Radko Gudas (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:36
Jakub Voráček (PHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:10
Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 25 zákroků, 4 góly, 86,2%
Tři hvězdy utkání:
1. Jake Guentzel (PIT) 0+2
2. Sidney Crosby (PIT) 1+0
3. Jakub Voráček (PHI) 1+0
Utkání je za námi, hokejisté Penguins porazili Flyers v poměru 4:2. Vítězství se rodilo poměrně zajímavě, Crosby otevřel skóre ve 12. minutě, vedení navýšil o patnáct minut později Bonino. Dvě minuty po polovině zápasu snížil Voráček, ale ve 42. minutě Cullen vrátil dvoubrankové vedení Pittsburghu. Gostisbehere ještě jednou snížil, hosté se nadechovali k vyrovnání, jenže to nedopustil Ruhwedel, jenž udělal za výsledkem tečku.

Střely: 30 – 37
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta!
58:49
Hokejisté Penguins kombinují v útočném pásmu, hosté mají pramalou šanci na srovnání skóre.
58:00
Dvě minuty za sekání dostává Simmonds, domácí mají další početní výhodu.
58:00
57:51
57:50
Autor poslední branky v utkání střílel od modré čáry, Neuvirth vyrazil kotouč na tyčku, od které mířil vedle branky!
57:30
Domácí se sice nemohou dostat ke střele, ale s dvoubrankovým náskokem na svého soupeře je to tolik netrápí.
56:52
Hosté se osvobodili, kotouč míří k Murraymu.
56:13
Z pravého kruhu pálil Malkin, ruský útočník mířil dobře, ale nepřekonal Neuvirtha!
55:41
Gostisbehere dostává dvě minuty za nedovolené bránění, což znamená velkou komplikaci pro hosty.
54:46
Domácí míří za vítěstvím, hosté mají necelých pět minut na srovnání. Budou to mít ale velmi obtížné.
54:06
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Po vyhraném vhazování se ke střele od modré čáry dostal CHAD RUHWEDEL, na jehož nahození byl Neuvirth krátký – 4:2! Asistence: Jevgenij Malkin.
54:00
Na druhé straně musel řešit nadešlou situaci Neuvirth. Povedlo se mu to, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Flyers.
53:33
Kotouč se dostal mimo kluziště poté, co jej ztečoval jeden z domácích borců, vhazovat se bude po pravé ruce Murraye.
53:19
52:45
Opět je kotouč až u Neuvirtha, hosté to musejí zkoušet znovu od začátku.
52:26
Domácím se povedlo vyhodit přes všechny čáry.
52:01
Voráček napřáhl z pravého kruhu, ale přesouvající se Murray jeho střelu vyrazil do bezpečí!
51:19
Dvě minuty dostává za faul kolenem Gaunce, hosté mají dobrou příležitost srovnat skóre.
50:48
Kotouč zamířil mimo kluziště, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
50:34
Střelu z pravého kruhu nemusel Neuvirth řešit, neboť byla tečovaná mimo.
50:00
Oba týmy si nyní vymění strany. V zápasech pod širým nebem je tradice uprostřed třetí třetiny změnit místa.
49:10
Domácí jsou opět v útočném pásmu na dostřel branky, kterou hájí český brankář Neuvirth.
48:21
Guentzel přihrával z pravého kruhu na volného spoluhráče, jenže puk na hůl nedoputoval, tohle mohl být další gól!
47:26
Domácí opět vedou o jediný gól. Vhazovat se bude v obranném pásmu Penguins.
46:38
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl jediné branky, od modré čáry se prudkou střelou prosadil SHAYNE GOSTISBEHERE – 3:2! Asistence: Claude Giroux, Brayden Schenn.
46:34
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., hákování).
46:13
Utkání se opět začíná vyostřovat, zejména hosté, kteří zatím tahají za kratší konec se snaží dohrávat souboje.
45:11
Další zákrok brankáře Pittsburghu, vhazování po jeho pravici.
44:53
Read najel do pásma a vystřelil, Murray kotouč vyrazil do rohu.
44:09
Hosté si přihrávají mezi sebou a snaží se o založení útočné akce, která by vedla ke gólu.
43:42
Penguins se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním.
41:50
MATT CULLEN podobně jako Voráček vyjel zpoza branky před ní a zasunul kotouč za brankáře soupeře. Domácí jdou znovu do dvoubrankového vedení – 3:1! Asistence: Eric Fehr, Tom Kühnhackl.
41:32
Weal aktivně operoval na hranici brankoviště, kotouč nakonec přikryl Murray. Vhazování v obranném pásmu Tučňáků.
41:09
40:27
První útočnou akci Philadelphie zastavil ofsajd.
40:01
Jsou za námi dvě třetiny napínavého utkání, domácí stále vedou o jeden gól, byť se stav dvakrát změnil. Nejprve ve 27. minutě navýšil vedení Penguins Bonino. O pět minut později se trefil Voráček, aktuálně tedy vede Pittsburgh nad Philadelphií 2:1. Zápas je stále otevřený, ve třetí části se rozhodne!

Střely: 18 – 28
40:00
39:32
Kessel střílel z prostoru mezi kruhy, ale na Neuvirtha si nepřišel.
39:09
Na dvě minuty za držení je vyloučen Manning, domácí mají přesilovou hru.
39:09
Domácí docílili branky, ale bohužel pro ně nebude platit! V době, kdy kotouč překonal brankovou čáru, byla klec posunutá.
39:00
Do konce prostřední části zbývá jedna minuta!
38:28
Domácí se brání, jednobrankový náskok v zádech se snaží uhájit, co to jde.
37:50
Neuvirth zastavil střelu Hörnqvista, následná skrumáž hráčů před ním byla rychle roztrhnutá rozhodčími. Bude se rychle pokračovat.
36:44
Couturier posílal zpoza branky zajímavou přihrávku před ní, tam ale nebyl nikdo z hokejistů Flyers, aby zametl kotouč za záda Murrayho.
35:40
Kunitz netrefil z pravého kruhu bekhendem přihrávku zleva. Pro domácí škoda, tohle byla zajímavá příležitost.
35:06
Do konce prostřední části zbývá necelých pět minut. Hosté mají stále čas na vyrovnání, aktuálně jsou aktivnějším týmem.
34:46
Posunutá branka Penguins zamezila dalšímu útočnému počínání hostů.
34:36
MacDonald vjel do pásma, příliš nerozmýšlel a vystřelil. Murray raději podržel kotouč, vhazovat se bude po komerční přestávce po jeho pravici.
34:11
Hosté jsou stále aktivnější na střely, vedou 25:16
33:23
Provorov dostal nabídku od Voráčka, ale v dobré pozici nedokázal trefit branku soupeře.
32:50
Oba týmy jsou v plném počtu.
32:32
Střelu Couturiera s obtížemi Murray vyrazil. Philadelphia začíná svírat soupeře v jeho obranném pásmu.
32:16
Pokračuje hra čtyři na čtyři, kotouč mají hosté, kteří se snaží o rychle vyrovnání.
31:14
JAKUB VORÁČEK vyjel s pukem zpoza branky a jednoduše jej zasunul za brankáře Penguins – 2:1! Asistence: Andrew MacDonald.
30:50
Kunitz a Weise dostávají dvě minuty za hrubost, hrát se bude čtyři na čtyři.
30:50
30:49
Gudasovu přihrávku nedokázal tečovat žádný z hokejistů Flyers. Poté, co kotouč opustil hřiště, se utvořil v útočném pásmu Philadelphie skrumáž hokejistů. Nejaktivnější byli Kunitz a Weise, postupně se přidali Gudas a další.
30:18
Guentzel se dostal ke střele z levého kruhu, jenže Neuvirth jej dokázal vychytat!
29:46
Hosté to musí zkusit znovu až od vlastní branky. Zatím mají střeleckou převahu, a to 20:13.
29:20
28:56
Kotouč se dostal až k Neuvirthovi, domácí se osvobozují.
28:46
Z kruhu nyní pálil v nadějné pozici Voráček, ale ani on nedokázal překonat zatím výborného Murrayho.
28:14
Další střela vedle, tentokrát od Scheena. Hokejisté Flyers pokračují v ofenzivním snažení v útočném pásmu.
27:56
Gostisbehere střílel od modré čáry, ale minul. Giroux následně také.
27:20
Dvě minuty za hrubost obdržel Fehr, hosté budou mít početní výhodu, ve které budou mít šanci snížit.
26:44
Tak jsem to zakřikl. Od modré čáry střílel Dumoulin, Guentzel zachytil puk mezi kruhy a přihrál jej napravo, kde byl NICK BONINO, jemuž nedělalo problém trefit odkrytou branku – 2:0! Asistence: Jake Guentzel, Brian Dumoulin.
26:33
Penguins moc času v přesilové hře nezbývá, zatím však nedokázali přímo ohrozit Neuvirtha.
25:42
Hörnqvist zachytil další vyhození Flyers, domácí kombinovali, ale vyhnali se z pásma, takže musí začít od začátku.
25:22
Gudas po vyhraném vhazování vyhodil kotouč až k Murraymu.
25:08
Dvě minuty za nedovolené bránění vidí Gostisbehere, domácí mají opět přesilovou hru.
25:05
Nahození Wilsona český brankář raději ukryl před dotírajícími útočníky soupeře.
24:41
Malkin přihrál na Kunitze, který prověřil Neuvirtha z prostoru mezi kruhy!
24:12
Začíná se přiostřovat, zejména hosté velmi aktivně napadají soupeře a dohrávají souboje.
23:58
Puk opustil kluziště, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Pittsburghu Penguins.
23:42
Giroux zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál Simmondsovi, jenž prověřil brankáře Penguins. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
23:12
Od modré čáry střílel Gudas, ale Murray nemusel zasahovat. Rána byla sražená vedle branky.
23:01
Gudas ostře atakoval u mantinelu Hagelina, rozhodčí jej nevyloučil. Pokračuje se ve hře.
22:26
S kotoučem na holi manipulují hokejisté Flyers. Snaží se založit útočnou akci, která by vedla k vyrovnání.
21:42
Domácí jsou aktivní, ale zatím to nevede k přímému ohrožení branky hostů.
21:02
Střídání Penguins bylo velmi podivné, ale rozhodčí se rozhodl, že domácí vylučovat nebude.
20:13
Crosby přihrál na Colea, ale jeho střela mířila vedle.
20:01
První třetina je za námi, domácí vedou 1:0 poté, co se prosadil ve 12. minutě Sidney Crosby. Utkání je vyrovnané, více šancí měla Philadelphia, ale skórovali pouze Tučňáci. Zápas je stále otevřený, což je ta nejlepší pozvánka na druhou třetinu.

Střely: 7 – 14
20:00
19:36
Provorov zastavil akci Pittsburghu, následně se vydal do protiútoku, ale první perioda se pouze dohrává.
19:03
Po přihrávce od Voráčka střílel Schenn, ale brankáře domácího výběru nedokázal překonat!
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta!
18:25
18:18
Opět vyhozeno, Penguins z přesilové hry příliš nezbývá.
17:50
Couturier ohrozil v oslabení branku soupeře, ale z levého kruhu nedokázal překonat brankáře Murrayho!
17:23
Pittsburghu se zatím nedaří, hosté dvakrát vyhodili kotouč až k Murraymu.
17:01
Malkin po kombinaci hokejistů Penguins nedokázal trefit branku, kterou hájí český gólman Neuvirth.
16:25
Dvě minuty za hákování obdržel Provorov, domácí si zahrají první přesilovou hru.
16:00
Do konce první třetiny zbývají čtyři minuty, domácí kontrolují vývoj zápasu.
15:47
Cousins prověřil po přihrávce Gudase brankáře Murrayho, který kotouč chytil. Po komerční přestávce budeme pokračovat.
15:01
Weise se probíjel přes obranu Tučňáků, ale v rozhodující chvíli nedokázal přesně přihrát na Voráčka.
14:42
Přes obránce střílel Simmonds, Murray si pokus útočníka Flyers pohlídal a puk vyrazil mimo nebezpečný prostor.
14:23
Rozháranou hru uklidňují rozehrávkou obránci domácího celku.
13:52
Bonino kombinoval s Guentzelem, Neuvirth proti střele druhého jmenovaného připraven.
13:32
O kotouč se opět bojuje ve středním pásmu, Wilson nepronikl do toho útočného, takže mají puk v moci Flyers.
12:46
Obětavost hostů zachránila celek před další inkasovanou brankou, po střele Kühnhackla!
12:23
Další pokus Penguins, hosté teď nevědí, jak se brání.
11:43
Domácí jsou stále aktivní, střelu Dumoulina od modré čáry kryl Neuvirth.
11:18
Guentzel zachytil vyhození z pásma, následně obehrál protihráče, nahrál před branku, kde čekal SIDNEY CROSBY, jemuž nedělalo problém překonat Neuvirtha – 1:0! Asistence: Jake Guentzel.
11:03
Ošemetná situace před brankou Philadelphie, z tohohle ještě domácí neskórovali.
10:30
Po několika nepřesnostech ve středním pásmu končí kotouč mimo kluziště. Po komerční přestávce se bude vhazovat mimo útočná pásma.
10:13
S kotoučem na holi uklidňují rozháranou hru hokejisté Penguins.
09:32
Opět se hraje spíše ve středním pásmu, Flyers se nakonec dostali do toho útočného, ale nevypadá to pro branku domácího brankáře nebezpečně.
08:39
08:21
Streit po kombinaci Flyers vystřelil od modré čáry, Murray vyrazil kotouč před sebe, následně se domácí osvobozují.
07:41
Simmonds zakončoval z velké blízkosti, Murray si střelu pohlídal. Následná šarvátka neměla dlouhého trvání.
07:26
A opět se Tučňákům podařilo osvobodit.
06:49
Domácí se po vyhraném vhazování osvobodili, dokonce zaútočili, ale Kühnhackl mířil vedle.
06:39
Kunitz je prvním vyloučeným hráčem utkání. Obdržel dvě minuty za hákování, Flyers si zahrají přesilovou hru.
06:23
Murray nemusel řešit střelu od modré čáry, kotouč mají hokejisté Flyers.
05:48
Po Crosbyho přihrávce střílel bekhendem Dumoulin, ale trefil připraveného Neuvirtha.
05:12
O kotouč se bojuje ve středním pásmu, zdá se, že jej získají domácí.
04:36
Flyers se ocitli v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:21
Domácím se povedlo vyhodit kotouč, střílel Guentzel, ale pálil nad branku českého brankáře.
03:51
Flyers dobře napadali a získali kotouč, momentálně kombinují v útočném pásmu. Po střele Streita zaduněla tyčka!
03:22
Útočnou akci domácích ukončil hvizdem rozhodčí, je pískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
02:55
Crosby najel s pukem do pásma, přihrál na Colea, který z ostrého úhlu prověřil Neuvirha, který byl připraven.
02:11
Souboj o kotouč vyhráli hokejisté domácích, Bonino přihrál Schultzovi, který vystřelil. Puk byl ztečován mimo ledovou plochu.
01:32
Streit zavezl kotouč na Couturiera, který střílel z levého kruhu. Murray ránu chytil. Vhazovat se bude po jeho pravici.
00:59
Murray pomohl svému týmu s rozehrávkou, hokejisté Penguins útočí.
00:36
Hokejisté Penguins odehráli puk na zakázané uvolnění, vhazuje se před Murrayem.
00:01
Aktuálně zní stadionem hymna Ameriky. Diváci zpívají se zpěvačkou.
Antonio Brown hlásí příchod hokejistů Penguins
Hokejisté jdou postupně na led, show pod širým nebem začíná!

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Cole, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino, S. Wilson – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Streit (A), MacDonald, Provorov, Manning, Gudas – Simmonds (A), Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Weise – Read, Cousins, Raffl – Weal, Bellemare, VandeVelde..
Pittsburgh Penguins
Domácí se nachází na druhém místě v Metropolitní divizi hned za suverénním Washingtonem.Tučňáci v minulém utkání porazili Carolinu v poměru 3:1, a mají tak na svém kontě 82 bodů, což znamená pohodlný náskok na pozici zaručující boje o Staley Cup.

Philadelphia Flyers
Hosté se momentálně nacházejí mimo pozice pro play off a potřebují každý bodík, aby se jim přiblížili. Se ziskem 63 bodů jsou na 6. místě Metropolitní divize.
Letci minulý zápas podlehli Washingtonu na domácím ledě v poměru 1:4.

11. února | Philadelphia – San Jose 2:1p
16. února | Calgary – Philadelphia 3:1
17. února | Edmonton – Philadelphia 6:3
20. února | Vancouver – Philadelphia 2:3
23. února | Philadelphia – Washington 1:4