Svoboda - 12
Trvaj - 8
60:00
59:49
Ještě tady máme boxerskou vložku. St. Pierre ji předvedl divákům společně s Janem Švrčkem. Souboj byl dlouho vyrovnaný, za vítěze se ale nakonec přece jen může označit plzeňský borec.
59:29
Bojuje se ve středním pásmu.
59:04
Brno se snaží seč může, Svoboda se v brance rozhodně nenudí.
58:30
Brno odvolává Trvaje na střídačku.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:06
Bičánek vyslal na Svobodu střelu z velké dálky, plzeňský gólman ji vytěsnil vyrážečkou mimo tři tyče.
56:42
Dnešní utkání sleduje 6308 diváků.
56:16
A další útok Komety v oslabení. Kdepak, tahle přesilová hra se domácím zatím nedaří.
55:42
J. Svoboda navíc nebezpečně vystřelil, jeho plzeňský jmenovec Adam střelu pouze vyrazil před sebe, dorážce zabránila domácí obrana.
55:18
A znova. Plzeň opět musí začínat až od vlastní branky.
54:29
Puk je až za A. Svobodou.
54:29
Nejprve Hollweg naprosto čistým hitem u mantinelu poslal k zemi svého soupeře a o pár vteřin později už se Žižka (KOM) dopustil faulu a rozhodčí opět nechal promluvit svou píšťalku. Brněnský bek dostává dvě minuty.
54:18
Rozhodčí trochu popustili metr utkání, nic se nevylučuje a přitom zákroky na hranici faulu jsou k vidění na obou stranách.
53:06
Ani A. Svoboda nemůže ani na vteřinku přestat dávat pozor. Nyní ho zdánlivě nenápadnou střelou vyzkoušel J. Svoboda.
52:29
Po šancích na obou stranách se hra trochu uklidnila.
51:10
Oba gólmani mají dneska branky opravdu dobře postavené. Tentokrát tyčku orazítkoval Jan Hruška. To už Kometa hrála v plném počtu.
50:33
Kovář se několikrát obtočil kolem brněnských obránců a nakonec trefil tyčku.
49:55
A nejen to. Hráči Komety dokonce nasbírali několik velmi cenných vteřinek v plzeňském pásmu.
49:43
Kometa vyhazuje.
49:05
Hanzlíkova střela od modré čáry byla těsně před Trvajem tečovaná, brněnský gólman ji přesto vyrazil do rohu.
48:36
Radek Dlouhý (KOM) je vyloučen za nedovolené bránění.
48:02
S Balejovým pokusem z úhlu si Trvaj bez problémů poradil.
47:14
Domácí hráli v klidu až moc, rozehrávka se jim příliš nepovedla a jen tak tak, že toho brněnští hokejisté nedokázali využít.
46:44
T. Svoboda zkoušel zhatit rozehrávku domácích, ale nepovedlo se.
46:20
Další Gulašův pokus, který tentokrát utlumila síť nad brněnskou svatyní.
45:46
A. Svoboda pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a dostal puk z vlastního pásma.
45:20
Lev vyhrál buly, Dvořák vybojoval puk a opět donutil Trvaje k zákroku. Další vhazování před brněnskou brankou.
44:22
Kovář s Kratěnou jeli na Trvaje úplně sami dva, stíhaní pouze jedním obráncem. Druhý jmenovaný krásně přihrál Kovářovi, který ovšem střelecký pokus dokonale zazdil, netrefil ai branku, jeho pokus zamířil vysoko nad.
43:45
Čermák se chopil puku, dojel s ním až před Svobodu, kde vystřelil, plzeňský gólman jeho pokus vytěsnil maskou.
43:11
Po přerušení se vhazuje ve středním pásmu.
42:39
Také Kometa se vvydala do útoku a hned před Svobodou hořelo. Po jedné z brněnských střel se za Svobodou opět rozezněla tyčka.
41:59
Plzeň svírá Kometu v jejím pásmu.
41:12
Zakázané uvolnění domácích.
40:58
Ani jeden z gólmanů si zatím ve třetí třetině nepřipsal ani jeden zásah. Hra je spíše opatrná.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.
I ve druhé třetině domácí svého soupeře jasně přestříleli, tentokrát ovšem svou střeleckou převahu přetavili pouze v přesilovkový Pletkův gól. Hosté z Brna po pár minutách kontrovali snížením opět na dvoubrankový rozdíl. Ale i tak mohou být i v této přestávce domácí spokojenější. Radost jim kalí pouze ztráta Jiřího Marušáka.
Zásahy gólmanů ve druhé třetině:
Trvaj - 17
A. Svoboda - 9
40:00
39:37
Navrátilec z trestné lavice Malec se prokličkoval do útočného pásma, krásně přihrál Dlouhému, ten do spoluhráčovi střílené příhry jen vložil hůl a čekal. A. Svoboda ovšem krásným zákrokem udržel puk před brankovou čarou.
39:16
39:00
Vlasák neudržel puk v útočném pásmu.
38:05
Kometa se osvobozuje a navíc dobře brání střední pásma, Plzeň se nemůže dostat do kýženého území.
37:37
Další Pletkův pokus, Trvaj ho opět udržel před brankovou čarou.
37:30
Branka Komety je mimo své postavení, hra je přerušená.
37:12
A bude k tomu mít ještě lepší možnost. Malec (KOM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:57
Plzeň zkouší pomstít svého spoluhráče tím nejlepším možným způsobem - vstřelením gólu.
36:29
Jiří Marušák je ovšem pořádně tvrdý chlap a z ledu odchází, i když podpírán, po svých. Samozřejmě za potlesku všech přítomných.
36:29
Marušák dnes nemá dobrý den. Po dalším zásahu zůstává opět ležet na ledové ploše, jsou u něj oba maséři plzeňského týmu i lékař. A navíc na ledovou plochu vjíždí nosítka.
35:51
Hruška předal puk Holcovi, ten vypálil, avšak jeho pokus zamířil až do ochranné sítě nad plzeňskou brankou. To je pro hosty velká škoda, Holcova pozice vůbec nebyla marná.
35:18
Za další plzeňskou střelou se Trvaj jen ohlédl, k jeho štěstí mířila hodně vedle.
34:07
Petrovický vystihl rozehrávku domácích, předal puk Žižkovi, ten vystřelil, ale Svoboda puk vyrazil na hole svých obránců.
33:47
A po Trvajově dalším zákroku se celá situace zopakuje.
33:32
Po přestávce k čištění ledu se bude vhazovat před Jiřím Trvajem.
33:06
Hosté v plném počtu, hráč, který odpykával menší Eratův trest, už je na ledě.
32:41
Pletka promáchl Gulašovu přihrávku, Brno vyhazuje puk až k A. Svobodovi.
31:56
Gulašův pokus zastavil ležící Trvaj na poslední chvíli přesně na brankové čáře. Teď při hostujícím gólmanovi stáli všichni svatí.
30:55
Roman Erat (KOM) tedy pyká na trestné lavici za zásah do oblasti hlavy a krku. Rozhodčí mu ke dvěma obvyklým trestným minutám přidal ještě deset minut osobního trestu.
30:55
Na útočné modré čáře leží po zásahu hokejkou do obličeje Jiří Marušák, bude se vylučovat na brněnské straně.
Zranění plzeňského beka ale není vážné, sám se zvedá a odjíždí na střídačku.
30:22
Oba týmy střídají, brněnští obránci drží puk za svou brankou.
29:29
Gulaš zkoušel po vzoru Plekance obkroužit branku a zasunout puk za gólmana, jeho úmysl mu ale o pár centimetrů nevyšel.
28:57
Hruška se probíjel do útoku, byl však zastaven a opět už mají puk na hokejkách domácí hokejisté.
28:33
Kašpařík vypíchl puk, udržel tak pro Plzeň útočné pásmo, ale kotouč mu nakonec stejně odskočil, hraje se v území nikoho.
28:15
Další buly před Trvajem. Tentokrát ho po nepříliš nebezpečné střele nenechal rozehrát Dvořák.
27:54
Gulaš hledal před brankou Vlasáka, jeho pukus byl však zblokován.
26:59
Kometa právě vstřelila branku!

Žižka však puk hned zavezl zpět do útočného pásma tam ho přenechal T. Svobodovi, jehož střelecký pokus za A. Svobodu dorazil TOMÁŠ DIVÍŠEK. Také Kometa tedy využívá svojí početní výhodu.
26:31
Diváci sledovali tuhý boj o černý kus gumy v rohu kluziště, nakonec ho Mozík dostal až k Trvajovi.
26:09
Plzeň vyhazuje puk do středního pásma.
26:02
Jiří Marušák (PLZ) chtěl vyhodit puk z pásma, namířil ho však rovnou na brněnskou střídačku a podle pravidel tak musí na trestnou lavici.
25:42
Divíšek clonil A. Svobodovi, ten si však s dalším brněnským střeleckým pokusem poradil.
25:27
Valach pálil od modré, ale jeho pukus byl zblokován.
25:10
Offside hostujícího týmu.
24:33
Brno se na chvíli zdrželo v útočném pásmu, ale zaplatilo za to málem krutou daň. Straka uháněl úplně sám na Trvaje, ale byl naprosto čistě odstaven od puku v poslední chvíli a svou akci tak nemohl zakončit.
23:28
Plzeň právě vstřelila branku!

Tentokrát však už proběhlo všechno podle představ domácích a také podle představ VÁCLAVA PLETKY, který zakončil nádhernou kombinační akci Gulaše a Straky střelou po zemi. Trvaj byl úplně bezmocný, naprosto vyšachovaný ze své pozice a nemohl s Pletkovou střelou nic dělat.
23:02
Pletka byl úplně osamocený před Trvajem. Dostal naprosto přesnou přihrávku, ale puk mu sjel z čepele a útočník nemohl zakončit tak, jak chtěl.
22:38
Kometa se podívala do útočného pásma jen na krátkou dobu. V něm se totiž dopustil sekání T. Svoboda (KOM) a bude sedět na trestné lavici.
22:22
Hollweg přenechal puk zadovkou Dvořákovi, ten pálil, Trvaj sklapl betony včas.
21:57
Johnson zkoušel tečovat střelu od modré čáry, nebo alespoň stínit brankáři. Nepovedlo se mu ani jedno, Trvaj má opět puk pod kontrolou
21:38
Kratěna vyslal na Trvaje další střelu. Gólman Komety drží.
20:45
Straka si vzal puk v pásmu svého týmu, prokličkoval s ním celé kluziště, udělal si oblouček okolo Trvaje a ještě se mu podařilo zakončit. Už však puk nedokázal zvednout a přehodit betony ležícího brněnského gólmana.
20:12
Úvodní buly druhé třetiny sice vyhrála Kometa, puk na hokejkách ale mají domácí.
20:01
Druhá třetina začne přibližne v 19:06.
Úvodní minuty první třetiny příliš hokejové krásy nanabídly. Akcí začalo přibývat až po plzeňském gólu. Poté se domácí probrali a pokropili Trvaje sprškou střel. Kromě té Strakovy propustil brněnský gólman za svá záda ještě pokus Vlasáka. To vše sečteno a podtrženo znamená, že domácí mohou být po úvodních dvaceti minutách spokojeni, vedou 2:0.
Zásahy brankářů v první třetině:
Svoboda - 6
Trvaj - 17
20:00
19:45
Balej svou nenápadnou střelou Trvaje vyděsil, ale nakonec to pro hostující tým dobře dopadlo.
19:33
Offside domácích.
19:02
Dvořák střelou hned po buly orazítkoval tyčku!
18:49
Petrovický pálil z úhlu na Svobodu, plzeňský gólman si s jeho pokusem poradil.
18:16
Kovář (PLZ) dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
18:03
Další šanci domácích měl Kratěna, tentokrát jeho pokus Trvaj pokryl.
17:30

Hanzlík našel krásnou křižnnou přihrávkou TOMÁŠE VLASÁKA, u kterého nestačil pokrýt Valábik a plzeňský ostrostřelec dostal puk přesně tam, kam chtěl.
16:57
Gulaš projel do pásma jako nůž máslem, sám proti čtyřem brněnským hráčům se dostal ke střele, Trvaj puk raději podržel v náručí.
16:25
Holec vyzkoušel pozornost Adama Svobody.
15:50
Na druhou stranu puk zavezl Petrovický, příliš dlouho se ale Brno v útočném pásmu neohřálo.
14:55
Plzeň se opět probíjí do útočného pásma, Dvořák se Lvem odvádějí velmi dobrou práci.
14:50
Zakázané uvolnění domácích. Hráčům, kteří nemohou vystřídat, jistě přijde vhod komerční přestávka.
13:27
Pletka tečoval střelu brněnského beka na tyčku Svobodovy branky. Kdyby střela prošla do sítě, jistě by plzeňský gólman svého spoluhráče nepochválil.
12:42
Kovář obkroužil branku, hledal St. Pierra, tomu ale puk odskočil, ke střele se nedostal.
12:03
Plzeň začíná za brankou Svobody, Hanzlík čekal, až mu dostřídají spoluhráči.
11:08

Nick St. Pierre se vydal na útočný výlet, dokonce vystřelil, puk se od hrudníku Trvaje odrazil přímo na hokejku MARTINA STRAKY, který se ze své oblíbené pozice nemýlil a poslal Plzeň do vedení.
10:45
Plzeň se pokouší založit útočnou akci.
10:16
09:42
Plzeň se dobře brání a drží Kometu daleko od obranného pásma.
09:09
Hosté v plném počtu, pokračují v přesilové hře, tentokrát už v klasické pěti proti čtyřem.
08:46
J. Svobodovi utekl puk na modré čáře, pak se navíc Brno provinilo postavením mimo hru, vhazování ve středním pásmu.
08:16
St. Pierre (PLZ) nejprve čistě obral o puk Erata, poté však už svůj zákrok v mezích pravidel nezvládl a musí na trestnou lavici za vysokou hůl.
07:53
Další buly před Trvajem.
07:24
Oba týmy tedy hrají ve čtyřech, na ledě je více prostoru k pohledným akcím, které dnešnímu zápasu zatím chybí.
07:04
Švrček a Johnson se pošťuchovali za brněnskou brankou, rozhodčí je oba, i když s problémy, od sebe nakonec odtrhli a oba jsou odesláni na trestnou lavici.
06:21
Holec se zkoušel prosadit v útočném pásmu, ale byl o kotouč obrán. Na druhé straně byl k zásahu donucen Trvaj.
05:27
Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů se však ještě nedostal k pořádné šanci. Ani jeden z gólmanů si nemusel připsat vážnější zákrok.
04:42
Kašpařík chtěl zavést puk do útočného pásma, ale proti třem brněnským hráčům byl bez šance. Vzápětí se hosté dopustili offsidu.
04:23
A. Svoboda chtěl zklidnit hru, přikryl brněnské nahození, buly před plzeňským brankářem.
04:16
03:45
Balejův pokus šel vysoko nad brněnskou branku.
02:56
Kometa se oépět osvobozuje, Gulaš musel pro puk dojet až ke Svobodovi.
02:37
První střela na Trvaje, jejím autorem je Straka. Brněnský gólman však neměl s jeho pokusem příliš mnoho práce.
02:24
Brno vyhazuje.
02:16
Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici odchází J. Svoboda (KOM) za krosček.
01:13
Brno se také vydává na průzkum před Svobodu, příliš dlouho se však nezdrželo.
00:38
Domácí stále drží puk na hokejkách, ale nedaří se jim proniknout do útočného pásma.
00:01
Úvodní buly vyhrála domácí Plzeň, začíná ale zpoza své branky.
00:01
Po ledě už krouží všichni čtyři dnešní rozhodčí, čeká se jen na nástup obou týmů a zápas může za pár okamžiků začít.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Halmoši) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Růžička, Mozík - Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Kovář, Gulaš, Johnson, Pletka, Dvořák, Lev, Hollweg, Havlíček

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Žižka, Dujsík, Erat, Holec, Čermák, Valach, Zohorna, T. Svoboda, Dlouhý, Koreis, Bičánek, Petrovický, Valábik, Švrček, Hruška, J. Svoboda, Malec, Wasserbauer, Divíšek, Dočekal

Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek.
Na domácím ledě Kajot Arény hrála Kometa celkem šestnáctkrát, všechny tři body v Brně zůstaly v deseti případech, jedenkrát Brno vyhrálo v nastaveném čase, třikrát naopak při této možnosti prohrálo a pouze dvakrát zůstala Kometa doma bez bodu. To na ledě soupeřů je její bilance poněkud jiná. I když nemá odehranou plnou porci extraligových utkání a na soupeřův led zavítala pouze čtrnáctkrát, patří v utkáních na hřišti soupeřů až do druhé poloviny tabulky. Z patnácti zápasů jich pět vyhrála za plný počet bodů, jednou si odvezla dva, dvakrát jeden, ale zato hned sedmkrát si na cestu zpět do Brna nezabalili hráči Komety ani bodík.
Česká extraliga v době vánočních svátků rozhodně neodpočívá, spíš naopak. Letí přímo tryskovým tempem kupředu, boje o místa v play-off se pomalu začínají přiostřovat. Vždyť právě o tomto období se hovoří jako o rozhodujícím o postupu nebo nepostupu do play-off. Plzeň se však tohoto boje vůbec zúčastnit nemusí. Již dlouhou dobu vládne extralize a sleduje ostatní týmy z prvního místa. Kometa Brno, její dnešní soupeř je na místě pátém.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.