NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Ottawa - 20. března 2024   00:00

Boston
Boston
08:27' Pastrňák (Grzelcyk, Zacha) • 11:23' Pastrňák  • 38:51' Brazeau (Shattenkirk, Geekie) • 44:43' Pastrňák (Shattenkirk, Heinen) • 45:08' J. Boqvist (Beecher, Shattenkirk) • 58:06' Brazeau (DeBrusk, Geekie)
6:2
(2:0, 1:2, 3:0)
Ottawa
Ottawa
33:08' Pinto  (Giroux, Chabot) • 39:56' B. Tkachuk  (Chychrun, Batherson)
Boston
Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Shattenkirk, Peeke – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – Lauko, Geekie, Frederic – Beecher, J. Boqvist, Brazeau.
L'Ecuyer, Beach – Tobias, McNamara
TD Garden, Boston
17850 diváků
Ottawa
Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk (C), Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle, Giroux (A) – Greig, Ostapchuk, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.

Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 11:13
Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:49

Tři hvězdy utkání
1. David Pastrňák (BOS) 3+0
2. Kevin Shattenkirk (BOS) 0+3
3. Linus Ullmark (BOS) 30 zákroků
Ačkoliv to s Bostonem vypadalo po druhé třetině všelijak s ohledem na vysokou aktivitu Ottawy, tak třetí třetina se přeměnila v jednostrannou záležitost. Domácí skórovali celkem třikrát a své soupeře nakonec deklasovali 6:2. Svůj sedmnáctý hattrick v základní části NHL zkompletoval David Pastrňák. Bruins si navíc pojistili své vedení na čele ligy.
59:34'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Trent Frederic – 2 min., hákování.
59:11'
Tkachuk se dostal do slovní přestřelky s Laukem. Dostává osobní trest.
58:06'
Boston právě vstřelil branku!
JUSTIN BRAZEAU byl za brankou a s pukem povyjel do prostoru před brankovištěm. Místo přihrávky se rozhodl k otočce a rychlé střele, která prošla za Korpisala! Asistence: Jake DeBrusk, Morgan Geekie.
57:38'
Hosté vyhodili puk ze svého pásma. Návrat do útoku řídil Brazeau, jenž se dostal za obranu, ale před brankovištěm se nedokázal prosadit.
57:19'
Bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří hostující Kelly za hákování. Komerční pauza.
56:55'
Vhazovat se bude před Ullmarkem. Bruins se při přechodu středního pásma dopustili icingu.
56:22'
Domácí mají puk ve svém pásmu a trochu zklidňují hru. S rozehrávkou nepospíchají.
55:45'
Čas se velmi rychle krátí. Pokud chce Ottawa ještě duel zdramatizovat, potřebuje rychle vytvořit tlak a skórovat.
54:39'
Prudká střela Josepha od modré čáry se odráží od Ullmarka zpět do hřiště.
54:10'
Domácí se při pokusu o nahrávku na útočnou modrou dopustili icingu.
53:05'
Chychrun má dnes v koncovce poměrně smůlu. Pálí ze všech možných pozic, tentokrát mu Beecher sráží puk mimo kluziště.
51:51'
Ottawa vjela do postavení mimo hru. Její útok je zastaven.
51:10'
Jedovka Grzelcyka zpoza levého kruhu končí v náruči Korpisala.
50:24'
DeBrusk protečoval střelu Carla z dálky, Korpisalo ale na puk dokázal zareagovat. Komerční pauza.
49:30'
Hru nakonec přerušuje ofsajd Ottawy.
48:57'
Oba celky se nyní uchýlili k tvrdé hře u mantinelů. Hlavně Lauko rozdává hity jeden za druhým.
48:19'
Pinto si střelou zpoza levého kruhu vynutil na Ullmarkovi přerušení hry. Komerční pauza.
47:30'
Zacha se na pravé straně dostal k prudké střele z první, avšak minul pravou tyč Korpisalovy klece.
47:00'
Pastrňák stále nemá dost. Jeho protečování puku se tentokrát zastavilo o beton Korpisala.
45:33'
Peeke se dostal ke dvěma střelám v pásmu Ottawy, oba jeho pokusy ale byly sraženy obranou Senators.
45:08'
Uteklo pouhých 25 sekund čistého času a Boston odskakuje do vedení 5:2! JESPER BOQVIST dostal přihrávku do protiútoku a povedlo se mu z pravé strany přejít kličkou až na levou stranu brankoviště. Při této kličce se mu povedlo obstřelit beton Korpisala. Asistence: John Beecher, Kevin Shattenkirk.
44:43'
Čepice létají na led! DAVID PASTRŇÁK zkompletoval hattrick! Bekhendová střela při přechodu skrz mezikruží do levého kruhu propadla prošla u vzdálenější tyči za záda Korpisala. Asistence: Kevin Shattenkirk, Danton Heinen.
44:28'
Další prudká střela domácích, tentokrát z hole Heinena, končí za brankou.
44:01'
Coyle hledal Lindholma před pravým kruhem, jeho rána z voleje zaletěla jen k zadnímu mantinelu.
42:41'
Vhazuje se ve středovém kruhu. Nahozený puk skončil v ochranné síti.
42:05'
Na jednom konci kluziště Beecher přestřelil branku Ottawy, na druhém byl Chychrun zblokovaný.
40:16'
Marchand se při snaze o bodyček u mantinelu trochu nešetrně narazil o hrazení a s bolestivou grimasou usedá na střídačku. Krátce před tím Tkachukovu střelu likviduje lapačkou Ullmark.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:04.
Ottawa ve druhé třetině přestřílela Boston 23-11, díky čemuž se nakonec dostala na rozdíl jediné branky. Po 40 minutách prohrává 2:3, střetnutí je ale nadále zcela otevřené, pokud dokážou Senators na výkon z druhé třetiny navázat.
40:00'
39:56'
Ottawa právě vstřelila branku!
Tomu se říká gól do šatny! BRADY TKACHUK protlačil puk za záda Ullmarka tři sekundy před sirénou! Ullmark sice dokázal střelu Chychruna i první dorážku zastavit, ale další Tkachukova dorážka už prošla. Asistence: Jakob Chychrun, Drake Batherson.
39:20'
Icing Bostonu, vhazovat se bude před Ullmarkem.
38:51'
Nakonec domácí využívají přesilovku! Po návratu do útočného pásma se povedlo JUSTINOVI BRAZEAUOVI dorazit puk za záda Korpisala po předchozí střele Shattenkirka. Asistence: Kevin Shattenkirk, Morgan Geekie.
38:16'
Zacha se snažil před brankou protečovat puk, ale ten se zasekl a Korpisalo neměl problémy s jeho vyražením.
37:40'
Dělovka Pastrňáka z první šla přímo do Korpisala, od něhož se puk odráží. Boston zůstává v útoku.
37:15'
Nyní ale Boston dostane šanci, jak tento nepoměr trochu vylepšit ve svůj prospěch. Chychrun dostává trest za nedovolené bránění.
36:14'
Ullmark vykopl svým betonem další z řady Chychrunových střel z pravého kruhu. Ottawa ve druhé třetině vede na střely už 21-6. Ullmark je jako na střelnici.
35:16'
Souhra Tkachuka se Sandersonem vedla k přímému ohrožení Ullmarkovy klece. Domácí gólman ale dokázal puk schovat pod lapačku.
34:27'
Ullmark má kotouč pevně pod kontrolou a přerušuje hru. Reklamní pauza.
33:58'
Pastrňák, jenž dnes cílí na hattrick, byl zblokovaný při střele z pravého kruhu.

33:08'
Dlouho to vypadalo, že kombinace Ottawy k ničemu nepovede. Nakonec se ale hostům povedlo chytit rytmus a několika přesnými pasy vykombinovali střeleckou pozici pro SHANEA PINTA, jenž o zkraje pravého kruhu prostřelil Ullmarka. Asistence: Claude Giroux, Thomas Chabot.
32:34'
Chychrun dostal přihrávku do pravého kruhu, Ullmark jeho střelu chytá do lapačky.
31:31'
Andrew Peeke – 2 min., nedovolené bránění.
31:31'
Peeke trochu nešetrně zabránil Kellymu ve střele na branku, přičemž jej shodil na led, až se Kelly "rozbil" o hrazení v plné rychlosti. Bude se vylučovat, Ottawa bude hrát po komerční pauze přesilovku.
30:33'
Chychrun v obraně obětavě vložil své tělo do prudké rány McAvoye. Kotouč zamířil mimo brankoviště.
30:24'
Lindholm vypálil zpoza levého kruhu, ale přímo do Korpisala. Ten odmítl odraz a přerušuje hru.
29:47'
Lapačka Ullmarka zastavuje jedovatou střelu Brannstroma zpoza kruhů. Komerční pauza.
28:50'
Po dvou zblokovaných střelách Heinena se přeci jen hostům povedlo zmocnit puku a nápor soupeře ukončit.
28:30'
Bruins zůstal v útočném pásmu a zůstane i po střele Pastrňáka, kterou Korpisalo srazil do strany. Domácí se snaží vytvořit tlak na obranu soupeře.
28:19'
Mlčení prolomil Heinen zpoza pravého kruhu. Korpisalo kotouč vyráží.
27:35'
Hraje se delší úsek bez přerušení a bez střel na branky. Oba týmy se střídají na puku.
25:43'
Přihrávka domácích ve středním pásmu končí icingem.
25:32'
Coyle se prosmýkl až k brankovišti Senators, ale z bezprostřední blízkosti si vylámal zuby na Korpisalovi.
25:19'
25:10'
Během tří a půl minuty v oslabení čelil Ullmark hned devíti střelám soupeře, všechno ale pochytal!
24:43'
Ullmark si napřed porazil s pokusem Bathersona z mezikruží, načež akce Ottawy pokračovala a Chychrunovu střelu zpoza kruhů chytá domácí gólman do lapačky.
23:56'
Bruins jsou ve čtyřech.
23:44'
Chychrun nedokázal protlačit po dvou střelách Tkachuka puk pod betonem Ullmarka do sítě! Výborná práce brankáře Bostonu.
23:24'
Rychlá střela Stutzleho po buly, Ullmark puk vyráží.
23:19'
Ottawa bude hrát přes půl minuty proti třem! Coyle dostává trest za podražení.
23:08'
Sandersonova rána se od Ullmarka odrazila do horní tyče a do vzduchu, načež se puk snesl zpět v pásmu Bostonu.
22:10'
Prudká střela Tkachuka po ledě se odrazila od Ullmarka zpět do hřiště.
21:56'
John Beecher – 2 min., sekání.
21:01'
Bernard-Docker se snažil prosadit v útočném pásmu, ale trefil jen bránícího Grzelcyka.
20:48'
Ottawa se dopouští zakázaného uvolnění jako reakci na menší závar po Marchandově střele, kterou Korpisalo vyrazil před brankoviště.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:06.
Přestože David Pastrňák dal v první třetině dvě branky, utkání zatím postrádá tempo. Se střelami na branky se šetří, nějaké zběsilejší pasáže plné protiútoků také k vidění nejsou a řada útočných akcí končí dřív, než se vůbec týmy usadí v pásmu soupeře.
20:00'
19:30'
Bruins vedou 8-5 na střely. Puk je nyní v pásmu Ottawy, kde ho drží hosté.
18:46'
Domácí se pokusili o návrat do útočného pásma, ale byl z toho jen icing.
18:28'
První Fredericovo protečování šlo vedle levé tyče za branku. K puku se ale znovu dostal a přinutil Korpisala zasahovat betonem.
17:27'
Tvrdá střela Carla od modré čáry se zastavila o bránícího Tkachuka, který měl bolestivou grimasu v obličeji. Ale pokračuje ve hře.
17:10'
Coyle se dostal do zakončení z hodně ostrého úhlu z pravé strany. Skulinku mezi tyčí a Korpisalem nenašel.
16:14'
Pokus Senators o návrat do útoku končí pukem v ochranné síti.
15:36'
Sanderson střelou z dálky trefil jen vlastního spoluhráče, Ottawa záhy přichází o útočné pásmo.
15:01'
Akce domácích pokračovala a Pastrňák se dostal k ráně z voleje. Korpisalo puk chytá. Komerční brejk.
14:49'
Zacha tentokrát hledal na levé straně Heinena, jehož střela končí za brankou.
13:56'
Tkachuk se dostal až takřka mezi kruhy, jeho střela však neprošla skrz bránícího DeBruska.
13:19'
Senators při dalším rodícím se útoku zastavilo postavení mimo hru.
12:27'
Brannstrom se uvolnil ke střele zpoza pravého kruhu. Ullmark si s letícím pukem poradil a odvrátil jej.
11:30'
Komerční pauza.
11:23'
DAVID PASTRŇÁK vystihl na své modré čáře přihrávku soupeře, vyrazil do úniku a po kličce do bekhendu vystřelil. Korpisalo puk částečně zachytil, jenže mu propadl a doskákal do branky. Bez asistence.
10:55'
Ottawa se snažila jít do přečíslení ve třech, její útok ovšem vyšel nazmar.
10:31'
Bruins jsou usazeni v útočném pásmu více než půl minuty, ale víc, než nepřesnou střelu Lindholma, nevymysleli.
09:45'
Oba celky se nyní chvilku proháněly po celé délce kluziště, přičemž puk pravidelně střídal majitele.
08:27'
Po šesti minutách byla k vidění první střela na branku a hned je z toho gól! DAVID PASTRŇÁK výborně protečoval střelu Matta Grzelcyka, změnil po ledě letícího puku a překonal brankáře Korpisala. Asistence: Matt Grzelcyk, Pavel Zacha.
08:00'
Ottawa vede 4-1 na střely. Už více než pět minut čistého času nedošlo k žádným střelám na branku.
07:34'
Icing Bostonu. Vhazuje se před Ullmarkem.
06:06'
Vše je v pořádku, může se pokračovat.
06:06'
Je nějaký problém s dvířkami od střídačky Ottawy na mantinelu. Musí přiběhnout jeden z pracovníků TD Garden a podívat se na to.
06:06'
Nahozený puk ze strany Bostonu končí až v ochranné síti. Reklamní brejk.
05:10'
Na ledě je k vidění nyní hlavně úporný boj o puk a pozice. V útočných pásmech se nikomu usadit nedaří.
03:52'
Opět puk vyletěl mimo kluziště v pásmu Bostonu. Tentokrát po zblokované střele Zuba.
03:05'
Joseph z prostoru před brankovištěm nejen, že přestřelil, ale puk vyletěl až do ochranné sítě.
02:40'
Tkachukův pokus z pravé strany srazil Lindholm do ochranné sítě.
02:16'
Hosté se pustili do zápasu skutečně po hlavě a jsou na začátku mnohem aktivnější. Ullmark byl nyní zasypán střelami, na Zubův pokus odpovídá přerušením hry.
00:39'
První zákrok střetnutí zapsal na své konto brankář Ullmark po střele Stutzleho.
00:01'

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Shattenkirk, Peeke – Marchand, Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák – Lauko, Geekie, Frederic – Beecher, J. Boqvist, Brazeau.
Trenér: Jim Montgomery

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot, Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk, Pinto, Batherson – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Ostapchuk, Kubalík – Katchouk, Kastelic, Kelly.
Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: L'Ecuyer, Beach – Tobias, McNamara.
Boston se prokousal zpět do čela NHL, ale bez dalších vítězství se na pomyslném trůnu nejspíš dlouho neohřeje. Pouhý jeden bod totiž na Bruins ztrácí New York Rangers a Florida Panthers, kteří oba mají jeden zápas k dobru. Boston tak v domácí TD Garden zkusí vylepšit svou bilanci čtyř výher z posledních pěti zápasů a podruhé v sezoně vyzrát na Ottawu.

Senators dokázali vyhrát hned třikrát v řadě, což bylo samo o sobě pro tento tým v této sezoně dost nezvyklé, načež na konci minulého týdne padli doma 2:7 s Carolinou. Senators patří předposlední místo ve Východní konferenci a sezonu se snaží se ctí nějak dohrát. Před zmíněnou třízápasovou sérií výher prohráli sedm po sobě jdoucích zápasů, takže ono dohrávání sezony pro ně není úplně jednoduché.

První vzájemný zápas sezony se hrál na konci ledna. Boston na ledě soupeře vyhrál 3:2 po prodloužení a na vítězství se podílel David Pastrňák bilanci 1+1 a Pavel Zacha s bilancí 0+1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.