NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Buffalo - 19. března 2024   03:00

Seattle Kraken
00:24' Eberle (Tolvanen, Dumoulin) • 14:36' Beniers (Tolvanen, Schultz)
2:6
(2:3, 0:2, 0:1)
Buffalo
Buffalo
00:49' T. Thompson  (Girgensons, Tuch) • 03:56' J. Skinner  (Krebs) • 05:41' Tuch  (T. Thompson, Girgensons) • 30:36' Power  (Cozens, Peterka) • 31:18' J. Skinner   • 58:01' J. Skinner  (Greenway, Bryson)
StLaurent, Sandlak – Gibbons, MacPherson
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Buffalo

Utkání je u konce a hosté svůj náskok, který si přinesli do třetí části, dokázali ještě o jeden gól navýšit. V poslední třetině se sice Seattle snažil s nepříznivým stavem něco udělat, jenže v brance Buffala stál dnes skvěle chytající Luukkonen, který vychytal Tatara, Benierse i další hráče ofenzívy domácích. Hosté si hlídali své vedení a když to už vypadalo, že se v této dvacetiminutovce gólu nedočkáme, udeřil v 59. minutě Jeff Skinner, zkompletoval hattrick a uzavřel skóre zápasu na 2:6. Seattle je po této vysoké porážce na šestém místě Pacifické divize se 68 body, Buffalo je šesté v Atlantické divizi se 71 body.

Seattle se v dalším utkání představí v pátek od 3:30 na ledě Vegas, Buffalo bude hrát už ve středu od 3:00 ve Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:20'
Zápas se dohrává před Luukkonenem, domácí by rádi dali snižující gól.
58:01'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden úder hostujícího celku. Hráči Seattlu ztratili ve vlastním pásmu puk, Greenway zadovkou posunul na JEFFA SKINNERA, ten se s ničím nepáral, ranou z první se trefil pod horní tyčku, zaznamenal tak svůj sedmý hattrick v NHL a upravil na 2:6. Asistence: Jordan Greenway, Jacob Bryson.
57:32'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, nikdo se už nikam zvlášť nežene.
56:38'
Protečované nahození do pásma Buffala si hosté pohlídali a už jdou zase do postupného útoku.
55:59'
Grubauer vytáhl skvělý zákrok proti Peterkovi, kterému tak nevyšlo zakončení po rychlé kličce.
55:13'
Přes obránce to zkusil Owen Power, jeho rána zápěstím skončila mezi Grubauerovými chránići.
54:27'
Hostující Greenway se ke střele nedostal, byl zastaven na pravé straně a o puk přišel.
53:46'
Prakticky celé kluziště projel domácí Borgen, zakončoval však už prakticky z nulového úhlu a Luukkonen se tím překvapit nenechal.
52:43'
Přihrávku do brejku dostal hostující Peterka, ranou zápěstím ale trefil jen Grubauera do masky.
51:51'
K MacCannovi se odrazil puk na levou stranu, jeho okamžitou střelu ale pozorný Luukkonen vyrazil.
50:45'
Hosté se už nikam neženou, jen si pečlivě hlídají svůj slušný náskok.
49:19'
Tuch naskočil na led, hraje se v plném počtu na obou stranách.
49:17'
Luukkonen si poradil i s dělovou Bjorkstranda, přesilovka se prakticky u svého konce.
48:50'
Přesilovka se domácímu celku nedaří podle představ, Buffalo předvádí aktivní obranu s velkou pomocí svému brankáři.
48:24'
Puk se bleskově přesunul z levé strany na tu pravou a z kruhu vyslal dělovku Beniers. Luukkonen se stihl přemístit a lapil i tohle!
47:19'
Přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za hákování si odsedí Alex Tuch.
47:10'
V další šanci byl Burakovsky, jenže jeho střela do protipohybu gólmana skončila vedle branky!
46:20'
Seattle se rozhodně nevzdává, zkouší to z každé pozice, jenže naráží na velkou překážku, a tou je Ukko-Pekka Luukkonen.
45:31'
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Tanev hledal Kartyeho, jenže ten byl příliš blízko na to, aby překonal Luukkonena, který se obětavě vrhl na led.
44:32'
Pěkný zákrok lapačkou vytáhl hostující Luukkonen a zastavil tak Tatarovu bekhendovou střelu.
44:08'
Po rychlých kličkách vystřelil z pravého kruhu Thompson, křížný pokus však skončil vedle Grubauerovy branky.
43:20'
Zakázané uvolnění Buffala, vše se tak přesune před Luukkonena.
42:50'
Dlouhá a nepřesná přihrávka hostů do útočného pásma, Seattle začíná protiakci zpoza Grubauerovy branky.
41:59'
Domácí se snaží napadat rozehrávku soupeře, Buffalo si ale velice dobře chrání vlastní pásmo.
40:32'
Od modré čáry nahazoval hostující Dahlin, Grubauer měl ale slušný výhled a povedlo se mu puk zastavit.

Trestné minuty: 4:8
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté svůj náskok dokázali navýšit na tři branky. Ve druhé třetině jsme dlouho sledovali výborné výkony gólmanů na obou stranách, jakmile se ale zápas zlomil do své druhé poloviny, přišly dva slepené údery Buffala. Ve 31. minutě skóroval z dorážky Owen Power a o necelou minutu později předvedl pěknou individuální akci s přesným zakončením Jeff Skinner. Buffalo mohlo kontrovat ve dvou přesilových hrách, nedokázalo se však dostat přes skvěle chytajícího Luukkonena a do kabin se tak odešlo za stavu 2:5.
40:00'
39:26'
Hosté přečkali nápor soupeře a sami pak Cozensem zahrozili v rychlém protiútoku. U branky ještě operoval Peterka, Grubauer své území uhájil.
38:56'
Dahlinovo tečované nahození od modré čáry prošlo až ke Grubauerovi, ten musel bleskurychle sklapnout betony, aby mu mezi nimi neprošel puk do sítě!
38:00'
Buffalo se ubránilo, obě strany hrají v pěti.
37:37'
Z levého kruhu vystřelil Evans, mířil na vzdálenější tyčku, kde ještě číhal Yamamoto, teč ovšem domácím nevyšla a Luukkonen si mohl oddechnout.
37:16'
A opět. Nyní po mantinelu puk doklouzal až ke Grubauerovi.
36:44'
Oslabení se zatím hostům daří, puk je mimo jejich obranné pásmo.
36:00'
Seattle si zahraje další přesilovku, neboť Zemgus Girgensons vyhodil puk přes plexi a vyslechl si tak trest za zdržování hry.
35:53'
Z podobné pozice zakončoval i Larsson, výsledek byl stejný, jako před chvílí.
35:41'
Přihrávku na pravou stranu dostal Kartye, snažil se vystřelit do Luukkonenova protipohybu, gólman Buffala však vyřešil i tohle.
35:00'
Hosté už jsou v plném počtu, přesto se musí bránit tlaku Seattlu. Luukkonen má ale velkou oporu ve své obraně, ta mu pomáhá vše řešit.
34:52'
Yamamoto se pokusil o tečování nahození od modré čáry, ani tohle však na branku nešlo.
33:58'
Další Schultzův pokus, nyní poněkud tvrdší, ovšem také nepřesný. Puk skončil na zadním mantinelu.
33:35'
Schultzova střela od modré čáry byla sražena, domácí ale pokračují v útočném snažení.
33:00'
Vyloučení na straně Buffala, dvouminutový trest za podrážení obdržel Henri Jokiharju.
32:12'
Nepřesnost i u hostů, sudí přerušili hru a vhazuje se ve středovém kruhu.
31:45'
Nepovedená rozehrávka domácího celku, po zakázaném uvolnění se vše vrátí ke Grubauerovi.
31:18'
A další úder hostů! U modré čáry se svého strážce zbavil JEFF SKINNER, s pukem na holi si sjel blíže k brance a zakončením přes několik stínících hráčů trefil prostor mezi Grubauerovými betony – 2:5! Bez asistence.
30:36'
Nápor hostů přinesl své ovoce, je to zase o dva góly. Peterkova tečovaná střela skončila na tyčce Grubauerovy branky a než se gólman Seattlu stačil přemístit, byl u volného puku OWEN POWER a z pravé strany dorazil do odkryté části brány – 2:4. Asistence: Dylan Cozens, John Peterka.
30:23'
Buffalo pokračuje v ostřelování Grubauerovy branky, domácí se jen brání.
29:30'
Hosté u puku, nyní jsou to právě hráči Buffala, kdo se snaží o vytrvalejší nápor.
28:41'
A právě Tolvanen dostal prostor pro střelu za kruhem, Grubauerovu branku však netrefil.
28:08'
Seattle přečkalo i druhé oslabení, Tolvanen je zase ve hře.
27:53'
Hosté se sami zbavili pásma, Olofsson musí pospíchat za volným pukem.
27:21'
Puk letí přes všechny čáry, domácí čtveřice tak může prostřídat.
26:55'
Po Thompsonově střele z levého kruhu měl Grubauer docela problém zkrotit puk, nadvakrát se mu to ale povedlo a přerušil hru.
26:39'
Nad branku mířil Dahlin, puk se pak vrátil na hole hostujících hráčů.
26:08'
Vylučuje se na straně Seattlu, na trestnou lavici opět zamířil Eeli Tolvanen, tentokrát za držení.
25:48'
Grubauer se rozchytal, nyní zkrotil rychlou střelu z levého kruhu.
24:08'
Zakázané uvolnění Buffala, vše se tak vrací před Luukkonena.
23:39'
Hraje se teď nahoru a dolů, útočný hokej se vším, co k tomu patří.
23:03'
Nenápadnou střelu od pravého mantinelu vyslal domácí Bjorkstrand a Luukkonen musel dávat u své tyčky velký pozor!
22:29'
Burakovsky sice vystihl rozehrávku Buffala, jenže k zakončení se nedostal. Byl vytlačen za Luukkonenovu branku.
21:30'
Přesilovka Buffala je u konce, Tolvanen naskočil zpět na ledovou plochu.
21:04'
Domácí se osvobozují, přes všechny čáry vyhodil Will Borgen.
20:30'
Tvrdou ránu z levého kruhu vyslal hostující Thompson, Grubauer předvedl pěkný zákrok lapačkou.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi divoká první třetina, ve které padlo pět branek. Už v té úvodní otevřel po rychlé kombinaci skóre domácí Jordan Eberle, ale hned po 25 sekundách srovnal krok ranou zápěstím Tage Thompson. Buffalo bylo v laufu, hned ve čtvrté minutě otočil výsledek Jeff Skinner a v šesté minutě navýšil na dvoubrankový rozdíl Alex Tuch. Daccordovo působení v brance Seattlu skončilo a jeho místo zaujal Grubauer. I on se ocitl pod těžkou palbou, ale prozatím je stoprocentní a velmi pomáhá svému týmu. Domácí se dokázali vymanit z tlaku a dokonce se jim povedlo snížit, když přesilovou hru využil Matthew Beniers a upravil na současných 2:3.
20:00'
20:00'
Thompson střílel z levé strany už po siréně, jeho střela šla navíc vedle.
19:30'
Tlak domácích ale kazí faul a Buffalo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Eeli Tolvanen.
19:18'
Seattle má aktivní závěr třetiny, na branku hostů to teď létá ze všech možných pozic.
18:16'
Yamamotovu střelu z pravé strany pokryl Luukkonen betonem, puk srazil mimo své brankoviště.
17:29'
Luukkonen byl donucen povyjet ze svého brankoviště, aby pokryl výpad levou stranou. Puk nakonec skončil za jeho brankou.
16:36'
Krebs se vrátil na ledovou plochu, oba celky jsou tak v plném počtu.
16:30'
Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry, výhoda o jednoho muže se chýlí ke svému konci.
15:40'
Samozřejmě pokračuje druhá část přesilové hry, Seattle je opět usazen v útočném pásmu.
14:36'
Seattle právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a domácí snižují! Kombinace skončila na pravé straně pásma, odkud vystřelil Tolvanen, jeho golfák trefil Cliftona a také domácího MATTHEWA BENIERSE, od kterého se obloučkem odrazil tak, že puk trefil tyčku a stejný hráč pak zblízka doklepával za Luukkonena – 2:3. Asistence: Eeli Tolvanen, Justin Schultz.
13:46'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí tým. Peyton Crebs trefil soupeře holí a obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl.
13:17'
Trochu divoká Luukkonenova rozehrávka zpoza vlastní branky, puk se k němu rychle vrátil a musel jej tak raději přikrýt lapačkou a přerušit hru.
12:38'
Po opravdu divokém úvodu tu máme menší uklidnění tempa, hraje se převážně ve středním pásmu.
11:56'
Rozhodčí až nyní přerušili hru po Grubauerově zákroku a Oleksiak mohl konečně odjet na střídačku, kde si asi chvilku odpočine.
11:42'
Oleksiak schytal nepříjemnou ránu pukem, a nyní není schopen svým hráčům pomoci při bránění. Rána od Cozense jej trefila přesně pod koleno.
11:11'
Vypadalo to, že hosté byli chvíli v šesti na ledě, sudí celou akci ale pustili a hosté zakládají útočnou akci.
10:27'
Stejně dopadl i Tatar, jeho střelu srazil Jokiharju, puk se sklouzl k zadnímu mantinelu.
09:52'
Přes obránce zakončoval Burakovsky, jeho pokus zápěstím byl sražen a Luukkonen zasahovat nemusel.
08:44'
Vypadá to, že oba týmy se rozhodly, že dnes předvedou totálně útočný hokej. Domácí Gourde už mohl sám zakončovat z levého kruhu, rozhodl se ale celou akci vylepšit pasem na Yamamota. Jeho pokus byl sražen.
08:03'
Cozens protáhl Grubauera, ten už získává jistotu. Tuto nepříjemnou ránu vytěsnil mimo své brankoviště.
07:36'
Prudký Krebsův pokus končí těsné vedle branky, Buffalo je v obrovském laufu.
06:59'
Grubauer nedostává prostor na to se rozkoukat, hned ze startu je podroben velkému tlaku soupeřů.
05:41'
V brance Seattlu dochází ke změně, Joeyho Daccorda nahrazuje Philipp Grubauer.
05:41'
Neskutečné, co se nám děje! Buffalo dostalo opět mnoho prostoru a času na útočný výpad, Thompson od levého mantinelu přihrál ke kruhům, kde si v klidu zpracoval ALEX TUCH a nekompromisní ranou na vyrážečku překonal Daccorda – 1:3. Asistence: Tage Thompson, Zemgus Girgensons.
04:53'
Střela z dálky v podání Josta donutila Daccorda zakročit, Buffalo se s tím rozhodně nemaže a stále útočí.
03:56'
Útočný hokej pokračuje a hosté již vedou. Na levé straně dostal až moc volného prostoru JEFF SKINNER, najel si do kruhu a prudkou ranou zápěstím překonal Daccorda ranou na vyrážečku. Trefil horní růžek a rázem je to 1:2! Asistence: Peyton Krebs.
02:46'
Daccord vyřešil hned dva závary před svým brankovištěm, aktivní byl hlavně Jokiharju.
01:45'
A akční úvod pokračuje, Buffalo se chopilo puku a zase útočí pravou stranou.
00:49'
Hned tu ale byla odpověď a je srovnáno! Buffalo se vydalo po buly do akce, po přechodu pravou stranou dostal zpětnou příhru TAGE THOMPSON a ten ranou zápěstím zamířil přesně pod horní tyčku Daccordovy branky – 1:1. Asistence: Zemgus Girgensons, Alex Tuch.
00:24'
Tak to je start do zápasu, který se domácím fanouškům musí líbit. Hned po úvodním buly hráči Seattlu předvedli přechod do útočného pásma, po kombinaci zakončoval z mezikruží JORDAN EBERLE a ranou podél pravé Luukkonenovy ruky otevřel skóre – 1:0! Asistence: Eeli Tolvanen, Brian Dumoulin.
00:01'

Seattle Kraken: Daccord (6. Grubauer) – Larsson (A), Dumoulin, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans – Eberle (A), Beniers, Tolvanen – Burakovsky, McCann, Bjorkstrand – Yamamoto, Gourde, Kartye – B. Tanev, Bellemare, Tatar.
Trenér: Dave Hakstol

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Dahlin (A), Byram, Jokiharju, Power, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Girgensons (A) – Benson, Cozens, Greenway – Peterka, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson, Jost, Robinson.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: StLaurent, Sandlak – Gibbons, MacPherson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Climate Pledge Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Buffalo Sabres

Hosté jsou v Atlantické divizi na šestém místě se 69 body a na pátý Detroit ztrácí pět a na čtvrtou Tampu Bay devět bodů. Buffalo v posledním utkání vyjelo na led Detroitu, kde nedokázalo navázat na předchozí tři výhry a podlehlo 1:4. Jedinou branku hostů dal Tage Thompson.

Lídři kanadského bodování

Rasmus Dahlin 50 (15+35)
Jeff Skinner 42 (21+21)
Alex Tuch 42 (18+24)

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Pacifické divize se ziskem 68 bodů, což znamená tříbodovou ztrátu na páté Calgary, ale už jedenáctibodovou na čtvrté Vegas. Seattle dnes odehraje poslední z pětizápasové domácí série, ve které ale vybojovalo pouhý bod za porážku v prodloužení s Vegas. Naposledy se mužstvo potkalo s Nashvillem a když se trefil jen Evans, domácí prohráli 1:4.

Jared McCann 53 (27+26)
Oliver Bjorkstrand 48 (18+30)
Vince Dunn 45 (11+34)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Seattle Kraken a Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.