To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:8
Domácí tým dokázal udolat velkého soupeře a po dvou minutách v prodloužení si připsal prémiový bod. Rozhodující okamžik sice zařídil Jake Gardiner, velký kus práce ovšem v akci odvedl i Mitchell Marner. Konečný výsledek utkání je tedy 2:1 pro Toronto.
62:00
Toronto právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Marner nejprve svou střelou trefil pouze boční síťku, ale šel i nadále za pukem a za brankou si jej znovu vybojoval. Při pokusu o vybruslení si mu Fleury skočil pod nohy, puk se odrazil na hůl JAKEA GARDINERA a ten lehkým obloučkem trefil odkrytou branku Pittsburghu – 2:1! Asistence. Mitchell Marner.
61:36
Zajcevova střela z ostrého úhlu neměla moc šancí na úspěch, Toronto ale pokračuje v útoku.
60:53
Malkin využil více volného prostoru, nejprve si dovolil kličku, poté naznačil přihrávku a nakonec vystřelil. Andersen vyrazil před sebe.
60:11
Hned v úvodu mohl rozhodnout domácí Komarov, Fleury ale i tentokrát odolal. Pokračujeme tedy ve hře.
60:01
Statistiky

Střely na branku: 46:34
Zásahy brankářů: 33:45
Vyhrané vhazování: 30:21
Hity: 38:42
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, ani v této třetině jsme gól neviděli. Jak Andersen na straně Toronta, tak Fleury z Pittsburghu předváděli vynikající výkony a soupeřovy hráče doslova přiváděli k šílenství. Čeká nás tak pětiminutové nastavení a pak možná i samostatné nájezdy.
60:00
59:20
Do útočného pásma vjel Bozak, posunul pak puk do druhé vlny na Marnera a ten okamžitě vystřelil. Fleuryho lapačka poté vystřihla efektní zákrok na závěr třetí třetiny.
58:43
Hornqvistova střela přes obránce byla zablokovaná, k Andersenovi se vůbec nedostala.
57:36
Tvrdou střelu od levého mantinelu vyslal Hunwick a Fleury si nebyl svým zákrokem vůbec jistý! Nakonec hosté puk dokázali dostat do středního pásma.
56:46
Bozak, i když byl tísněn, zvládl vyvézt puk z vlastního pásma a ještě rozehrát na van Riemsdyka.
55:32
Tvrdá střela v podání Crosbyho byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se po Andersenově pravici.
54:35
Hunwickovo vyhození skončilo mezi diváky, rozhodčí si ale dobře všimli, že puk se nejprve dotkl ochranného skla a nevylučovali.
54:29
Andersen na brankovišti vládne, nyní si na něj nepřišel ani dotírající Fehr. Gólman Toronta zalehl volný puk na brankovišti a přerušil hru.
53:31
Zleva to zkusil Sheary, Andersen se zvládl rychle přemístit a pokryl tak i tuto ošemetnou situaci.
52:04
Na straně hostujícího týmu je v posledních minutách velmi aktivní Kessel, koncovka mu ale nevychází podle představ.
51:10
Andersen je hvězdou posledních okamžiků, právě totiž vychytal i Kesselovo sólo. Diváci šílí a aplaudují domácímu brankáři.
50:47
Crosby a Rielly byli blizoučko gólu, Andersen si ale situaci na brankové čáře pohlídal.
49:18
A teď se už vrátil do hry i Hunwick, takže domácí dým hraje v plném počtu.
49:11
Toronto je už ve čtyřech, přečkalo nejhorší nápor soupeře.
48:42
Po další kombinaci se puk dostal do pravého pruhu pro vhazování a jeho střelu z voleje srazil Zajcev mimo ledovou plochu.
48:37
Opět Kessel a opět mimo. Nápor hostů vrcholí.
48:02
Nadvakrát pálil Kessel, puk z jeho hole skončil těsně vedle.
47:32
Úvod se hostům nevyvedl, Malkin zavinil ofsajd.
47:11
Velká potíž pro domácí, Nikita Sošnikov vyhodil puk mezi diváky, takže Pittsburgh si zahraje přesilovku pět na tři. A ta bude trvat dvě minuty!
46:53
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Pittsburgh už ale rozjíždí další útočnou akci.
46:06
Skákající puk znemožnil Shearymu vystřelit, musel si zpracovat a to už u něj byl jeden z bránící čtveřice.
45:18
Přesilová hra pro Pittsburgh, trest za vysokou hůl dostal Matt Hunwick. Byla tam krev, takže to bude celkem na čtyři minuty.
44:24
Kouzla s holí a pukem ukázal Matthews, uvolnil se přes obránce, v plné rychlosti už ale nezvládl vystřelit. Přesto si vysloužil obdivné povzdechy publika.
43:59
Přihrávka rukou zastavila akci Pittsburghu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:54
Domácí Gardiner čeká, až mu spoluhráči dostřídají, zatím s pukem čeká ve vlastním pásmu.
41:51
Cullenova střela z pravé strany pouze prolétla prostorem, scházela ji přesnost. Andersen tak nemusel vůbec zasahovat.
40:57
Kessel se s pukem zadrhl ve středním pásmu, dál ho nepustila obrana domácích.

Trestné minuty: 2:8
Čtyřicet minut hry je za námi a do šaten se jde za nerozhodného stavu 1:1. Druhou část utkání ovládli brankáři obou týmu, oba předvedli několik výtečných zákroků a skóre je tak úplně stejné, jako před začátkem této části hry.
40:00
39:59
O ještě jednu střelu se pokusil Sošnikov, brankář Fleury však gól do šatny nedopustil a ránu vytěsnil nad branku.
39:45
Puk je opět daleko od Fleuryho, ani domácí se už nikam neženou.
38:57
Pittsburgh zvládl situaci ve středním pásmu a dokonce posunul puk až k Andersenovi. I toto oslabení je ze strany hostů zvládáno celkem v poklidu.
38:03
Je tu další přesilovka pro Toronto. Zajcev byl při zakončování faulován a Conor Sheary dostal dvě minuty za sekání.
38:02
Z modré si sjel Zajcev a střelou těsně nad ledem mířil k tyčce. Fleury vykopl svým pravým betonem.
37:08
Pouliotův trest vypršel, Pittsburgh je zase v plném počtu.
36:34
Už to ale málem neplatilo, neboť u zadní tyčky se ocitl Bozak, který se vkleče snažil dorazit Marnerovu bekhendovou zadovku. Těsně minul!
36:05
Hosté se dostali z vlastního pásma a dokonce vyrazili do protiútoku. Zatím je to dobře zvládnuté oslabení.
35:08
Je z toho přesilovka pro Toronto, dvě minuty za krosček dostal Derrick Pouliot.
35:08
A další strkanice, nyní v brankovišti gólmana Fleuryho. A bude se vylučovat.
34:14
Před buly v pásmu Toronta se Carrick trochu pošťuchoval s Malkinem, rozhodčí je velice rychle odtrhli od sebe.
34:14
Neuspěl ani na druhé straně Wilson, oba brankáři zatím v utkání vládnou.
33:26
Gˇolman Pittsburghu se v posledních okamžicích opravdu nenudí, nejprve vykopl nahození z levé strany, poté si poradil i se střelou Poláka od modré.
33:00
Sošnikov před chvíli zboural Crosbyho a nyní pěknou střelou prověřil Fleuryho připravenost. Ten obstál.
31:54
Podobná situace nastala i v pásmu Toronta, Andersen si poradil z prudkou střelou Wilsona od levého mantinelu.
30:40
Teď už zase akce na druhé straně, Fleury krotil prudkou střelu z levé strany.
29:56
Sheary cpal přihrávku mezi kruhy na svého spoluhráče, Toronto zvládlo ustát i tuto chvíli. Hraje se hokej ve výborném tempu.
29:03
Z osy hřiště vystřelil Hornqvist, Andersen vyrazil puk před sebe.
28:20
Na druhé straně nabral rychlost Sheary, obešel tak Zajceva a bekhendem prověřil Andersenovu připravenost. I gólman Toronta zatím zvládá odolávat.
27:36
Blízko vedoucímu gólu byl domácí Matthews, puk po jeho pokusu poskakoval v brankovišti, chyběl kousek k tomu, aby skončil v síti. Takhle lízl tyčku a skončil za brankou.
26:08
Parádní stahovačku předvedl Kadri, dostal se tak do pozice proti Fleurymu, gólman Pittsburghu však v souboji obstál a puk vyrazil do rohu.
25:15
Hosté se dostali ven z vlastního pásma a po levé straně si do útoku najížděl Wilson. Slaboučká střela přes obránce však nemohla Andersena překvapit.
24:59
Zakázané uvolnění tentokrát na druhé straně, vhazuje se po Fleuryho pravici.
23:54
Määttä pálil od modré, jeho pokus byl sražen. Akce ale pokračovala a z pravé strany vyslal tvrdou ránu Schultz – tu už musel Andersen krotit.
23:46
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se po delší době přesune před Andersena.
23:00
A další, nyní od modré čáry. Fleury zasáhl ramenem.
22:00
Toronto je v úvodu druhé třetiny opět velmi aktivní, na Fleuryho jde větší množství střel.
20:19
Zleva se do pásma vřítil domácí Kadri, jeho střelu příklepem zvládl Fleury schovat ve své výstroji.

Trestné minuty: 2:4
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli slušný a hlavně rychlý hokej. Na gól se ale čekalo poměrně dlouho. Jako první se dočkali hosté, Jevgenij Malkin využil přesilovku a tvrdou ranou z kruhu dal hostům vedení. To ale trvalo pouhých 14 vteřin, poté s trochou štěstí srovnal Nikita Zajcev. Šancí bylo na obou stranách opravdu dost, další už ale zůstaly na obou gólmanech.
20:00
19:56
Fleury ještě přerušil hru, a přihrávku na Bozaka na poslední chvíli zastavil.
19:26
Justin Schultz si v pásmu najel do výtečné pozice, kterou i využil pro umístěnou střelu, Andersen rámu z mezikruží zpacifikoval parádním semaforem.
19:00
Vysoká hůl, vhazuje se ve středním pásmu.
17:55
Pittsburgh situaci zvládl a nyní je už v plném počtu.
17:53
Obrovský závor před Fleurym, puk jeden čas dokonce poskakoval brankovištěm a trefoval brankovou konstrukci, za brankovou čárou ale neskončil.
17:18
James van Riemsdyk využil otevřeného prostoru ke střele z pravého křídla, Fleury vyrazil i jeho ránu.
16:36
Matthews byl sice tísněný, to mu ale nebránilo vystřelit z první. Fleury vyrazil, puk se vykutálel těsně vedle jeho tyče.
15:55
Bude se vylučovat, přesilovku si zahraje domácí Toronto. Dvě minuty za hákování dostal Justin Schultz.
15:29
Domácí stále výborně napadají, poznal to i Oleksy, který měl co dělat, aby zvládl rozehrát.
14:37
Střela od modré na druhé straně, Dumoulinův pokus vytěsnil Andersen do rohu.
13:30
Zajcev je gólem povzbuzen a prakticky při další rozehře znovu vyzkoušel Fleuryho připravenost.
13:05
No vida, už máme srovnáno, to ani netrvalo dlouho. Od modré vystřelil NIKITA ZAJCEV, v hloučku hráčů pře Fleurym byl puk tečován a obloučkem skončil v brance. Hosté ještě zkusili challenge pro nedovolené bránění na gólmana, to ale rozhodčí na videu nenašli. Asistence: Mitchell Marner, James van Riemsdyk.
12:51
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté si několikrát vyměnili puk při kombinaci a najednou přišel pas do pravého kruhu pro vhazování, kde byl připravený JEVGENIJ MALKIN a ten bombou z první otevřel skóre. Asistence: Justin Schultz, Sidney Crosby.
12:21
Pittsburgh se usadil v pásmu a rozjel přesilovkovou kombinaci. Za Andersenem to v jednu chvíli dokonce zacinkalo!
11:40
Vylučuje se na straně Toronta, dvě minuty za hákování dostal William Nylander.
10:44
Matt Martin přebruslil soupeře a už byl skoro v brejku na Murrayho. Nakonec byl hostující obranou na poslední chvíli zastaven.
09:56
A další střela z dálky, nyní ji vyslal Määttä. Andersen má v kolonce zásahů další čárku.
09:28
Oleksyho střela od modré už byla přesnější, Andersen přerušil hru svým zákrokem lapačkou.
08:54
Dumoulinova střela od modré málem překvapila Andersena, puk ale skončil mimo jeho brankoviště.
08:00
Už se nám ale hosté začínají probouzet, Crosby vybojoval puk a už jde se spoluhráči dopředu.
06:44
Pittsburgh už je ale v plném počtu, Cole se vrátil do hry.
06:36
Další pokus vyslal Gardiner, Toronto je teď docela slušně v ráži.
06:22
Leo Komarov to zkusil z pravého křídla, Määttä jeho střelu srazil mimo led. Vhazuje se po Murrayho levici.
05:33
Sošnikov hledal bekhendem Bozaka, tomu puk odskočil od hokejky. Hosté vyhodili.
04:44
Navíc si teď domácí zahrají přesilovku, dvě minuty za držení totiž dostal Ian Cole.
04:00
Toronto se zatím ukazuje v docela aktivním světle, snaží se přecházet do rychlých útoků a při ztrátě puku napadat rozehru soupeře.
02:42
Komarov neprošel středem, obrana Pittsburghu jej o puk jednoduše obrala.
01:59
Střídání v týmu Pittsburgh Penguins: ze hřiště odchází Marc-Andre Fleury, přichází Matt Murray.
01:59
Před brankou zasáhl James van Riemsdyk gólmana Fleuryho tak nešťastně, že ten musel s krvavým šrámem do šatny k ošetření.
01:27
Hagelin zkusil rychlý bekhendový blafák, Andersen jeho pokus zvládl vybruslit a u své levé tyčky zasáhnout!
01:27
Jenže najednou se do sóla po přihrávce vzduchem dostal Hagelin a i přes faul zakončil. Nedal, ale sudí nařídili trestné střílení.
00:52
Z bekhendu to zkusil Matthews, Fleury musel hned ze startu vytasit zákrok.
00:13
První střelu utkání vyslal domácí Zajcev, rána byla sražena hostujícím obráncem, vhazovat se bude v pásmu před Fleurym.
00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (Enroth) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov – W. Nylander, Matthews, Hyman – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Pouliot, Oleksy, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Bonino, Kunitz (A) – Fehr, Cullen, S. Wilson.

Rozhodčí: Dwyer, Hanson – Shewchyk, Sericolo.
Máme za sebou hymny USA a Kanady, zápas může začít!
Zápas nám začne s menším zpožděním, nikam ale neodcházejte.
Zápas v Air Canada Centre začne v jednu hodinu ráno, takže buď nechoďte spát, nebo si nastavte budíky, ale nenechte si ujít náš zápas. Jste k němu všichni zváni.

Pittsburgh Penguins

Do Toronta přijíždí Pittsburgh, lídr Metropolitní divize, který v 31 zápasech vybojoval 44 bodů. Ale ani tomuto týmu se poslední zápas nevydařil podle představ a na svém ledě proti Los Angeles nedal ani gól. Soupeř se prosadil v prodloužení a odvezl si dva body za těsnou výhru 1:0. Takže i Pittsburgh má co odčiňovat a to dává utkání velký náboj.

Toronto Maple Leafs

Domácí tým se propadl na dno Atlantické divize, když ve 29 zápasech nasbíral stejný počet bodů. Toronto před tímto utkáním odehrálo tři zápasy na svém ledě a získalo pouze dva body za dvě porážky na nájezdy. Jedna z nich přišla v noci na pátek, kdy kanadské město vyplenila Arizona po výsledku 2:3. Za Toronto se v tomto utkání trefili Matthews a Marner. Dnes by tým okolo kouče Babcocka rád konečně vyhrál a potěšil své fandy, ale do města přijíždí opravdu těžký sok.

Toronto – Minnesota 2:3
Boston – Toronto 1:4
Toronto – Colorado 1:3
Toronto – San Jose 2:3 sn
Toronto – Arizona 2:3 sn
Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Pittsburgh Penguins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.