Jaroslav Halák (NYI) 36 minut, 20 zákroků, 4 góly, 83,3%
Střely na branku – 36:28 (11:6, 14:11, 11:11)
Zblokované střely – 17:18
Vyhraná vhazovaní – 30:29
Trestné minuty – 10:6
Hity – 25:38
Máme za sebou krásné utkání plné zvratů, ze kterého si odnáší vítězství 6:4 domácí Divočáci! Je to již dvanáctý triumf Minnesoty v řadě.

Zajímavé věci se začaly Xcel Energy Center dít od druhé třetiny, v níž se nejprve hosté ujali vedení 1:2, ale Wild otočili skóre třemi zásahy v rozmezí 80 sekund. Podobnou odpověď si však připravili v úvodu třetí části i Ostrované, kteří dvěma góly Brocka Nelsona, jež od sebe dělilo pouhých 42 sekund, srovnali stav. V 51. minutě však šťastně tečoval Niederreiterovu střelu Erik Haula a tentokrát už šlo o vítěznou trefu zápasu. V čase 58:19 pak pečetil domácí výhru gólem do prázdné branky Mikael Granlund.
59:33
Aha! Tak šlo o to, zda puk nepřešel brankovou čáru před hvizdem. Skóre se ale nemění, Dubnyk byl sražen dávno před tím, než kotouč skončil v brance.
59:33
Rozhodčí stále něco řeší u boxu časoměřičů.
59:33
Tak potrestán je paradoxně Devan Dubnyk, jenž je vyloučen za sekání. Dvě minuty dostává i Anders Lee, jeho počínání rozhodčí klasifikovali jako hrubost.
59:33
59:33
Anders Lee najel do Devana Dubnyka a poslal domácího gólmana k ledu! To si hráči Minnesoty nemohou nechat líbit a je z toho bitka!
59:29
Ryan Strome měl na holi kontaktní gól! Trefil tyčku!
59:05
Domácí vyhazují!
58:50
Hosté to samozřejmě opět zkoušejí bez brankáře!
58:48
Hostům ještě svitla naděje! Christian Folin dostává trest za nedovolené bránění.
58:19
Minnesota právě vstřelila branku!
Zřejmě je rozhodnuto! Eric Staal poslal MIKAELA GRANLUNDA proti prázdné brance a ten tuhle nabídku nemohl odmítnout. Asistence: Eric Staal.
58:11
Puk se odrazil na střídačku Minnesoty. Buly v útočném pásmu Islanders se bude opakovat.
58:08
Hosté si vzali oddechový čas a odvolali brankáře Bérubého!
58:08
Střela Leddyho byla sražena do ochranné sítě. Wild bojují o dvanáctou výhru v řadě.
57:24
Domácí se už soustředí na obranu, Spurgeon jen vyhodil.
56:54
Ryan Strome ztratil po souboji se Scandellou balanc a narazil nohama do mantinelu. Bohužel si přitom ublížil a po přerušení hry odkulhal na střídačku s bolestivým výrazem.
56:49
Střela de Haana byla prudká, ale také nepřesná. Puk zaduněl o mantinel.
56:16
Zach Parise byl na ledě dlouho a tak jen posunul puk do středního pásma. Vzápětí vyrazil na střídačku.
55:34
Dubnyk přerušil hru zákrokem lapačkou. Hosté získali buly v útočné třetině.
55:03
Začala poslední pětiminutovka třetí třetiny.
54:49
Střelu Zuckera vyrazil Bérubé vyrážečkou za branku.
54:09
Je tu poslední reklamní přestávka zápasu.
54:00
Nahození Spurgeona ještě možná tečoval před brankou clonící hráč. Bérubé dokázal i tak vyrazit kotouč.
53:32
Od levého mantinelu pálil Niederreiter. Bérubé má puk na hrudi.
53:04
Anthony Beauvillier se šikovně snažil zasunout puk za brankovou čáru, ale Dubnyk byl pozorný a natlačil beton na tyčku včas.
52:47
Hosté se usadili v útočném pásmu, zatím to je ale bez střely.
51:03
A klidně to mohlo být o dva góly. Nabídku svého spoluhráče před brankou tečoval Mikko Koivu, jenž ale trefil jen Bérubého.
50:30
Přetahovaná pokračuje! Do vedení jdou opět domácí Divočáci, kterým pomohla šťastná teč ERIKA HAULY. Nino Niederreiter totiž střelou z levého kruhu trefil nohy svého spoluhráče, od kterých se puk odrazil mimo dosah gólmana Bérubého. Asistence: Nino Niederreiter a Charlie Coyle.
50:18
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
49:37
A Calvin de Haan zastavil také další střelu. V této činnosti patří bek Ostrovanů k nejlepším v NHL.
49:23
Střelu Matta Dumby od modré zblokoval de Haan.
48:52
Hosté se dopustili icingu. Hra se vrací před jejich branku.
47:52
Puk se pohyboval u tyčky branky Islanders a Bérubé ho raději přikryl svou lapačkou.
47:22
Pariseho přihrávku srazil do hlediště Calvin de Haan. Vhazuje se v obranném pásmu Islanders.
46:50
Mikael Granlund se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu. Bérubé přilepil puk na svou výstroj.
46:12
Nahození Travise Hamonica ještě tečoval John Tavares. Dubnyk si i tak sáhl pro kotouč lapačkou.
46:07
Hra je přerušena a je tak čas na první reklamní přestávku ve třetí třetině.
45:31
Wild se snaží vzít si ztracené vedení zpět. Střela Erika Hauly končí ve výstroji Jeana-Françoise Bérubého.
44:51
Charlie Coyle obešel obránce a už byl sám před Bérubém. K domácí smůle vystřelil vedle tyčky!
44:29
Do zajímavé příležitosti se řítil Eric Staal, jeho střela ale byla zblokována.
43:31
Se střelami Brodina i Stewarta si poradil hostující brankář Bérubé.
42:01
Oba týmy kompletní, hraje se tedy ve standardním počtu hráčů.
41:37
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté využili hru 4 na 4 k vyrovnání! Opět udeřil BROCK NELSON, který se dokázal uvolnit na osu hřiště a z otočky nádherně vypálil nad lapačku Devana Dubnyka – 4:4. Asistence: Calvin de Haan a Dennis Seidenberg.
40:55
Hosté snižují! Shane Prince na levém křídle obehrál obránce Dumbu a předložil puk na zadní tyčku BROCKOVI NELSONOVI, jenž zakončoval do odkryté klece – 4:3. Asistence: Shane Prince a Johnny Boychuk.
40:01
Za incident ze závěru druhé třetiny byli vyloučeni Haula a Strome. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
Další třetina začne přibližně ve 3:56.
Po druhé třetině vede Minnesota nad Ostrovany z New Yorku 4:2. Hosty přitom poslal ve 27. minutě do vedení v přesilovce Nick Leddy, ale pak přišlo černých 80 sekund pro Isles, během nichž Divočáci hned třikrát udeřili. Vše odstartoval střelou z téměř nulového úhlu Chris Stewart, následoval zásah Jareda Spurgeona a eufórii v ochozech následně ještě umocnil Jordan Schroeder, jenž vyhnal brankáře Jaroslava Haláka na střídačku.
Po skončení třetiny ještě následovala šarvátka za brankou Minnesoty! Zda se bude vylučovat, se ale nejspíše dozvíme až na konci přestávky.
40:00
40:00
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Erik Haula – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Strome – 2 min., hrubost).
40:00
39:13
Stewart s Graovacem najížděli na jediného obránce. Ten však dokázal nahrávku prvně jmenovaného srazit do bezpečí.
39:01
Začala už poslední minuta druhé části.
38:21
Hosté úplně vypadli z role, Divočáci na ledě dominují.
37:32
Mikael Granlund naservíroval Jasonovi Zuckerovi puk před odkrytou branku. Domácí útočník ale zamířil z bezprostřední blízkosti vedle tyčky!
36:04
Hosté si měli během komerční přestávky na střídačce co povídat. Jejich defenziva se totiž úplně rozsypala.
35:40
Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Jaroslav Halák, přichází Jean-François Bérubé.
35:40
To je neuvěřitelné! Minnesota střílí třetí gól v rozmezí 80 sekund! Schroeder nejprve neproměnil samostatný únik i kvůli hraničnímu zákroku obránce Islanders. Hrálo se ale dál a o nějakých 10 sekund později se puk po sražené střele Brodina dostal právě k JORDANOVI SCHROEDEROVI, jenž zakončoval do poloodkryté branky – 4:2. Asistence: Jonas Brodin a Zach Parise.
34:55
Uběhlo 35 sekund od vyrovnání a domácí už vedou! Obránce JARED SPURGEON ukázal, že má šikovné ruce, když se na pravém kruhu stahovačkou uvolnil, vystřelil přes obránce Hamonica a Halákovi prošel kotouč pod levým betonem do sítě. Asistence: Ryan Suter a Mikko Koivu.
34:20
Je vyrovnáno! Suterův pas protečoval Jason Pominville ke CHRISOVI STEWARTOVI, jenž téměř z nulového úhlu zamířil nad rameno klečícího Haláka – 2:2. Asistence: Jason Pominville a Ryan Suter.
33:06
Domácí teď rozpoutali solidní bouři ve svém útočném pásmu. Nejprve nahazoval z rohu puk před branku Schroeder a tečovat se snažil Staal. Následně pálil od modré Marco Scandella a Halák měl co dělat, aby pokryl Schroederovu dorážku!
32:38
Další zákrok Dubnyka, kterého po buly prověřil Thomas Hickey.
32:30
Hamonic našel pěknou přihrávkou Joshe Baileyho, který zakončoval z předbrankového prostoru. Dubnyk zasáhl betonem.
32:01
Nahození Sutera prolétlo vedle branky. O chvíli později střílel od pravého mantinelu Zach Parise, Halák přerušil hru. Následuje komerční pauza.
30:55
Boychukova střela od modré se nevešla mezi tyče. Domácí jsou v plném počtu.
30:13
Z levého kruhu střílel Brock Nelson. Dubnyk zakročil svými betony.
29:49
Spurgeon odpálil kotouč až k Halákovi.
29:16
Koivu vystihl hostující šablonu a vyhodil puk do bezpečí.
28:51
Za hákování je vyloučen Tyler Graovac. Druhá přesilovka pro Ostrovany, tu první využili.
27:54
Hostující přečíslení 2 na 1 zakončoval Jason Chimera. Devan Dubnyk se ale dokázal rychle přesunout a drží Minnesotu ve hře!
27:26
Velké šance na obou stranách! Nejprve mohli hosté navýšit svůj náskok, ale Ryana Stroma vychytal Dubnyk. Následně měl vyrovnání na holi Charlie Coyle, ovšem i Halák byl úspěšný.
26:15
Hosté přesilovku využívají a ujímají se vedení 1:2! Od modré čáry vypálil NICK LEDDY, kotouč Dubnykovi propadl škvírkou mezi tělem a pravou rukou a doskákal až za brankovou čáru. Asistence: John Tavares a Josh Bailey.
25:57
Domácí se budou muset bránit. Matt Dumba dostal trest za podražení Tavarese.
24:35
Vzápětí se hnal na domácí branku Jason Chimera! Folin mu ale dokázal situaci znepříjemnit a Chimera tak musel zakončovat bekhendem. Puk je ve výstroji Dubnyka.
24:22
Z pravé strany to zkoušel opět Granlund, jeho střela ale minula vzdálenější tyčku.
23:33
Z osy kluziště prudce pálil Mikael Granlund, zaduněl jen zadní mantinel.
22:48
Hned dvakrát střílel Marco Scandella, ani jeden z jeho pokusů ale neprošel na branku.
22:13
Hosté vyhodili kotouč před branku soupeře. Brodin zakládá další útok Minnesoty.
21:13
Z dálky vypálil Erik Haula, Halák zakročil vyrážečkou.
20:25
Jason Zucker vyslal první střelu na branku ve druhé třetině. Halák našel puk ve výstroji.
Hity – 11:15
Po první třetině hraje Minnesota s Ostrovany nerozhodně 1:1. Zápas se rozjížděl pozvolna. Útočná stavidla otevřel až ve 13. minutě domácí obránce Marco Scandella, který si nabruslil až na hrot útoku a poslal Wild do vedení. Hosté však potřebovali na vyrovnání jen minutu a půl. Po nahrávce Ladda zamířil přesně Jason Chimera. V závěru třetiny ještě domácí sehráli povedenou přesilovou hru, ovšem nedokázali v ní dostat kotouč za Haláka.
20:00
19:52
Islanders těžké chvíle přežili a jsou v plném počtu.
19:27
Velmi dobrá přesilovka domácích. Velkou šanci měl Charlie Coyle, poté ještě dvakrát nebezpečně střílel Ryan Suter, ale Halák s pomocí svých spoluhráčů odolal!
19:01
Začala už poslední minuta první části.
18:33
Další střely od modré vyslali na Haláka Dumba a opět Suter. Po pokusu druhého jmenovaného gólman Isles přerušil hru.
18:08
Dobrá rána Ryana Sutera, po které se domácí hráči snažili dorážet. Pro hosty to ale dobře dopadlo.
17:51
Za nedovolené bránění je vyloučen Anders Lee. Minnesota bude hrát první přesilovku.
17:18
Puk přepadl přes plexisklo do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.
16:37
Z levého kruhu střílel Jason Chimera, jenž tentokrát netrefil branku.
16:11
Na střely na branku vede Minnesota 6:5.
16:11
Zajímavé to mohlo být teď. Calvin de Haan napálil puk od modré na branku v momentě, kdy byl u brankoviště slušný provoz. Devan Dubnyk však má kotouč pod sebou.
15:43
Hra se po gólech zase uklidnila a na další zajímavé situace čekáme.
14:27
Od modré střílel Jaded Spurgeon, domácí obránce netrefil branku.
14:05
Hosté vyrovnávají! Do přihrávky Andrewa Ladda se z první opřel JASON CHIMERA, který z pravého kruhu trefil prostor nad lapačkou gólmana Dubnyka. Asistence: Andrew Ladd a Thomas Hickey.
13:27
A málem další šance Wild! Před brankou čekal na přihrávku Jason Pominville, ale před ním puk odpálil de Haan.
12:34
Domácí se ujímají vedení! Mikael Granlund našel pěknou přihrávkou obránce MARCA SCANDELLU, který se ocitl na pozici falešného levého křídla a z nájezdu ze strany překonal Haláka přesnou střelou na bližší tyčku. Asistence: Mikael Granlund a Mikko Koivu.
12:12
Z levého kruhu to zkoušel Mikael Granlund. Střílel chytře přes obránce, ale Halák si kotouč našel a v rozkleku ho dokázal zachytit.
11:21
Ani jednomu z týmů se nevydařilo založení útoku. U puku nyní Islanders.
10:43
Na druhé straně prověřil Haláka bekhendem Zach Parise. Brankář hostí přerušil hru a je tu tedy další komerční přestávka.
10:35
Odražený puk se snažil mezi kruhy zasáhnout Ryan Strome, ale promáchl. Nutno říci, že kotouč skákal.
09:27
Hraje se zatím poklidný zápas, vyloženou šanci jsme ještě neviděli.
08:51
Po střele Hamonica zakročil Dubnyk, který následně přikryl kotouč. Následuje reklamní přestávka.
08:22
Granlund svým napadání za brankou pomohl domácím vybojovat puk. Wild tak drží útočné pásmo.
07:37
Z ostrého úhlu střílel Calvin de Haan, Dubnyk puk vyrazil hokejkou.
06:56
Zakázané uvolnění Ostrovanů.
06:37
Dvakrát zahrozil Zach Parise. Domácí útočník dojel kotouč po vlastní nepřesné střele a bekhendem ohrozil Haláka. Ten byl pozorný.
06:12
Dubnyk vyrazil za branku rozehrát a založil tak protiakci domácího týmu.
05:29
Jen jsem to dopsal, tak hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Halákem.
05:13
Utkání ještě nebylo ani jednou přerušeno. Čas tedy rychle ubíhá.
04:35
Andrew Ladd byl v útočném pásmu sám a proti domácí přesile se těžko mohl prosadit.
04:05
Puk mají hosté, kteří rozvážně rozehrávají za svou brankou.
03:03
Oba týmy se snaží aktivně forčekovat. Vidíme tedy také nepřesnosti v rozehrávce.
02:04
Tohle už byl větší test pro slovenského gólmana Isles. Rozjetý Mikael Granlund vypálil z levého kruhu a pořádně Haláka protáhl.
01:27
Nahození Niederreitera ze středního pásma bylo pro brankáře Haláka snadnou kořistí.
00:19
Zahrozili ale hosté. Z pravé strany se natlačil do zakončení Brock Nelson a Dubnyk musel poprvé zasahovat.
00:04
Úvodní vhazování vyhrál domácí Eric Staal.
00:01
V Xcel Energy Center probíhá předzápasová show. Utkání začne za pár minut.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.

New York Islanders: Halák (Bérubé) – Hamonic (A), Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Beauvillier, B. Nelson, Prince – Chimera, Quine, Ladd (A) – Clutterbuck, R. Strome, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Sutherland, Lambert – Berg, Driscoll.
Československá stopa:
Jaroslav Halák – 20 zápasů, průměr 3,12, úspěšnost 90,7 %
Minnesota Wild:
Hokejisté Minnesoty Wild se díky skvělé aktuální formě vyšplhali už na druhé místo tabulky Západní konference. Divočáci totiž vyhráli jedenáct zápasů v řadě, což je klubový rekord. Naposledy rozhodovali v Nashvillu až v prodloužení, ale předtím zdolali silné celky Chicaga – 4:3 a NY Rangers – 7:4 již po šedesáti minutách. Do utkání proti Islanders by měli Wild nastoupit s kompletním kádrem.