Z mé strany je to už pro tenhle zápas definitivně vše, ničím nerušený zbytek noci přeje Petr Sumbal.
Československá stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:13
Tři hvězdy utkání:
1. Shea Weber (MTL) 1+1
2. Rick Nash (NYR) 1+0
3. Henrik Lundqvist (NYR) 26 zák., 2 góly, 92,9%
Vyrovnané utkání nakonec dospělo a do samostatných nájezdů. V těch dlouho excelovali brankáři, nakonec byl tím úspěšnějším Carey Price, který pustil jen jeden gól, zatímco Henrik Lundqvist dva. Vítězný nájezd proměnil Paul Byron a zařídil tak první výhru pro nového kouče Montrealu Clauda Juliena.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je PAUL BYRON.
Je rozhodnuto! Paul Byron překonal Lundqvista rychlou střelou mezi betony!
J. T. Miller se snažil trefit mezi betony Price, ale neuspěl.
Alex Galchenyuk trefil tyčku, tentokrát měl Lundqvist štěstí.
Ani Jimmy Vesey neuspěl. Lapačka Price byla příliš rychlá.
Lundqvist předvedl skvělý zákrok lapačkou proti Paciorettymu.
Stephan trefil horní tyč branky Price.
Radulov vyrovnává! Překonal Lundqvista kličkou bekhendu.
Mika Zibanejad se po kličce snažil umístit puk mezi betony Price, ten si tentokrát toto místo pohlídal.
Flynn na druhé straně zkusil kličku do forhendu, ale Lundqvist předvedl zákrok betonem.
Mats Zuccarello zahájil nájezdy a podařilo se mu střelou mezi betony překonat Price.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Na druhé straně zakončoval přečíslení dva na jednoho J. T. Miller, ale Carey Price předvedl výtečný zákrok a puk za svá záda nepustil.
64:50
Plekanec trefil tyčku, český útočník byl velmi blízko vítězného gólu.
64:16
Dva na jednoho ujížděli hráči Rangers. Kevin Hayes ale Price nepřekonal. puk se možná otřel i o tyčku jeho branky.
64:02
Tvrdá střela Webera minula Lundqvistovu branku.
63:32
Zuccarellovu střelu z pravého kruhu zablokoval Alexandr Radulov.
63:08
Price si dojel pro kotouč do rohu a bude jej rozehrávat.
62:31
Obrovskou šanci rozhodnout utkání měl Max Pacioretty, ale skvěle jej vychytal Lundqvist. Dobrou obranou práci hokejkou předvedl McDonagh, který Paciorettymu zakončení znepříjemnil.
61:05
Holednova střela z levé strany netrefila branku Montrealu, takže Price mohl zůstat v klidu.
60:32
Na druhé straně pak z protiútoku musel Lundqvist chytat střelu Paciorettyho.
60:20
Stephan pálil po přihrávce Nashe, ale jeho střela byla zablokovaná.
60:01
Ve třetí třetině žádná branka nepadla, a tak o vítězi tohohle vyrovnaného utkání bude muset rozhodnout prodloužení či samostatné nájezdy. Po základní hrací době mají oba týmy stejný počet střel na bránu (26).
60:00
59:24
Mats Zuccarello zavezl kotouč do pásma, ihned za modrou čárou ale o něj přišel.
58:22
Fast měl také k puku příliš daleko a tak puk Price hokejkou poslal na své spoluhráče.
57:52
Miller hledal na pravém křídle najíždějícího Grabnera, ten na puk ale těsně nedosáhl.
57:02
Hosté se konečně osvobozují a vyhazují puk ze svého pásma.
56:42
Střelu McDonagha od modré dokázal Price vyrazit. Dorážka Zuccarella pak už jeho branku netrefila.
56:22
Stephanův pokus hokejkou chytil Price. Puk poté opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Pricem.
55:57
Začíná zkrácená přesilovka New Yorku Rangers. Zibanejad je na ledě.
55:51
Bekhendové zakončení Flynna Henrik Lundqvist dokázal zastavit. Je tu další komerční přestávka.
55:09
Přesilovka Montrealu končí. Fauloval totiž Shaw, který se provinil hákováním. 47 sekund se bude hrát ve čtyřech hráčích na obou stranách.
54:52
A znovu se to Staalovi povedlo. Rangers mohou vystřídat.
54:32
Domácí se pro tentokrát ubránili, když vyhodili puk.
53:56
Mika Zibanejad se snažil ve vzduchu zasáhnout puk, místo toho ale trefil hokejkou do obličeje Jemelina. Za tento prohřešek musí odjet na trestnou lavici.
53:18
Icing se naopak nyní píská Montrealu. Hra se tak přestěhuje před Price.
52:40
Stephan vyhodil puk do bezpečí, zakázané uvolnění to ale nebude. Puk nestihl dojet i ta poslední čáru.
51:51
Rangers vyhráli buly a Dan Girardi poté střelou zápěstím od modré trefil tyčkou Priceho branky. Kanadský brankář si nicméně na puk sáhl, ten by jinak skončil v jeho síti.
51:45
Puk skončil v ochranné síti za bránou Price, pokračovat se bude po komerční pauze.
51:14
Alex Galchenyuk sebral puk Zibajenadovi a zavezl kotouč do útočného pásma. Tam ale dobře zapracovala obrana Rangers a nic nebezpečného pro vlastní branku nedopustila.
50:04
Oscar Lindberg získal puk v rohu útočného pásma a ihned jej poslal Pavlu Bučněvičovi. Ten už se chystal vystřelit, ale na poslední chvíli o puk přišel.
49:27
Stehpan obral za vlastní brankou o puk Radulova a díky němu dostanou Rangers kotouč pryč z vlastního pásma.
48:55
Na druhé straně zablokoval Paciorettyho střelu Nick Holden.
47:31
Tentokrát už si musel Price na kotouč sáhnout, likvidovat musel šanci Kevina Hayese.
46:45
Fast zachytil ve středním pásmu vysoký oblouček Markova a zavezl kotouč do pásma. Znovu ale dokázala obrana Habs uchránit svého brankáře natolik, aby ani nemusel zasahovat.
45:42
Střela Stephana od modré byla nepřesná a Carey Price tak i nadále čeká na první zákrok ve třetí třetině.
44:42
Phillip Danault tvrdě vypálil z pravé strany, branku Lundqvista ovšem netrefil.
44:30
Artturi Lehkonen unikal obraně Rangers, ale tváří v tvář Lundqvista nepřekonal. Švédský brankář nyní zachránil svůj tým.
44:12
Grabner vyrážel do brejku, ale na konci svého střídání už neměl dostatek sil a tak jej Petry o puk obral.
42:54
Brady Skjei nahodil puk do pásma a odjel střída. Puk nakonec získali hosté a mohou založit akci.
41:56
Rangers pobyli pár desítek sekund v útočném pásmu, ale nedokázali se odlepit od mantinelu a Price neohrozili.
41:20
Petryho střela byla sražena na ochranné sítě. Vhazovat se bude před Lundqvistem.
40:30
Po přihrávce Webera pálil Alexej Jemelin, Lundqvist dokázal proti jeho tvrdé ráně zakročit.
40:01
Druhá třetina začne přibližně v 2:59.
Druhá třetina přinesla, stejně jako ta první, dvě branky. A protože se o ně znovu oba týmy spravedlivě podělily, na kostce nad ledem svítí nerozhodný stav 2:2. Montreal začal druhou třetinu parádně, když se radoval z gólu z přesilovky Weber. Domácí ale ani tentokrát nehodili flintu do žita a o osm minut později mohli oslavovat branku Ricka Nashe. Jestli bude utkání rozhodnout až prodloužení či nájezdy, o tom rozhodne třetí třetina.
40:00
39:49
Price stáhl vysoké nahození z úhlu lapačkou a ještě stihl i rychle rozehrát.
38:56
Jemelin dobrým obranným zákrokem tělem zabránil Millerovi v ohrožení Priceho branky.
38:26
Radulov vystřelil z levé strany z úhlu na Lundqvista. Ten většinou takovéto střely nepouští a potvrdilo se to i v tomto případě.
37:41
Carey Price si musel hlídat svou levou tyčku, kolem které se snažil jeden z hráčů Rangers zasunout kotouč za jeho záda.
36:42
Kombinaci Montrealu vystihl Michael Grabner a ještě měl i dost sil na to, aby zavezl kotouč do útočného pásma a z pravé strany vypálil.
35:35
Už to vypadalo, že domácí ohrozí Price i v oslabení, výbornou práci ovšem předvedl Markov a jejich útok překonal.
35:10
Girardi zablokoval střelu Markova a poté McDonagh vyhodil puk.
34:50
Vylučuje se na straně Rangers. Chris Kreider si bude muset nuceně odpočinout na trestné lavici, protože Rangers hráli v šesti.
34:43
Zuccarello pouze nahodil kotouč do pásma Canadiens a stejně jako jeho spoluhráči odjíždí střídat.
33:18
Další dobrý zákrok předvedl Price. Vlastně hned dva. Nejprve vychytal střelu Skjeie od modré a pak hlavně předvedl neuvěřitelný zákrok lapačkou proti dorážce Veseyho.
33:00
Mats Zuccarello zachraňoval puk na modré, ale podle čárových už byl puk ve středním pásmu. Proto se píská ofsajd.
32:09
Střela McDonagha od modré byla nepřesná. Brzy na to hosté vyhazují kotouč a mohou vystřídat.
31:43
Norský střízlík Mats Zuccarello předvedl, že umí vystřelit hodně rychle. Jeho pokus ovšem i tak Price dokázal chytit do lapačky.
31:09
Za tvrdé najetí do Lundvista odjíždí na trestnou lavici Brendan Gallagher.
31:09
Nyní Henrik Lundqvist chytil lapačkou střelu Byrona a pak byl tvrdě sestřelen na led. Vypadá to ale, že bude v pořádku, už je na nohou.
30:38
Na druhé straně se zase mohl ihned prosadit Montreal, ale Lundqvist dokázal střelu Alexe Galchenyuka zastavit.
29:26
Rangers právě vstřelili branku!
Podruhé dnes unikl RICK NASH za obranu Montrealu. A tentokrát si poradil mnohem lépe než v prvním případě, když střelou nad rameno překonal Price. Rangers tedy dnes po druhé srovnávají krok. Ryan McDonagh.
28:40
Kreider pomocí pěkné kličky vnikl do útočného pásma a pak směřoval přihrávku před bránu. Tu mu ovšem obrana Montrealu zablokovala.
26:47
Až nyní se konečně domácí ubránili, dokázali vyhodit kotouč z pásma. Icing se pískat nebude.
26:20
Tlak Rangers pokračuje. Price musel vyrážet střelu Dana Girardiho.
25:51
Nahození Staala za brankou zastavil Price, ale ani po jeho rozehrávce se Rangers z pásma nedostali.
24:59
Rychlou střelou zápěstím z levé strany se pokusil Mika Zibanejad překonat Price, ten ale jistým zákrokem jeho úmysl zarazil.
24:03
Holden střílel od modré, ale netrefil Priceho branku.
23:21
Obrovskou šanci srovnat měl Rick Nash, který ujížděl zcela sám na Price. Překonat brankáře Habs se mu ale nepovedlo. Ten jeho úmysl přečetl a vyrazil kotouč betonem.
21:42
Montreal právě vstřelil branku!
Tak tohle byla opravdu bleskově proměněná přesilová hra! Pacioretty vyhrál buly na Markova, ten kotouč posunul na svého kolegu na modré čáře SHEU WEBERA a ten použil svou jednu z nejtvrdších střel v lize a propálil Lundqvista. Švédský brankář sice kotouč zpomalil, ale v cestě do brány mu nezabránil. Asistence: Max Pacioretty, Andrej Markov.
21:34
Poprvé ve druhé třetině se vylučuje. Na trestnou lavici musel usednout Nick Holden (Rangers) za nedovolené bránění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 02:03.
První perioda zápasu je minulostí. Na konci čtvrté minuty šli do vedení hosté, když se dokázal prosadit Andrew Shaw. Domácí se vyrovnání dočkali v 11. minutě, když dokázal dobrou přihrávku svého spoluhráče zužitkovat Oscar Lindberg. Další šance měli převážně hokejisté Rangers, ale ani jednu z nich nedokázali proměnit, a tak se oba týmy rozešli do kabin za stavu 1:1.
20:00
19:35
Nyní už ovšem Price musel utěsnit prostor u své pravé tyče proti pohotové ráně Jepsera Fasta.
19:23
Lundqvist kryl další ránu od modré čáry. Na druhé straně Price nemusel zasahovat, protože střelu Skjeie srazil jeden z hostů do ochranné sítě.
19:13
Zakázané uvolnění New Yorku vrací hru zpět do jejich obranného pásma.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:25
Zuccarello se dostal s trochou štěstí ke střele z pravého kruhu. Carey Price se ovšem nenechal zaskočit a tasil další parádní zásah.
17:00
16:58
Derek Stepan v dobré šanci v prostoru levého kruhu napálil pouze přesunujícího Price, který svůj tým výborným zákrokem zachránil od druhé inkasované branky.
15:54
Bučněvič dlouho čekal s ideálním načasováním přihrávky, která se mu nakonec nepodařila a kotouč opustil útočné pásmo Rangers.
15:19
Domácím se přechod přes střední pásmo nepodařil a Montreal dostává puk za Lundqvistovu bránu.
15:00
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexandr Radulov – 2 min., vysoká hůl).
13:37
Henrik Lundqvist zastavil ránu Danaulta a stav tedy stále zůstává nerozhodný.
11:42
Oba týmy se nyní marně snažili vypracovat si střeleckou pozici. Pokaždé dobře zapracovala obrana soupeře.
10:03
Krátce po polovině první periody máme vyrovnáno! Po pravé straně si vřítil do pásma Jepser Fast, který v pádu dokázal nahrát před bránu přímo na hůl OSCARA LINDBERGA, jenž už měl pozici velmi snadnou. Asistence: Jesper Fast a Brady Skjei.
09:12
Derek Stepan se pokusil vyrovnat, avšak Carey Price byl na svém místě a jeho ránu lapil.
08:27
Danault také zkoušel své štěstí, ovšem druhý gól svého týmu nepřidal.
07:29
07:01
Jemelinovu ránu zastavil Henrik Lundqvist. Hosté se i přes vlastní oslabení dostali k ohrožení domácího brankáře.
06:00
Mats Zuccarello svou ranou minul hostující klec, a tak zůstávají hosté stále ve vedení.
05:29
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael McCarron – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
04:18
Kreider se pokusil ihned odpovědět, avšak proti byl Carey Price v bráně Montrealu.
03:55
Canadiens se na konci čtvrté minuty ujímají vedení! Střela od modré čáry gólem neskončila, ale puku se poté zmocnil ANDREW SHAW, který bleskově objel svatyni Lunqvista a zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Shea Weber a Alexej Jemelin.
01:53
První zákrok si připisuje Henrik Lundqvist proti střele Grega Pateryna.
00:15
Úvodní vhazování sice vyhráli hosté, ale se svou aktivitou v útoku neuspěli, a tak brankář Rangers nemusel zasahovat.
00:01
Vzájemné zápasy:

V této sezóně se zatím tito dva velcí rivalové utkali jen jednou, v lednu Montreal doma porazil Rangers 5:4. Kanadský tým ovládl čtyři z pěti posledních vzájemných bitev.
Montreal Canadiens:

Montreal prodělal minul týden jednu velmi zásadní změnu. Po sérii špatných výsledků tým opustil neoblíbený trenér Michel Terrien a nahradil jej nedávno z Bostonu vyhozený Claude Julien. Montreal je 5. ve Východní konferenci a vede Atlsntickou divizí.

Z posledních osmi utkání Montreal hned sedm prohrál a nezměnil na to zatím nic ani Julien. Ten při své premiéře nestačil na Winnipeg (1:3). Venku Canadiens z posledních pěti utkani dokázali vyhrát jen jednou, v prodloužení nad Arizonou. Naposledy padli v Bostonu 0:4.
New York Rangers:

Rangers celkem jistě promlouvají sezónou a ani letos by neměli chybět v play-off. Patří jim 4. místo ve Východní konferenci i Metropolitní divizi.

Z posledních osmi utkání Jezdci vyhráli sedm, sérii jim kazí jen prohra 2:4 na ledě Islanders. Naposledy vyhráli 2:1 nad nejlepším týmem NHL, Washingtonem. Na domácím ledě Rangers vyhráli všech pět posledních duelů.
Zdravím a vítám všechny ty, kteří se dnes rozhodli v noci obnovovat a sledovat textový online přenos mezi New Yorkem Rangers a Montrealem Canadiens. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.