1. Brock Nelson (NYI) 1+2
2. Anders Lee (NYI) 1+0
3. Andrew Ladd (NYI) 1+0
Ottawa do play-off postupuje, Islanders sezóna končí.
Tento zápas vyhrávají domácí hokejisté po velmi povedeném taktickém výkonu 4:2. V rozhodující chvíli se mohli spolehnout na svou defenzivní hru. Pojistku domácí výhry vstřelil do prázdné branky zkušený Jason Chimera.
59:45
Už se nic nestane.
59:30
Mike Condon si dokázal poradit se střeleckým pokusem od modré čáry.
59:00
Poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:52
Islanders právě vstřelili branku!
Zdá se, že je rozhodnuto, kotouč do prázdné branky Ottawy posílá JASON CHIMERA. Asistence: Brock Nelson, Nick Leddy.
58:30
Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.
58:04
Domácí si pomohli jen vyhozením přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:26
Hostující celek se nyní nastěhoval do útočného pásma a pokouší se o vyrovnání. Domácí defenziva prožívá složité chvíle.
56:28
Stephen Gionta vypálil z ofsajdové pozice, hra je tak přerušena.
56:03
V poklidném tempu se zápas dohrává, New York drží hru ve středním pásmu, hosté se snaží něco vymyslet.
55:45
Brock Nelson se výborně dokázal vrátit a zastavil rodící se šanci soupeře.
55:14
Domácí se musí pokusit držet hru co nejdál od Greisse. Islanders už evidentně nemají mnoho sil pro defenzivní hru.
54:55
Hosté se nyní probojovali do útočného pásma, ale ke střele se na branku se Senátoři nedostali.
54:22
Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
54:01
Domácí celek hraje ve svém obranném pásmu, snaží se hru posunout dál od své branky.
53:22
Ryan Dzingel byl na malý moment volný ve střelecké pozici, ale kotouč se k němu nedostal dostatečně rychle.
53:03
Andreas Englund vyslal do šance Clarka MacArthura, který ovšem branku minul.
52:35
Senátoři mají kotouč za svou brankou, nemohou se stabilněji probojovat do útočného pásma. Domácí defenziva nyní hraje velmi dobře.
52:20
Thomas Greiss nyní dvakrát výborně podržel své spoluhráče. Nejprve vychytal Marka Borowieckiho, a pak také Chrise Widemanna.
51:56
Thomas Hickey pálil od modré čáry, minul. Dennis Seidenberg dostal pas na druhou stranu, ale ani on nedokázal přesněji zakončit.
51:40
Domácí se snaží držet hru co nejdál od vlastní branky, zatím se jim to daří.
51:21
Hra je přerušena, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.
51:06
Hostující Chris Neil se probojoval do zakončení, trefil mantinel za brankou.
50:51
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek nechce chybovat.
50:26
Cal Clutterbuck vedl rychlou akci Islanders, k puku se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Hraje hostující brankář.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry třetí třetiny. Domácí hokejisté stále drží jednobrankové vedení.
49:38
Thomas Hickey dostal hru z obranného pásma do útočného. K zakončení se tento talentovaný obránce probojovat nedokázal.
48:25
Senátoři se snaží vyrovnat za každou cenu, domácí defenziva v čele s brankářem podává velmi dobrý výkon.
47:43
Sledujeme dramatičtější pasáž hry, ani jeden celek nedává soupeři nic bez řádného boje.
47:10
46:50
Hosté se probojovali do útočného pásma, rána od modré čáry postrádala přesnost.
46:22
Mike Condon rozehrává kotouč za svou brankou, snaží se pomoci obráncům. Ti se ale nemohou vymanit z tlaku domácích.
45:50
Josh Bailey minul branku z předbrankového prostoru.
44:16
Jason Chimera se probojoval do zajímavé pozice, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Mike Condon pozorný a kryje jeho ránu.
43:30
Cal Clutterbuck vystřelil z dobré pozice zápěstím, jeho pokus však nebyl dostatečně přesný.
42:34
Ottawa právě vstřelila branku!
Hostující celek vstoupil do třetí třetiny velmi dobře, nyní se k dorážce dostal JEAN-GABRIEL PAGEAU a překonal brankáře soupeře. Je zaděláno na drama. Asistence: Alexandre Burrows a Chris Neil.
41:58
Chris Wideman si sjel hodně hluboko do útočného pásma, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
41:13
Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice.
40:27
Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, domácí vstupují do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Domácí se dostali do vedení 3:0. V samotném závěru pak Dennis Seidenberg zlomil v útočném pásmu hůl a z následného kontru se prosadil Bobby Ryan.
40:00
39:24
Thomas Greiss velmi dobře zasáhl proti střele soupeře, bude se vhazovat před brankou domácích.
38:53
Na útočné modré zlomil Dennis Seidenberg hůl, a tak mohli hosté postupovat do útočného pásma. Ryan Dzingel posunul na BOBBY RYANA, který si vypracoval střeleckou pozici a dokázal ji proměnit. Je sníženo na rozdíl dvou branek. Asistence: Ryan Dzingel.
38:26
Anders Lee se probojoval do střelecké pozice, jeho střela nebyla dostatečně důrazná.
38:06
Calvin de Haan špatně rozehrál, dostal kolegy do problémů, ale domácí defenziva si dokázala poradit.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:40
Chris Kelly se natlačil do střelecké pozice, ale branku z velkého úhlu minul.
37:15
Mike Hoffman vystřelil dvakrát od modré čáry, s jeho pokusy si domácí brankář poradit dokázal.
37:01
Hra je přerušena za domácí brankou, následovat bude komerční přestávka.
36:50
Senators se pokoušejí probojovat do útočného pásma, to se povedlo první formaci, která se snaží vypracovat si tlak.
36:30
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme nepříliš atraktivní hokejovou podívanou.
35:45
Andreas Englund a Jean-Gabriel Pageau se dostali do útočného pásma, ale finální přihrávka na druhého jmenovaného postrádala přesnost.
35:16
Senátoři se snaží hrát aktivně, ale nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma. Navíc domácí defenziva hostujícím útočníkům velmi znechutila hru.
34:53
Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.
33:52
Domácí hokejisté navyšují své vedení. Adam Pelech poslal přihrávku z obranného pásma na najetého BROCKA NELSONA. Ten postupoval do předbrankového prostoru, oklamal brankáře a kotouč poslal za brankovou čáru. Pohledná akce. Asistence: Adam Pelech a Scott Mayfield.
33:17
Ryan Dzingel vypálil tvrdou ránu od modré čáry, domácí brankář jeho pokus kryje. Následně už rozehrávají obránci New Yorku.
33:03
Adam Pelech má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
32:16
Scott Mayfield od modré čáry nedokázal prostor vymezený třemi tyčemi trefit přesněji.
31:50
Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, plynulost hry zvyšuje dramatičnost.
31:30
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hosté se probojovali do útočného pásma, ale vystřelit se jim nepodařilo.
30:33
Mike Condon přenechal kotouč obránci, Ben Harpur zakládá další pokus o získání útočného pásma.
30:15
Senátoři nevědí, jaký styl hry na svého dnešního soupeře hrát. Nedaří se jim vůbec nic.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetiny i zápase. Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, proměňují šance a vedou o dva góly.
29:16
Islanders se chtěli zabydlet v útočném pásmu, ale nedokázali kotouč udržet před modrou čárou.
29:01
K velké radosti domácího publika vedou hráči Islanders o dvě branky, byť střelecky aktivnější je celkově Ottawa (16:13 z pohledu hostů).
28:17
Domácí hokejisté po krásné akci navyšují vedení. Brock Nelson našel Joshe Baileyho, který ještě prodloužil na volného ANDERSE LEE, jehož úloha zakončujícího hráče byla pohodová. Asistence: Josh Bailey a Brock Nelson.
27:20
4:1, střelecky jsou ve druhé třetině aktivnější domácí.
27:00
Hraje se ze strany na stranu bez nějaké vážnější šance na jedné či druhé straně.
26:31
Stephen Gionta se dostal do střelecké pozice, jeho pokus byl zablokovaný. Dobré čtení hry předvedl Mark Borowiecki.
26:04
Adam Pelech dostal kotouč na modrou čáru, odkud vystřelil. Následně před brankou tečoval Stephen Gionta pouze do míst, kde byl brankář připravený.
25:53
Alan Quine se dostal na ose hřiště do zakončení, brankář Mike Condon byl pozorný. Následovat bude komerční přestávka.
25:27
Rychle se nyní dostali do středního pásma. Lídrem akce byl Cal Clutterbuck, který ovšem neměl dostatek rychlosti aby se probojoval do útoku.
24:59
Johnny Boychuk rozehrával od své vlastní branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhé třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.
24:10
Brock Nelson výborně vystřelil. Jeho pokus končí v ochranné síti nad brankou. Rána nebyla tečovaná, domácí hráč vypálil nepřesně. Buly ve středním pásmu.
23:50
Mike Condon má kotouč za svou brankou, získávají ho hostující obránci, kteří rychle dostávají hru do útočného pásma.
23:00
Stephen Gionta mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Gólman Mike Condon si dokázal poradit. Kotouč vytlačil rukavicí mimo.
22:37
Domácí hokejisté se snaží hrát aktivně, ale nemohou se probojovat do útočného pásma.
21:27
Ottawa se pokouší co nejrychleji získat útočné pásmo a kombinovat před domácí brankou.
20:26
Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny, do střelecké pozice se dostal hostujíc Andreas Englund, ale jeho pokus postrádal přesnost.
20:01
První třetina končí, spokojenější odcházejí do kabin domácí, kteří po úvodní třetině vedou 1:0. Prosadil se ve čtvrté minutě Andrew Ladd.
20:00
19:46
19:24
Hra je nyní přerušena, domácí si tak mohou oddechnout od tlaku soupeře.
19:00
Fredrik Claesson od modré čáry branku minul. Následně to zkoušel Clarke MacArthur. Neuspěl ani on.
18:39
Hosté se snadno dostali do útočného pásma, snaží se něco vymyslet, zatím ale marně. Domácí hrají zodpovědně.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, hosté mají k dispozici početní výhodu.
17:57
Vyloučení v týmu New York Islanders (Connor Jones – 2 min., krosček).
17:44
Mark Borowiecki vypálil a krásný zákrok rukavicí si připisuje domácí Thomas Greiss.
17:20
Thomas Hickey mohl hrát, o postavení mimo hru se nejednalo, následně ale o puk přišel.
17:10
Sledujeme rychlou hru, tempo diktují hosté.
16:43
Clarke MacArthur se rychle dostal do útočného pásma, poslal puk na modrou. Následnou středu dokázal zablokovat domácí bek.
16:22
Ryan Dzingel poslal kotouč před branku, tam ale nebyl nikdo, kdo by mohl tečovat.
16:00
Fredrik Claesson to zkoušel od modré čáry, překonat domácího brankáře se mu nepodařilo.
15:30
Joshua Ho-Sang vedl domácí akci, na útočné modré ale o puk přišel. Na dva obránce vyzrát nedokázal, a tak se směr hry otáčí.
15:01
Dostáváme se do finální fáze první třetiny, více ze hry mají domácí, kteří se dokázali dostat do vedení.
14:47
Nyní vede rychlou akci hostů Clarke MacArthur. Do zakončení se probojoval, ale bylo to z velké dálky. Komerční přestávka bude následovat.
14:23
Thomas Hickey velmi dobře vybojoval puk u mantinelu, poslal ho na modrou, kde byl Cal Clutterbuck. Jeho zakončení nebylo přesné.
14:04
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Vyložených šancí je k vidění velmi málo.
13:30
Thomas Greiss vyjel za svou branku, aby podpořil své spoluhráče v rozehrávce. Následně se k puku dostali hosté, kteří vrací hru do obranného pásma, odkud se snaží něco vymyslet.
12:50
Senátoři se dostali do útočného pásma, od modré to zkoušel Mark Borowiecki, jeho pokus kryje domácí brankář.
12:23
12:15
Calvin de Haan měl hodně času, aby zkontroloval situace. Jeho vyhození přes všechny čáry slavilo úspěch.
11:37
Ben Harpur vedl rychlou akci hostujícího celku. Následně vznikla před domácí brankou nepřehledná situace, kterou řeší bek Islanders vyhozením přes všechny čáry.
11:10
Chris Wideman nedokázal udržet hru v útočném pásmu, domácí se díky aktivní hře dostávají do středního pásma, oba týmy střídají.
10:53
Tom Pyatt vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný.
10:32
Domácí hokejisté se na úvod oslabení osvobozují a posílají kotouč daleko od své branky.
10:23
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podražení).
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, aktivní hra Islanders pokračuje dál. Elitní formace si vynutila tlak.
09:42
Senátoři se jen těžko dostávají ze svého pásma, domácí hokejisté hrají výborně.
09:14
Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Andrew Ladd to zkoušel od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost.
08:37
Cal Clutterbuck se dostal do brejku, byl tísněn obráncem. Dlouho váhal se střelou, nakonec bekhendovou stranou hole vystřelil k tyčce. Mike Condon byl připravený.
08:13
Ottawa rozehrává znovu od své branky, domácí hrají v početní nevýhodě zodpovědně.
07:57
Domácí hokejisté velmi dobře brání, hosté se nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu.
07:13
Chris Wideman vrací hru za svou branku, následně se Senators dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
06:59
Thomas Greiss kryje střelecký pokus hostujícího hráče.. Derick Brassard se zkoušel probojovat do zakončení, ale nedokázal výrazněji ohrozit domácí branku.
06:35
Přesilovou hru má k dispozici Ottawa, která se může v početní výhodě pokusit o vyrovnání.
06:26
Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., držení protihráče).
06:17
Mike Condon skvěle zastavil akci domácího týmu. Hostující brankář výborným zákrokem překazil vstřelení druhé branky.
05:51
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.
05:13
Ben Harpur rozehrává od své branky, jeho pas byl ve středním pásmu protečován do útočného. O zakázané uvolnění se nejedná, ale kotouč rozehrává brankář Islanders.
04:47
Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře, Alexandre Burrows nedokázal za brankou nic vymyslet. Rychle k němu přistoupili domácí.
04:25
Nyní Ottawa zlepšila svou hru, hraje aktivněji, přímočařeji a snaží se pálit na branku ze všech pozic.
03:23
Domácí hokejisté se k velké radosti publika dostávají do jednobrankového vedení. Alan Quine vystřelil od modré čáry, hostující brankář kotouč vyrazil jen před sebe, zmocnil se ho ANDREW LADD, který už celkem snadno dokázal dostat puk za brankovou čáru. Asistence: Alan Quine a Johnny Boychuk.
02:44
Tom Pyatt se zkoušel dostat do střelecké pozice, ale neměl v útočném pásmu dostatek pohybu pro probojování se před branku.
02:12
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácích.
01:30
Domácí celek se nemůže dostat přes polovinu hrací plochy. Islanders hrají aktivněji, ale nedaří se jim získat útočné pásmo.
01:00
Johnny Boychuk vyslal na branku soupeře hodně tvrdou střelu příklepem. Brankář Senators si dokázal poradit, ale nebylo to pro něho úplně snadné.
00:45
Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.
00:32
Mike Condon má kotouč za svou brankou, odkud rozehrává na své spoluhráče.
00:01
Úvodní vhazování vyhrávají hokejisté hostujícího celku, kteří se jako první dostali do útočného pásma. Ke střele se ale nepropracovali.
00:01

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield, Hickey – Lee, Beauvillier, Ho-Sang – B. Nelson, Jo. Bailey, Ladd – Quine, Chimera, N. Kuljomin – Gionta, Clutterbuck.

Ottawa Senators: Condon (O'Connor) – Phaneuf, Ceci, Claesson, Harpur, Ch. Wideman, Borowiecki – Hoffman, Turris, Mark Stone – Stålberg, Brassard, Burrows – Dzingel, Pageau, Pyatt – MacArthur, Kelly, Wingels..
Nyní bude následovat slavnostní buly.
Za malý moment zápas začne.
Z posledních čtyř vzájemných zápasů dvakrát vyhrála Ottawa a dvakrát Islanders.
New York Islanders z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s New Jersey Devils 2:1, Buffalem Sabres 4:2, v prodloužení Nashvillem Predators 2:1 a Carolinou Hurricanes 3:0. Tým nestačil na Philadelphii Flyers 3:6.
Ottawa Senators z posledních pěti zápasů vyhrála dva. Detroit Red Wings porazila 2:0 a na nájezdy si poradila s Bostonem Bruins 2:1. Nestačila na Minnesotu Wild 1:5 a na Winnipeg Jets 2:4. V nájezdech podlehla Detroitu Red Wings 4:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.