají dnes obrovskou smůlu! Střelu Keitha Yandleho Halák neviděl a nemohl by na ni reagovat, kotouč však skončil těsně vedle tyčky.
44:46
Po vhazování pálil Marchessault. Halák nemohl přes Smithe moc vidět, ale i tak kotouč vyrazil.
44:29
Z ostrého úhlu pálil Barkov. Haláka nepřekvapil.
43:50
McKegg se dostal přes Seidenberga ke střele, ale s tou Halák neměl větší starosti.
42:27
Aktivní střídání formace Denise Malgina. Ani to však nic nezměnilo na dvougólovém manku Floridy.
41:51
Pohotová střela Ryana Stroma. Kotouč prolétl kolem Luongova ramena i branky.
40:54
40:38
Clutterbuckovi se podařilo vyhodit.
40:01
Dodatečně byl změněn střelec druhého gólu Islanders. Za jeho autora je nakonec označen Brock Nelson, jenž se tak trefil podruhé v utkání.
Hity – 13:19
Skončila druhá třetina, ve které se děly neskutečné věci! Pojďme ale popořadě. Domácí ji začali náporem, ale ve 30. minutě se opět prosadili Newyorčané, když se v přesilovce šťastně trefil Brock Nelson. Trenér Panterů Gallant ještě využil Coaching challenge, ovšem rozhodčí údajné Nelsonovo nedovolené počínání vůči Luongovi neviděli. Hráči Floridy pak přežili oslabení 3 na 5 a ve 35. minutě se po střele Aarona Ekblada dokonce radovali z gólu. Ten však nejprve nebyl uznán pro postavení Jaromíra Jágra v brankovišti, po následných protestech a poradě však rozhodčí rozhodnutí změnili, aby po challange, kterou si vyžádal hostující kouč, gól zase odvolali. Právě Aaron Ekblad je velkým smolařem zápasu. Obránce Floridy byl už několikrát blízko ke skórování, ale zatím mu není přáno.
40:00
39:38
Mohlo to být 0:3! Josh Bailey se v oslabení objevil sám před Robertem Luongem, který se v brankovišti roztáhl a pravým betonem zabránil gólu!
39:03
Hosté jsou ve čtyřech.
38:53
Bude se ale vylučovat. Za hákování je vyloučen Casey Cizikas a oslabení Ostrovanů tak bude pokračovat.
38:53
Fantastický zákrok Jaroslava Haláka, který dokázal lapačkou vyrazit střelu – hádáte správně – Aarona Ekblada, která už mířila nad jeho hlavu!
38:25
Ekblad má dnes velkou smůlu. Nyní při střele zlomil hůl...
38:04
Další střela aktivního Aarona Ekblada. Halák přitiskl puk na svou hruď.
37:37
Teď už se podařilo hostům vyhodit.
37:13
Vincent Trocheck střílel z pravého kruhu. Halák na místě.
37:02
Bude se vylučovat. Ryan Strome sekl Jaromíra Jágra a po reklamní pauze uvidíme přesilovku Floridy.
36:46
Velká šance Jussiho Jokinena! Fin byl v předbrankovém prostoru zcela volný, ovšem zamířil pouze do Haláka!
36:11
Domácím dnes není přáno! Vytvořili si obrovský tlak, dvakrát například nebezpečně pálil Ekblad, ale Halák stále odolává!
34:53
Odvolávám, co jsem odvolal – to asi nejlépe vystihuje tuto situaci!! Rozhodčí nejprve Ekbladův gól neuznali, poté změnili po poradě názor, ale po shlédnutí videa při coaching challenge Jacka Capuana branku opět neuznávají! Islanders tak stále vedou 0:2!
34:53
Coaching challenge si pro změnu bere Jack Capuano. Stále tedy nevíme, zda bude Ekbladův gól platit.
34:53
Všichni čtyři rozhodčí se ještě poradili a nakonec přeci jen gól uznávají! AARON EKBLAD vystřelil od modré čáry a puk se odrazil za záda Haláka od brusle obránce Nicka Leddyho – 1:2. Asistence: Keith Yandle a Jonathan Marchessault.
34:53
Domácí protestují, žádají si alespoň přezkoumání situace u videa. Coaching challenge už nemůže Gerard Galland využít.
34:53
Již po skončení přesilové hry skončila v síti rána Aarona Ekblada! Radost domácích hráčů i diváků však byla předčasná. Rozhodčí totiž odpískali Jágrovo postavení v brankovišti!
34:03
Marchessault uvolnil Aarona Ekblada, který už byl sám před Halákem, ale slovenský gólman kotouč ve skluzu vytěsnil mimo svou klec! Skvělý zákrok!
33:35
Matheson nestihl na modré čáře puk a musí se pro něho vracet do středního pásma.
33:06
Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
32:40
A Brock Nelson je vyloučen za seknutí do domácího gólmana. Hrát se tedy bude 4 na 4.
32:40
Velká šarvátka za brankou Panterů! Do ní se zapojil i gólman Roberto Luongo, který se vrhl na Brocka Nelsona, jenž ho po přerušení hry atakoval!
32:23
Trocheck k radosti fanoušků Floridy vyhazuje!
31:50
Velký závar před Luongem, který v leže odolal!
31:05
Tohle bylo hodně přísné rozhodnutí sudích! Jussi Jokinen už najížděl sám na Haláka, ale byl dojet Leddym a po kontaktu s ním skončil na ledě. Následně narazil do Haláka a je vyloučen za nedovolené bránění! Je tu tedy 92 sekund dlouhá přesilovka Islanders 5 na 3!
30:37
Nedovolené bránění bylo odpískáno Jonathanovi Marchessaultovi. Další přesilovka pro Islanders.
30:21
Jaroslav Halák je dnes výborný. Nyní si smlsnul na dorážce Reillyho Smithe .
29:54
Islanders právě vstřelili branku!
Branka je po dlouhém zkoumání videa uznána! Hodně smolný gól pro Pantery! Od modré vypálil Nick Leddy, Luongo puk vyrazil do obránce Ekblada, od kterého se kotouč vznesl do vzduchu, obloučkem přes Luonga přepadl a od špičky betonu gólmana Floridy se odrazil do branky. Za autora gólu je nakonec označen BROCK NELSON, jenž clonil na hranici brankoviště. Asistence: John Tavares a Josh Bailey.
Domácí kouč Gallant si ještě vyžádal přezkoumání gólové situace u videa! Reklamuje postavení Brocka Nelsona v brankovišti.
29:09
Za podražení je vyloučen Alex Petrovic. Přesilovka pro Islanders.
28:31
Ekblad nyní netrefil hostující branku a kotouč se odráží až do středního pásma.
28:04
Kličkovanou Johna Tavarese utnul Aaron Ekblad. Ten hostujícímu kapitánovi vypíchl puk.
27:50
Hosté vyhodili puk přímo na Luonga, který byl nucen přerušit hru. Předtím měl dobrou šanci Reilly Smith, jehož bekhendový pokus skončil vedle tyčky.
27:19
Yandle vyhnal Demerse až za modrou čáru. Domácí tak musejí vyklidit útočné pásmo.
26:58
Po střele Marchessaulta už Halák přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
26:51
Reilly Smith z mezikruží přestřelil! To byla dobrá šance.
25:57
Domácí první formace soupeře svírala v jeho obranném pásmu, ale Islanders stále odolávají.
25:28
Jágrovu zpětnou přihrávku nezachytil Jokinen, Florida ale zůstává v útočném pásmu.
24:40
Domácí mají poměrně velký tlak, ale Isles stále drží těsné vedení. Pohotová střela McKegga končí na rozkleku Haláka.
23:54
Na přihrávku MacKenzieho si sjel Kyle Rau, ale Halák si s jeho tečí poradil!
22:58
Před brankou Ostrovanů nebezpečně operoval Denis Malgin. Florida je také na startu druhé části aktivní.
22:31
Až před branku si sjel domácí obránce Alex Petrovic. Svou přihrávku ale neprocpal na najíždějícího spoluhráče.
21:46
Dopředu vyrazili Trocheck se Smithem. Jejich spolupráci překazil vracející se Lee.
20:57
Nahození Ekblada zastavil de Haan, který také poslal puk do bezpečí.
Hity – 9:11
První třetina je za námi. Aktivnější v ní byla domácí Florida, která si zejména v úvodu zápasu vytvořila velký tlak. Všechny střely Panterů ale schytal Jaroslav Halák a 22 sekund před koncem periody tak udeřilo na druhé straně. Po střele de Haana se puk od zadního mantinelu odrazil na hůl Brocka Nelsona a ten ho poslal do odkryté klece.
20:00
19:38
Hosté jdou 22 sekund před přestávkou do vedení! Calvin de Haan sice ve velké šanci minul domácí klec, ale kotouč se od zadního mantinelu odrazil k BROCKOVI NELSONOVI a ten ho přes padajícího obránce Marka Pysyka poslal do odkryté branky. Asistence: Calvin de Haan a Jason Chimera.
19:01
Běží už poslední minuta první třetiny.
18:52
Od levého mantinelu střílel Jokinen. Halák zakročil vyrážečkou.
18:23
Jágr s Jokinenem si v útočném pásmu několikrát vyměnili puk. Finální přihrávka finského hráče už ale před branku neprošla.
17:39
Střela Andrewa Ladda z osy kluziště se nevešla mezi tyče.
17:07
Domácí si v útočném pásmu krásně vyměnili puk, ale střelu Trochecka zblokoval Boychuk. Poté ještě pálil od modré Matheson a Halák přerušil hru.
16:22
Nebezpečnou střelu Tavarese zastavil bránící Derek MacKenzie.
16:12
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Luonga.
15:40
Kyle Rau se natlačil až před branku, ale Halák zakročil betonem!
15:30
Teď se rozhodčí upískli! Halák totiž neudržel ve výstroji ránu Jamieho McCanna, ale o možnost dorážet domácí hráče připravil předčasný hvizd. Reklamní přestávka.
14:53
14:48
Střílená přihrávka Mathesona neoslovila najíždějícího Smithe. Hosté vyhazují.
14:12
Přihrávku Ekblada hosté srazili až do středního pásma.
13:33
Střelu Aleksandera Barkova z pravého kruhu srazil mimo Seidenberg.
13:22
Ke střele z levého kruhu se dostal Vincent Trocheck. Halák se včas přesunul a podržel hostující tým.
12:52
Za podražení je vyloučen Jason Chimera. Florida si tak zahraje přesilovku.
12:15
Islanders už srovnali obraz hry. Tlak Floridy z úvodu utkání je minulostí.
11:07
Od modré pálil Hickey, Luongo vyráží.
10:46
Ostrou ránu z voleje vysílal Marchessault. Útočník Panterů trefil jen hůl obránce Boychuka.
10:39
Výborně to udělal Denis Malgin a ještě lépe Jaroslav Halák! Švýcarský forvard se krásně zbavil obránce Hickeyho a svou střelu namířil do horní části branky. Jaroslav Halák však ukázal, že má levou ruku hodně rychlou a kotouč skončil v jeho lapačce!
10:27
Zakázané uvolnění Floridy.
09:53
Leddyho pokus srazil do ochranné sítě Demers. Bude se vhazovat v útočném pásmu hostí.
09:39
Aleksander Barkov nechal kotouč při přechodu do útočného pásma za sebou a vystavil svůj tým do ofsajdu.
08:58
Jágr je na ledě. Panthers tedy v plném počtu.
08:35
Po ráně Boychuka zůstal kotouč ležet před domácím brankovištěm, ovšem nikdo z hráčů Isles toho nedokázal využít.
07:43
Rozhodčí bojující dvojici rychle roztrhli a tak jsou z toho jen dvě minuty za hrubost. Na přesilovce hostí 5 na 4 se nic nemění.
07:43
07:43
Bitka, do které se pustili Ryan Strome a Aaron Ekblad!
07:05
Domácí vyhráli buly a vyhodili.
06:57
Domácí budou hrát oslabení! V mele před Halákovou brankou se provinil Jaromír Jágr, který je vyloučen za podražení.
06:21
Teď už zase pokračují v náporu domácí. McKeggův pokus z osy hřiště vyrazil Halák.
05:44
Lehké nahození Chimery skončilo v lapačce Roberta Luonga. Bude se tak vhazovat v obranném pásmu Panthers.
04:54
Přihrávku za obranu dostával Marchessault. Chybělo málo a domácí borec jel sám na brankáře.
04:40
Z ostrého úhlu zakončoval Reilly Smith, Halák opět pozorný.
04:08
Panteři v úvodu výborně bruslí a napadají. Hosté se tak nedokáží udržet na kotouči.
03:25
Halák si mohl připsat další zákrok. Do rány, kterou připravil pro Jokinena Jágr, ale vložil hůl Seidenberg.
03:15
Domácí vedou na střely už 5:1.
02:33
Domácí pokračují v tlaku. Po MacKenzieho pokusu Jaroslav Halák přikryl kotouč a přerušil hru.
02:03
Také bombu Malgina z levé strany vyráží slovenský gólman Islanders.
00:49
Po buly v útočném pásmu se dostal do šance Marchessault a Halák musel opět zasahovat. Velmi aktivní nástup Panterů!
00:42
Jaromír Jágr našel přihrávkou napříč pásmem Aleksandera Barkova. Finský centr vypálil do přesouvajícího se Haláka.
00:19
První střelu na Haláka vyslal od modré Keith Yandle. Hostující gólman vyráží do rohu.
00:01
Oficiality, včetně hymny USA, jsou již za námi. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Pysyk, Petrovic, Matheson, Demers, Yandle – Jágr, Barkov, J. Jokinen – R. Smith, Trocheck, Marchessault – McCann, Malgin, Sceviour – Rau, MacKenzie (C), McKegg.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Pelech, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Clutterbuck, Tavares (C), Jo. Bailey – Chimera, B. Nelson, Lee – Beauvillier, R. Strome, Prince – N. Kuljomin, Cizikas, Ladd.

Rozhodčí: O'Rourke, Romaško – Gibbs, Shewchyk.
Československá stopa:
Jaromír Jágr (FLA) – 14 zápasů, 6 bodů (1+5)

Jaroslav Halák (NYI) – 10 zápasů, průměr 3,03, úspěšnost 90,3 %
Florida Panthers:
Také Panterům úvod sezóny moc nevyšel. Se 13 body se na Východě usadili na čtrnáctém místě. V posledních šesti zápasech hráči Floridy pravidelně střídají vítězství a porážky. Naposledy doma podlehli 2:4 San Jose, takže statisticky by měli Islanders porazit. V sestavě Panthers se opět objeví i Jaromír Jágr, přestože ho v uplynulém týdnu limitovaly problémy s třísly. Nyní už by ale měl být v pořádku.