NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Nashville - 7. dubna 2024   01:30

Islanders
Islanders
29:07' Dobson (Reilly, Barzal) • 58:41' Palmieri (Romanov)
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Nashville
Nashville
Islanders
Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Holmström, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
Francis Charron, Jean Hebert – Scott Cherrey, Matt MacPherson
UBS Arena, New York
Nashville
Lankinen (Saros) – McDonagh (A), Josi (C), L. Schenn, Stastney, A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Beauvillier, Sissons (A), Zucker – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.
Statistika
Střely na bránu: 29 – 40 | Přesilová hra: 0/1 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (NYI) – 40 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
Kevin Lankinen (NSH) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,55 %, odchytal 57:38

Česká a slovenská stopa
Tento zápas neměl žádné české ani slovenské zastoupení.

59:50'
Nashville zkouší naposledy vystřelit, ale domácí brankář je dnes zeď v bráně.
59:25'
Nashville ztrácí puk v útočném pásmu a Islanders vyhazují do středního pásma.
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:41'
Islanders právě vstřelili branku!
Islanders potvrzují dnešní vítězství střelou do prázdné brány! KYLE PALMIERI získal puk v obranném pásmu a naprosto přesně trefil otevřenou bránu. Asistence: Romanov
58:24'
Islanders získali puk za vlastní bránou a vyhodili za cenu zakázaného uvolnění.
57:48'
Nashville to zkusí se šesti hráči v poli!
57:29'
Bo Horvat získal puk ve středním pásmu a vyrazil kupředu, střelu vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu. Hostující brankář chytá.
56:18'
Islanders převzali puk a rychle se vydali do útočného pásma, kde ale nepřekonali připraveného brankáře.
55:18'
Nashville zaváží puk do útočného pásma a brankář hostí pozoruje pokyny směr na střídačce.
54:05'
Islanders pouze nahazují do útočného a míří střídat.
53:21'
Další skvělý zákrok domácího brankáře, který drží svůj tým s náskokem.
52:23'
Nashville se znovu drží v útočném pásmu a vypadá to, že domácí budou jednobrankový náskok více bránit.
51:07'
Nepovedená rozehrávka domácích vyústila ve střelu Michaela McCarrona z mezikruží. Semjon Varlamov dnes zatím nepřekonaný.
50:22'
49:28'
Další rychlá kombinace hostí, která končí nepovedenou přihrávkou na mezikruží.
49:00'
Ryan O'Reilly nahrával před bránu, kde číhal na dorážku Gustav Nyquist. Do přihrávky skvěle zasáhnul domácí brankář, který ránu vyrazil až do ochranné sítě.
48:22'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Simon Holmström – 2 min., sekání.
48:05'
47:38'
Ve vlastním oslabení se do brejkové situace dostal Kyle Palmieri, kterém se ale po otočce nepodařilo zakončit puk mezi tři tyče.
47:10'
Islanders se daří vyhodit až za bránu Predators a krojí tak vteřiny z oslabení.
46:46'
Nashville drží tlak nad domácími a kombinují v útočném pásmu.
46:05'
Brock Nelson – 2 min., vysoká hůl.
45:35'
Kyle Palmieri nedokázal udržet útočné pásmo a domácí tak musí znovu zavážet puk.
44:43'
Nashville pálí od modré, střela trefila dalšího hráče Nashvillu, čímž se přerušuje jejich tlak v útočné třetině.
43:30'
Islanders získávají puk ve vlastním pásmu a rychle přejíždí před modrou. Dostávají se k šanci před bránou, při které neměl hostující brankář puk pod kontrolou.
42:32'
Střela hostí z mezikruží končí v lapačce domácího brankáře.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Nasazené tempo stále pokračuje, jediným týmem který ale skóroval jsou domácí, a to díky střele Noaha Dobsona, který zametl puk za brankovou čáru. Na střely vede Nashville 21:22.
Třetí třetina začne přibližně v 3:22.
40:00'
39:43'
Nashville je v útočném pásmu a pokusí se o jednu z posledních akcí v této třetině.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:01'
Střela od modré skončila v lapačce hostujícího brankáře.
37:00'
Islanders nahazují do útočného pásma, kde i puk přebírají hosté a vyráží kupředu.
35:45'
35:20'
Nashville se též nedostal ještě ani k jedné střele v přesilovce.
34:37'
Stejně jako Nashville i Isalnders se daří vyhodit z obranného pásma a krorjit tak cenné vteřiny z oslabení.
33:45'
Noah Dobson – 2 min., podrážení.
32:16'
Ani tentokrát se domácí neusazují v útočném pásmu a Nashville toto oslabení přežije bez jakýchkoli problémů.
31:49'
Nashville stále nepustil domácí k jakékoliv střele.
31:10'
Nashvillu se daří osvobodit vyhozením z obranného pásma a Islanders musí znovu zavážet puk.
30:50'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Alexandre Carrier – 2 min., sekání.
29:07'
Islanders dávají první gól tohoto utkání! Po dlouhé kombinaci v útočném pásmu se k puku dostal na modré čáře NOAH DOBSON, který vypálil a přesně prostřelil všechny až puk vymetl brankovou síť. Asistence: Reilly, Barzal
27:59'
Gustav Nyquist se dostal k dorážce puku, který byl nahozen na brankoviště. Jeho dorážka byla zblokována betonem.
27:18'
Icing Nashvillu.
26:40'
Nashville drží puk za vlastní bránou a čeká ne prostřídání.
25:39'
Mike Reilly zavezl puk do útočného pásma a přejel s ním až za bránu, odkud se snažil rozehrát do více šancí svých spoluhráčů.
24:51'
Bo Horvat se přidal ke statistice střelců v dnešním zápase, ale ani jeho střela z mezikruží neotevírá skóre uktání.
23:58'
Jérémy Lauzon nahazuje na bránu, kterou ale nezvládá nikdo tečovat, a tak nedělá problém domácímu brankáři tento puk chytit.
22:58'
Do akce se snažil dostat Matt Martin, který málem získal puk na mezikruží v útočném pásmu. Nakonec si puk Nashville udržel.
22:03'
Nashville vyhodil z obranného pásma a Islanders tak znovu zavážejí puk před bránu hostí.
21:10'
Jérémy Lauzon vypálil prudkou střelu od modré, která si našla cestu pouze do těla domácího brankáře.
20:30'
New York se dostal do útočného pásma, kde ale puk ihned ztrácí a dopředu jde Nashville.
20:01'
Máme za sebou první třetinu. Mohli jsme pozorovat bruslivý hokej, který ale působí trochu nejistě z obou stran. Na střely je skóre vyrovnané 11:11, žádný gól nepadnul, a proto si budeme muset počkat na další třetinu.
Druhá třetina začne přibližně v 2:32.
20:00'
19:38'
Zajímavá akce Islanders v útočném pásmu, kdy se domácí snažili dostat zpoza brány puk přímo a brankoviště.
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:20'
Rychlá akce domácích do útočného pásma končí po přejetí modré čáry.
17:34'
Islanders ztrácí puk ve středním pásmu a Nashville následně uklidňuje hru za vlastní bránou a čeká na prostřídání svých spoluhráčů.
16:58'
Ihned po vhazování přišla střela Filipa Forsberga z mezikruží, tuto střelu domácí brankář chytá.
16:00'
Luke Evangelista zachytil odražený puk od zadního mantinelu a vypálil na bránu. Puk letěl těsně mimo.
15:23'
Naopak teď Nashville ohrozil bránu domácích svou rychlou akcí přes střední pásmo.
14:11'
Islanders mají teď obrovský tlak nad Nashvillem v útočném pásmu, přišlo hned několik střel z mezikruží a levého kruhu, dokonce se rozezněla i branková konstrukce.
12:49'
Hosté se dostali do ofsajdové pozice.
12:30'
Nashville ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu jdou domácí.
11:59'
Vhazování po levici hostujícího brankáře vyhráli Islanders, kteří se překvapivě nepouští to pásma, pouze zaváží puk za vlastní bránu a čekají na prostřídání.
10:54'
Ani jednomu z týmů se nedaří zůstat delší dobu v útočném pásmu, vždy tyto šance přeruší jakákoliv nepřesná přihrávka a unáhlenost obou týmů.
09:23'
Jérémy Lauzon zavezl puk do útočného pásma a potrápil domácího brankáře svými manévry. Nejprve střela, poté i dorážka ale nezměnily skóre.
08:36'
Dlouho se ale neudrželi v útočném pásmu ani domácí, nepřesná přihrávka na Ryana Pulocka skončila až u brány domácích.
07:46'
Nashville se drží v útočné třetině a kombinuje. Nakonec po nepovedené přihrávce končí puk ve středním pásmu.
06:25'
Tentokrát už domácí vyhazují za cenu zakázaného uvolnění.
06:00'
Islanders se podařilo vyhodit z obranného pásma bez icingu.
05:23'
Velká chyba při rozehrávce Nashvillu ve vlastním pásmu vyústila ve střelu z mezikruží Casey Cizikase.
04:39'
Casey Cizikas jel jeden na jednoho, až na pravém kruhu jej odstavil Ryan McDonagh.
04:29'
Filip Forsberg vyslal prudkou střelu z mezikruží, puk končí v lapačce domácího brankáře.
03:57'
Nahození od levého mantinelu na bránu hostí končí vyražením puku až do středního pásma, kde přebírá kotouč Nashville.
03:19'
Islanders získávají puk v obranném pásmu a vyráží kupředu.
02:30'
Střela Predators z velkého úhlu skončila v brankovišti, nenašel se ale žádný hráč hostí, který by dorazil tento puk za brankovou čáru.
01:40'
Nashville se snaží usadit v útočném pásmu a zkouší nahazovat po mantinelu.
00:59'
Ryan Pulock vypálil od modré, jeho střela byla zblokována směrem mimo bránu.
00:10'
První akci zápasu rozjíždí domácí, při které přichází střela z levého kruhu, která je ale vyražena.
00:01'
Preview zápasu

New York Islanders: Tým nacházející se na sedmém místě tabulky Východní konference s osmdesáti třemi body. Z posledních pěti zápasů mají Islanders vyhrané rovou čtyři, a to proti Columbus Blue Jackets (2:4), Chicago Blackhawks (2:1) a Philadelphia Flyers (3:4 po prodloužení). Naopak týmy, kterým New York podlehnul byly Tampa Bay Lightning (4:1), New Jersey Devils (0:4) a Detroit Red Wings (6:3). Na soupisce nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče, kterým je Mathew Barzal s bilancí 23+55.

Nashville Predators: Nashville se pohybuje na šestém místě tabulky Západní konference s devadesáti dvěma body. Oproti svému soupeři mají Predators prohrané tři zápasy z posledních pěti proti týmům Boston Bruins (0:3), Colorado Avalanche (7:4) a Arizona Coyotes (8:4). Na Nashville nestačily týmy St. Louis Blues (6:3), Vegas Golden Knights (5:4 po prodloužení) a Detroit Red Wings (1:0). Stejně jako v Islanders, ani v Predators nenajdeme žádného Čecha, ani Slováka. Nejproduktivnějším hráčem je Filip Forsberg s bilancí 43+44.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly pouze jednou, kdy vítězně z duelu vyšel Nashville výsledkem 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.