Je konec utkání v Nižněkamsku! Domácí sice dlouho vedli rozdílem dvoh branek, ale Bars Kazaň se rval velmi srdnatě, což vedlo k otočení vývoje celého skóre. Neftěchimik navíc možná i sám sebe zklamal v přesilových hráč, Kazaň následně vystavěla pevnou defenzivní zeď ve třetí části. To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
60:00
59:15
Domácí už hrají bez brankáře, zkouší tak riskovat s jedním hráčem poli navíc!
59:01
Odstartovala poslední minuta základní hrací doby, očekávejme, že Nižněkamsk zanedlouho vyzkouší hru bez brankáře.
57:50
Parádně pevná defenzíva Barsu Kazaň, který se zdá být hlavně v posledních asi čtyřech minutách pevný jako skála u vlastní branky. Kornějev vyhazuje puk mimo pásmo.
56:18
Zakázané uvolnění Nižněkamsku, domácí musí ubírat zaměření zpátky před svého gólmana Kolappanena.
55:30
Jenže ani Kazaň nepředvedla nic světoborného, co se umu v poli o jednoh hráče navíc týče. Obě mužstva již kompletní, započala poslední pětiminutovka.
54:48
Ve čtyřech ani jeden tým nedokázal pořádně založit akci, teď si zkusí o pár vtěřin zkrácenou pořetní výhodu Ak Bars Kazaň.
53:57
Na chvíli uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách, ze strany Neftěchimiku totiž odchází za plexisklo pro trestance Maxim Rybin.
53:51
Nižniněkamsk by se měl postupně ubírat k závěrečnému tlaku, ale ten nepřichází ani během početní výhodu. Hosté se osvobozují.
52:41
Dobrá šance pro domácí mančaft, jak dotáhnout skóre zpátky k vyrovnanému stavu. Dvě minuty za sekání totiž inkasuje hostující Medvěděv.
52:35
Naději na vyrovnání pro Nižněkamsk zkusil náhle vykřesat aktivní obránce Bilalov. Ale ani on nepřekonal ránou z dálky pohotově připravného Nilssona.
52:10
V SCC Areně sledují diváci snažené svého týmu o vyrovnání, ale obrana Kazaně zatím rozhodně nevypadá, že by se chtěla jen tak nechat překonat. Taktika hostům doposud vychází.
51:33
Ještě jedna rána z dálky, jeden z obránců hostující družiny zajistim pořádný zmatek před svatyní Neftěchimiku.
51:00
Hra nyní plyne daleko rychleji, rozhodčí nepřerušují hru v tak častých intervalech. Medvěděv zkusil prověřin pozornost brankáře Kolappanena z dálky.
49:57
Když už se pokusili domácí hráči Nižněkamsku o nějaké založení akce na soupeřovu svatyni, ztroskotal plán hned na začátku. Odpískáno zakázané uvolnění.
48:11
Mirnov hledal na pravém křídle volného spoluhráče, jenže tentokráte kombinace Barsu Kazaně neshledala nic společného s přesností a krásou.
47:32
Brankář Nillson musel narychlo od své branky rozehrávat, aby tím pomohl svým spoluhráčům založit další akci. Ta ale končí ještě před půlící čárou.
45:55
Hosté sice usadili na chvíli své barvy v soupeřově třetině, ale prakticky nic pořádného nevymysleli. Nyní už Neftěchimik Nižněkamsk opět kompletní.
43:52
Nižněkamsk řeší nový problém, domácí totiž hráli o jedoho hráče v poli navíc. Budou tak muset bránit oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě.
43:18
Kazaň si najednou ještě více věří a doufá v další branky, pěknou ukázku předvedl před chviličkou útočník Kazaně Varnakov.
42:55
Kazaň vstřelila branku!
Pokud jsem před pár okamžiky zmiňoval, že Kazaňští mírně polevili v útočném snažení se, právě teď verdikt nabývá nepravdivé hodnoty. Další branky při vyrovnaném počtu v poli, které dosahuje Bars. Hostujcí sestava tedy otáčí skóre ze stavu 0:2 na aktuálních 3:2! JANNE PESONEN s rukama radostně nad hlavou velebí vedoucí trefu Kazaně. Bez asistence.
42:51
Zakázané uvolnění Nižněkamsku, který chtěl zkusi zaskočit soupeře rychlou rozehrávkou dopředu, ale nepovedeně.
42:20
Kazaň zatím není tolik aktivní, jako tomu bylo v průběhu většiny druhé části. Barsu dělá problémy přejít modrou čáru mezi střední a útočnou periodou kluziště.
41:12
Kotouč delší dobu pobýval na území středního pásma, z této zóny jej dokázal vytáhnout až na poslední chvíli Kulikov. Domácí zatím bez výsledku napadají v útoku.
40:38
Jako první se na startu poslední dvacetiminutovky dostali ke kotouč hosté, jenže první útočná akce Nikulina nekoční žádnou změnou skóre.
40:01
Další třetina mezi týmy Neftěchemik Nižněkamsk – Ak Bars Kazaň se právě stala minulostí. Hokejisté z Kazaně dokázali srovnat krok, v poslední periodě zkusí ještě výsledek zvrátit na svou stranu. Budeme pokračovat hned po konci přestávky mezi třetinami.
40:00
39:18
Vhazování ve středním pásmu. Probíhá poslední minuta prostřední třetiny.
38:38
Žádné extrémní starosti pro Nilsson. Zahraniční brankář ve službách Bars Kazaň vyráží další kus černé gumy těsně před sebe.
37:55
Děnisov napálil puk od modré čáry, ale trefil pouze hráče před sebou. Musel se rychle s ostatními spoluhráči vracet, aby nevznikly nové problémy pro Kazaň.
36:54
Momentálně probíhá poměrně dlouhé dějství bez vyloučeného hráče na jedné či druhé straně. V předchozím minutách bylo na ledě daleko ostřeji.
35:50
Ještě jeden technický přestupek, domácí zastavuje na hranici středního a útočného pásma ofsajd.
35:30
Tempo hry malinko zpomalilo, ale opticky začíná mít silově navrch Ak Bars Kazaň. Hosté jsou po srovnání a svou vstřelených brankách očividně na koni.
34:08
Hennessy zase na druhé straně hrací plochy chtěl zkusit postrašit delší dobu nechytajícího Nilssona v bráně Kazaně. Jenže ten se nenechal a kotouč chytá do lapačky.
32:05
Zakázané uvolnění Kazaně, která chtěla sice zkusi založit další z povedených akcí, ale tentokráte moc spěchala s přihrávkou dopředu.
31:24
Je vyrovnáno, hosté dotahují během několika málo minut ztrátu v podobě dvou branek, kterou nabrali během úvodních dvaceti minut hry. Sice se hrálo ve vyrovnaném počtu hokejistů na ledové ploše, přesto dokázala hostující pětice zamotat beky Nižněkamsku. ILJA NIKULIN vzal situaci na sebe, čímž zajišťuje vyrovnání. Asistence: Igor Mirnov, Segej Kostitsyn.
30:10
Hra ve středním pásmu, blíže ke kotouči měl Kornějev, ale před branku už se s pukem nedostal. Bránící pětice Nižněkamsku tak může v pohodě vystřídat a poslat na led čerstvé síly.
29:26
Již hrají domácí hokejisté v plném počtu hráčů na kluzišti, další početní výhodu celkem bez úhony přečkali Nižněkamsk se navíc okamžitě vydává na útočnou štaci.
28:22
Dobrá šance v přesilové hře pro hostujícího Heshku, jenž pálil z přiměřené vzdálenost. Jenže jeho pokus Kolappanen celkem s přehledem zastavil.
27:06
Domácí Bilalov dostává dvě minuty za držení. Bude doufat, že za vrátky pro trestance stráví celý určený čas, aby nemusel sledovat případné vyrovnání soupeře.
26:37
Rylov se vydal za branku zkusit útočné štěstí, když ještě mohl zkusit vyjetí před svatyni Nižněkamsku. Avšak k dalším problém pro Neftěchimik nedošlo, domácí se na nějaký čas osvobozují.
25:14
Bars Kazaň již hraje v plném počtu hráčů na ledě, hokejisté hostujícího mančaftu mohou zase začít myslet na hru do útoku.
23:36
Sledujeme vůbec první vyloučení v průběhu prostřední části. Justin Azevedo míří odkroutit na trestnou lavici dvě minuty za hrubost.
22:21
Během úvodní minuty dvacetiminutovky sice branka nezapadla do žádné z klecí, ale už o několik okamžiků později hostující Bars snižuje na rozdíl jediného zásahu v Nižněkamsku. FJODOR MALYCHIN dostal jako první svou hokejku směrem k zakončení na bránu, před doposud jistým Kolappanenem už nezaváhal. Asistence: Michalij Varnakiv, Šon Heshka.
22:11
Brankář Nilsson musel být hodně ostražitý, když se k jeho kleci řítil Stěpanov, nakonec vytěsnil puk do pravého rohu betonem. Rozehrávat může hostující družina.
21:02
Druhá část hry začíná v pomalejší tempu, než začala ta úvodní. Oba týmy čekají s rozmyslem na propracovanější akce směrem dopředu, než aby tvořily zbytečné hrubice.
20:01
Máme za sebou úvodních dvacet minut dnešního utkání v Nižněkamsku. Domácí vlétli skvěle do zápasu, když skórovali hned v první minutě. Druhý puk do Garipovovy sítě naservíroval v přesilové hře Sexton. Počkejme si na prostřední periodu
20:00
19:38
Ještě jedno vhazování ve středním pásmu, Kazaň totiž příliš rychle přejela modrou čáru, takže ji v pokusu o útok zastavilo postavení mimo hru.
18:15
Vhazování před brankou Nižněkamsku, který řeší obranné starosti zatím poctivě. Vydrží bez inkasované branky až do závěru první dvacetiminutovky?
17:02
Práci měl hned nadvakrát brankář Nilsson. Nejdříve vyrážel pecku od Rybina, aby následně byl nucen krýt Hennessyho pokus. Naštěstí pro Kazaň zůstává skóre stejné.
15:52
Hra se mírně uklidnila, ani jeden z týmů nemá při vyrovnaném počtů hráčů na ledě zřetelnou převahu. Přesto mohou hráč s daleko větším klidem na hokejkách muži Neftěchemiku.
13:56
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Zatím jsme čekali na využití první přesilové hry, když se obě družiny trápily v koncovce před brankou. Také přičtěme kvalitní výkon mužů v maskách. Ale Nižněkamsk dokázal udělat v domácí hale veselo, protože ve chvíli, kdy hrál Neftěchimik další početní výhodu, trefil kotouč za záda Garipova DAN SEXTON. Asistence: Nikolaj Bělov.
12:57
Bez trestů se dlouho nehrálo, také nyní odjede jeden muž ke své nelibosti za katr. Jevngenij Bodrov obdržel od rozhodčího dvě minuty za podražení.
12:29
Hraje se v mírně ostřejším tempu, možná překvapivě zatím vedou domácí hráči, kteří nenastupivali k duelu v pozici favorita. Ak Bars Kazaň trápí koncovka.
11:18
Když už se do pole vrací i poslední hráč, který ještě zůstal v boxu trestoměřičů, je počet hráčů na ledě znovu kompletní. Ani vyloučení Nikolaje Bělov nedokázalo být potrestáno.
10:12
Bars Kazaň již hraje v plném počtu, Mirnov a Svitov už hledají první cestu dopředu ve zkrácené přesilové hře.
09:55
Ještě jedno vyloučení před polovinou úvodních dvaceti minut. hráč Nižněkamsku, Nikolaj Bělov, inkasuje od arbitra dnešního duelu dvě minuty za držení.
09:33
Při hře ve čtyřech asi branku neuvidíme, alespoň soudě podle aktuální situace. Příležitostí příliš nepřichází, oba gólmani navíc dostatečně pozorní.
08:55
Dvě minuty míří odpykat na trestnou lavici hráči z obou střídaček. Za domácí odjíždí do boxu za hrubost Hennessy, za stejný prohřešek z hostující střídačky Mirnov.
08:12
Žádná změna. Nyní zase zkoušel proniknout za pomocí dvou spoluhráčů Nacjan, jenže akce z prvotní minuty aktuálně probíhající části zůstává bez návaznosti.
07:11
Kotouč znovu ve střední třetině ledové polochy. Když o něj zápolil urputně Burmistrov, nedostal se až k zakončení před branku.
06:27
Kazaň je aktivnějším celkem na ledové ploše, přestože skóre nadále zůstává stejné, 1:0 pro domácí. Zdá se, že Bars bude mít problémy zejména v zakončení.
05:28
Hosté se ale nebojí zaútočit, ukázali to nyní důrazem už od modré útočné čáry. Přestože zakončení Medvěděva už tolik přesnosti nemělo.
04:15
Kazaňský útočník Pesonen viděl volno na pravé straně, tak se chtěl protáhnout kolem mantinelu. Jenže k zakončení už nedošlo, domácí mají možnost v klidu vystřídat.
03:27
Kotouč do středního pásma nahodil domácí obránce Bělov, tam ale akce Nižněkamsku skončila, trojice útočníků v trikotech Neftěchemiku neohrozila svatyni soupeře.
02:39
Bars vyhazuje puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici brankáře Garipova.
02:09
Pokračuje se v útočném tempu ze strany domácího výběru, další akce končí posunutou tyčkou svatyně Kazanškých.
00:15
Sotva spadl na led první puk, už hráči na jedné straně barikády zvedají ruce nad své hlavy! JAROSLAV ALŠEVSKIJ na nic nečekal, když po přihrávce hezky trefil volný prostor v brance Kazaně. Hosté mají hned od začátku co dohánět, když v první minutě ztrácí. Asistence: Stanislav Alševskij, Pjotr Chokjarov.
00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolappanen (Sudnicin) – Beresin, Kosmačjov, Mnacjan, Bryncev, Bělov, Jevsjenko, Bilalov – S. Alševskij, Hennessy, Kulikov, Stapleton, Rybin, Sexton, Stěpanov, Chokrjakov, Trunjov, Milovzovor, Klimenko, J. Alševskij

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Děnisov, Nikulin, Kornějev, Heshka, Rylov, Musin, Medvěděv, Paigin – Mirnov, Bodrov, Svitov, Varnakov, Pesonen, Obuchov, Moller, Azevedo, Burmistrov, Kostitsyn, Kirill, Fjodor

Rozhodčí: Gofman, Žakarov – Žakarenkov, Morozov.
Vítejte u dalšího kola Kontinentální hokejové ligy, od 17:00 hodin se na ledě potkají týmy z třetího a desátého místa Východní konference. Neftěchemik Nižněkamsk a Ak Bars Kazaň.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

Domácí nebudou do duelu proti Kazani vstupovat s v pozici favoria, alespoň při pohledu du tabulky Východní konference má jejich aktuální soupeř navrch. Nižněkamsk zvládl během předcházejících střetnutí nasbírat do průběžného žebříčku jedenáct bodů, stejní muži potom už pětkrát sledovali radost soupeře. Ke všemu Nižněkamsk inkasuje vysoký počet branek, v minulém kole sice porazil v prodloužení 6:5 Novgorod, avšak předchozí debakly od CSKA Moskva a Jokeritu Helsinky neustál.
AK BARS KAZAŇ

Mužstvo z Kazaně odstartovalo sezónu Kontinentální hokejové ligy 2014/2015 ve slušném tempu, aktuálně AK Bars náleží třetí příčka v tabulce Východní konference soutěže. Pro dnešek hostující družina zatím prohrála pouze ve třech případech z jedenácti, přitom jednou až v nastavených pěti minutách prodloužení. Naposledy Kazaňští doma přejeli slušným poměrem 5:2 Novosibirsk, takže do Nižněkamsku míří s útočnou náladou. Naopak nejhorší výsleděk Kazaň utrpěla ve druhém kole s Mitišci, když podlehla 1:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.