Z mé strany je to už pro tohle utkání vše, příjemné čtvrteční ráno přeje Petr Sumbal.
3. Bo Horvat (VAN) 1+0
Utkání je u konce. I když diváci ve Vancouveru žádnou strhující podívanou neviděli, mohou být nakonec spokojeni s tím, že jejich tým vstřelil tři branky a Ryan Miller udržel čisté konto. I když měl i štěstí, protože proti Vrbatově stele mu pomohla levá tyč jeho branky. Konečné skóre tedy zní 3:0 pro Vancouver.
59:44
Connor Murphy nepustil do zakončení Granlunda.
59:22
Ryan Miller si čisté konto bude muset opravdu zasloužit, tentokrát zastavil bekhendový pokus Dvoraka.
58:53
Miller zvládl i zákrok proti střele Doana.
58:22
Tanev vyhazuje kotouč až k Smithovi.
57:43
Střela Radima Vrbaty z levé strany orazítkovala tyčku Millerovy branky.
56:44
Tentokrát si přesilovku zahrají Kojoti, vyloučen je Troy Stecher za držení.
55:56
A nakonec se v oslabení musel ještě Miller činit, aby si udržel čisté konto!
55:40
Hosté vyhazují kotouč až za Millerovu bránu.
55:27
Puk už Huttonovi utekl do středního pásma, takže se píská ofsajd.
54:55
Granlundova střela z pravé strany byla zblokovaná, Kosatky ale nadále drží pásmo.
54:38
Martin Hanzal podrazil Suttera a za tento přestupek je vyloučen.
53:43
Vancouver právě vstřelil branku!
Smith to má dnes opravdu těžké. Tentokrát na něj v samostatném úniku najížděl BO HORVATH a i on na něj úspěšně vytáhl bekhendovou kličku. Kosatky už vedou 3:0 a tohle vedení by už neměly pustit. Asistence: Alexandre Burrows, Christopher Tanev.
53:29
Luca Sbisa vystřelil, ale kotouč byl obráncem Arizony sražen mimo hrací plochu.
52:29
Sutter objel branku a na slepo nahazoval kotouč před bránu. Tam sice žádného svého spoluhráče nenašel, ale nakonec od modré nebezpečně vypálil Hutton.
51:47
Tobias Rieder se ke střele neprotlačil a tak jsou na tahu opět domácí.
50:49
Nahození Ekmana-Larssona bylo nepřesné. Arizona ztrácí pásmo.
50:10
Domácí kosatky vedou i díky bezchybného Millera v bráně a sahají po páté výhře vřadě.
48:23
Zajímavou kličkovanou předvedl Kevin Connauton, k zakončení ale nevedla.
46:53
BRANDON SUTTER předvedl precizní bekhendový blafák, na který byl Mike Smith krátký a Canucks tak vedou 2:0. Bez asistence.
46:53
Brandon Sutter se k zakončení nedostal, protože jej zahákoval Oliver Ekman-Larsson. Sutter pojede trestné střílení!
46:39
Oliver Ekman-Larsson nebezpečně pálil na druhé straně, spolehlivý zákrok předvedl Ryan Miller.
46:10
Bo Horvat se snažil vypálit, ale obrana hostí mu to nedovolila.
45:28
Některý z hráčů zasáhl kotouč holí příliš vysoko, proto je hra přerušena a vhazovat se bude před Smithem.
43:36
Erikssenova střela z blízka vypadala hodně zajímavě Smith ji pokryl, stejně jako následnou Švédovu dorážku.
42:43
Jack Skille chtěl střílet od modré, byl ale nucen opustit útočné pásmo.
40:53
Oliver Ekman-Larsson přihrál na Josha Joorise, výborně povyjel a zmenšil střelecký úhel Miller.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 5:57.
Druhá třetina skončila a je nutné říci, že ten nejkvalitnější hokej na světě k vidění ve Vancouveru nebyl. Během dvaceti minut hry nepadla ani jedna branka, a tak domácí stále vedou 1:0.
40:00
39:38
Eriksson hledal přihrávkou před brankou volného Beartschiho, na toho ale kotouč neprošel.
38:25
Nepřesně pálil také z levé strany Jack Skille. Vancouver teď nedává Arizoně vydechnout.
37:50
Edlerova střela od modré byla nepřesná.
36:30
Po Erikssonově pasu měl velkou šanci Sutter, ale výborným zákrokem jej vychytal Smith.
35:39
Stone nahodil puk do rohu, tam jej vybojovali jeho spoluhráči a nakonec pálil Goligoski.
34:48
Luke Schenn nahodil kotouč za branku Millera a stejně jako jeho spoluhráči odjíždí střídat.
34:10
Henrik Sedin se snažil dorážet puk po Danielově střele, další dobré zákroky musel předvést Mike Smith.
33:27
V oslabení se vydal dopředu Marcus Granlund, se střelou zápěstím si však Smith poradil.
32:24
Hanzal dobře clonil výhled Millerovi, ten ale i přesto dokázal střelu od modré chytit.
32:02
Hostům utekl kotouč do středního pásma, musí zakládat akci nanovo.
31:31
Vyloučen je Nikita Trjamkin za držení. Arizona bude mít první přesilovku zápasu.
30:40
První formace Arizony zatlačila Vancouver do jeho obranného pásma, ale žádná střela Kojotů z toho nakonec nebyla.
29:31
Brendan Gaunce se chtěl natlačit do zakončení, výborný obraný zákrok proti němu ale předvedl Oliver Ekman-Larsson.
29:09
Střela Burrowse z levé strany se dokonce zřejmě otřela o tyč banky Arizony.
27:50
Na druhé straně z protiútoku zakončoval Loui Eriksson, Smith si připsal úspěšný zákrok.
27:38
Střela Hanzala z levé strany byla ještě před Millerem zablokovaná.
27:00
Střela Daniela Sedina byla sražena tak, že kotouč vypadl z hrací plochy.
26:12
Anthony Duclair objel branku a zakončoval bekhendem, výborný zákrok předvedl Miller.
25:10
Střelu Megny z levé strany vyrazil Smith betonem.
24:14
Daniel Sedin vybojoval kotouč a hledal před brankou své dvojče Henrika, ten ovšem kotouč na branku usměrnit nedokázal.
23:06
Po icingu Arizony se bude vhazovat v útočném pásmu Vancouveru.
22:42
Střela Chaputa z protiútoku byla nepřesná.
22:23
Hodně aktivní Sven Baertschi donutil Smitha k dalšímu zákroku.
21:53
Od hokejky Huttona zmizel kotouč ze hřiště.
20:36
Smirh rozehrál puk přesně na hokejku Tabeva, ale ještě se stihl vrátit do brány a zasáhnout.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
Po první třetině vede zaslouženě Vancouver 1:0, po většinu času byl na ledě lepším týmem, takže si vedení zaslouží. Autorem branky byl Sven Baertschi.
20:00
19:35
Oběma týmům se v posledních vteřinách první třetiny nedaří své akce střelecky zakončovat.
18:36
Nahození Dvoraka sebral za brankou Miller. Nakonec se píská hra vysokou holí.
17:38
Sven Baertschi mohl přidat svůj druhý gól zápasu, tentokrát ale svou šanci nevyužil.
16:22
Výborný Smithův zákrok proti bekhendovému zakončení Chaputa!
15:22
Znovu se měl Smith co ohánět, aby zastavil další útočnou vlnu Vancouveru, která se na něj valila.
14:36
Canucks nahodili kotouč do pásma a odjíždějí střídat.
12:39
Goligoského střela od modré byla nepříjemná, ale Miller si s ní poradil.
12:01
Střelu Daniela Sedina dokázal Mike Smith vyrazit.
11:04
Sbisova střela z levé strany mířila vedle.
09:51
Po chybě Arizony v rozehrávce uzmul kotouč SVEN BEARTSCHI a nekompromisně propálil Mikea Smithe. Bez asistence.
09:35
Situaci tři na jednoho nesehrály Kostaky vůbec dobře, Smith ani nemusel zasahovat.
08:37
Od modré střílel Stone a pak to byl Dvorak, kdo trestuhodně netrefil odkrytou bránu, kterou měl před sebou.
08:18
Miller se rozehrát neodvážil a tak raději přikryl kotouč pod rukavici.
07:40
Na druhé straně prozkoušel Radim Vrbata Millera a také brankář Canucks byl pozorný.
Nikita Trjamkin najel do pásma a vypustil rychlou střelu, která ovšem Smitha nepřekvapila.
06:39
I s Tanevovou střelou od modré si Smith poradil.
06:20
Luca Sbisa střílel z mezikruží, Mike Smith pravděpodobně maskou vyrazil kotouč nad.
05:45
Z dobré střelecké pozice pálil Daniel Sedin, Smith musel předvést velmi dobrý zákrok.
05:12
Střela Ekmana-Larssona byla sražena mimo Millerovu branku.
05:03
Kvůli zakázanému uvolnění Vancouveru se hra přesune před Millera.
04:07
Střelu Jacka Skilleho od pravého mantinelu chytil Smith do své lapačky.
03:40
Přesilovka se Vancouveru nepovedla, za celé dvě minuty měl jen jednu střelu na bránu.
02:45
První zákrok si proti Sutterově střele zapisuje také Mike Smith.
01:41
Mike Smith se dotkl kotouče mimo svůj vymezený prostor a za to dostává dvě trestné minuty. Přesilovka pro Vancouver. Trest odpyká Doan.
00:40
Miller si připsal první dva zákroky zápasu.
00:01
Oba týmy už mají na ledě své první formace, start utkání je už na spadnutí.
Právě dozněla hymna USA, teď je na řadě na kanadská a pak už půjdeme na věc.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Sbisa, Trjamkin, B. Hutton – Megna, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – M. Granlund, B. Sutter, Eriksson – Rödin, Horvat, Baertschi – Skille, Chaput, B. Gaunce.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Stone, Goligoski, C. Murphy, Chychrun – Vrbata, Hanzal (A), Rieder – Duclair, Dvorak, J. McGinn – Doan (C), Holland, Perlini – Martinook, Jooris, Crouse.

Rozhodčí: Ian Walsh, Trevor Hanson – Lonnie Cameron, Shane Heyer.
Vancouveru se v posledních zápasech dařilo, nasbíral čtyři výhry v řadě, doma se pak z vítězství radoval ve čtyřech z pěti posledních utkání.

Naproti tomu Arizona je na tom s formou hodně bídně, z posledních sedmi zápasů nezískala ani bod. Venku Kojoti prohráli šest z posledních osmi zápasů.
Jedná se o souboj týmů, které se nacházejí na pozicích mimo play-off, Vancouver na něj ztrácí tři body, Arizona 15 a v jejím případě jsou už myšlenky na postup naprostou utopií.
Zdravím všechny hokejové nadšence u sledování utkání zámořské NHL mezi Vancouverem Canucks a Arizonou Coyotes. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.