Důležité utkání v boji o předkolo play off tedy lépe vychází domácím hráčům Pardubic, kteří po povedené třetí třetině vítězí 4:1. Vyrovnané utkání rozhodla blesková trefa po vhazování, kterou zaznamenal Tybor. Když na něj poté navázal Somík a do prázdné branky Zohorna, utkání skončilo 4:1. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Nosek (Pardubice), Petr Pohl (Karlovy Vary).
60:00
59:36
Pardubice právě vstřelily branku!
Velký tlak hostí při hře šesti proti čtyřem k dalšímu nebezpečnému zakončení nevedl, a tak se raduje druhá strana. Rolinek zastavil střelu od modré a posunul na TOMÁŠE ZOHORNU, který puk bezpečně dovezl do prázdné klece.
59:08
Gulašiho tečovaná rána od modré jde mombranku. Velký zmatek před Růžičkou, ale k dalšímu zakončení nedošlo.
58:42
Možnou komplikací pro Pardubice by mohlo být vyloučení Barteka, který podrazil protihráče.
58:12
Domácí tým se spokojí s vyhozením puku do střední třetiny a k ráně na prázdnou klec se neodhodlal nikdo.
58:04
Následné zakázané uvolnění Pardubic Závorku opět stěhuje na lavičku. Vhazuje se po levici brankáře Růžičky.
57:53
O puk se bojovalo ve střední třetině, kde po souboji Zohorny s protihráčem je pískáno. Závorka se tak vrací do branky.
57:24
A po něm to Karlovy Vary zkoušejí v šesti mužích se Závorkou na lavičce.
57:24
Lavička HC Energie Karlovy Vary se svým hlavním koučem Richardem Žemličkou vybírá pro svůj tým oddechový čas.
56:50
Vyhození puku šlo v útočné třetině Pardubic pro Kousala, který se za ním hodně tlačil a díky jeho dobré práci tu málem byla další branka. Závorka totiž nešikovně vyhodil pouze do útočníka Pardubic, od něhož se touš odráží těsně mimo.
56:36
Laškování domácích ve vlastní třetině mohl potrestat Prošek, jenže jeho zakončení šlo mimo branku.
55:45
Tomáš Nosek po objetí branky rychle zakončoval, ale na Závorku nevyzrál. Tým Pardubic zůstal u puku, ale Tybor jej zpoza branky k zakončení neprocpal.
54:23
Rolinek posunul pěkně v útočné třetině na zcela volného Zohornu, jenže tomu již přihrávka nevyšla. Domácí útočník mohl i zakončovat, ale zvolil špatné řešení.
53:36
Kousal nahazoval do útočné třetiny, kam byl postrčen Radil. To všechno v důsledku znamená ofsajd, po kterém se vhazuje ve střední třetině.
53:14
Domácí tým odmítá těsné vedení a nakročuje do trháku o dvě branky! Chybné bránění Energie ve vlastní třetině potrestal po nahrávce Barteka z bezprostřední blízkosti RADOVAN SOMÍK. Kapitán Pardubic zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Martin Bartek.
52:10
Marušákův pozdrav pro Závorku ze zhruba poloviny hřiště vyřešil hostující brankář na výbornou a chytá.
51:28
Zohorna hledal ve středu hřiště Endála, ale příliš prudce, a tak z nadějné pozice pro domácí nic není.
50:48
Na straně druhé se v zakončení mohl prosadit Petr Pohl, ale svoji druhou branku v utkání nepřidal, když z mezikruží pálil nad.
50:37
Grman velmi zbytečně odevzdal puk pro domácí, ale Kousalova formace z toho zakončení nevyprodukovala.
49:30
Vhazování ve střední třetině po odehrání puku do ochranné sítě.
48:51
Šťastný odraz puku dostal do šance Endála, ale ten nedokázal udržet stabilitu a sám před Závorkou nezakončil.
48:29
Po následném icingu Pardubic se vhazuje po pravici Martina Růžičky.
48:25
Přesilovka se domácímu celku příliš nevyvedla, a tak již je kapitán Energie Zaťovič na ledě.
47:13
Nadějný vpád do útočného pásma předvedl obránce Pardubic Benák, ale Závorka si na jeho zakončení přichystal zákrok lapačkou.
46:59
Zakázané uvolnění Pardubic je v přesilovce velmi překvapivým dějem. Po něm se vhazuje po pravici brankáře Růžičky.
46:47
Zadák Energie Michal Grman následně vyhazuje kotouč do útočného pásma.
46:32
Kočího ránu od modré sice Závorka pouze vyrazil, ale když chytá i dorážku Barteka, nic hrozného se pro hosty neděje.
46:25
Přesilovka pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Martin Zaťovič dostává dvouminutový trest za podražení.
46:19
Energie následně zahrála z vlastní třetiny na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici brankáře Tomáše Závorky.
45:25
Na levé straně kluziště číhal na zakončení před domácí brankou Pohl, ale ten ve velké šanci neproměňuje. Puk trefil špatně, a ten tak končí na Růžičkově betonu! Domácí brankář se velmi dobře přesunul, a tak se stav nemění.
44:50
Po kouzlech Lukáše Radila v levém rohu kluziště se k puku dostával Buchtele. Bohužel pro domácí jej ale nezachytil.
43:17
ČEZ Arena propukla v nadšení o pár vteřin později. Tomáš Nosek vyhrál vhazování v útočném pásmu pro RADOSLAVA TYBORA, který pohotově vypálil na branku Energie a úspěšně. Závorka nestačil proti velmi rychlé střele zasáhnout, a tak jdou domácí do vedení. Asistence: Tomáš Nosek.
43:13
Energie již hrála v plném počtu, když zkoušel Endál dvakrát tečovat, ale nepřesně.
42:36
Po ráně Mocka od modré se tečovaný pokus dostal až na skvělý beton Závorky, který na poslední chvíli vykopl mimo svou klec.
42:08
Bartek nenahrál před branku přesně, a tak může Energie po pár vteřinách vyhodit.
41:33
Píšův pokus od modré chytá Tomáš Závorka až na druhý pokus. Nyní se bude vhazovat po jeho levici.
40:57
A ty si navíc nyní zahrají přesilovou hru. Tomáš Polák dostává dvě minuty hákování.
40:32
A další šance Energie! Tomáš Polák z levé strany pálí do konstrukce domácí klece. Štěstí teď hrálo s Pardubicemi.
40:28
V úvodu třetí části se dostal do zakončení dvakrát Vlach, ale z pravé strany ani v jednom případě neuspěl.
40:01
Ve druhé třetině pokračoval svižný hokej plný šancí a dvou branek. Tu první zařídil domácím dorážkou z předbrankového prostoru Gawryletz. Vyrovnání přinesl v úniku Petr Pohl, který propálil Růžičku ranou mezi betony. Energie mohla dokonce vést, ale Tomáš Polák nařízené trestné střílení neproměnil. Třetí třetina začne v ČEZ Areně pravděpodobně v 18:46.
40:00
39:45
Zohorna z pravé strany zkoušel přízemním pokusem nachytat hostujícího brankáře, jenže ten jeho ránu vyrazil.
39:28
Píšovu ránu Závorka prazvláštně vyrazil lapačkou a Energie se mohla dostat vyhozením z útočné třetiny. Puk ale po odrazu od mantinelu končí v ochranné síti.
39:22
Vašíček už si najížděl pro nahrávku na zadní tyč, jenže puk byl ztečován mimo kluziště. Vhazuje se po levici Tomáše Závorky.
38:47
Domácí tým sice neměl velký tlak v útočném pásmu, ale držel v něm alespoň puk. Ten měl na pravé straně Bartek, který dlouho hledal vhodnou alternativu až mu v době nahrávky sjel z hole. Brejk Energie se do útočné třetiny nedostal.
37:55
Cetkovský byl při snaze o atakování rozehrávky faulován, a tak si Pardubice zahrají přesilovky. Za držení protihráče je vyloučen Polák.
37:21
Buchtele zaváhal a Benák jeho chybu již nenapravil. Z pravé strany tak mohl vypálit nikým neaatakovaný Tomáš Polák, jenže Růžička jeho pokus ramenem vyráží!
36:42
Vachovcovu ránu z levé strany Růžička dokázal udržet ve výstroji. Následně byl lehce atakován, ale vylučovat se v tomto případě nebude.
36:38
Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrají v plném počtu.
36:14
V ČEZ Areně to jenom zahučelo, když si pro nahrávku zpoza branky dojel Bicek, který z bezprostřední blízkosti tečuje puk těsně vedle Růžičkovu klec.
35:31
Následný pokus Gulašiho končí ve výstroji připraveného brankáře Pardubic.
35:14
Po nahození od modré puk zkoušel tečovat Petr Pohl a po jeho drobné pomoci končí kotouč mimo Růžičkovu klec.
34:38
Tomáš Polák zkusil po celkem pomalém vjezdu kličku na lapačku, ale puk nezvedl, a ten tak končí na betonu připraveného Martina Růžičky.
34:38
Jiří Vašíček dostává dvě minuty za podražení. Energie si zahraje přesilovku.
34:38
Dva fauly domácích v rychlém brejku Energie budou znamenat trestné střílení hráčů Karlových Varů.
34:12
Znovu hrozil z dobré pozice Lukáš Endál, ale ani teď branku netrefuje. Menší vzruch i na straně druhé, jenže bez zakončení.
33:47
Zohorna po dobré práci Rolinka našel Endála, ale ten z levé strany pálí nad Závorkovu branku.
33:10
Pardubickým se nepovedla jednoduchá rozehrávka ve vlastní třetině, a tak tu máme icing, po kterém se vhazuje po pravici Martina Růžičky.
32:03
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
A je vyrovnáno 1:1! Domácí tým neudržel puk v útočném pásmu a z následného brejku za to pyká. Polák vysunul do samostatného úniku PETRA POHLA, který sám před Růžičkou zachoval klid a prudkou ranou mezi betony srovnává těsně za polovinou utkání stav. Asistence: Tomáš Polák a Michal Grman.
31:40
Dobře teď pro domácí zapracoval v útočném pásmu Tomáš Nosek, který vybojoval puk pro Tybora. Ten našel zpětnou nahrávkou na modré Marušáka, jenže bek Pardubic pálí mimo.
30:50
HC Energie Karlovy Vary již hraje v plném počtu.
30:30
Následnou ránu Travise Gawryletze našel Závorka ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.
30:10
Pardubice dostává z útočného pásma volejbalovým zákrokem Václav Skuhravý.
29:48
A v následné akci zakončovat v těžké pozici i Cetkovský mimo Závorkovu branku.
29:35
Benák z levé strany pálí po nahrávce od Kočího nad branku. Domácí přesto drží pásmo.
28:51
Domácí tým je v těchto momentech jasně lepším celkem a nyní si zahraje přesilovou hru. Petr Koblasa vidí dvě minuty za podražení.
28:12
Parádní Závorka! Ten se vyznamenal proti ráně Tomáše Noska z mezikruží, kterého našel neméně pěknou nahrávkou Tybor. Brankář Energie stačil pohotově vykopnout puk do rohu.
27:07
Rolinka tentokrát našel velmi pěknou zpětnou nahrávkou Zohorna, ale zkušený útočník Pardubic z levé strany pálí mimo.
26:52
Po delší pasáži hry, kdy se příliš moc nestalo se k ráně dostal Tomáš Rolinek. Toho našel zpoza branky Radil, ale pokus prvně jmenovaného jde po teči nad Závorkovu svatyni.
25:44
Jeden z hostujících hráčů navezl puk před Růžičku, který jej sice ve spolupráci s Kočím nezastavil, ale ten následně alespoň vyhodil.
25:30
Menší tlak hostů v útočném pásmu dlouho nevedl k zakončení až si puk přebral obránce David Nosek, který následně vypálil. Jeho rána ale branku netrefila.
24:13
Rolinek z vlastní pásma odpaluje kotouč a Energie bude muset začít zpoza své branky.
23:44
Od modré pálil Michal Grman, ale Růžička na jeho ránu viděl, a tak ji také v klidu chytá.
23:33
Nyní si Karlovy Vary po povedeném střídání v útočné třetině vynucují přesilovku. Za podražení Biceka je vyloučen Václav Kočí.
22:20
A jejich raketový vstup do druhé třetiny končí první brankou utkání! Zohorna v útočné třetině vyvezl puk zpoza branky a našel v předbrankovém prostoru TRAVISE GAWRYLETZE, který svou ranou vymetl snad všechny pavučinky v hostující brance, 1:0! Netradiční střelec posílá Pardubice do vedení. Asistence: Tomáš Zohorna a Tomáš Rolinek.
21:58
Dalekonosnou nahrávku z vlastní třetiny Rolinek bohužel pro domácí nezastavil, ale Pardubice zůstavají v útočné třetině.
21:12
Největší šance utkání! Polák neudržel v útočné třetině puk, a tak šel tým Pardubic do brejku dva na jednoho. V něm předložil Buchtele kotouč na levou stranu na Roberta Kousala, který prudkou ranou napálil tyč!
20:01
V první třetině byl k vidění celkem svižný hokej. Domácí celek měl o něco více ze hry, ale na Závorku zatím nevyzrál. Energie hrozila z rychlých kontrů, jenže ani Růžička se nenechal překonat a řadu slušných pokusů pokryl. Druhá třetina začne pravděpodobně 17:47.
20:00
19:38
Energie zkouší ještě poslední útok první třetiny, ale zatím se přes střední pásmo nedostala.
18:38
Největší šanci první třetiny vidíme až teď. Píša přebral nahrávku od dobře hrajícího Cetkovského a za modrou vypálil. Závorka puk vyrazil jen těsně vedle své klece.
17:29
Krásně teď hledal z levé strany Polák na pravém křídle Petra Pohla. Chytrá nahrávka sice prola, ale druhý jmenovaný zakončit nestačil.
16:39
Energie již hrála v plném počtu, když se k zakončení zkoušel dostat po Endálově zadovce Rolinek. Grman ale nahrávku zastavil.
16:04
Ofsajd Pardubic dostává hru do středního pásma, kde se následně vhazuje.
15:54
Přesilovka domácím vůbec nevychází a teď navíc zakončuje Košťál. Jeho pokus z velké dálky končí mimo Růžičkovu branku.
14:24
Máme tu vyloučení. Dvě minuty Martin Parýzek za hákování, Vachovec dvě minuty za hrubost, oba hráči Energie. Za domácí poté za hrubost odchází na trestnou Petr Mocek.
13:21
Následně vidíme slušnou šanci Biceka. Ten pálil z pravé strany, ale na skvělým levý beton Martina Růžičky nevyzrál. Domácí brankář vykopává mimo.
13:07
Dlouhou chvíli bez přerušení kazí až ofsajd domácích hráčů, po jejichž provinění se bude vhazovat ve střední třetině.
12:01
V dalším střídání Energie byl pro změnu sám Zucker, jenže ani on neskóruje. V předbrankovém prostoru se ne zcela ideálně zorientoval, a tak Růžičku nepřekonává.
11:52
Závorka si poradil i se zakončením Tomáše Noska a posléze sledoval jak dobrou šanci pálí Petr Pohl pouze do jeho konkurenta Růžičky. Bývalý útočník Vítkovic dostal prostor k zakončení u levé tyče, ale neuspěl.
11:06
V následné šanci Pardubic se mohl ukázat Endál, ale proti jeho táhlé ráně vytasil Závorka beton.
10:41
Gawryletz od modré trefil pouze hráče, a tak se musel rychle vracet. Své povinnosti si splnil na jedničku, když ujíždějícího Vachovce obírá o puk.
09:40
Dobrý pohyb druhé útočné letky Pardubic v čele s Radilem k zakončení nakonec nevedl, jelikož prvně jmenovaný nedostal dobrou nahrávku od Jana Buchteleho.
08:56
Hezky se ukázal na straně druhé Robert Kousal, který prošel středem hřiště a jako zakončení si připravil ránu bekhendem. Na tu si bohužel pro domácího centra počkal Závorka se svoji lapačkou.
08:08
Růžička v brankovišti Pardubic má dost práce. Nejprve vyrazil ránu ze středu hřiště, aby poté zlikvidoval i pokus Skladaného z levé strany.
07:26
Rychlou akci Pardubic zakončil z levé strany Stanislav Hudec, ale Závorka byl pozorný a skvěle vyrazil.
07:08
V následném brejku našlápl k úniku Bicek, ale nebyl příliš rychlý, a tak po jeho pádu končí v brance. Zakončit ale nedokázal. Vhazuje se po pravici brankáře Růžičky.
06:54
Radil z otočky Závorku neohrozil, ale Marušák puk ještě zastavil v útočném pásmu. Jeho následná rána končí mimo.
05:34
Pardubický tým již hrál v plném počtu, když se musel Závorka v brankovišti Varů přemáhat. Nejprve vyrazil ránu z pravé strany a starosti měl i se zakončením Barteka, jehož pokus mířil od levého mantinelu po přihrávce od Somíka.
04:57
Tomáš Nosek teď hostům zavařil při vlastním oslabení, ale k důraznějšímu a hlavně přesnějšímu zakončení už neměl síly.
04:17
Gulaši udržel nepřesné vyhození v pásmu a vypálil. Jeho skákavá rána však brankový prostor nenašla a končí mimo.
03:48
Pardubicím se zatím daří držet puk daleko od své branky a vyhazují v krátkém sledu již podruhé.
03:15
Václav Kočí dostává dvě minuty za podražení. První přesilovku utkání si tedy zahraje hostující Energie.
02:43
Tomáš Rohan se dostal k puku po nahrávce z pravé strany a ihned pálil. Růžička jeho ránu sice neudržel v lapačce, ale alespoň jej dostal mimo nebezpečné pásmo.
02:03
Následně se však dopustila ofsajdu, a tak se vhazuje ve středu hřiště.
01:38
Buchteleho střela byla tečována nad branku a po následném vhazování vracel puk chytře před Závorku Zohorna. Energie se ubránila a vyhazuje na zakázané uvolnění.
01:18
A z jejich hole přichází i první zakončení ze střední vzdálenosti. Růžička puk pozorně vidí, a tak ho i v klidu vyráží.
00:52
Útoky na obou stranách, ale Vlach ani Cetkovský se k zakončení nedostávají. Puk teď mají hosté.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Mocek, Marušák, Hudec – Bartek, Cetkovský, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Endál, Zohorna, Rolinek – Tybor, T. Nosek, Semorád.

Manažer: Miloš Říha. Trenéři: David Pospíšil a Jaroslav Landsman

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) – D. Nosek, Prošek, Látal, Gulaši, Kloz, Grman, Parýzek, M. Rohan – Bicek, Vlach, Zaťovič – Pohl, Polák, Skladaný – Zucker, Skuhravý, Košťál – Koblasa, Vachovec, T. Rohan.

Trenéři: Richard Žemlička, Jaromír Kverka a Pavel Kněžický

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Gebauer, Lederer.
Všechny tři dosavadní vzájemné zápasy skončily výsledkem 2:1. Dvakrát se radovala Energie, domácí tým vyhrál pouze jednou, když na konci září zařídil výhru v samostatných nájezdech Martin Bartek.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se po nedělní výhře s Kladnem rozjela na venkovní kluziště. Tam sice ani jednou nevyhrála, ale v pátečním klání na Slavii brala alespoň bod. Tým manažera Miloše Říhy ztrácí na desátou Kometu Brno a tedy předkolo play off pět bodů a dnešní body by mu mohli notně pomoci. Brňané se totiž topí ve hluboké krizi, když na výhru čekají již sedm kol. Domácí tým se ale musí především soustředit na svůj výkon a pomoc soupeře je až vedlejší. Tím spíše, když mají zatím s Energií v této sezoně negativní bilanci dvou proher a jedné výhry.
Energie přijíždí do ČEZ Areny jako dvanáctý celek tabulky, který ztrácí na svého soupeře dva a na vklínění do TOP 10 sedm bodů. Slušnou sérii tří výher v řadě zastavil v minulém kole Litvínov, který partu okolo trenéra Žemličky porazil 4:1. Dnes tak dost možná uvidíme klíčový zápas Energie v této sezoně. Výhra by znamenala posun před Pardubice, prohra pravděpodobný konec v boji o play off.
Hezký den z Pardubic u 46. kola Tipsport extraligy! Domácí HC ČSOB Pojišťovna přivítá v dalším velmi důležitém souboji o postup do předkola play off HC Energii Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.