NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Florida - 13. prosince 2017   02:30

Chicago
Chicago
16:49' Saad (DeBrincat, J. Toews) • 53:58' J. Toews (Saad, DeBrincat) • 62:24' P. Kane (Anisimov)
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Florida
Florida
31:12' Bjugstad  (Barkov, Pysyk) • 43:53' J. McGinn  (Trocheck)

3. Jonathan Toews (CHI) 1+1
Utkání mezi Chicagem a Floridou muselo rozhodnout prodloužení, v jehož polovině se prosadil Patrick Kane. Panthers otočili ve třetí třetině vývoj utkání, na vítězství ale nedosáhli. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 3 Florida Panthers 2 po prodloužení.
62:24'
Chicago právě vstřelilo branku!
Arťom Anisimov před boxem časoměřičů vybojoval puk a krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči poslal do samostatného úniku PATRICKA KANEA, který z mezikruží střelou zápěstím zamířil mezi pravým betonem a vyrážečkou Jamese Reimera k levé tyči! Asistence: Arťom Anisimov.
61:41'
Vincent Trocheck z pravého kruhu zamířil pouze do výstroje Coreyho Crawforda, po jehož zákroku Aleksander Barkov v blízkosti levé tyče zamířil mimo. Vzápětí ale poslal před bránu zpětnou přihrávku, po které jeden z jeho spoluhráčů orazítkoval tyč!
60:45'
Vincent Trocheck z levého křídla nebezpečně nahodil puk směrem mezi betony Coreyho Crawforda. Brankář Chicaga ale situaci ustál a puk úspěšně vyrazil!
60:12'
V United Center začalo prodloužení 3 na 3, ve kterém je velice důležité držení puku.
60:01'
Florida dokázala v United Center otočit nepříznivý vývoj zápasu, jenže Blackhawks zachránil ve třetí části Jonathan Toews, který odpověděl na gól Jamieho McGinna a poslal utkání do prodloužení. Skóre po třetí třetině. Chicago Blackhawks 2 Florida Panthers 2.
60:00'
59:13'
James Reimer si snadno poradil s nahozením Hawks z pravého křídla a ukryl puk ve své lapačce.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:01'
Patrick Kane na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu, kde se ho snažil sklepnout do sítě Arťom Anisimov, kotouč se ale od pravé tyče odrazil zpět do hry!
57:07'
Tommy Wingels ještě dostal dvě minuty za sekání, zatímco brankář James Reimer za hrubost.
57:07'
Tommy Wingels a Jared McCann byli na obou stranách shodně vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
57:07'
Ryan Hartman na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele, která nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, James Reimer ale předvedl fantastický rozklek, po kterém puk vyrazil a poté si poradil i s dorážkou! Před bránou se poté strhla obrovská mela. Komerční přestávka.
56:32'
Alex Petrovic na pravém křídle od hrazení z úhlu nahazoval puk směrem na vzdálenější levou tyč, kde Corey Crawford pravým betonem kotouč vyrazil.
55:32'
Duncan Keith zkusil na levém křídle vypálit po zpětné přihrávce od modré čáry, jeho rána ale byla zablokována.
55:18'
Patrick Kane od střídaček nahazoval puk do útočného pásma a jeho nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě. Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka.
53:58'
Brandon Saad krásnou bekhendovou přihrávkou z pravého kruhu přenesl hru na vzdálenější levou tyč, kde JONATHAN TOEWS parádní střelou zápěstím nad vyrážečkou Jamese Reimera zamířil pod horní tyč! Asistence: Brandon Saad a Alex DeBrincat.
53:20'
Corey Crawford dobře zakročil proti střele z pravého kruhu pro vhazování a naděje Chicaga stále žije.
52:19'
Florida vyrazila na levé straně do přečíslení dva na jednoho a po bekhendové přihrávce už to vypadalo, že jeden z hráčů Panthers z pravého kruhu skóruje do prázdné brány, Blackhawks ale na poslední chvíli dokázali puk vypíchnout!
51:52'
Aleksander Barkov podržel puk na vrcholu pravého kruhu a poté ho poslal před bránu po ledě na teč, dvojice jeho hráčů ale měla ke kotouči příliš daleko.
51:15'
Jonathan Toews se snažil na pravém křídle u hrazení vymanit z obležení tří protihráči, jenže mu nikdo nepomohl, a tak o kotouč přišel.
50:46'
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a Florida vede v United Center nad Chicagem 2:1.
49:27'
Nick Bjugstad je zpět na ledové ploše a hokejisté Floridy přečkali klíčové oslabení zápasu.
49:06'
Vincentr Trocheck mohl udeřit v oslabení střelou z mezikruží, Corey Crawford ale puk volejbalovým zákrokem vyrazil!
48:48'
Brandon Saad se v blízkosti levé tyče dostal ke střele, kterou připravený James Reimer zastavil.
48:35'
Aleksander Barkov se skvěle natlačil před Alexe DeBrincata, domácí útočník ho ale do zakončení nepustil a brankář Corey Crawford puk zmrazil pod lapačkou.
48:01'
Střela Chicaga od modré čáry byla zablokována a Florida dokázala puk vyhodit až za bránu Coreyho Crawforda.
47:27'
Nick Bjugstad dostal dvě minuty za podražení a Chicago má příležitost vyrovnat v přesilové hře.
46:49'
Brent Seabrook napřáhl ještě před modrou čárou ke tvrdé střele s příklepem, kterou James Reimer podržel v lapačce. Následuje komerční přestávka.
45:41'
James Reimer vyrazil střelu Connora Murphyho od modré čáry a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.
43:53'
Florida právě vstřelila branku!
Panthers dokázali udržet útočné pásmo a Vincent Trocheck krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesl hru doleva, kde si JAMIE MCGINN dvakrát přikopl puk bruslí a parádní střelou zápěstím nad pravým ramenem Coreyho Crawforda zamířil do bližšího horního rohu brány! Asistence: Vincent Trocheck.
42:40'
A znovu Patrick Sharp, který na pravém křídle vystřelil od hrazení, a jeho pokus skončil v lapačce Jamese Reimera.
42:10'
Vinnie Hinostroza na pravém křídle krásnou zpětnou přihrávkou našel ze druhé vlny najíždějícího Patricka Sharpa, jehož střela z vrcholu pravého kruhu minula vzdálenější levý horní roh brány.
41:25'
Patrick Kane nedokázal na přední levé tyči zpracovat puk po nahození Nicka Schmaltze z úhlu a Blackhawks se nakonec do zakončení nedostali. V hledišti to zahučelo.
40:07'
Panthers jsou dnes střelecky výrazně aktivnější, oba týmy však vstupují do třetí třetiny za vyrovnaného skóre 1:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-26; Zablokované střely: 12-17; Vhazování: 49%-51%; Hity: 23-22; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:31.
Panthers ve druhé třetině Chicago výrazně přestříleli a Corey Crawford má obrovskou zásluhu na tom, že se jim skóre nepodařilo otočit ve svůj prospěch poté, co vyrovnal skóre zápasu Nick Bjugstad. Skóre po druhé třetině. Chicago Blackhawks 1 Florida Panthers 1.
40:00'
39:13'
Arťom Anisimov se ocitl před bránou úplně sám, po rychlém zamíchání s pukem ale bekhendem minul levou tyč!
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:29'
Vyloučený Ryan Hartman odpykal týmový trest a Blackhawks také úspěšně přečkali oslabení.
37:44'
Nick Bjugstad se ocitl v mezikruží v šanci, jeho tvrdá rána ale zamířila do hrudi Coreyho Crawforda, který si připsal další dobrý zákrok a puk vyrazil!
36:45'
Jonathan Huberdeau se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže nedokázal puk ani nadvakrát propasírovat do brány! Corey Crawford skvěle zasáhl ve druhém případě pravým betonem, který vleže přiložil k pravé tyči.
36:29'
Ryan Hartman usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
36:24'
Vyloučený Alex Petrovic je zpět na ledě a Florida v dnešním zápase přečkala druhé oslabení.
34:24'
Alex Petrovic byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Chicago si zahraje druhou přesilovou hru.
34:06'
Panthers jsou jasně lepší, nyní ale podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
33:32'
Panthers se v levém kruhu dostali ke střele, kterou Corey Crawford pravým betonem vyrazil za bránu.
32:52'
Blackhawks z ostrého úhlu nahodili puk před bránu, kde ho James Reimer zmrazil pod lapačkou.
31:44'
Jevgenij Dadonov se řítil po chybě Brenta Seabrooka na útočné modré čáře do samostatného úniku, po rychlém zamíchání s pukem ale ztroskotal na pravém betonu Coreyho Crawforda!
31:12'
NICK BJUGSTAD si na útočné modré čáře po dlouhém kolmém pasu od Aleksandera Barkova přikopl puk do jízdy a samostatný únik zakončil nádherným bekhendovým blafákem, když u levé tyče bekhendem kousek nad ledem zamířil do sítě! Asistence: Aleksander Barkov a Mark Pysyk.
30:03'
Micheal Haley se z ničeho nic zrodil úplně sám před bránou a z mezikruží mířil po ledě přesně k levé tyči, jenže Corey Crawford vytáhl fantastický zákrok a pravým betonem puk vyrazil!
28:58'
Oba týmy se marně snaží dostat do nějaké slibné šance, a tak se vraťme k hitu na Jana Ruttu, kterého tvrdě ale čistě dohrál u hrazení ramenem Connor Brickley.
26:48'
Jan Rutta zůstal klečet na ledové ploše po tvrdém hitu a prostor dostává komerční přestávka. Snad bude český obránce v pořádku.
26:16'
Jan Rutta se ocitl na vrcholu mezikruží po zpětné přihrávce z pravého křídla ve slibné střelecké pozici, jeho pokus zápěstím ale minul levý horní roh brány Floridy! Puk se zřejmě nakonec odrazil mimo od tyče!
25:20'
Jonathan Toews se ocitl před bránou ve velké šanci, jeho střela z mezikruží ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
24:57'
Duncan Keith odvedl v útočném pásmu během forčekingu dvakrát fantastickou práci a ve druhém případě z toho byla prudké střela s příklepem od modré čáry, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, James Reimer ji ale pravým betonem vyrazil!
23:42'
Alex Petrovic a po něm Micheal Haley se snažili prosadit před bránou, oba ale ztroskotali na fantastickém Coreym Crawfordovi!
23:17'
Chicagu se nepodařilo rozehrát a plynulou pasáž hry přerušilo zakázané uvolnění. Vhazování před Coreym Crawfordem.
21:08'
Vyloučený Vinnie Hinostroza naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Chicago hraje v plném počtu.
20:42'
Nick Schmaltz se v početní výhodě řítil do samostatného úniku, jenže jeden z hráčů Floridy ho dokázal dostihnout a zezadu mu kotouč fantasticky vypíchl.
20:16'
Vincent Trocheck mohl hned z kraje druhé třetiny obstarat vyrovnávací gól v přesilové hře, jeho střela zápěstím z mezikruží ale zamířila nad lapačkou Coreyho Crawforda do horní tyče!
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-9; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 48%-52%; Hity: 16-12; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:35.
Florida vstoupila do utkání dobře, jenže ze svého tlaku nedokázala nic vytěžit a necelé čtyři minuty před koncem úvodní části utkání se z blízkosti prosadil Brandon Saad. Skóre po první třetině v United Center. Chicago Blackhawks 1 Florida Panthers 0.
20:00'
19:08'
Vinnie Hinostroza dostal dvě minuty za vysokou hůl a Florida dohraje první třetinu v početní převaze.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:32'
Alex Petrovic na pravém křídle vypálil od hrazení a Corey Craford po solidním zákroku hru přerušil.
18:08'
Jeden z hráčů Floridy se ocitl před bránou v obrovské šanci, mezi betony ale Coreyho Crawforda propálit nedokázal!
16:49'
BRANDON SAAD si najel na přihrávku Alexe DeBrincata zpoza brány a z blízkosti po ledě zamířil k pravé tyči! Chicago se v závěru úvodní části utkání ujímá vedení 1:0 a Frorida musí dotahovat. Asistence: Alex DeBrincat a Jonathan Toews.
15:25'
Patrick Sharp na levém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus byl přizvednut vysoko nad bránu Floridy.
14:46'
Nick Schmalz před pár okamžiky neproměnil slibnou brankovou příležitost a prostor dostává komerční přestávka.
13:39'
Nick Schmaltz si krásně najel z levého kruhu před bránu a bekhendem se snažil zamířit nad pravý beton Jamese Reimera, který ho dokázal fantasticky vychytat!
12:32'
Hra byla přerušena v United Center dostává prostor další krátká reklamní přestávka. Hraje se bez branek.
11:43'
Vyloučený Vincent Trocheck naskočil z trestné lavice na led a Florida úspěšně přečkala první oslabení.
11:35'
Duncan Keith z vrcholu levého kruhu napálil puk s příklepem na vzdálenější pravou tyč, kde se od nohou jednoho z jeho spoluhráčů odrazil pod tělo padajícího Jamese Reimera a těsně minul vzdálenější levou tyč. Vzápětí na pravém křídle pálil od modré čáry Arťom Anisimov a James Reimer puk ukryl v lapačce.
09:43'
Vincent Trocheck dostal dvě minuty za hákování a Chicago si zahraje první přesilovou hru v zápase.
09:22'
Ryan Hartman byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké šanci, jenže pozorného Jamese Reimer prostřelit nedokázal!
09:10'
Vincent Trocheck se dostal v pravém kruhu ke střele zápěstím, která nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Corey Crawford ji ale dokázal vyrážečkou vyrazit!
08:30'
Florida se pokusila rychle otočit hru, kolmá přihrávka podél střídaček ale zamířila na zakázané uvolnění.
07:23'
Útok Chicaga zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází první krátká reklamní přestávka.
06:31'
Jonathan Huberdeau bekhendovou přihrávkou z pravého kruhu hledal na vzdálenější levé tyči Vincenta Trochecka, druhý jmenovaný hráč měl ale k puku příliš daleko.
06:20'
Florida je v úvodu utkání aktivnějším týmem, nyní se jí ale nepodařilo rozehrát. Zakázané uvolnění.
05:36'
Colton Sceviour vystřelil z levého kruhu pro vhazování a pozorný Corey Crawford puk našel v lapačce.
04:24'
Denis Malgin zamířil na ošetřovnu a utkání v United Center může za bezbrankového stavu pokračovat.
04:14'
Denis Malgin na vrcholu pravého kruhu u hrazení narazil do Connora Muprhyho a zůstal ležet na ledě.
03:46'
Vincent Trocheck dobře zabojoval před bránou o puk a v blízkosti levé tyče se dostal ke střele bekhendem, kterou připravený Corey Crawford vyrazil!
02:59'
Brandon Saad na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a James Reimer levým betonem kotouč vyrazil mimo!
02:37'
Chicagu byl odpískán s velkým zpožděním ofsajd, kterému předcházela zablokovaná střela Panthers z levého kruhu.
01:25'
Nick Schmaltz nemohl na pravém křídle pokračovat v akci Blackhawks, kterou zastavilo postavení mimo hru.
00:54'
Jan Rutta se na pravém křídle dostal k nahození z ostrého úhlu, které James Reimer našel v lapačce.
00:34'
Mark Pysyk na pravém křídle pálil od modré čáry, a hned dvakrát! Jeho první pokus byl ale zablokován, zatímco druhý vyrazil připravený Corey Crawford.
00:07'
Puk dopadl na led a utkání mezi Chicagem a Floridou bylo v United Center zahájeno.
00:01'

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Keith, C. Murphy, Seabrook, Forsling, Rutta, Oesterle – Schmaltz, Sharp, DeBrincat – Anisimov, Bouma, J. Toews – Saad, Hartman, Hayden – Hinostroza, Wingels, P. Kane.

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Yandle, Ekblad, Petrovic, Pysyk, Matheson, Weegar – Sceviour, Huberdeau, Barkov – MacKenzie, Haley, Trocheck – Brickley, Bjugstad, Malgin – Dadonov, J. McGinn, McCann.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Ian Walsh. Čároví: Kiel Murchison, Bryan Pancich.
V Chicagu se během posledních 24 hodin odehrál důležitý okamžik pro hokej, když tamní organizace Blackhawks slavnostně otevřela novou halu s názvem MB Ice Arena, která bude sloužit jako tréninkové centrum hokejistům Chicaga. Kromě toho se stane dějištěm rekreačních lig a místem, kde se děti mohou naučit hrát jeden z nejkrásnějších sportů – hokej.
Chicago se ve středu v noci pokusí prodloužit sérii dvou výher v řadě proti Floridě, kterou přivítá před svými fanoušky v United Center. Gustav Forsling zařídil Blackhawks po návratu domů z Washingtonu výhru proti Buffalu, když během normální hrací doby zaznamenal bod za asistenci a prodloužení poté sám rozhodl. A také v posledním zápase proti Arizoně jeden z hráčů Chicaga zaznamenal dva kanadské body. Druhou výhru Blackhawks ve druhém domácím zápase v řadě režíroval dvěmi asistencemi Patrick Kane.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.