Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:11
Tři hvězdy utkání

1. Martin Jones (SJS) 27 zák., 1 gól, 96,4%
2. Joe Pavelski (SJS) 1+1
3. Roman Josi (NSH) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 27-28; Zablokované střely: 26-14; Vhazování: 55%-45%; Hity: 27-36; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
San Jose vstoupilo do zápasu dobře a po brankách Joonase Donskoie, Joea Pavelskiho a Tommyho Wingelse si vytvořilo tříbrankový náskok, přičemž druhý a třetí gól od sebe v úvodu druhé třetiny dělilo pouhých 17 sekund. V dresu Nashvillu sice dokázal těsně před druhou přestávkou vstřelit čestný úspěch James Neal a Predators ještě zkusili odvolat brankáře, v závěru zápasu ale zpečetil vítězství Sharks Joe Thornton, který vstřelil svůj první gól v letošní sezóně, aniž by zamířil do brány. Jeho gól byl po podražení uznán jako technický. Konečný výsledek. San Jose Sharks 4 Nashville Predators 1.
59:50
Do konce utkání zbývá odehrát deset sekund a v dnešním nádherném a na šance bohatém zápase už se zřejmě nic nestane.
58:40
San Jose právě vstřelilo branku!
JOE THORNTON vstřelil v letošní sezóně NHL svůj první gól, aniž by puk dopravil do sítě! Útočník San Jose se chystal v pravém kruhu pro vhazování zamířit do prázdné brány, jenže byl podražen a rozhodčí se vzápětí správně rozhodli pro technický gól. Asistence: Joe Pavelski a Tomáš Hertl.
58:01
Filip Forsberg se ocitl v blízkosti levé tyče po sražené střele Predators od modré čáry v obrovské šanci, jenže trefil pouze pravý beton Martina Jonese!
57:31
Pekka Rinne naskočil na střídačku a před vhazováním po pravici Martina Jonese zůstává brána Nashvillu Predators prázdná!
57:17
Paul Martin po krásné přihrávce Logana Coutura, který z pravého křídla přenesl hru doleva, v blízkosti kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, jeho rána ovšem zamířila pouze do hrudi Pekka Rinneho, který ji dokázal nadvakrát zastavit.
57:08
Tomáš Hertl z pravého křídla nahodil puk směrem na bránu, kde ho po pohodovém zákroku ukryl ve své lapačce Pekka Rinne.
56:53
Do konce utkání už nezbývá příliš mnoho času a Predators by měli vrhnout všechny své síly do útoku.
55:39
Martin Jones dokázal vyrážečkou vyrazit střelu Mattiase Ekholma, která mířila od modré čáry do levého horního rohu brány, a na opačné straně se vzápětí vytáhl také Pekka Rinne, jenž zasahoval proti prudké střele Brendena Dillona z levého kruhu pro vhazování.
55:17
Hra začíná v závěru utkání nabírat velké tempo a přelévá se ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké nebezpečné šance na jedné či druhé straně.
54:05
Martin Jones zastavil nahození Predators a po přerušení hry nás čeká v rychlém sledu další, tentokrát již poslední, komerční přestávka.
52:58
Colton Sissons se snažil z pravého kruhu pro vhazování střelou zápěstím zamířit k přední pravé tyči, jenže Brent Burns se do ní skvěle vrhl vleže a puk se od jeho těla odrazil nad horní tyč brány Martina Jonese a vzápětí skončil v ochranné síti.
52:21
San Jose během posledních minut přestalo hrát a jako by čekalo na to, s čím Nashville Predators přijde.
51:59
Ryan Ellis nahazoval puk z pravého křídla od modré čáry před bránu na teč, jeho nahození ale bylo zablokováno.
51:27
Sharks se ocitli pod velkým tlakem, a tak raději puk podél mantinelu, kde je box časoměřičů, vyhodili na zakázané uvolnění. Domácí sice nemohou střídat, z nejhoršího jsou ale venku.
50:56
Yannick Weber pálil na pravém křídle od mantinelu, jeho střela ale byla nepřesná a skončila na ochranném sklu.
49:40
Viktor Arvidsson z levého kruhu pro vhazování pálil prudkou střelou letící těsně nad ledem mezi betony Martina Jonese, brankář San Jose je ovšem dokázal i tentokrát včas sevřít a puk vyrazit!
49:05
Patrick Marleau se snažil v blízkosti brány dostat v obrovském závaru ke střele, ve své snaze ale neuspěl a Pekka Rinne nakonec zasahovat nemusel.
48:40
A další výtečný zákrok Martina Jonese, který šel včas k ledu a prudkou střelu Romana Josiho z vrcholu pravého kruhu pro vhazování betony vyrazil před sebe! Mike Fisher se vzápětí snažil dostat k dorážce, ve své snaze ale neuspěl.
48:34
P.K. Subban nahodil puk od modré čáry na vzdálenější pravou tyč, kde se pokoušel z blízkosti propálit Martina Jonese útočník Craig Smith, ani nadvakrát na něj ale vyzrát nedokázal!
47:44
Sharks se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění a reklamní přestávce se bude vhazovat před bránou Martina Jonese.
47:20
Tomáš Hertl odvedl v obraně dobou práci, když střelu Predators od modré čáry mezi kruhy pro vhazování srazil mimo.
46:48
Sharks vzápětí zahrozili střelou z levého kruhu pro vhazování, která mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ji ovšem levým betonem vykopl do bezpečí!
46:13
Chris Tierney dokázal za bránou vybojovat puk a na pravém křídle poté v blízkosti pravé tyče vypálil téměř z nulového úhlu, mezi tři tyče ale umístit svou střelu nedokázal.
45:26
Pekka Rinne dobře zasáhl proti střele Sharks od modré čáry a po přerušení hry se bude vhazovat po jeho levici.
45:15
Pekka Rinne v blízkosti levé tyče ukryl puk po nahození San Jose ve své lapačce a vzápětí ho rychle vyklepal, aby bekhendem rozehrál za svou bránu.
44:45
P.K. Subban vypálil z levého křídla na přední tyč, kde se puk po pravém betonu Martina Jonese svezl za bránu. Pěkný zákrok!
44:26
Joe Thornton zavezl puk do útočného pásma, ve kterém už se nacházeli jeho spoluhráči, a akci Sharks zastavilo postavení mimo hru, které bylo správně odpískáno.
43:58
Predators jsou v úvodu třetí třetiny zatím aktivnější, jenže se jim nedaří usměrnit puk mezi tři tyče. San Jose pochopitelně také vyráží směrem vpřed, jenže jeho akce pro změnu končí na nepřesných přihrávkách.
42:37
Pekka Rinne se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sharks podél hrazení a bekhendem rozehrál.
42:00
Nashville se pokusil dostat na rozdíl jedné branky třemi střelami od modré čáry, jenže ani jedna z nich na bránu nezamířila. O první dva nepřesné pokusy se postaral Ryan Ellis.
40:46
Predators dnes vyloženě nepropadají, jenže dva inkasované góly během sedmnácti sekund v úvodu druhé třetiny je poslaly do velmi nevýhodné situace.
40:15
V Kalifornii začala třetí třetina utkání mezi San Jose a Nashvillem, během které se Predators pokusí dotáhnout dvoubrankové manko.
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-17; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 56%-44%; Hity: 21-27; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné min.: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:29.
San Jose Sharks na svého soupeře pořádně vlétlo a v úvodu druhé třetiny v rozpětí pouhých 17 sekund vstřelilo dva slepené góly, když se v přesilové hře nejprve prosadil Joe Pavelski a ve vyrovnaném počtu hráčů poté Tommy Wingels. Pekka Rinneho v dalším průběhu zápasu zachránila dvakrát tyč a těsně před přestávkou se podařilo na straně Nashvillu snížit skvělou tečí Jamesovi Nealovi. Skóre po druhé třetině. San Jose Sharks 3 Nashville Predators 1.
40:00
39:18
Nashville právě vstřelil branku!
Ryan Josi od modré čáry vypálil tvrdě s příklepem a jeho střelu v blízkosti levé tyče skvěle tečoval pod horní tyč JAMES NEAL. Predators se prosazují v závěru druhé třetiny poté, co před pár okamžiky orazítkovali tyč, a snižují na 3:1. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.
39:10
Ryan Johanson nádherně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela orazítkovala břevno! Martin Jonas vůbec nic neviděl, zachránila ho ovšem tyč.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:54
Patrick Marleau krásnou diagonální přihrávkou hledal před bránou mezi dvěma protihráči najíždějícího Tomáše Hertla, jeho přihrávka však byla příliš prudká a Pekka Rinne puk přikryl lapačkou.
38:17
Sharks na pravém křídle vypálili od modré čáry a Pekka Rinne po vyjetí ze své brány dokázal puk nadvakrát zastavit.
37:34
Vyloučený Mattias Ekholm naskočil na led a využití přesilových her San Jose Sharks je padesáti procentní. První početní výhoda skončila gólem a druhá mohla také, jenže Pekka Rinneho zachránila tyč.
36:46
Tomáš Hertl se mohl pokusit v levém kruhu pro vhazování vypálit, jenže se rozhodl pro zpětnou bekhendovou přihrávku na Mikkela Bødkera. Škoda, že to teď český útočník nevzal na sebe.
35:50
Logan Couture vypálil z levého kruhu pro vhazování a puk se svezl po holi Pekka Rinneho do výšky a vzápětí do levé tyče, od níž se puk odrazil zpět do hry!
35:33
Mattias Ekholm v levém rohu obranného pásma Predators jasně přidržel za pravý rukáv dresu Chrise Tierneyho a Sharks mají k dispozici druhou přesilovou hru. Jen připomínáme, že tu první dokázali bleskově využít.
34:25
Roman Josi nahodil puk z pravého kruhu pro vhazování na bránu a na vzdálenější levé tyči ho mohl poslat do odkryté brány Mike Fisher, kapitán Predators ale v obrovské šanci selhal a puk se od levého betonu Martina Jonese odrazil mimo!
34:10
Predators opět dokázali dobře rozpohybovat puk v útočném pásmu, v levém kruhu pro vhazování o něj ale následně přišli.
33:16
Roman Josi z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde se ho pokoušel tečovat James Neal, ve své snaze ale neuspěl a kotouč skončil ve výstroji Martina Jonese.
32:55
Ryan Ellis byl v rohu ledové plochy nedovoleně atakován Melkerem Karlssonem a také Nashville si vyzkouší v průběhu druhé třetiny první přesilovou hru.
31:49
James Neal se zázračným způsobem dokázal mezi trojicí hráčů San Jose Sharks, kteří měli obrovské problémy s uklizením puku do bezpečí, dostat do zakončení! V blízkosti pravé tyče ale trefil pouze levé rameno skvělého Martina Jonese.
31:05
Pekka Rinne chtěl rozehrát, jenže v blízkosti své brány puk promáchl! Potrestat jeho chybu mohl střelou z nulového úhlu Joonas Donskoi, jeho pokus po ledě se ale od přední levé tyče odrazil zpět do hry.
30:27
Viktor Arvidsson zůstal ležet před bránou Martina Jonese a vypadá to, že schytal nepříjemný úder do obličeje. Hra byla přerušena a na led okamžitě přiběhl lékař.
29:58
P.K. Subban se dostal na vrcholu kruhu pro vhazování ke střele, kterou zablokoval skvěle hrající kapitán San Jose Joe Pavelski.
29:29
Mikkel Bødker na pravém křídle naháněl Mattiase Ekholma, ten ale bekhendem o mantinel za bránou dokázal přesně rozehrát.
28:58
Ryan Johansen byl na levém křídle v blízkosti střídaček v útočném pásmu příliš rychle a akci Predators zastavilo postavení mimo hru, po kterém se vhazovalo v neutrální zóně.
28:18
Kevin Fiala v blízkosti pravé tyče vypálil pohotově z otočky, jenže pouze do náruče Martina Jonese, po jehož zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
27:22
Joel Ward na útočné modré čáře ukradl puk Predators, jenže jeho následná přihrávka z pravého křídla byla zablokována. Sharks se do svého soupeře pořádně zakousli a vedou 3:0.
25:51
P.K. Subban dostal na pravém křídle krásnou přihrávku do jízdy od Jamese Neala a snažil se zamířit ke vzdálenější levé tyči, jeho následná střela letící těsně nad ledem ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče.
25:00
Pekka Rinne během pouhých sedmnácti sekund inkasoval dva góly, Marek Mazanec ale zatím zůstává na střídačce.
23:04
David Schlemko nahodil puk z pravého kruhu pro vhazování na bránu a po šťastném odrazu puku od brusle Micheala Haleyho se z dorážky prosadil TOMMY WINGELS, který v blízkosti levé tyče zamířil bekhendem nad padajícího Pekka Rinneho. Asistence: Micheal Haley a David Schlemko.
22:47
Brent Burns tvrdě vypálil od modré čáry a po odrazu puku od mantinelu za bránou se v blízkosti pravé tyče prosadil z téměř nulového úhlu JOE PAVELSKI, který nahodil puk před bránu a o klečícího Pekka Rinneho ho dopravil do brány. Kapitán San Jose vstřelil letos v přesilové hře svůj čtvrtý gól a San Jose vede 2:0!
22:41
Yannick Weber v levém rohu obranného pásma zezadu krosčekoval Chrise Tierneyho a San Jose si zahraje první přesilovou hru dnešního zápasu.
21:41
Pekka Rinne předvedl několik skvělých zákroků a na opačné straně vzápětí mohl udeřit v levém kruhu pro vhazování po samostatném úniku Craig Smith, jenže jeho následná střela zamířila vedle lapačky Martina Jonese vedle vzdálenější pravé tyče!
20:01
Jedeme dál! V SAP Center právě dopadl puk na ledovou plochu a vstupujeme do prostřední části utkání, které bylo během první třetiny velice zajímavé a po obrovském množství šancí nakonec padl jeden gól, o který se postaral dorážející Joonas Donskoi.
20:01
Statistiky první třetiny: Střely na bránu: 10-8; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 14-19; Přesilové hry: 0-0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně ve 4:32.
Úvodní část v SAP Center nabídla z obou stran nádherný hokej blížící se tempu z playoff. Oba dva týmy se dostaly k několika střelám a jednou orazítkovaly tyč, na straně Sharks v závěru první třetiny Brenden Dillon, zatímco na straně Predators naopak v úvodu utkání Filip Forsberg. Spousta střel také mířila mimo, jeden gól ale nakonec padl, když se necelých pět minut před přestávkou prosadil Joonas Donskoi, který dokázal puk doslova propasírovat za záda jinak bezchybného Pekka Rinneho. Skóre po první třetině. San Jose Sharks 1 Nashville Predators 0.
20:00
19:42
Martin Jones v blízkosti levé tyče zastavil nahozený puk Predators a Brenden Dillon se tam vzápětí pustil do Coltona Sissonse, aby si sjednal před vlastní bránou pořádek.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:08
Chris Tierney se během pár sekund před bránou ocitl ve dvou obrovských šancích, jeho první střelu mířící po ledě k levé tyči dokázal Pekka Rinne vyrazit pravým betonem, zatímco ve druhém případě ho musela zachránit levá tyč, od níž se puk odrazil ven!
17:09
Filip Forsberg se pokusil v blízkosti levé tyče zaskočit Martina Jonese střelou zápěstím z ostrého úhlu, jeho pokus ale rozvlnil pouze boční síť a následnou akci Predators přerušila přihrávka rukou.
16:57
Po pouhých sedmi sekundách byla hra přerušena znovu, protože Sharks se nepodařilo rozehrát a puk vyhodili podél střídaček na zakázané uvolnění.
16:50
Predators rychle otočili hru a pokusili se odpovědět střelou od modré čáry, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a po zákroku Martina Jonese následuje krátká reklamní přestávka.
15:28
Logan Couture jako rytíř u pravé tyče šermoval s hokejkou, puk se ale nakonec podařilo do brány dopravit JOONASOVI DONSKOIVI! Pekka Rinne dělal co mohl, aby obrovský závar před jeho bránou gólem neskončil, proti dvojici hladových Sharks byl ale bezmocný. Asistence: Logan Couture a Paul Martin.
14:01
Mikkel Bødker krásně vybruslil zpoza brány a na pravém křídle se pokusil zaskočit Pekka Rinneho prudkou střelou z ostrého úhlu, kterou nepříjemně tečoval bruslí jeden z hráčů Predators a puk mířil přesně k bližší pravé tyči, brankář Nashvillu tam ale skvěle vystrčil svůj levý beton a předvedl skvělý zákrok!
13:21
Roman Josi na pravém křídle nabral dobrou rychlost a po přikrytí puku před jedním z hráčů San Jose ho bekhendem nahrnul na bránu Martina Jonese, Martin Jones byl ale pozorný a jeho pokus letící po ledě vyrazil do rohu ledové plochy.
13:12
Nashville Predators tentokrát uspěchal rozehrávku a puk přes všechny čáry zamířil po nepřesné přihrávce na zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat po levici Pekka Rinneho.
12:13
Colin Wilson vypálil na opačné straně ledové plochy z levého kruhu pro vhazování, Martin Jones by ale připraven a jeho prudkou střelu s příklepem ukryl ve svém náručí.
11:54
James Neal se ocital v blízkosti pravé tyče ve skvělé šanci, jenže puk promáchl a Martin Jones ho vzápětí dokázal holí vyrazit do rohu ledové plochy!
11:16
Ačkoliv se oba soupeři prezentují velice fyzicky náročným stylem hry, ani jednou se zatím nevylučovalo, i když možná právě přesilová hra je faktorem, který by pomohl prolomit současné bezbrankové skóre.
10:36
Craig Smith vypálil od modré čáry s příklepem, jeho následnou tvrdou střelu ale dokázal vyrazit pozorný Martin Jones, který měl skvělý výhled a jeho pokus dobře viděl.
9:07
Tommy Wingels dobře dohrál P.K. Subbana a vzápětí si u mantinelu Justin Braun počíhal na Matta Irwina, který byl dnes povolán do sestavy Nashvillu Predators.
7:59
Oba týmy se prezentují v úvodu zápasu velice ofenzivním hokejem a nic si nedarují. Kromě spousty střel sledujeme také spoustu osobních soubojů a tvrdých hitů.
6:32
Filip Forsberg krásně vypálil a Martin Jones už byl překonaný, střelu hostujícího útočníka ale zastavila tyč, od níž se puk odrazil mimo! To byla bezesporu největší šance utkání.
5:20
Yannick Weber a Viktor Arvidsson se během jedenácti sekund dostali ke dvěma nebezpečným střelám, jenže oba dva pálili mimo a Martin Jones se za jejich střelami pouze ohlížel!
4:51
Logan Couture u mantinelu sice tvrdě, ale čistě, dohrál Ryana Ellise a vysloužil si potlesk fanoušků v SAP Center.
3:02
Brenden Dillon pálil z pravého křídla, jenže Pekka Rinneho zaměstnat nedokázal. Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se již několikrát dostaly do zakončení, zatím ovšem pálí hodně nepřesně.
2:37
Na opačné ledové plochy vzápětí odpověděl na nebezpečný pokus Sharks útočník Craig Smith, taktéž jeho střelecký pokus se ale mezi tři tyče nevešel.
1:17
V SAP Center začalo utkání mezi San Jose Shakrs a Nashvillem Predatord a domácí do něj vstoupili pořádně zostra. Patrick Marleau nebezpečně pálil z kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila nad.
00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Bødker, J. Thornton, Pavelski (C) – Donskoi, Couture, J. Ward – Marleau, Hertl, M. Karlsson – Haley, Tierney, Wingels.

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Ekholm, P. K. Subban, Josi, Ellis, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Fiala – C. Wilson, Fisher (C), C. Smith – Järnkrok, Sissons, Watson.

Rozhodčí: Brad Meier, Trevor Hanson. Čároví: Shandor Alphonso, Brian Mach.

Nashville Predators

Nashville Predators vyhrál pouze jedno z posledních šesti utkání a paradoxem je, že jediné vítězství zaznamenal po výhře 5:1 nad úřadujícím držitelem Stanley Cupu Pittsburghem Penguins. Hosty může povzbudit fakt, že během posledních osmi zápasů základní části NHL proti San Jose vyhráli hned šest utkání, určitě ale neradi vzpomínají na čtvrtfinále Stanley Cupu, ve kterém musel rozhodnout sedmý zápas a Nashville v něm padl jednoznačně 5:0. Přitom celkově byla série velice vyrovnaná a dramatická.
San Jose Sharks

San Jose se v letošní sezóně v SAP Center velmi daří, když vyhrálo všechny tři úvodní domácí zápasy, a stoprocentní bilanci se pokusí prodloužit proti Nashvillu Predators. Sharks doma postupně porazili Los Angeles Kings, Anaheim a naposledy po prodloužení Columbus. V sestavě týmu z Kalifornie by neměl chybět český útočník Tomáš Hertl, který se představí ve třetí formaci po boku Patricka Marleaua a Melkera Karlssona.
NHL přichystalo fanouškům další reprízu některého ze zápasů playoff. V noci ze soboty na neděli San Jose přivítá v domácím SAP Center hosty z Nashvillu, se kterými se sedmkrát střetlo ve čtvrtfinále Stanley Cupu a v rozhodujícím zápase Predators smetlo na domácím ledě vysoko 5:0. Nyní nastal čas na revanš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.