Ondřej Pavelec – 24 zásahů, ÚS(%): 88,9 %

Střely na branku: St. Louis – 27, Winnipeg – 24
Trestné minuty: St. Louis – 4, Winnipeg – 4
Vyhraná vhazování (%): St. Louis – 46%, Winnipeg – 54%
Zblokované střely: St. Louis – 12, Winnipeg – 10
Hity: St. Louis – 28, Winnipeg – 19
Hvězdy zápasu:

1. Mark Scheifele (1+2), 2. Alex Pietrangelo (1+2), 3. Nikolaj Ehlers (1+0)
Je za námi na branky bohaté utkání mezi celky centrální divize. Hostujícím Jets se podařilo opět porazit Bluesmany, kteří znovu inkasovali 5 branek! Za hosty skórovali Scheifele, Laine, Ehlers, Trouba, Wheeler, za domácí pak Steen, Tarasenko, Pietrangelo. Winnipeg tak zaostává za St. Louis už jen o pouhý bod.
59:57
Winnipeg právě vstřelil branku! Allen zůstal na střídačce a opuštěnou branku trefuje kapitán hostů BLAKE WHEELER. Asistence: Mark Scheifele.
59:53
Domácí mají ještě necelých 7 vteřin šanci vyrovnat. Vhazuje se však ve středním pásmu.
59:47
St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí se dostávají na dostřel. Prudká rána Shatenkirka od modré a ALEX PIETRANGELO je tím, kterému se podařilo překonat Ondřeje Pavelce, který se nestihl proti jeho střele přesunout. Asistence: Kevin Shatenkirk, Vladimir Tarasenko.
59:25
Allen startuje na střídačku, domácí to zkouší opět v šesti!
58:59
Icing domácích, Allen se vrací zpět do branky.
58:40
Nyní už to zkouší domácí bez brankáře!
58:04
Co vymyslí lodivod Bluesmanů Ken Hitchkok? Allen zatím zůstává v brance.
58:04
Oddechový čas pro domácí.
57:18
Pietrangelo se dostal do útočného pásma jen na chvíli, Blues přišli o puk, zaútočit mohou hosté.
54:10
Jets dobře brání střední pásmo, Blues se jen těžko dostávají přes modrou čáru do útočného pásma.
53:57
Scheifele se dostával do slibné příležitosti, Allen však svůj tým podržel!
52:10
Prudká rána Parayka zblokována Lainem.
52:01
Lehtera vyhrál vhazování ve středním pásmu, Blues nahazují kotouč do útočného pásma.
52:00
Domácí zastavuje ofsajd.
51:41
Hosté jsou na dobré cestě, aby porazili rivala z centrální divize. Do konce utkání zbývá něco málo přes 8 minut.
51:41
Fabbriho střela skončilo v rukavici Pavelce. Ten hru přerušuje a následuje komerční přestávka.
48:39
Trouba zastavil útok domácích a Jets tak mohou zaútočit.
46:57
Fabbriho dělovka minula Pavelcovu bránu!
45:21
Nyní musel zasahovat Allen proti Troubovi.
44:59
Tarasenko a jeho už šestá střela v utkání. Pavelec se odkázal přesunout.
43:33
Winnipeg právě vstřelil branku! Jets znovu vedou o dvě branky. Díky vyhranému vhazování si dokázali vytvořit tlak, na jehož konci se prosazuje JACOB TROUBA. Asistence: Blake Wheeler, Andrew Copp.
43:14
Hosté znovu vyhráli vhazování a jsou v útočném pásmu.
43:04
Vhazuje se po pravici Allena.
42:15
Byfuglien napřáhl ke střele od modré, Allen musel zasahovat.
41:48
Střela Enstroma byla zblokována Steenem.
40:01
Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: St. Louis – 20, Winnipeg – 14
Vyhraná vhazování (%): St. Louis – 41%, Winnipeg – 59%
Zblokované střely: St. Louis – 8, Winnipeg – 6
Hity: St. Louis – 22, Winnipeg – 15
Máme za sebou i 2. třetinu utkání mezi Blues a Jets. V této třetině jsme viděli 3 branky, dvě na straně hostů a jednu na straně domácích Blues. Postupně se prosadili Laine, Ehlers a Tarasenko. Poslední jmenovaný dostal domácí na dostřel jedné branky. Čeká nás tak velmi zajímavá 3. třetina!
40:00
39:08
St. Louis právě vstřelilo branku! domácí se dočkali snížení na rozdíl jedné branky. VLADIMIR TARASENKO si narazil kotouč se Schwartzem a zamířil přesně. Asistence: Jaden Schwartz, Alex Pietrangelo.
38:35
Copp se snažil protlačit do útočného pásma, byl však zastaven obranou domácích.
37:32
Enstrom nahodil kotouč za Allenovu bránu.
37:18
Dobrá akce Blues, Shattenkirk hledal Barbaševa. Brankář hostů přikryl puk pod rukavici.
36:25
Tyč zvoní také za zády Allena!
35:28
Skvělá akce Tarasenka, ale Pavelec ho znovu vychytal!
35:14
Domácí se usadili v útočném pásmu.
34:45
Wheeler ztratil kotouč zaútočit tak mohou domácí, konkrétně Jakupov.
34:26
Nyní se musel mít Allen na pozoru, vše však s pomoci obránců zvládl.
32:52
Mohlo to být 4:1 pro hosty, proti byl však útočník domácích Fabbri, který dokázal zaskočit za Allena a zabránit tak jisté brance!
31:38
Zpět do akce, Armia vyzkoušel Allena, ten byl připraven.
31:24
Ve Scottrade Center je na řadě komerční přestávka.
30:00
Polovina řádné hrací doby za námi, hosté nyní přečkali přesilovou hru domácích a zatím vedou 3:1.
29:42
29:15
Za Pavelcem zazvonila tyč po střele Pietrangela!
28:50
Trouba vyhazuje, domácí tak musí opět začít od Allena.
28:15
Domácím se zatím nepodařilo usadit v útočném pásmu.
27:42
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. – příliš mnoho hráčů).
27:20
Hosté teď pořádně zatopili domácím.
27:15
Laine našel Byfugliena a ten v obrovské šanci netrefil!
25:53
Winnipeg právě vstřelil branku! Netrvalo dlouho a přesilová hra je využita. Bryan Little vyhrál vhazování, k puku se dostal NIKOLAJ EHLERS a svou osmou brankou sezony zvyšuje vedení hostů na 3:1. Asistence: Bryan Little.
25:46
Je tu první přesilová hra utkání.
25:46
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Paul Stastny – 2 min., podražení).
25:11
Blues kombinují v útočném pásmu, hosté se musí mít na pozoru.
24:48
Střela Fabbriho, Pavelec vyrazil mimo.
23:25
Se střelou Trouby neměl Allen výraznější problém.
22:20
Tarasenko vyzkoušel Pavelce, ten byl opět připraven.
22:04
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po pravici Pavelce.
21:50
Parayko nahodil puk za branku Pavelce a domácí se drží v útočném pásmu.
21:27
Vhazování po levici Allena.
20:22
Winnipeg právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení. Dobrý forčeking Morrisseya, k puku se dostal Scheifele a skvěle našel PATRIKA LAINEHO, který překonává Jaka Allena. Asistence: Mark Scheifele, Josh Morrissey.
20:01
Hráči zpět na ledové ploše, 2. třetina může začít.
Nakonec došlo k opravě střelce 1. branky Blues. Autorem je Alexander Steen, asistence pro Pietrangela a Stastneho.
Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: St. Louis – 5, Winnipeg – 8
Trestné minuty: St. Louis – 2, Winnipeg – 2
Vyhraná vhazování (%): St. Louis – 47%, Winnipeg – 53%
Zblokované střely: St. Louis – 4, Winnipeg – 4
Hity: St. Louis – 12, Winnipeg – 7
První třetina přinesla dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve se dostali do vedení domácí, a to ve 4. minutě zásluhou Paula Stastneho. Hostům se však povedlo srovnat v poslední minutě 1. třetiny při akci 2 na 1, kterou zakončil Mark Scheifele. Nyní nás čeká 15ti minutová přestávka.
20:00
19:55
V posledních vteřinách 1. třetiny se dostali do situace 2 na 1 také domácí, Tarasenko však Pavelce nepřekonal!
19:29
Winnipeg právě vstřelil branku! A máme vyrovnáno! Situaci 2 na 1 vyřešili hosté výtečně. Ujíždějící Blake Wheeler našel MARKA SCHEIFELEHO a ten překonal Jaka Allena. Asistence: Blake Wheeler, Tobias Enstrom.
19:03
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jori Lehterä – 2 min., podražení).
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Bryan Little – 2 min., sekání).
19:03
18:14
Wheeler vyzkoušel Allenovu pozornost.
17:43
Tvrdý hit Taneva na Gunnarsona.
17:03
Fabbri nabil Jakupovovi, ten minul Pavelcovu klec.
16:26
Střela Morrisseya zblokoval Lehtera. Allen tak zasahovat nemusel.
15:13
Ofsajd Winnipegu, a řadě druhá komerční přestávka 1. třetiny.
14:42
Tarasenko střílí, Pavelec připraven!
13:55
Ofsajd domácích.
13:27
Schwartz se pokusil o střelu, Pavelce však neohrozil, střela zblokována Troubou.
10:56
Allen nyní musel zasáhnout po střelách Enstroma a Byfugliena.
10:03
Winnipeg vyhrál buly ve svém obranném pásmu a může tak vyvést puk ze své obranné třetiny.
10:02
Na střely jsou zatím aktivnější hosté, ve vedení zápasu jsou však Blues zásluhou Paula Stastneho.
10:02
Následuje komerční přestávka.
10:02
Lehtera mohl zvýšit vedení domácích, Pavelec však vytáhl dobrý zákrok a podržel hosty!
08:07
Morrissey v dobré příležitosti minul Allenovu bránu!
07:26
Střela Fabbriho, Pavelec připraven.
06:02
Pietrangelo u puku, Blues zakládají útok ze svého obranného pásma.
05:32
Byfuglien vyzkoušel pozornost Allena, ten by však na svém místě.
03:37
St. Louis právě vstřelilo branku! A je tu úvodní branka dnešního utkání. Střela Alexandra Steena byla tečována PAULEM STASTNYM. Ten se prosazuje potřinácté v sezoně a Blues se dostávají do vedení! Asistence: Alexander Steen, Alex Pietrangelo.
03:30
Blues kombinují v útočném pásmu.
01:49
Střela Petana nad Allenovi bránu.
00:01
Ve Scottrade Center právě dozněly obě hymny a vše je připraveno na úvodní buly.
Zahajovací pětky:

St. Louis Blues

Allen – Edmundson/Pietrangelo – Steen/Stastny/Perron

Winnipeg Jets

Pavelec – Morrissey/Byfuglien – Copp/Scheifele/Wheeler
Boj o play-off v západní konferenci je nesmírně vyrovnaný! Oba aktéry dnešního utkání dělí pouhé 3 body. Čeká nás tak velmi důležité utkání pro oba celky.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Steen, Stastny (A), Perron – Schwartz, Lehterä, Tarasenko (A) – Fabbri, Berglund, Reaves – Upshall, Barbašev, Jakupov.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Morrissey, Byfuglien (A), Enström, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Little, Laine – Copp, Scheifele (A), Wheeler (C) – Matthias, Lowry, Armia – B. Tanev, Petan, Thorburn.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Tim Peel, Ryan Galloway, Mark Shewchyk.

Vzájemné zápasy:

Oba celky se v této sezoně utkaly dvakrát. V obou případech byli úspěšní Jets. Uspějí i v tomto střetnutí?

21. 1. 2017 Winnipeg Jets – St. Louis Blues 5:3
3. 12. 2016 St. Louis Blues – Winnipeg Jets 2:3 (pp.)
Winnipeg Jets (23-25-4) 50 bodů

Tryskáče z Winnipegu najdeme s 50 body na 12. místě západní konference. Jets v této sezoně sráží především špatná obrana. Celek z kanadského města inkasoval 160 branek a v této statistice se řadí na samé dno soutěže. Ve hře v oslabení jsou Jets čtvrtí nejhorší s 76,9%. Tryskáči mají však ve svém poli Patrika Laineho, který stihl po zranění odehrát 2 utkání s bilancí 1+2. Prosadí se bodově i dnes?

St. Louis Blues (24-20-5) 53 bodů

Tým ze St. Louis se nachází s 53 body na 7. místě západní konference. V posledních zápasech je však trápí defenziva. Z posledních pěti duelů totiž obrana Blues inkasovala 5 a více branek ve čtyrech případech. Mohou se však opřít o přesilovku, která je sedmá nejlepší s 22,2% v celé NHL. Rovněž třeba vyzdvihnout hru v oslabení. Za domácí celek by měl v brance nastoupit Jake Allen.

18. 1. St. Louis Blues – Ottawa Senators 4:6
Zdravím všechny příznivce nejlepší hokejové soutěže na světě! Ta se po čtyřdenní odmlce, která byla zaviněná víkendem All Star Game, rozjede do plných obrátek. V noci z úterý na středu bude k vidění 14 zápasů, v akci tak bude hned 28 týmů. My budeme sledovat zápas dvou celků z Centrální divize, St. Louis Blues přivítají na svém ledě Winnipeg Jets. Přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.