NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : San Jose - 29. března 2024   01:00

Minnesota
Minnesota
16:01' Eriksson Ek (Kaprizov, Boldy) • 40:18' Boldy (Kaprizov) • 59:06' Hartman (Gustavsson)

3. Filip Gustavsson (MNS) 26 zákroků, úspěšnost 96,3 %
Ve třetím dějství pálili do černého pouze domácí hráči, kteří vítězný gól vstřelili hned v jeho úvodu, těsný náskok pak drželi až do poslední minuty, kdy trefou do prázdné brány definitivně rozhodli o své výhře, díky které zůstávají ve hře o postup do play-off.
59:06'
Minnesota právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. RYAN HARTMAN si zpracoval rozehrávku svého brankáře a následně přes celé kluziště trefil prázdnou bránu. Bylo to trochu se štěstím, ale to je někdy třeba.
Asistence: Filip Gustavsson.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Minnesota dostává puk do středního pásma.
58:33'
Je to tak, hosté si vyžádali oddechový čas a Mackenzie Blackwood zůstává na střídačce.
58:33'
Avšak poté se provinilii trochu zbytečným icingem a power-play je na spadnutí.
58:26'
Nyní o něj sice přišli, ale vzápětí jej získali zpět.
58:16'
Domácím se daří držet kotouč v útočném pásmu.
57:48'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma tak, aby se nepískal icing. Mackenzie Blackwood zatím zůstává v bráně San Jose.
57:05'
Ránu z dálky Filip Gustavsson vyráží, jeho tým nečeká snadný závěr.
56:05'
Minnesota byla v posledních minutách spíše pasivní, ovšem nyní mohl rozhodnout Mats Zuccarello, který vystihl rozehrávku protivníka, avšak jeho nebezpečný pokus i s trochou štěstěny zklikvidoval Mackenzie Blackwood, jenž tak podržel svůj tým.
54:35'
Hosté rozehrávají zpoza své brány, čas se jim pomalu krátí.
54:14'
Filip Gustavsson tasil svou lapačku a nepříjemný kotouč do ní ukryl.
53:10'
Thomas Bordeleau málem vyrovnal, zblízka ale poslal svou střelu bez přípravy do brusle domácího brankáře.
52:32'
Luke Kunin prokličkoval ke střele, švédský gólman Minnesoty ale puk vyráží mimo svou bránu.
51:53'
Nyní je hra přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Wild.
51:37'
Pěkná rána od modré v podání hráče Minnesoty a brankář San Jose musel puk vyrazit pravým betonem.
50:58'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry, ovšem Filip Gustavsson musel zasáhnout, takže to zakázané uvolnění nebude.
50:01'
Kombinaci hostujícího celku zakončoval jeden z jeho hráčů bekhendem, avšak ani na dvakrát nedokázal domácího brankáře překonat, tomu se vždy povedlo zasáhnout levým betonem.
49:10'
Na druhé straně chytá Mackenzie Blackwood nahozený puk do výstroje a přerušuje hru.
48:14'
Henry Thrun nebyl daleko od vyrovnání, když se před ním objevila odkrytá část brány Minnesoty, hráč San Jose však trefil pouze bránícího soupeře.
48:01'
Filip Gustavsson schovává puk pod lapačku a přerušuje hru.
47:46'
Hosté nahodili puk přes všechny čáry až k bráně Minnesoty, puk byl tečován, takže to icing nebude.
46:30'
Sražená střela jednoho z hráčů San Jose proletěla mimo domácí bránu, což bylo pro Minnesotu štěstí, neboť její gólman toho mnoho neviděl.
45:54'
Filip Gustavsson zastavil hokejkou nahozený puk za svou bránou, oba týmy střídají.
45:09'
Tečovaný puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:49'
Calen Addison trefil ranou od modré lapačky švédského gólmana.
43:16'
Kevin Labanc nevyslal na domácího brankáře příliš prudkou ránu, ten tak celkem snadno puk vyráží.
42:38'
Frédérick Gaudreau si zpracoval puk a střílel za modrou čárou, ovšem pouze do protihráče.
41:03'
Nahození od modré chytá Filip Gustavsson do lapačky.
40:18'
Dobrý nástup Minnesoty do závěrečné dvacetiminutovky, Kaprizov svoji šanci nevyužil, ale puk se odrazil na levou stranu před odkrytou část hostující svatyně, kam si sjel úplně volný MATTHEW BOLDY, jenž bekhendem odehrál touš do poloprázdné hostující svatyně před sebou.
Asistence: Kirill Kaprizov.
40:01'
Poměrně rychle odehraná druhá část přinesla také jednu branku, hosté v ní zvýšili aktivitu a v její polovině byli odměněni vyrovnávacím gólem. Minnesota jakoby přestala hrát, nebyla tolik nebezpečná jako v prvním dějství.
Další třetina začne přibližně ve 2:56
40:00'
39:45'
Hra je přerušena poté, co kotouč zmizel kdesi v hledišti.
39:29'
Marcus Johansson střílel švihem z dálky, puk až k brankáři nedorazil.
39:02'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:53'
Nepřesné kombinace na obou stranách, u puku domácí tým.
36:30'
Nahození přes všechny čáry v podání domácího celku icingem nekončí, u puku byl jako první hráč Wild.
36:04'
Oba celky jsou kompletní.
35:20'
A nyní hosty zastavuje ofsajd.
35:05'
San Jose se přesilovka vůbec nedaří, pro kotouč musí opět ke své bráně.
33:15'
Domácím se povedlo puk vyhodit, icing se nepíská.
32:47'
Žraloci drží puk dlouho v útočném pásmu, ale spíš jen šetří čas.
30:33'
Jake Lucchini se dostával do šance, avšak puk se mu za záda brankáře hostů dostat nepovedlo.
29:26'
San Jose právě vstřelilo branku!
V polovině základní hrací doby je srovnáno. MIKAEL GRANLUND v situaci tři na jednoho chtěl přihrát bekhendem před bránu, puk svou holí tečoval bránící Declan Chisholm tak, že se vrátil k výše uvedenému hráči, jenž tedy zakončoval sám a puk se pro hosty šťastně odrazil od zad domácího brankáře za lajnu.
Asistence: Jan Rutta a Marc-Édouard Vlasic.
29:05'
Domácí mají tlak, ovšem žádný z jejich pokusů se mezi tři tyče nevešel.
28:03'
Prudkou ránu od modré Mackenzie Blackwood vyrazil a puk poté uklidil pod lapačku.
26:44'
Na druhé straně pálil Mario Ferraro z úhlu mimo.
26:12'
Thomas Bordeleau se ocitl prakticky sám před domácím gólmanem, avšak nedokázal správně zamířit a jeho bránu minul.
25:28'
Kirill Kaprizov střílel bez přípravy po kolmé přihrávce z levé strany, bližší tyč však minul.
24:20'
Poprvé více zahrozili i domácí, Jonas Brodin však střelou od modré minul bránu Sharks.
24:05'
Mikael Granlund švihem z levého kruhu minul bližší tyč.
23:39'
Hosté se čím dál více osmělují, Klim Kostin prověřil pozornost brankář Minnesoty, ten však schovává puk do výstroje.
22:27'
Thomas Bordeleau střílel švihem pouze do připravené lapačky brankáře Minnesoty.
21:10'
Icing domácího týmu.
21:00'
William Eklund objel s pukem bránu, ale nepovedlo se mu zakončit tak, jak by si přál. Následně střílel Luke Kunin, avšak vyrovnat se mu nepovedlo. První větší šance Žraloků.
20:01'
První část se dlouho nesla bez branek, domácí byli aktivnější, hráli dvě přesilovky, ale žádnou šanci dlouho využít nedokázali. Gól přišel až čtyři minuty před koncem, kdy se prosadil po parádní Kaprizovově přihrávce Joel Eriksson Ek. Minnesota si tak do kabin odnáší zasloužené vedení.
Další třetina začne přibližně ve 2:04
20:00'
19:59'
Jonas Brodin v poslední vteřině ještě střílel od modré, ale minul bránu.
19:01'
Tečovaný puk končí venku z hrací plochy, ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:05'
Hosté nahodili puk za bránu Minnesoty, ale icing se nepíská.
16:01'
Čtyři minuty před první sirénou jde favorit do vedení. Kaprizov parádní křižnou přihrávkou našel před bránou úplně volného spoluhráče, tím byl JOEL ERIKSSON EK, jenž si zpracoval puk a následně jej adresoval švihem do horní části soupeřovy svatyně za jejího bezmocného strážce.
Asistence: Kirill Kaprizov a Matthew Boldy.
15:45'
Jacob Middleton se ocitl ve slušné příležitosti, když se natlačil až před hostujícího gólmana, bekhendem ale střílel pouze do jeho výstroje.
15:14'
Domácí zastavuje v útočné aktivitě ofsajd.
14:01'
Zadina je na ledě, Minnesota ani druhou početní výhodu nevyužila.
13:48'
Znovu.
13:15'
A hosté vyhazují.
12:50'
Mats Zuccarello střílel dobře na vzdálenější tyč, Mackenzie Blackwood se však roztáhl na čáře a puk lapil do lapačky.
12:24'
Znovu velice nepřehledná situace před brankářem San Jose, tomu se však povedlo puk udržet v brankovišti.
12:01'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks:
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Filip Zadina.
11:58'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí nebo aspoň střel, ani jeden z brankářů nemusel dlouho zasahovat. Bude se však podruhé vylučovat.
09:56'
Hosté sice byli pod tlakem, situaci však zvládli a kotouč odehráli přes všechny čáry a jsou kompletní.
09:07'
Kirill Kaprizov se dostal k dorážce, kterou však za záda brankáře Sharks neposlal.
08:40'
Hostům se daří vyhodit.
07:56'
Mikael Granlund – 2 min., podrážení.
07:24'
Matthew Boldy projel až do zakončení, ovšem švihem z dálky bránu minul.
05:46'
Marat Chusnutdinov se dostal do samostatného nájezdu, zkoušel blafák do bekhendu, ovšem Mackenzie Blackwood zasáhl svými betony.
05:14'
Rozhodčí ještě celou situaci zkoumají na videu.
05:14'
Velká skrumáž v brankovišti San Jose, žádnému z hráčů se však nepovedlo míč dostat za ležícího gólmana.
04:20'
Fabian Zetterlund střílel nebezpečně pouze nad bránu soupeře.
03:35'
Poprvé se přerušuje, Minnesota vyhodila na icing.
02:26'
Declan Chisholm se málem dostal do šance, ale kotouč se mu nepovedlo zpracovat.
01:50'
Domácí drží puk v útočném pásmu, šanci si zatím nevypracovali.
00:01'

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Bogosian, Brodin (A), Chisholm, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Hartman, Rossi, Zuccarello – F. Gaudreau, Chusnutdinov, M. Johansson – Lettieri, Lucchini, Beckman.
Trenér: J. Hynes.

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Thrun, Addison, M. Vlasic – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Bailey, Kunin (A), Eklund – Hoffman, Sturm, Bordeleau – Zadina, Carpenter, Labanc.
Trenér: D. Quinn.

Rozhodčí: F. South, G. Rank – J. Marquis, CJ Murray.
Vzájemné zápasy

Minnesota porazila Žraloky na svém ledě ve třech z posledních pěti utkání, z toho jednou v prodloužení. Soupeř uspěl jednou v po šedesáti minutách a jednou po samostatných nájezdech.
San Jose Sharks

Hosté budou jistě rádi, až bude konec této nevydařené sezóny, s rovnými čtyřiceti ve stejné konferenci uzavírají tabulku. Mimo svůj stadion si Žraloci z šestatřiceti klání přivezli pouhých šestnáct bodů za šest výher a čtyři porážky po základní hrací době, skórovali pouze v 77 případech a 149 gólů dostali. Na bodový zisk z venkovního duelu čekají už šest mačů, naposledy schytali debakl 2:8 v Nashvillu.
Finský hráč Mikael Granlund je s 48 body (10+38) v čele produktivity mančaftu.
Minnesota Wild

Domácí tým bojuje o vyřazovací boje, na osmé Vegas ztrácí v Západní konferenci devět bodů. Na svém ledě si Minnesota z pětatřiceti utkání odnesla jednačtyřicet bodů za osmnáct výher a pět jednobodových porážek, vstřelila a inkasovala shodně 113 branek. V posledním mači před svými fanoušky nestačila na St. Louis, kterému podlehla 4:5 v prodloužení, čímž skončila její šňůra domácích výher, která čítala čtyři duely.
Nejproduktivnějším hráčem je se 79 body (36+43) Rus Kirill Kaprizov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.