Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:51
Peter Budaj (LAK) 18 zák., 2 góly, 90,0%
Tři hvězdy utkání:

1. Tanner Pearson (LAK) 1+1
2. Alec Martinez (LAK) 0+2
3. Jeff Carter (LAK) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 27-20; Zablokované střely: 11-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-27; Přesilové hry: 1/5-1/3; Trestné minuty: 11-15.
Kings vstupovali do třetí části zásluhou branek Tannera Pearsona a Drewa Doughtyho s dvoubrankovým vedením, na které sice Sharks krátce po začátku závěrečné třetiny dokázali odpovědět, jenže na gól Brenta Burnse rychle odpověděl Jeff Carter. Kevin Labanc sice ještě utkání zdramatizoval, spoluhráčům zraněného Tomáše Hertla už se ale ani při hře bez brankáře vyrovnat nepodařilo. Hokejisté LA zvládli důležitý souboj Pacifické divize a po výhře nad San Jose Sharks se v západní konferenci se vyhouplo na osmé místo zajišťující účast v playoff. Konečný výsledek: Los Angeles Kings 3 San Jose Sharks 2.
59:55
Sharks vyhodili necelých 5 sekund před koncem puk na zakázané uvolnění a ve Staples Center proběhne ještě vhazování, před kterým se Martin Jones musí vrátit do brány.
59:04
Martin Jones zůstal na střídačce a brána Sharks zůstává opět prázdná. Hosté to zkouší v šesti.
59:04
Hra byla přerušena a střídačka San Jose Sharks si vzala necelou minutu před koncem oddechový čas.
59:04
Patrick Marleau byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a akci Sharks zastavilo postavení mimo hru.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:57
Byl byl sražen na střídačku a Martin Jones se před vhazováním obranném pásmu Sharks vrátil zpět do brány.
58:36
Drew Doughty z pravé strany obranného pásma diagonálně vyhodil puk o mantinel do zóny Sharks tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, což se mu podařilo.
58:09
David Schlemko na pravém křídle napřáhl v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první trefila na přední tyči jeho spoluhráče a druhý skončila v náruči klečícího Petera Budaje.
57:56
Martin Jones vystartoval na střídačku a na led naskočil útočník navíc. Sharks to zkouší při hře bez brankáře!
57:30
Běží posledních 180 sekund dnešního novoročního utkání a San Jose určitě zkusí odvolat brankáře.
56:40
KIngs vyhráli závod o puk a Jake Muzzin po zpětné přihrávce z levého rohu útočného pásma napřáhl k velmi nebezpečné střele s příklepem, která bez přípravy zamířila těsně vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány a Martin Jones na tom má zřejmě zásluhu!
55:22
Patrick Marleau v pravém kruhu pro vhazování zamíchal s pukem a mohl přihrávat, nakonec ale zvolil střelu, kterou chtěl zamířit do bližšího horního rohu brány, jeho následný pokus byl ale nepřesný a skončil v ochranné síti.
55:01
Joonas Donskoi se řídil mířidla a z pravého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Peter Budaj ale skvěle zasáhl pravým betonem a jeho pokus vykopl mimo.
54:05
Martin Jones zastavil nahození Kings z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku brankáře San Jose přichází na řadu krátká reklamní přestávka.
53:57
San Jose právě vstřelilo branku!
KEVIN LABANC se v levém kruhu pro vhazování dostal k volnému puku a krásnou střelou zápěstím nad lapačku Petera Budaje vymetl vzdálenější pravý horní roh brány. Sharks snížili na 2:3 a závěr utkání ještě bude zajímavý! Asistence: Mikkel Bødker a Brenden Dillon.
53:29
Věděli jste, že?

Jeff Carter vstřelil během posledních 20 zápasů 15 gólů a je druhým nejlepším střelcem NHL.
52:28
Také Joe Thornton se vrátil na led po uplynutí dvouminutového trestu a oba týmy nyní hrají v plném počtu.
51:37
Jake Muzzin z levého kruhu pro vhazování mířil na bližší tyči pod horní tyč, Martin Jones ale skvěle zasáhl a hrudí jeho nebezpečný pokus vyrazil mimo!
51:03
Vyloučený Jeff Carter naskočil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Los Angeles Kings.
50:47
Peter Budaj vůbec nevěděl, kde je puk, a Logan Couture se ho z blízkosti snažil v brankářském postoji propálit střelou po ledě, jenže trefil pouze jeho brusle a následnou dorážku už si slovenský brankář pohlídal!
50:28
Joe Thornton dostal menší trest za sekání po faulu před boxem časoměřičů a 35 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.
50:17
Dwight King mohl v blízkosti levé tyče udeřit v oslabení, mezi betony ale Martina Jonese nepropálil!
50:05
Joe Pavelski se nadechl na levém křídle k velkému sólu, jenže mezi dvěma protihráči se do zakončení neprotáhl.
49:03
Jeff Carter zahákoval v levém rohu obranného pásma Brenta Burnse a dostal dvě minuty za hákování.
48:34
Jordan Nolan vypálil od modré čáry a jeho následná tečovaná střela zamířila vedle pravé tyče.
48:12
Vyloučený Brent Burns naskočil zpět na led a San Jose Sharks hraje opět v plném počtu.
47:01
Chris Tierney se dostal v oslabení ke střele, která byla zablokována. Kings vzápětí po pravém křídle podnikli rychlý protiútok, jejich snaha ale nic kloudného nepřinesla.
46:12
Brent Burns podruhé v dnešním utkání usedl na trestnou lavici, tentokrát za držení. Kings mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru, zatím využili jednu.
46:00
Marián Gáborík si nebezpečně v blízkosti levé tyče sjížděl před bránu, do zakončení se ovšem nedostal, protože v rozhodující chvíli mu puk sjel z čepele hole.
45:00
Sharks skvěle vyšel vstup do závěrečné části utkání, jenže místo tlaku San Jose přišel tlak domácích hokejistů Los Angeles Kings a výsledkem toho byl gól Jeffa Cartera.
43:56
Los Angeles právě vstřelilo branku!
JEFF CARTER v mezikruží napřáhl k nádherné střele zápěstím a nad lapačkou Martina Jonese vymetl na milimetr přesně horní pravý roh brány. Kings opět vedou o dvě branky! Asistence: Tanner Pearson a Jake Muzzin.
43:00
San Jose dohrávalo v úvodu třetí třetiny přesilovou hru, kterou dokázalo rychle využít, jenže místo toho, aby se snažili vyrovnat, tak Kings jsou opět lepší.
41:32
Kings se pokusili rychle získat zpět ztracené dvoubrankové vedení, jenže jejich střela z levého křídla skončila v ochranné síti a hra byla přerušena.
40:12
BRENT BURNS napřáhl na modré čáry k prudké střele, která mezi betony Petera Budaje prošla do sítě. Slovenský brankář vůbec nic neviděl, protože před ním skvěle clonil Joe Pavelski, a San Jose se v úvodu závěrečné třetí třetiny po využití přesilové hry vrátilo zpět do utkání! Asistence: Joe Thornton a Patrick Marleau.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-12; Zablokované střely: 7-12; Vhazování: 45%-55%; Hity: 17-19; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 9-11.
Třetí třetina začne přibližně v 6:34.
Sharks si až v závěru druhé třetiny vytvořili slibnou šanci, když Kevin Labanc vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a Peter Budaj jeho pokus mířící do pravého horního rohu brány vyrazil levým ramenem. Mnohem důležitější moment ale nastal v úvodu prostřední části, když Drew Doughty krásnou diagonální střelou s příklepem využil přesilovou hru a poslal Kings do dvoubrankového trháku. Skóre po druhé třetině: Los Angeles Kings 2 San Jose Sharks 0.
40:00
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:35
Anže Kopitar dostal dvouminutový trest za držení hole a Sharks mají k dispozici druhou přesilovou hru, přičemž první využít nedokázali a ani si nevytvořili tlak.
38:35
Peter Budaj si připsal skvělý zákrok proti tečované střele od modré čáry, proti které zasáhl pravým betonem!
38:04
Dylan DeMelo po zpětné přihrávce Mikkela Bødkera od modré čáry napřáhl bez přípravy k prudké střele s příklepem, která minula pravou tyč a Peter Budaj zasahovat nemusel.
37:17
Devin Setoguchi nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma z levého křídla našel v pravém kruhu pro vhazování Kevina Gravela, který si puk zpracoval a poté po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Martin Jones ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem puk vyrazil!
36:45
Hra je v závěru druhé třetiny hodně neurovnaná a ani jednomu z celku se nedaří rozjet nějakou souvislejší akci.
35:52
Joe Thornton v blízkosti brány skvěle tečoval nahození z pravého křídla a puk zamířil těsně vzdálenější levé tyče!
35:09
Kings vedou na střely 19:9 a stále jsou aktivnějším týmem, který si během necelých 22 minut zápasu vytvořil dvoubrankové vedení, o které se postarali Tanner Pearson a Drew Doughty.
34:19
Dustin Brown se v blízkosti levé tyče málem řítil sám na bránu, jeden z dvojice stíhajících hráčů Sharks mu ale zezadu dokázal puk holí v klíčovém okamžiku vypíchnout.
33:35
Sharks se po zastavení akce Kings vrhli po levém křídle opět na steč, jenže vzápětí zazněl hvizd kvůli postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo ve středním pásmu.
33:20
Před bránou Kings vznikla nepřehledná situace, Sharks ji ovšem využít nedokázali a ani nadvakrát puk nedokázali usměrnit směrem na bránu.
32:45
Jordan Nolan v levém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, do které se dobře postavil Paul Martin a po zakleknutí ji přizvedl do ochranné sítě.
32:28
Patrick Marleau měl na levém křídle obrovskou rychlost a byl vytlačen za bránu, kde o puk přišel.
31:48
Dylan DeMelo v závěru první třetiny orazítkoval tyč, jinak si ale Sharks žádnou velkou šanci nevytvořili. Dvoubrankové vedení Kings je naprosto zasloužené.
30:52
Chris Tierney na pravém křídle vypálil od mantinelu, na přední tyči ale rychle zaklekl Peter Budaj a hradí jeho nevyzpytatelný pokus vyrazil. Pěkná střela.
30:15
Dustin Brown rychle vypálil od modré čáry, uprostřed brány ale našel pouze Martina Jonese, po jehož zákroku přichází na řadu krátká komerční přestávka.
30:04
Peter Budaj se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sharks a vzápětí pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
29:18
Paul Martin vyhodil puk diagonální z obraného pásma do neutrální zóny a Kings okamžitě podél hrazení napálili kotouč zpět do jejich třetiny, v němž ovšem nebyl žádný z domácích hráčů, který by ho dobruslil.
28:15
Nic Dowd se ocital mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže v rozhodující chvíli mu puk sjel z čepele hole.
27:08
Sharks na pravém křídle vypálili od modré čáry, jednalo se ale spíše o nahození, které letělo těsně nad ledem a zamířilo vedle vzdálenější levé tyče.
26:24
Melker Karlsson tvrdě dohrál protihráče, jednalo se ovšem o čistý hit, po kterém hra pokračovala dál.
25:45
Patrick Marleau se vrátil na led a od modré čáry napřáhl ke svižné střele, kterou Peter Budaj ukryl ve své výstroji. Před bránou slovenského brankáře vzápětí vznikla mela, rozhodčí po ní ovšem nevylučovali.
25:19
Vyloučený Patrick Marleau naskočil zpět na led a San Jose úspěšně přečkalo dvě ze tří oslabení.
24:48
Kings mají k dispozici třetí přesilovou hru, přičemž poslední dokázali před pár okamžiky využít, když se prosadil nádhernou střelou Drew Doughty.
23:19
Patrick Marleau za bránou Kings při forčekingu zbytečně fauloval a dostal dvouminutový trest za podražení.
22:56
Vypadalo to, že byl jeden z hráčů Sharks za bránou Petera Budaje podražen, rozhodčí ale nevylučovali.
21:31
DREW DOUGHTY v pravém kruhu pro vhazování po přihrávce Nica Dowda napřáhl k nádherné střele s příklepem, která zamířila nad vyrážečku Martina Jonese a vzdálenější levé tyči. Kings využili krátce po přestávce přesilovou hru a ujali se dvoubrankového vedení 2:0! Sharks se vstupy do obou třetin dnešního utkání nepovedly. Asistence: Nic Dowd a Alec Martinez.
20:32
Brent Burns za vlastní bránou podrazil zřejmě Drewa Doughtyho a dostal dvouminutový trest za podražení.
20:09
V Staples Center před pár okamžiky začala prostřední část utkání, do které domácí Kings vstupují s těsným jednobrankovým vedením, o které se postaral Tanner Pearson.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-6; Zablokované střely: 3-10; Vhazování: 58%-42%; Hity: 8-7; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 7-7.
Druhá třetina začne přibližně v 5:41.
Kings si vytvořili v úvodu utkání obrovský tlak a během pár sekund vyslali na brankáře Martina Jonese tři střely, z nichž poslední byla gólová. Tanner Pearson napřáhl v mezikruží k nádherné střele zápěstím a nad lapačkou Martina Jonese zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Oba týmy si poté zahrály přesilovou hru, využít se jim jí ale nepodařilo. Skóre po první třetině: Los Angeles Kings 1 San Jose Sharks 0.
20:00
19:32
Timo Meier byl zřejmě hráčem, který na levém křídle vypálil z kruhu pro vhazování, Peter Budaj ale dobře povyjel z brány, aby jeho pokus vzápětí ukryl v lapačce.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:53
Jordan Nolan na pravém křídle také vypálil od mantinelu a jeho pokus byl o trochu nebezpečnější, Martin Jones byl ale na přední tyči připraven a puk ukryl ve své lapačce.
18:41
Joe Pavelski na pravém křídle od mantinelu vypálil a jeho střela mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Peter Budaj měl ale dobrý výhled a pravým betonem ji vyrazil.
17:01
Alex Martinez naskočil zpět na led a oba týmy po přečkání přesilové hry soupeře hrají v plném počtu.
17:00
Dylan DeMelo na pravém křídle v závěru přesilové hry Sharks tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela orazítkovala vzdálenější levou tyč, od níž se puk odrazil zpět do hry!
15:09
Vyloučený Paul Martin naskočil rychle na led a začíná téměř celá dvouminutová přesilová hra San Jose.
15:00
Alec Martinez dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění a 9 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená přesilová hra San Jose Sharks.
14:03
Anže Kopitar tvrdě vypálil od modré čáry a Martin Jones měl co dělat, aby pokus kapitána Kings vyrazil. Situaci ale ustál a vzápětí si poradil s dorážkou hostujících hokejistů!
13:09
Dvojice hráčů Sharks byla nepříjemně naražena na brankáře Petera Budaje, vylučovalo se ovšem na opačné straně ledové plochy poté, co Paul Martin tvrdě dohrál souboj s Kylem Cliffordem, který v pádu narazil do pravé tyče brány Sharks.
12:38
Dvojice hráčů Kings si v blízkosti pravé tyče dávala přednost a poté, co se ocitla příliš blízko sebe, o puk přišla.
12:02
Brayden McNabb skončil těsně před útočnou modrou čárou na ledě a vypadalo to na podražení, zdání ovšem klame a rozhodčí se vylučovat poprvé v zápase nerozhodli.
11:20
Martin Jones ukryl nahození Kings bez problému v lapačce a vzápětí se nenechal rozhodit dotírajícím protihráčem.
11:08
Zatímco v předchozím případě se jednalo o postavení mimo hru, tak nyní opravdu hráči Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo ve středovém kruhu.
10:39
Útok Los Angeles Kings zastavilo postavení mimo hru a po přerušení hry přichází na řadu další krátká reklamní přestávka.
09:59
Kings zkusili zaskočit Martina Jonese na pravém křídle střelou z téměř nulového úhlu, brankář San Jose Sharks ale nenechal na přední tyči ani jednu volnou skulinu, kterou by kotouč mohl podruhé v zápase projít za jeho záda.
09:16
Joonas Donskoi se snažil v levém kruhu pro vhazování protlačit do zakončení, na zádech ho ale skvěle udržel Brayden McNabb a poté s klidnou hlavou rozehrál. Dobrá práce.
09:05
Tanner Pearson napřáhl na levém křídle k prudké střele, která byla přizvednuta a skončila v ochranné síti. Tanner Pearson otevřel skóre utkání a hraje s velkou chutí.
08:22
Po reklamní přestávce je hra opět v plném proudu a Anže Kopitar střelou od modré čáry vyzkoušel pozornost Martina Jonese, který kotouč ukryl ve svém náručí.
07:43
Úvodnímu gólu Kings předcházely dvě nebezpečné střely z pravého kruhu pro vhazování, se kterými si skvělý Martin Jones dokázal poradit, nicméně, proti pokusu Tannera Pearsona už byl bezmocný.
06:10
Patrick Marleau na levém křídle nebezpečně vypálil z kruhu pro vhazování, Peter Budaj byl ale na přední tyči připraven a jeho pokus pravým betonem vyrazil!
05:12
Tanner Pearson se snažil dostat na pravém křídle k další střele, jeho následný pokus byl ale zablokován.
04:17
TANNER PEARSON mezi kruhy pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím a nad lapačkou Martina Jonese zamířil přesně do pravého horního rohu brány. Puk se na cestě do sítě odrazil od tyče a Kings vedou po Tannerově krásném zásahu 1:0! Asistence: Alec Martinez.
03:31
Kyle Clifford vyzval před bránou Martina Jonese na taneček Micheala Haleyho a vzápětí je od sebe odtrhli rozhodčí. Oba hráči dostali za pěstní souboj pět minut.
03:31
03:00
Sledujeme velice zajímavý a pohledný úvod utkání, během něhož se zatím ani jednou nepřerušovalo.
01:30
Sharks se zatím dostali pouze k jedné střele na bránu a úvod utkání jasně patří Los Angeles Kings, kteří si před pár okamžiky vytvořili obrovskou brankovou příležitost.
00:35
Dustin Brown na pravém křídle nebezpečně vypálil od mantinelu a jeho pokus mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, Martin Jones ale dokázal jeho střelu pravým betonem vyrazit a vzápětí si poradil i s dorážkou Anžeho Kopitara, kterou zřejmě vyrazil holí! Tak nakonec to byl Justin Braun, který do jeho střely vložil hůl a od jeho hokejky se puk odrazil nad.
00:01
Dnešní utkání mezi Kings a Sharks se nese ve znamení legend a jako první na led přišel Jay Wells, po kterém následovali Doug Smith, Charlie Simmer, Mark Hardy, Steve Bozek a Daryl Evans. Všichni hráči se v playoff společně postarali o legendární comeback proti Edmontonu. Steve Bozak poslal duel do prodloužení 5 sekund před koncem a vítězný gól vstřelil Daryl Evans.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Gáborík, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Setoguchi – Clifford, Dowd, Lewis – King, N. Shore, Nolan. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Dillon, Braun, Schlemko, DeMelo – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Labanc, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Donskoi – M. Karlsson, Haley, J. Ward. Hlavní trenér: Petter DeBoer.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Jon McIsaac. Čároví: Lonnie Cameron, Brian Mach.

Marián Gáborík (LAK) 1+3, +/- 0
Peter Budaj (LAK) 736 zák., 59 gólů, 92,0%
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

01.12.16 Los Angeles Kings – San Jose Sharks 1:4
13.10.16 San Jose Sharks – Los Angeles Kings 2:1
San Jose Sharks:

San Jose Sharks budou na ledě Los Angeles Kings usilovat o páté vítězství v řadě a potvrzení vedoucí pozice v Pacifické divizi. Sharks v posledním zápase porazili Philadelphii, proti níž se prosadili Patrick Marleau a Justin Braun. Brankář Aaron Dell pochytal všech 21 střel a vychytal svůj první shutout v kariéře NHL. Marc-Edouard Vlasic byl po ostré střele nepříjemně zasažen pukem do obličeje a nad jeho startem visí otazník.
Los Angeles Kings:

LA Kings se vrací po dlouhém devítizápasovém tripu zpět domů. Kings prohráli venku tři zápasy v řadě a během posledních tří utkání inkasovali v průměru dvě branky na zápas. Pokud v letošní sezóně družinu kolem brankáře Petera Budaje něco trápí, tak jsou to nekonzistentní výsledky, jejichž zásluhou se v západní konferenci nachází těsně pod postupovou osmičkou.
Los Angeles Kings na Nový rok v brzkých ranních hodinách vyzve na svém ledě San Jose Sharks. V rámci Pacifické divize nás tak čeká další zajímavý souboj. Kings se nachází těsně pod čarou a v případě vítězství se mohou bodově dotáhnout na čtvrté Calgary, zatímco Sharks upevnit pozici na čele. Mimo hru je stále dlouhodobě zraněný útočník Tomáš Hertl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.