S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 16 832 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Ryan O'Reilly (BUF) 1+0
2. Bobby Ryan (OTT) 1+1
3. Robin Lehner (BUF) 39 zák., 2 góly, 95.1%
Dnešní utkání je u konce a dva body slaví hostující Buffalo. To se sice jako první dostalo do vedení, když se po 24 vteřinách trefil Ryan O'Reilly, avšak domácí dokázali otočit vývoj zápasu. Vyrovnání totiž v 15. minutě zajistil Bobby Ryan a na něj pak přibližně o dvacet minut později navázal Dion Phaneuf. Před třetí třetinou tak domácí vedli, nicméně utkání nedotáhli do zdárného konce. Po pouhých 51 sekundách hry se ve třetí třetině z dorážky prosadil Matt Moulson a vítěznou branku v čase 47:38 díky šikovné teči zaznamenal Justin Bailey. Hostující gólman Robin Lehner tak opět vychytal vítězství proti svému bývalému zaměstnavateli a Buffalo si s Ottawou v posledních utkáních drží výrazně kladnou bilanci.

Střely na bránu po 3. třetině

Ottawa Senators – 41 (11, 16, 14)
Buffalo Sabres – 25 (10, 7, 8)
59:48
Ryan O'Reilly mohl přidat pojistku hostujícího celku, avšak ze středního pásma trefil pouze okraj tyče prázdné brány.
59:32
Buffalo se skvěle brání. Domácí se vůbec nemohou vrátit do útočného pásma, kde by se mohli pokoušet o ohrožení Robina Lehnera.
58:51
Okamžitě po buly přišlo jedovaté zakončení. Kotouč ale letěl těsně vedle Lehnerovy brány.
58:49
Oddechový čas pro domácí.
58:49
Craig Anderson si to namířil na střídačku. Ottawa to tedy zkouší se šesti hráči v útočném pásmu!
58:07
Nyní už ale Ottawa konečně okupuje útočné pásmo. Zatím jsou k vidění pouze nemastná neslaná zakončení od modré.
57:45
Na modré čáře se ke střele dostal Hoffman. Jeho pokus byl nejprve sražen a poté šel puk pouze za Lehnerovu bránu.
57:33
Zakázané uvolnění Šavlí. Hra se stěhuje před Lehnera a právě hosté si berou timeout.
56:59
Senátoři za vlastní bránou čekají na dostřídání spoluhráčů. Teď by se možná i hodilo přerušení, které by mohlo dopřát oddechový čas.
56:43
Další nepřesnost míří pouze k hostujícím obráncům, kteří nic moc nevymýšlí a posílají puk daleko od své brány.
55:59
Takhle to rozhodně nepůjde. Buffalo soupeře vůbec nepouští přes útočnou modrou čáru!
55:21
Stále se Sens ne a ne dostat do kýženého tlaku. Sabres v klidu vracejí kotouče do středního pásma.
54:52
Před samotnou koncovkou třetí třetiny se ozvali také fanoušci, kteří mohutně skandují "Go, Sens Go!" Senátoři však zatím odpověděli jen slabou střelou Hoffmana.
53:58
Na druhé straně se rodila zajímavá akce dva na dva. Ani v toto případě však útočící celek nedokázal zakončit do prostoru brány.
53:32
Hosté znovu bez problémů vrátili puk do středního pásma. Jeden z domácích sice kontroloval svižným zakončením, ale brána trefena nebyla.
52:51
Buffalo teď drží hru bezpečně mimo své pásmo. Domácím už čas bude ubíhat velmi rychle.
51:52
Senátoři se ještě drží v útočném pásmu, nicméně dalšími střeleckými pokusy už vůbec netrefili Lehnerovu bránu.
51:13
Domácí se vydali do rychlého přečíslení tří na dva. Karlsson však akci kličkou do středu útočného pásma poněkud pokazil.
50:52
Další úspěšný zákrok Robina Lehnera. Nutno ale říci, že střelecké pokusy domácích teď nejsou příliš nebezpečné.
50:28
V útočném pásmu se kotouč chopil Jean-Gabriel Pageau, jenž nakonec také obstaral střelu z pravého kruhu. Lehner zasáhl ramenem.
49:49
Ofsajdové postavení zastavilo ofenzívu Senátorů. Znovu je tedy zastavena časomíra.
49:06
Domácí se po inkasované brance pochopitelně tlačí do útoku. Nyní je ale kotouč pouze za Lehnerovou bránou a odtud hostujícímu gólmanovi nehrozí nebezpečí.
47:38
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo si bere zpátky ztracené vedení. Ristolainen puk na modré čáře posunul k Mccabeovi, jenž okamžitě nahazoval kotouč na brankáře. Před Andersonem však dráhu kotouče změnil tečující JUSTIN BAILEYHO, na jehož usměrnění Anderson nemohl reagovat. Asistence: Jake McCabe, Rasmus Ristolainen.
47:06
Po dalším ofsajdu Ottawy je zahlášena komerční přestávka.
46:47
Lehner musel hodně rychle z brány, aby odehrál nahozený puk domácích. Po jeho zahrání se sice kotouč zjevil u Hoffmana, ale ten neměl prostor na rychlé zakončení.
45:59
Jeden z hostů si sjížděl před bránu, nicméně nabídka Sama Reinharta se zastavila až v rohu útočného pásma.
45:32
Ofsajd domácího týmu. Hra je nyní hodně rozkouskovaná a ani jeden z celků se nedostává do většího tlaku.
44:52
Buffalo provedlo rychlý výpad do útočného pásma. Anderson si s Baileyho jedovatým zakončením zleva poradil!
44:36
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazovalo se tedy znovu před Lehnerem, avšak Senátoři se opět dostali jen ke slabší střele.
43:34
Nyní už se pro změnu hraje před Andersonem. Ani hosté ale soupeřova gólmana tentokrát příliš neohrozili.
42:52
Po icingu Buffala se hra přesunula zpátky před Lehnera. Následně se ale domácí dostali pouze k slabému nahození od modré čáry.
42:03
Robin Lehner schytal tvrdou střelu od masky a vyžádal si přerušení hry. Po zkontrolování výstroje se ale záhy bude pokračovat.
40:51
Znovu je vyrovnáno! Eichel se dobře vydal do útočného pásma a bekhendem na bližší tyči puk posunul k Reinhartovi. Ten přehodil domácího gólmana, ale rozhodující dorážku si u druhé tyče připsal MATT MOULSON! Asistence: Sam Reinhart, Jack Eichel.
40:38
Další pokus o přechod do útočného pásma už znamená ofsajd. Vhazovat se bude u střídačky hostujícího Buffala.
40:18
Ottawa se jako první ve třetí třetině dostala do útočného pásma. Slabé nahození od modré čáry ale Lehner v pohodě vyrazil.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:30.
Také druhá třetina je minulostí. Více ze hry měli po většinu času hosté, nicméně byla to naopak Ottawa, která skórovala. Ve 35. minutě se díky dobrému tlaku do brankoviště prosadil Dion Phaneuf a domácí naprosto převzali otěže hry. Do konce třetiny mohli přidat ještě minimálně dvě branky, nicméně obrana Buffala si nakonec vždycky poradila. Před třetí částí je tak všechno naprosto otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině

Ottawa Senators – 27 (11, 16)
Buffalo Sabres – 17 (10, 7)
40:00
39:59
Ještě jedna povedená akce Ottawy. Nakonec to byl Pageau, kdo z otočky zakončoval v poslední vteřině, avšak na pořádnou dorážku už nezbyl čas.
39:19
Lehner opět pouze vyrazil slabší nahození soupeře a k dorážce se dostal Kyle Turris! Tomu ale zakončení bylo sraženo posledním bránícím hráčem Sabres.
38:45
Teď mě ale Lehner problémy. Nejistě zastavené nahození se zjevilo před dojíždějícím Wingelsem, který přehodil pravý beton, avšak do cesty se kotouči postavil Falk!
38:30
Naopak proti dobře viditelné střele musel zasahovat Robin Lehner. Výsledkem byl hodně pohodový zákrok.
38:14
S blížícím se koncem třetiny hraje spíše Buffalo. Až do útočného pásma se ale hosté nyní vůbec nedostávají.
37:08
Kotouč se po dobrém tlaku Ottawy držel v brankovišti, avšak nikdo z domácích ho nedokázal dorazit do odkryté brány. Proti totiž byla důrazná obrana Buffala!
36:55
36:45
Bobby Ryan si sjel do dobré pozice, avšak posléze se jen srazil s Dzingelem a hosté se znovu ubránili. Zdá se, že ani tato přesilová hra nebude využita.
36:28
A opět je puk až u Andersona. Buffalo se zatím dobře brání.
35:53
Do kombinace domácích sáhl jeden z pozorně bránících hostů. Kotouč je následně vyhozen přes všechny čáry.
35:18
Sražené zakončení Kylea Turrise se pomalu snášelo k bráně a nikdo moc nevěděl, kde se kotouč nachází. Nakonec se touš zjevil vedle Lehnera.
34:55
Senátoři se znovu rychle vydali do útoku a získali přesilovou hru. Za vysokou hůl vůči Bobbymu Ryanovi je potrestán Zach Bogosian (BUF).
34:33
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí dokonale otáčejí nepříznivý vývoj utkání. DION PHANEUF nejprve dojel vyhození Buffala a poté si to namířil do útočného pásma. Po rychlém Ryanově zakončení z levého kruhu se navíc domácí obránce dostal k dorážce a zblízka překonal Lehnera v bráně Sabres. Asistence: Bobby Ryan.
33:58
Po dlouhé době si solidní tlak vypracovala Ottawa. Dvě dělové rány od modré čáry však přesto neprošly až k Lehnerovi.
33:12
Sledujeme poměrně nevýraznou pasáž zápasu. Buffalo se nadále více tlačí do útoku, avšak samo se nedostává do větších šancí. Nyní se pouze bojuje u zadního mantinelu.
31:52
Něco zajímavého se na druhé straně pokusil vymyslet Ryan Dzingel. Akce domácího mladíka však neskončila moc slavně.
31:01
Tentokrát už se Buffalo dostalo do těsné blízkosti Andersonovy brankoviště. Dojíždějící Moulson byl včas odstaven.
30:24
Nejprve Ristolainen a poté O'Reilly nahazoval puk na domácího brankáře. S ani jedním pokusem však Anderson neměl problém.
30:07
Nevýrazná střela od modré čáry letěla přesně do Lehnerovy náruče. Čas na komerční přestávku.
29:40
Po hodně dlouhé době se do útočného pásma dostali také domácí. Mark Stone se sice nejprve dobře uvolnil, avšak posléze byl důrazně odstaven ještě před zakončení.
29:09
Jedovatá střela z levé strany se odrazila za Andersonovou bránou, ale zpětná přihrávka už poté nemířila k hostujícímu hráči.
28:27
I po konči přesilové hry se Buffalo nadále drželo v útočném pásmu. Dobrý tlak do brankoviště ale vyřešila důrazná obrana Ottawy.
28:14
27:52
Nyní si to do útočného pásma namířil Kulikov, jehož střela zápěstím však byla sražena vysoko nad bránu.
27:33
Eichelovo slabé zakončení z velkého úhlu se zastavilo na zadním oblouku Andersonovy brány a domácí gólman hru v pohodě přerušuje.
26:46
Jenže domácí dnes oslabení zatím zvládají. Hra se drží pouze ve středním pásmu a hosté se nemohou prodrat k Andersonovi.
26:14
Na trestnou lavici míří Cody Ceci (OTT), jenž se provinil hákováním. Druhá přesilová hra Buffala.
25:59
Slabá střela od modré čáry v podání jednoho z domácích beků se odrazila pouze od blokujícího hráče Buffala. Až na Lehnera prošla v této třetině jen jedna střela.
25:31
Ojedinělá ofenzivní akce domácích zastavena zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Andersonem.
25:02
Buffalo je stále aktivnějším týmem a soupeře teď vůbec nepouští ke kotouči.
24:21
Ryan O'Reilly u mantinelu ustál atak dvou protihráčů a nakonec se sám prodral před Andersona. Bekhendové zakončení však domácí gólman zlikvidoval betonem!
23:41
Hosté jsou v úvodu druhé třetiny aktivnější a opět se derou do útoku. Defenzíva Ottawy si ale zatím ví rady.
23:01
Nyní už se hosté dostali až k zakončení. Z levého kruhu však střela mířila pouze do připraveného Craiga Andersona.
22:28
Další ofenzivní výpad podniklo Buffalo, nicméně výsledkem byl pouze ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu, blíže k bráně Sens.
21:38
Mike Hoffman se ve středním pásmu dostal ke kotouči a namířil si to přímo až před Lehnera. Následné zakončení mu ale příliš nesedlo!
21:03
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:25
Hra ve čtyřech na obou stranách trochu více vyhovuje hostů, kteří se ujali kotouče a snaží se proniknout do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:36.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu je u konce a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Trochu více ze hry měli na pohled domácí, ale ti museli od 24 sekundy dotahovat jednogólovou ztrátu, neboť Andersona z první střely v zápase zaskočil Ryan O'Reilly. Následně to byla právě Ottawa, která se více tlačila do útoku a byla odměněna. V čase 14:45 totiž Bobby Ryan šikovně tečoval Karlssonovo nahození! Po první části je tak stav utkání 1:1!

Střely na bránu po 1. třetině

Ottawa Senators – 11
Buffalo Sabres – 10
20:00
19:54
Zdá se, že v této třetině už nic moc zajímavého neuvidíme. Hraje se ve středním pásmu a ani jeden z celků se netlačí k brankáři soupeře.
19:03
Vylučuje se na obou stranách. Z domácích dostává dvě trestné minuty za hrubost Dion Phaneuf (OTT), z hostů pak Nicolas Deslauriers (BUF).
19:03
19:03
Po odpískaném ofsajdu se u mantinelu strhla menší šarvátka. Vypadalo to na větší konflikt mezi Phaneufem a Deslauriersem, ale sudí vše rychle vyřešili.
18:46
18:15
A kotouč je znovu až za Lehnerem. Oslabení Ottawa zvládá na výbornou.
17:59
Teď už sice na Andersona mířila jedna střela, avšak nejednalo se o nějaký hodně nebezpečný projektil od modré čáry.
17:29
Domácí hokejisté puk vyhazují přes všechny čáry. Buffalo se tak zatím nedokázalo natrvalo usadit v blízkosti Craiga Andersona.
16:46
Mark Stone (OTT) si odpyká dvouminutový trest za hákování. Nutno ale říci, že jeho smích je na místě, neboť hostující obránce pádu opravdu hodně přidal!
16:02
Jeden z domácích to šikovně zkoušel po obkroužení brány. Kotouč ale nebyl zasunut k tyči a ani žádný z dalších hráčů Sens nedokázal reagovat.
15:46
Komerční přestávka je minulostí, avšak hosté pokračovali v ofenzívě. Po dalším nahození se puk od Methota málem odrazil do Andersonovy brány. Gólman Sens si situaci pohlídal.
14:59
Hosté se rychle pokoušeli o návrat do vedení, ale zakončení Jakea McCabea si Anderson bez problémů pohlídal.
14:45
A máme vyrovnáno! Zpoza brány se puk poměrně rychle dostal na modrou čáru, kde putoval k Eriku Karlssonovi. Domácí kapitán se odhodlal k nahození, jež bylo tečováno dobře postaveným BOBBYM RYANEM a Lehner nedokázal reagovat! Asistence: Erik Karlsson, Fredrik Claesson.
14:26
Jedno založení útoku ze strany Ottawy bylo úspěšně odvráceno, nyní už se ale domácí znovu tlačí do útočného pásma.
13:47
Již několik minut čekáme na pořádné zakončení, které by aspoň teoreticky mohlo přinést druhou branku. Naposledy se o to pokoušeli aktivnější domácí, avšak opět se nepovedlo.
12:42
Icingu se nyní pro změnu dopustili hosté. Vhazovalo se tedy před Lehnerem, jenž ale rychle znovu přerušil hru a dovolil spoluhráčům střídání.
12:01
Zakázané uvolnění Ottawy. Hra se stěhuje před Craiga Andersona.
11:54
Na druhé straně se nyní místo toho šikovně uvolňoval Tyler Ennis, jenž jednomu soupeří udělal kličku na levé straně, nicméně sám se hodně rozhodil.
11:21
Ottawa se poměrně bez problémů vymanila z vlastního pásma a snaží se naopak obsadit prostor před Robine Lehnerem. Zatím bez výsledku.
10:32
Menší nedorozumění mezi Phaneufem a Andersonem hosté neodkázali využít, neboť nikdo z nich nenapadal rozehrávku domácích. Hra je ale každopádně přerušena.
10:04
09:33
Ryan se spoluhráčem se zničehonic zjevil v dobré pozici, kdy měli hosté u brány jen jednoho beka. Násldná přihrávka však nebyla přesná.
09:12
Střelecky aktivní Hoffman to vzal dvakrát na sebe, nicméně v ani jednom případě nedokázal vypálit lépe než doprostřed brány. Domácímu kanonýrovi to zatím nesedí.
08:44
Hosté sice na chvíli dostali puk do středního pásma, ale nyní už se znovu hraje v blízkosti Lehnerovy brány. Zatím bez nebezpečnějšího zakončení.
08:04
Další Turrisův prúnik je zataven nedovoleným způsobem. Dvě trestné minuty za hákování si odsedí Dmitrij Kulikov (BUF).
07:58
Ani na druhé straně jsme nezaregistrovali úspěšnou akci. Ryan O'Reilly vše pokazil hodně nepřesnou přihrávkou namířenou k Andersonové bráně.
07:22
Hra se přesunula do středního pásma. Uvolnit se pokouší Turris, nicméně proti sobě á dva pozorné obránce soupeře.
06:51
Po Eichelově prúniku se hosté důrazně natlačili do Andersonova brankoviště. Ten ale kotouč bez problémů udržel před brankovou čárou. Následuje komerční přestávka.
06:03
Obrovská šance! Mike Hoffman si sjel před bránu, kam dostal přihrávku zpoza brány, avšak sám proti Lehnerovi neuspěl. Střela totiž mířila přesně doprostřed brány.
05:36
Slabé nahození v podání Baileyho si to namířilo přesně do Andersonovy náruče. Vhazuje se po levé ruce domácího gólmana.
04:59
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků se však nedostává do nebezpečnějších pozic.
04:21
Bobby Ryan se dostal k puku na pravé straně útočného pásma. Následovalo jeho rychlé zakončení na vzdálenější tyč, ale Lehner dokázal zakročit betonem!
03:46
Kromě první akce se Buffalo prakticky nedostává do lepších střeleckých pozic. Nyní to mohl napravit jeden z forvardů, nicméně ten byl důrazně odstaven ještě před zakončením.
03:14
Mark Stone se protáhl do blízkosti Lehnerovy brány. Bekhendem šikovně zakončoval z levého kruhu, nicméně kotouč s to namířil mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
02:17
Nastala naprosto totožná situace jako před chvílí. Tentokrát se po buly k puku dostali domácí, avšak střelou z hodně velkého úhlu Lehnera příliš neohrozili.
01:34
Až nyní si Lehner podržel nahozený kotouč v lapačce, neboť k němu rychle dojížděl napadající útočník Sens. Vhazování v pásmu Sabres.
01:18
Nyní už se hraje v pásmu hostujícího celku. Ottawa by ráda přispěchala s rychlou odpovědí, nicméně Lehner zatím nemusel řešit ani jednu přesnější střelu.
00:24
Tak to je hodně nečekaný začátek zápasu. Okposo puk vyvezl do útočného pásma, předal ho doprava na hůl RYANA O'REILLYHO, který na nic nečekal a okamžitě vypálil. Kotouč se zastavil až v bráně přesunujícího se Andersona, jenž tak přichází o svou neprůstřelnost. Asistence: Kyle Okposo, Justin Falk.
00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Claesson – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Z. Smith, Turris (A), Hoffman – B. Ryan, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly, Neil (A).

Buffalo Sabres: Lehner (A. Nilsson) – McCabe, Ristolainen, Gorges (A), D. Kulikov, Falk, Bogosian – Ju. Bailey, R. O'Reilly (A), Okposo – Eichel, Reinhart, M. Foligno – Rodrigues, B. Gionta, Moulson (C) – D. Grant, Ennis, Catenacci.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Lee – Steve Barton, Michel Cormier.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

5.2.2017 Buffalo – Ottawa 4:0
30.11.2016 Ottawa – Buffalo 4:5
10.11.2016 Buffalo – Ottawa 1:2 sn.
6.11.2016 Ottawa – Buffalo 1:2
8.10.2016 Ottawa – Buffalo 2:4 (příprava)
BUFFALO SABRES

Po několika nevydařených sezónách by letos Buffalo chtělo bojovat o play-off, avšak zatím na osmou příčku ztrácí. Momentálně jsou Šavle čtrnácté a na svém kontě mají 56 bodů, což je o pět méně než osmé Toronto. Buffalo má navíc třetí nejslabší útok a pátou nejhorší obranu na Východě, což rozhodně není nic, čím by se hosté mohli chlubit. V posledních zápasech se pak Sabres prezentují velmi nevyrovnanými výkony.

OTTAWA SENATORS

Domácí hokejisté si letos nevedou špatně a již několik týdnů se nacházejí na šestém místě Východní konference. V tomto ročníku sice Senátoři nespoléhají na ofenzívu, která patří k těm nejméně produktivním, avšak precizní obrana vše vynahrazuje. S počtem 143 inkasovaných branek je totiž Ottawa třetím nejlépe bránícím celkem konference. V posledních dvou zápasech navíc Sens vyhráli a zdá se, že mají solidní formu.

11.2.2017 Ottawa – NY Islanders 3:0
10.2.2017 Ottawa – Dallas 3:2
8.2.2017 Ottawa – St. Louis 0:6
3.2.2017 Tampa Bay – Ottawa 2:5