Škoda Plzeň potvrdila svou pozici lídra extraligy a z Budvar arény si odváží tři body za výhru 4:2. Nástup do utkání při tom měli lepší Jihočeši, když dvě branky Milana Michálka naznačovaly příznivý vývoj pro Mountfield. Pak ale začal úřadovat Jan Kovář, který byl na ledě k nezastavení. Vstřelil dva góly a hodně se podílel na zasloužené výhře Západočechů. To je ode mne pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči:

Milan Michálek - Jan Kovář.
Zásahy brankářů ve 3. třetině:

Jakub Kovář 8 - Adam Svoboda 10.
60:00
59:25
Gulaš a Straka stříleli na prázdnou branku, ale oba minuli.
59:02
Domácí v šesti!
58:30
Jan Kovář mohl zkompletovat hattrick, ale sám před svým bratrem selhal.
58:13
Vráblíkova střela letí nad branku.
58:04
Domácí ani nezkoušejí powerplay.
58:04
HC Škoda Plzeň si vybrala oddechový čas.
58:04
Mertlův objezd branky na hostujícího gólmana neplatil.
Dnešní duel sleduje v Budvar aréně 5 205 diváků.
57:16
Už i domácí tuší, že na vyrovnání nemají, ale bojují do závěrečného hvizdu.
56:30
Květoňův nájezd z úhlu si pohlídal Svoboda.
56:02
Plzeňská skupinka v Budvar aréně již oslavuje.
55:01
Plzeň právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Plzeň z ojedinělé akce ve třetí třetině přidává čtvrtou branku. Dvořákovu přihrávku zpoza branky přetavil šťastnou střelou ve čtvrtý zásah exbudějovický PAVEL KAŠPAŘÍK. Asistence: Michal Dvořák a Nicolas Johnson.
54:38
Plzeňská střela sražena do ochranné sítě, po dlouhé době se bude vhazovat v obranném pásmu Jihočechů.
53:34
Langhammer střílel z těžkého úhlu a na brankáře Škody si nepřišel.
53:22
Pokus Knotka se mezi tyče nevešel, nahození Vydareného si stáhl Svoboda. Domácí se pozvolna dostávají do tlaku.
52:57
Aktivní Dej střílel sám z mezikruží, ale branku netrefil.
51:39
Jeřábkova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
51:11
Hosté jsou kompletní.
50:56
Ptáčkova tečovaná střela končí těsně vedle.
50:24
Václav Prospal (CEB) na střídačce rozštípal hokejku a dostává 10 minut osobní trest. Na pokyn rozhodčích, aby zamířil na trestnou lavici, opakovaně řekl, že nejde a zamířil do kabiny.
49:11
Nicolas Johnson (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl. Šance pro domácí na vyrovnání.
48:44
Stejný scénář se opakuje i o pár vteřin později.
48:28
Icing Mountfieldu a komerční přestávka.
48:10
Gulašův projektil musel domácí gólman vyrážet ramenem.
47:04
Milan Michálek šel za hattrickem, ale pohotový Svobodův beton byl proti.
46:38
Mozíkova skrytá střela nadělala Kovářovi problémy.
45:32
Domácí kouč Draisaitl stáhl hru na tři formace. Na led nechodí Červený, Knotek a Suja.
44:35
Vráblík přenechal kotouč do tandemu Michálkovi, jehož střelu Svoboda s obtížemi zlikvidoval.
43:32
Gulašova střílená přihrávka Kováře v domácí brance nezaskočila.
42:37
Kolarzova tečovaná střela skončila v moci plzeňského strážce branky.
42:03
Lev s Janem Kovářem opět zatápěli domácí obraně, která si tentokrát poradila.
40:50
Straka vystihl Jankovu rozehrávku, ale z akce nakonec nebylo nic.
40:01
Na novinářské lávce pečlivě sleduje celý zápas i Radek Dvořák, který se na jihu Čech připravuje na svůj vstup do sezony.
Plzeň dokázala ve druhá části otočit stav a po čtyřiceti minutách vede v Budvar aréně 3:2. Nutno říci, že Západočeši byli ve druhé třetině aktivnějším celkem a domácí často přehrávali. Třetí třetina začne v 20:46.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Jakub Kovář 12 - Adam Svoboda 10.
40:00
39:40
Icing Západočechů.
39:04
Gulašově střele vystavil stopku Kovářův pohotový semafor.
38:54
Balejovu střelu Jakub Kovář udržel s vypětím všech sil ve své náruči.
38:33
Gulašova střela z ostrého úhlu nakonec byla mnohem nebezpečnější, než zprvu vypadala.
38:07
Jakub Kovář raději podržel kotouč v lapačce a neriskoval rozehrání.
37:26
Jank tvrdě vypálil od modré, ale před brankou nebyl nikdo, kdo by Svobodovi zacláněl.
36:36
Jan Kovář si po dvou brankách do sítě bratra dovolí na ledě ledacos. Není také divu...
35:50
Michálkova střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
35:19
Západočeši dokázali obrátit stav z 0:2 na 3:2, což pro jejich psychiku musí být obrovská vitamínová bomba.
34:36
Střely Květoně a Šimánka nebyly daleko od vyrovnání.
33:48
Neuvěřitelné štěstí JANA KOVÁŘE. Nahození od mantinelu tečoval plzeňský útočník zády, aniž by věděl jak, jelikož byl důsledně tísněn Frühaufem. Asistence: Jakub Lev a Michal Dvořák.
33:15
Domácí jsou kompletní.
32:55
Střelu Balaje zkrotil domácí gólman.
32:35
Vráblík vyhodil a to už by mohli domácí zvládnout.
31:58
Plzeň držela domácí dlouho pod zámkem, ale Šimánek vyhazuje.
31:15
František Ptáček (CEB) - 2 minuty za sekání. I Škoda dostává možnost zahrát si dnes druhou početní výhodu.
30:41
Svižná střela Lva pořádně vystrašila reprezentačního gólmana.
29:45
Svoboda střelu Kolarze pouze vyrazil, ale nikdo další v červeném se k dorážce nedostal.
29:14
Hosté jsou kompletní a druhou přesilovku přečkali.
28:56
Jařábkovu střelu Kovář skryl v rukavici.
27:53
Osvědčená spolupráce Prospal - Michálek znovu zafungovala. Následně měl velkou šanci Dej, ale zblízka už Svobodu nepřekonal.
27:16
Michálkovu střelu vykopl Svoboda betonem.
26:57
Václav Pletka (PLZ) - 2 minuty za vysokou hůl. Mountfield se může vrátit do vedení v druhé dnešní přesilovce. Tu první využil.
26:22
Jeřábkova střela na Kováře neprošla, následnou Dvořákovu otočku domácí brankář zlikvidoval.
25:15
Balej zakončil přečíslení dva na jednoho střelou do Kováře.
24:55
Prospal vymýšlel zajímavou přihrávku pro Milana Michálka, ale před ním zasáhl jeden z obránců.
24:18
Jihočeši působí hodně zakřiknutě a elán z úvodu duelu jim v posledních minutách chybí.
23:43
JAN KOVÁŘ překonal svého bratra, i když měl při zakončení samostatného nájezdu i trošku štěstí.
23:43
Jan Kovář byl v úniku faulován Vráblíkem a bylo nařízeno trestné střílení!
23:13
Rudolf Červený se z úhlu řítil sám na Svobodu, ale ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
22:35
Střelecký aktivní Gulaš trefil oblouk branky.
22:00
Kotouč v ochranné síti, vhazování po pravici Jakuba Kováře.
21:25
Domácí byli znovu pod tlakem a Ptáček vyhazuje na zakázané uvolnění.
20:33
Jeřábkova dělovka proletěla mimo tři tyče.
20:01
První třetina je za námi a Jihočeši po ní vedou nad lídrem extraligy 2:1. Obě branky obstaral v úvodu Milan Michálek. Hosté poté přidali na obrátkách a tlačili Mountfield. Snížení se dočkali v 17. minutě, kdy doklepl kotouč do sítě Tomáš Vlasák. Druhá třetina začne 19:51.
Zásahy brankářů v 1. třetině:

Jakub Kovář 16 - Adam Svoboda 8.
20:00
19:58
Velký závar před domácí brankou končí hvizdem sudích.
19:51
Zřejmě poslední střelu první třetiny obstaral kdo jiný než Jan Kovář.
19:31
Pletku v obrovské šanci vychytal Kovář.
18:57
Poslední minutu první třetiny rozehraje domácí formace z NHL, ve které chybí zraněný Martin Hanzal.
17:54
Po dlouhém čekání na vytáhnutí kotouče ze skrumáže rozhodčí odpískali a bude se vhazovat po levici Jakuba Kováře.
17:06
Teď jsou naopak pod tlakem Jihočeši, další bratrský souboj vyhrál brankář Jakub v kleci Mountfieldu.
16:16
Západočeši korigují stav. Jakub Kovář neudržel střelu Gulaše a TOMÁŠ VLASÁK doklepl kotouč do sítě. Asistence: Milan Gulaš a Martin Straka.
15:38
Hanzlíkovu střelu Jakub Kovář viděl a bez problémů skryl ve své lapačce.
15:09
Plzeň po přesilovce trošku zvýšila obrátky a drží domácí v defenzivě.
14:16
Kašpařík z ostrého úhlu zkoušel pozornost Kováře.
13:15
Jakub Kovář skryl kotouč v lapačce před svým dotírajícím bratrem.
12:54
Prospalovu střelu vyrazil Svoboda do bezpečí.
11:52
Skoro jsem to zakřikl. Pletkovu střelu dorážel sám před Kovářem Gulaš, ale domácí gólman byl rychlejší a kotouč vykopl betonem.
11:22
Obávaná přesilovka Plzně zatím domácí moc děsit nemůže.
10:58
Dej bojuje za brankou hostí a šetří čas.
10:33
Milan Michálek se postaral o další vyhození.
10:08
Kotalík osvobozuje svůj tým.
09:57
Jakub Langhammer (CEB) - 2 minuty za podražení. I Škoda si zahraje první početní výhodu.
09:19
Gulašovu přihrávku si málem srazil do branky Jank, ale brankář Kovář byl pozorný.
08:32
Ofsajd zastavil akci Západočechů. Následuje komerční přestávka.
08:06
Domácí jsou na koni a lídr soutěže vůbec nestíhá.
07:15
Mertl vybídl ke skórování Suju, který sám před Svobodou netrefil kotouč ideálně.
06:15
Jihočeši i s trochou štěstí využili početí výhodu a mohli přidat další branku. Knotkova střela prosvištěla těsně vedle.
05:22
Mountfield právě vstřelil branku!
Adam Svoboda si nyní vypil pořádně hořký kalich. Nahození Vráblíka se od mantinelu odrazilo před prázdnou branku k MILANU MICHÁLKOVI, který jej poslal do odkryté klece. Asistence: Rastislav Dej a Roman Vráblík.
04:51
Adam Svoboda raději ukryl kotouč v lapačce před dorážejícím Dejem.
04:35
Nyní se to samé povedlo Pavlu Kašpaříkovi.
04:09
Škoda se osvobozuje zásluhou Jeřábka.
04:02
Tomáš Frolo (PLZ) - 2 minuty za sekání. První početní výhoda pro domácí.
03:47
Jan Kovář protáhl utěšenou střelou svého bratra v brance Mountfieldu.
02:51
Domácí "obranná" formace nastupuje od prvních minut na nejúdernější lajnu celé extraligy.
01:58
Slušně zaplněná Budvar aréna žene své miláčky za další brankou.
01:15
Jihočeši se ujímají vedení. Peter Frühauf našel přihrávkou zpoza branky volného MILANA MICHÁLKA, který střelou pod břevno otevírá skóre. Asistence: Peter Frühauf a Roman Vráblík.
01:00
První icing Plzně.
00:36
Plzeňská elitní formace zamkla domácí v obranném pásmu, ale nedokázala se dostat ke střele.
00:01
Oba celky jsou již na ledové ploše, start dnešního televizního duelu je zase o kousek blíž.

Mountfield: Jakub Kovář (Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Prokop - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, Kotalík, Prospal - Šimánek, Langhammer, L. Květoň - Červený, Kohn, Knotek - Rousek.

Plzeň: A. Svoboda (Halmoši) - Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Marušák, Frolo, Mozík, Dan Růžička - Gulaš, M. Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Havlíček - Petruška.

Rozhodčí: Pešina, Minář - Bláha, Kostka
Vzájemná bilance:

Oba letošní vzájemné duely dopadly lépe pro Západočechy. V 10. kole vyloupili Budvar arénu po výhře 4:1. V kole 23. pak Plzeň otočila nepříznivý vývoj a zdolala Mountfield 3:2 na samostatné nájezdy.
HC Mountfield má za sebou nepovedený víkend, v němž si připsal prohry v Chomutově a v Třinci. Na tyto nezdary však chtějí svěřenci trenéra Draisaitla rychle zapomenout a spravit si chuť v pátečním podvečeru s Plzní. V aktuální tabulce jsou Jihočeši na 8. pozici, ale rozdíly v tabulce jsou na hranici předkola play off těsné.
HC Škoda Plzeň již dlouhou dobu nepřetržitě vládne české hokejové scéně. Západočeši mají v tabulce 72 bodů a na druhý Zlín mají náskok již deseti bodů! V posledním utkání si Škoda bez větších problémů poradila doma s Chomutovem, který poslala domů s výsledkem 6:2. Nejproduktivnějším hráčem Plzně je exjihočech Milan Gulaš, který je s 25 góly a stejným počtem nahrávek rovněž nejlepším střelcem týmu.
Vítejte u utkání 36. kola hokejové Tipsport extraligy mezi českobudějovickým Mountfieldem a Škodou Plzeň. Utkání živě přinese stanice ČT sport ihned po závodu Světového pohárů biatlonistů v Německu. Úvodní buly bude v Budvar aréně vhozeno až v 19.00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.