To je pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se na Vás těšit opět u italské kopané. Dobrou noc.
AS Řím i přes prohru zakončuje sezónu na druhém místě, Palermo pak skončí na jedenáctém místě.
Je dobojováno! AS Řím na svém hřišti podlehl v poslepované sestavě Palermu 1:2, přesto ho diváci vyprovází za letošní sezónu potleskem. Skóre zápasu otevřel z penalty ve 35. minutě Vázquez, domácí vrátil zpět do hry v 85. minutě Totti, jenže po následném tlaku domácího AS Řím nečekaně udeřilo ve čtvrté nastavené minutě Palermo zásluhou Belottiho!
90+5
90+4
Palermo právě vstřelilo branku!
Nakonec se diváci na olympijském stadiónu ještě dočkali branky, nicméně do druhé, než čekali. Po rohovém kopu si na svoji šanci počíhal ANDREA BELOTTI, který nikým nehlídaný uklidil placírkou míč za Skorupskiho záda!
90+4
Domácí fotbalisté reklamují hraní rukou ve vápně a mají pravdu! Sudí Nasca se rychle poradil s brankovým kolegou, který jen zakroutil hlavou, a tak se hra rychle přesouvá na druhou stranu.
90+3
Nebezpečné zakončení i na druhé straně. Nicméně Vázquezova střela skončila pouze v boční síti.
90+2
Pjanićovu přízemní střelu dokázal lapit brankář Sorrentino!
90+1
Sudí Nasca bude nastavovat ještě 4 minuty!
90
Iturbe chtěl zasáhnout míč, ale nakonec trefil pouze nohy stopera Gonzáleze. Následovat nemohlo nic jiného, než žlutá karta.
89
Pjanić u postranní čáry umotal Terzi a poslal před branku ukázkový centr. Na ten si naskočil Pjanić, ale k jeho neusměrnil míč mezi tři tyče.
88
Palermo teď nedokáže podržet po delší časový úsek míč na svých kopačkách, a tak jej čeká perný závěr zápasu.
87
I po vstřelené brance pokračuje útočné snažení domácího týmu. Dočkáme se ještě obratu?
85
AS Řím právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Nainggolan poslal uličkou vpřed FRANCESCA TOTTIHO, který elegantně přehodil brankáře a srovnal stav zápasu na 1:1! Krásný fotbalový moment!
84
Emerson osvobozuje svůj tým díky dalekému odkopu.
83
AS Řím stupňuje svůj tlak, nicméně Palermo zatím jeho nájezdům bez problémů odolává.
81
Palermo už nic nevymýšlí a jen nakopává míče na osamoceného Belottiho.
80
Právě se na Stadio Olimpico rozběhla poslední desetiminutovka. Uvidíme, zda dokáže AS Řím ještě naposledy v letošní sezóně potěšit své fanoušky brankou, nebo se rozloučí prohrou.
78
Belotti si ve vápně zpracoval míč rukou, což neušlo pozornosti sudího. Ten útočníka Palerma bez váhání potrestal žlutou kartou.
77
Terzi protestoval u sudího tak dlouho, až si vyfasoval žlutý trest. Naprosto zbytečná žlutá karta!
76
Florenzi vybojoval pro svůj tým další roh. Před branku se tak stahují všichni hlavičkáři.
75
Pjanićova střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
74
Po rychlém protiútoku mohli domácí srovnat stav zápasu, jenže svoji útočnou akci překombinovali. Následovat bude rohový kop.
73
Marescův rohový kop skončil na tyči. Stačilo jen pár centimetrů a Skorupski by inkasoval podruhé.
72
Po zásahu Astoriho bude mít Palermo k dispozici rohový kop.
70
Zahozená gólovka hostů! Zcela sám před brankou promáchl míč Belotti. Útočník Palerma teď sám nevěří svým očím, co nedokázal proměnit.
69
Poslední střídání v týmu AS Řím. Pro dnšek má odpracováno Doumbia, kterého ze hřiště vyprovází pískot. Do hry pak přichází křídelník Iturbe.
68
Jajalo fauloval ze zadu Nainggolana a uviděl po právu žlutou kartu.
66
Domácí kombinují kolem pokutového území Palerma a trpělivě hledají cestu k jeho brance.
64
Ačkoliv si dnes mohly oba týmy zápas pouze užít, oba hrají spíše v křeči, než pohodě.
62
Už se opět hraje.
61
Na hrací ploše zůstává ležet hostující záložník Čočev. Hra je tak přerušena.
59
První střídání v týmu Palerma. Hřiště opouští Lazaar, opačným směrem pak putuje Emerson.
58
AS Řím své útočné nájezdy zakončuje střílenými centry, které hledají Doumbiu. Jenže ten se ještě za celý průběh hry neprodral do zakončení. Možná by se domácí měli vrátit ke své kombinační hře po zemi, jenž produkovali po celý ročník Serie A.
56
Domácí stoper Astori poslal k zemi Belottiho a po zásluze vyfasoval žlutou kartu.
56
Florenzi se z ničeho nic zjevil za hostující obranou, nicméně svojí přihrávkou do druhé vlny nenašel nikoho ze spoluhráčů.
55
Spolli v osobním souboji udeřil Lazaara do tváře a jen se štěstím unikl druhé žluté!
53
Ve druhé půli zatím Palermo neprodukuje tak útočný fotbal, jako tomu bylo před přestávkou.
51
Druhé střídání na straně AS. Ze hry odchází neviditelný Ljajić, místo kterého si zahraje Pjanić.
50
Florenziho střela ohrozila pouze podavače míčů.
48
Quaison povalil k zemi Ljajiće, který si žádá pro protihráče žlutou kartu. Sudí Nasca je však ledově klidný.
46
V Římě odstartoval druhý poločas. O přestávce se na hřišti nejvíce rozcvičoval domácí Pjanić, a tak si myslím, že tento záložník se co nevidět objeví na hrací ploše.
46
Máme za sebou první poločas mezi AS Řím a Palermem. Zápas, který je chudý na brankové příležitosti nabídl pouze jednu branku Palerma, která padla z penalty. O tu se postaral aktivní Vázquez, jenž potrestal Spolliho hraní rukou ve vlastním vápně. Více nám oba týmy nenabídly, a tak doufejme, že se ve druhém poločase dočkáme atraktivnějšího fotbalu.
45+1
45+1
Rezervní sudí seznamuje přítomnné diváky s tím, že jeho kolega Nasca bude v prvním poločase nastavovat pouze jednu minutu.
45
Vázquez byl blízko druhé branky, ale na úrovni penalty nedokázal zkrotit skákavou přihrávku, a tak ho o kulatý nesmysl rychle připravil Astori.
43
Ljajić si zaběhl za hostující obranu, kam dostal posléze také míč. Ten chtěl rychlonohý Ljajić předložil na zcela volného Doumbiu, jenže se mu centr hrubě nepovedl a skončil v zázemí.
42
Držení míče 49 – 51%
40
AS Řím se začíná více tlačil směrem vpřed. Určitě se bude chtít před vlastními fanoušky se sezónou rozloučit jinak, než prohrou.
38
Palermo je zatím lepším týmem a teď to mohl dalším gólem potvrdit Jajalo, jehož střelu na zadní tyč srazil na roh obětavým zákrokem De Rossi. Tam by byl brankář Skorupski krátký.
36
Střídání na straně AS Řím. Vinou zranění odstupuje Paredes, jehož na hrací ploše nahradí Nainggolan.
35
FRANCO VÁZQUEZ poslal brankáře AS na opačnou stranu a s velkým přehledem otevírá gólový účet dnešního zápasu.
34
Spolli zastavil ve vápně míč rukou, a tak sudí Nasca odpískal pokutový kop ve prospěch Palerma!
32
Hra je v posledních minutách plná nepřesností na obou stranách. Přesto se přítomní diváci dobře baví a utkání doprovází skvělá a bouřlivá atmosféra.
30
Doumbia povalil hned oba stopery Palerma, a tak mu byl odpískán útočný faul.
29
Jajalova skákavá střela prolétla jen těsně kolem pravé tyče Skorupskiho svatyně.
27
Lazaar unikl obraně AS po levém křídle, ale poté vůbec nezvládl centr na své lépe postavené spoluhráče. Těm se teď na dálku omlouvá a rychle spěchá zpět.
25
Doumbia sice po centru ze strany rozvlnil síť, jenže branka nebyla pro ofsajdové postavení Balzarettiho uznána.
23
Centr z kopačky hostujícího špílmachra našel pouze připravenou náruč domácího brankáře.
23
Po faulu Spolliho bude Palermo zahrávat přímý volný kop. Toho se ujme Vázquez.
21
Po rohovém kopu se k zakončení prodral na úrovni malého vápna Maresca, jenže jeho hlavičku zastavil na brankové čáře Skorupski! Doposud největší šance utkání!
20
Palermo bylo i nadále aktivní a vybojovalo si rohový kop. Vůbec první v zápase.
19
Vázquez si navedl míč na svoji levačku a následně ze střední vzdálenosti pořádně protáhl Skorupskiho. Ten nakonec na míč nedosáhl a ten naštěstí pro něj prolétl jen těsně nad břevnem!
16
Krásnou kolmici narýsoval Vázquez na rozběhnutého Belottiho. Druhý jmenovaný byl však zcela osamocený, a tak nakonec ztroskotal na dvojnásobné přesile.
14
Míč se teď rychle přesouvá ze strany na stranu, nicméně akce obou týmů končí těsně před pokutovým územím.
12
Tottiho přízemní střelu zastavil dobře postavený Lazaar. Ten vzápětí sklízí pochvaly od svého brankáře.
11
Fotbalisté Palerma velmi dobře a především aktivně napadali rozehrávku AS. Ačkoliv se dostala obrana AS pod tlak, nakonec celou situaci s přehledem vyřešila.
9
Balzarettiho střílený centr odhlavičkol z pokutového území dobře postavený González. AS Řím i tak zůstává u míče.
7
Hra se zatím odvíjí především ve středu hrací plochy. Snad budou oba týmy s postupem času odvážnější směrem vpřed.
5
Totti oslovil ukázkovým pasem Ljajiće. Jenže tomu vystavil stopku za minutu dvanáct dobrým obranným zákrokem Vitiello.
3
Hosté si rychle vyměnují míč a snaží se přinutit svého soupeře k napadání.
2
Poprvé se míče dotkl Balzaretti a domácí publikum tohoto beka vítá bouřlivým potleskem. Bývalý reprezentant Itálie byl mimo hru téměr rok a půl! Dnes to je tedy velký návrat.
1
Úvodní výkop obstarali hosté z Palerma. Ti se pokusili zalažit první útok dlouhým nákopem, nicméně vysunutý Belotti prohrál vzdušný souboj se Spollim.
1
Fotbalisté se již zdraví na hrací ploše. Utkání bude za malý okamžik zahájeno.

AS Řím: Skorupski – Balzaretti, Astori, Spolli, Florenzi – Uçan, De Rossi, Paredes – Ljajić, Totti (C), Doumbia.
Náhradníci: Lobont – Pjanić, Holebas, Cole, A. Sanabria, Manolas, Pellegrini, Nainggolan, Ibarbo, Yanga-Mbiwa, Verde, Iturbe.

U.S. Citta di Palermo: Sorrentino – Terzi, González, Vitiello – Lazaar, Čočev, Maresca, Jajalo, Quaison – Vázquez – Belotti.
Náhradníci: Fulignati, Ujkani – Dybala, Andelkovič, João Silva, Rigoni, Daprela, Emerson, Della Rocca, Milanovič, Bentivegna, Rispoli.

Rozhodčí: Nasca – Iori, Segna.
Jak dopadne nedělní zápas? Dočkáme se gólové přestřelky? To se dozvíte, pokud budete sledovat náš podrobný textový onlajn!
Vzájemné zápasy

Letošní první měření sil skončilo spravedlivou remízou 1:1. Do statistik se zapsal na straně Palerma již zmiňovaný Dybala, za hosty zařídil vyrovnání Destro. Ani jeden z těchto střelců se však večer na olympijském stadiónu nepředstaví. Ačkoliv již není pro oba týmy o co hrát, můžeme se těšit na zajímavý zápas, jelikož se oba trenéři nechali slyšet, že dají prostor hráčům z lavičky. Ti budou chtít chytit svojí šanci za pačasy, a tak osobně očekávám velmi živý a útočný fotbal.

Poslední vzájemné zápasy: 1:1, 0:2, 4:1, 1:0, 1:0, 2:3, 1:3 ...
U.S. Citta di Palermo

Nováček soutěže z Palerma může být s letošní sezónou nadmíru spokojen. Hlavní úkol, jenž byla záchrana, splnil s přehledem a po celou sezónu se pohyboval v horní části ligové tabulky. Letošní ročník nakonec zakončí ve středu tabulky a nebýt horšího jara, mohl atakovat bez problémů pohárové příčky. Velkou zásluhu na povedeném ročníku má jistě argentinský útočník Dybala, který nasázel 13 branek. Jeho výkony vzbudily velký zájem ostatních týmů a boj o talentovaného střelce nakonec vyhrál mistrovský Juventus, kam se Dybala v horizontu několika dní definitivně přesune. I trenér Palerma dá podle posledních zpráv šanci hráčům, kteří v letošní sezóně nepatřili do základní sestavy.
AS Řím

Ať už nedělní zápas dopadne jakkoliv, jedno je jisté – fotbalisté AS Řím obsadí i v letošním ročníku Serie A konečné druhé místo. To jim tak zajistí start v prestižní Lize mistrů! O tom rozhodlo minulé kolo, kde se AS v přímém souboji o druhou příčku utkalo s městským rivalem z Lazia! Zápas plný emocí pak rozhodl pár minut před koncem přesnou hlavičkou Yanga-Mbiwa a po výhře 2:1 tak mohly odstartovat velkolepé oslavy AS! V posledním kole dá trenér Garcia příležitost hráčům z lavičky, a tak se můžeme těšit na šikovné mladíky, jako například Paredese, Ucana, nebo Verdeho. Po více jak roční pauze by se měl na hřišti objevit i Balzaretti a poslední zápas v dresu Giallorossi čeká zkušeného obránce Colea.
Fotbalový ročník 2014/15 spěje v Itálii ke svému konci. Nedělní program je totiž závěrečným 38. kolem Serie A. My budeme společně sledovat zápas mezi AS Řím a Palermem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.