NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Colorado - 9. února 2024   02:00

Carolina
Carolina
01:52' Nečas (Skjei, J. Staal) • 06:25' Nečas (Burns, Teräväinen) • 16:51' Nečas (Teräväinen, Slavin) • 32:06' Bunting (Teräväinen, Burns) • 59:06' Jarvis (Teräväinen, S. Aho II)
5:2
(3:2, 1:0, 1:0)
Colorado
Colorado
19:33' Parise  (L. O'Connor, Girard) • 19:38' Girard  (Cogliano)
Carolina
Kočetkov (21. Raanta) – Burns, Slavin (A), Orlov, Skjei, DeAngelo, Chatfield – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Lemieux.
South, McIsaac – Tobias, Daisy.
PNC Arena, Raleigh
18 720. diváků
Colorado

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný den a všem Apolenám vše nejlepší k svátku!

3. Michael Bunting (CAR) 1+0
O osudu dnešního utkání se rozhodlo už v úvodní třetině, a to zásluhou jednoho konkrétního muže. Martin Nečas nastřílel čistý hattrick, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Colorado sice dvěma slepenými ještě před první pauzou snížilo na rozdíl jediného gólu, jenže ve druhé třetině na to nedokázalo navázat. Naopak Carolina zvýšila náskok přesilovkovou trefou a v poslední části své vedení velmi svědomitě bránila. V poslední sekundě se ještě skóre upravilo technickým gólem Setha Jarvise. Zajímavostí na straně Caroliny je také fakt, že gólmana Pjotra Kočetkova po hrubé chybě ze 20. minuty nahradil ve druhé třetině Antti Raanta, jenže pak cítil nějaké zranění. Do třetí třetiny se tedy mezi tři tyče vrátil Kočetkov, který několika dobrými zákroky pomohl týmu udržení vedení.

Utkání v PNC Arena sledovalo 18 720 diváků.
59:58'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brendan Lemieux – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Anthony DeAngelo – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
59:06'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni se nakonec přeci jen osvobodili, na útočné modré převzal puk SETH JARVIS a chtěl ho dovézt do prázdné branky. Před ní ho seknul Mikko Rantanen, ale místo vyloučení je uznán technický gól. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
58:27'
Nyní se naopak několikrát domácím nepodařilo dostat puk z pásma, MacKinnonovo tečované nahození poté nadělalo Kočetkovovi velké problémy.
57:29'
Canes vybojovali kotouč a zvládají ho poslat do bezpečí tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:19'
Colorado si bere oddechový čas.
56:21'
Hostující trenér Jared Bednar již nečeká a odvolává gólmana. Colorado to zkusí v šesti.
55:41'
Miles Wood byl sám na levé straně, čekal až mu napravo najede spoluhráč. Nakonec sám vypálil a Kočetkov puk neudržel. Se štěstím ho ale odehrál jeden z obránců Caroliny.
54:20'
Jorda Staal hned po návratu z trestné lavice dostal dlouhý pas na útočnou modrou, bylo to však příliš prudké, takže puk nezpracoval.
54:16'
Carolina hraje v plném počtu.
53:40'
Colorado se opět nemůže usadit v útočném pásmu, zatím z této přesilovky nic nemá.
52:58'
Sebastian Aho vypíchl soupeři puk a hnal se za ním do úniku. Měl to ale daleko, a tak Georgijev vyjel a odehrál ho se štěstím ještě před domácím útočníkem.
52:22'
Buly vyhrané ve prospěch Caroliny znamená okamžité poslání puku směrem k Alexandaru Georgijevovi.
52:16'
Jordan Staal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
51:31'
Trochu zbrklá rozehrávka Hurikánů teď končí zakázaným uvolněním. Colorado se každopádně již několik minut k ničemu nedostalo.
50:25'
Jaccob Slavin si na modré troufnul na kličku, pokračoval až před branku, ale střelou bekhendem ji minul.
49:55'
Canes neohroženě napadají v útočném pásmu, čímž vůbec neumožňují hostům se jakkoli hnát za vyrovnáním.

49:14'
Seth Jarvis se z levého rohu pozadu vytočil před branku a Georgijev jeho zakončení vyrazil nad sebe. Sebastian Aho se proto snažil ze všech sil o dorážku, načež se strhla nepřehledná mela.
48:09'
Domácí teď zkouší bleskové souhry krátce po vhazování. Michael Bunting díky tomu střílel z první na ose hřiště, ale Georgijev betonem drží naději svého celku.
47:52'
Po vyhraném buly v útočném pásmu Burns posunul puk nalevo Ahovi, který střelou zápěstím trefil bližší tyč.
47:25'
Avs se dostávají k puku, který ihned vyhazují na druhý konec ledové plochy.
47:16'
Joel Kiviranta – 2 min., vysoká hůl.
46:42'
46:30'
Laviny si vytvořily v této početní převaze i další solidní šance, ale Kočetkov se vrátil do branky bez jakékoli nervozity, což prokazuje výbornými zákroky.
45:46'
Jonathan Drouin z pravého kruhu bekhendem krásně našel křižně MacKinnona, jehož střelu z první parádně vyrazil Pjotr Kočetkov.
45:05'
Hurricanes se dostávají k puku a vyhazují ho až ke Georgijevovi.
44:42'
Jordan Staal – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
44:18'
Pjotr Kočetkov se vůbec nenechává zahanbit, nyní musel předvést suprový zákrok proti Samuelu Girardovi a následně čelit z velké blízkosti Fredriku Olofssonovi.
43:42'
Jalen Chatfield na modré natáhl a vypustil velmi tvrdou ránu, proti níž musel Georgijev vytáhnout další dobrý zákrok.
42:37'
Brent Burns u modré vůbec neváhal a rychle posílal puk na branku, čímž všechny trochu překvapil. Georgijev ale stihl zasáhnout.
41:56'
Po vhazování v útočném pásmu se dva útočníci Colorada snažili doslova nacpat puk na branku, ale domácí obrana jim to nedovolila.
40:50'
Cale Makar svižnou střelou přivítal Pjotra Kočetkova zpět v bráně, o pár sekund později podobně pozdravil na druhé straně Sebastian Aho Alexandara Georgijeva.
40:01'
Střídání v týmu Carolina Hurricanes:
ze hřiště odchází Antti Raanta, přichází Pjotr Kočetkov.

Vhazování 25:22
Carolina do druhé třetiny vystřídala gólmany, Pjotra Kočetkova za strašidelnou minelu z konce první části nahradil Antti Raanta. To se ukázalo jako správný tah, neboť finský brankář působil velmi jistě a předvedl několik nelehkých zákroků. Jeho spoluhráči mu navíc pomáhali dobrou hrou na obou koncích kluziště, což se přetavilo v přesilovkovou trefu Michaela Buntinga. Colorado sice mělo několik šancí, ale nedokázalo si vytvořit stabilní tlak, takže ho v poslední dvacetiminutovce čeká náročný úkol.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:07.
40:00'
39:55'
Domácí ještě stihli jednou ohrozit Georgijevovu branku, a to pomocí Slavinovy daleké rány od modré čáry.
39:09'
Cale Makar chtěl využít nesrovnané obrany domácích, a tak si nabruslil na střed útočné třetiny. Střelu z nadějné pozice musel zneškodnit pozorný Antti Raanta.
38:04'
Michael Bunting pokračuje v dobrém výkonu, nyní si naprosto ukázkově prohodil Nathana MacKinnona v útočném pásmu, nacpal se i před branku a byl velmi blízko svému druhému dnešnímu gólu.
37:28'
37:05'
Druhá přesilovková formace domácích kombinovala příliš dlouho, až jí puk ukradl Artturi Lehkonen, který dokázal i vystrašit Anttiho Raantu zakončením bekhendem.
36:26'
Další tvrdou ránu vyslal od modré čáry Brent Burns. Georgijev skryl puk v náručí bez větších potíží.
35:42'
Hurikánům chvilku trvalo, než zkrotili puk na svých hokejkách, pak ale Sebastian Aho od pravého mantinelu solidně vystřelil zápěstím na vzdálenější tyč.
35:28'
Samuel Girard – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
35:02'
Po vhazování před Raantou si domácí nijak nekomplikují život, jen posílají puk na zakázané uvolnění.
34:07'
Michael Bunting je po vstřeleném gólu při chuti. Prolétl kolem obrany Avalanche a z levé strany nepříjemně posílal puk na Georgijeva.
33:34'
Avs se každopádně vůbec nevzdávají, Nathan MacKinnon dostal na chviličku prostor na pravé straně, odkud vyslal svižnou ránu zápěstím. Ta orazítkovala horní tyčku. Domácí tedy měli již dnes podruhé takového štěstí.
32:54'
Dobře sehrané přečíslení hostů zakončoval uprostřed útočného pásma zcela volný Joel Kiviranta, ale toho vychytal další Fin Antti Raanta.
32:06'
Teräväinen v pravém rohu naznačil, že se bude tlačit do branky, ale nakonec bekhendem krásně nahrál na osu sjíždějícímu MICHAELU BUNTINGOVI, jehož přesné zakončení do horního patra branky vrací domácím dvoubrankové vedení. Asistence: Teuvo Teräväinen a Brent Burns.
31:42'
Bunting si od levého mantinelu povyjel na střed a posílal před branku nabídku na teč. Tu ale zneškodnil Alexandar Georgijev.
31:22'
Carolina hraje v plném počtu. Začíná její zkrácená přesilovka.
31:19'
Další Coltonův pokus měla být střela z nápřahu, u té však hostující útočník zlomil hokejku.
30:46'
Ross Colton se hezky prodral po pravém křídle až ke střele, tu ale poslal z pravého kruhu mimo branku.
30:25'
Jonathan Drouin – 2 min., nedovolené bránění.
29:46'
Dmitrij Orlov opět předvádí dobrou práci při vlastním oslabení a vyhazuje puk přes celé kluziště.
29:22'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě.
28:28'
Nečas s Buntingem měli na útočné modré dost prostoru, jenže se nepohodli a nakonec ji nemohli překročit, jinak by byli v ofsajdu.
28:16'
27:37'
Dmitrij Orlov zvládl puk vyvézt za podpory dalších dvou spoluhráčů, takže z toho dokonce byla střela na Georgijevovu branku.
27:14'
Hosté se ani trpělivou kombinací zatím nemohou dostat k pořádnému ohrožení soupeřovy branky, nyní jsou už z útočného pásma vyhnáni.
26:16'
Jesperi Kotkaniemi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
25:55'
Krátce nato naopak Bunting hledal zprava na ose hřiště Orlova, jenž se musel pro puk natahovat. Zvládl jakžtakž zakončit, ale tentokrát se zaskvěl Alexandar Georgijev, který hokejkou zastavil puk na brankové čáře.
25:40'
Nečas v útočné třetině poslal puk do volného prostoru na levé straně Michaelu Buntingovi, jehož střela netrefila branku.
24:25'
Dalekou střelu Antti Raanta vyrazil doleva, kde byl volný Nathan MacKinnon. Domácí gólman se tedy musel bleskově přemístit, aby předvedl parádní zákrok proti dorážce.
23:15'
Brendan Lemieux obkroužil branku a měl dostatek prostoru. Připravil si tedy střelu z ostrého úhlu, ale tu nakonec stihl zblokovat jeden z obránců.
22:45'
Nečasův útok dobře napadá v útočné třetině, ale zatím z toho nebyla nebezpečná střela.
21:47'
Domácí mohli jít do přečíslení dvou na jednoho, ale Staal byl na modré nedočkavý a způsobil ofsajd.
21:19'
20:47'
Při vlastním oslabení se do šance dostal Artturi Lehkonen, ale z osy hřiště z otočky vystřelil nepřesně.
20:01'
ze hřiště odchází Pjotr Kočetkov, přichází Antti Raanta.

Vhazování 8:10
Vstup do tohoto zápasu vyšel domácí Carolině naprosto perfektně, neboť se díky čistému hattricku Martina Nečase dostala již v první třetině do vedení 3:0. Hra byla celkově vyrovnaná, ale hosté se těžko dostávali do vyložených šancí. Jednu ovšem v poslední minutě využili a o pět sekund později jim totálním zkratem daroval další gól domácí gólman Kočetkov. Pro nezaujatého diváka to ale může být dobrá zpráva, neboť lze očekávat ještě velmi vyrovnaný zbytek duelu.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:08.
20:00'
19:42'
19:38'
Colorado právě vstřelilo branku!
Teď ale přichází neuvěřitelná, neomluvitelná hrubka domácího gólmana Pjotra Kočetkova. SAMUEL GIRARD krátce po vhazování nahodil puk ještě ze středního pásma a Kočetkov nepochopitelně vůbec nezareagoval. Tato nepozornost tak dostává hosty na konci třetiny úplně zdarma na rozdíl jediného gólu. Asistence: Andrew Cogliano.
19:33'
Při hře čtyř proti čtyřem se hosté dostali do přečíslení tří na dva. Skvěle to vymyslel Logan O'Connor, který bekhendem dokázal přihrát přes obránce puk na ZACHA PARISEHO. Proti jeho zakončení z pravého kruhu neměl Pjotr Kočetkov šanci. Asistence: Logan O'Connor a Samuel Girard.
19:19'
Ryan Johansen – 2 min., nedovolené bránění.
18:22'
A teď se nervózně kombinující Laviny samy vyhnaly z útočné třetiny špatným pasem z pravého rohu.
17:50'
Po vyhraném vhazování Canes okamžitě vyhazují kotouč přes všechny čáry.
17:42'
Jesper Fast – 2 min., hákování.
17:16'
Martinook se hnal za pukem jako buldok a přes hostujícího obránce se dostal k rychlé střele. Ta ale minula Georgijevovu branku.
16:51'
Jsme stále v první třetině, ale již teď je jasné, že pro českého útočníka MARTINA NEČASE tohle bude jeden z nejdůležitějších večerů kariéry. Po Slavinově ráně totiž dorážel Teräväinen, který posunul puk právě k Nečasovi. Ten zakončením do odkryté klece zkompletoval svůj první hattrick v kariéře, a to rovnou čistý hattrick! Asistence: Teuvo Teräväinen a Jaccob Slavin.
16:18'
Teuvo Teräväinen zachytil puk na útočné modré a měl spoustu času. Pečlivě připravenou střelu ale poslal mimo branku.
16:02'
Přestože se tentokrát za pukem hnal domácí Seth Jarvis, píská se třetí zakázané uvolnění během krátké chvilky.
15:51'
Po vyhraném vhazování domácí okamžitě jednoduše posílají puk na další icing.
15:44'
Nepřesná dlouhá přihrávka podél mantinelu končí zakázaným uvolněním Caroliny.
14:33'
Pjotr Kočetkov ale už musel zasahovat, rovnou nadvakrát, když ho z velké blízkosti dorážkou prověřil Artturi Lehkonen.
13:50'
Poslední minuty byly klidnější, ani jednomu z týmů se teď příliš nedařilo dostávat se do střeleckých pozic.
12:25'
Nečekané nahození Avs od modré bylo tečováno, ale také ještě před Kočetkovem zastaveno. Domácí gólman byl tedy trochu zmatený, nicméně zasahovat nemusel.
11:41'
Cale Makar na druhé straně udělal chytrý svižný pohyb zleva na osu a bleskově vypálil, Kočetkov měl s tímto pokusem problémy.
11:18'
Stefan Noesen zachytil rozehrávku hostů v jejich vlastním pásmu, kličkou na forhend se ale dostal ze střeleckého úhlu do rohu.
10:41'
10:15'
09:45'
Hosté mají při hře čtyř proti čtyřem navrch, ale domácí jejich pohyb před Kočetkovem stíhají stínovat. Nakonec je z toho tedy jen MacKinnonova zoufalá střela z obrovské dálky.
08:50'
Logan O'Connor za jízdy zkoušel střelu zápěstím, Brent Burns ji ale přizvedl do ochranné sítě.
08:41'
Jonathan Drouin – 2 min., podrážení.
08:33'
Nathan MacKinnon dostal skvělou křižnou přihrávku na levý kruh, Pjotr Kočetkov se však proti jeho střele z první včas přemístil a připsal si těžký první zákrok zápasu.
08:15'
Michael Bunting – 2 min., vražení na hrazení.
07:50'
Po druhém gólu mají Hurricanes navrch, momentálně nebezpečně kombinují a krouží v útočném pásmu.
06:25'
Domácí měli výhodu při signalizovaném vyloučení. Trpělivě zavezli od vlastní branky puk až do útočného pásma, kde si obránce Brent Burns mohl sjet hlouběji do rohu. Pak ale nabil pod sebe MARTINU NEČASOVI, jehož bomba opět doletěla až do sítě. Asistence: Brent Burns a Teuvo Teräväinen.
05:36'
Jeden z hostujících hráčů se schoval za soupeřovu obranu, v útočném pásmu pak předal jednoduchý pas Milesi Woodovi nalevo. Ten v obrovské šanci trefuje horní tyčku!
04:50'
Po souboji uprostřed hřiště se hra přerušuje, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
03:40'
Na druhé straně to vypadá podobně, útočníci mají problém se zavážením puku k soupeřově brance.
02:54'
Avs zatím v útočném pásmu mají problém s vybojováním kotouče, domácí obrana pracuje velmi precizně.
01:52'
Tak takový start musí domácí fanoušky potěšit! Již ve vlastním pásmu převzal puk MARTIN NEČAS, prokličkoval přes střed kluziště a na útočné modré vypálil zápěstím. Střela mířila v podstatě přímo na Alexandara Georgijeva, ale překvapivě mu propadla až za brankovou čáru. Asistence: Brady Skjei a Jordan Staal.
00:27'
Oba týmy se hned při prvním střídání podívaly do útočných pásem, ale gólmani zatím zasahovat nemuseli.
00:01'

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Orlov, Skjei, DeAngelo, Chatfield – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Lemieux.
Trenér: Rod Brind'amour.

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, J. Johnson, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – L. O'Connor, Colton, Drouin – Parise, R. Johansen, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: South, McIsaac – Tobias, Daisy.

Martin Nečas (CAR) – 31 bodů (13+18)
Vzájemné zápasy

22.10.2023 Colorado – Carolina 6:4
18.11.2022 Carolina – Colorado 2:3 po prodl.
13.11.2022 Colorado – Carolina 4:1
17.04.2022 Colorado – Carolina 7:4
11.03.2022 Carolina – Colorado 2:0
Colorado Avalanche

Ani Colorado ihned po All-star game nenavázalo na dobré výsledky. Nejprve prohrálo 1:2 po prodloužení s New York Rangers, o den později si pak nechalo utéct i zápas s New Jersey Devils. V tom ve třetí třetině sice Avs zvládli dohnat dvoubrankovou ztrátu, ale poté smolně dvakrát inkasovali v posledních třech minutách a padli 3:5. Není ale třeba zoufat, když s celkovými 68 body Colorado okupuje 2. příčku Západní konference.

Carolina Hurricanes

Canes zakončili období před Utkáním hvězd třemi výhrami, ihned po exhibičním víkendu na ně však čekal vedoucí tým ligy, Vancouver Canucks. Ve vyrovnaném duelu nakonec Carolina padla 2:3, celkově je ale její dlouhodobá forma velmi dobrá, v novém kalendářním roce doposud získala 17 bodů ze 24 možných. Především díky zpevněné obraně tak Hurikáni momentálně jsou se 61 body na 4. místě Východní konference.

Carolina – Vancouver 2:3
Carolina – Arizona 3:1
Carolina – New Jersey 3:2
Boston – Carolina 2:3
Carolina – Minnesota 2:5