NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Rangers - 29. března 2024   02:00

Rangers

Děkuji za sledování onlajnu a přeji všem krásné vstávání.
Zápas je u konce. Stejně jako v předchozích 3 duelech i dnes se muselo prodlužovat. Souboj došel až k nájezdům, v nichž byli úspěšní pouze Artěmij Panarin a Vincent Trocheck. Ny Rangers tak zvítězil 3:2 po nájezdech.

Utkání se vyvíjelo velmi pomalu. Prvního gólu jsme se dočkali až na konci druhé třetiny, kdy se trefil Casey Mittelstadt. Ve třetí části už branek padalo o trochu více. Nejprve Kaapo Kakko kuriózně srovnal a poté v přesilovce otočil skóre Chris Kreider. Domácím se povedlo dotáhnout skóre, když po střele Devona Toewse si někdo z hokejistů Rangers srazil puk do branky. Šlo se tedy do prodloužení, kde více šancí měli domácí, ale ani jednou nedokázali překonat skvělého Šesťorkina, a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich uspěli Panarin s Trocheckem a rozhodli o bodu navíc pro hosty.
Statistika
Střely na bránu: 40 – 25 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Alexandar Georgijev (Colorado) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 65:00
Igor Šesťorkin (NY Rangers) – 38 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,0 %, odchytal 64:51

Tři hvězdy utkání
1. Artěmij Panarin (NY Rangers) 0+1
2. Devon Toews (Colorado) 1+0
3. Igor Šesťorkin (NY Rangers) – 38 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,0 %
V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.

Autorem vítězné branky je ARTĚMIJ PANARIN.
63:41'
Cale Makar po zachycení přihrávky založil útok, který i sám zakončil, ale Šesťorkin jeho pokus vyrazil lapačkou.
61:52'
Artturi Lehkonen jel sám na Šesťorkina, ale svou střelu nasměroval přímo do něj.
61:31'
Mikko Rantanen se dostal do brejku, ale byl vytlačen do nevýhodné pozice pro zakončení a bekhendem gól nevstřelil.
61:03'
NY Rangers zatím drží kotouč a nepouští k němu soupeře.
60:01'
60:00'
59:36'
MacKinnon vystřelil z otočky, ale Igor Šesťorkin udržel remízu.
56:30'
Utkání je velmi vyrovnané a spěje znovu k nerozhodnému výsledku po 60 minutách.
54:30'
Miles Wood převzal vyhozený kotouč a zakončoval bekhendem, ovšem hostující brankář zůstal na své levé tyči a nenechal se překonat.
53:06'
Cale Makar mohl ihned otočit výsledek! Po průletu podél pravého mantinelu se natlačil před Šesťorkina, ale bekhendem minul bránu.
52:47'
Colorado právě vstřelilo branku!
DEVON TOEWS vypálil od modré čáry, puk se odrazil před Šesťorkina a po šermovačce hokejek doklouzal za brankovou čáru.
51:35'
Rangers tentokrát přesilovku nevyužili a skóre zůstává stejné.
49:35'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
2 min., zdržování hry – neúspěšná trenérská výzva, odpyká Casey Mittelstadt.
49:35'
Gól platí a domácí budou hrát ve čtyřech!
49:35'
Colorado si vzalo trenérskou výzvu!
49:35'
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté využívají přesilovku a otáčejí skóre! Panarinova střela od modré se odrazila od Trochecka ke CHRISU KREIDEROVI, který snadno dopravil puk do odkryté branky. Asistence: Vincent Trocheck a Artěmij Panarin.
48:47'
Zach Parise – 2 min., držení.
48:44'
Rangers mají výhodu a pokud ji nevyužijí zahrají si přesilovku.
46:25'
Hosté ztratili puk a nejblíže k němu měl Parise, který mohl jet sám na bránu. Ale jelikož nebyl dostatečně rychlý, tak puk sebral až v nevýhodné pozici. Zkusil sice vystřelit z úhlu, ovšem žádný úspěch to nemělo.
45:43'
Hra se po vyrovnávací brance uklidnila a sledujeme znovu vyčkávací taktiku obou celků.
42:59'
Hosté zničehonic vyrovnávají! KAAPO KAKKO posílal puk zpoza brány do předbrankového prostoru, kotouč se mu vrátil zpátky na hůl, a tak ho finský útočník nahodil znovu před bránu. Puk se po odrazu od Georgijeva objevil v síti.
42:35'
Miles Wood nabral rychlost, předjel obranu Jezdců a namáčkl se před Šesťorkina, ale bekhendem trefil pouze jeho výstroj.
41:07'
Drouinovu střelu zleva si pokryl Šesťorkin.
40:01'
Je za námi druhá dvacetiminutovka, která byla o dost atraktivnější a zajímavější než ta úvodní. K vidění byly šance na obou stranách, hra se více otevřela, ale střelci si zatím jen lámali zuby na neprůstřelných brankářích. Až v poslední minutě prostřední periody se prosadil Casey Mittelstadt a konečně změnil skóre. Po dvou třetinách tak vede Colorado 1:0. Střely ve druhé třetině: 12:10. Třetí část začne asi v 4:01.
40:00'
39:28'
Tak jsme se v závěru druhé části přece dočkali gólu! CASEY MITTELSTADT využil zpětné přihrávky od Duhaimea a přesnou střelou nad nohu Šesťorkina otevřel skóre. Asistence: Brandon Duhaime a Josh Manson.
37:35'
Domácí se rychle dostali do přečíslení 2 na 1, ale Ross Colton dlouho váhal s přihrávkou, až nakonec přišel o dobrou pozici a vystřelil pouze z nouze.
36:07'
Drouin hledal křížnou přihrávkou MacKinnona, ale jeho pas byl jednou z holí přizvednut.
35:27'
Andrew Cogliano se uvolnil v prostoru mezi kruhy, ale jeho zakončení pohodlně lapil Igor Šesťorkin.
34:37'
Přečíslení 3 na 2 zakončoval Mikko Rantanen, který ale bekhendem branku netrefil.
33:24'
Hokejisté New Yorku si puk předávají jako horký brambor, nikdo ho nedrží moc dlouho a málem z toho vznikla šance pro Colorado.
31:41'
MacKinnonovu ránu vyrazil Šesťorkin jen před sebe, ale domácím se puk nepodařilo dorazit do sítě.
31:01'
K vidění je nyní mnoho nepřesností na obou stranách.
30:00'
Colorado skoro celé dvě minuty strávilo v útočném pásmu, na bránu však vystřelilo snad jen dvakrát.
28:00'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jimmy Vesey – 2 min., nedovolené bránění.
27:19'
Chris Kreider se objevil na levém kruhu úplně osamocený. Jeho ránu z první dokázal Georgijev skvěle vyrazit.
25:41'
Na druhé straně mohl udeřit Panarin! Ruský útočník jel sám proti Georgijevovi, ale na domácího brankáře nevyzrál.
24:18'
Devon Toews se po chvíli dostal do větší příležitosti, když převzal přihrávku a po levé straně se protáhl k zakončení. Igor Šesťorkin mu však otevřít skóre nedovolil.
24:05'
Devon Toews dvakrát v krátké chvíli vypálil od modré čáry. Jednou letěla střela mimo, podruhé trefila blokujícího hráče soupeře.
21:42'
Jimmy Vesey lehce usměrnil nahození z pravé strany, ovšem Georgijev levou nohou puk zastavil.
20:24'
Jack Roslovic se pokusil využít drobného zaváhání obrany soupeře, ale Georgijeva nepřekonal.
20:01'
Uběhlo nám prvních dvacet minut zápasu a abych pravdu řekl, mnoho šancí k vidění nebylo. Oba týmy zvolily spíše vyčkávací taktiku a do ničeho se neženou. Ani přesilové hry nenabídly žádnou velkou podívanou, a tak si budeme muset počkat do dalších třetin, kde už se snad dočkáme atraktivnějšího hokeje. Skóre je tedy bezbrankové. Střely na bránu: 6:6. Druhá část začne přibližně v 3:03.
20:00'
19:53'
MacKinnon se naposledy v první třetině rozjel do útoku, objel bránu, ale nic nevymyslel.
18:44'
Ani Avalanche zatím nepředvedli nic zásadního v početní převaze.
17:49'
Nepovedená přihrávka domácích mohla vést v protiútok, ale Kreiderovi se nepovedlo zpracovat puk, aby mohl ujet.
17:12'
Přesilovku si nyní zahraje Colorado. Dokáže ji využít?
17:12'
K'Andre Miller – 2 min., hákování.
16:55'
Jean-Luc Foudy chytře vystřelil, když zrovna projížděl před Šesťorkinem jeden z hráčů Avalanche. Hostující brankář pouze puk vyrazil, ale nikomu se ho nepodařilo do branky zasunout.
14:45'
Colorado momentálně řídí hru. Rozjede akci, v útoku o puk přijde, za chvíli se k němu však znovu dostane a z obrany vyráží znovu vpřed.
13:21'
Jonny Brodzinski nahazoval z úhlu puk před Georgijeva, ale v tomto prostoru se nenacházel nikdo z hráčů Rangers.
10:44'
Po střele z pravé strany, kterou Georgijev vyrazil před sebe, se puk na chvíli ocitl volný v brankovišti. Domácí ho ale odklidili včas.
10:38'
New York zatím dnes herně zaostává a ani početní převaha mu nepomohla se zvednout.
10:25'
Jack Roslovic si zajel za obranu a dostal pěknou přihrávku, kterou však nezpracoval.
09:53'
Colorado vyhazuje puk do bezpečí.
09:46'
Panarin zkoušel z úhlu nachytat Georgijeva, ale nepodařilo se mu to.
08:38'
Nyní bychom se mohli dočkat zajímavější části hry. Rangers si zahrají první přesilovku zápasu!
08:38'
Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění.
08:23'
Stále čekáme na sérii příležitostí, kdy se hra více rozjede. Zatím sledujeme vyčkávání z obou stran.
07:37'
Jonathan Drouin si vyměnil puk s Rantanenem a z levého kruhu jej vyslal na bránu, ale jeho příklep betonem vyrazil Igor Šesťorkin.
06:17'
Avalanche zatím jen nahazují kotouče před bránu, ale žádný úspěch to nesklidilo.
04:03'
Jack Johnson (COL) se protáhl před bránu a mířil na bližší tyč, nakonec jen těsně přestřelil. První větší šance zápasu.
03:54'
Panarin se z vlastní třetiny prokličkoval až do té útočné, tam ale puk neudržel.
03:31'
Sledujeme pasáž, kdy se ani jednomu týmu nedaří usídlit se v útočném pásmu.
02:01'
Artěmij Panarin dostal pěknou křížnou přihrávku a z pravého kruhu vypálil, Alexandar Georgijev byl však připraven.
01:24'
Toewsova střela byla zablokována, ale hosté se k puku nedostali a píská se icing.
00:37'
Will Cuylle (NYR) vystřelil a vzal s sebou přitom i hokejku soupeře, nic se nestalo a hraje se dál.
00:01'
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, Mittelstadt, Parise – Wood, Colton, Duhaime – J. Foudy, Trenin, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Z. Jones, Ruhwedel – Kreider, Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Brodzinski, Wennberg, Kakko – Cuylle, Goodrow, Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Corey Syvret – Ryan Galloway, Devin Berg.
New Yorku Rangers se v letošní sezoně velmi daří a podtrhuje to také fakt, že Jezdci si zatím jako jediný tým soutěže zajistili postup do play-off. NYR ve středu po nervydrásající bitvě přetlačil Philadelphii 6:5 po prodloužení a zvýšil svou sérii vítězných klání na číslovku tři. O čtvrtou výhru v řadě bude usilovat i se svým nejproduktivnějším hráčem. Artěmij Panarin má na svém kontě 102 bodů (43+59) a drží prozatím 4. místo v kanadském bodování celé soutěže. O navýšení svého osobního rekordu v počtu bodů v základní části bude bojovat i dnes.

Posledních pět zápasů New Yorku Rangers:

NY Rangers 6:5p Philadelphia
NY Rangers 4:3n Florida
Boston 2:5 NY Rangers
NY Rangers 2:4 Winnipeg
NY Rangers 5:2 NY Islanders
Colorado zažívá celkem povedenou sezonu a od postupu do play-off nemá daleko. Avalanche se nacházejí na 3. místě Západní konference se ziskem 97 bodů v 72 zápasech a na 9. pozici mají náskok 17 bodů. Colorado by musela postihnout velká kalamita, aby se do vyřazovacích bojů nedostalo. Laviny ve středu doma prohrály s Montrealem 1:2, a ztratily tak devítizápasovou šňůru výher. Naladit se na vítěznou vlnu by mohly dnes, ale stojí proti nim velmi těžký soupeř. Pomoc k vítězství by jim měl jejich nejproduktivnější hráč Nathan MacKinnon, který se 123 body (45+78) usiluje o vítězství v kanadském bodování NHL. Momentálně ztrácí pouze bod na vedoucího Nikitu Kučerova z Tampy Bay. V top 10 se nachází také Mikko Rantanen, jenž dosud nastřádal 97 bodů (39+58).

Posledních pět zápasů Colorada:

Colorado 1:2 Montreal
Colorado 5:4p Pittsburgh
Colorado 6:1 Columbus
St. Louis 3:4 Colorado
Edmonton 2:3p Colorado
Zdravím Vás u zápasu NHL mezi Coloradem Avalanche a New Yorkem Rangers. Duely těchto dvou týmů bývají vyrované. Poslední tři utkání skončila v základní hrací době nerozhodně. Jediný vzájemný souboj v sezoně vyhrál NY 2:1 v prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.