NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Kings - 26. března 2024   02:00

Vancouver
Vancouver
12:50' Lafferty (Podkolzin) • 57:07' Boeser (Q. Hughes, J. Miller)
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)
Kings
Kings
07:01' Fiala  (Dubois, Arvidsson) • 36:29' Lizotte  (Spence, Kopitar) • 38:20' Kopitar  (Kempe, Byfield)
Vancouver
Tom Chmielewski, Chris Lee – Brandon Gawryletz, Jonny Murray
Rogers Arena, Vancouver
Kings

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.

59:46'
Nečekaná střela Conor Garland z mezikruží, kterou si ale brankář LA pohlídal.
59:40'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Drew Doughty – 2 min., podrážení.
59:30'
Puk pouze o milimetry netrefil prázdnou bránu.
59:06'
Domácí stále pokračují v šesti.
59:05'
J. T. Miller vystřelil od modré čáry, jeho střelu brankář LA moc dobře neviděl, ale i přesto předvedl bravurní zákrok.
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:57'
Vancouver pokračuje dále ve velkém tlaku nad LA.
57:07'
Vancouver právě vstřelil branku!
A máme zaděláno na drama! Vancouveru pomohlo stejně jako LA při u druhého gólu štěstí. BROCK BOESER vypálil z pravého kruhu a trefil brusli Anže Kopitara, od kterého se puk odrazil přímo do brány. Asistence: Hughes, Miller
56:59'
Střela od modré Brock Boeser skončila na betonu brankáře hostí.
56:10'
Brankáři hostí vypadl nahozený puk z lapačky a domácí nebyli daleko snížení náskoku LA.
55:49'
Domácí nahazují do útočného pásma, kde ale puk získává Anže Kopitar, ten netrefuje bránu.
55:11'
Vancouver hraje se šesti hráči v poli.
54:16'
53:48'
Vancouveru se daří vyhazovat a krojí tak cenné vteřiny z oslabení.
52:58'
LA drží velký tlak nad Vancouverem, ale stále málo střílí.
52:16'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Brock Boeser – 2 min., nedovolené bránění.
50:32'
Brock Boeser zaváží puk do útočného pásma, tam ale puk chytá Drew Doughty a vyhazuje do středního pásma.
49:44'
Blake Lizotte se dostal do brejkové situace, při které se snažil zakončit bekhendem po brankářovu lapačku.
48:52'
Vancouver uklidňuje hru v obranném pásmu, následuje nahození, které končí zakázaným uvolněním.
47:02'
LA kombinovalo v útočném pásmu, než stihli vystřelit byli nuceni vyjet do středního pásma.
45:39'
Vancouver má další střelu na bránu z pravého kruhu, ani tentokrát neskončil puk v bráně.
44:22'
Vhazování po levici Cama Talbota vyhráli domácí, puk ale ztratili na modré čáře a hra se přesouvá do středního pásma.
43:41'
Matt Roy vystřelil od modré čáry, jeho střel byla zblokována.
42:36'
Nils Aman byl blízko k dorážce do prázdné po přihrávce k levé tyči, puk ale minul.
41:49'
Vancouver drží tlak v útočném pásmu, ten ale přerušuje nepovedená přihrávka na modrou čáru.
41:20'
Elias Pettersson se dostal do útočného pásma, neměl ale žádného spoluhráče u sebe a obrana LA byla tentokrát velmi silná.
40:01'
Druhá třetina je minulostí, Los Angeles si v této třetině vedlo lépe. Góly Blaka Lizotta a Anže Kopitara zvýšily stav utkání na 1:3. I na střely zvládli hosté tuto třetinu lépe a to poměrem 8:9. Třetí třetina rozhodne o tom, zdali LA udrží náskok, či se Vancouver ještě vrátí aktivně do zápasu.
Třetí třetina začne přibližně v 3:55.
40:00'
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Los Angeles přidává další branku! Po nepřehledné situaci v brankovišti se puk objevil u levé tyče, kde ho jako první viděl ANŽE KOPITAR, který puk dorazil mezi tři tyče. Asistence: Kempe, Byfield
38:11'
LA má další velký tlak v útočném pásmu.
36:29'
Přeci jen se Los Angeles prosazuje! BLAKE LIZOTTE nahodil do předbrankového prostoru, kde puk velmi nešťastně vzal bruslí Carson Soucy, který ho posunul až za brankovou čáru. Asistence: Spence, Kopitar
36:00'
Anže Kopitar vystřelil po dlouhé kombinaci LA v útočném pásmu, puk byl vyražený betonem.
34:40'
Viktor Arvidsson nahrával do předbrankového prostoru, kde byl připravený tečovat Pierre-Luc Dubois, ten ale puk minul.
33:46'
Casey DeSmith přerušuje hru po střele od modré a znovu nastala šarvátka přímo před brankářem.
32:51'
Vancouver se znovu drží v útočném pásmu, LA ale nepouští domácí k žádné střele a přebírají puk.
30:45'
Quinton Byfield právě promáchl přihrávku od Kevina Fialy, ze které by jinak střílel osamocený z mezikruží z první.
29:37'
Filip Hronek vypálil z pravého kruhu, puk ale zvedl moc vysoko a střela proletěla nad bránou.
27:59'
Domácí rozjíždí akci z obranného pásma a míří před hostujícího brankáře.
26:57'
Vancouver nahazuje po mantinelu do útočného pásma, puk ale jako první získávají hosté a obrací hru.
26:16'
Hru přerušuje menší šarvátka před bránou hostí.
25:28'
Alex Laferriere získal puk před domácím brankářem, útočné pásmo ale nedokázal udržet.
24:23'
Vancouver se snažil o přečíslení, skvěle vrácení hráči LA této šanci zamezili.
23:47'
Quinton Byfield vybojoval puk u zadního mantinelu v útočném pásmu a posílá dál na Anže Kopitara.
23:12'
LA se dostalo do ofsajdové situace.
22:58'
Trevor Moore nahazuje od modré na brankáře Casey DeSmitha, který přerušuje hru přikrytím kotouče.
21:54'
Viktor Arvidsson vjel do útočného pásma a snažil se vystřelit, puk mu ale sjel z hole a nakonec je domácí brankář bez práce.
21:15'
Vancouver drží útočné pásmo a kombinuje, nepovedená přihrávka na modré nakonec vyhání domácí do středního pásma.
20:22'
LA se dostává do útočného pásma a střílí od modré, střela vypadla domácímu brankáři z lapačky.
20:01'
Máme za sebou první třetinu, mohli jsme pozorovat aktivní hokej zejména ze strany domácích. I přesto se jako první prosadila LA a to střelou Kevina Fiala. Vancouver ale nenechal nic náhodě a do konce třetiny ještě vyrovnal zásluhou Sama Laffertyho, a proto je stav po první třetina 1:1.
Druhá třetina začne přibližně v 3:05.
20:00'
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:04'
17:19'
Vancouveru se oslabení zatím velice daří a nepouští hosty k žádné větší šanci.
16:51'
Vancouver vyhodil z obranného pásma a Los Angeles tak musí znovu zavážet puk.
16:04'
Quinn Hughes – 2 min., sekání.
15:50'
Vancouver ztrácí puk v útočném pásmu a do akce se pouští hosté.
14:55'
Nils Aman najížděl do útočného pásma a z levého kruhu vystřelil, puk minul bránu.
13:50'
Střela od modré ihned po vhazování byla odražena betonem hostujícího brankáře.
12:50'
Vancouver vyrovnává průběžné skóre! SAM LAFFERTY předvedl skvělou individuální akci, při které se dostal od modré čáry až před brankáře LA a vymetl brankovou síť. Asistence: Podkolzin
11:47'
LA se snaží dostat z obranného pásma, Vancouver dokázal zachytit vyhození ještě na hranici modré čáry a může pokračovat v kombinaci.
09:50'
LA uklidňuji hru za vlastní bránou.
08:59'
Vancouver měl kratší tlak v útočném pásmu, stále ale chybí střelba.
08:30'
Vancouver se dostal do osfajdové situace.
07:01'
LA otevírá skóre utkání. Po rychlém přechodu do útočného pásma vyslal prudkou střelu z levého kruhu KEVIN FIALA, který tak odskakuje na jednobrankový rozdíl. Asistence: Dubois, Arvidsson
06:16'
05:45'
Ofsajd Vancouveru.
05:02'
Vancouver hezky kombinuje a posílá skvělé přihrávky, chybí tomu ale střelba.
04:23'
LA se nepodařilo vyhrát vhazování a kombinovat tak může Vancouver.
04:16'
Adrian Kempe – 2 min., hrubost.
03:41'
Kevin Fiala a Mikey Anderson se dostali do slibné situace při chybě Vancouveru ve středním pásmu, druhému zmíněnému ale nesedla střela a puk sjel z hole.
02:55'
Střela od modré na brankáře Casey DeSmith, který vyráží tuto střelu mimo bránu.
02:04'
Ofsajd LA.
00:50'
Casey DeSmith má první zákrok zápasu, který mu nenadělal žádný problém.
00:20'
První akci zápasu rozjíždí LA, zaváží puk do útočného pásma, kde ale o něj po chvíli přichází a dopředu jde Vancouver.
00:01'

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – T. Myers, Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, Cole, Soucy – Garland, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Lafferty, Blueger, Michejev – Podkolzin, P. Suter, Aman.
Trenér: Rick Tocchet

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund, Moverare – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Fiala, Danault (A), Moore – Laferriere, Dubois, Arvidsson – Lizotte, Lewis.
Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Chris Lee – Brandon Gawryletz, Jonny Murray.
Preview zápasu

Vancouver Canucks: Vedoucí tým Západní konference s devadesáti osmi body. Vancouver vyhrál tři z posledních pěti zápasů, porazil Calgary Flames (4:2), Montreal Canadiens (4:1) a Buffalo Sabres (3:2). Naopak, utrpěl porážky od Washington Capitals (1:2), Colorado Avalanche (3:4 po prodloužení) a Los Angeles Kings (1:5). Jediným českým hráčem v týmu je obránce Filip Hronek s bilancí 5+40; nejproduktivnějším hráčem je útočník J.T. Miller s bilancí 34+56.

Los Angeles Kings: LA se umístilo na sedmém místě v tabulce Západní konference s osmdesáti pěti body. Z posledních pěti zápasů vyhráli čtyři, porazili Tampa Bay Lightning (4:3 po prodloužení), Minnesota Wild (6:0) a Chicago Blackhawks (6:2). Naopak, utrpěli porážky od Dallas Stars (4:1), St. Louis Blues (3:1) a znovu Dallas Stars (1:4). V týmu LA nalezneme jediného českého hráče, brankáře Davida Ritticha, jehož úspěšnost zákroků činí 92,04 %. Nejproduktivnější trojicí hráčů jsou Kevin Fiala (23+39), Adrian Kempe (22+40) a Anže Kopitar (23+39).

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již dvakrát. V prvním zápase zvítězilo LA 1:5, druhý zápas byl již těsnější, když Vancouver vyhrál 1:2 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.