NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Pittsburgh - 13. března 2024   00:00

Ottawa
Ottawa
51:06' Sanderson (M. Joseph, Giroux) • 63:13' Batherson (Stützle, Sanderson)

Střely na bránu: 39 – 35 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 9 – 11
Ottawa tedy zvítězila nad Pittsburghem 2:1 v prodloužení. Na góly se čekalo až do závěrečných deseti minut řádné hrací doby. V čase 51:06 otevřel skóre domácí Jake Sanderson. Hosté odpověděli 23 sekund před koncem třetí třetiny při hře bez gólmana, kdy se z dorážky prosadil Michael Bunting, který skóroval poprvé v barvách Tučňáků. Rozhodnout tak muselo prodloužení, které bylo plné šancí na obou stranách. Šťastnější nakonec byli Senátoři, druhý bod jim trefil Drake Batherson.
63:13'
Ottawa právě vstřelila branku!
Senátoři nakonec vítězí! Vše začal debutant Zack Ostapchuk, který v obranném pásmu zachytil přihrávku Crosbyho. Tím založil protiútok svého týmu. Jake Sanderson předal v útočném pásmu puk doprava Timovi Stützlemu. Ten poslal pas doleva na DRAKEA BATHERSONA, který střílel od mantinelu a z ostrého úhlu. Trefil to však skvěle a Jarry se nestačil přesunout ke své pravé tyčce včas. Asistence: Tim Stützle a Jake Sanderson.
62:05'
Neuvěřitelné, co oba týmy nedávají! Po nahrávce Tkachuka v situaci 2 na 1 neskóroval Pinto. Na druhé straně najížděl sám na branku Erik Karlsson, ovšem nepřekonal Korpisala, který ani nevěděl, jak zasáhl!
60:41'
Stützle jel sám na Jarryho, ovšem brankář Pittsburghu udržel své spoluhráče v zápase!
60:28'
Oba týmy neproměnily své úvodní šance! Stützle nepřekonal Jarryho po přihrávce Girouxe. Poté objel branku Rust a na vzdálenější tyčce netrefil kotouč Kris Letang!
60:01'
Utkání končí po základní hrací době 1:1! Domácí poslal devět minut před koncem do vedení Jake Sanderson, ovšem Pens odpověděli při hře bez brankáře dorážkou Michaela Buntinga. Rozhodne tedy prodloužení a nebo nájezdy.
60:00'
59:47'
Ještě ofsajd Ottawy.
59:37'
Gól platí! Je tedy opravdu vyrovnáno.
59:37'
Ale pozor! Rozhodčí ještě prověřují, zda byl gól regulérní. Řeší se přihrávka rukou, případně vysoká hůl...
59:37'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají při hře bez gólmana 22,6 sekundy před koncem! Crosby nahrál na modrou Jevgenijovi Malkinovi. Ten vystřelil. Sice při tom zlomil hůl, přesto kotouč před brankou propadl k MICHAELOVI BUNTINGOVI, jenž ho dotlačil za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Erik Karlsson a Jevgenij Malkin.
59:06'
Minuta do konce. Sidney Crosby zkusil překvapit Korpisala z úhlu. Ten puk vyrazil betonem!
58:43'
Až nyní! Hosté tedy v šesti.
58:11'
O kotouč se bojuje v rohu za brankou Ottawy. Pens ještě nesáhli k odvolání gólmana.
57:21'
Oba týmy jsou v plném počtu.
56:42'
Tim Stützle se nyní individuálně neprosadil. Zkusit to mohou hosté.
56:09'
Kros Malkina hledal Erika Karlssona. Ten se mohl dostat do velké šance, ale do přihrávky skočil obětavě šipku Tim Stützle, který kotouč srazil do hlediště! Poslední reklamní přestávka.
55:20'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Mathieu Joseph – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Kris Letang – 2 min., hrubost.
55:20'
Domácí mohli navýšit svůj náskok! Z pravé strany nejprve střílel Tim Stützle. Jarry vyrazil pravým betonem ke Claudeovi Girouxovi, který rovněž brankáře Pens neprostřelil a stejně opět dopadl i dorážející Stützle... Následovala šarvátka Letanga s Josephem.
54:41'
Nezměnila to ani rána Erika Karlssona po buly. Korpisalo zasáhl a přerušil hru. Reklamní přestávka.
54:36'
Pittsburgh se opravdu trápí v koncovce. Pokud počítáme i dnešek, tak z posledních čtyř duelů jeho hráči skórovali jedinkrát.
54:29'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
53:40'
Čas nyní utíká bez toho, aby se dělo něco zajímavějšího.
52:07'
Pens se hned snažili nějak odpovědět. Do větší šance ale jejich nápor zatím nevedl.
51:06'
Domácí přeci jen prolamují gólové mlčení! Claude Giroux přenesl hru na pravou stranu útočného pásma pro Mathieua Josepha. Ten nahrál mezi kruhy JAKEOVI SANDERSONOVI, který zamířil k pravé tyčce Jarryho svatyně. Asistence: Mathieu Joseph a Claude Giroux.
Dnešní utkání sleduje 19 236 diváků.
50:51'
Nyní kotouč zapadl za plexisklo. To znamená přerušení hry.
Střely na branku – 27:28
50:32'
Nyní tu máme reklamní přestávku.
50:02'
Deset minut do konce základní hrací doby. Stále se hraje bez gólů. Ottawa se sice jednou prosadila, ale Girouxův zásah nakonec nebyl uznán.
49:11'
Jiří Smejkal se dokázal natlačit za záda bránícího hráče a ocitl se před Jarrym. Po bekhendové kličce však nezasunul puk za záda brankáře Pittsburghu a stále tak čeká na premiérovou trefu v NHL.
48:34'
Brännströmovu ránu z poloviny hřiště zachytil Jarry do lapačky a následně rozehrál.
47:45'
Na modrou čáru si sjel Jevgenij Malkin, který se opřel do nabídky od Karlssona. Korpisalo jeho ránu vykopl.
46:17'
Sens jsou ve třetí třetině zatím aktivnější. Pittsburgh si připsal jedinou střelu na branku.
44:49'
Brady Tkachuk našel Erika Brännströma, který akci podpořil najetím mezi kruhy. Jarry ho však vychytal rychlým švihem lapačkou!
44:08'
Gól neplatí! Claude Giroux dostal přihrávku od Zuba a tvrdě vypálil. Jeho nízká rána zapadla k pravé tyčce z pohledu Jarryho. Tomu však bránil ve výhledu a chytání Mathieu Joseph a rozhodčí p delší poradě branku neuznávají!
44:08'
Domácí skórovali! Lavička Pittsburghu si však vzala challenge na bránění brankáři, kterého se měl dopustit Mathieu Joseph...
42:48'
Hosté zatím ve třetí části nevystřelili na branku. Rozjíždějí se trochu pomaleji.
41:20'
Ani Shane Pinto se s tím nepáral. Hned z první se opřel do kotouče, ovšem Jarry měl volný výhled a zachytil puk.
40:54'
Sens začali třetí část aktivně a Jarry zapsal další zákrok.
40:19'
Mathieu Joseph dostal přihrávku před branku od Girouxe, ovšem zblízka nepřekonal Jarryho!
40:10'
Tak, uvidíme, zda nějaké góly padnou alespoň ve třetí třetině.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 1:53.
Statistika
Střely na bránu: 19 – 25 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 9
I po čtyřiceti minutách zápasu se čeká na první gól. Viděli jsme několik šancí na obou stranách, ale gólmani zatím chytají bezchybně. Když k tomu připočteme mizernou produktivitu obou týmů, tak se brankově bohaté utkání moc čekat nedá.
40:00'
39:58'
Bryan Rust si navedl puk kolem obránce a zakončoval bekhendem. Zamířil do hrudi Joonase Korpisala.
39:46'
Ještě zákrok Jarryho, který se popasoval s provozem před svou brankou a pokryl střelu soupeře.
39:29'
Erik Karlsson se ocitl v roli napadajícího hráče na útočné modré a získal puk pro Noela Acciariho. Jeho střela z pravé strany však neprošla na branku.
39:07'
Krátce po vhazování přišla střela Drakea Bathersona. Jarry zapisuje další úspěšný zákrok.
39:01'
Útok Sens podpořil Jake Sanderson, který se protáhl mezi dvěma protihráči až před Jarryho. Ten ale jeho zakončení pokryl. Nutno říci, že Sandersonovi kotouč skákal.
38:48'
Po přihrávce Crosbyho střílel od modré čáry Kris Letang. Netrefil branku.
38:28'
Nyní Brady Tkachuk posunul na modré čáře puk pro Maxenceho Guenetteho. Jeho střelu našel ve výstroji pozorný Jarry.
37:40'
Erik Karlsson střílel z osy hřiště těsně vedle domácí branky!
36:49'
Claude Giroux našel krásným pasem přes pásmo Tima Stützleho. Proti jeho zakončení se však Jarry bleskově přemístil a podržel Tučňáky výborným zákrokem!
36:34'
Zakázané uvolnění Ottawy, byť to bylo docela těsné.
36:25'
Crosbyho nástřel se snažil tečovat Rickard Rakell. Puk má ve výstroji Korpisalo. Stále čekáme na gól.
35:28'
Jiří Smejkal měl velkou příležitost! Po dobré přihrávce spoluhráče zamířil bekhendem do boční síťky. Puk o chvíli později vypadl ze hřiště. Další reklamní pauza.
35:07'
Hosté jsou v tuto chvíli v plném počtu. Ottawa v přesilovce nedokázala trefit branku.
34:45'
Hosté vyhazují.
34:30'
Sens se dopustili postavení mimo hru.
33:43'
Sanderson našel Tima Stützleho, který z levého kruhu minul branku. Pak pálil Jake Sanderson. Jarry byl v brankovišti dezorientovaný, ale ani tady kotouč nesměřoval mezi tyče!
33:07'
Kris Letang – 2 min., vysoká hůl.
33:01'
Signalizované vyloučení na straně Pittsburghu. Hra ale zatím pokračuje výhodou Ottawy.
32:12'
Letang neudržel útočnou modrou a z toho mohli těžit Giroux se Stützlem. Druhý jmenovaný posílal puk před branku, ale ke Girouxovi ho nepustil Pettersson.
31:36'
Střely na branku – 14:23
31:14'
Po střele Pierrea-Oliviera Josepha přerušil Korpisalo hru. Následuje reklamní přestávka.
30:16'
Zakázané uvolnění Ottawy.
30:07'
Erik Karlsson nabil na osu Ryanovi Gravesovi. Jeho střela minula domácí branku.
29:46'
Z dálky vypálil Erik Brännström. Korpisalo schoval hrací předmět ve výstroji.
29:13'
Bernard-Docker se snažil vysunout Bradyho Tkachuka. Toho nepustil do úniku Pierre-Olivier Joseph.
28:59'
Nyní ale zakázané uvolnění Tučňáků.
28:36'
Dobré střídání hostí, kteří se dlouho drželi v útočném pásmu. Reilly Smith střílel z první od modré čáry. Korpisalo vyráží.
27:40'
Bekhendové nahození Ridlyho Greiga se snažil tečovat Zack Ostapchuk. Jarry musel rychle vykopávat pravý beton proti kotouči.
26:34'
Nabídku Crosbyho nezasáhl před brankou Bryan Rust. Puk končí v rohu.
25:36'
Po vhazování střílel z osy hřiště Erik Brännström. Jarry vyrazil jeho pokus.
25:30'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
24:51'
Nahození Rickarda Rakella nakonec nikdo netečoval. Poté střílel stejný hráč od modré a tentokrát zaměstnal Korpisala.
23:39'
Drew O'Connor hrál z pravé strany puk do ohně. U branky do něj plácl Reilly Smith, situaci však vyřešil Korpisalo, který schoval hrací předmět pod lapačkou.
22:56'
Jiří Smejkal posílal z levé strany puk před branku. Našel hůl Mathieua Josepha, který kotouč tečoval mimo branku!
22:18'
Kapitán Pens se po naskočení z trestné lavice zapojil do hry. I z jeho práce vzešla rána Marcuse Petterssona z levé strany. Tu se snažil tečovat Drew O'Connor a následně dorážet právě Crosby. Korpisalo ale nakonec má kotouč ve výstroji.
21:56'
Crosby je již zpátky na ledě. Pittsburgh v plném počtu.
21:24'
Claude Giroux nabil Shaneovi Pintovi, který z první těsně minul branku!
21:08'
Kombinace Ottawy v útočném pásmu přinesla střelu Erika Brännströma, která ale nedoletěla na branku a hosté vyhodili.
20:38'
Hostům se podařilo vyhodit.
20:02'
Domácí mají k dispozici přesilovou hru. Na trestné lavici sedí Sidney Crosby.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:01.
Statistika
Střely na bránu: 9 – 12 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 7
První třetina mezi Ottawou a Pittsburghem gól nepřinesla. Hosté byli střelecky o něco aktivnější, ale je znát, že se jim momentálně v koncovce nedaří – z posledních tří duelů skórovali jedinkrát. Ani Sens na tom nejsou lépe. V úvodu druhé části však domácí čeká téměř kompletní přesilová hra.
20:00'
19:58'
Nemusela! Stützle totiž vyhrál buly na Jakea Chychruna, jehož pumelici Jarry vykopl!
19:55'
Tim Stützle si chtěl v útočném pásmu obhodit Sidneyho Crosbyho, který ho podrazil. Přesilovka pro Sens, kterou zřejmě rozdělí přestávka.
19:42'
Michael Bunting vyrážel dopředu na levém křídle. Před brankou měl Sidneyho Crosbyho, ale kotouč k němu nedostal.
19:21'
Claude Giroux rozjel Tima Stützleho. Ten se už ze strany do koncovky natlačil a dobrý zákrok musel vytáhnout Jarry!
19:00'
Brady Tkachuk se chtěl z levé strany natlačit před Jarryho, ale puk se mu zadrhl a tak ani nezakončil.
18:29'
Kastelic posunul puk na Jiřího Smejkala, který se prezentoval střelou z pravé strany. Tu zachytil Jarry, který přerušil hru.
17:38'
Rickard Rakell nahazoval od pravého mantinelu puk před branku, kde měl spoluhráče. K teči ale nedošlo.
16:59'
Střely na branku – 6:12
16:13'
John Ludvig hledal Reillyho Smithe. Ten vyhodnotil situaci, zjistil, že nemá podporu a tak jen pustil puk do útočného pásma a odjel střídat.
15:00'
Mark Kastelic se dostal s pukem do střelecké pozice. Jeho pokus se ještě snažil tečovat Jiří Smejkal, ovšem mimo branku.
14:49'
Nyní skončila v lapačce domácího brankáře střela Michaela Buntinga. Čas na další reklamní pauzu.
14:35'
Marcus Pettersson vypálil z levé strany. Korpisalo vyráží.
14:15'
Další icing domácích. Puk nedokázal dobruslit Ostapchuk.
14:02'
Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazuje se po pravici Korpisala.
12:50'
Rána Johna Ludviga dolétla až do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
12:21'
Emil Bemström nahrál na modrou Ryanovi Gravesovi. Jeho střelu Korpisalo viděl v poslední chvíli a stačil ji vytěsnit snad okrajem vyrážečky!
11:31'
Kotouč doskákal před branku, kde byl Michael Bunting. Ten ale zamířil jen do betonů brankáře Korpisala.
10:27'
Valtteri Puustinen dostal puk od Crosbyho a zkusil to. Korpisalo zasáhl betonem.
09:43'
Drake Batherson dostal puk do jízdy na levé křídlo. Branku následně netrefil.
09:33'
Po Rustově přihrávce se dostal před brankou k puku Michael Bunting. Jeho zakončení pokryl Korpisalo a je tu reklamní přestávka.
08:49'
Projektil Jakea Sandersona od modré čáry vyrazil Jarry před sebe. U branky scházel někdo z domácích hráčů na dorážku.
08:10'
Jarry zachytil nahozený puk a rozehrál na spoluhráče.
07:25'
Pinto hledal Bradyho Tkachuka, který číhal mezi kruhy. Kapitán Sens však nezpracoval přihrávku.
06:28'
Od modré čáry střílel Mathieu Joseph. Branku netrefil. Jake Sanderson už ano, ale to byl připraven Jarry.
05:52'
Krátce po buly se dostal ke střele Claude Giroux. Jarry ji vyráží.
05:44'
Přihrávku na levý kruh dostal Zack Ostapchuk. Tristan Jarry si na jeho střele smlsnul lapačkou.
04:58'
Náznak hostující šance. Dvojice Tučňáků ale nedohrála přečíslení proti jednomu obránci.
04:26'
Po neskončení z trestné lavice se snažil ujet Brady Tkachuk. Zastavil ho ale Letang.
03:55'
Arťom Zub vyvezl puk až do útočného pásma a dokonce tam pro Senátory ještě ušetřil pár sekund navíc.
02:57'
Střelu Larse Ellera dokázal vyrazit Korpisalo.
02:17'
Oba hráči dostali pětiminutové tresty. Mark Kastelic navíc obdržel dvě minuty za vyvolání šarvátky. Takže je z toho přesilovka pro Pittsburgh.
02:17'
Mark Kastelic vyzval k pěstnímu souboji Johna Ludviga. Obránce s českými kořeny si s ním ale rychle poradil a poslal ho k zemi!
01:26'
Za Ottawu dnes debutuje Zack Ostapchuk. Momentálně absolvuje své premiérové střídání v NHL.
00:20'
Hosté začali aktivně. Nejprve pálil Bryan Rust a Joonas Korpisalo si musel připsat první zákrok. Pak to zkoušel také Kris Letang, jehož pokus byl sražen vedle.
00:01'

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Zub, Sanderson, Guenette, Chychrun, Bernard-Docker, Brännström – Batherson, Pinto, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Stützle (A), M. Joseph – Kubalík, Ostapchuk, Greig – Katchouk, Kastelic, Smejkal.
Trenér: Jacques Martin

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, P. Joseph, Ludvig – Rust, Crosby (C), Bunting – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puustinen, Eller, Rakell – Carter, Acciari, Bemström.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Lee, Nicholson – Suchánek, Baker.
Ottawa Senators:
Sens na papíře určitě nemají špatný kádr, ale ani hráči jako Claude Giroux, Brady Tkachuk, talentovaný Tim Stützle, či ještě donedávna Vladimir Tarasenko, nestačili na dobré výsledky. Kanadský tým se tak s 52 získanými body ze 64 zápasů krčí na předposledním místě tabulky Východní konference. Příliš nepomohla ani trenérská výměna, kdy DJ Smithe nahradil velezkušený Jacques Martin. Jeho svěřenci prohráli posledních sedm duelů a za tuto dobu uhráli jediný bod. Naposledy Senators prohráli 1:2 na ledě San Jose.