NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Ottawa - 7. března 2024   04:00

Anaheim
Anaheim
24:42' R. Strome (Vatrano, Leason) • 43:27' Killorn (Zellweger, Fowler)
Ottawa

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou. Hezký zbytek dne.

3. Olen Zellweger (ANA) 0+1
Ve třetí části také padl pouze jeden gól a dali ho domácí. Ve 44. minutě vypálil od modré čáry Zellweger, jehož střelu před brankou tečoval Killorn a jeho teč skončila nad lapačkou brankáře Sögaarda. Ve zbytku třetí části se Ottawa snažila vyrovnat, ale když už si vytvořila nějakou šanci narazila na brankáře Dostála, který dnes v brance Anaheimu chytal opravdu skvěle. Ottawa to pak ještě v závěru zkusila bez brankáře, ale vyrovnat už se jí nepovedlo, a tak si neodváží žádný bod, naopak domácí mohou slavit.
59:19'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Thomas Chabot – 2 min., držení.
59:09'
Dostál hned třikrát skvěle zasáhl, když nejprve vyrazil průnikovou střelu Stützleho, a pak si poradil s dorážkou od jiného hráče. Ottawa pak pokračovala v tlaku, ve kterém mohlo být srovnáno, ale střelu do odkryté klece znovu skvěle vytáhl Dostál, který se stačil včas přesunout.
58:41'
Po zblokované Stützleho střele se vhazuje před Dostálem.
58:41'
Sögaard míří na střídačku a Ottawa to zkusí s jedním hráčem navíc.
58:26'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Drake Batherson.
58:00'
Puk Anaheimu utekl do středního pásma.
56:34'
Po Josephově střele znovu dobře zasáhl brankář Dostál, který ukryl puk pod lapačku a přerušil hru. Pak se strhla menší potyčka před brankou, ve které mohlo dojít na bitku mezi Gudasem a Tkachukem, ale rozhodčí včas roztrhli tyto dva hráče a k bitce nedošlo, i když už se Gudas chystal sundat si rukavice.
56:09'
Dostál předvedl další skvělý zákrok proti střílené nahrávce, která mířila na Tkachuka.
54:30'
Chychrunova střela od modré skončila vedle, ale Dostál i tak dával pozor.
53:39'
Dlouhá nahrávka do útočného pásma mířila na Jonese, ale ten se k puku nakonec nedostal, protože ho ukořistil vracející se bek Ottawy.
52:51'
Giroux vypálil z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zblokovaný.
52:22'
A po dalším střeleckém pokusu má Dostál puk ve své lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.
51:56'
Na druhé straně si další zásah připsal Lukáš Dostál. Český gólman dnes chytá opravdu skvěle.
51:09'
Vaakanainen to zkusil střelou. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale proletěl jen vedle brány Sögaarda.
50:13'
Stützle se chtěl dostat před Dostála a zakončovat, ale neúspěšně. Český brankář nakonec ani nemusel zasahovat.
48:26'
Na druhé straně se píská ofsajd Ottawy. Vhazuje se ve středním pásmu.
48:06'
Sögaard zasahoval prakticky hned po buly a přikryl puk pod lapačku. Buly před jeho bránou.
48:03'
Zakázané uvolnění Ottawy. Buly před Sögaardem.
47:30'
Na druhé straně pálil z pozice před bránou Killorn, ale i Sögaard vytáhl výborný zákrok, a to konkrétně svým levým betonem.
47:17'
Stützle dostal skvělou nahrávku do jízdy, protáhl se až před branku a ihned pálil. Proti jeho ráně ale vytáhl Dostál skvělý zásah svým pravým betonem.
46:41'
Hra přerušena kvůli ofsajdu Ottawy. Po komerční pauze se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
45:02'
Vaakanainenova rána proletěla vedle Sögaardovy brány.
44:16'
Po zásahu Dostála se bude vhazovat před jeho bránou.
43:27'
Anaheim právě vstřelil branku! Anaheim se dostává do vedení a otáčí skóre! Fowler si na modré vyměnil puk se Zellwegerem. Ten vypálil a před brankou jeho ránu šikovně tečoval ALEX KILLORN a usměrnil puk nad lapačku Sögaarda do sítě. Asistence: Olen Zellweger a Cam Fowler.
43:14'
Killorn přihrál Lundeströmovi rukou, což neuniklo čárovým sudím a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.
43:06'
Puk skončil po výhozu až u Dostála a puk mají domácí.
42:36'
Sögaard za brankou úspěšně rozehrál a poslal puk Sandersonovi.
41:32'
Chychrunova střela, která přišla z levého kruhu skončila v ochranné síti a to proto, že do ní vložil hůl Leason. Vhazuje se před Dostálem.
41:06'
Strome jenom nahodil puk za branku a jde střídat. Za brankou pomohl s rozehrávkou Sögaard.
40:35'
Dostál má další zásah, když vyrazil střelu jednoho z hostujících hráčů.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 11:12
I druhá třetina přinesla jeden gól a dali ho domácí. Ve 25. minutě poslal Leason nahrávku na Vatrana, jenž vjel ihned do útočného pásma a z levého kruhu našel křižně na pravém kruhu Stromea. Jeho střela se odrazila od nohy bránícího Sandersona a mezi betony Sögaarda projela do branky a dánský brankář nedokázal na změnu směru puku zareagovat. I v této třetině zvonila branková konstrukce, konkrétně tyčka, kterou nastřelil ve 31. minutě hostující Kelly. Jinak ale sledujeme utkání, ve kterém zatím není tolik střeleckých pokusů. Dostál i v této třetině vytáhl několik důležitých zákroků, mezi nimiž vyniká ten z 24. minuty, kdy vychytal z bezprostřední blízkosti střelu Pinta. Třetí třetina začne zhruba v 5:50.
40:00'
39:38'
Jones zůstal sám před Sögaardem, ale střelou z pozice před bránou branku minul.
39:06'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:54'
Fowlerovu střelu od modré přizvedl Sögaard do ochranné sítě a hra se přerušuje. Buly před bránou Ottawy.
38:31'
Anaheim se teď sám vyhnal až do středního pásma.
38:00'
Po Killornově ráně chvilku neměl Sögaard puk pod kontrolou, ale nakonec ho pod lapačku skryl až na poslední chvíli. Buly před jeho brankou.
37:06'
Brady Tkachuk – 2 min., hákování.
Kapitán Ottawy na levém kruhu zahákoval domácího obránce Minťukova. Přesilovka pro domácí.
36:42'
Gudasova střela od modré skončila někde pod Sögaardem a dánský brankář sice chvíli nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho vydoloval a vyrazil.
35:51'
Regenda dobrou střelou z předbrankového prostoru trefil pouze nachystaného brankáře Sögaarda.
35:07'
Leason číhal mezi kruhy na přihrávku, jenže ta se k němu nakonec nedostala.
34:48'
Střela z hole Gudase skončila mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat vhazováním před Sögaardem.
34:32'
Už to vypadalo, že se Ducks usadí v útočném pásmu, jenže pak přišla špatná rozehrávka a dopředu se vydali hráči Ottawy.
33:13'
Puk vyletěl na střídačku Ottawy a hra se znovu přerušuje. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Dostála.
32:26'
Tkachukova rána se odrazila do ochranné sítě a hra je přerušena. Bude se vhazovat před brankou Dostála.
32:09'
31:26'
30:56'
LaCombeho střela byla před bránou tečována a Sögaard měl trochu problémy, ale nakonec dokázal zasáhnout a přerušil hru. Vhazuje se před jeho bránou.
30:15'
Strome je z trestné lavice zpět na ledě.
30:09'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Pavel Mintjukov – 2 min., podrážení.
30:05'
Další tyčka v dnešním utkání! Tentokrát zazvonila za Dostálem po ráně Kellyho z mezikruží. Kelly byl následně podražen Minťukovem a bude se opět vylučovat.
29:57'
Chabotova střela z pravého křídla netrefila Dostálovu bránu.
29:26'
Jakob Chychrun – 2 min., držení.
28:59'
Lundeström se při vlastním oslabení vydal do brejku dvou proti jednomu a zakončil ho střelou, kterou Sögaard vyrazil, ale švédský útočník Ducks byl při zakončení faulován a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
28:15'
Ryan Strome – 2 min., hákování.
Strome za bránou Dostála zahákoval Josepha a míří na trestnou lavici.
27:55'
Tkachukova nebezpečná rána zaměstnala Dostála, ale ten si dokázal poradit a vyrazil střelu.
27:03'
Killorn se sice z levého kruhu dostal do střelecké pozice, ale v poslední chvíli mu jeden z hráčů Ottawy klepl do hole a odebral mu puk.
26:15'
Ottawa přišla o puk, který jí utekl a mají ho domácí hráči, kteří vyráží vpřed.
25:34'
Po dalším zákroku Dostála se bude vhazovat před jeho klecí.
24:42'
Anaheim právě vstřelil branku! Je srovnáno! Leason poslal nahrávku na Vatrana, který ihned vjel do útočného pásma a z levého kruhu našel křižnou nahrávkou na pravém kruhu RYANA STROMEA. Jeho střela se od nohy bránícího Sandersona odrazila a mezi betony Sögaarda projela do branky. Dánský brankář už nestihl reagovat na změnu směru puku. Asistence: Brett Leason a Frank Vatrano.
23:59'
Lukáš Dostál vytáhl další skvělý zásah, když z bezprostřední blízkosti vychytal ránu od Pinta.
23:29'
Domácí se aktuálně nemohou dlouho udržet na puku a znovu ho odevzdali Ottawě.
22:14'
Vaakanainen hledal dlouhou nahrávkou Regendu, ale ten měl problém se zpracováním, a tak se k puku nedostal.
20:50'
Lundeströmova střela pouze proletěla kolem Sögaardovy brány.
20:20'
Gudasova střela od modré letěla vedle Sögaardovy brány.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 3:8
Je za námi první třetina, ve které padl i jeden gól. Dal ho už ve 3. minutě Kastelic, který před brankou nohou tečoval ránu Zuba od modré a puk skončil až za zády brankáře Dostála. V 8. minutě měli domácí štěstí, protože Stützle tvrdou střelou z pozice před brankou v přesilovce trefil tyč. V 16. minutě zvonila tyčka i za zády Sögaarda po střele Vatrana. Více práce měl v první třetině brankář Dostál, který ale kromě jedné střely žádnou další nepustil. Sögaard moc práce neměl, ale i přesto drží čisté konto. Druhá třetina začne zhruba ve 4:58.
20:00'
19:55'
Oba týmy kompletní.
18:57'
Zub se dostal do další šance, kdy se protáhl až před Dostála, ale na něj nevyzrál.
17:55'
Současné vyloučení:
Max Jones – 2 min., nedovolené bránění.

Parker Kelly – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.
17:50'
Střela Bernarda-Dockera od modré čáry byla zblokována obranou Ducks.
16:51'
Groulxova střela z pravého kruhu na bránu neprošla, neboť ji zblokovala hostující obrana.
15:19'
Vatrano se tvrdě opřel do puku před brankou a za Sögaardem zazvonila tyčka!
14:44'
Vaakanainen u střídačky absolvoval souboj, kdy ho chtěl soupeř přitlačit na mantinel, ale finský bek Anaheimu souboj dokázal ustát.
13:07'
Dostál má zatím více práce, což teď potvrdil další střelou Tkachuk, kterou Dostál opět úspěšně vyrazil.
12:42'
Sanderson pálil od modré čáry, kterou ale Dostál viděl a vyrazil ji.
11:17'
Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazuje se před Sögaardem.
10:36'
Dostál vyrazil střelu od modré čáry, a pak si poradil i s následnou dorážkou, která přišla z pozice před brankou.
09:21'
Sögaard má puk ve své lapačce a vhazuje se před jeho brankou. Chychrun se pak ještě pustil do menší rozmíšky s Johnstonem, který dorážel na dánského brankáře Ottawy.
09:01'
Hned po vyhraném buly přišla střela jednoho z hostujících hráčů, kterou lapil Dostál a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
08:56'
Zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazuje se po levé ruce Dostála.
08:31'
Dostál úspěšně rozehrál puk za svou brankou, a pak se puku chopil jeho spoluhráč.
08:07'
Po komerční pauze se vhazuje ve středovém kruhu kvůli úmyslnému ofsajdu domácích.
07:59'
07:54'
Střela Bathersona byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Lukášem Dostálem.
07:11'
Stützle trefil z pozice před brankou tvrdou ranou tyčku!
06:58'
Přihrávka Chychruna šla na Tkachuka před branku, kterému ale puk uskočil.
06:08'
Chabotova rána šla vedle branky. Puk se pak dostal na levý kruh, odkud pálil Stützle, ale minul bránu.
05:59'
Glenn Gawdin – 2 min., držení.
05:13'
Gudasovo nahození musel vyrážet Sögaard, ale zvládl to v klidu a bez problémů.
04:51'
Sögaard teď raději schoval střelu do lapačky a přerušil hru. Buly před jeho brankou.
04:30'
Vaakanainen hledal před bránou Vatrana, ale tomu puk přeskočil hůl.
02:44'
Ottawa právě vstřelila branku! Hosté se jako první ujímají vedení! Zub dostal puk na modrou čáru, odkud vypálil a jeho pokus před bránou tečoval MARK KASTELIC, od jehož nohy se puk odrazil za záda Dostála. Střela byla možná před brankou ještě někým tečována. Asistence: Arťom Zub a Matthew Highmore.
02:19'
Po Dostálově zásahu se hra přerušuje a vhazuje se před jeho brankou.
02:04'
Josephovu ránu zleva Dostál bez problémů vyrazil.
01:34'
Sögaard vyrazil nahození od mantinelu do rohu.
00:18'
Hned na úvod zakázané uvolnění Anaheimu. Buly před Dostálem.
00:01'

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Zellweger, Fowler (A), Gudas, Mintjukov, LaCombe, Vaakanainen, Lindström – Leason, R. Strome, Vatrano – Killorn, Lundeström, Max Jones – Silfverberg (A), Groulx, Regenda – Gawdin, R. Johnston.
Trenér: Greg Cronin

Ottawa Senators: Sögaard (Meriläinen) – Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Chabot (A), Brännström, Chychrun – Giroux (A), Stützle, M. Joseph – Batherson, Pinto, B. Tkachuk – Kubalík, Chartier, Greig – Kelly, Kastelic, Highmore.
Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: Schlenker, Rooney – Alphonso, Flemington.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Společně se podíváme na zápas mezi Anaheimem a Ottawou. Anaheim v minulém utkání po dvou výhrách v řadě prohrál, když nestačil doma na Vancouver 1:2. Jediným střelcem Ducks v tomhle utkání byl Alex Killorn. Předtím Ducks dvakrát za sebou vyhráli, když porazili San Jose na jeho ledě 6:4, a pak porazili doma New Jersey 4:3. Ottawa naopak táhne aktuálně sérii čtyř porážek v řadě, když postupně padli s Washingtonem na jeho ledě 3:6, v Nashvillu 1:4, doma s Arizonou 3:5 a naposledy padla na ledě Philadelphie 2:4. Jedinými střelci Senátorů byli Vladimir Tarasenko a Thomas Chabot. V dresu Ducks působí v této sezoně z českých nebo slovenských hokejistů obránce Radko Gudas a brankář Lukáš Dostál. Gudas zatím odehrál v sezóně 54 zápasů, ve kterých nasbíral 15 bodů (6+9) a je na 12. místě týmové produktivity. Dostál odchytal zatím 29 utkání a má procentuální úspěšnost zákroků 90,1 % a s průměrným počtem 3,5 branky na zápas a mezi brankáři Anaheimu je na tom statisticky nejlépe. Nejproduktivnějším hráčem Ducks je americký útočník Frank Vatrano, který odehrál zatím 60 utkání, ve kterých nasbíral 47 bodů (29+18) a je i nejlepším střelcem týmu. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Američan Cam Fowler, který odehrál zatím 59 utkání, ve kterých zaznamenal 28 bodů (4+24). V dresu Ottawy působí v této sezóně český útočník Dominik Kubalík, který zatím odehrál 55 zápasů s bilancí 9+4 a je na 14. místě týmové produktivity. Tím nejproduktivnějším hráčem Ottawy je německý útočník Tim Stützle, který nasbíral v 59 zápasech 57 bodů (15+42). Nejlepším střelcem týmu je ale americký útočník Brady Tkachuk, který v 58 utkáních nastřílel 26 gólů a k nim přidal ještě 24 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Ottawy je Kanaďan Jakob Chychrun, který v 59 zápasech nasbíral 31 bodů (9+22). Mezi brankáři má nejlepší statistiky má Fin Joonas Korpisalo, který zatím odchytal 39 zápasů s úspěšností zákroků 88,6 % a s průměrným počtem 3,3 branky na zápas. Korpisalo ale do utkání určitě nezasáhne, protože je aktuálně na marodce. Úvodní buly bude v Honda Center v Anaheimu vhozeno krátce po 4:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.