Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:33
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:20
Petr Mrázek (DET) 35 minut, 12 zákroků, 3 góly, 80,0%
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Drouin (TBL) 1+1
2. Brayden Point (TBL) 1+1
3. Brian Boyle (TBL) 1+0
Tampa ve třetí třetině šetřila síly a na hře to bylo znát. Detroit toho využil až v samostném závěru, kdy se dokázal prosadit Mantha. Lightning však svého divizního soupeře porazili v poklidu 4:1.

Střely na branku: 31 – 27.
59:49
Detroit právě vstřelil branku!
Hokejisté Detroitu se nakonec čestného gólu dočkali. Jensen trefil z pravého kruhu tyčku, kotouč se ale odrazil před branku, tam byl připravený ANTHONY MANTHA a ten uklidil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Nick Jensen a Henrik Zetterberg.
59:22
Na ledové ploše se v samém závěru začíná přiostřovat, čeká nás ještě nějaká bitka?
58:13
Athanasiou vypálil šikovně přes hráče, ale jeho rána branku přeletěla.
57:18
Larkin se pokoušel prosadit přes dva obránce, ale kotouč mu utekl do rohu.
55:50
Kotouč skončil po různých odrazech na střídačce Tampy. Hra je přerušena.
54:20
Mantha našel na pravém kruhu volného Zetterberga, ale tomu při zakončení přeskočil kotouč hůl.
53:30
Detroit se pokouší vstřelit alespoň čestnou branku, ale zatím mu není přáno. Domácí hrají ve velmi úsporném módu.
52:00
Za brankou Tampy vznikla menší potyčka. Vylučovat se podle všeho ale nebude.
50:43
Nyquist našel na modré čáře Kronwalla, který pohotově vypálil. Brankář Tampy si připsal další úspěšný zákrok.
49:39
Athanasiou získal na útočné modré čáře kotouč a vystřelil. Vasilevskij byl pozorný a pokus mladého útočníka zastavil betonem.
47:30
Hokejisté Detroitu vypadají rezignovaně. Dneska se již žádné drama konat nebude.
46:23
Strålman si sjel před Mrázka a vypálil po ledě, český brankář si i nyní poradil.
45:37
Po krásné kombinaci střílel z mezikruží Johnson, ale Mrázek parádním zákrokem betonem zabránil brance.
44:11
43:29
Tampa se nadále pohybuje v útočném pásmu, ale hosté hrají pozorně.
42:37
Drouin se pokoušel prosadit střelou přes obránce, ale ta byla sražena mimo branku.
42:01
Detroit se zatím úspěšně brání. Tampě se nedaří přidat pátou branku. Je však znatelné, že domácí nehrají zcela naplno.
40:56
Mrázek dokázal podržet nahozený kotouč, hra je přerušena.
40:35
Domácí se usadili v útočném pásmu a vymýšlí způsob, jak dostat kotouč do branky.
40:11
Tampa si na začátku třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Za vysokou hůl je na čtyři minuty vyloučen Miller.
40:01
Hokejisté Detroitu jsou zcela jistě rádi, že druhá třetina je u konce. Tampa ji výsledkově naprosto ovládla a vede po ní jednoznačně 4:0. V posledním dějství se bude duel pravděpodobně pouze dohrávat.

Střely na branku: 24 – 19.
40:00
39:27
Tampa právě vstřelila branku!
"Nedáš, dostaneš!" Nielsen měl dvě obrovské šance, ovšem je nedokázal proměnit a vznikl z toho protiútok Tampy, který po přihrávce Killorna bezpečně proměnil VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Asistence: Alex Killorn a Brayden Point.
38:36
Zetterberg se prodral mezi obránci a vystřelil. Vasilevskij jeho pokus zastavuje tělem.
37:04
Hokejisté Tampy využívají přesilovou hru a dostávají se do tříbrankového vedení. BRAYDEN POINT se dostal k dorážce střely Johnsona a z úhlu prostřelil Mrázka. Asistence: Tyler Johnson a Victor Hedman.
36:14
Miller se provinil sekáním a Detroit bude hrát ve čtyřech. Podaří se Tampě navýšit vedení?
35:21
35:11
Přesilové hry v podání Detroitu jsou jeden velký zmar. Tampa se v nich brání zcela bez sebemenšího problému.
34:28
Bude se vylučovat na obou stranách zároveň. Ouellet sice fauloval Filppulu, ten však pádu hodně přidal a je vyloučen za nafilmovaný pád.
34:28
34:00
Sproulova střela skončila na výstroji Vasilevského. Tampa již hraje ve čtyřech.
33:39
Nyquist přihrával před branku, ale tento pas byl sražen.
33:21
I Red Wings si zahrají přesilovou hru pět na tři. Za nedovolené bránění je vyloučen Hedman.
32:40
Detroitu se ani v této přesilové hře nedaří usadit v útočném pásmu, Tampa má hru zcela pod kontrolou.
32:00
Šustr hrál se zlomenou hokejkou a je vyloučen na dvě minuty.
31:30
Point při přečíslení vystřelil z levého kruhu a trefil tyčku. Tampa byla blízko třetí brance.
30:45
Detroit se dopouští postavení mimo hru, když Kronwall nedokázal udržet útočné pásmo.
29:34
29:10
Domácí nadále pokračují v přesilové hře. Nikam se však bezhlavě neženou.
27:41
Tampa nabídnutou šanci okamžitě využívá. JONATHAN DROUIN si vybruslil po pravém kruhu do středu a přesnou střelou k tyčce překonal Mrázka. Asistence: Alex Killorn a Tyler Johnson.
27:34
Glendening se v útočném pásmu provinil zbytečným hákováním, Tampa si zahraje přesilovou hru pět na tři.
27:07
Za podražení je vyloučen Ouellet a Tampa si zahraje přesilovou hru.
27:03
Drouin se po parádní individuální akci dostal před Mrázka, kterého střelou po ledě nepřekonal.
25:39
Střídání v týmu Detroit Red Wings: ze hřiště odchází Jimmy Howard, přichází Petr Mrázek.
25:39
Brankář Detroitu se však při zákroku zranil a do branky bude muset jít Mrázek. Oba týmy tedy mají své jedničky pro tento duel ze hry venku.
25:39
Condra se v brankovišti dostal k odraženému kotouči, ale z velké blízkosti pravděpodobně kotouč do branky neprotlačil. Howard puk zalehl před brankovou čárou.
24:05
Namestnikov našel na modré čáře volného Šustra, který se pohotově opřel do kotouče a zaměstnal Howarda.
23:26
23:08
Švédský obránce se dostal k další střele, tentokrát ale nedokázal trefit branku.
22:40
Kronwall vypálil tvrdě z pravého kruhu a Vasilevskij musel zasahovat.
22:22
Až nyní se Detroitu podařilo usadit v útočném pásmu.
21:26
Filppula se v útočném pásmu dopustil podražení a hosté si zahrají další přesilovou hru.
20:57
Nepřesnou přihrávku Ericssona vystihl Hedman, ale při zakončení podklouzl.
20:01
Hokejisté Tampy se v první třetině ujali jednobrankového vedení, když se v osmé minutě šikovnou tečí prosadil Boyle. Domácí byli v první třetině lepším týmem a jejich vedení je zasloužené. Detroit měl k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v jedné se výrazněji prosadit nedokázal.

Střely na branku: 13 – 7.
20:00
19:59
Howard si v poslední sekundě prvního dějství připsal ještě zákrok, když byl nucen zastavit nahození Hedmana.
19:08
18:55
Zetterberg našel mezi kruhy volného Larkina, jehož střela až k brance neprošla. Posléze ani dorážka Manthy v brance neskončila.
18:00
Detroitu se ani v této přesilové hře nedaří. Tampa navíc hrozí z rychlých protiútoků.
17:08
Diváci v Tampě viděli bitku! Do té se zapojili Brown a Athanasiou. Domácí útočník dostal navíc dvouminutový trest za hrubost.
17:08
16:43
15:45
Detroitu se nedaří usadit v útočném pásmu, Tampa hru ve čtyřech zvládá.
15:05
Nyquist si sjel na levý kruh, obdržel přihrávku a vypálil. Vasilevskij se včas přesunul a zasáhl.
14:43
Killorn udeřil Otta holí do obličeje a přesilovou hru si nyní zahrají hokejisté Detroitu. Podaří se jim vyrovnat?
14:31
Rudá křídla posílají kotouč na zakázané uvolnění. Hostující družina přečkala těžké chvíle.
14:14
14:00
Hosté nemohou vyhodit kotouč ze svého pásma, tohle je ze strany Tampy výborná přesilová hra.
13:38
Drouin našel před brankovištěm Boylea, který nadvakrát Howarda nepřekonal. Parádní práce brankáře Detroitu.
13:00
Tampa se již usadila v útočném pásmu a mačká svého soupeře.
12:14
Bishop se nejspíše zranil a do branky míří Vasilevskij.
12:14
Tampa si zahraje přesilovou hru. Ericsson se dopustil podražení.
10:50
Rychlá akce a mohlo být vyrovnáno! Sproulova střela z pravé strany Bishopovi vypadla, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal.
10:31
Red Wings jsou nadále pod tlakem a nemohou se dostat zpátky do tempa.
09:31
Tampa od vstřelení branky kontroluje hru, hosté se naopak nedokáží udržet u kotouče.
08:03
Killorn šikovně tečoval střelu od modré čáry a Howard musel ukázat svůj reflex. Tentokrát puk do branky nepustil.
07:02
Domácí se ujímají vedení. Střelu Strålmana od modré čáry tečoval výtečně BRIAN BOYLE a Howard nedokázal zareagovat. Asistence: Anton Strålman a Jonathan Drouin.
05:40
Strålman nahodil kotouč na Howarda, který jej vyrazil betonem. Hra pokračuje.
05:04
Tampa zavřela hostující pětici před brankou Howarda, ale do výraznější šance se nedostala.
04:29
Nepřesné založení útoku ze strany Red Wings končí zakázaným uvolněním.
04:00
Ott odvedl v útočné třetině výbornou práci, když nejprve vybojoval puk a poté našel před brankovištěm Millera. Ten z ideální pozice nedokázal zakončit.
03:22
Tatar je v úvodu utkání velmi aktivní. Slovenský útočník přejel modrou čáru, vystřelil přes hráče a puk skončil v ochranné síti.
02:31
Ouellet zachytil puk na modré čáře a pokusil se vystřelit. Tento záměr mu ale ideálně nevyšel.
01:35
Drouin se prohnal do útočného pásma a zkusil to zápěstím. Howard tvrdou ránu vyrazil.
01:16
Další útočná akce Detroitu končí postavením mimo hru. Hosté začali tento duel aktivně.
00:50
Mantha vybojoval v rohu kluziště kotouč, našel na levém kruhu volného Tatara, který okamžitě vypálil. Kotouč ovšem přeletěl břevno.
00:25
Brown se pokoušel od pravého mantinelu zaměstnat Howarda, ale jeho nahození nebylo přesné.
00:01
Utkání začne tradičně o pár minut později.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman (A), Šustr, Garrison, Strålman (A), Koekkoek, Nestěrov – Boyle, T. Johnson, Drouin – Killorn, Filppula, Naměstnikov – Condra, Paquette, Conacher – Richard, Point, J.T. Brown.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Sproul, Ericsson, Ouellet, Kronwall (A), Jensen – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – D. Larkin, Sheahan, Glendening – Ott, Athanasiou, D. Miller.

Rozhodčí: St. Laurent, St. Pierre – Gibbs, Pancich.
Oba celky se v letošní sezóně již dvakrát potkaly a pokaždé z toho bylo vítězství Tampy. V domácí aréně vyhrála 6:4 a v Joe Louis Aréně 4:3. Red Wings tedy mají o motivaci postaráno.
Přeji krásnou hokejovou noc. Tampa Bay ve své aréně přivítá hokejisty Detroitu a my se můžeme těšit na další zajímavý duel mezi těmito dvěma celky. Kdo se bude radovat z vítězství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.