Zákroky brankáře: Anastasios Kissas – 6
Zákroky brankáře: Thibaut Courtois – 0
Máme tu konec zápasu. Domácí dnes zcela zaslouženě vyhrávají 5:0 a připisují si do tabulky další 3 body. Jako první se dnes trefil ve 21.minutě Fellaini, poté se ještě do přestávky trefil po krásném centru Hazarda Benteke. Do druhého poločasu vstoupili domácí ještě ve větším tlaku než tomu bylo v prvním poločase. Třetí branku do hostující branky vstřelil v 66.minutě opět Fellaini, poté se ještě trefili v 67.minutě Hazard a v 80.minutě Batshuayi.

Držení míče: 62% – 38%
Střely celkem: 20 – 2
Střely na branku: 11 – 0
90+2
90+2
Domácí už pouze drží míč na svých kopačkách a vyčkávají konec utkání.
90+1
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90
Právě se nám rozběhla poslední minuta zápasu.
89
De Bruyne nyní skvěle vyslal do úniku Batshuayiho, ten byl však v momentě přihrávky v ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
88
Hosté v náznaku šance, centr jednoho z nich však končí pouze na kopačkách Kompanyho.
87
Kevin De Bruyne nyní dostal přihrávku do ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
86
Ferreira-Carrasco hledal z pravé strany ve vápně své spoluhráče, míč však namířil přímo do rukavic brankáře Kissase.
85
Domácí stále ve velkém tlaku a hosté téměř nestíhají.
84
Hosté střídají. Hřiště opouští Makrides a místo něj nastupuje Kastanos.
83
Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách a ještě se snaží vymyslet něco dopředu.
80
Belgie právě vstřelila branku!
Domácí vedou už o pět branek! Hosté nyní chybovali v obranné fázi a téměř darovali gól domácím, Nainggolan našel na hranici vápna svou přihrávkou nového muže na trávníku MICHYHO BATSHUAYIHO, který z bezprostřední blízkosti překonává Kissase popáté.
78
Zajímavost: V tomto zápase ještě nepadla žádná žlutá karta.
77
Domácí střídají. Hřiště opouští Benteke a místo něj nastupuje Batshuayi.
77
Z tohoto rohového kopu se však nedokázal nikdo v bílém ve vápně prosadit a jeden z obránců míč hlavičkuje pryč z vápna.
76
Kyriakou se nyní snažil nacentrovat míč do vápna z levé strany, to se mu však nepovedlo, ale alespoň dokázal vybojovat pro svůj tým první rohový kop v zápase.
75
Ferreira-Carrasco nyní velmi nepřesně přihrál na svého spoluhráče a míč tak končí v zámezí.
73
Benteke si nyní špatně zpracoval míč a ten mu tak utíká do zámezí.
72
Kompany se nyní fantasticky uvolnil ve vápně přes dva obránce, poté vyslal tvrdou střelu na branku, míč však končí daleko vedle levé tyče.
71
Nyní si přichystali také střídání hosté. Hřiště opouští Makris a místo něj nastupuje Eleftheriou.
69
Domácí si přichystali hned dvojnásobné střídání. Hřiště opouští střelec dvou branek Fellaini a střelec jedné branky Hazard a místo nich nastupují Ferreira Carrasco a Mertens.
69
67
A ihned vzápětí je tu další gól v hostující brance! EDEN HAZARD dostal skvělou přihrávku do vápna od Witsela, poté si navedl míč na pravou nohu a technickou střelou na vzdálenější tyč překonává o tyč Kissase.
66
Domácí střílí třetí branku! MAROUANE FELLAINI napřáhl z hranice vápna a technickou střelou na zadní tyč překonává dnes již podruhé Kissase.
65
Hazard nyní spadl ve vápně, rozhodčí však rozpažuje a pokutový kop nepíská.
65
Lombaerts byl faulován Mitidisem a hrát tak budou opět domácí.
64
Benteke se nyní dostal ke střele z hranice vápna, jeho střela však mířila doprostřed branky a Kissas tak neměl žádný problém tento pokus chytit.
63
Fellaini se nyní nedokázal dostat na pravé straně přes Antoniadese a míč ztrácí.
62
Hazard se nyní nedokázal uvolnit přes Kyriakoua a i s míčem skončil v zámezí.
61
Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině.
60
Sotiriou nyní zkusil své štěstí z hranice vápna, míč však trefil pouze do jednoho z obránců od kterého se míč odráží k Nainggolanovi.
59
Tak teď jsem to zřejmě zakřikl, ihned po mém komentáři jeden z hostujících hráčů nepřesně přihrál svému spoluhráči a míč tak končí na kopačkách hráčů v červeném.
59
Hosté nyní drží delší dobu míč na kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
58
De Bruyne hledal ve vápně Kompanyho, ten však pouze míč prodloužil za sebe a míč tak končí v zámezí.
58
Domácí nyní budou rozehrávat rohový kop.
57
Hosté střídají. Hřiště opouští Laban a místo něj nastupuje Economides.
56
Hazard se nyní snažil projít mezi dvěma obránci, to sem u však nepovedlo a o míč přichází.
55
Domácí nyní byli nuceni přihrát až ke svému brankáři.
54
De Brunyne nyní nepřesně přihrál jednomu ze svých spoluhráčů a míč tak po odrazu jednoho z hostujících končí v zámezí.
52
Domácí dále pokračují v tlaku z první půle.
51
Fellaini nyní fauloval Labana u levé postranní čáry na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
50
Kyriakou se nyní objevil v ofsajdu a hosté tak přicházejí o míč.
49
Mitidis se nyní dostal ve vápně po centru od Sotirioua k zakončení, míč však poslal patičkou daleko vedle levé tyče.
48
De Bruyne nyní poslal z otočky z levé strany míč do vápna, tam však nebyl nikdo v červeném a jeden z obránců míč odkopává do bezpečí.
47
Alderweireld poslal z pravé strany míč do vápna, tam si pro něj došel Witsel, následně byl však nucen poslat míč zpět na hranici vápna.
46
Hosté rozehráli druhý poločas a po dvou přihrávkách posílají míč do zámezí.
46
Oba týmy přicházejí zpět na trávník. Za malou chvilku začne druhý poločas.
První poločas je za námi. Domácí jsou jasně aktivnějším týmem a hostům zatím příliš nepůjčují míč. Domácí se dostali do vedení ve 21.minutě, když se trefil z hranice pokutového puntíku Fellaini. Druhou branku přidal ve 35.minutě po krásném centru Hazarda Benteke a domácí tak po první půli zaslouženě vedou 2:0.

Držení míče: 66% – 34%
Střely celkem: 15 – 0
Střely na branku: 7 – 0
Druhý poločas začne zhruba ve 21:49.
45+2
45+2
Rozhodčí zřejmě za malou chvíli ukončí první poločas.
45+1
De Bruyne poslal skvělý přízemní centr z levé strany do vápna na Bentekeho, ten byl však v momentě přihrávky v ofsajdu a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
45+1
Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty.
44
Obrovská šance domácích! Nainggolan poslal z pravé strany skvělý přízemní centr do vápna přesně na Witsela, toho však fantastickým zákrokem vychytal Kissas.
43
Hazard vyzkoušel střelu z velké dálky, míč však poslal daleko vedle levé tyče.
42
Alderweireldovi se nyní nepovedl centr z pravé strany, když pouze trefil jednoho z obránců.
40
De Bruyne byl tvrdě faulován zhruba na polovině hřiště Labanem a u míče tak zůstanou domácí.
39
Hosté se nyní dostali do slibného protiútoku, Mitidis si narazil s Makrisem, ten mu však poslal příliš špatnou zpětnou přihrávku a míč tak končí v rukavicích Courtoise.
38
Hazard nyní zkazil přihrávku a domácí o míč přicházejí.
37
Makrides nyní tvrdě fauloval jednoho z domácích hráčů a od rozhodčího si nyní vyslechne důrazné varování.
36
Hosté to nyní budou mít hodně obtížné zastavit rozjetý domácí tým.
35
Domácí vedou už o dvě branky! Eden Hazard našel z pravé strany skvělým centrem ve vápně CHRISTIANA BENTEKEHO a ten svou hlavou nedal Kissasovi žádnou šanci.
34
Fellaini nyní skvěle předal na pravé straně hřiště poblíž vápna míč Hazardovi, ten následným přízemním centrem hledal ve vápně Bentekeho, ten se však k míči nedokázal dostat.
33
Benteke se nyní dostal ke střele z hranice vápna, jeho střela byla však příliš slabá na to, aby ohrozila Kissase.
32
Hazard nyní poslal skvělý centr do vápna z levé strany na Bentekeho, tomu však chyběl krok k tomu aby dokázal zakončit.
31
Hazard si nyní skvěle narazil s Witselem a jeho následnou střelou z uvnitř vápna Kissas skvěle chytá.
30
Fellaini si nyní celkem kuriózně zpracoval míč na pravé straně, vzápětí však míč ztrácí a navíc fauluje Antoniadese.
29
Hosté nyní raději nic neriskovali a míč poslali až ke svému brankáři.
28
Witsel si nyní na levé straně zpracoval míč rukou a hrát tak budou hosté.
27
De Bruyne to myslel nyní velmi dobře, když se svou přihrávkou snažil vyslat do úniku Fellainiho, jeden z obránců byl však pozorný a tuto přihrávku vystihl.
26
Nainggolan nenašel svou přihrávkou na levé straně Hazarda a míč tak končí v zámezí.
25
Laifis nyní hledal dlouhým nákopem vepředu Mitidise, ten se však k míči nedokázal probojovat.
24
Domácí zatím po celou dobu diktují tempo hry a téměř nepůjčují soupeři balon.
23
De Bruyne se dostal nyní do úniku po pravé straně, poté našel skvěle ve vápně Fellainiho, ten následnou tvrdou střelou trefil pouze jednoho z obránců.
22
Hosté si nyní neporozuměli na polovině soupeře a míč posílají do zámezí.
21
Domácí se dostávají do vedení! MAROUANE FELLAINI se dostal po mnoha odrazech ve vápně k míči a svou střelou k pravé tyči nedal Kissasovi žádnou šanci.
20
Hazard se nyní snažil projít přes tři obránce, to se mu však nepovedlo, pro svůj tým však dokázal vybojovat alespoň rohový kop.
19
Hazard si nyní zpracoval míč rukou a k míči se tak po dlouhé době dostávají hosté.
19
Z následného rohového kopu se míč dostal mimo vápno, ale domácí zůstávají dále u míče.
18
Witsel vyzkoušel své štěstí z hranice vápna, míč však trefil pouze do jednoho z obránců a ten míč odráží do zámezí.
17
Kissas nyní svým výkopem od branky poslal míč pouze do zámezí.
16
Laban nyní po jednom ze soubojů zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřen.
15
Alderweireld našel z pravé strany centrem ve vápně Bentekeho, ten však namířil míč vysoko nad branku.
13
De Bruyne vyslal z pravé strany centr do vápna na Bentekeho, ten ještě sklepával jednomu ze svých spoluhráčů, míč se však dostal pouze k jednomu z obránců a ten následně míč odkopává.
12
Hazard nyní fantastickou přihrávkou našel ve vápně úplně volného De Bruyneho, ten se snažil tvrdou střelou překonat Kissase, ten však předvedl skvělý zákrok a jeho střelu vyráží do zámezí.
11
Domácí nyní v obležení soupeřovi šestnáctky.
10
Benteke se dopustil útočného faulu a k míči se tak dostanou hosté.
9
Hosté se nyní dostali k míči, jeden z nich však vzápětí ihned míč ztrácí a domácí tak opět drží míč na svých kopačkách.
8
Alderweireld našel skvělým centrem z pravé strany ve vápně Witsela, ten však hlavičkou branku míjí.
7
Alderweireld nyní poslal příliš dlouhou přihrávku na De Bruyneho a míč tak končí v zámezí. Kissas bude odkopávat od branky.
6
Hosté si nepřesně přihráli zhruba na polovině hřiště a míč tak odevzdávají svému soupeři.
5
Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně nějaké větší nebezpečí a míč nakonec končí v rukavicích Kissase.
4
Benteke dostal skvělou přihrávku za obranu, včas však k němu přispěchal jeden z obránců a míč mu odkopl od nohy do zámezí.
3
Hosté si nerozuměli mezi sebou zhruba na polovině hřiště a míč tak končí v zámezí.
2
Vertonghen neměl komu přihrát a tak míč nasměroval zpět k Lombaertsovi.
1
Hosté však ihned o míč přicházejí chybnou rozehrávkou.
1
Witsel si nyní nerozuměl s Bentekem a domácí tak o míč přichází.
1
Domácí rozehráli první poločas a nyní kombinují s míčem na své polovině.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech hosté dnes oblékli bílé dresy.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Lombaerts, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – De Bruyne, Fellaini, E. Hazard – Benteke.
Náhradníci: J-F. Gillet, Mignolet – Batshuayi, Ciman, Dembélé, Denayer, Deschacht, Ferreira-Carrasco, Chadli, Mertens, Origi, Vanden Borre.

Kypr: Kissas – Antoniades, Laifis, Merkis, Kyriakou – Laban, Nicolaou – Sotiriou, Makrides, Makris – Mitidis.
Náhradníci: Kittos, Panagi – Artymatas, Economides, Eleftheriou, Englezou, Charalambous, Kastanos, Kolokoudias, Mintikkis, Sielis.

Rozhodčí: Hațegan – Șovre, Ghinguleac.
Poslední 3 vzájemná utkání

Kypr – Belgie 1:1
Belgie – Kypr 2:0
Kypr – Belgie 0:3
Nejlepší střelci obou mužstev

Belgie – Na domácí straně to je záložník Kevin de Bruyne, který má na svém kontě 2 branky.

Kypr – Na druhé straně to je útočník Demetris Christofi, který má na svém kontě 3 branky.
Kypr

Kypr je na tom v tabulce lépe než jeho dnešní soupeř, jenomže má o jeden zápas více. V tabulce se tedy nachází na třetí příčce s šesti body. Po čtyřech odehraných zápasech mají na svém kontě 2 výhry a 2 porážky. Na venkovní půdě zatím odehráli dvě utkání ze kterých 1x vyhráli a 1x prohráli.

Belgie

Belgie se v tabulce skupiny B nachází až na čtvrtém místě s pěti body (nutno ale podotknout že mají o jeden zápas méně). Po třech odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru a 2 remízy. Na domácí půdě zatím odehráli dva zápasy ze kterých 1x vyhráli a 1x remizovali.

Belgie – Wales 0:0
Belgie – Island 3:1 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
Bosna a Hercegovina – Belgie 1:1
Belgie – Andorra 6:0
Belgie – Austrálie 2:0 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu kvalifikace na ME 2016 mezi Belgií a Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.