2. Frederik Andersen (TOR) 33 zák., 1 gól, 97,1%
3. Josh Leivo (TOR) 1+2
Československá stopa v utkání:
Roman Polák(TOR ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 19:09
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně jednoznačně. Byli lepší od první do poslední minuty. Klíčová byla třetí třetina, v níž Toronto nedopustilo žádné komplikace, naopak přidalo čtyři branky, a tak slaví výhru.
59:30
Už se pravděpodobně nic nestane.
59:00
Poslední minuta hry.
58:28
Domácí brankář nyní musel zasahovat proti střele hostujícího hráče. Frederik Andersen si dokázal poradit.
57:50
Zápas se dohrává z povinnosti.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
55:40
Toronto právě vstřelilo branku!
Sledujeme, kterak se obrana Islanders v prach a popel proměnila. Další inkasovaný gól. Po zajímavé kombinaci se ke střele dostal MATT HUNWICK a jeho rána končí za brankovou čárou. Jean-François Bérubé nedokázal zareagovat. Asistence: Josh Leivo a Ben Smith.
55:01
Dostáváme se do finální části třetí třetiny, která je rozhodnutá. Maple Leafs tento duel vyhrají.
54:44
Auston Matthews se znovu probojoval do střelecké pozice, tentokrát však recept na brankáře nenalezl. Mladý hráč Toronta chce evidentně vstřelit hattrick, u dvou vstřelených branek dnes končit nechce.
52:01
Domácí hokejisté mohli přidat další branku, tentokrát byl však brankář pozorný. První vážnější zákrok pro Jeana-Françoise Bérubého.
51:51
Střídání v brance týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Jean-François Bérubé.
51:51
Po rychlé kombinaci přidávají domácí hokejisté další branku. Pohotovou střelou se podruhé do postiny střelců v tomto zápase zapisuje mladík AUSTON MATTHEWS. Asistence: Connor Brown.
51:10
New York bojuje, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté vedou o čtyři branky a míří za pohodovou výhrou.
48:49
Leo Komarov se dostal do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
47:16
Destrukce hostující obrany pokračuje dál. Po rychlé kombinaci se do zakončení dostal TYLER BOZAK. Jeho ránu z první brankář Greiss sice tečoval, ale nedokázal zastavit. Puk se odrazil ven z branky, nicméně celým objemem přešel brankovou čáru. Asistence: James van Riemsdyk a Mitchell Marner.
46:48
Johnny Boychuk vypálil od modré čáry, s jeho pokusem měl domácí brankář Frederik Andersen poněkud problémy. Puk ale dokázal udržet před brankovou čárou.
46:06
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Carrick – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Strome – 5 min., bitka).
46:06
45:41
Gól v přesilové hře, bekhendovou stranou hole se z hranice brankoviště prosazuje nikám nehlídaný AUSTON MATTHEWS. Tento hráč právě vstřelil svou branku číslo 26 v této sezóně. Asistence: Leo Komarov a Josh Leivo.
45:29
Josh Leivo se probojoval do dobré střelecké pozice, mohl ještě přihrávat, ale zakončoval. Brankář Thomas Greiss byl pozorný.
45:04
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nikolaj Kuljomin – 2 min., hákování).
45:00
Ben Smith se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen střed branky, kde byl pozorný brankář.
44:16
Hra je znovu přerušena a ve tvářích hráčů Islanders je vidět maximální soustředěnost.
43:24
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, mnoho šancí nyní k vidění není.
42:42
New York Islanders se snaží hrát od první minuty třetí třetiny aktivně, ale domácí hráči hrají takticky. Nechtějí přijít o slibně rozehraný zápas.
41:33
Toronto hraje aktivně, nedává soupeři prostor pro kombinační hru v útočném pásmu.
41:11
Nyní jsou na řadě hostující hráči, aby zdramatizovali duel.
40:44
Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si domácí hokejisté přináší dvoubrankové vedení.
40:01
Domácí přidali třetí branku, následně ale z trestného střílení dokázali Islanders snížit. A tak uvidíme zajímavý hokej i ve třetí třetině, do níž jdou domácí s dvoubrankovým vedením.
40:00
39:30
Anders Lee se dostal do střelecké pozice, brankář domácích jeho pokus kryje.
39:00
Dobře hrají hosté přesilovou hru, John Tavares čekal na vhodný moment pro zakončení. To už běží poslední minuta druhé třetiny.
38:19
Nick Leddy má puk za svou brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů. Následně se do střelecké pozice dostal Ryan Strome, jehož pokus kryje brankář Toronta.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:51
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nazem Kadri – 2 min., hákování).
36:55
Islanders právě vstřelili branku!
Na svůj nájezd se rozjel JASON CHIMERA velmi rychle. Na nic nečekal, přiblížil se k brance a tvrdou střelou do horní části branky dává první gól svého celku v tomto zápase.
36:55
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Matt Hunwick – trestné střílení, hákování). Fauloval Chimeru v jasné střelecké pozici.
36:05
Hostující celek se snaží něco vymyslet, ale nemůže se stabilněji propracovat útočného pásma.
35:01
Dostáváme se do finální části druhé třetiny, ve které domácí celek navýšil své vedení a míří za dobrou výchozí pozicí pro poslední třetinu.
34:11
Komerční přestávka.
33:46
Nikita Zajcev bojoval o puk v útočné třetině, uspěl, a tak mohla akce jeho celku pokračovat. Do šance se dostal jeho kolega, který minul.
33:12
Toronto, nyní už v plném počtu, pokračuje ve své hře a nedává soupeři mnoho prostoro pro nějaké akce v útočném pásmu.
32:33
Johnny Boychuk pálil od modré čáry mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
32:00
Zach Hyman vyvezl puk z obranného pásma do útočného, kde v souboji u mantinelu šetřil cenné vteřinky z Polákova trestu.
31:17
Zatím se početní hra hokejistů Islanders nedaří podle představ. Nemohou překonat skvěle chytajícího gólmana. A že si šance dokáží vypracovat.
30:57
Nick Leddy se nedokázal probojovat do útočného pásma, píská se jeho postavení mimo hru.
30:30
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Roman Polák – 2 min., nedovolené bránění).
30:25
Mitchell Marner vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, brankář Greiss zasahovat nemusel.
30:03
John Tavares hledal v přečíslení dva na jednoho Joshe Baileyho, který se do zakončení díky skvělé práci obránce nedostal. Následovat bude komerční přestávka.
29:46
Hostující brankář si nyní dokázal poradit s ne úplně snadnou střelou domácího hráče. Polovina druhé třetiny i zápasu se velmi rychle blíží.
29:26
Nazem Kadri nahazoval kotouč na branku soupeře, brankář Thomas Greiss puk vyrazil jen před sebe, kde byl WILLIAM NYLANDER. Od něho se puk odrazil na brankovou čáru, poměrně snadno přidávají domácí hráči třetí gól. Asistence: Nazem Kadri a Roman Polák.
29:23
Josh Leivo se probojoval do zakončení, a tak musel proti jeho pokusu nastavit beton brankář Thomas Greiss.
28:16
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, souboje o kotouč probíhají spíše ve středním pásmu. Gólmani mnoho práce momentálně nemají.
26:45
New York Islanders je nyní podstatně lepším týmem, domácí se musí tak tak bránit náporu soupeře. Zatím to zvládají, následovat bude komerční přestávka.
26:17
John Tavares mohl snížit náskok Maple Leafs, nicméně jeho rána končí mimo branku, kam puk odrazil Frederik Andersen svou maskou.
25:52
Sledujeme početní výhodu hokejistů New Yorku, nicméně se do výraznější šance nemohou dostat přes dobrou hru obrany.
25:09
24:54
Před Thomasem Greissem byla nepřehledná situace, kotouč se dostal k jednomu z domácích hráčů, který se hned pokusil o zakončení. Jeho rána však končí mimo.
24:12
Sledovat budeme hru čtyři na čtyři, a pak uvidíme zkrácenou početní výhodu Islanders.
24:11
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., hákování).
23:58
Casey Cizikas se znovu dostal do zakončení, ani tentokrát nedokázal hráč Islanders překonat brankáře soupeře.
23:23
John Tavares se dostal do zakončení při vlastním oslabení, jeho rána z první končí ve středu branky, kde byl pozorný gólman.
23:09
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., hákování).
22:54
Toronto pokračuje v aktivní hře podobně jako v první části hry. Thomas Greiss kryje střelu autora druhé branky v zápase.
22:06
Roman Polák se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku Islanders trefit nedokázal.
21:20
Frederik Andersen hledal dlouhým pasem spoluhráče ve středním pásmu, nakonec domácí brankář poslal puk až k brankáři soupeře.
20:55
Zápas, ve kterém jsme zatím viděli dva góly pokračuje druhou třetinou.
20:01
Po první třetině vedou domácí hokejisté o dvě branky. Toronto svůj náskok navýšilo v poslední minutě první části, když usměrnil puk za brankovou čáru zkušený Nazem Kadri.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:28
Domácí hokejisté vedou o dvě branky. Obránce Nikita Zajcev vystřelil od modré čáry, brankáři kotouč přišel mezi rukou a betonem. NAZEM KADRI dokázal střelu spoluhráče usměrnit za brankovou čáru. Asistence: Nikita Zajcev a William Nylander.
19:16
William Nylander se z ničeho nic dostal do zakončení, Thomas Greiss kryje.
19:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první periodě.
18:25
V poklidném tempu se dohrává úvodní část hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění opravdu není.
18:00
8:11, střelecky jsou aktivnější i díky přesilové hře hokejisté New Yorku.
17:35
Toronto nyní hraje takticky, snaží se hru dostat co nejdál od vlastní branky a tam zůstat.
17:10
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, přesilovka se blíží ke konci.
16:42
Alan Quine a Johnny Boychuk zaměstnali brankáře Frederika Andersena, Ten raději přerušil hru, buly před jeho brankou.
16:34
První polovina přesilovky byla dobrá, nyní se New York nemůže dostat do útočného pásma.
16:03
Roman Polák posílá puk přes všechny čáry, Toronto se tak osvobozuje a může na led poslat odpočinutou čtveřici.
15:32
Josh Bailey si vypracoval dobrou pozici, vybruslil na střed hrací plochy a otevřel se před ním prostor. Vypálil, ale trefil jen tyčku!
15:10
Početní výhoda pro Ostrovany.
15:10
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Brown – 2 min., držení protihráče).
14:10
Hosté se nyní probojovali do útočného pásma, během hry dokázali vystřídat, do výraznější střelecké pozice se ale hostující celek nedostal.
13:40
Casey Cizikas vypálil z velkého úhlu, puk prolétl brankovištěm, nikdo jej nedokázal ztečovat mezi tři tyče.
13:10
Anders Lee se probojoval do zakončení, puk poskakoval vedle domácí branky, a tak jej raději gólman Frederik Andersen přikryl.
12:31
Islanders se snaží co nejrychleji vyrovnat, ale naráží na dobře organizovanou obranu soupeře.
12:15
Po vstřelené brance se Maple Leafs snaží hrát aktivněji, nyní si nerozuměli v rozehrávce, a tak je z toho jen icing.
11:46
Hostující celek mohl bleskově odpovědět, do střelecké pozice se totiž dostal Brock Nelson. Tento hráč však trefil jen brankovou konstrukci, která pomohla brankáři.
11:36
Domácí se dostávají do vedení, Adam Pelech špatně rozehrál, k puku se dostal domácí JOSH LEIVO, který si počkal na první pohyb brankáře a mimo jeho dosah poslal kotouč. První gól v sezóně pro tohoto hokejistu. Bez asistence.
11:26
Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.
11:00
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, brankáři příliš mnoho zákroků nemají. Oba po šesti.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, bezbrankový stav je stále platný.
09:29
Morgan Rielly vypálil od modré čáry, ale jeho pokus už nedokázal nikdo tečovat. Maskovaný muž nakonec zasahovat nemusel.
09:15
Vhazovat se bude před brankou domácích, závěr oslabení se New Yorku daří lépe.
08:51
Leo Komarov vedl rychlou akci, na jejímž konci byly dvě střely na branku. Thomas Greiss si dokázal poradit, a tak stále platí bezbrankový stav.
08:11
Domácí hokejisté začala přesilovou hru dobře, dostali se do útočného pásma a nenechali soupeře vyhodit. Obrana Islanders se dlouhou dobu tak tak bránila, nakonec dokázala vyhodit.
07:29
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nikolaj Kuljomin – 2 min., krosček).
07:14
Gólmani dokazují, že práce holí patří mezi jejich dovednosti, pomáhají v rozehrávce.
06:36
Brock Nelson Brock Nelson to vzal na sebe. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Brankář soupeře byl pozorný.
06:00
Šest minut hry z první třetiny je pryč, diváci sledují zajímavý hokej, který se jim musí líbit. Na úvodní branku zatím stále čekáme.
05:24
Frederik Andersen kryje střelecký pokus soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou.
04:57
Andrew Ladd zkušeně odehrál do útočného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
04:12
Auston Matthews našel na druhé straně útočného pásma volné a pro střelu připraveného Connora Browna. Jeho zakončení tak tak dokázal Thomas Greiss vytáhnout rukavicí nad branku.
03:47
Sledujeme rychlý hokej od první minuty, optickou převahu mají hostující hokejisté.
03:03
Dennis Seidenberg tvrdě vypálil, jeho projektil rozezvučel zadní mantinel.
02:20
Johnny Boychuk si nedokázal srovnat puk na útočné modré.Následně se do šance dostal domácí Josh Leivo, který nevystřelil přesně.
02:00
Thomas Greiss se zapojuje do rozehrávky svého celku, a pomáhá tak obráncům.
01:08
Hostující celek vstoupil do zápasu lépe, před brankou hlídkoval Nikolaj Kuljomin. Jeho spoluhráč posílal puk mezi kruhy, tam ale byl jeden z beků Toronta.
00:21
Nick Leddy jako obránce vystřelil od modré čáry, domácí obrana si s jeho pokusem dokázala poradit. Následně se bude vhazovat před brankou Toronta.
00:01
Vše je připraveno, jdeme na to.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, R. Polák, Hunwick – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, W. Nylander – Hyman, Matthews, Co. Brown – M. Martin, Ben Smith, Leivo.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pelech, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd, Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Gionta..
Zápas za malý moment začne.
Toronto Maple Leafs z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Bostonem Bruins 6:5 a s Dallasem Stars 3:1. Tým nestačil v prodloužení na Islanders 5:6, St. Louis Blues 1:2 a v základní hrací době na Buffalo Sabres 1:3
New York Islanders z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Torontem v prodloužení 6:5, v základní hrací době pak s Philadelphií Flyers 3:1 a Coloradem Avalanche 5:1. Nestačil na Carolinu Hurricanes 4:5 v prodloužení a na Ottawu Senators 3:0.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Toronto Maple Leafs a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.