NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Nashville - 22. března 2024   00:30

Florida
Florida
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)
Nashville
Nashville
17:47' Nyquist  (F. Forsberg, O'Reilly) • 27:32' F. Forsberg  (Barrie, Josi) • 54:19' F. Forsberg  (Nyquist, O'Reilly)
Florida
Hebert, Lambert – Deschamps, Daisy.
Amerant Bank Arena, Sunrise
19 780. diváků
Nashville

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný víkend a všem Leonám a Leám dnes vše nejlepší k svátku!
Statistika
Střely na bránu: 33 – 37 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 16 – 14

Kdo se postavil do brankoviště?
Sergej Bobrovskij (FLA) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,9 %, odchytal 59:34
Kevin Lankinen (NSH) – 33 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Kevin Lankinen (NSH) 33 zákroků, čisté konto
2. Filip Forsberg (NSH) 2+1
3. Gustav Nyquist (NSH) 1+1
Dnešní utkání rozhodlo nasazení Nashvillu v první třetině a také gólmani. Rozhodně nelze říci, že by Sergej Bobrovskij podal špatný výkon, naopak především právě ve zmiňované první části svůj tým podržel skvělými zákroky, jenže zkrátka v každé třetině jednu střelu propustil. Na druhé straně Kevin Lankinen byl naprosto perfektní, a to i v pasážích, v nichž byla Florida lepším týmem. Nashville tedy pokračuje v úchvatné formě a je to již jeho 16. utkání v řadě, z nějž získal alespoň bod, což je nový rekord organizace.

Utkání v Amerant Bank Arena sledovalo 19 780 diváků.
59:42'
Poslední minuta už se odehrává jen ve středním pásmu, týmy si předávají puk bez větší snahy o útočení.
58:35'
A finský gólman je k tomu velmi blízko, neboť jeho spoluhráči už ani nepouštějí domácí do svého pásma.
57:40'
Cats ještě hrají v útočném pásmu, ale Bobrovskij ani nejede na střídačku, teď jde jen o to, zda Kevin Lankinen udrží čisté konto.
56:45'
Kevin Stenlund přebruslil velkou část kluziště, projel i za brankou a vytočil se s pukem kolem tyčky. Jeho spoluhráči mu ale nijak nepomohli, teď už je těžké představit si, že by ještě Florida s utkáním něco udělala.
Dnešní utkání v Amerant Bank Arena sleduje 19 780 diváků.
55:24'
Anton Lundell nechtěl vymýšlet nic složitého, a tak po přejetí modré čáry zkrátka napřáhnul a poslal kotouč do lapačky Kevina Lankinena.
54:19'
Nashville právě vstřelil branku!
Z pravého rohu hodil Gustav Nyquist puk do brankoviště, kde doslova zametal FILIP FORSBERG. Těžko říct, zda se kotouče vůbec dotknul, každopádně je z toho celkem záhadný gól, který si asi trochu zavinil sám gólman Bobrovskij. Asistence: Gustav Nyquist a Ryan O'Reilly.
53:41'
Nashville zase dokázal otupit tlak domácího týmu, který se v posledních minutách nedostal k žádné pořádné střele.
52:28'
Cole Smith krotil neposedný puk na ose hřiště, nakonec se mu podařilo vystřelit. Jeden z obránců puk trochu nepředvídatelně tečoval, ale zároveň i zbrzdil, takže si Bobrovskij snadno poradil.
51:47'
Při snaze zpracovat skákající kotouč Josh Mahura ztratil rovnováhu a velmi nepříjemně spadl s na hrazení. Rozhodčí raději ihned přerušují hru, protože domácí obránce zůstal ležet, ale poměrně rychle se zase zvedl, zřejmě bude v pořádku.
50:31'
Alexandre Carrier dalekou střelou překvapivě trochu vystrašil Sergeje Bobrovského, kterému letěl puk na celkem krkolomné místo. Domácí gólman proto musel přerušit hru, přestože kolem něj nebylo žádné výrazné nebezpečí.
49:27'
Sam Bennett byl dobře postavený na levém kruhu, kam dostal nakrátko přistrčený puk od zadního mantinelu. Bennettovo zakončení však branku netrefilo.
48:24'
Florida hraje v plném počtu.
47:50'
Hosté dlouho drželi puk v útočném pásmu, ale Roman Josi při střeleckém pokusu zlomil hokejku a jinak se hrálo spíš kolem mantinelů. Cats nakonec vyhazují a zatím se celkem v pohodě brání.
46:24'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Eetu Luostarinen – 2 min., sekání.
46:10'
Rodrigues na modré přenechal kotouč Samu Reinhartovi a pokračoval k brance. Reinhart totiž chytře nahazoval, aby Rodrigues puk tečoval, ale nabídka dolétla až do lapačky Kevina Lankinena.
45:02'
Verhaeghe na konci rychlého protiútoku vymyslel krásnou křižnou nabídku doprava Tkachukovi, jehož střelu z první zlikvidoval Lankinen perfektním betonem.
44:31'
Hosté se snaží oklepat z tlaku Floridy, Thomas Novak proto jednoduše od pravého mantinelu bekhendem poslal puk do Bobrovského lapačky.
43:05'
Ještě po skončení přesilovky domácí vyslali další střely, Lankinen však dnes chytá opravdu skvěle.
42:53'
Nashville hraje v plném počtu.
42:36'
Matthew Tkachuk natáhl ke střele zápěstím od pravého mantinelu, Lankinen si se střelou poradil i přes zacloněný výhled.
41:30'
Rychle se ale Panthers do útočné třetiny vrátili a vytvořili si několik dobrých střeleckých příležitostí. Teď už Lankinen musel dávat pozor.
41:00'
Domácí vyhráli buly, jenže pak se sami vyhnali z pásma nepřesnou přihrávkou.
40:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Roman Josi – 2 min., krosček.
40:40'
Gustav Forsling byl sám na ose hřiště, ale zkoušel nastřelit puk na teč. Jeho spoluhráči totiž přijížděli před branku, záměr ale nevyšel.

Vhazování 22:18
Jestliže Sergej Bobrovskij několikrát během první třetiny podržel svůj tým dobrými zákroky, ve druhé části měl víc takových povinností Kevin Lankinen. Florida totiž zvýšila tempo a po většinu této dvacetiminutovky byla nebezpečnější, jenže hostujícího gólmana nepřekonala ani jednou. Naopak Preds udeřili v přesilové hře a poměrně zodpovědně bránili, a tak jdou do poslední třetiny s vedením o dvě branky.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:34.
40:00'
39:27'
Hráči na ledě jsou si dobře vědomi důležitosti aktuální chvilky, kvůli čemuž přitvrdili. Přihrávka rukou domácích vrátí vhazování z útočného pásma Floridy do střední třetiny.
39:06'
Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění, čehož by domácí rádi využili k finálnímu tlaku ve druhé třetině.
38:15'
Predátoři ujeli ve dvou proti jednomu, tím jedním byl Gustav Forsling. Jeho správně načasované zalehnutí na led zablokovalo klíčovou křižnou přihrávku Filipa Forsberga.
37:41'
Po delší době mají zase lepší pasáž hosté, Jason Zucker po vybojování puku vystřelil z levého kruhu. Schytal poté nějakou nepříjemnou ránu, protože s bolestivým gestem odjíždí pomalu na střídačku.
36:45'
Ryan McDonagh dostal nabito na pravou stranu u modré čáry, střela z první úspěšná nebyla.
35:24'
Evan Rodrigues udržel puk uvnitř pravého kruhu, nahrál do druhé vlny nalevo Samu Bennettovi, jenž pálil z velmi dobré pozice zápěstím. Po něm ještě ze stejného místa dorážel Niko Mikkola, s oběma pokusy si však poradil zatím bezchybný Kevin Lankinen.
34:18'
Anton Lundell u červené čáry nabral puk na bekhend a jednoduše ho nahodil směrem na branku. Lankinen tam byl připraven kotouč vyrazit pryč, jenže ten se odrazil velmi překvapivě a jen těsně minul tyčku.
33:45'
Josiho střelu tečoval mimo bránu Michael McCarron, jenž se dostal i k dorážce, ta ale pro Bobrovského nebyla příliš nebezpečná.
32:24'
Montour měl před sebou prostor napravo, a tak zkusil vypálit zápěstím, tentokrát hostující gólman udržel kotouč na hrudi.
31:51'
Evan Rodrigues se dostal k volnému puku odraženému na levý kruh. Okamžitě proto střílel, ale Lankinen si připsal výborný zákrok vyrážečkou.
31:32'
Nick Cousins byl první u zadního mantinelu za brankou soupeře, odkud nakrátko přistrčil puk do střelecké pozice Luostarinenovi. U něj ale hned byli dva bránící hráči hostů, kteří zbrzdili jeho zakončení.
30:40'
Roman Josi si naopak v útočném pásmu klidně troufá na kličku od modré a slušné zakončení z levé strany.
29:50'
Panthers až do vyloučení Ekman-Larssona nehráli ve druhé třetině špatně, na což se snaží navázat. V osobních soubojích je ale Nashville zkrátka lepší, což mu výrazně pomáhá před Kevinem Lankinenem.
28:32'
Cousins neměl v útočném pásmu mnoho možností, a tak lehce nahodil puk na branku v naději, že ho bude tečovat Vladimir Tarasenko. To se nestalo, a tak se kotouče zmocňují zase Preds.
27:32'
Roman Josi rychle posunul puk podél modré čáry napravo Tysonu Barriemu, jenž okamžitě pálil zápěstím. Skvělou tečí kotouč přesměroval mezi gólmanovy betony FILIP FORSBERG. Situaci museli rozhodčí přezkoumat u videa kvůli možné hře vysokou holí, ale nakonec branku uznali. Asistence: Tyson Barrie a Roman Josi.
27:05'
Ani podruhé se Predátoři neusadili v útočném pásmu, domácí opět vyhazují.
26:40'
Domácí po buly vybojovali kotouč, který proto posílají přes celé hřiště.
26:21'
Oliver Ekman-Larsson – 2 min., hákování.
25:28'
Carter Verhaeghe po přejetí útočné modré přibrzdil, aby zkontroloval, komu lze přihrát. Žádná možnost se mu nezamlouvala, a tak sám vystřelil, puk prolétl kolem branky na zadní mantinel.
24:42'
Eetu Luostarinen chtěl překvapit Kevina Lankinena svižnou střelou od levého mantinelu. Hostující gólman však byl nalepený u své tyčky a puk si pohlídal, nedovolil ani žádnou dorážku.
24:17'
Brandon Montour nahazoval na branku z pravé strany od modré čáry, jeho spoluhráči se snažili o teč, ale hosté se zvládají ubránit.
23:40'
Hosté se snaží pokračovat ve hře, kterou předváděli v první třetině. Florida se jim však zatím v úvodních minutách druhé části vyrovnává.
22:38'
Nick Cousins jen nenápadně nahazoval kotouč z pravé strany, nakonec z toho byl ale poměrně nebezpečný pokus, který Lankinen musel vykopnout betonem.
21:32'
20:55'
Do velké šance se dostal osamocený Brandon Montour, ovšem jeho bekhendový pokus ani netrefil branku.
20:44'
Florida začíná druhou třetinu v přesilové hře, a tak se snaží jí využít natlačením puku z rohu do brankoviště. Tam jsou však úspěšnější hosté, kteří ihned vyhazují.

Vhazování 5:12
První třetina dvou rozjetých týmů nabídla přesně to, na což už se všichni mohou těšit do play-off. Nashville jednoznačně ukazuje svou vynikající formu, díky které zatím domácí Floridu výrazně přehrával, přestože právě i Panthers jsou opravdu silným celkem. Dlouho je zachraňoval gólman Sergej Bobrovskij, ke konci třetiny však hosté přeci jen protlačili puk za jeho záda, a tak zaslouženě vedou.

Druhý třetina začne přibližně v 1:34.
20:00'
19:45'
Brandon Montour posílal od modré čáry nabídku na teč, nikdo ze spoluhráčů ale nezasáhl kotouč, který tak skončil na zadním mantinelu.
19:32'
Roman Josi – 2 min., podrážení.
18:31'
Vladimir Tarasenko vyřešil přechod do útočného pásma velmi jednoduchým nahozením od pravého mantinelu. Tím donutil Lankinena přerušit hru, což bylo v danou chvíli asi nejlepší řešení.
17:50'
Hned po vhazování se strhla už dnes druhá bitka, a to máme teprve první třetinu! Tentokrát se poprali Jonah Gadjovich a Cole Smith, kteří pochopitelně dostávají každý větší trest na 5 minut za bitku.
17:47'
Filip Forsberg udělal z pravé strany kličku na střed, aby natlačil puk do brankoviště. Tam zařizoval chaos GUSTAV NYQUIST, na jehož dorážku Sergej Bobrovskij nemohl dosáhnout. Asistence: Filip Forsberg a Ryan O'Reilly.
16:11'
Konečně se Cats alespoň na chvíli usadili v útočné třetině, kde z dobré pozice pálil Oliver Ekman-Larsson, jenže netrefil branku.
15:40'
Florida se nakrátko dostala do útočného pásma, ale žádná pořádná šance z toho nebyla, protože většina jejích hráčů střídala.
14:30'
Preds nastavili opravdu nezadržitelné tempo a zatím nedávají domácímu týmu ani chviličku na vydechnutí. Další střela Filipa Forsberga nyní trefila tyčku.
13:49'
Roman Josi u modré mocně napřáhl a vyslal tvrdou pecku, když před brankou byla početná clona. Střela však branku minula.
12:25'
Nashville má zatím navrch, Bobrovskij musel být opět ve střehu. Zároveň se hosté okamžitě vrací k vlastní brance, když je potřeba, čímž nyní zamezili protiútoku domácího týmu.
11:20'
Po levé straně rychle přešel střední pásmo Filip Forsberg, jenž prověřil domácího gólmana jednoduchou ranou za jízdy.
10:17'
Bobrovskij předvedl další skvělý zákrok, tentokrát musel použít vyrážečku proti tvrdé ráně Alexandra Carriera.
09:30'
Florida se snaží odpovědět, ale zatím se jí nedaří udržet se v útočném pásmu. Přístup hostů v osobních soubojích je opravdu bleskový.
08:50'
Zatím se hraje v neuvěřitelně vysokém tempu, dva Predátoři se díky výbornému obrannému návratu vydali do přečíslení proti jedinému obránci. Napravo dostal nabito Ryan O'Reilly, ale Bobrovskij proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou.
07:29'
07:12'
Luke Evangelista vyslal slušnou střelu zápěstím z pravé strany, Sergej Bobrovskij ale neměl zakrytý výhled, takže v pohodě zakročil.
06:20'
Florida hned po prvním vhazování poslala kotouč přes celé kluziště a hosté se od té doby stále nedokázali vrátit do útočného pásma.
05:29'
Carter Verhaeghe – 2 min., hákování.
04:02'
Hned po vhazování před Bobrovským se do sebe pustili Nick Cousins a Jason Zucker. Byl to opravdu nefalšovaný old-school pěstní souboj, ze kterého asi těsně vítězně vyšel domácí hráč. Oba samozřejmě dostávají větší trest na 5 minut za bitku.
03:46'
Luke Evangelista po obranném vhazování přebruslil po pravém křídle obranu domácích a protlačil se až k solidnímu zakončení z bezprostřední blízkosti.
02:50'
Domácí odpovídají dobrým střídáním, při němž nejprve Kevin Stenlund z osy hřiště minul branku, Montour poté z podobné pozice už donutil Lankinena k zákroku.
01:35'
Roman Josi se po vhazování v útočné třetině vydal na kličkovanou od modré přes střed až k brance. Po jeho bekhendové střele byl puk volný chvilku před odkrytou brankou, nakonec ho ale obránci Floridy odehráli.
01:12'
I Panthers se poprvé podívali do útočného pásma, Mahurova střela z dálky přes blok neprošla až na branku.
00:20'
Domácím týmem je sice Florida, ale dresy má své venkovní, Nashville své žluté domácí. Predators se rychle natlačili do akce a okamžitě v brankovišti naznačili svou fyzickou hru.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Mahura, Balinskis – Reinhart, Gadjovich, Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Cousins.
Trenér: Paul Maurice.

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi (C), McDonagh (A), Barrie, L. Schenn, A. Carrier, Del Gaizo – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Sissons, Zucker – Beauvillier, Novak, Jankowski – Co. Smith, McCarron, Sherwood.
Trenér: Andrew Brunette.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Deschamps, Daisy.

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hráč.

Nashville Predators

Nashville ještě není v úplném bezpečí ve smyslu jisté účasti v play-off, ale jeho neuvěřitelný finiš základní části působí velmi přesvědčivě. Predátoři totiž z posledních 15 zápasů ani jednou nevyšli bodově naprázdno! Pouze dvakrát prohráli v prodloužení, jinak všechno vyhráli, a tak jsou s 84 body na 6. místě Západní konference, náskok na poslední nepostupovou pozici mají před dnešním zápasem slušných 8 bodů.

Florida Panthers

Florida sice prohrála tři z posledních pěti zápasů, ale 16 výher z předchozích 18 duelů jasně ukazuje, jak nebezpečný tento tým bude v blížícím se play-off. Vždyť Panthers jsou s 94 body na 2. místě v celé NHL a ztrácejí pouhé tři body na vedoucí Boston, takže se ještě rozhodně poperou o Prezidentovu trofej. V posledním zápase s Tampou dokázali svou bojovnost tím, že ze stavu 0:4 zvládli snížit na 3:4. Do samého závěru se tedy rvali o vyrovnání, ale nakonec inkasovali do prázdné branky a prohráli 3:5.

Florida – Tampa Bay 3:5
Carolina – Florida 4:0
Dallas – Florida 3:4
Florida – Calgary 5:1
Florida – Philadelphia 1:2