Tři hvězdy utkání

1. Ben Hutton (VAN) 1+1
2. Jason Pominville (MIN) 2+0
3. Sven Baertschi (VAN) 1+0
Minnesota zásluhou dvou branek Jasona Pominvilla vedla na začátku druhé třetině v Rogers Areně o dvě branky, jenže Vancouver poté předvedl nevídaný obrat. Darcyho Kuempera postupně překonali Brandon Sutter, Ben Hutton, Loui Eriksson a Bo Horvat. Wild to ale za stavu 4:2 nezabalili a zásluhou Jasona Zuckera a Erika Hauly vyrovnali na 4:4. Prodloužení už klepalo na dveře, které necelé tři minuty před koncem zabouchl svým třetím gólem v letošní sezóně Sven Baertschi a skvělou tečí rozhodl o výhře Vancouveru v normální hrací době. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 5 Minnesota Wild 4.
59:39
Jason Pominville mohl střelou z pravého kruhu pro vhazování a blízkosti zkompletovat hattrick, Ryan Miller ale vytáhl fantastický zákrok, když lapačkou vyrazil puk mimo!
59:09
Vancouver neužil dvě obrovské brankové příležitosti a Darcy Kuemper dostal možnost k tomu, aby opustil svou bránu!
57:25
Vancouver právě vstřelil branku!
Troy Stecher na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na bránu a od brusle SVENA BAERTSCHIHO stojícího v pravém kruhu pro vhazování se puk odrazil nad levým betonem Darcyho Kuempera k přední tyči. Vancouver vede těsně před koncem 5:4! Asistence: Troy Stecher a Alexandre Burrows.
56:57
Ben Hutton od modré čáry nahodil puk na bránu a jeho pokus mířil přesně k levé tyči, Mike Smith ale vytáhl fantastický zákrok a puk jako by nic ukryl ve své lapačce!
56:32
Po krátké reklamní přestávce jsme zpět, abychom sledovali závěrečné okamžiky normální hrací doby.
54:11
Minnesota právě vstřelila branku!
Ryan Suter se na levém křídle pomazlil s pukem a poté ho nahodil před bránu, kde ho skvěle tečoval ERIK HAULA. Útočník Minnesoty srazil kotouč k ledu, od něhož se odrazil do levého horního rohu brány – 4:4! Asistence: Jared Spurgeon a Nino Niederreiter.
53:54
Jeden z hráčů Vancouveru nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a z úhlu bekhendem po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Darcy Kuemper ale předvedl skvělý zákrok, když puk pravým betonem vyrazil mimo!
53:04
Vyloučený Tyler Graovac naskočil z trestné lavice na led a Minnesota Wild přečkala klíčové oslabení.
52:23
Sven Baertschi krásnou střelou z levého kruhu pro vhazování mířil k přední tyči, Darcy Kuemper ale skvěle zasáhl a vyrážečkou puk vyrazil mimo!
51:03
Tyler Graovac dostal dvě minuty za vysokou hůl a Vancouver si zahraje třetí přesilovou hru, během které má šanci pojistit své těsné jednobrankové vedení.
51:00
Hra má obrovský zápas a Minnesota je směrem vpřed o něco aktivnější, zatím se ji ale skórovat nepodařilo a Vancouveru stále vede na domácím ledě po skvělém obratu těsně 4:3.
49:43
Vancouveru se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané vhazování.
46:56
Vyloučený Markus Granlund je zpět na ledě a Vancouver Canucks zvládl druhé oslabení v zápase velice dobře.
44:55
Markus Granlund dostal menší trest za nedovolené bránění a Minnesota Wild má ideální možnost vyrovnat stav utkání.
44:47
Loui Eriksson se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jeho střela ale vyklepala pravý beton výtečného Darcyho Kuempera!
43:20
JASON ZUCKER po levém křídle vyrazil do samostatného úniku, který zakončil nádherným bekhendovým blafákem a vymetl pravý horní roh brány – 4:3.
42:08
Luca Sbisa od modré čáry nahodil puk před bránu, kde jeho pokus bruslí přizvedl BO HORVAT a kotouč zamířil přesně do levého horního rohu brány. Canucks skórovali dvakrát v rozmezí pouhých 51 sekund! Asistence: Luca Sbisa a Brandon Sutter.
41:09
Michael Chaput vypálil a Darcy Kuemper nevěděl, kde má puk, čehož využil LOUI ERIKSSON a v blízkosti pravé tyče zametl puk do prázdné brány. Vancouver vede na začátku třetí třetině 3:2! Asistence: Michael Chaput a Ben Hutton.
40:02
Vancouver ve druhé třetině dokázal smazat dvoubrankový náskok Minnesoty a oba týmy vstupují do závěrečné části utkání za nerozhodného stavu 2:2.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:00.
Vancouver Canucks předvedl v prostřední části utkání skvělý výkon a zásluhou dvou přesilových her dokázal smazat dvoubrankový náskok Minnesoty z první třetiny, když se během necelých dvou minut prosadil Brandon Sutter a Ben Hutton. Skóre po druhé třetině. Vancouver Canucks 2 MInnesota Wild 2.
40:00
39:21
Ryan Miller nebezpečnou střelu Jasona Zuckera z levého kruhu pro vhazování skvěle vyrazil betonem a na opačné straně mohl udeřit střelou ze stejného prostoru domácí Jack Skille, jehož pokus mířil do pravého horního rohu brány, Darcy Kuemper ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl ve své lapačce!
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:51
Matt Dumba na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudký pokus zamířil mimo.
36:21
Alexandre Burrows přihrál z mezikruží doprava rozjetému Markusovi Granlundovi, který z úhlu mířil střelou zápěstím do bližšího horního rohu brány, puk se ale od spojnice pravé a horní tyče odrazil zpět do hry!
35:40
Alexandre Burrows z pravého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Darcy Kuemper ale předvedl skvělý zákrok a mezi rukou a tělem dokázal puk zastavit!
32:36
Wild vypálili z levého kruhu pro vhazování, Ryan Miller ale ukryl puk ve své lapačce a po jeho spolehlivém zákroku přichází na řadu krátká komerční přestávka.
31:22
Darcy Kuemper v blízkosti pravé tyče nedokázal na ledě přikrýt puk lapačkou, čehož využil BEN HUTTON a z blízkosti puk dorazil v přesilové hře do brány – 2:2! Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.
29:41
Jonas Brodin dostal dvě minuty za hákování a Minnesota jde opět do čtyř. Vancouver má skvělou šanci vyrovnat.
29:23
Henrik Sedin nabil na střelu Troyovi Stecherovi, jehož pokus mířil pod horní tyč, jeho ránu bez přípravy ale mezi kruhy pro vhazování BRANDON SUTTER srazil mezi betony bezmocného Darcyho Kuempera a skvělou tečí po využití přesilové hry vrátil Vancouver zpět do zápasu! Asistence: Troy Stecher a Henrik Sedin.
28:35
Ryan Suter vypálil na levém křídle od mantinelu a Ryan Miller jeho střelu po rychlém zakleknutí ukryl v náručí.
27:51
Skvělý obránce Matt Dumba dostal dvě minuty za nedovolené bránění a 19 sekund se bude hrát ve hře 4 na 4. Poté začne zkrácená přesilová hra Vancouveru Canucks.
26:10
Troy Stecher dostal menší trest za vysokou hůl a Minnesota Wild si v dnešním zápase zahraje první přesilovou hru.
25:32
Ryan Miller před pár okamžiky předvedl na brankové čáře spektakulární zákrok, když na levém boku puk snášející se po střele Wild z levého křídla ze vzduchu do brány vyrazil!
23:24
JASON POMINVILLE napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke krásné střele zápěstím, která nad pravým betonem Ryana Millera zamířila ke vzdálenější levé tyči. Jason Pominville vstřelil svůj druhý gól v dnešním zápase a Wild vedou 2:0! Asistence: Erik Haula.
22:57
Wild se dostali k další střele, která byla nepřesná a Ryan Miller v bráně Vancouveru zasahovat nemusel.
21:19
Eric Staal se ocitl před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale brankáře Ryana Millera překonat nedokázal!
20:25
Mikko Koivu se s tím nepáral a na levém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Ryan Miller hrudí vyrazil mimo.
20:06
Minnesota Wild vyhrála úvodní vhazování druhé třetiny, do které vstupuje s jednobrankovým vedením. Úvodní gól zápasu vstřelil Jason Pominville.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
Jason Pominville po pěti minutách a sedmi sekundách poslal domácí Minnesotu do vedení, na které v závěru první části dokázal zareagovat Henrik Sedin, jeho branka ale po přezkoumání videa nebyla uznána kvůli nedovolenému bránění. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 0 Minnesota Wild 1.
20:00
19:45
Vancouveru se nepodařilo rozehrát a puk podél hrazení, kde se nachází box časoměřičů, zamířil na zakázané uvolnění.
19:15
Jason Zucker se dostal v blízkosti pravé tyče ke střele, jeho následný pokus ale vyklepal betony pozorného Ryana Millera.
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
18:36
Markus Granlund napřáhl v levém kruhu pro vhazování k pěkné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Darcy Kuemper ji ale dokázal skvěle levým ramenem zastavit!
16:22
Jason Zucker napřáhl na levém křídle k velmi nebezpečné střele, kterou Ryan Miller zastavil maskou!
16:00
Před pár okamžiky jsme konstatoval, že Minnesota vede těsně 1:0 a toto tvrzení platí stále poté, co branka Henrika Sedina nebyla uznána.
14:42
Vancouver právě vstřelil branku, která nebyla kvůli nedovolenému bránění brankáře uznána!
Ben Hutton krásně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování směrem ke vzdálenější pravé tyči, kde se po fantastickém zákroku Darcyho Kuempera dostal k dorážce Henrik Sedin, jeho gól ale nebyl po přezkoumání videa kvůli nedovolenému bránění brankáře uznán.
13:00
Hra plyne velice rychle a úvodní třetina pomalu spěje ke konci. Minnesota stále vede 1:0.
11:43
Luca Sbisa se mohl postarat o vyrovnání, jenže jeho prudký pokus zápěstím zamířil mimo a Darcy Kuemper zasahovat nemusel.
9:34
Vancouver je aktivní a snaží se na inkasovaný gól zareagovat, jenže Wild drží nad vodou skvěle chytající Darcy Kuemper.
7:14
Marco Scandella napřáhl k prudké střele, Ryan Miller byl ale připravený a připsal si úspěšný zákrok.
6:03
Canucks se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, ani po jedné z nich se jim ale na gól Jasona Piminvilla odpovědět nepodařilo. Minnesota drží těsné vedení 1:0.
5:07
Nino Niederreiter po krásném oblouku mezi betony Ryana Millera zamířit nedokázal, k volnému puku se ale dostal JASON POMINVILLE a z blízkosti ho dorazil do brány. Asistence: Nino Niederreiter a Marco Scandella.
3:26
Oba týmy zatím pálí hodně nepřesně, naposledy minul bránu Minnesoty Alexandre Burrows.
1:27
Vzápětí to zkoušel na opačné straně Brandon Sutter, jeho pokus byl ale taktéž nepřesný a zamířil mimo.
0:52
Zach Parise se po necelé minutě dostal ke střele, jeho následné zakončení ale zamířilo mimo.
00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Sbisa, Stecher, B. Hutton, Gudbranson, Trjamkin, Larsen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Brandon Sutter – Baertschi, Horvat, Burrows (A) – Markus Granlund, Chaput, Eriksson – Skille, B. Gaunce, Megna.

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise (A), E. Staal, Coyle – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, Haula, Pominville – Graovac, Z. Mitchell, Stewart.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter. Čároví: Lonnie Cameron, Vaughan Rody.
Vzájemné zápasy

16.02.16 Vancouver Canucks – Minnesota Wild 2:5
16.12.15 Minnesota Wild – Vancouver Canucks 6:2
26.11.15 Minnesota Wild – Vancouver Canucks 2:3
Minnesota Wild po dvou výhrách v řadě prohrála na ledě St. Louis Blues a na ledě zraněními zdecimovaného Vancouveru Canucks se podruhé v řadě představí venku. Canucks mají výsledky jako na houpačce, v posledním zápase ale po prohře v Dallasu dokázali zvítězit v Denveru, kde porazili tamní Colorado.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.