Tři hvězdy utkání

1. Ryan Sutter (MST) – 0+1
2. Eric Staal (MST) – 1+0
3. Jared Spurgeon (MST) – 0+1
18 sekund již Winnipegu nestačilo a Minnesota si tak připisuje první vítězství v sezóně. Nutno podotknout, že zasloužené. Domácí tým byl totiž po většinu utkání lepším celkem, ve třetí třetině si vytvořili hned několik šancí, ale využili pouze jednu. To je však nakonec nemusí mrzet, jelikož Winnipeg dokázal pouze snížit a na vyrovnání už mu nezbývalo mnoho času.

Střely na bránu: 31-17
59:42
Videorozhodčí gól posvětil, Winnepeg má ještě 18 vteřin srovnání.
59:42
Kouč Wild si vybral challenge, gól tak musí posvětit videorozhodčí!
59:42
Winnipeg právě vstřelil branku!
Tak ještě tu máme zápletku, Winnipeg totiž snižuje na rozdíl jediné branky. Bude to ale stačit? K odraženému puku se dostal MARK SCHEIFELE, který pokořil ležícího Dubnyka. Asistence: Mathieu Perreault, Dustin Byfuglien
59:28
Následně ji trefil Eric Staal, ale gól není pro ofsajd uznán.
59:17
Parise trefil od půlky hřiště pouze tyč prázdné klece!
59:01
Nahození Wheelera ukryl v lapačce Dubnyk, hosté tak získali vhazování v útočné třetině, před tím si ale vyberou oddechový čas.
58:37
Minnesotě se daří vyhodit puk a nastřádat tak cenné vteřinky.
58:27
Před Dubnykem vznikla velká skrumáž, ale hostům se nepodařilo puk protlačit do brány. Dubnyk se položil v bráně a přikryl kotouč.
58:00
Winnipeg hraje bez brankáře.
57:31
Hostům už moc času nezbývá, stále však bojují a snaží se alespoň o korigování skóre.
57:03
Domácí se však dostávají do velkých šancí z protiútoků, další takovou měl Brodin, ale minul bránu.
56:27
Teď už jsou Tryskáči opět v útoku, znova mají velký tlak a obránci Minnesoty se musejí hodně otáčet.
55:52
Tryskáči však bojují a kombinují v útočné třetině. Ke střele se dostal Laine, ale trefil pouze prvního obránce. Puk je tak mimo třetinu.
55:14
Wild se podařilo odskočit na dva góly a hlavně zničit tlak soupeře, který se nadechoval k závěrečnému tlaku. Hosté to teď budou mít hodně těžké.
54:53
Pět minut před koncem je puk znova u brankáře hostů, který přerušuje hru a nás tak čeká další komerční přestávka.
54:08
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota z ničeho nic přidává další branku! JONAS BRODIN vyslal spíše takové nahození z pravé strany hřiště, které skončilo v síti. Hutchinson toho nejspíše moc neviděl, ale i tak by takovou střelu měl gólman jeho kvalit mít. Bez asistence.
53:35
Ofsajd hostujícího celku.
53:29
Koivu jako správným kapitán vyhodil puk a osvobodil tka své mužstvo.
52:49
Tryskáči začínají být hodně aktivní, domácí celek čekají pravděpodobně hodně krušné chvilky.
52:16
Nakonec to na sebe vzal Wheeler, který posunul puk na Morrisseyho, jenž vyslal sice slabý bekhendový pokus, ale i tak nadělal Dubnykovi potíže.
51:47
Tryskáči zakládají další útok, ale ani tentokrát se jim nedaří usadit se v pásmu.
51:22
Ofsajd Winnipegu, následuje komerční přestávka.
50:57
Stewart nahrával v úniku na Granlunda, ale Hutchinson si připisuje další parádní zákrok a drží tak svůj tým v ve hře.
50:14
Winnipeg se usadil v útočné třetině, ale jejich střelu dokázal zblokovat obětavý Parise, který nyní kulhá na střídačku.
49:40
Stuart čeká s pukem za vlastní bránu a čeká, než vystřídají jeho spoluhráči.
48:57
Pominville opět vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana, který si tak připisuje další lehký zákrok.
48:12
Další zákrok Hutchinsona. Zajímavostí je, že od druhé třetiny vystřelil Winnipeg na Dubnyka pouze třikrát.
47:44
Wheeler poslal puk do útočné třetiny, ale Wild se dokázali ubránit a znova potrápit z protiútoku. Coyle však z dobré pozice minul bránu.
47:02
U mantinelu vyhrál boj o puk Winnipeg, který tak může zkusit znova zaútočit.
46:35
Další nahození ukryl Hutchinson v lapačce, pokračovat se bude až po komerční přestávce.
46:09
To se nepovedlo ani Pominvillemu, který promáchl na hranici brankoviště. Tyto neproměněné šance by Wild mohly mrzet.
45:52
Na druhé straně byl opět v šanci Parise, který se dostal k odraženému puku, ale zpoza brány nedokázal skórovat.
45:21
Wild se ale podařilo vyhrát buly a šikovně vyhodit, unavení hráči tak mohou rychle střídat.
45:07
Minnesota se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.
44:47
Tryskáčům se podařilo dostat se z tlaku. Nyní si vytváří tlak oni.
44:12
Granlund zkusil zajímavou střelu z otočky, ale bohužel pro něj minul bránu.
44:00
Nejprve hledal Staal před bránou spoluhráče, ale nikoho nenašel. Krátce na to se sám zjevil před hostujícím gólmanem, jenže byl už příliš blízko a nedokázal ho pokořit.
43:40
Nyní se pokusil o změnu kapitán Wild Mikku Koivu, ale jeho střelu zápěstím pokryl Hutchinson.
43:24
Hraje se hodně vyrovnaný a bojovný hokej, ve kterém ani jeden z týmů nemá větší převahu.
42:48
Následně je přerušena hra pro posunutou bránu. Scheifele zakopl a spadl přímo na tyč, naštěstí však bude v pořádku.
42:20
Hosté vyhráli přetahovanou o puk u mantinelu za Dubnykem, ale poté se vyhnali nepřesnou přihrávkou až k vlastnímu gólmanovi.
41:54
Winnipeg se dopustil zakázaného uvolnění.
41:31
Wild se dokázali dostat do útočné třetiny, Parise se obtočil kolem brány, ale poté narazil na pozorného Hutchinsona.
41:14
Na druhé straně odražený puk raději pokryl Dubnyk, bude se tak vhazovat po jeho pravici.
41:07
Ti se hned pokusili o brejk, ale Parisemu se úplně nepodařilo zpracovat puk a byl z toho ofsajd.
41:02
40:47
Minnesota opět vyhazuje, domácí tak pravděpodobně přežijí i tuto přesilovku soupeře.
40:31
Winnipeg se při přechodu modré čáry dopustil ofsajdu.
40:14
Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří tak ušetří pár cenných vteřin z jejich vyloučení.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, kterou naprosto ovládli domácí Wild, kteří zásluhou Stewarta, Dumby a Staala vstřelili tři góly. Chris Stewart navíc nelenil a vyhrál i bitku. Minnesota navíc dovolila soupeři pouze dvě střely na bránu za celou třetinu. Do třetí části si však přenese ještě minutu oslabení.

Střely na branku: 22-11
40:00
39:49
Wild se daří vyhodit kotouč, ve druhé třetině už se nic nestane.
39:30
Winnipeg tlačí svého soupeře, ale zatím tomu chybí střela na bránu.
39:01
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Zach Parise – 2 min., podražení).
38:47
Winnipeg se snaží hrát, ale obránci Wild brání obranné pásmo výborně.
38:24
Zakázané uvolnění Winnipegu.
38:07
A to se jim zatím daří. Nyní se ke střele od modré dostal Eric Staal, kterého ale s přehledem vymazal strážce hostující svatyně.
37:27
Wild se opět podařilo dostat ze sevření soupeře. Plánem do konce druhé třetiny bude pro domácí pravděpodobně hlavně to, aby již neinkasovali.
37:05
Máme tady další bitku. Tentokrát si to rozdal Stewart s Thornburnem a navzdory výškovému deficitu dokázal bitku vyhrát. Mezi nejzajímavější se však tento souboj rozhodně řadit nebude. Oba hráči inkasují po pěti minutách osobního trestu.
37:05
36:48
Nakonec ne, Minnesota se dostala ke kotouči, který ihned vyhazuje.
36:12
Jets se usadili v útočném pásmu. Podaří se jim něco vymyslet?
35:37
Domácí jsou při chuti a snaží se přidat rychle ještě jeden gól. Winnipeg se dostával zpátky do hry a ihned inkasoval, to musí být pro hosty hodně nepříjemné.
35:00
Parádní protiútok Minnesoty končí nádherným gólem. Coyle našel přesným pasem naprosto volného ERICA STAALA, který překonal přesunujícího se Hutchinsona. Wild tak dokonávají obrat! Asistence: Charlie Coyle, Zach Parise
34:22
Naopak na druhé straně nyní zlobí Winnipeg, který se po dvou obdržených gólech znova dostal do hry.
33:46
Granlund se snažil z protiútoku najít Suttera, ale jeho přihrávka byla překažena.
32:49
Tryskáči operují v útočné třetině, kde se snaží vymyslet něco, co by mohlo ohrozit domácího brankáře.
32:17
Na durhé straně přikryl Coylovu střelu Hutchinson, Wild vybojovali alespoň vhazování v útočné třetině.
31:24
Laine našel na modré Byfugliena, který ovšem trefil pouze prvního obránce.
30:55
Oba týmy jsou v plném počtu.
30:47
Wheeler se objevil v útočné třetině, kde vyslal střelu zápěstím, ale Dubnyka moc neohrozil. Čeká nás další komerční přestávka.
30:10
Wild začínají další útok o svého brankáře.
29:46
Hutchinson kryje střelu od modré a hned po přerušení se nám to zase pere před bránou. Rozhodčí jsou však brzo u kohoutů a rozdělují je.
29:37
Minnesota je při chuti a tlačí svého soupeře co to jde.
29:02
Tresty jsou na světě, nás tak čeká hra 4 na 4.
28:50
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hrubost).
28:50
28:50
A znova se nám to pere, do šarvátky se dostal i mladíček Laine. Uvidíme, jak to rozhodčí posoudí.
28:23
MATT DUMBA se hned po vhazování opřel do puku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hutchinson toho asi příliš neviděl, Wild tak hodně rychle srovnávají vývoj zápasu. Asistence: Chris Stewart, Mikku Koivu
28:21
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., krosček).
28:19
Na ledové ploše se nám po hitu Byfugliena objevilo několik potyček, které budou muset rozhodčí po dobu komerční přestávky uklidnit.
27:25
Minnesota se hned po ubránění přesilovky dostává ke gólu. K puku se na modré dostal CHRIS STEWART, který na dvakrát překonal Hutchinsona. Nutno podotknout, že mu hodně pomohla i teč vracejícího se obránce. Stewart tak dokonale odčinil své vyloučení. Asistence: Jared Spurgeon.
27:12
26:42
Puk je opět až za Hutchinsone, obrana Wild funguje na jedničku.
26:22
A další vyhození, Tryskáčům se zatím moc nedaří. To potvrdili hned o pár sekund později, kdy se dopustili ofsajdu.
25:59
To se mu ale zatím nedaří, jeho soupeř dokázal vyhodit.
25:37
Winnipeg se usadil v pásmu, kde se snaží najít správný čas k zakončení.
25:12
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Chris Stewart – 2 min., krosček).
24:36
Byfuglein hledal Wheelera před Dubnykem, ale nenašel. Rozhodčí však signalizuje faul, kterým se provinili domácí obránci.
23:57
23:49
Nyní přichází dokonce ofsajd, který zabrzdil jejich útok.
23:39
Další vyhození hostujícího celku, ani tato přesilovka tak Minnesotě nejspíše nevyjde.
23:07
Spurgeon trefil pouze hráče Winnipegu, kteří okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.
22:57
Hra už pokračuje, v útočném snažení pokračují domácí hokejisté.
22:40
Na ledě vznikl problém s časomírou, který teď musí rychle rozhodčí vyřešit.
22:40
Z pravé strany střílel Pominville, ale jeho pokus dokázal Hutchinson ukrýt v lapačce.
22:12
Scandella se opřel do puku od modré čáry, ale trefil pouze jednoho z obránců, Wild však pokračují v útoku.
21:57
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Kyle Connor – 2 min., hákování).
21:10
Koivu se snažil vybojovat puk za bránou Hutchinsona, ale Byfuglien byl úspěšnější.
20:42
U puku však dlouho nevydrželi, Winnipeg již kombinuje v útočné třetině.
20:18
Úvodní buly vyhráli Wild, kteří mají co napravovat.
20:01
Sledovali jsme hodně vyrovnanou třetinu, ve které měli mírně navrch hráči WIld. Ti však naprosto tragicky odehráli konec třetiny. Nejprve našel Brodin svým pasem pouze protihráče Ehlerse, jenž propálil Dubnyka. A dvě sekundy před koncem se prosadil i Wheeler. Za tohle své svěřence kouč Wild rozhodně nepochválí.

Střely na branku: 10-9
20:00
19:58
Dustin Byfuglien zakončuje první třetinu parádní akcí, kdy objel celou třetinu soupeře, vystřelil od modré a BLAKE WHEELER tečoval puk před Dubnykem, který neměl moc šancí k zasáhnutí. Winnipeg tak rázem vede o dva góly. Asistence. Dustin Byfuglien.
18:49
NIKOLAJ EHLERS zachytil katastrofální rozehrávku Brodina, který ve vlastní třetině nahrál na jeho hokejku. Ehlers se poté opřel do puku a nedal Dubnykovi svým projektilem šanci. Bez asistence.
17:47
Ani jeden tým není schopen se usadit ve třetině soupeře. Všechny pokusy jsou velmi krátkého trvání.
17:07
Coyle bojoval o puk za bránou soupeře, ale proti převaze neuspěl. Minnesota tak bude muset začít s útokem od vlastní poloviny.
16:27
Domácí celek už je ovšem opět v útočné třetině, kde se dokonce dostal Brodin ke střele, ale tu chytil pozorný Hutchinson.
15:47
Granlund se dostal k zakončení, ale jeho střela byla blokována. Winnipeg se následně dostal k puku a uklidnil hru.
15:26
Další zblokovaná přihrávka domácího celku končí mimo ledovou plochu. ve hře se bude pokračovat po komerční přestávce.
14:39
Pominville dokázal vyhodit puk a dát tak svým spoluhráčům prostor k vystřídání.
14:26
Tryskáči bojují o puk v útočné třetině, Minnesota se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.
13:43
13:36
Puk je v obranné třetině Wild, tato přesilovka se jim honě nepovedla.
13:27
Po teči jednoho z obránců končí pokus o pas v ochranné síti.
13:12
To se jim ale nedaří, Winnipeg je na puku a šetří důležité vteřinky.
12:30
Dumba se dostal k dělovce od modré, ale minul bránu. Wild se tak vyhnali z útočné třetiny a musí začít znova od svého gólmana.
11:59
Tryskáči začínají oslabení výborně, daří se jim totiž vyhodit puk až k Dubnykovi.
11:43
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podražení).
11:17
Winnipeg se dostal ke střele od modré, která sice minula svůj cíl, ale puk se od mantinelu odrazil k Dubnykovi, který ho musel rychle přikrýt.
11:02
Pulkinnen s Dumbou se pokusili o rychlý protiútok, ale ten je zastaven ofsajdem. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
10:47
Winnipegu už se podařilo dostat se na kotouč, se kterým nyní kombinují na vlastní polovině hřiště.
10:18
Mikku Koivu se obtočil kolem brány a zkusil překvapit Hutchinsona, to se mu nepovedlo, ale Wild stále kombinují v třetině soupeře.
09:45
Nyní pro změnu podržel kotouč brankář na druhé straně. Coyleovo nahození mu nenadělalo větší potíže.
09:25
Winnipeg se dostal do zajímavé šance z protiútoku, Wheeler dostal přihrávku do mezikruží, ale jeho střelu mezi betony Dubnyk pokryl.
09:01
08:46
Granlund napálil tyč Hutchinsonovy brány! Brána již byla úplně volná, ale útočník Wild v konečné fázi selhal a trefil pouze konstrukci klece.
08:25
Teď už to vypadá lépe, Scandella však zatím obě střely minul.
07:53
To pouze umocňuje nynější ofsajd, kterého se hráči v přečíslení dopustili.
07:42
A další puk je až za domácí bránou, Wild se přesilovka zatím nedaří.
07:17
Wheeler se dostal s pukem až před Dubnyka, kde ušetřil několik cenných vteřin.
06:59
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Chris Thorburn – 2 min., hákování).
06:26
Ti už jsou ovšem opět na puku, se kterým rozvážně kombinují na vlastní části hřiště.
05:49
Brodin se dostal ke střele, ale minul bránu. Jeho pokus dokonce vyhnal jeho spoluhráče ze třetiny.
05:32
Domácí celek vybojoval po nahození vhazování po pravačce Hutchinsona.
05:17
Wild sice hýří aktivitou, ale v útočné třetině se jim nedaří usadit.
04:49
Nyní jsou to dokonce hosté, kdo snažil usadit v pásmu soupeře, to však nemělo dlouhého trvání a z následného protiútoku se Wild dopustili ofsajdu.
04:12
Minnesota je daleko aktivnějším týmem, který se snaží tvořit hru a vstřelit úvodní gól. Obrana hostů je však zatím velmi pevná.
03:47
První přesilovka je za námi, Winnipeg si nevytvořil žádnou šanci, naopak to byli domácí, kdo zlobil svého soupeře.
03:10
02:44
Tryskáči jsou opět až ve svém pásmu, tato přesilovka se jim absolutně nedaří.
02:20
A další taková šance! Tentokrát zakončoval Pominville, ale jeho střelu pod vyrážečku dokázal Hutchinson lapit.
01:51
Parise dostával v úniku zajímavou přihrávku, ale puk před ním trochu poskočil, útočník Minnesoty jej tak nedokázal trefit.
01:36
Jets se rychle vrátili do útoku, nahodili puk na Dubnyka a ten musel kotouč přikrýt. Bude se tak vhazovat po jeho levici.
01:17
Wild začínají své oslabení velmi dobře, daří se jim totiž vyhodit.
01:10
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., sekání).
00:56
Ten však není úspěšný, na druhé straně už tak útočí Winnipeg.
00:27
Eric Staal vyhrál úvodní buly a ihned posílá svůj tým do útoku.
00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Scandella, Spurgeon, Prosser, Reilly, Brodin, Dumba, Folin – M. Koivu, Pominville, Staal – Parise, Stewart, Dalpe – Haula, Zucker, Coyle – Granlund, Niederreiter, Pulkkinen.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Stuart, Enström, Byfuglien, Postma, Myers, Chiarot, Morrissey – Thorburn, Wheeler, Stafford – Little, Matthias, Perreault – Burmistrov, Lowry, Scheifele – Armia, Ehlers, Connor – Tanev, Laine..
Oba týmy začaly svou sezónu rozdílně. Zatímco Minnesota padla 2:3 na ledě St. Louis Bles, tak Winnipeg doma zdolal Hurricanes 5:4 po prodloužení. Minnesota tak má co napravovat a rozhodně bude chtít navázat na poslední duel s Winnipegem.

V něm Minnesota vyhrála doma 5:1. Tento zápas se odehrál 9. října a byl to poslední přípravný zápas. Naopak na konci září se doma podařilo vyhrát Winnipegu 4:1. Dnes nás tak určitě čeká velmi zajímavé utkání. Kdo bude úspěšnější se dozvíme dnes od 01:00.
Dobrý den u dalšího zápasu NHL. Dnes změří své síly Minnesota Wild a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.