2. Alec Martinez (LAK) 0+2
3. Sidney Crosby (PIT) 2+0
Československá stopa v zápase
Peter Budaj (LAK) 23 střel, 21 zákroků, 2 góly, 91,3 %
Domácí Los Angeles dokázalo tento dramatický zápas vyhrát v prodloužení. Po první třetině vedli hosté, ve druhé části hry dokázali domácí vyrovnat. Ve třetí třetině se Kings dostali do vedení, ale druhou brankou v zápase vyrovnal Sidney Crosby. Rozhodující branku zařídil v prodloužení Nic Dowd.
62:37
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Domácí vyhrávají tento zápas v prodloužení. Krásná individuální akce mladíka rozhoduje. Akci začal Alec Martinez. Puk dostal za branku Tanner Pearson. Ten našel zcela volného NICA DOWDA, který si vychutnal brankáře. Asistence: Tanner Pearson, Alec Martinez.
62:12
Jevgenij Malkin se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal Budaj poradit. Výborný zákrok slovenského brankáře.
61:54
61:16
Los Angeles se nemůže stabilněji probojovat do útočné třetiny. Marc-Andre Fleury mnoho práce v prodloužení nemá.
61:00
Pittsburgh Penguins vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
60:44
Tyler Toffoli se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale s jeho pokusem si brankář poradil.
60:23
Eric Fehr výborně zblokoval střelecký pokus jednoho z domácí hráčů. Byl to Drew Doughty, kdo střílel.
60:01
Tři třetiny přinesly čtyři branky. Oba týmy se prosadily dvakrát. Díky tomu uvidíme extra hokej, neboli prodloužení. Do nastaveného času nastoupí domácí v početní výhodě.
60:00
59:59
Už se ve třetí třetině nic nestane, uvidíme nastavený čas.
59:53
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Matt Cullen – 2 min., držení hole).
59:35
Kotouč mají domácí hokejisté pod kontrolou.
59:00
Posledních šedesát sekund.
58:32
V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, ani jeden celek se nikam nežene. Uvidíme s největší pravděpodobností prodloužení.
58:05
Patric Hörnqvist se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:58
Podobně nepřesně mířil na druhé straně zkušený Tyler Toffoli.
57:22
Bryan Rust se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.
56:57
Kyle Clifford se pokoušel probojovat do zakončení, to se mu podařilo. Připravený byl Marc-Andre Fleury, který přerušuje hru.
56:21
Devin Setoguchi se tvrdě u mantinelu střetl s Tomem Sestitem.
55:50
Domácí hrají s kotoučem na holích ve svém obranném pásmu a nikam se neženou.
55:30
Momentálně není k vidění mnoho vyložených šancí. Vypadá to, že aby týmy chtějí dostat zápas do prodloužení.
55:00
Dostáváme se do finální části třetí třetiny. Následovat rychlý přechod domácích do útočného pásma, ale Jeff Carter nedokázal svou velkou šanci proměnit. Komerční přestávka.
54:07
Jeff Carter se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho zakončení bylo snadnou prací pro brankáře Penguins.
53:51
Konec základní hrací doby se blíží poměrně rychle, střelecky jsou aktivnější domácí 23:22. Gólově je zápas vyrovnaný, oba týmy se prosadily dvakrát.
53:00
Hra se přelévá ze strany na stranu, nevidíme nějaké vyložené šance. Sledujeme klidný hokej.
52:34
Marc-Andre Fleury výborně dokázal vychytat Dereka Forborta v zajímaví střelecké pozici. Buly před brankou Pittsburghu.
52:09
51:40
Sledujeme klidnou hru, ani jeden celek nechce chybovat. Domácí se již několikrát dokázali výborně osvobodit.
51:03
Patric Hörnqvist se probojovat ke střele z hranice kruhu. Jeho střelecký pokus nebyl nejhorší, ale byl nepřesný.
50:47
Hostující hokejisté se nemohou dostat do útočného pásma, bránící se celek hraje dobře.
50:25
Domácí hokejisté hrají v oslabení dobře, nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru v útočném pásmu.
50:09
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Greene – 2 min., podražení).
49:28
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Znovu chyba domácí obrany, ta vyhodila puk jen ke Krisu Letangovi, který naznačil střelu. Puk poslal před branku, kde byl SIDNEY CROSBY, jehož jemná tyč usměrnila kotouč za brankovou čáru. Druhý jeho gól v zápase. Asistence: Kris Letang.
49:02
Krásná akce hostujícího celku postavením mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
48:53
Sidney Crosby mohl vyrovnat, ale jeho rána jen o malý kousek minula levou tyč domácí branky.
48:02
Nick Bonino se dostal ke střele zápěstím. Slovenský brankář byl připravený, a tak kryje jeho ránu.
48:00
Osm minut hry ve třetí části je pryč. Domácí se dokázali prosadit, a tak díky této brance vedou o gól.
47:42
Jeff Carter se dostal do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.
47:19
Los Angeles Kings je jednoznačně lepším týmem, hostující celek se musí bránit tlaku soupeře.
46:53
Nic Dowd se probojovat až do zakončení. Jeho rána z mezikruží jen o malý kousek minula branku.
46:23
Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Domácí hráči vedou o jednu branku a pokračují dál v aktivní hře.
45:50
Phil Kessel udělal pořádný rozruch před domácí brankou. Jeho rána pořádně vystrašila brankáře Petera Budaje.
45:43
Nick Shore se probojoval až do zakončení. Jeho ránu zápěstím dokázal brankář Marc-Andre Fleury udržet ve výstroji.
45:00
Alec Martinez využil vyhození hostujícího brankáře na modrou. Okamžitě poslal kotouč na branku. Rána to nebyla špatná, ale chyběla jí přesnost.
44:34
Peter Budaj výborně vychytal hostujícího Krise Letanga. Domácí maskovaný muž své spoluhráče nyní podržel.
44:00
Eric Fehr zůstal na malý moment před brankou volný, ale kotouč se k němu přes několik domácích holí nedostal.
43:30
Pittsburgh Penguins se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím však marně. Domácí beci hrají zodpovědně.
43:06
Devin Setoguchi se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu. 20:12, tak aktuálně vypadá statistika střel.
42:52
Domácí hokejisté se dostali do vedení, nyní je na řadě hostující celek, aby přispěchal s odpovědí.
42:14
Jeff Carter výborně čistě vybojoval buly, puk poslal na modoru, kde stál MATT GREENE. Jeho rána prostřelila vše, a kotouč končí za brankovou čárou. Asistence: Jeff Carter.
41:30
Olli Määttä to udělal výborně, jeho střela zápěstím byla velkým nebezpečím pro domácího branku. Peter Budaj si dokázal poradit.
40:55
Los Angeles odehrálo jen na icing, buly před brankou Petera Budaje.
40:40
Carl Hagelin se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus nebyl nejpřesnější.
40:12
Kris Letang dokázal zblokovat střelu Teddyho Purcella.
40:01
Druhá třetina přinesla jedinou branku, domácí Los Angeles vstřelilo po dlouhých 206 minutách gól, díky čemuž je vyrovnáno. Sledujeme rychlý hokej, kterému dominuje obranná hra obou týmů a výborní brankáři.
40:00
39:58
Ian Cole to zkusil jako poslední hráč. Ani on však neuspěl. V nic víc se už nestane.
39:30
V poklidném tempu se druhá perioda dohrává.
39:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry ve druhé třetině.
38:40
Sidney Crosby hledal před brankou spoluhráče, přihrávka postrádala přesnost.
38:40
Carl Hagelin se tvrdě střetl s Dustinem Brownem, oba hokejisté pokračují ve hře, i když jsou poněkud otřesení.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:25
Jeff Carter poslal puk na Teddyho Purcella, jehož střelecký pokus byl na poslední chvíli zblokovaný.
36:43
O rychlý protiútok se pokusili hosté, ale domácí obránci je nenechali vystřelit. Budaj tak zasahovat vůbec nemusel.
36:20
K vidění je momentálně klidná pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Třetina se v klidu dohrává.
35:33
Los Angeles Kings hraje aktivněji, snaží se dostat hostující hráče pod tlak. Penguins zatím podávají dobrý výkon před vlastní brankou.
35:00
Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný, střeleckou převahu mají domácí, ale Marc-Andre Fleuryho dokázali prostřelit jen jednou.
34:33
Další velká chyba domácí obrany, ke střele se pak dostal Sidney Crosby. Peter Budaj nenechal mezi betony mezírku, kterou by se puk mohl dostat za brankovou čáru.
34:14
Peter Budaj kryje nahození ze středního pásma, hra je tak přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
34:00
Šest minut zbývá do konce druhé části hry, stav zápasu je vyrovnaný, optickou převahu ale mají domácí hokejisté.
33:20
Kyle Clifford získal ve středním pásmu rychlost, z kruhu vystřelil. Marc-Andre Fleury měl volný výhled, a tak kotouč ukryl do rukavice.
32:53
16:8, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí jsou v tomto ohledu aktivnější, ale na skóre to výraznější vliv nemá. Marc-Andre Fleury podává dobrý výkon.
32:25
Devin Setoguchi hledal před brankou lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se nepovedla podle představ. Směr hry se tak otáčí.
31:44
Pittsburgh Penguins hraje aktivněji, snaží se získat zpět vedení, ale domácí se mohou spolehnout na zodpovědně chytajícího slovenského brankáře.
31:20
Hra je přerušena pro hostující postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.
31:03
30:55
Nyní hrají výborně hosté, uzavřeli domácí před vlastní brankou a Petr Budaj měl co dělat, aby neinkasoval. Hned několik střel měli hráči Penguins.
30:15
Jevgenij Malkin se opřel na útočné modré do kotouče, ten jen o malý kousek minul branku Petera Budaje, který zkontroloval puk.
29:51
Ani hostující celek se nemůže během početní výhody stabilněji usadit před brankou Los Angeles.
29:03
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podražení).
28:34
Početní výhoda domácích zůstala nevyužitá. Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek nechce udělat chybu.
28:29
28:03
Hosté znovu vyhazují kotouč přes všechny čáry až za branku Petera Budaje.
27:42
Početní výhoda se domácímu celku vůbec nedaří, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.
27:38
Kevin Gravel se dostal do zakončení v přesilové hře, jeho rána však nebyla z nejpřesnějších.
26:29
Po delší době je přerušená hra, bude se vylučovat. Na trestnou lavici půjde Phil Kessel za vysokou hůl.
25:52
Po inkasované brance jsou znovu aktivnější hokejisté hostujícího týmu, kteří se snaží co nejrychleji získat vedení zpět na svou stranu, Proti je zatím domácí obrana a zejména Peter Budaj.
25:25
TREVOR LEWIS hledal v přečíslení spoluhráče. Jeho přihrávku si však hostující brankář srazil do vlastní branky. Po dlouhé době době se dokázal tým Los Angeles gólově prosadit. Asistence: Kyle Clifford a Alec Martinez.
24:43
Jeff Carter se dostal do zakončení, tečoval kotouč před brankou. Marc-Andre Fleury byl pozorný. Buly před jeho brankou.
24:02
Obrovská chyba domácí obrana, díky níž se do zakončení dostal Trevor Daley. Jeho rána dokázal ještě na poslední chvíli zblokovat Drew Doughty.
23:16
Eric Fehr se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu a pokoušel se jej procpat za brankovou čáru. Výborně zasáhl Jake Muzzin, který na poslední chvíli zastavit puk mířící za brankovou čáru.
23:00
Tři minuty hry ze druhé třetiny jsou pryč, sledujeme hokej plný nepřesností na obou stranách. Pravděpodobně hodně branek v tomto zápase neuvidíme. V hlavní roli je defenzíva.
22:16
13:8, tak vypadá statistika střel na branku, domácí jsou v tomto ohledu aktivnější, ale na vstřelení gólu stále čekají.
22:12
Tyler Toffoli se dostal do postavení mimo hru, čehož si všimli rozhodčí, a tak je hra přerušena.
21:40
Další snadná práce pro brankáře Penguins. Dokázal si poradit se střelou ze středního pásma.
21:20
První střela druhé třetiny, Dustin Brown to zkusil příklepem. Brankář Marc-Andre Fleury byl pozorný a puk vyrazil maskou.
20:01
Domácí hokejisté vyhrávají úvodní vhazování, díky tomu se dostávají do útočného pásma. Tam ale hráči v černém dlouho nezůstali.
20:01
Úvodní třetina přinesla jednu jedinou branku, v osmé minutě se prosadil Sidney Crosby, který dokázal dorazit střelu Patrica Hörnqvista od modré. Střeleckou převahu mají domácí, ale nemohou si vypracovat vyložené šance.
20:00
19:50
Sidney Crosby držel puk v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se on ani nikdo z jeho kolegů nedostal.
19:33
Už se pravděpodobně nic nestane.
19:12
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:46
Velmi dobře hrají v oslabení domácí, ti nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Peter Budaj nemá mnoho práce, hodně střel zblokují obránci.
17:47
Brian Dumoulin vyslal svého spoluhráče do útočného pásma. Hosté se v početní výhodě do zakončení neprobojovali.
17:24
Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se střelou od modré, kterou vyslal Jake Muzzin.
17:12
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., držení protihráče).
17:00
Kyle Clifford hledal na útočné modré lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka se nepovedla podle představ.
16:24
V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina. Hosté hrají zkušeně a snaží se držet hru co nejdál od své vlastní branky.
15:40
Hráčům Los Angeles nelze odepřít snahu o vyrovnání, ale defenziva hostů nedává domácím mnoho vyložených šancí.
15:08
Po zákroku brankáře Pittsburghu je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka. Do konce třetiny zbývá něco málo pod pět minut.
14:42
Chris Kunitz dlouhou dobu měl kotouč na holi v útočném pásmu, hledal dlouhým pasem spoluhráče, ten byl ale obsazený.
14:07
Sledujeme hru ve středním pásmu, ani jeden tým se nikam nežene. Diváci se dívají na poklidnou část hry.
13:28
Marc-Andre Fleury po střele od modré už zasahovat musel. Hostující celek je méně aktivní, ale dokázal až vstřelit jednu branku.
13:01
Sidney Crosby se dostal do zakončení od modré čáry, střelecký pokus však nebyl vůbec povedený, a tak nemusel ani domácí brankář zasahovat.
12:44
Hra je znovu přerušena, po icingu se bude vhazovat před domácí brankou.
12:11
Tři domácí hráči postupovali na dva obránce Penguins. Ani toto přečíslení nedokázali hráči Kings proměnit. Následovat bude komerční přestávka.
11:36
Kyle Clifford nahazoval z poloviny hřiště kotouč na branku, Marc-Andre Fleury neměl problém s tímto spíše propagačním pokusem.
10:55
Kyle Clifford měl dlouhou dobu kotouč v útočném pásmu pod kontrolou, ale neměl komu přihrát. Následně jej hostující obránce o puk připravil.
10:22
10:10
Kings mají velký problém s přechodem útočné modré, zatím se jim nedaří ani přihrávky na střední vzdálenost.
09:32
Pittsburgh Penguins hraje oslabení velmi dobře, jakmile může, puk okamžitě pošle z obranného pásma pryč. Domácí se před brankou nemohou stabilněji usadit.
09:13
Do dobré střelecké pozice se dostal zkušený domácí Alec Martinez. Jeho zakončení však postrádalo přesnost.
08:22
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Phil Kessel – 2 min., sekání).
08:16
Nick Shore se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána zápěstím minula vzdálenější tyč jen o malý kousek.
07:28
Hostující celek se dostává do vedení. Patric Hörnqvist vystřelil od modré čáry, Petr Budaj vyrazil puk jen před sebe, kde byl SIDNEY CROSBY, který dorazil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Patric Hörnqvist, Kris Letang.
06:59
Další nepřesnost při přechodu Los Angeles do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.
06:23
Pittsburgh Penguins se snaží hrát co nejaktivněji, zatím jsme ale žádnou vyloženou gólovou šanci neviděli. Oba týmy hrají hodně opatrně a nechtějí chybovat.
06:08
Hra je po zákroku brankáře hostů přerušena, následovat bude komerční přestávka.
05:52
Scott Wilson se dostal rychle po křídle do útočného pásma, do zakončení se neprobojoval, neboť k němu rychle přistoupil obránce a zblokoval jeho střelecký pokus.
05:29
Další nepřesnost ve hře Penguins znamená zakázané uvolnění, buly před Fleurym.
04:58
V úvodu zápasu se hodně přerušuje hra, plynulý hokej k vidění opravu není.
04:29
Patric Hörnqvist dostal skvělou přihrávku od spoluhráče, Jeff Carter se nedokázal vrátit. Hostující útočník však nedokázal prostřelit domácího brankáře. Peter Budaj si připsal výborný zákrok.
04:01
Celkem aktivní hokej hrají oba týmy v úvodu zápasu, viděli jsme už šest střel na branku. Na úvodní gól zatím čekáme.
03:35
Chris Kunitz výborně tečoval kotouč před brankou Petera Budaje. Puk nakonec míří jen o malý kousek mimo tři tyče.
03:10
Bryan Rust bojoval o puk v útočném pásmu, proti přesile obránců mnoho šancí neměl. Následně musel zasahovat Budaj, protože se Rust do zakončení nakonec dostal.
02:52
Slovinský reprezentant Anže Kopitar se po krásné akci dostal až do zakončení. Hostující brankář byl pozorný a kryje další střelecký pokus domácího celku.
02:35
Další zajímavou akci Kings zastavuje postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
02:22
Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus na bližší tyč dokázal celkem v pohodě zastavit brankář Pittsburghu.
01:52
Králové mají kotouč za své polovině a snaží se najít vhodný moment pro tvorbu útočné akce. Zatím se jim to ale nedaří, hosté dobře napadají.
01:26
Devin Setoguchi hledal před brankou lépe postaveného kolegu, ale přihrávka byla zblokovaná. K puku se dostal Brian Dumoulin.
01:10
Znovu musel Peter Budaj být pozorný, protože jeden z hostujících hráčů se dostal až do zakončení. Slovenský brankář podržel své spoluhráče.
00:55
Phil Kessel se probojoval k puku ve středním pásmu, přešel útočnou modrou a vystřelit. Domácí brankář byl pozorný.
00:11
Marc-Andre Fleury měl kotouč za svou brankou, rozehrával na obránce, který prodloužil do středního pásma. Králové začali aktivněji.
00:01
Zápas začne o něco později, což je u NHL zcela běžné.
Pittsburgh Penguins z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál. Nestačil pouze na Nashville Predators 1:5. Od té doby má ale čtyři výhry v řadě. Postupně porazil Floridu Panthers 3:2, New York Islanders 4:2, Philadelphii Flyers 5:4 a Anaheim Ducks 5:1.
Obrovským problémem Králů je střelba. Přesněji dát gól. Střelecká nemohoucnost již trvá 180 minut. V současné době prožívá klub v tomto ohledu nejhorší období za poslední desítky let.
Los Angeles Kings z posledních pěti zápasů prohrálo tři předchozí. Nestačilo na St. Louis Blues 0:1, Chicago Blackhawks 0:3 a Anaheim Ducks 0:4. Předtím porazilo Nashville Predators v prodloužení 3:2 a stejným poměrem rovněž v prodloužení i Columbus Blue Jackets.
Dovolte mi, abych všem fanynkám a fanouškům National Hockey League popřál co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.