Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:46
Jiří Hudler (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:28
Tři hvězdy utkání:

1. John Tavares (NYI) 2+0
2. Thomas Greiss (NYI) 23 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Anders Lee (NYI) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 36-23; Zablokované střely: 18-15; Vhazování: 51%-49%; Hity: 21-14; Přesilové hry: 0/7-0/3; Trestné minuty: 11-23.
John Tavares sice v první třetině neproměnil samostatný únik, když ztroskotal na fantastickém Karim Lehtonenovi, jinak ale kapitán Islanders odehrál skvělé utkání a svůj výkon podtrhl dvěma góly, když se prosadil v první třetině a poté necelé čtyři minuty před koncem. Na straně Dallasu byl hodně nebezpečný Tyler Seguin, 400. bod v kariéře NHL mu ale dopřán nebyl a při hře Stars bez brankáře zpečetil vítězství Islanders střelou do prázdné brány Calvin de Haan. Velký podíl na výhře domácího celku má německý brankář Thomas Greiss, který předvedl 23 zákroků a k čistému kontu navíc přidal asistenci na gól. Konečný výsledek: New York Islanders 3 Dallas Stars 0.
60:00
Antoine Roussel po skončení utkání vyvolal potyčku a dostal dvojnásobný trest za hrubost.
59:56
Islanders právě vstřelili branku!
CALVIN DE HAAN rychle zvedl hlavu a ze středního pásma krásnou táhlou střelou zamířil do odkryté části brány – 3:0! Thomas Greiss dnes vychytá čisté konto a navíc k němu přidal asistenci, to jsou věci! Asistence: Thomas Greiss.
59:00
Do konce zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:50
Tyler Seguin z levého kruhu pro vhazování tvrdou střelou s příklepem bez přípravy mířil po rychlé souhře do odkryté části brány, Thomas Greiss ale předvedl po rychlém přesunu spektakulární zákrok a jeho pokus vyrazil! Hranice 400. bodů dnes není útočníkovi Stars zkrátka přána.
57:57
Dnešní utkání sleduje 12630 diváků.
57:38
Jason Spezza se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže puk nedokázal proti pravému betonu Thomase Greisse poslat puk do brány!
57:04
Dallas Stars si vyžádal oddechový čas poté, co vybojoval útočné pásmo, a Kari Lehtonen zůstal na střídačce!
56:59
Scott Mayfield se vrátil zpět na led a naskočil na něj hodně spokojený, nejen, že jeho spoluhráči přečkali oslabení, navíc v něm ale dokázali pojistit své vedení.
56:37
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly do nebezpečného útoku a po neúspěšném zakončení Jiřího Hudlera, jehož střela z blízkosti se svezla po pravém betonu Thomase Greisse mimo, se řítil do samostatného úniku podruhé v zápase JOHN TAVARES! Kapitán New Yorku Islanders na rozdíl od první třetiny tentokrát nezaváhal a vedle pravého betonu Kariho Lehtonena při vlastním oslabení puk poslal přesně k levé tyči! Asistence: Nikolaj Kuljomin.
55:30
Tyler Seguin napřáhl v mezikruží k nádherné střele, která mířila do levého horního rohu brány, nakonec se ale od brankové konstrukce odrazila zpět do hry!
54:59
Scott Mayfield dostal dvě minuty za sekání poté, co fauloval Johna Klingberga. Stars mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru, zatím nevyužili ani jednu.
54:35
Josh Bailey nabral na levém křídle rychlost a v blízkosti brány vystřelil bekhendem, jeho pokus ale skončil v náruči Kariho Lehtonena. Následuje reklamní přestávka.
53:26
Stephen Johns tvrdě vypálil z vrcholu mezikruží, do jeho střely se ale skvěle postavil Anthony Beauvillier.
53:07
Jamie Benn v blízkosti pravé tyče přenechal puk rychlejšímu Codymu Eakinovi, který zápěstím vypálil, na přední tyči ale našel pouze náruč připraveného Greisse.
52:05
Stars se na modré čáře dostali ke střele, jejich následný pokus byl ale mezi kruhy pro vhazování zablokován.
51:21
Stars pěkně vypálili od modré čáry, jejich následná střela ale skončila v lapačce Thomase Greisse, kterého fanoušci odměnili za krásný zákrok velkým potleskem!
49:26
Anthony Beauvillier vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Kari Lehtonen jeho pokus ukryl v náručí. V Barclays Center dostává prostor krátká reklamní přestávka, po které jsme za okamžik zpět.
48:03
Jamie Benn se ocitl v blízkosti levé tyče ve skvělé šanci a nádhernou střelou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Thomas Greiss ale předvedl spektakulární zákrok, když jeho pokus lapačkou vytáhl mimo!
47:56
Jamie Benn naskočil zpět na ledovou plochu a Islanders nedokázali využít ani přesilovou hru, která trvala necelé tři minuty.
46:51
Thomas Hickey napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem a Kari Lehtonen toho přes clonícího Brocka Nelsona příliš neviděl, přesto jeho pokus mířící přesně do pravého horního rohu brány dokázal po fantastickém semaforu ukrýt v lapačce!
45:33
Anders Lee vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila vedle vzdálenější levé tyči, přesto ji Kari Lehtonen pro jistotu vyrážečkou vyrazil mimo.
45:09
Alan Quine je zpět na ledě a začíná avizovaná a dlouhá přesilová hra New Yorku Islanders.
44:53
Jason Chimera z pravého křídla posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, jeden z jeho spoluhráči na ní ale v rychlosti nedokázal dosáhnout.
43:56
Jamie Benn inkasoval čtyři minuty za hru vysokou holí a 1 minutu a 14 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená čtyřminutová přesilová hra Islanders!
43:09
Alan Quine v pravém rohu obranného pásma zezadu přistrčil na mantinel Patrika Nemetha a dostal dvě minuty za držení. Dallas má k dispozici třetí přesilovou hru.
42:49
Adam Cracknell tvrdě vypálil od modré čáry a Thomas Greiss měl co dělat, aby jeho pokus vyrážečkou vyrazil mimo!
42:08
Devin Shore na levém křídle nabral rychlost a po objetí brány se snažil dostat do zakončení, Scott Mayfield mu ale nenechal prostor a o puk ho připravil.
41:29
Jason Spezza v blízkosti pravé tyče dobře vypálil z úhlu, Thomas Greiss byl ale připraven a po zákroku proti jeho střele pravým betonem nadále drží čisté konto!
40:22
Islanders vstoupili do závěrečné části utkání dobře a v levém kruhu pro vhazování se dostal ke střele Shane Prince, Kari Lehtonen ale jeho pokus hrudí vyrazil.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-15; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 0/5-0/1; Trestné minuty: 7-15.
Třetí třetina začne přibližně v 2:58.
Islanders měli po přestávce několik slibných brankových příležitostí, v největší z nichž se řítil sám na bránu Shane Prince, stejně jako v první třetině John Tavares ale fantastického Kariho Lehtonena překonat nedokázal. Brankář Dallasu ležel na ledě, jenže domácí útočník puk nedokázal zvednout a trefil pouze jeho pravý beton. Ani další šance gól nepřinesly, stejně jako nebezpečné přečíslení Stars, po kterém Jamie Benn čtyři sekundy před druhou přestávkou minul po přihrávce Tylera Seguina prázdnou bránu. Skóre po druhé třetině: New York Islanders 1 Dallas Stars 0.
40:00
39:56
Tyler Seguin si v blízkosti pravé tyče přikopl puk pravou bruslí a poté před bránou našel ze druhé vlny najíždějícího Jamieho Benna, který mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže jeho střela zamířila těsně vedle levé tyče! Stars zahodili stoprocentní brankovou příležitost!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:51
Josh Bailey na levém křídle od mantinelu mířil krásnou střelou zápěstím do bližšího rohu brány, Kari Lehtonen ale fantasticky zasáhl pravým ramenem a puk vyrazil po jeho nebezpečné střele do ochranné sítě!
37:42
Radek Faksa dostal dvě minuty za podražení a Islanders mají k dispozici pátou přesilovou hru.
37:01
Thomas Hickey na pravém křídle od modré čáry krásně vypálil zápěstím a Kari Lehtonen špičkou pravého betonu jeho pokus mířící ke vzdálenější levé tyči vyrazil! Další fantastický zákrok.
36:56
Josh Bailey krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela po ledě mířila ke vzdálenější levé tyči, Kari Lehtonen ale skvěle zasáhl pravým betonem, kterým vzápětí zastavil i dorážku Johna Tavarese!
36:23
Dennis Seidenberg krásně vypálil z pravého křídla a Kari Lehtonen jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo!
35:21
Adam Cracknell se podruhé v zápase vrátil z trestné lavice na led po dvou minutách a Stars hrají v plném počtu.
35:12
Shane Price se na levém křídle krásně protáhl mezi dvěma protihráči a přesnou přihrávkou hledal na vzdálenější pravé tyči Alana Quinea, který po zakleknutí promáchl!
34:19
Nick Leddy napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, který Kari Lehtonen vyrazil před sebe a Anders Lee se dostal k dorážce, jeho pokus ale skončil na pravém betonu brankáře Dallasu, který si připsal další skvělý zákrok a podržel svůj tým nad vodou!
33:21
Adam Cracknell zahákoval Alana Quinea a podruhé v dnešním utkání usedl na dvě minuty na trestnou lavici.
33:21
Nahození Jasona Chimery z pravého křídla bylo sražena a v blízkosti levé tyče se ocitl v obrovské šanci Alan Quine, Kari Lehtonen ale vytáhl skvělý zákrok a pravým betonem jeho pokus vyrazil mimo!
32:31
John Klingberg na levém křídle prudce zabrzdil a poté puk od mantinelu posílal směrem na bránu, jeho pokus zápěstím byl ale vzápětí zablokován.
31:21
Casey Cizikas na pravém křídle z ostrého úhlu po přihrávce svého spoluhráče z mezikruží napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která mířila pod horní tyč, Kari Lehtonen ji ale levým ramenem vyrazil!
31:01
Thomas Greiss ukryl nahození Stars z levého křídla a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
30:41
Thomas Hickey na pravém křídle napřáhl od modré čáry k pěkné střele po ledě, těsně před bránou se do ní ale obětavě položil Jamie Benn a vleže ji zablokoval.
29:27
Stephen Johns zaváhal po bekhendové rozehrávce Kariho Lehtonena, který se vydal za bránu, aby zastavil nahození Islanders, Josh Bailey ale pálili mimo!
28:25
Stars se dostali ke střele, která skončila v ochranné síti, a Thomas Greiss tentokrát zasahovat nemusel.
27:47
Patrik Nemeth se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus zápěstím ale skončil v náruči připraveného Thomase Greisse.
26:02
Nick Leddy tvrdě vypálil od modré čáry a jeho pokus mířil mezi betony Kariho Lehtonena, který toho příliš neviděl, nakonec ale puk pravým betonem vyrazil mimo!
25:43
Shane Prince se řítil po Johnovi Tavaresovi do dalšího samostatného úniku, jenže v blízkosti levé tyče nedokázal puk zvednout nad ležícího Kariho Lehtonena a z úhlu trefil pouze jeho pravý beton, od jehož se kotouč odrazil za bránu! Islanders stále vedou těsně 1:0.
24:54
Islanders nebezpečně vypálili z pravého kruhu pro vhazování a následná střela byla těsně před bránou nebezpečně tečována, Kari Lehtonen ale vyrážečkou přiloženou k pravému betonu jejich pokus vyrazil!
24:41
John Klingberg nedokázal přesně rozehrát a puk vedle levé tyče brány Thomase Greisse zamířil na zakázané uvolnění.
24:26
Patrik Nemeth na levém křídle vypálil z kruhu pro vhazování a na přední tyči našel náruč Thomase Greisse.
23:42
Tyler Seguin, který odseděl dvouminutový trest za Radka Faksu, je zpět na ledě a Dallas hraje v plném počtu.
23:34
Cody Eakin odvedl v obranném pásmu dobrou práci a puk vyhodil podél střídaček za bránu Kariho Lehtonena.
22:28
Nick Leddy tvrdě vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
21:42
Thomas Hickey v pěstním souboji rychle poslal na lopatky Radka Faksu a oba hráči byli vyloučeni na pět minut, jenže český útočník navíc dostal dvě minuty za hrubost, které za něj odsedí na trestné lavici Tyler Seguin.
21:42
20:06
V Barclays Center začala prostřední část utkání a po pouhých šesti sekundách se pískalo postavení mimo hru proti domácím hokejistům Islanders, kteří vedou nad Dallasem 1:0. Úvodní gól zápasu vstřelil John Tavares.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-8; Zablokované střely: 3-7; Vhazování: 54%-46%; Hity: 5-9; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59.
Islanders vstoupili do utkání v Barclays Center pořádně zostra a během pár okamžiků si vytvořili několik slibných šancí, z nichž největší měl po samostatném úniku John Tavares, Kari Lehtonen ale dokázal pravým ramenem domácího kapitána fantasticky vychytat. Na opačné straně mohl zaznamenal svůj jubilejní 400. bod v NHL Tyler Seguin, jenže v blízkosti levé tyče ani na dvakrát nepřekonal fantastického Thomase Greisse. Gól sice dlouho nepadal, ale necelých sedm minut před přestávkou se prosadil z blízkosti John Tavares, na jehož gól mohl navázat Jason Chimera, jeho pokus ale orazítkoval spojnici levé a horní tyče. Skóre po první třetině: New York Islanders 1 Dallas Stars 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:27
Islanders nevyužili ani druhou přesilovou hru a Dallas Stars hraje opět v plném počtu.
17:42
Jamie Benn se ocitl v oslabení jako blesk s čistého nebe sám před bránou, jeho střela ale našla pouze lapačku Thomase Greisse, který rychle rozehrál!
16:27
Patrick Sharp dostal dvě minuty za hrubost a Islanders mají k dispozici druhou přesilovou hru.
16:09
Jason Chimera se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve velké šanci a dobře mířil do bližšího horního rohu brány, puk se ovšem od spojnice levé a horní tyče odrazil zpět do hry!
15:42
Patrick Sharp na pravém křídle dobře vypálil z ostrého úhlu, Thomas Greiss ale jeho střelu pravým betonem vyrazil.
14:59
Stars ovšem udrželi pásmo a vzápětí přišla střela od modré čáry, kterou Thomas Greiss dobře viděl a ukryl ji ve svém náručí. Následuje v první třetině poslední komerční přestávka.
14:51
Jamie Benn se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné střelecké pozici, jenže situaci přebruslil a jeho zpětná přihrávka mezi kruhy pro vhazování nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.
13:31
JOHN TAVARES předvedl v blízkosti pravé tyče nádhernou stahovačku a po sjetí před bránu vymetl pravý horní roh. Islanders otevřeli skóre utkání a vedou 1:0! Asistence: Anders Lee.
12:40
Puk skončil v ochranné síti a po přerušení hry přichází na řadu další krátká reklamní přestávka.
11:32
Vyloučený Adam Cracknell se vrátil z trestné lavice zpět na led a oba týmy úspěšně přečkaly první oslabení.
10:48
Josh Bailey byl zřejmě hráčem, který se po zákroku Kariho Lehtonena dostal před bránou k dorážce, jeho následný pokus ale zamířil těsně vedle levé tyče!
10:17
Josh Bailey na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která obrovskou rychlostí mířila ke vzdálenější pravé tyči, Kari Lehtonen ji ale levým betonem vykopl mimo a připsal si skvělý zákrok!
09:32
Stephen Gionta tvrdě dohrál Adama Cracknella, který ho vzápětí zezadu zahákoval a dostal dvě minuty.
08:37
Nikolaj Kuljomin byl zřejmě hráčem, který z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mířil těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči a Kari Lehtonen jeho pokus pravým betonem vyrazil!
07:09
Radek Faksa na pravém křídle krásně vypálil od mantinelu a Thomas Greiss jeho nebezpečnou střelu mířící do vzdálenějšího levého horního rohu brány vyrazil vyrážečkou!
06:30
Hra byla přerušena a na řadu přichází první krátká reklamní přestávka. V Barclays Center se zatím hraje nádherný a ofenzivně laděný hokej, gól ovšem ještě nepadl.
05:57
Calvin de Haan na levém křídle napřáhl od modré čáry k nádherné střele s příklepem, která po ledě mířila ke vzdálenější pravé tyči, Kari Lehtonen ji ale skvěle vyrazil levým betonem a vzápětí si poradil i s dorážku Islanders z pravého kruhu pro vhazování!
04:07
Tyler Seguin se v blízkosti levé tyče ocitl po krásné přihrávce z pravého křídla v obrovské šanci, jenže střelou zápěstím orazítkoval levý beton Thomase Greisse, který předvedl úžasný přesun a vzápětí si poradil i s jeho dorážkou!
03:54
Casey Cizikas naskočil zpět na led a po jednom zákroku Thomase Greisse hrají Islanders v plném počtu.
02:03
John Tavares se řítil ze středového kruhu do samostatného úniku a nádhernou střelou zápěstím z mezikruží mířil v oslabení do levého horního rohu brány, Kari Lehtonen ale vytáhl fantastický zákrok, když jeho pokus pravým ramenem vyrazil!
01:54
Adam Cracknell v blízkosti levé tyče brány Dallasu rozehrával a zezadu byl podražen Caseym Cizikasem. Stars si po necelých dvou minutách zahrají přesilovou hru.
01:28
Islanders v rychlém sledu dvakrát vypálili od modré čáry, obě střely s příklepem ale byly zablokovány. Domácí hokejisté vstoupili do utkání pořádně zostra.
00:35
Ryan Strome využil na levém křídle volného prostoru a před bránou hledal rozjetého Anthonyho Beauvilliera, který na jeho přihrávku těsně nedosáhl.
00:01
Puk dopadl na led a Islanders ho okamžitě nahodili po pravém křídle do útočného pásma.
00:01
Hokejisté obou týmů jsou připraveni na ledové ploše a utkání mezi New Yorkem Islanders a Dallasem Stars, v jehož dresu se představí dvojice českých útočníků Radek Faksa a Jiří Hudler, bude moci po zaznění americké hymny začít. Hosté se podruhé během tří dní představí v New Yorku a o víkendu zahájí proti Washingtonu Capitals sérii šesti domácích utkání.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Pelech, Hickey (A), Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Gionta, Quine, Chimera – Prince, Cizikas, N. Kuljomin. Hlavní trenér: Doug Weight.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Nemeth, Oduya, Johns – Roussel, Spezza (A), Seguin – Ja. Benn (C), Eakin, Eaves – D. Shore, Faksa, Sharp (A) – Korpikoski, Cracknell, Hudler. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson,Chris Rooney. Čároví: Steve Miller, Pierre Racicot.

Radek Faksa (DAL) 6+16, +/- +9
Jiří Hudler (DAL) 2+5, +/- +2
Vzájemné zápasy z loňské sezóně 2015/16:

20.03.16 Dallas Stars – New York Islanders 3:0
03.01.16 New York Islanders – Dallas Stars 6:5
Dallas Stars:

Dallas bude na ledě Islanders usilovat o druhé po sobě jdoucí vítězství, které naposledy zaznamenal 28. prosince, když vyhrál tři utkání v řadě. Od té doby však během osmnácti zápasů vyhrál pouze třikrát a v Západní konferenci ho dělí od druhé divoké karty zajišťující účast v playoff dva body. Boj o playoff je velice vyrovnaný a do právě avizovaného dvoubodového rozestupu se vejde pětice týmů – Los Angeles Kings, Vancouver Canucks, Nashville Predators, Dallas Stars a Winnipeg Jets. Tyler Seguin je pouhý bod od dosažení hranice 400 bodů v NHL, které by velice rád dosáhl již v zápase proti Islanders poté, co v dresu Bostonu Bruins a Dallasu Stars dohromady během 472 zápasů vstřelil 179 gólů a zaznamenal 220 asistencí. V bráně by měl začít potřetí během posledních čtyř utkání Kari Lehtonen, který během své kariéry odchytal proti New Yorku Islanders 13 zápasů s bilancí 7 vítězství a 6 porážek. Finský brankář proti Islanders inkasoval v průměru na zápas 3,78 gólu s procentuální úspěšností zákroků 89,7%.
New York Islanders:

Jack Capuano byl ve středu odvolán z pozice hlavního trenéra New Yorku Islanders a jeho místo zastoupil Doug Weight, kterého čeká na střídačce newyorského celku proti Dallasu první zápas a zároveň těžký úkol. Islanders se ve Východní konferenci nachází na posledním místě a 40 zápasů před koncem ztrácí na Ottawu Senators, se kterou bojují o druhou divokou kartu zajišťující účast v playoff, osm bodů. V bráně New Yorku Islanders se představí poosmé v řadě německý brankář Thomas Greiss, jehož bilance během posledních šesti utkání proti Dallasu činí 2,89 inkasovaného gólu na zápas s procentuální úspěšností 89,7%. Domácí hokejisté budou spoléhat především na Joshe Baileyho, který bodoval během tří zápasů v řadě a proti Stars odehraje svůj 600. zápas v NHL.
New York Islanders v pátek v noci přivítá v domácím Barclays Center hokejisty Dallasu a musí být na pozoru, protože Stars v posledním zápase nasázeli do sítě jejich rivala v Madison Square Garden sedm gólů a zvítězili v nádherném zápase bohatém na góly nad New Yorkem Rangers těsně 7:6. Islanders si v posledním utkání také vedli dobře, když na ledě Bostonu zvítězili 4:0. Oba týmy se v letošní sezóně NHL střetnou poprvé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.