NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Seattle Kraken - 5. března 2024   03:30

Calgary
Calgary
27:50' Kuzmenko (Kadri, Huberdeau) • 47:46' Kuzmenko (R. Andersson, Kadri)
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Seattle Kraken
04:04' Gourde  (B. Tanev, Dunn) • 32:34' Bjorkstrand  (McCann, Schwartz) • 40:21' Larsson  (Beniers, Eberle) • 52:29' McCann
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, Weegar, Kylington, R. Andersson, Oesterle, Pachal – Kuzmenko, Kadri (A), Pospíšil – Mangiapane, Backlund (C), Coleman (A) – Huberdeau, Šarangovič, Dr. Hunt – Pelletier, Rooney, Duehr.
Schlenker, Kozari – Cherrey, Cormier
Scotiabank Saddledome, Calgary
16516 diváků
Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), McCann, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde (A), Kartye – Tatar, Yamamoto, B. Tanev.

Statistika
Střely na bránu: 38 – 30 | Přesilová hra: 1/4 – 0/4 | Trestné minuty: 32 – 23

Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7 %, odchytal 58:06
Philipp Grubauer (SEA) – 36 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 59:07

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 17, čas na ledě 14:06
Tomáš Tatar (SEA) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 13:43

Tři hvězdy utkání
1. Jared McCann (SEA) 1+1
2. Andrej Kuzmenko (CGY) 2+0
3. Philipp Grubauer (SEA) 36 zákroků
Pětizápasová vítězná šňůra Calgary byla přerušena. Na svém ledě totiž Plameny padly 2:4 se Seattlem, kterému se povedlo ve třetí třetině dvěma góly tak trochu zlomit odpor soupeře. V závěru se navíc Calgary nechalo zbytečně vylučovat i kvůli hrubému faulu Pospíšila, jenž dostal trest na pět minut a do konce utkání, kvůli čemuž nemělo možnost vytvořit závěrečný nápor a snažit se s výsledkem něco udělat.
59:40'
Ještě jeden zásah Markstroma a ještě jedno vhazování v pravém kruhu.
59:24'
Střela Eberleho se odráží od brankáře Markstroma až do ochranné sítě.
58:46'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Jegor Šarangovič – 2 min., podrážení.
58:05'
Bude se vylučovat na straně Calgary, dnes už je hotovo. Seattle šetří čas s pukem na hokejkách.
57:35'
Schwartz přišel o nůž ze své brusle, když jej Larsson trefil střelou od modré, až to zacinkalo. Rozhodčí nůž rychle sebral a Schwartz odkulhává na střídačku. Nechtěný blok proti vlastnímu spoluhráči.
56:25'
Markstrom se vrátil do brankoviště, takže Seattle hraje v pěti proti čtyřem.
56:25'
V pásmu Seattlu shodili rukavice Tanev s Colemanem. Zápas pro oba kohouty skončil.
56:14'
Seattle je v plném počtu, nyní se tedy hraje v pěti na obou stranách.
55:47'
Hosté vykombinovali puk až na útočnou modrou k Tanevovi, jenž se ale ke střele na prázdnou branku nedostal.
55:27'
Chyba Calgary, které se dopouští ofsajdu. Přesto ale zůstává Markström na střídačce, byť se vhazuje ve středním pásmu.
55:18'
Po několika střelách domácích se povedlo Seattlu dostat puk do neutrální zóny.
54:40'
Calgary zkouší hru bez brankáře a hraje tedy v pěti proti čtyřem.
54:31'
Komerční pauza, puk je mimo kluziště.
54:14'
Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech. Tolvanen totiž dostává trest za hákování.
53:41'
Pospíšil dostává trest na pět minut a do konce utkání za naražení zezadu. Beniers dostává dvě minuty za hrubost, ale trest se anuluje dvouminutovým trestem Pachala za hrubost. Takže Seattle má k dispozici pětiminutovou přesilovku.
53:41'
Dvě minuty by měl dostat Beniers, který se mstil za Dunna. Je možné, že tam bude ještě nějaký trest, který Beniersovo vyloučení tzv. anuluje.
53:41'
Pospíšil dostane trest na pět minut. Rozhodčí míří k videu, pravděpodobně pro něho také zápas skončí.
53:41'
Dunn byl na zadním mantinelu v pásmu Seattlu brutálně sestřelen Pospíšilem. Po chvíli, co zůstal ležet na ledě, tak sice vstává, ale drží se za zátylek a míří do kabiny. Pospíšil jej poslal hlavou proti hrazení.
53:06'
Icing Seattlu, vhazovat se bude před Grubauerem.
52:33'
52:29'
Seattle právě vstřelil branku!
Jenže JARED MCCANN vybojoval puk na vlastní modré čáře znovu a tentokrát vyrazil do úniku. V nájezdu na Markströma měl dost času vymyslet, kam vystřelit. Trefuje se k pravé tyči a dává gól v oslabení! Bez asistence.
52:16'
Velká šance Seattlu v oslabení, McCann se ale nadvakrát nedokázal prosadit! Napřed zasáhl Markstrom, pak byla střela zblokovaná.
51:57'
Mangiapane střílel z levého kruhu na blížší tyč, puk skončil jen na zadním hrazení.
51:40'
Domácí se stále neusadili v útoku.
51:20'
Flames musí hledat cestičku zpět do útočného pásma.
50:55'
Ofsajd zastavuje akci domácího týmu.
50:40'
Kuzmenko se snažil prosadit z otočky před brankovištěm, Grubauer měl beton přitisknutý pevně u ledu.
50:33'
Kuzmenko byl trefen Oleksiakem hokejkou do brady. Dvě minuty a přesilovka pro Calgary.
50:17'
Grubauer zastavuje tečovanou střelu Colemana a přerušuje hru. Seattle nyní ustál opravdu krušnou dvouminutovku a drží se v těsném vedení. Komerční pauza.
50:09'
49:49'
Obrovská šance Calgary! Grubauer nezachytil skákající puk, který se odrazil od pravé tyčky zpět do brankoviště a až poté se brankáři hostů povedlo puk schovat pod sebe.
49:38'
Backlund zkoušel štěstí zpoza kruhů, Grubauer puk vyráží mimo brankoviště.
49:07'
Další vyhození Seattlu mimo jeho obranné pásmo.
48:43'
Hosté vyhodili puk mimo své pásmo.
48:25'
Kuzmenko protečovával střelu Huberdeaua a cílil na hattrick, branku ale netrefil!
48:09'
Komerční pauza.
48:09'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Vince Dunn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
47:46'
Calgary právě vstřelilo branku!
ANDREJ KUZMENKO dává svůj druhý gól v utkání! Tentokrát vystřelil zpoza pravého kruhu a Grubauer nedokázal letící kotouč zastavit. Asistence: Rasmus Andersson, Nazem Kadri.
47:34'
Pospíšil ránou zpoza kruhů napálil levou tyč!
47:07'
Mangiapane tečoval před brankovištěm střelu z pravé strany, puk ale zamířil jen do zadního hrazení.
45:38'
Stejně tak po rychlém útoku Calgary vyráží střelu Kadriho Grubauer.
45:27'
Dumoulin se uvolnil ke střele zpoza levého kruhu, Markström si s letícím pukem bez obtíží poradil.

44:16'
Tolvanen se snažil uvolnit v pravém kruhu, jeho střela po ledě trefila jen brusli jednoho z protihráčů.
43:27'
Domácí si zaútočili v oslabení, ale Weegarova střela z levého kruhu byla pomalá a Grubauer ani neměl potřebu puk podržet.
42:59'
Blake Coleman – 2 min., hrubost.
41:43'
Seattle zůstává na začátku třetí třetiny i nadále aktivní a snaží se využít psychické převahy k tvoření tlaku.
40:21'
ADAM LARSSON dostal přihrávku do mezikruží, vypálil do pravého horního růžku a po 21 sekundách od začátku třetí třetiny navyšuje vedení Seattlu. Asistence: Matty Beniers, Jordan Eberle.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:34.
Calgary sice ve druhé třetině přestřílelo soupeře 18-9 a povedlo se mu vyrovnat, ale pak ve 33. minutě udeřil Oliver Bjorkstrand. Seattle tak po dvou třetinách vede 2:1.
40:00'
39:40'
Zblokovaná střela Hanifina od modré se snesla do pravého rohu útočného pásma.
39:08'
Hosté v útoku sice dokázali chvíli kombinovat, ale Calgary nakonec vyhazuje puk až k brankáři soupeře.
38:30'
Huberdeau měl výbornou pozici v pravém kruhu, k tomu střílel přes bránícího protihráče. Střelu ovšem poslal přímo do Grubauera.
38:08'
Oesterle si zamíchal pukem u modré čáry a jeho spoluhráči kvůli tomu musí vyklidit útočné pásmo.
37:22'
Domácí byli v útočné akci zastaveni ofsajdem.
37:11'
Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Markströmem.
36:38'
Huberdeau sice výborným forčekingem vybojoval v obranném pásmu Seattlu puk, ale nebylo mu to nic platné. Vůbec nevystřelil a ke střele se nedostali ani jeho spoluhráči.
35:24'
Dlouhé postavení Seattlu v útoku. Puk nakonec vypálil z pravého kruhu Dumoulin. Markström střelu vyrazil před sebe a přerušuje hru.
34:47'
Beniers díky své rychlosti dokázal vyhrát sprinterský souboj a dostal se za obranu Calgary, na Markströma ovšem nevyzrál.
34:03'
Postavení mimo hru zastavuje další akci Seattlu. Reklamní pauza.
33:38'
Burakovsky si sjel s pukem ze středu do levého kruhu, odkud ale netrefil branku Calgary.
32:34'
Hosté jsou sice ve druhé třetině horším týmem a dost pod tlakem, ale stačilo málo a jsou zpět ve vedení! Přihrávky od zadního mantinelu využil OLIVER BJORKSTRAND mezi kruhy ke střele z první k levé tyči. Markström nedokázal přesně mířenou střelu vyrazit. Asistence: Jared McCann, Jaden Schwartz.
31:36'
Velmi dobrá střela Anderssona z okraje levého kruhu. Mířil k pravé tyči, Grubauer ovšem lapačkou dokázal zastavit nebezpečnou střelu.
31:06'
Grubauer má tvrdou střelu Hanifina z nápřahu od modré čáry pod kontrolou a přerušuje hru. Následuje reklamní brejk.
30:35'
Seattle se ubránil a vyrazil do útoku. O puk ale poměrně rychle přišel, načež však Calgary zahrálo na icing.
30:08'
Ani nadvakrát neprocpal Huberdeau přihrávku na střed mezi kruhy, tak zkusil alespoň vystřelit z pravého kruhu, ale i střela byla zblokována.
29:47'
Rychlý přesun domácích do útoku před branku Grubauera, jenž zlikvidoval zakončení Kadriho. Ten je ve druhé třetině hodně střelecky aktivní.
29:39'
Seattlu je odpískán ofsajd.
29:16'
Od modré čáry se ke střele dostal Larsson, jehož projektil vyráží Markström až do ochranné sítě.
27:50'
Jenže akce pokračovala, vyražený puk vyrážečkou získal ANDREJ KUZMENKO, jenž byl tělem v nulovém úhlu, ale přesto se mu povedlo procpat střelu mezi Grubauerem a tyčkou do klece. Je vyrovnáno! Asistence: Nazem Kadri, Jonathan Huberdeau.
27:48'
Kadri vypálil z voleje z mezikruží a Grubauer jeho jedovku na poslední chvíli vyráží!
27:14'
Kartye nicméně dostal dvojnásobný trest, takže Calgary bude hrát přesilovku.
27:14'
Kartye se ve středním pásmu pustil do Pospíšila a zasypal ho pěstmi. Slovenský útočník ani nestačil shodit rukavice a dostával naloženo. Přesto půjde také na trestnou lavici. Oba dostávají trest za hrubost. Komerční pauza.
26:52'
Zatímco Seattle se nyní při svých útočných výletech vůbec nedostává ke střelám, protiútoky Calgary jsou hodně nebezpečné. Kadri minul branku z levého kruhu.
25:19'
Hanifin se dostal do levého kruhu, odkud nastřelil Grubauerův beton. Za dorážkou se tlačil Šarangovič, nicméně ten branku soupeře minul.
24:59'
Delší postavení Flames v útočném pásmu. Po několika střelách, které Grubauer vyrazil, se Seattlu povedlo dostat kotouč do středního pásma, odkud ale domácí opět vyrazili do útoku a nakonec po střele Colemana je hra přerušena.
24:16'
Calgary se ubránilo a vyrazilo na vlastní zteč. Tento útok zakončil Kuzmenko, jehož vychytal Grubauer.
23:42'
Borgenova střela od modré čáry se odráží od Markströma zpět do hřiště. Seattle se drží v útočném pásmu.
23:23'
Pachal vypálil příliš vysoko a kotouč přeletěl nejen branku, ale dostal se až do ochranné sítě.
21:47'
Šarangovič se sice hnal za pukem, ale ten dřív doputoval ke Grubauerovi.
21:28'
Icing hostujícího týmu hned po buly.
21:20'
Weegarovu střelu má Grubauer pod kontrolou. Bude se vhazovat opět v pásmu Seattlu.
20:53'
Hra se rychle přesunula do pásma Calgary, kde Oleksiak nutí Markströma přerušit hru.
20:43'
Weegar vypálil od modré čáry, Grubauer zapisuje teprve třetí zákrok v utkání.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 04:32.
Calgary bylo v úvodní třetině v útoku zcela bezzubé. Navzdory přesilovce bylo 90 % střeleckých pokusů domácích buď zblokovaných nebo šlo vedle. Proto Seattle vede na střely 11-2, a proto Seattle vede také na góly 1:0.
20:00'
19:30'
Kylington se pokusil v rychlém sledu o tři střely. Jedna byla zblokovaná, dvě šly jen za branku Seattlu.
18:42'
Další zásah domácího brankáře, po buly se ke střele z dálky dostal Dunn.
18:31'
Schwartz byl nehlídaný a nepokrytý v pravém kruhu. Dostal se k němu puk, což se pokusil přetavit ve střelu z první, ale Markström byl včas postaven proti jeho ráně.
17:24'
Calgary se při návratu do útočného pásma dopustilo postavení mimo hru.
16:54'
16:42'
Rána z voleje od Hanifina pouze práskla o zadní hrazení. Calgary vzápětí přichází o útočné pásmo.
15:59'
Další dvě zblokované střely domácích, načež hosté vyhazují do bezpečí.
15:20'
Šarangovičova střela z pravého kruhu neprošla až k brance Seattlu, končí za ní.
14:54'
14:54'
Oliver Bjorkstrand – 2 min., držení.
13:52'
A teď už první střela domácích přichází! Pelletier se trochu s problémy dokázal mezi kruhy procpat k puku, Grubauer přerušuje hru.
13:20'
Seattle se vrátil do útoku. Po Yamamotově střele se domácí dopouští icingu.
12:53'
Hanifin už byl velmi blízko první střele na branku, ale nakonec puk před brankovištěm srazil Tanev.
12:37'
Larssonova jedovatá rána byla zblokována Hanifinem a odeslána až do ochranné sítě.
12:21'
Závar před brankou Markströma. Za přispění obrany krušné chvíle zvládl a přerušuje hru. Komerční brejk.
11:44'
Icing domácího týmu.
11:35'
Burakovsky se dostal ke střele v pravém kruhu, nicméně byl zblokovaný Kylingtonem.
10:53'
Seattle je natlačen v útoku. Tanevova tečovaná střela končí za brankou.
10:26'
Coleman se snažil ze středního pásma alespoň pozdravit Grubauera, ale minul.
10:00'
Calgary stále nevystřelilo na branku!
09:20'
Tatar se zapsal do statistik utkání. Slovenský útočník z pravého kruhu poslal bekhendovou střelu na Markströma, jenž puk sráží mimo brankoviště.
08:17'
Hru zastavuje postavení mimo hru domácích. Reklamní brejk.
07:37'
Domácím se nepovedlo protečovat nahození do útočného pásma, z čehož plyne zakázané uvolnění.
06:16'
Calgary zatím na branku nevystřelilo. Kuzmenko to zkoušel dvakrát, napoprvé byl zblokovaný a napodruhé minul zařízení.
05:29'
Yamamoto se procpal až před brankoviště, Markström mu betonem vystavil stopku.
04:44'
Další dva zákroky pro Markströma. Seattle je po vstřelené brance jako polit živou vodou a hráčů v bílo modrých dresech je teď plné kluziště.
04:19'
Markström si tak až teď připisuje první zásah, když vyráží střelu Eberleho zpoza kruhů.
04:04'
První střela na bránu, první gól! Napřed sice byla teč Taneva zblokována obranou Calgary, ale k odraženému puku se dostal YANNI GOURDE, jenž z mezikruží vyslal vůbec první střelu na branku v utkání a prostřelil Markströma. Asistence: Brandon Tanev, Vince Dunn.
03:19'
Kotouč je v ochranné síti, tentokrát za brankou Seattlu.
02:15'
K vidění je v tuto chvíli především usilovné zápolení o puk. Prozatím nedošlo ani k jedné střele na branku.
00:57'
Zblokovaná střela Oleksiaka vyletěla až do ochranné sítě za brankou Calgary.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, Weegar, Kylington, R. Andersson, Oesterle, Pachal – Kuzmenko, Kadri, Pospíšil – Mangiapane, Backlund, Coleman – Huberdeau, Šarangovič, Dr. Hunt – Pelletier, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz, McCann, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Kartye – Tatar, Yamamoto, B. Tanev.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Schlenker, Kozari – Cherrey, Cormier.
Calgary ani Seattle ještě nevzdávají honbu za postupem do play-off. Přestože Flames rozprodávají kádr a odešli borci jako Zadorov, Lindholm či Tanev, tak se tento kanadský celek nachází na devátém místě Západní konference se ztrátou jen sedmi bodů na elitní osmičku. Navíc se Calgary povedlo vyhrát pět posledních zápasů, z nichž čtyři byly na domácím ledě.

Seattle ale také není ve špatné formě. Vyhrál tři z posledních pěti duelů a momentálně se nachází na dvanáctém místě Západní konference, přičemž ztrácí jen dva body právě na Calgary. Také tedy má v případě nějaké úspěšnější šňůry elitní osmičku na dosah. A před sebou, stejně jako Calgary, ještě 22 zápasů.

V listopadových zápasech vyhrálo dvakrát Calgary, v prosinci naopak zvítězil Seattle. Jednat se tedy bude už o čtvrtý vzájemný duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.