Z kraje první třetiny se prosadil domácí celek, ve druhé třetině Winnipeg dokázal srovnat. Za stavu 1:1 se šlo do třetí třetiny. Poslední část hry opanoval Winnipeg, který se prosadil hned třikrát. Jets zejména díky dvojici mladíků Nikolaj Ehlers a Patrik Laine vyhrávají tento zápas poměrem 4:1.
Tři hvězdy utkání:
1. Nikolaj Ehlers (WPG) 2+1
2. Patrik Laine (WPG) 1+0
3. Toby Enström (WPG)0+1
59:40
Už se nic nestane, zápas končí, fanoušci Jets slaví.
59:20
Henrik Sedin se dostal do zakončení, bekhendovou střelu chytil Michael Hutchinson.
59:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu třetí třetiny.
58:40
Ryan Miller musel být pozorný, do zakončení se tlačil Dustin Byfuglien.
58:15
V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se už nikam nežene. Hosté míří za výhrou.
57:35
Dustin Byfuglien se dostal do zakončení, Ryan Miller byl připravený.
57:00
Tři minuty zbývají do konce zápasu, domácí se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.
56:40
Winnipeg hraje ve středním pásmu, má vše pod kontrolou a v poklidném tempu se dohrává třetí třetina.
56:13
Canucks tento zápas s velkou pravděpodobností prohrají, ale snaha se jim upřít nedá.
55:43
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hostující celek navyšuje své vedení. BRYAN LITTLE dokázal důrazem před branou ustát atak soupeře a doklepl kotouč za brankovou čáru. Nejprve gól potvrdilo video, pak domácí kouč zvolil výzvu – nedovolené bránění brankáři. Gól platí. Asistence: Mathieu Perreault a Blake Wheeler.
55:01
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Jets vedou o dvě branky a snaží se dál být co nejaktivnější.
54:33
Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.
54:25
Jets hrají dál zodpovědně, snaží se být co nejdále od vlastní branky, domácí se nemohou dostat do tempa.
53:49
Čas vymezený pro třetí třetinu se velmi rychle krátí, domácí se musí neustále bránit šancím soupeře. Jets hrají lépe.
53:38
Jacob Trouba se probojoval do další šance hostujícího celku, ale tentokrát byl brankář Miller připravený.
52:45
Vancouveru musí podstatně zlepšit hru, pokud chce pomýšlet na zdramatizování zápasu. Zatím Canucks nehrají dobře.
52:24
Gólem v přesilové hře se dostávají hosté do vedení o dva góly. Kotouč střelou zápěstím poslal za brankovou čáru zkušeně NIKOLAJ EHLERS. Asistence: Nic Petan a Toby Enström.
52:10
Nic Petan byl na malý moment volný před brankou. Nejprve minul, následně trefil brankáře.
51:48
Přesilovou hru hrají hráči Winnipegu velmi dobře, jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
51:20
V přesilové hře se do zakončení dostal Patrik Laine. Ryan Miller byl pozorný a nenechal se překonat.
51:14
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Baertschi – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
50:33
Takticky hrají hosté velmi dobře a nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení. Jets kontrolují hru.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hokejisté stále na svého soupeře ztrácí jednu branku.
49:32
49:08
Hra se přelévá ze strany na stranu, více práce má brankář Jets, Michael Hutchinson se rozhodně nenudí.
48:30
Na ledě je prví formace domácího týmu, která se snaží vyrovnat. Zatím se to ale nedaří.
47:52
Jacob Trouba se dostal ke střele, tu ovšem obětavě zablokoval Nikita Trjamkin.
47:31
Alexandre Burrows se probojoval do zakončení od modré čáry, s jeho pokusem si celkem snadno dokázal poradit brankář Winnipegu.
46:47
Domácím hokejistům nelze odepřít snahu s výsledkem něco udělat, ale obrana Jets hraje nyní velmi zodpovědně. Canucks by potřebovali vstřelit nějakou náhodnou branku nebo vybojovat nějaký moment, který by je "nakopl".
46:31
45:59
půlminuty zbývá do konce přesilovky Canucks, ti se nyní dostlai do postavení mimo hru.
45:40
Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.
44:54
Přesilovou hru mají k dispozici domácí. Sven Baertschi se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Michaela Hutchinsona.
44:31
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joel Armia – 2 min., hákování).
43:19
Vancouver se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:43
Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté se snaží hrát co nejdále od své vlastní branky.
41:23
Henrik Sedin hodně riskantně přihrával na útočné modré, pas nebyl přesný, k puku se dostal NIKOLAJ EHLERS. Ten se prosazuje po velmi pěkné samostatné akci. Hosté se dostávají do vedení. Bez asistence.
40:43
Hra je přerušena, kotouč vypadl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před brankou domácího celku.
40:01
Ve druhé třetině jsme dlouho viděli vyrovnaný hokej, v poslední minutě se dokázali prosadit hosté a vyrovnat. Autorem branky je Patrik Laine. Díky jeho gólu je stav zápasu vyrovnaný.
40:00
39:17
Nikolaj Ehlers výborným pasem našel svého spoluhráče, kterým byl PATRIK LAINE. To je hráč, který umí vystřelit ze střední vzdálenosti a převedl to i nyní. Jeho rána zápěstím končí za zády brankáře Canucks. Asistence: Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele.
39:01
Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:55
Vhazovat se tedy bude před brankou domácích, kteří konečně mohou na led poslat do poslední minuty čerstvé síly.
38:33
Hosté střídají, o útočné pásmo nepřišli, naopak Vancouver nemůže střídat. Následně Ryan Miller kryje střelou Trouby.
38:06
Sledujeme aktivní hru z pohledu Jets, domácí se musí bránit. Adam Lowry a jeho formace uzavřela Canucks v obranném pásmu.
37:46
Nyní se hostující celek dostal stabilněji do útočného pásma, snaží se před koncem druhé třetiny vyrovnat.
37:20
Marko Daňo se střetl se soupeřem a nechybělo mnoho a viděli jsme další bitku.
37:16
Christopher Tanev se dostal ke střele zápěstím, ale brankář Jets byl pozorný a nenechal se překonat.
36:43
Mark Scheifele na druhé straně podnikl rychlý útočný výpad, na jehož konci musel zasahovat Ryan Miller.
36:10
Henrik Sedin vybojoval u mantinelu v útočném pásmu puk, našel svého sourozence, který střelou z první prověřil připravenost brankáře Michaela Hutchinsona.
35:43
Luca Sbisa si jako obránce najel hodně hluboko do útočného pásma, pokusil se o zakončení, ale jeho pokus byl nepřesný.
35:10
Blake Wheeler se přes domácí obranu nedokázal dostat do zakončení, následně se směr hry otáčí.
34:42
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka. Finální část druhé třetiny se blíží, ani jeden celek nyní nedominuje dění na hrací ploše. Domácí jsou střelecky aktivnější – 16:13.
33:18
Sledujeme rychlý hokej, který nyní mnoho vyložených šancí nenabízí.
32:50
Jannik Hansen, člen první formace Vancouveru, opustil prostor střídačky a zmizel v útrobách stadionu. Snad bude v pořádku.
32:43
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
32:10
Jacob Trouba byl malý moment volný před domácí brankou, ke kotouči se ale nedokázal propracovat. Výborně zapracovala obrana Canucks.
31:00
Mark Scheifele se dostal do postavení mimo hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
30:20
Nikolaj Ehlers výborně tečoval kotouč tak, aby se nejednalo o icing. Jeho spoluhráči tak mohou hrát v útočném pásmu. Do zakončení se ale hosté nedostali.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Jednobrankový náskok domácích hokejistů stále aktuální.
29:17
Sledujeme hru pět na pět a hned se Jets dostali do útočného pásma. Domácí brankář zasahovat nakonec nemusel.
29:11
Canucks špatně rozehráli, puk přejel všechny čáry, vhazovat se bude před brankou Ryana Millera.
28:42
Winnipeg Jets vyhazuje přes všechny čáry, a tak mohou hosté vystřídat. Domácí naopak dál musí bojovat o pásmo.
28:30
Loui Eriksson se dostal do výborné střelecké pozice, brankáře Winnipegu prostřelit nedokázal. Vhazovat se bude před brankou Jets.
28:10
Elitní formaci mají na ledě Canucks, jsou v útočném pásmu, Michael Hutchinson se musí ohánět, neboť zejména Sedinové hrají skvěle.
27:50
Domácí se probojovali do útočného pásma, ale nemohou se dostat do vážnějšího zakončení.
27:19
Vancouver má k dispozici dvouminutovou přesilovou hru pět na čtyři.
27:17
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mathieu Perreault – 2 min., faul kolenem + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jannik Hansen – 2 min., hrubost).
27:17
27:17
Ve středním pásmu se do sebe pustilo několik hráčů. Vše vycházelo z hitu Shawna Matthiase a Jannika Hansena.
26:51
Osobních soubojů a hitů přibývá. Nyní sledujeme pasáž hry, ve které není mnoho střel na branku.
26:11
Po zákroku Ryana Millera je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.
25:56
Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, který se snaží vyrovnat. Zatím se mu to nedaří. Nikolaj Ehlers se probojoval do zakončení, ale brankáře nepřekonal.
25:00
Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který proti první třetině nabízí více soubojů a méně střeleckých šancí.
23:57
Na druhé straně musel zasahovat Ryan Miller po střele Blaka Wheelera. Domácí gólman byl pozorný.
23:44
Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nyní nechce chybovat.
23:00
Nyní se hraje již klasicky pět na pět a hostující Michael Hutchinson musel zasahovat. Buly před jeho brankou.
22:31
22:16
Domácí se ale nemohou probojovat stabilněji do útočného pásma. Velmi dobře hráli Jets, kteří drželi kotouč v útočném pásmu poměrně dlouho.
21:44
Nikita Trjamkin opouští trestnou lavici, následuje zkrácená přesilovka Canucks.
21:23
Sledujeme hru čtyři na čtyři, během které není k vidění mnoho šancí.
20:31
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Bryan Little – 2 min., hákování).
20:31
Jets mají k dispozici přesilovku, ale znovu propadli a v oslabení se do šance dostal Bo Horvath, který si vynutil faul.
20:01
Úvodní třetina přinesla poměrně rychlý hokej, který ve svém úvodu měl poměrně hodně šancí. Z kraje zápasu se prosadili domácí hokejisté, kteří tak po dvaceti minutách vedou o jeden gól.
20:00
19:50
Už se nic nestane.
19:43
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., podražení).
19:37
Drew Stafford měl dostatek prostoru pro zakončení, Ryan Miller byl pozorný.
19:00
Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině.
18:35
Jacob Trouba se střetl se Svenem Baertschim. Oba hráči budou pokračovat ve hře, ale rána to byla velká.
18:12
Chvilku vancouverské poezie zařídil Bo Horvat, který se dostal před Michaela Hutchinsona. Zakončení však nebylo nejpovedenější.
17:57
Znovu musel Ryan Miller zasahovat, tentokrát se ke střele dostal Blake Wheeler. Winnipeg je nyní lepším týmem.
17:37
Mathieu Perreault střelou příklepem prověřil připravenost brankáře Canucks. Buly před brankou domácích.
17:16
Nyní zahrozili také hosté. Jmenovitě Shawn Matthias se propracoval ke střele, ale Michael Chaput předvedl obranný zákrok z učebnice, položil se do střely.
16:24
Jannik Hansen se probojoval po výborné akci Sedinů do zakončení. Jeho úmysly ale skvěle odhadl brankář Michael Hutchinson.
15:40
K vidění je nyní poměrně hodně osobních soubojů. Hráči hrají ve středním pásmu, zakončení je nyní zase o něco méně. Fanoušci Vancouveru vytvářejí velmi dobrou kulisu.
14:59
Dostáváme se do finálí části úvodního dějství, domácí stále vedou o jednu branku a snaží se hrát aktivně i při hře v oslabení.
14:19
Michael Hutchinson musel zasahovat, do velké šance se dostali domácí. Byl to Markus Granlund, který střelou zápěstím nepřekonal hostujícího brankáře.
13:35
Troy Stecher to vzal na sebe, po individuální akci se dostal do zakončení, kotouč poslal mimo branku.
13:05
12:58
V oslabení se do zakončení dostal Ben Hutton, který ani tentokrát nepřekonal Michaela Hutchinsona.
12:15
Jets hrají přesilovou hru podobně špatně jako tu předcházející. Nemohou se stabilněji probojovat do útočného pásma.
11:34
Dustin Byfuglien zakončoval přesilovkovou akci Jets nepřesnou střelou. Domácí brankář zasahovat vůbec nemusel.
11:05
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Daniel Sedin – 2 min., hákování).
10:56
Shawn Matthias se už nyní dostal do jakési střelecké pozice, kotouč mu v rozhodující chvíli ale uskočil od hole.
10:03
Hosté měli k dispozici početní výhodu, během které se nedostali do žádné výraznější střelecké pozice, vyloučený hráč se vrací do hry a Jets hráli přesilovku velmi špatně,
08:21
Brandon Sutter stál na konci rychlé akci v oslabení a trefil jen brankáře Jets. Velmi době to nyní udělali domácí.
08:03
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., vysoká hůl).
07:45
Po delší době registrujeme střelecký pokus. Talentovaný Patrik Laine se probojoval do zakončení, ale minul branku o malý kousek.
06:40
Dustin Byfuglien narazil do Bena Huttona a nechybělo mnoho a oba hokejisté se výrazněji poprali.
06:15
Úvod zápasu nabídl poměrně hodně šancí, nyní je jich o poznání méně, místo toho ale vidíme poměrně hodně osobních soubojů a hitů. Fanoušci se rozhodně nenudí.
05:35
Bo Horvat se tvrdě střetl s Nicem Petanem. Oba hráči jsou otřesení, ale pokračují ve hře.
04:59
Henrik Sedin hledal svého sourozence, ale přihrávku na poslední chvíli zblokovala hostující obrana. Velmi dobré čtení hry předvedli hráči Jets.
04:20
Hosté se snaží velmi rychle odpovědět, ale zatím si nemohou vytvořit výraznější šanci.
03:54
Vancouver právě vstřelil branku!
Loui Eriksson vybojoval kotouč u mantinelu, přihrát před branku, kde byl zcela volný MARKUS GRANLUND. Pro domácího hráče už nebylo těžké poslat puk přesně mimo dosah brankáře. Ve čtvrté minutě jde Vancouver do vedení. Asistence: Loui Eriksson.
03:15
Sledujeme rychlý hokej, který přináší velké množství šancí, gól je ve vzduchu, uvidíme, který tým se prosadí jako první.
02:33
V úvodu zápasu sledujeme aktivní hokej, do další střelecké pozice se po pěkné kombinaci dostal Ben Hutton. Ani tento pokus neznamená úvodní branku zápasu.
01:57
Joel Armia se vrátil do sestavy Jets a nyní se probojoval do šance. Bekhendovou střelou nedokázal prostřelit domácího brankáře.
01:08
Máme tu první střelu na branku, jejím autorem je domácí Loui Eriksson. Michael Hutchinson si připisuje první zákrok zápasu.
00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – B. Hutton, Ch. Tanev, Sbisa, Stecher, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Markus Granlund, Brandon Sutter, Eriksson – Baertschi, Horvat, Burrows – Skille, Chaput, Megna.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Chiarot, Postma – Ehlers, Scheifele, Laine – Perreault, Little, Wheeler – Armia, Lowry, Matthias – Daňo, Petan, Stafford..
Z posledních pěti vzájemných zápasů se čtyřikrát radoval Winnipeg. Vancouver vyhrál v posledním zápase, který se hrál 21.12. 2016.
V tabulce Západní konference jsou hosté jedenáctí (10-5-3-17;33 bodů). Domácí jsou dvanáctí (7-7-3-16;31 bodů). Potkávají se tedy tabulkoví soupeři.
Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Tampou Bay Lightnings 4:2 a Winnipegem Jets 4:1. Nestačil na Washington Capitals 0:3, Carolinu Hurricanes 6:8 a v prodloužení na Columbus Blue Jackets 3:4.
Winnipeg Jets z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Floridou Panthers 4:3 po nájezdech a Coloradem Avalanche 4:1. Nestačil na Calgary Flames 2:6, Edmonton Oilers 2:3 a Vancouver Canucks 1:4.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.