SESTŘIH Premier League: Hull - Sunderland 1:1

Rozhodčí Dean dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas 28. kola, ve kterém Hull City AFC remizoval se Sunderlandem AFC 1:1. První poločas příliš zajímavých šancí nenabídl, ale poločas druhý už byl v tomto směru malinko bohatější. O tříbodový zisk se snažily oba celky, ale ani jednomu se to nepodařilo. Za Hull se trefil N'Doye a za Sunderland Rodwell. Pokud chtějí oba týmy zůstat v Premier League, tak by měly hodně zabrat, protože dnešní výkon nikterak pohledný nebyl. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+5
90+4
Do zakončení se dostal van Aanholt, ale v nelehké pozici neuspěl a balon napálil mimo tři tyče.
90+3
Oba celky se snaží o vítězný gól, ale zatím to vypadá tak, že zápas skonči nerozhodně 1:1.
90
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
87
Žlutou kartou byl potrestán Álvarez. U míče jsou domácí hráči.
85
Že se hrát na 1:0 nevyplatí o tom ví své už i Hull City, který nedokázal navýšit vedení a v 77. minutě obdržel vyrovnávací gól.
84
Po přerušení se pokračuje.
81
Hra je přerušena, protože Alex Bruce potřebuje ošetřit.
80
Hull zahrával rohový kop, ale ze standardní situace vedoucí gól nevstřelil. V 80. minutě na informační tabuli stále svítí 1:1.
79
Žlutou kartu obdržel také Robertson.
79
Larsson za předchozí faul vyfasoval žlutou kartu.
79
Larsson fauloval a rozehrávat bude domácí Hull.
77
Sunderland právě vstřelil branku!
Van Aanholt ze své kopačky vyslal učebnicový centr před branku, kde se u brankové čáry ocitl JACK RODWELL a z bezprostřední blízkosti dostal balon za gólmanova záda. Nicméně zdálo se, že RODWELL dopravil míč za brankovou čáru rukou, z opakovaného záběru to není úplně viditelné, ale nejspíš to tak bylo.
75
Na druhé straně se v šanci ocitl Defoe, ale proti brankáři neuspěl.
74
Livermore mohl uklidnit sebe i své spoluhráče. Elmohamady totiž podnikl parádní sólo a poté ze své kopačky vyslal ukázkovou přihrávku před branku, které se ujal právě Livermore. Nicméně gólman Pantilimon si připsal úžasný zákrok a Livermoreho pokus zneškodnil.
74
Dohráno má také Graham, kterého vystřídal Wickham.
73
Střídají také hosté: Vergini přenechal místo Van Aanholtovi.
73
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Nikica Jelavić, přichází Abel Hernández.
72
Sunderland zahrával rohový kop, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. Domácí tým se v pohodě ubránil.
70
Robertson dostal od svých spoluhráčů přihrávku, navedl si balon na pravačku a poté vypálil. Nicméně Robertsonův pokus byl nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
68
Aktivní N'Doye si naběhl do pokutového území, kde se na hranici malého vápna dostal k centrovanému míči a mezi dvěma bránícími protihráči i k hlavičce. Nicméně N'Doye nemířil přesně.
64
Vše na sebe vzal teď Rodwell, který si navedl míč na střelu a poté to zkusil. Jeho pokus nevypadal úplně nejhůř, ale gólman McGregor si poradil.
63
Na útočné polovině se teď pohybují hráči Sunderlandu, kteří by velmi rádi vyrovnali, ale šance nepřichází.
62
Změna v sestavě Sunderlandu: hrací plochu opustil Cattermole, kterého vystřídal Álvarez.
61
Hull zahrával rohový kop, ale hosté se před standardní situací ubránili. Domácí tým pak ještě získal míč pro sebe a dostal se do zakončení, ale hlavičkující Bruce mířil nepřesně.
60
Pokračuje se ve hře.
60
Cattermole za svůj nedovolený zákrok na Meylera vyfasoval žlutou kartu a může být opravdu rád, že nepřišla červená, protože ta byla na místě.
60
Hra je přerušena.
59
K vidění máme další strkanici, tentokrát po faulu na Meylera.
58
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili a přišli o míč. Do protiútoku vyrazili domácí borci, ale z útočné akce nic nebylo. Dobrou přihrávku do vápna obdržel N'Doye, ale z velmi dobré pozice branku nesmyslně přestřelil.
57
Vyrovnat na 1:1 mohl hlavičkující O'Shea, avšak jeho pokus branku těsně minul. Nepřesné střele pomohla i teč protihráče a Sunderland bude zahrávat rohový kop.
55
Standardní situaci si vzal na starost McShane, který odcentroval balon ke vzdálenější tyči, ale tam byl připravený Pantilimon, kterému balon sice nejprve z rukavic vypadl, ale gólman Sunderlandu svoji chybu rychle napravil.
55
Aktivní N'Doye je Hullu velmi prospěšný, nyní vybojoval rohový kop.
53
Jelavić si navedl míč do velkého vápna a poté vystřelil. Jeho ránu zastavil bránící protihráč, ale vypadalo to, že zahrál rukou, a tak měl domácí tým zahrávat pokutový kop. Nicméně sudí byl jiného názoru a penaltu nenařídil.
50
Hull mohl jít do dvoubrankového vedení, ale nestalo se tak. Před odkrytou branku totiž přihrával jeden z domácích hráčů, ale bránící protihráč stihl vše rychle uhasit.
49
Fotbalisté v pruhovaných červeno-bílých dresech svého soupeře neohrozili, tím pádem ani z rohového kopu nic nevytěžili.
48
Na pravé straně obdržel přihrávku Graham, který se přes bránícího protihráče snažil dostat balon před branku, ale to se mu nepodařilo, protože centr byl zablokován. Následuje rohový kop ve prospěch Sunderlandu.
47
Domácí tým dostal výhodu standardní situace, ale z volného přímého kopu svého soupeře nijak vážně neohrozil.
46
Hosté druhý poločas příliš dobře nezačali, protože Bridcutt ošklivě fauloval Jelaviće a okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Sunderlandu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Rozhodčí Dean ukončil první poločas za stavu 1:0. O zatím jedinou branku se postaral v 15. minutě N'Doye, proti kterému byl Pantilimon naprosto bez šance. Domácí tým byl aktivnější, nebezpečnější a vede zaslouženě. Hosté nevystřelili ani jedenkrát na branku, a tak byl McGregor úplně bez práce. Pokud chce dnes Sunderland bodovat, tak bude muset hodně zabrat.
45+4
45
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
45
Sunderland získal míč a vyrazil na útočnou polovinu. Do vápna přilétl velmi nebezpečný centr, ale Defoe ani Graham se k balonu nedostali, protože pozorný Dawson vše pohlídal.
45
V závěru prvního poločasu se stav skóre nemění. Hull sice zahrával rohový kop, ale nic z něj nevytěžil.
44
Teď už jsou na soupeřově polovině domácí hráči a Jelavić vybojoval i rohový kop.
42
Sunderland se chvíli pohyboval na útočné polovině, ale svého soupeře ani trochu neohrozil.
41
McShane fauloval svého protihráče a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
39
Po přerušení se pokračuje ve hře.
38
Nyní bylo za postranní čarou celkem živo, protože oba hlavní trenéři si mezi sebou něco povídali a pak se dokonce postrkovali. Rozhodčí musel tyto dva muže od sebe rozdělit.
36
Rodwell nafilmoval pád a dožadoval se penalty. Rozhodčí zareagoval po svém a Rodwellovi udělil žlutou kartu.
34
Na druhé straně se do zakončení dostal Graham, který mohl vyrovnat na 1:1. Nicméně Grahamova hlavička byla nepřesná.
34
Je velká škoda, že Livermore nepřihrál přesně, protože Jelavić měl velkou šanci zvýšit stav skóre na 2:0.
33
Livermore předvedl parádní únik podél pravé postranní čáry a poté poslal přihrávku zhruba na penaltovou značku. Nicméně Jelavić se ke střele nedostal, protože byl rychlejší, a tak neměl šanci se k míči dostat.
29
N'Doye obdržel dobrou přihrávku od Jelaviće, ale dotíral se na něj protihráč, který ho úplně rozhodil a N'Doye upadl. Gólman Pantilimon mohl být tentokrát naprosto klidný.
28
Fotbalisté domácího celku se snaží a rádi by své vedení navýšili, ale to se jim zatím nedaří. Hull je od úvodních minut aktivnější a také je častěji na míči.
27
Hull zahrával rohový kop, ale ze standardní situace soupeře vůbec neohrozil.
26
Útočnou akci domácích zastavila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd, v němž uvízl Jelavić. Nicméně N'Doye měl další obrovskou šanci, když pálil z bezprostřední blízkosti, avšak gólmana tentokrát nepropálil. Navíc se pískal zmiňovaný ofsajd.
23
S nepříznivým stavem se snažil něco udělat Defoe, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný, takže gólman McGregor zasahovat nemusel.
19
Domácí tým dostal výhodu rohového kopu, ale tentokrát ze standardní situace nic nevytěžil. Přihrávku od Dawsona dostal McShane, který ze své pravačky vyslal tvrdou střelu, ale ta byla protihráčem zablokována.
18
Po ošetření se Elmohamady vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.
17
Vedení Hullu chtěl teď navýšit Robertson, ale ten proti Pantilimonovi neuspěl, a tak se stav skóre nemění.
15
Hull City právě vstřelil branku!
Po faulu na Elmohamadyho zahrávali domácí hráči volný přímý kop, který si vzal na starost Huddlestone a vymyslel to moc dobře. Huddlestone poslal tvrdou přihrávku do velkého vápna, kde se k míči dostal DAME N'DOYE a přesnou trefou k tyči nedal Pantilimonovi šanci.
13
Hra je přerušena, protože Elmohamady je ošetřován na hrací ploše.
12
Faulovaný byl Elmohamady, proti kterému se provinil Brown. Obránce Sunderlandu vyfasoval za nedovolený zákrok žlutou kartu.
10
Hosté museli být teď pozorní, protože soupeř zahrával standardní situaci. Nicméně domácí Hull z volného přímého kopu vůbec nic nevytěžil. V 10. minutě je stav skóre stále 0:0.
9
Elmohamady obdržel přihrávku od svého spoluhráče, ale proti bránícímu protihráči už se neprosadil. Balon teď mají hosté.
9
Livermore se snažil zastavit svého protihráče, což se sice podařilo, ale Livermore fauloval. Následuje volný přímý kop pro hosty.
8
Meyler našel přihrávkou Robertsona, který pak centroval do pokutového území, ale pozorný Pantilimon si pro centr vyskočil a nikoho ke střele nepustil.
7
Robertson poslal zajímavý míč do velkého vápna, kde N'Doye prodlužoval balon na Jelaviće, ale ten už se v akci neobjevil, protože byl mimo dění.
6
O přihrávku si řekl Jelavić a také ji obdržel. Útočník Hullu si ukázkově zpracoval balon, připravil si ho na střelu a poté pálil zpoza vápna. Nicméně Jelavićův pokus gólem neskončil.
5
Sudí musel písknout do píšťalky, protože ve středovém kruhu byl faulovaný N'Doye. Rozehrávat bude domácí tým.
4
Přihrávku obdržel Livermore, který zkusil vystřelit, ale žádnou díru do světa neudělal. Navíc Pantilimon mohl zůstat v naprostém klidu.
4
Sunderland znovu získal míč pro sebe a opět se s ním dostal na útočnou polovinu. Z pravé strany poslal přihrávku do vápna Cattermole, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
3
Hosté rozehráli a postupně se prokombinovali na soupeřovu polovinu, jenže na útočné půli přišla nepřesná přihrávka.
2
Hra byla přerušena, protože N'Doye uvízl v ofsajdu, a tak nemohl pokračovat.
1
Hráči v pruhovaných černo-oranžových dresech rozehráli, ale s míčem se příliš dlouho nepomazlili. Nejprve se pohybovali na vlastní polovině hřiště a poté se prezentovali nepřesnou přihrávkou.
1
Domácí tým zkusil dlouhý míč po pravé straně, kde se nacházel Elmohamady, ale bránící protihráč byl u balonu rychleji a odehrál ho do zámezí.
1
O úvodní výkop se dnes postarali fotbalisté Hullu, kteří vsadili na tradiční pruhované černo-oranžové dresy a černé trenýrky.
1
-3
Hlavní sudí Dean přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Hull City AFC: McGregor – Dawson (C), Bruce, McShane – Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Robertson – N'Doye, Jelavić.
Náhradníci: Harper – Figueroa, Davies, Hernández, Aluko, Ramírez, Quinn.

Sunderland AFC: Pantilimon – Vergini, O'Shea (C), Brown, Réveillére – Bridcutt – Cattermole, Larsson, Rodwell – Defoe, Graham.
Náhradníci: Mannone – van Aanholt, S. Fletcher, Wickham, Gómez, Álvarez, Coates.

Rozhodčí: Dean – Burt, Cann.
Sunderland AFC je v tabulce na 16. místě a na svém kontě má 25 bodů. Sunderland zvítězil pouze čtyřikrát, třináctkrát remizoval a desetkrát poznal chuť hořké porážky. Aktuální stav skóre je 22:38.
Hull City AFC se v tabulce nachází na 15. příčce a na svém kontě má pouhých 26 bodů. Fotbalisté Hullu šestkrát zvítězili, osmkrát remizovali a už třináctkrát byli poraženi. Aktuální stav skóre je 25:36.
Dnes proti sobě nastoupí sousedi z tabulky, kteří jsou jen kousíček nad sestupovými příčkami. Doufejme, že k vidění bude zajímavé utkání.
Poslední vzájemné utkání na stadionu KC Stadium skončilo vítězstvím Hullu, který zvítězil nad Sunderlandem 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral ve 25. minutě Carlos Cuéllar, jenž si vsítil vlastní gól. Vítězství Hullu sledovalo 24 677 diváků. Domácí tým byl tehdy lepším týmem, který se poměrně často dostával do zakončení, ale střely na bránu měl pouze dvě. To Sunderland za celý zápas vystřelil pouze šestkrát, z toho jednou na bránu.
Na zápas byli nominováni:

Hull City AFC: Harper, Jakupović, McGregor, Bruce, Davies, Dawson, Dudgeon, Figueroa, Lenihan, McShane, Robertson, Elmohamady, Huddlestone, Livermore, Meyler, Quinn, Ramirez, Aluko, Hernández, Jelavić, N'Doye, Sagbo.

Sunderland AFC: Mannone, Pantilimon, Coates, O'Shea, Brown, Réveillére, Van Aanholt, Vergini, Álvarez, Bridcutt, Buckley, Cattermole, Gómez, Johnson, Larsson, Defoe, Fletcher, Graham, Wickham.

Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu KC Stadium v městě zvaném Hull. Tento stánek má kapacitu 25 400 míst.
Příjemný úterní večer, na programu máme vložené kolo anglické Premier League, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Hull City AFC a Sunderland AFC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.