2. hvězda: Jonathan Marchessault (FLA) 1+0
3. hvězda: Charlie Lindgren (MTL) 31 zákroků, 1 obdržený gól, 96,9%

Vyhraná vhazování (%): 50 – 50
Využití přesilové hry: 0/2 – 0/2
Trestné minuty: 9 – 9
Dnešní utkání sledovalo 15 222 diváků.
Je za námi utkání mezi Floridou Panthers a Montrealem Canadiens. Montreal v utkání vítězí 4:1. Skóre otevřel ve 14. minutě Andrew Shaw. Krátce před polovinou utkání však bylo vyrovnáno, prosadil se nejlepší střelec Panthers Jonathan Marchessault. Na začátku třetího dějství vrátil hostům vedení Artturi Lehkonen. Stejný hráč se prosadil v 57. minutě ještě jednou, o další dvě minuty později zpečetil výhru hostů brankou do prázdné klece Alexander Radulov. Brankář Habs Charlie Lindgren přispěl k vítězství svého týmu 31 zákroky!
Montreal Canadiens se stávají již nyní vítězi Atlantické divize.
59:51
Nestěrov ještě míjí Berrovu branku.
59:01
Hlasatelem ohlášena poslední minuta tohoto zápasu.
58:34
Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Prázdnou branku trefuje ze středního pásma ALEXANDER RADULOV. Pro ruského útočníka osmnáctá branka v sezoně. Asistence: Max Pacioretty, Phillip Danault.
58:02
Berra na střídačce, Panthers to zkouší v šesti!
57:52
Marchessaultova střela skončila na zadním mantinelu za Lindgrenovou brankou.
56:49
Hosté vedou o dvě branky! Do samostatného úniku se nejprve dostal Byron – trefil tyč Berrovy branky. K puku se však ihned poté dostal ARTURRI LEHKONEN a jeho prudká rána skončila za zády bezmocného gólmana Floridy. Pro rodáka z finského Piikkio druhá branka v tomto utkání. Asistence: Paul Byron.
56:03
Po vyhraném vhazování Plekance pálil z první Jemelin, Berra vyrazil.
56:01
Berrovi se podařilo zastavit Gallagherovu akci, vhazovat se následně bude po pravé ruce gólmana Panthers.
55:38
Zakázané uvolnění se nepíská, Petrovic musí hrát kotouč.
54:38
Ofsajd domácího celku, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
54:13
54:13
Puk opustil ledovou plochu, je tu další reklamní přestávka.
53:38
Lehkonen posunul puk na Galchenyuka, jehož střelu z pravého kruhu pro vhazování Berra vyrazil mimo.
53:00
Florida se proviňuje zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude v její obranné zóně.
52:02
Necelých osm minut do konce třetí třetiny. Montreal vede na Floridě 2:1, autorem momentálně rozdílové trefy Artturi Lehkonen.
Na střelecké pokusy 30:24 pro Canadiens.
52:02
52:02
Nebezpečná střela Alexandera Radulova, Berra byl ale pozorný!
51:53
Z levého kruhu pro vhazování střílel Rielly Smith, Lindgren zapsal třicátý zásah v utkání.
51:45
Canadiens vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
51:31
50:34
Vyhrané vhazování MacKenzieho, ke střele ihned napřáhl Yandle, Lindgren jeho pokus vyrazil.
50:28
Lindgren má po střele Scevioura kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.
50:05
Mohlo být srovnáno! Vincent Trocheck trefil tyč při situaci Floridy 3 na 1 při vlastním oslabení!
49:31
Druhá přesilová hra pro Habs, vhazování po pravici Retta Berry.
49:31
Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., sekání).
47:42
Skvělá příležitost domácích! Trocheck přihrál před branku na Scevioura, Lindgren předvedl dobrý zákrok!
47:03
Lindgren přikryl kotouč před dotírajícím Huberdeauem. Vhazuje se opět po levé ruce brankáře Habs.
46:56
Konec reklamní přestávky, Vincent Trocheck a Tomáš Plekanec v souboji na vhazování po levici Charlieho Lindgrena.
46:56
Huberdeau se zkusil obtočit kolem Lindgrenovy branky, na brankáře Montrealu si však nepřišel. Následuje první reklamní přestávka třetí třetiny.
46:25
Beaulieu vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.
45:24
Floridě se nepovedl přechod do útočného pásma – rozhodčí pískají ofsajd.
45:12
Shaw míjí z levého kruhu pro vhazování Berrovu branku.
43:46
Z levého kruhu pro vhazování to zkusil Sceviour, Lindgren vyrazil.
42:31
Marchessaultova střela mimo Lindgrenovu branku.
41:27
Canadiens jdou do vedení! ARTURRI LEHKONEN se dostal v útočném pásmu ke kotouči a zamířil pod horní tyč Berrovy branky. Pro finského útočníka patnáctá branka v sezoně. Bez asistence.
41:19
Puk skončil na střídačce domácích, vhazuje se ve středním pásmu.
41:15
Pacioretty poslal puk na modru, odkud pálil z první Petry. Berra byl však pozorný a jeho střelu dokázal vyrazit.
40:33
Beaulieuova střela od modré zamířila mimo tři tyče.
40:01
Třetí třetina tohoto utkání začíná již za malou chvíli! Jste připraveni?

39:48
Byron před branku na Gallaghera, Berra teď v závěru třetiny podržel svůj tým!
39:03
Mathesonova střela od modré, Lindgren má puk ve své moci.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:44
Oba kohouti vyfasovali pětiminutový trest, po jehož vypršení se budou moci do zápasu zase vrátit. Vhazuje se ve středovém kruhu.
38:44
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Michael Sgarbossa – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 5 min., bitka).
38:44
38:44
Do bitky se v neutrální zóně pouštějí Michael Sgarbossa a Phillip Danault!
38:38
Puk skončil na střídačce Floridy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:27
37:40
Vhazuje se po levé ruce Charlese Lindgrena.
37:35
Hosté jsou ve čtyřech.
37:25
Huberdeau míjí Lindgrenovu branku.
37:05
Marchessaultova střela zblokována jedním z bránících hráčů.
36:50
Domácím se zatím přesilová hra nedaří.
36:27
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).
35:35
Konec reklamní pauzy, Vincent Trocheck a Tomáš Plekanec na vhazování po pravé ruce Charlese Lindgrena.
35:35
Po další z reklamních přestávek si první početní výhodu v utkání zahrají také Panthers.
35:35
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
35:26
Po zakázaném uvolnění Canadiens se bude vhazovat po levici Charlieho Lindgrena.
34:22
Střela Dwighta Kinga od mantinelu mimo branku gólmana Panthers.
34:14
Od modré čáry střílel Jemelin, Berra připisuje další zákrok.
33:36
Icing domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.
33:08
Sgarbossova střela z úhlu Lindgrena nepřekvapila.
32:55
32:40
Teč Lehkonena, Reto Berra předvedl dobrý zákrok!
32:07
Sceviour zkusil zaútočit v oslabení, Lindgrena však jeho bekhend nepřekvapil.
31:56
Začíná druhá minuta MacKenzieova trestu, Berra zatím bez práce.
30:55
Vhazování po levici Retta Berry.
30:55
Po reklamní pauze uvidíme první přesilovou hru tohoto utkání.
30:55
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 2 min., držení protihráče).
30:29
Střela Tomáše Plekance mimo Berrovu branku.
29:20
Petry zblokoval před brankou Smithovu střelu, Lindgren bez práce.
29:05
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
28:57
Florida právě vstřelila branku!
Je srovnáno! JONATHAN MARCHESSAULT to udělal mazaně, položil si brankáře Lindgrena a poté zasunul po ledě kotouč za jeho záda. Pro šestadvacetiletého útočníka Cats třicátá trefa v sezoně! Asistence: Michael Sgarbossa, Mark Pysyk.
28:22
Radulovova střela z mezikruží zamířila mimo branku.
27:41
MacKenzie tečoval Huberdeauovu nabídku, Lindgren dokázal zakročit.
26:47
Mathesonova střela od modré končí v rukavici Lindgrena, vhazovat se bude znovu v obranné třetině hostů.
26:37
Weegar to zkusil znovu, tentokrát z levého kruhu pro vhazování. Brankář Montrealu byl ale na svém místě, vhazovat se bude po jeho levici.
26:21
Weegarova střela od modré míří vedle Lindgrenovu branku.
26:04
Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravé ruce Charlieho Lindgrena se sklání Jussi Jokinen a Andrew Shaw.
26:04
Lindgren má puk pod kontrolou, na řadě je první reklamní přestávka druhé třetiny.
25:24
Po pokusu Bjugstada má Lindgren puk své moci. Vhazovat se bude po levici brankáře Canadiens.
24:59
Radulov trefil před brankou jen svého spoluhráče Paciorettyho.
23:47
Sceviour zblokoval Markovovu střelu, Berra tak byl bez práce.
23:29
Paul Byron dostal přihrávku od Gallaghera a následně trefuje tyč Berrovy branky!
23:17
Petryho přihrávka zblokována do ochranné sítě, vhazuje se po pravé ruce Retta Berry.
21:47
Vanek vyzkoušel Lindgrenovu pozornost.
21:35
Panthers nedokázali dostat puk ze své branné třetiny, bekhendová střela Shawa ale minula Berrovu branku.
21:15
Vhazování po pravici Charlese Lindgrena.
21:01
20:48
Canadiens v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
20:01
Hráči se již vrátili na ledovou plochu, přestávka po první třetině se tak pomalu chýlí ke svému konci.

18:53
Radulov našel Paciorettyho mezi kruhy, Berra podržel svůj tým!
18:17
Ofsajd Panthers, vhazování ve středním pásmu.
17:05
Rozehrávka Andreje Markova končí zakázaným uvolněním.
16:27
Lindgren má po pokusu Marka Pysyka kotouč v rukavici, vhazovat se následně bude po jeho pravici.
15:42
Florida se provinila dalším postavením mimo hru, proběhne tak další vhazování ve středním pásmu.
15:27
Ofsajd domácího týmu, vhazovat se bude v neutrální zóně.
14:57
Jedovatá střela Riellyho Smithe z prostoru mezi kruhy končí mimo Lindgrenovu branku!
14:40
14:40
A další zákrok brankáře Canadiens. Hra přerušena a je tu další z reklamních přestávek.
14:34
Dobrá střela Riellyho Smithe, Lindgren pozorný.
13:12
Canadiens otevírají skóre zápasu! Skvělá Galchenyukova přihrávku před branku, kde stál ANDREW SHAW a právě on prostřelil brankáře Berru. Pro pětadvacetiletého Kanaďana dvanáctá branka v sezoně. Asistence: Alex Galchenyuk, Artturi Lehkonen.
12:49
Nepřesná rozehrávka hostů, následnou Malginovu střela z pravého kruhu pro vhazování však lapil Lindgren.
11:43
Je za námi 11 minut a 43 vteřin z první třetiny, skóre mezi Panthers a Canadiens bezbrankové.
Na střelecké pokusy 8:4 pro Montreal.
11:43
Po střela Danulta má gólman Floridy puk ve svém držení, následuje reklamní přestávka.
11:15
Od mantinelu to zkusil Jeff Petry, Berra vyráží.
10:28
Ke střele se nyní dostal Steve Ott. Berra ale zasahovat nemusel, jelikož pokus čtyřiatřicetiletého útočníka Montrealu skončil mimo tři tyče.
08:58
Galchenyuk v obrovské příležitosti! Útočník Habs se dostal až před Berru, jeho forhendové zakončení ale trefilo jen tyč!
08:32
Na druhé straně to zkusil z levého kruhu pro vhazování Pysyk, Lindgren má puk ve své moci.
08:00
Střela Beaulieua zblokována Demersem.
07:40
Beaulieu čeká s kotoučem v obranné třetině svého týmu.
07:15
Berra přikryl touš pod rukavici, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Panthers.
06:55
Rozhodčí pískají Floridě postavení mimo hru.
06:23
Konec reklamní přestávky, Derek MacKenzie a Steve Ott na vhazování po pravici Charlieho Lindgrena.
06:23
Trocheckův bekhend Lindgrena nepřekvapil. Hra přerušena a na řadu přichází první reklamní přestávka.
06:13
Lehkonen ztratil ve středním pásmu kotouč, zaútočit tak mohou domácí.
05:20
Dobré střídání Canadiens, kteří se stále drží v útočném pásmu.
04:57
Vanek zblokoval Davidsonovu střelu, Bera tak zasahovat nyní nemusel.
04:26
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině, konkrétně po pravici brankáře Reta Berry.
03:53
Markovova střela od modré čáry, Berrovi se nakonec podařilo zkrotit neposedný kotouč a následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.
03:33
Petrovic s kotoučem ve středním pásmu.
03:04
Trocheckova střela zamířila mimo tři tyče, Lindgren tak nyní zasahovat nemusel.
02:15
Prví zákrok v tomto utkání zapisuje také Charlie Lindgren.
01:16
První velká šance utkání! Kapitán Habs Max Pacioretty dostal dobrou přihrávku od Radulova, jeho pokus z první však dokázal skvěle vytěsnit Reto Berra.
01:03
Další zákrok gólmana Panthers, vhazovat se následně bude po jeho levici.
00:35
O první střelu zápasu se postaral Tomáš Plekanec, Berra jeho střelecký pokus vyrazil mimo.
00:05
Canadiens úspěšnější na úvodní buly tohoto zápasu.

Z:1 V:1 P:0 OG:2 PR:2,00 ÚS(%):92,9 SO:0

Florida Panthers: Berra (Wilcox) – Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk, Weegar – Huberdeau, Trocheck, Jágr (A) – J. Jokinen (A), Bjugstad, R. Smith – Vanek, Malgin, Marchessault – Sgarbossa, MacKenzie (C), Sceviour.

Montreal Canadiens: Lindgren (Price) – Markov (A), Petry, Davidson, Nestěrov, Beaulieu, Jemelin – Pacioretty (C), Danault, Radulov – Byron, Plekanec (A), Gallagher – Galchenyuk, A. Shaw, Lehkonen – King, Ott, Martinsen.

Rozhodčí: Jean Hebert, Tim Peel – Brian Murphy, Matt MacPherson.
Češi a Slováci v tomto utkání

Jakub Kindl (FLA) – CZE, obránce
Jaromír Jágr (FLA) – CZE, pravé křídlo
Tomáš Plekanec (MTL) – CZE, centr
Montreal Canadiens (45-24-9)

Habs jsou ve vedení Atlantické divize, na 5. místě Východní konference. V letošní sezoně již posbírali 99 bodů, postup do bojů o Stanley Cup mají již zajištěn.
Montreal je skvělé formě. Podařilo se mu zvítězit čtyřikrát za sebou, z posledních deseti zápasů si pak svěřenci Clauda Juliena připsali sedm výher! V minulém utkání zvítězili na ledě Tampy Bay Lightning 2:1 v prodloužení. Vítěznou trefu vstřelil v jeho první minutě Alexander Radulov. První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Habs Carey Price – připsal si 21 zákroků.
Do konce základní části zbývá Canadiens sehrát čtyři zápasy. Dnes to pro ně bude druhé utkání z jejich třízápasového tripu.

Florida Panthers (33-34-11)

Panthers se nachází 13. místě Východní konference, přičemž na svém kontě mají 77 bodů. Již nyní je jasné, že loňský postup do play-off letos nezopakují.
Svěřenci Toma Rowa prohráli ve čtyřech utkáních po sobě. Naposledy padli na ledě Bostonu Bruins 5:2. Branky Floridy vstřelili Thomas Vanek a Jaromír Jágr. Mezi tři tyče se postavil k šestému zápasu v sezoně švýcarský gólman Reto Berra, který si z 28 střel soupeře připsal 24 zákroků.
Do konce sezony zbývá panterům odehrát čtyři zápasy. Dnešním utkáním začíná jejich třízápasová série zápasů doma. Po utkání s Canadiens ještě přivítají St. Louis Blues a Buffalo Sabres.

Body: Vincent Trocheck (C) 53 bodů

Góly: Jonathan Marchessault (C) 29 gólů

Asist.: Keith Yandle (O) 36 asistencí

+/-: Alexsander Barkov (C) +/-:13

Výhry: Roberto Luongo (B) 17 výher
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.