S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou!

3. Mike Hoffman (OTT) 0+2
Utkání je tedy u konce a vítězství nakonec slaví domácí. Rangers sice neměli dobrý vstup do zápasu a rychle prohrávali, ale ve druhé třetině dokázali stáhnout dvoubrankové manko a před třetí části tak bylo vyrovnáno. Ani v poslední třetině pak domácí nebyli střelecky aktivnějším týmem, avšak jako jediný se prosadil už jen Nick Holden a díky němu tak slaví právě celek z New Yorku.

Střely na bránu

New York Rangers – 25 (7, 10, 8)
Ottawa Senators – 36 (12, 14, 10)
59:57
Raantou vyražený puk se zjevil u Dzingela, ale jeho dorážku do odkryté brány skvěle zastavil jeden z domácích hráčů. Následnou ránu Brassarda pak srazil Fast.
59:30
Brassard už mohl zakončovat z pravého kruhu, ale místo toho ještě vymýšlel nepřesnou přihrávku.
59:01
Hraje se poslední minuta třetí třetiny a domácí kotouč drží v rohu kluziště. Senátoři se ne a ne dostat k zakončení.
58:35
Hosté odvolávají brankáře a zkouší to se šesti hráči v poli.
58:03
Nyní už Antti Raanta dokázal přerušit tlak soupeře. Vhazování se ale bude konat po jeho pravé ruce.
57:46
Senátoři se konečně dostávají do tlaku. Hoffman puk posunul k volnému Methotovi, ale ten trefil jen rychle se přesunujícího Raantu.
56:59
V závěru 57. minuty to zkusil jeden z hostů. Obětavý Holden se ale položil do střely a srazil puk mimo tři tyče.
56:29
Jezdcům se daří držet hru daleko od Raanty. Navíc teď mohl zahrozit Lindberg, nicméně Condon si s jeho tečí poradil.
55:32
55:23
Další přečíslení domácího celku přineslo pouze střelu, která letěla doprostřed brány. Z přesilové hostů už moc času nezbývá.
54:52
Hayes s Millerem se v oslabení dostali do přečíslení, ale Condon se parádně natáhl na rbankové čáře a pravým betonem vytěsnil téměř jistý gól.
54:21
Hoffman vyprodukoval další výborné zakončení, nicméně Raanta dokázal zasáhnout a Phaneufova dorážka šla jen do betonu finského gólmana.
54:02
Nenápadnou střelu Hoffmana teď tečoval Girardi, od kterého se puk dostal k Raantovi. Stone posléze neuspěl s pokusem o dorážku.
53:32
Teď už se domácí dotkli kotouče a na trestnou lavici jde Mats Zuccarello (NYR). Proviněním tohoto šikovného Nora je podražení.
53:07
Jeden z domácích se dopustil dalšího faulu. Hosté tak nyní hrají v ponechané výhodě.
52:43
Kreider šel hodně rychle za nahozením od červené čáry, nicméně Cody Ceci bleskově zareagoval a po otočce puk odrazil do bezpečí.
52:07
51:53
Ryan se nadvakrát pokusil propasírovat kotouč před Raantu, ale nakonec si to puk namířil pouze do rohu kluziště.
51:37
Tak teď byli hosté hodně blízko! Brassard si skvěle vybruslil mezi kruhy, ale rychlou střelou trefil tyč a následnou dorážku Ryana zablokoval jeden z beků.
50:51
Senátoři si vůbec nerozuměli za vlastní bránou. Kotouč se od mantinelu odrazil k Millerovi, ale ten zakončil bekhendem do Condona!
50:07
Po komerční přestávce si to na lavici hanby namířil Michael Grabner (NYR). Rakouský hokejista v dresu Rangers se totiž provinil hákováním.
50:07
V posledních minutách se domácím daří držet soupeře poměrně daleko od své brány. Lazar sice před chvílí výrazně zahrozil, ale jednalo se o hodně ojedinělou akci.
48:41
Kelly dokázal vyhrát buly, kotouč se dostal přesně na hůl Curtise Lazara, avšak ten trefil jen tyč Raantovy brány.
48:36
Hráči newyorského týmu si však příliš nerozuměli a po zakázaném uvolnění se vhazuje po pravici Anttiho Raanty.
47:58
Senátoři puk znovu pouze nahazují a u mantinelu ve vlastním pásmu se tak ke kotouči dostávají domácí, kteří mohou rozjet útočnou akci.
47:21
Jako první se k nahozenému kotouči dostal hostující hráč, nicméně sudí i přesto pískají zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Condonem.
46:31
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí dokonale otáčejí nepříznivý vývoj utkání. NICK HOLDEN měl dostatek času za bránou, pokusil se překvapit hostujícího gólmana a to se také povedlo! Po rychlém manévru totiž Holden propasíroval kotouč mezi tyčí a betonem Mikea Condona. Hostující trenér ještě zkusil Coach Challenge, ale o ofsajd se před gólem nejednalo. Asistence: Brady Skjei, Matt Puempel
46:27
46:21
Přesto se ale domácí v závěru přesilovky dostali do šance. Condon pouze vyrazil střelu od modré čáry, ale Matt Puempel s dorážkou neuspěl!
45:49
Ottawa skvěle brání útočnou modrou čáru a vůbec soupeře nepouští před svého gólmana. Z přesilové hry už moc času nezbývá.
45:22
A opět je kotouč až u Anttiho Raanty. Oba celky mezitím střídají.
44:51
Elitní formaci Rangers se sice podařilo dostat kotouč do pásma soupeře, ale Senátoři puk rychle vrátili až k Raantovi.
44:27
Kyle Turris (OTT) teď před Condonem zahákoval jednoho z domácích a posedí si na trestné lavici.
44:14
Jimmy Vesey (NYR) tvrdě atakoval Brassarda a to se vůbec nelíbilo Marku Stoneovi (OTT), který se pustil do domácího útočníka. Pětiminutový trest za rvačku pro oba kohouty.
44:14
43:58
Mike Hoffman neměl prostor na to, aby se dostal blíže k bráně, a tak zkusil štěstí rychlým nahozením od modré čáry. Raanta připraven.
43:24
Sledujeme opravdu hodně nezáživnou pasáž. Hosté se stále snaží napadat, nicméně po icingu Rangers jim je ziskem pouze buly v útočném pásmu.
42:36
Ani jeden z celků se nedostává do tlaku. Senátoři sice aktivně napadají rozehrávku soupeře, ale domácí si s atakujícími hosty vědí rady.
41:48
Ani další slabší nahození Borowieckého teď Raantovi nezpůsobilo větší potíže. Ottawa tak získala pouze buly v útočném pásmu.
41:34
Po zakázaném uvolnění Rangers se hra přestěhovala k Raantovi. Následně přišla střela od modré čáry, nicméně Borowiecki soupeřova gólmana příliš neohrozil.
40:49
40:41
Nyní to ale vypadalo nadějně! Kotouč se po pěkné akci dostal před Kreidera, nicméně ten neposedný puk nedorazil do odkryté části brány.
40:23
Domácí sice třetí třetinu zahajují přesilovou hrou, ale kombinace v útočném pásmu se jim vůbec nepovedla a puk jde mezi modré čáry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:07.
Také druhá třetina zápasu je u konce a tentokrát už jdou týmy do kabin za vyrovnaného stavu. Domácí nejprve snížili ve 23. minutě, kdy se trefil Derek Stepan, ale právě tento hráč následně přidal i přesilovkovou trefu. Střelecky jsou aktivnější stále hosté, avšak ti si v druhé části neporadili s parádně chytajícím Raantou. Před třetí třetinou je proto utkání zcela otevřené.

New York Rangers – 17 (7, 10)
Ottawa Senators – 26 (12, 14)
40:00
39:58
Dvě vteřiny před koncem třetiny ještě musel zasahovat Mike Condon, který likvidoval Zuccarellovo zakončení. Ještě jednou se bude vhazovat v pásmu Ottawy.
39:12
Jedna střela od modré čáry teď Condona příliš neohrozila. Kotouč se poté rychle dostal až k Raantovi.
38:49
V závěru třetiny si domácí zahrají další přesilovou hru. Chris Kelly (OTT) zezadu povalil Pirriho a dostává dvoumunitový trest za držení protihráče.
38:09
Jenže Senátoři si nerozuměli na útočné modré čáře a vše končí ofsajdem.
37:56
Raanta musel předvést dva zákroky během několika málo vteřin a za chvíli už bude čelit dalšímu útoku Ottawy. Rangers totiž ztratili kotouč u červené čáry.
37:35
Domácím se tentokrát nepodařilo založení útoku. Kotouč si to ve středním pásmu namířil na střídačku.
36:57
Po zakázaném uvolnění Ottawy se Jezdci usadili v útočném pásmu. Jediná střela od modré čáry ale neletěla do prostoru brány.
36:39
Na druhé straně jsme byli svědky přečíslení. Jesper Fasst to vzal na sebe, avšak Condon parádně zasáhl pravým betonem.
36:14
Ottawa podnikla rychlý výpad ve třech hráčích, nicméně střelu z pravého kruhu si Raanta dokázal pohlídat.
34:55
Bleskově využitá přesilová hra domácích! Hned po vhazování šel puk k Zuccarellovi, který dobře viděl hůl DEREKA STEPANA a právě tento šikovný útočník puk v mezikruží tečoval mimo dosah hostujícího gólmana. Asistence: Mats Zuccarello, Ryan McDonagh
34:49
Rozhodčí znovu vylučují. Jean-Gabriel Pageau (OTT) je potrestán za to, že svou akci neubrzdil před Raantou a výsledkem je nedovolené bránění brankáři.
34:49
Jean-Gabriel Pageau se natlačil až do Raantova brankoviště, nicméně na bližší tyči snad ani nemohl uspět a nakonec pouze zavinil posunutí brány.
34:11
Nyní je ale hostům odpískán icing. Vhazovat se tak bude před Mikem Condonem.
33:57
Dvakrát se teď domácím nepovedlo dobýt útočné pásmo. V obou případech totiž Rangers zvolili nepříliš přesné nahození ze středního pásma.
33:31
32:47
Marc Staal (NYR) je potrestán za hrubost a úplně stejně dopadl i Dion Phaneuf (OTT).
32:47
32:47
Antti Raanta výborně ramenem zneškodnil Hoffmanovu střelu a poté odolal i Phaneufově tlaku do brankoviště. Právě Phaneuf se ale poté dostal do křížku se Staalem a bude se znovu vylučovat.
32:16
Hosté sice hrají přesilovou hru, ale nyní je kotouč až u Condonovy brány.
31:31
Na trestnou lavici tedy usedá Mats Zuccarello (NYR) a spolu s ním i Kevin Klein (NYR). Oba totiž dostávají dvě trestné minuty za hrubost. Z řad Ottawy je za stejný přestupek potrestán jen Chris Neil (OTT).
31:31
31:31
31:31
Chris Neil nyní u střídačky Rangers důrazně atakoval jednoho z domácích a byla z toho šarvátka. Uvidíme, jaké budou tresty.
31:08
Zakázané uvolnění domácích hokejistů. Vhazování se bude konat po levici Anttiho Raanty.
29:57
A znovu Dzingel! Hostující útočník vyřešil přečíslení dvou na jednoho střelou, nicméně Raanta byl připraven a poradil si i s následnou dorážkou.
29:27
Další velká šance hostujícího celku. Dzingel se po prúniku podél mantinelu dostal až Raantu, ale ten se skvěle roztáhl na brankové čáře a zlikvidoval hned dvě tutovky ottawského mladíka.
28:52
Jenže nyní už se přerušení zavinili Senátoři, kterým byl odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
28:29
Rangers se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tedy znovu vrátí až před Raantu.
27:57
27:56
Obrovská šance Ottawy! Po rychlé kombinaci se puk odrazil před Ceciho, ale ten trefil pouze pravý beton přesunujícího se Anttiho Raanty.
27:12
Druhá polovina přesilové hry Ottawy zatím není dobrá. Výborně teď ve středním pásmu navíc zapracoval Grabner, který kotouč vyvezl ke Condonovi.
26:49
Ve vlastním oslabení zahrozil Stepan, jenž sice neuspěl střelou přes blokujícího Phaneufa, ale získal aspoň buly v útočném pásmu.
26:36
Mark Stone dostal parádní přihrávku před odkrytou bránu, ale rychlý kotouč zblízka vůbec nedokázal trefit podle svých představ.
25:57
Po krátké domluvě mezi sudími se vylučuje. Na trestnou lavici jde Chris Kreider, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
25:34
Na obou stranách jsme zaregistrovali nepříliš povedené akce. Vše ale končí vhazováním po levé ruce Anttiho Raanty.
24:16
Hra se sice přenesla ke Condonovi, ale po vhazování se dopředu vydal Pyatt. Antti Raanta byl opět připraven.
23:51
Bobby Ryan za bránou skvěle obral nepozorného McDonagha, ale Raanta na jeho manévr včas zareagoval a natlačil se k tyči své brány!
23:41
Senátoři se pokusili přispěchat s odpovědí, nicméně po kombinaci na pravé straně se dopustili ofsajdu.
22:45
Přesilovou hru sice domácí nevyužili, ale nyní už se radují. Kreider se dvakrát pokusil překonat Condonův beton, ale nakonec se puk od něj dostal před DEREKA STEPANA, který zakončil do odkryté brány. Condon byl bez šance. Asistence: Chris Kreider, Ryan McDonagh
22:43
22:01
Nyní ale Zuccarello mohl snížit! Po rychlé akci se k němu odrazil volný kotouč, nicméně z předbranového prostoru šel puk mimo tři tyče.
21:41
Stále se newyorský celek ne a ne prodrat do útočného pásma. Ottawa se zatím v pohodě brání.
21:06
Úvod přesilové hry Rangers zatím není ideální. Puk byl rychle vyhozen přes všechny čáry a dosud se domácím nepodařilo založení dalšího útoku.
20:43
Navíc je tady vyloučení Ryana Dzingela (OTT), který si v souboji s Kreiderem pomohl hákováním. První přesilová hra zápasu.
20:28
Senátoři se jako první v druhé třetině prodrali do útočného pásma. Defenzíva Rangers však byla pozorná a puk jde zpět mezi modré čáry.
20:01
Další třetina začne přibližně v 2:07.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Ti sice neměli viditelnou převahu, ale díky dvěma slepeným zásahům v časech 2:02 a 3:10 se dostali do dvoubrankového vedení. Poté se sice Nicku Holdenovi podařilo snížit, ale poslední slovo měli v této třetině přeci jenom Senátoři. Na aktuální podobu totiž skóre v 17. minutě upravil Cody Ceci.

New York Rangers – 7
Ottawa Senators – 12
20:00
19:52
Nick Holden tvrdou střelou vůbec netrefil bránu hostujícího gólmana a zdá se, že to bylo poslední zakončení této třetiny.
19:28
Znovu mohlo být sníženo na rozdíl jediné branky! Chris Kreider ale zblízka nedokázal prostrkat kotouč za pozorného Condona.
18:44
Senátoři se po neúspěšném přečíslení dostali aspoň ke střele od modré čáry, ale ta Raantovi nezpůsobila moc problémů.
18:35
Tři hosté se nyní dostali do přečíslení, nicméně finální přihrávka před odkrytou část brány byla zablokována Staalem.
18:02
Do šance se znovu pokusili prodrat domácí. Dzingel se však dobře vrátil s útočícím Staalem a ten proto nemohl zakončit. Následnou střelu od modré už si Condon pohlídal.
16:56
Ottawa právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! Pyatt s Pageauem si výborně počínali u zadního mantinelu, kde nakonec vybojovali kotouč ve prospěch hostujícího celku. Následně šel puk k Hoffmanovi, jenž oslovil CODYHO CECIHO a ten tvrdou ranou propálil zkoprnělého Raantu. Asistence: Mike Hoffman, Jean-Gabriel Pageau
16:39
Grabner skvěle zapracoval za bránou, dostal kotouč před osamoceného Hayese, avšak ten po rychlém manévru netrefil bránu.
16:23
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Ofenzíva Rangers je ale zastavena vinou ofsajdu.
15:58
Derek Stepan teď svižně vypálil záhy po obdržení kotouče, avšak Condon se bleskově zorientoval a poradil si i s následným tlakem do brankoviště v podání Zuccarella!
15:44
Na druhé straně si nebyl jistý Raanta, který likvidoval Ryanovo rychlé zakončení z pravého kruhu. Nakonec ale celou situaci dokázal vyřešit.
15:06
Rangers se hned po buly usadili v útočném pásmu. Zpětná přihrávka zpoza brány sice přinesla zakončení, ale Condon byl opět pozorný.
14:27
Nepřesná rozehrávka hostů se odrazila od mantinelu a doputovala na zakázané uvolnění.
14:19
Domácí mají v posledních minutách více ze hry a častěji se derou do útočného pásma. Další zajímavější střelecká pozice ale zatím nepřichází.
13:26
Střele z levé strany teď pro změnu čelil Condon. Hostující gólman ale předvedl jednoduchý zákrok a o zbytek se postarala pozorná obrana Sens.
13:04
Ke střele se po vhazování v pásmu Rangers dostal Chris Wideman. Jeho zakončení však bylo sraženo do ochranné sítě.
12:33
Kyle Turris se hned po návratu z trestné lavic zapojil do útoku svého týmu, nicméně celá akce skončila pouze ofsajdem.
12:25
Oba týmy hrají v plném počtu.
11:37
Domácím se po nenápadné akci daří snížit na rozdíl jedné branky. Kotouč do útočného pásma zavezl NICK HOLDEN, jenž na nic moc nečekal a rychlou střelou z pravé strany nachytal poněkud nejistě zasahujícího Condona. Hostující gólman si tuto branku nedá za rámeček, neboť se střelou na bližší tyč si měl poradit. Asistence: Ryan McDonagh, Kevin Hayes
10:37
Erik Karlssn využil více prostoru ve středním pásmu, nicméně Pageauem tečovaná střela zápěstím letěla přesně do Raantovy lapačky.
10:25
Máme tady vyloučení na obou stranách. Držením protihráče si nejprve pomohl Kyle Turris (OTT), ale právě faulovaný Marc Staal (NYR) následně hokejkou zasáhl tvář Dzingela. Oba hráči dostávají dvě trestné minuty.
10:25
09:52
O puk sice Sens přišli, nicméně díky dobře bráněnému střednímu pásmu se domácím nedaří přechod do útoku.
09:18
Po delší době jsme zaznamenali zakončení Senátorů, které však bylo sraženo vysoko do ochranné sítě. Hosté získali jen buly v útočném pásmu.
08:56
Ottawa se pořád bez větších problémů brání a do středního pásma vrací jeden atak soupeře za druhým. Condon dosud nemusel předvést pořádný zákrok.
08:33
Stále se domácím nedaří najít recept na pozornou defenzívu hostujícího týmu. Další pokus o přechod do útočného pásma znamenal ofsajd Hrivíka.
07:53
Na led se dostala druhá formace Rangers, nicméně ta se nepřesnou přihrávkou na modrou čáru vyhnala do neutrální zóny.
07:30
Znovu to domácí zkusili nahozením kotouče obloučkem do Condonova brankoviště. Hostující gólman puk v pohodě lapil.
07:10
Fast se pokoušel získat nahozený kotouč, avšak proti Phaneufovi neuspěl a navíc mu byl odpískán těsný ofsajd. Hra je vykázána do středního pásma.
06:42
Další akce Ottawy končí ofsajdem Kylea Turrise. Čas na komerční přestávku!
06:29
Erik Karlsson se na levém straně útočného pásma skvěle uvolnil, avšak při rychle se rodícím přečíslení už nedokázal přihrát ani prostřelit pozorného Raantu!
05:56
Domácí opravdu zvýšili aktivitu, ale zatím se pořád nedostali k pořádné střele na bránu.
05:23
První útočná trojice newyorského týmu teď výborně napadá a nutí soupeře k chybám. Ottawa se ne a ne vymanit z vlastního pásma.
04:59
Mike Condon nezastavil puk klouzající podél mantinelu a vinou toho následně čelil svižnému zakončení. Proti Kreiderově střele zleva se však stačil vrátit do brány.
04:36
Naopak se nyní dopředu vydal Lazar. Jeho akce však přinesla pouze nepovedenou zadovku na spoluhráče.
03:56
Rangers by rádi přišli s odpovědí, nicméně zatím se nedostávají do kýženého tlaku ze kterého by mohli získat zajímavější střelu.
03:10
Rychle přichází druhá branka hostujícího celku. Smith nejprve zavezl puk do útočného pásma, ale posléze si sjel před bránu, kde zastavil Karlssonovu tvrdou ránu. Zničehonic byl tedy ZACK SMITH sám před bránou a Raantu dokázal překonat střelou z bezprostřední blízkosti. Asistence: Erik Karlsson, Mark Stone
02:02
Tak to je gól z čistého nebe! Senátoři se vůbec poprvé usadili v útočném pásmu, Mike Hoffman puk z mezikruží posunul na modrou čáru a MARK BOROWIECKI pak kotouč vypálil přesně pod břevno Raantovy brány. První branka v sezóně pro důrazného obránce Ottawy. Asistence: Mike Hoffman, Jean-Gabriel Pageau
01:14
Teď už je navíc kotouč až za Raantou. Oba týmy mezitím vystřídaly a Rangers tak další akci rozjíždí s čerstvými silami.
00:47
Dvakrát se nyní Zuccarello pokusil propasírovat puk od mantinelu do středu útočného pásma. Celá akce Rangers je ale vytlačena až k modré čáře.
00:18
O moc lépe si nevedli ani hosté. Zack Smith si najel na kotouč pouze do ofsajdu.
00:09
Domácí se chopili kotouče záhy po buly, ale rozehrávka po mantinelu se nevydařila a hra je brzy znovu přerušena.
00:01

New York Rangers: Raanta (Halverson) – Girardi (A), McDonagh (C), Holden, M. Staal, Klein, Skjei – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Fast, Lindberg, Vesey – Pirri, Hrivík, Puempel.

Ottawa Senators: Condon (O'Connor) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – Mark Stone, Brassard, Z. Smith – B. Ryan, Turris, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Neil (A), Kelly, Lazar.

Rozhodčí: Wes McCauley, Pierre Lambert – Ryan Daisy, Greg Devorski.

OTTAWA SENATORS

Ani hosté si zatím nevedou špatně, avšak oproti svému dnešnímu soupeři jsou na tom přeci jenom trochu hůře. Momentálně je tedy tým z hlavního města Kanady na sedmém místě Východní konference a se 43 body na Rangers ztrácejí jen čtyři body. V posledních čtyřech utkáních navíc Senátoři nepoznali hořkost porážky.

NEW YORK RANGERS

Domácí hokejisté patří každoročně k tomu lepšímu a zatím to potvrzují i letos. Po 36 odehraných zápasech totiž mají 47 bodů a díky tomu se nacházejí na třetím místě Východní konference. Obrana Rangers je na Východě pátou nejlepší, ale celek z New Yorku těží především ze silné ofenzívy. Ta dosud nastřílela již 119 branek a v tomto ohledu je v konferenci lepší už jen Pittsburgh.

24.12.2016 NY Rangers – Minnesota 4:7
21.12.2016 Pittsburgh – NY Rangers 7:2
19.12.2016 NY Rangers – New Jersey 3:2 sn.
18.12.2016 Nashville – NY Rangers 1:2 sn.
16.12.2016 Dallas – NY Rangers 0:2