3. Nick Bjugstad (FLA) 2+0
Československá stopa v utkání:
Tomáš Hertl (SJS) 0+1,1 střela, čas na ledě 16:26
Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:00
Parádní hokej jsme viděli v první třetině. Ta přinesla hned pět branek. Nejprve odkrytou část branky trefil Jussi Jokinen, pak po chyby Keitha Yandla vyrovnal bek Brent Burns. Nick Bjugstad a Aleksander Barkov vrátili Floridě vedení, Panthers vedli 3:1. U třetí branky Floridy nemá Jaromír Jágr asistenci, ale odvedl důležitou práci, neboť clonil brankáři. Později v první třetině vypálil Brent Burns od modré a jeho střela byla dvakrát tečovaná a skončila v brance. Autorem zatím posledního gólu je Joel Ward.

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině. Ve 27. minutě se dokázali prosadit domácí a vyrovnat. Od modré čáry vypálil Marc-Édouard Vlasic, jehož střelu tečoval těsně před brankářem Aleksander Barkov. Na tento moment byl Roberto Luongo krátký.

Z kraje třetí třetiny poslal Nick Bjugstad ránou bez přípravy z mezikruží Floridu do vedení. V 53. minutě začal akci hostů Alex Petrovic. Následně se k puku dostal Jaromír Jágr, který posunul na volného Aleksandera Barkova, jehož rána skončila v brance. V závěru třetí části se dvakrát prosadil domácí Joe Pavelski, který poslal zápas do prodloužení. Floridě se navíc zranil brankář Roberto Luongo, a tak zápas dochytal James Reimer.

V nastaveném čase byli domácí aktivnější, Joe Thornton se dostal do obrovské šance, ale brankáře Jamese Reimera nepřekonal. V čase 61:38 rozhodl o výhře Floridy Jonathan Huberdeau. Jaromír Jágr oslavuje svoje narozeniny výhrou Floridy v prodloužení, navíc zaznamenal bod číslo 1 900 v NHL.
61:38
Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Florida vyhrává tento dramatický zápas v prodloužení. Po přihrávce Aleksandera Barkova se prosazuje ránou mimo dosah brankáře domácích JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Aleksander Barkov.
61:17
Patrick Marleau vedl akci svého celku, ale neuspěl. Na druhé straně pak Jonathan Marchessault minul.
61:04
Hra se poněkud uklidňuje, a tak oba týmy střídají.
60:40
Prodloužení začali aktivnější domácí hokejisté, kteří se snaží rozhodnout. Naopak Floridě se nyní nedaří.
60:14
Joe Thornton se dostal do vyložené střelecké pozice, skvěle zasáhl James Reimer,
60:01
Uvidíme prodloužení, které jen korunuje tento parádní hokejový zápas. Sledujeme dramatickou bitvu, v níž Jaromír Jágr zaznamenal jubilejní 1900. bod v NHL.
60:00
59:48
Jaromír Jágr obkroužil branku, a pak se pokoušel zasunout kotouč za tyčku, tam byl ale připravený brankář.
59:23
Roberto Luongo pro zranění nemůže v zápase pokračovat, na jeho místo přichází James Reimer.
59:23
San Jose právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno, domácí fanoušci slaví. Dlouhý tlak v útočném pásmu San Jose znamená gól. Roberto Luongo první střelu vyrazil, na dorážku, kterou se prezentuje JOE PAVELSKI byl už krátký. Hostující brankář se pravděpodobně při zákroku zranil. Asistence: Tomáš Hertl a David Schlemko.
58:30
San Jose odvolává brankáře, domácí hrají v šesti. Nyní to budou mít hosté těžké.
57:50
Domácí hokejisté se snaží o vyrovnání.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:39
Další gól, který inkasuje Roberto Luongo po teči svého obránce. JOE PAVELSKI se ve středním pásmu dostal k puku, probojoval se před branku a vystřelil. Jeho ránu tečoval mimo dosah brankáře Jonathan Marchessault. Asistence: David Schlemko, Brenden Dillon.
56:30
Joe Pavelski vede akci svého celku.
55:51
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté se sice snaží něco s výsledkem udělat, ale marně hledají recept na obranu soupeře.
54:09
Jussi Jokinen získal puk, dokázal se uvolnit a zakončit. Jeho rána končí ve středu branky, kde byl připravený brankář.
53:30
Sledujeme klidnější pasáž hry, hostující celek vede o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase.
52:54
David Schlemko se probojoval do zakončení, ale jeho střelecký pokus postrádal přesnost.
52:41
Jaromír Jágr si v tomto zápase od první minuty o jubilejní bod říkal. Na ledě trávil hodně prostoru, pohyboval se v předbrankovém prostoru a nyní přišel jeho moment, dočkal se potlesku od fanoušků a uznání od hráčů obou týmů.
52:41
A je to tady! Dlouhodobý tlak elitní formace Floridy korunoval Jaromír Jágr přihrávkou na ALEKSANDERA BARKOVA, který byl atakován, ale i tak dokázal překonat domácího brankáře. Jágr právě zaznamenal bod číslo 1900 v NHL. Asistence: Jaromír Jágr, Alex Petrovic.
51:56
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Momentálně není k vidění mnoho vyložených šancí.
51:08
Florida Panthers se provinila zakázaným uvolněním, vhazovat se tak bude před brankou Luonga.
50:29
Hra je přerušena pro postavení hostujícího hráče mimo hru. Následovat bude komerční přestávka.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. K výhře mají blíže hostující hokejisté.
49:58
Po příchodu z trestné lavice zůstal Jaromír Jágr na ledě a několika vyhranými souboji o puk si evidentně zlepšil náladu.
49:35
49:12
San Jose Sharks se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.
48:36
Polovina přesilovky domácích hokejistů je pryč, Florida se brání zodpovědně, obránci hodně pomáhají svému brankáři.
48:02
Colton Sceviour při vlastním oslabení držel cenně vteřinky kotouč v útočném pásmu. Pak o něj přišel a musel spěchat do obranného pásma.
47:44
Logan Couture krásně vypálil bez přípravy. Jeho střelu nápřahem dokázal brankář Floridy zastavit. Přesilovka domácích začíná.
47:35
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jaromír Jágr – 2 min., podražení).
46:45
Na ledě znovu elitní formace Floridy s Jaromírem Jágrem, který dnes ještě nebodoval.
46:19
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Florida hraje aktivně, snaží se něco vymyslet, zatím ale obrana San Jose nedovoluje soupeři dostat se do vyložených šancí.
45:39
Florida Panthers se snaží hrát aktivně, doplácí ale na příliš uspěchanou finální přihrávku. Právě kvůli nepřesnostem končí mnoho akcí Floridy bez zakončení.
44:45
Znovu sledujeme hru pět na pět. Joe Pavelski se pokoušel vyrovnat, ale na brankáře Floridy recept nenašel. Pak se domácí dostali do postavení mimo hru.
44:37
43:52
Po nepřesné přihrávce zpoza branky přicházejí hostující hokejisté o útočné pásmo. Přesilovka Floridy se blíží ke svému konci.
43:24
Jaromír Jágr byl před brankou, kam směřovala přihrávka od modré čáry, kotouč ale český hráč nedokázal usměrnit za brankovou čáru.
43:02
San Jose Sharks posílá puk přes všechny čáry, domácí hokejisté se tak osvobozují.
42:37
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Micheal Haley – 2 min., vysoká hůl).
42:15
Aktivní vstup do třetí třetiny se hostujícímu celku vyplatil. Alex Petrovic našel před brankou stojícího NICKA BJUGSTADA, jehož rychlé zakončení mezi betony domácího brankáře slaví úspěch. Florida se dostává do vedení. Asistence: Alex Petrovic.
41:54
Hostující celek má nyní více ze hry, snaží se vstřelit rozhodující branku.
41:07
Elitní formace Floridy byla poměrně dlouho v útočném pásmu, dostala se do několika zajímavých možností, ale nedokázala proměnit ani jednu.
40:41
Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž vstupují oba týmy za vyrovnaného stavu.
40:01
40:00
39:39
39:25
Hostující hokejisté se brání zodpovědně, domácí tuto početní výhodu pravděpodobně nedokáží proměnit.
39:00
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:48
Nyní znovu velmi dobře přečetl hru hostující brankář, pod jehož výstrojí zmizel puk. Roberto Luongo podává dobrý výkon v tomto zápase.
38:25
Joe Pavelski se probojoval do zakončení, střelu ukryl za obránce, ale i tak si brankář Floridy dokázal poradit.
38:06
Přesilovou hru mají k dispozic v závěru druhé části hry domácí hokejisté, kteří se mohou dostat do vedení.
37:39
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Marchessault – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:30
Joe Thornton našel Marc-Édouarda Vlasice, jehož střelecký pokus rukavicí vyrazil brankář Roberto Luongo nad branku. Vhazovat se bude v obranném pásmu Floridy.
36:50
Mnoho zajímavých momentů k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
35:59
Shawn Thornton nahazoval kotouč do útočného pásma, to se mu nepovedla,a tak trefil oblast kotníku Tomáše Hertla na kterém je vidět, že je po zásahu kotouče otřesený. Po několika pohybech je jasné, že je v pořádku, ale tento moment hodně bolel.
35:27
Jussi Jokinen se dostal do předbrankového prostoru, získal přihrávku od Vincenta Trochecka. Ve vyložené střelecké pozice absolutně selhal, trefil přemisťujícího se obránce San Jose Paula Martina.
35:01
Kevin Labanc vystřelil od modré čáry, jeho pokus vypadl brankář Robertu Luongovi z rukavice, a tak musel hostující maskovaná muž nadvakrát likvidovat zajímavou střelu domácího útočníka.
33:59
Hra je přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Následuje komerční přestávka.
33:40
Hra je přerušena, domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:15
Aleksander Barkov a Colton Sceviour vyrazili do útočného pásma, ale zakončit nedokázal ani jeden z nich.
33:01
32:30
Hostující celek se zodpovědně brání, nenechává mnoho prostoru domácím hokejistům. Florida patří v bráněné oslabení mezi nejlepší v NHL a platí to i nyní.
31:42
Sledujeme povedenou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl Joe Pavelski. Nechybělo mnoho a poslal domácí do vedení, nicméně trefil jen štangli.
31:21
Joe Thornton se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl ale zablokvaný prvním hráčem, který clonil před brankou.
31:04
Možnost přesilové hry mají nyní domácí hokejisté, kteří přicházejí o útočné pásmo.
31:01
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Derek MacKenzie – 2 min., podražení).
29:29
Joe Pavelski provedl trestný nájezd. Jel poměrně pomalu a čekal na první pohyb brankáře. Roberto Luongo se nenechal rozhodit, a tak celou situaci zvládl. Domácímu hráči puk utekl při pokusu o kličku, a proto nedokázal zakončit.
29:29
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jason Demers – trestné střílení, držení hole).
29:07
Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny druhé třetiny i zápasu. Na ledě je první formace domácích.
28:32
Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Gólmani příliš práce nemají.
27:30
Hodně kostrbatě se dokázali domácí hokejisté dostat do zakončení, ale střelecký pokus Brenta Burnse postrádal přesnost a důraz. Následně je hra přerušena.
27:00
Sedm minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme vyrovnaný hokej, domácím se podařilo vyrovnat.
26:27
A je vyrovnáno, od modré čáry vystřelil obránce MARC-ÉDOUARD VLASIC. Jeho pokus by dokázal brankář Floridy chytit, ale puk tečoval těsně před Luongem Aleksander Barkov. Na změnu směru střelu už brankář zareagovat nedokázal, a tak se Sharks dotahují na svého soupeře. Asistence: Kevin Labanc, Joe Pavelski.
26:20
Marc-Édouard Vlasic vypálil od modré, jeho pokus byl zablokovaný obráncem.
25:43
Keith Yandle dobruslil vyhozený kotouč, a tak se zakázané uvolnění nepíská. San Jose velmi dobře napadá, Florida nemá příliš prostoru pro aktivní hru.
24:45
Domácí hokejisté mají nyní vice ze hry, snaží se o vyrovnání, ale zatím hraje hostující defenziva zodpovědně, navíc se může spolehnout na svého brankáře.
24:01
Logan Couture zůstal nikým nepohlídaný, a tak mohl zakončovat. Brankář Floridy si s jeho pokusem dokázal poradit a zastavil také akci Mikkela Bødkera.
23:22
Sledujeme podstatně klidnější úvod druhé třetiny než té první. Šancí je poměrně málo, ani jeden celek se vyloženě nikam nežene. Prostor už dostává také taktická hra.
22:53
Chris Tierney vybojoval kotouč, přenechal ho Melkeru Karlssonovi, jehož ránu zastavuje Roberto Luongo.
22:30
Micheal Haley se dostal do zakončení, se kterým neměl brankář Floridy příliš mnoho práce. Raději ale zastavil hru, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
21:47
Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč.
21:00
Brent Burns výborně vystřelil zápěstím, ale brankář Floridy předvedl velmi dobrý zákrok, díky kterému platí stav, který určila první třetina.
20:14
Začíná druhá třetina zajímavého zápasu, ve kterém jsme zatím viděli pět branek.
20:01
20:00
19:30
Florida Panthers přišla ve středním pásmu o puk, a tak se do šance dostali domácí, kteří ale nedokázali zakončit.
18:35
Na ledě je znovu elitní formace Floridy, která dnes dostává opravdu velký prostor.
18:20
Kotouč vylétl z hrací plochy, a tak se přerušuje. Následuje komerční přestávka, kterou vzhledem k tempu hry obě mužstva uvítají.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, která přinesla velmi zajímavý hokej a hodně vzrušujících momentů před oběma brankáři.
17:48
Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hostující hokejisté, kteří se pokouší přidat další gól.
17:00
Nenápadnou akci hostujícího celku zakončoval nikým nehlídaný Vincent Trocheck. Jeho rána neznamená další gól, protože trefil jen tyč!
15:25
Ještě před koncem první třetiny se prosazují k velké radosti publika domácí. Obránce Brent Burns vypálil od modré čáry. Jeho ránu nejprve tečoval Joe Thornton, a pak před brankou ješzě JOEL WARD. Právě on je označený jako ator kontaktního gólu. Asistence: Joe Thornton a Brent Burns.
15:03
Kevin Labanc nabral ve středním pásmu rychlost, do zakončení se přes obránce Floridy nedostal, a tak končí s kotoučem v rohu hrací plochy.
14:33
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři momentálně mnoho práce nemají.
14:00
Justin Braun nahodil do branku Floridy od modré čáry. Jeho pokus nikdo ze spoluhráčů netečoval, a tak ani brankář zasahovat nemusel.
13:33
Michael Sgarbossa se pokoušel rozehrát rychlou akci svého celku. Do útočné třetiny se však dostal v rozporu s pravidly, a tak se píská postavení mimo hru.
13:05
David Schlemko vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl patrně ještě tečovaný. Tak tak si dokázal Roberto Luongo poradit s touto situací.
12:33
Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Hosté posílají puk do útočného pásma, kde o něj bojuje Michael Sgarbossa.
11:47
Jaromír Jágr nevypustí ani jedno tempu, souboj o puk, osobní souboj. Hraje tak, jak nejlépe umí a moc pěkně se dívá na tohoto čerstvě pětačtyřicetiletého hráče.
11:15
Aleksander Barkov vedl útočnou akci první formace Floridy, Jaromír Jágr si sjel do své obvyklé pozice pro zakončení, ale puk se k němu nedostal.
11:03
Joe Pavelski vypálil z mezikruží, hostující maskovaný muž si s jeho pokusem dokázal poradit. Roberto Luongo přerušuje hru, následovat bude komerční přestávka.
10:44
Logan Couture se probojoval do zakončení, ale brankář Roberto Luongo si s jeho pokusem dokázal poradit.
10:15
10:01
Aktivně hrají hosté v přesilové hře, Vincent Trocheck nepřesně odehrál kotouč, čehož využívají domácí k odehrání až na druhou stranu hrací plochy.
09:42
Martin Jones kryje střelecký pokus hostujícího hráče, který to zkoušel zápěstím.
09:03
Tomáš Hertl velmi dobře při vlastním oslabení atakoval rozehrávku Floridy, která se tak následně nemohla dostat do útočného pásma. Domácím početní nevýhoda zatím vychází.
08:44
V přesilové hře se hostující celek dostal do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Následně ale o pásmo přišel. Navíc se vhazovalo před bránou Floridy.
08:15
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
07:49
Sledujeme parádní hokej, Florida vede o dvě branky a dál pokračuje v aktivní hře.
07:12
Hosté přidávají další gól! Jaromír Jágr clonil před domácím brankáře, který toho mnoho neviděl. Od modré čáry se ke střele odhodlal ALEKSANDER BARKOV, jehož pokus končí v síti. Bleskově přidávají hokejisté Floridy další gól, a tak vedou již 3:1. Asistence: Keith Yandle a Jonathan Huberdeau.
05:35
Panthers vedou 2:1. Aaron Ekblad vyslal dlouhým pasem z vlastního pásma do brejku spoluhráče. Tím byl NICK BJUGSTAD, který si počkal na pohyb brankáře, a pak poslal puk do volné části branky. Parádní pas a ještě lepší zakončení posílá Floridu do vedení. Asistence: Aaron Ekblad a Mark Pysyk.
04:51
Hostující obránce Keith Yandle špatně rozehrál, nahrál soupeři, Joe Pavelski našel následně BRENTA BURNSE, který střelou od modré čáry překonal brankáře Floridy. Velmi rychle je vyrovnáno a nutno napsat, že tento gól zapříčinil obránce Panthers. Asistence: Joe Pavelski.
04:20
Hostující celek se dostává do vedení. Situace vznikla ve středním pásmu, kde Florida získala převahu. Puk putoval po ose Vincent Trocheck a Reilly Smith až k volnému JUSSI JOKINENOVI, jehož střela do odkryté branky znamená první gól zápasu. Po pěkné kombinaci se Florida dostává do vedení. Asistence: Reilly Smith a Vincent Trocheck.
03:51
Na ledě je první formace Floridy a Jaromír Jágr hlídkoval před brankou, puk se k němu nedostal, byť se jeho spoluhráči snažili.
03:02
Hra je přerušena pro zásah vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:40
4:0 vedou na střely domácí hokejisté, povedený vstup do zápasu má San Jose.
02:04
Tomáš Hertl bojoval o kotouč za brankou soupeře, získal ho, ale jeho přihrávka před branku postrádala přesnost.
01:15
Sledujeme aktivnější hru domácího mužstva, Brent Burns vypálil od modré čáry, Roberto Luongo kryje jeho ránu.
00:20
Jaromír Jágr se pokoušel dostat do zakončení, obránce odehrál kotouč ale dříve. Následně na druhé straně vystřelil Mikkel Bødker, jehož ránu kryje brankář Floridy.
00:01
Oba týmy nastupují na ledovou plochu, následovat bude hymna. Jaromír Jágr má 1899 bodů. Dnes, v den jeho narozenin (vzhledem k časovému posunu) se může dostat na hranici 1900 bodů a klidně ji překonat.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Meier, Hertl, J. Ward – M. Karlsson, Tierney, Haley.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Pysyk, Ekblad, Matheson, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Trocheck, R. Smith – Marchessault, Sgarbossa, Bjugstad – S. Thornton, MacKenzie, Sceviour..
Zápas začne o něco později.
Před tímto zápasem proběhne slavností ceremoniál, Patrick Marleau bude oceněn za 500. gól v NHL.
Z posledních třech vzájemných zápasů se vždy z výhry radovalo San Jose.
San Jose Sharks z posledních pěti zápasů prohrál čtyři. Nestačilo v nájezdech na Arizonu Coyotes 2:3, v nájezdech na Buffalo Sabres 4:5, v základní hrací době na Boston Bruins 3:6 a v prodloužení na Philadelphii Flyers 1:2 v prodloužení. Sharks porazili New Jersey Devils 4:1.
Florida Panthers z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Poradila si s Tampou Bay Lightnings v prodloužení 2:1, v základní hrací době pak s Ottawou Senators 6:5, Anaheimem Ducks 2:1 a Nashvillem Predators 7:4. Tým nestačil na Los Angeles Kings 3:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.