To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Statistiky zápasu:
Střely na branku 22:33
Vyhraná vhazování 42:34
Vyloučení 11:7
Petrohrad vítězí na ledě Záhřebu naprosto přesvědčivě 5:0. Hosté byli po celý zápas jasně lepší a samotné utkání připomínalo hru kočky s myší. Medveščak hodně nepříznivě ovlivnila absence několika obránců. Klasičtí útočníci zkrátka nemůžou zadáky v defenzivní činnosti plnohodnotně nahradit. Od většího debaklu uchránil Medveščak výborný Mark Dekanich v bráně. I brankář Petrohradu Alexander Salák dnes předvedl spolehlivý výkon. Kryl všech 22 střel hokejistů Záhřebu a připisuje si první čisté konto v sezoně.
V součtu s pondělním utkáním si tak hráči Petrohradu odváží z chorvatské metropole šest bodů při drtivém skóre 10:1.
60:00
59:24
A nyní se hosté opět osvobozují. Vypadá to, že fanoušci Záhřebu se dnes branky nedočkají.
58:20
Hosté se však brání bez sebemenších problémů.
57:50
Ještě jedna přesilová hra po domácí. Dmitrij Judin dostal dvě minuty za nedovolené bránění Brandona Segala.
57:45
Martinovičovu střelu Alexandr Salák pokryl.
57:15
Rozhodčí nachytal Tonyho Martensona v ofsajdu.
56:00
Mikke Hedden měl na pravém křídle spoustu času i prostoru k dobré střele, Salák si však povyjel z brány a prudkou ránu vyrazil pravým betonem do rohu kluziště a stále drží čisté konto.
55:06
Rozhodčí tedy uděloval tresty. Nathan Perkovich (ZAG) obdržel dvě minuty za hrubost stejně jako Jevgenij Ketov (PET). Mark Dekanich (ZAG), který Ketova o šanci připravil, dvě minuty za podražení a Alexej Ponikarovskij (PET), který se do bitky rovněž zapojil, dvě minuty za hrubost. Všechny tresty se ruší, proto se bude pokračovat ve hře pěti proti pěti.
55:06
Ketov se prosmýkl až před Dekaniche, v poslední chvíli však byl faulován Katicem a o šanci přišel. Hrdina okamžiku se následně pustil do potyčky s Perkovichem.
54:34
Svou první střelu v zápase vyslal na Dekaniche i Chafizullin. Domácí brankář si s jeho pokusem poradil.
54:15
Po delší době musel kus svého brankářského řemesla dokazovat Salák. Od pravého mantinelu pálil Bjorkstrand.
52:36
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté udělují svému soupeři stejně jako v pondělí nepopulárního "bůra". Panarin našel VADIMA ŠIPAČJOVA, který měl velmi jednoduchý úkol. Nasměrovat kotouč do odkryté klece. Na tuhle akci byl krátký i výborně chytající Dekanich. Asistence: Arťjemj Panarin, Jevgenij Dadonov.
51:36
Martensson pálil z vrcholu levého kruhu, Dekanich vyrazil kotouč jen před sebe, následně jej však dokázal polapit ještě před dotírajícím Thoresenem.
51:06
Zatím to vypadá, že by český brankář nemusel mít s dosažením nuly problémy, v útoku se nacházejí hosté a notně zaměstnávají Marka Dekaniche, ten musel před malou chvíli odrážet nápor první formace Petrohradu.
50:00
Ve zbývajících desíti minutách dnešního zápasu bude zajímavé především sledovat, zda se podaří Alexandru Salákovi vychytat svou letošní první nulu.
49:07
Domácí hrají v plném počtu.
48:51
Domácí se hnali ve vlastním oslabení do brejku tří proti dvěma. Perkovich byl ovšem v útočném pásmu dříve než puk, a rozhodčí tak musel odpískat ofsajd.
48:03
Po sérii přihrávek pálil z úhlu Viktor Tichonov. Vnuk legendy sovětského hokeje však střílel jen do připraveného Dekaniche.
47:26
Domácí vyhazují kotouč daleko od vlastní svatyně a odjíždí střídat.
47:07
Saša Martinovič obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a Medvědi budou hrát první oslabení ve třetí třetině.
46:54
Dmitrij Kalinin vypálil od modré řádnou dělovku, Dekanich jeho pokus vyrazil betonem.
46:30
Jevgenij Ketov se sice prosmýkl přes Perkoviche, povedlo se mu to však jen za cenu ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:52
Jevgenij Dadonov se snažil zaskočit Dekaniche, útočník Petrohradu se obtočil kolem brány a snažil se kanadského brankáře překonat, ten si však svou levou tyč pohlídal betonem.
45:42
Od modré čáry vypálil i Alexandrov, i tentokrát našel Dekanich odpověd.
45:05
Panarin, který stále pošilhává po hattricku, teď zkusil svého cíle dosáhnout pomocí razantní střely od modré čáry, Dekanich však zasáhl.
44:16
Kovalčuk, který se po vypršení trestu za šarvátku z druhé třetiny vrátil do hry, se ocitl sám před Dekanichem po přihrávce Ericssona, kotouč však dostal na paty a než si jej Kovalčuk stačil zpracovat, ocitl se domácímu brankáři tak blízko, že už neměl moc prostoru k zakončení.
42:56
Nenápadnou střelu švihem v podání Jamese Wrighta zastavilo břevno Salákovy brány. V hledišti záhřebské haly to jen zašumělo.
41:43
Hra se na úvod závěrečného dějství přelévá ze strany na stranu bez větších šancí na jedné, či druhé straně.
40:50
Palushajův pokus z pravého mantinelu pokryl Salák, který tak dál může doufat v čisté konto.
40:28
Roman Červenka obdržel ještě ve středním pásmu přihrávku, vjel do útočného pásma a z hranice pravého kruhu vypálil švihem, jeho projektil zamířil mimo bránu.
40:17
Hráči Petrohradu se nepohodli na úvod třetí třetině při rozehrávce, z čehož pramenilo zakázané uvolnění.
40:01
Ve druhé třetině převzali hosté definitivně otěže utkání pevně do svých rukou. Svůj náskok navýšili na rozdíl čtyř branek, přičemž od velkého debaklu Medveščak zatím chrání vynikající výkon Marka Dekaniche, který se musí cítit jako jediný muž na potápějící se bárce. V závěru třetiny jsme viděli ostrou šarvátku mezi Iljou Kovalčukem a Mikem Glumacem. O vítězi utkání je sice nejspíš rozhodnuto, přesto se třetí třetina vyplatí sledovat, začíná zhruba v 21:48.

Statistiky zápasu po druhé třetině:
Střely na branku 13:20
Vyhraná vhazování 27:21
Vyloučení 8:4
40:00
39:05
A hokejisté Záhřebu hrají v plném počtu, tresty Kovalčuka a Glumaca se vykrátily, což znamená, že nyní hrají obě mužstva v plném počtu.
39:05
Hosté ostřelovali domácí bránu tu z jedné, jindy z druhé strany. Pátou branku však nevstřelili.
37:55
A pozor! Ilja Kovalčuk teď ukázal, že i když je špičkový útočník, nebojí se na na obranu svého spoluhráče vytáhnout pěsti. Mike Glumac najel nešetrně na Kutejkina, což se ruskému reprezentantovi vůbec nelíbilo a pustil se do šarvátky s Glumacem, kterou vyhrál. Svého soupeře poslal k ledu. Nyní si Kovalčuk odpočine na trestné lavici. Dostal čtyřminutový trest. To Glumac obdržel trest 2+10 za ono inkriminované naražení Kutejkina a navrch dvě minuty za hrubost.
37:05
Hosté mohou navýšit svůj už tak velký náskok, dvě minuty za nedovolené bránení dostal Pascal Pelletier.
36:21
Hosté nakonec využívají přesilovou hru a zřejmě vystavují definitivní pečeť na svou dnešní výhru. ANDREJ KUTEJKIN vypálil od modré a svou prudkou ránou prostřelil vše před sebou, přičemž málem protrhl síť. Asistence: Roman Červenka.
35:44
Domácí se osvobozují díky výhozu přes všechny čáry.
34:50
Další výtečný zákrok hrdiny večera Marka Dekaniche, který teď akrobatickým zákrokem zneškodnil Panarinovu ránu z levého kruhu a ruskému útočníkovi ukradl hattrick.
34:39
Perné chvíli dnes zřejmě čekají na defenzívu Záhřebu, dvě minuty za nedovolené bránení dostal Aaron Palushaj.
34:31
Matt Anderson dostal střílenou přihrávku na osu hřiště, kterou šikovnou tečí umístil těsně mimo Salákovu bránu.
30:58
Hosté hrají v plném počtu a to je zřejmě dobrá zpráva paradoxně především pro Medveščak. Svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova se dostali do několika velmi slibných příležitostí, když využili oken v obraně.
29:31
Obrana Záhřebu dnes pořádá den otevřených dveří, Šipačjov nahrál před bránu do jízdy Ketovovi, který tváří v tvář Dekanichovi trefil jen vyrážečku kanadského brankáře.
29:31
Hosté se zatím brání bez sebemenších potíží.
29:13
A další exkluzivní zákrok domácího brankáře. Hosté se ve vlastním oslabení utrhli do přečíslení dva na jednoho, Ericsson na sebe natáhl dva hráče Záhřebu a přihrál před bránu Tichonovovi, ten pálil z první, trefil však pouze pravý beton Dekaniche.
28:58
Alexej Jermakov zastavil za bránou Heddena jenom za cenu faulu a nyní oslabí své mužstvo.
28:34
Dobrá šance i na druhé straně, Marcel Rodman měl před sebou odkrytou klec, kotouč však poslal mimo Salákovu bránu.
28:32
Po delší době trochu vzrušení, dva vynikající zákroky vytáhl Mark Dekanich. Nejprve se vytáhl proti Thoresenovi, následně i proti Červenkovi.
27:29
Pelletier tvrdě bojoval o kotouč v rohu kluziště, aby nakonec vyslal nepřesnou přihrávku na svého spoluhráče.
26:21
Zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.
26:15
A další postavení mimo hru domácího týmu. Zatím nesledujeme příliš záživnou prostřední část. Zápasu by hodně pomohlo, kdyby se Záhřebu povedlo skórovat, a vrátit se tak do hry.
25:24
Snahu domácího týmu zaútočit nyní zhatil hvizd rozhodčího, Mike Hedden se totiž nacházel v ofsajdu.
25:10
Červenka vypálil z levého kruhu, Dekanich vyrazil kotouč plastronem, následně dokázal skákající kotouč zkrotit a přerušit hru.
24:40
Zakázané uvolnění Petrohradu, hosté se dnes už snad potřetí nebo počtvrté dopouštějí tohoto technického přestupku.
24:17
Šipačjov využil dalšího zaváhání domácí rozhozené obrany a zpoza brány nabídl zajímavou příležitost svému kolegovi z útoku Dadonovovi, ten však z mezikruží trefil jen hokejku Katice.
23:57
Murray nahodil kotouč do útočného pásma, ke kotouči se jako první dostal Salák, který radši přerušil hru.
23:33
Jednoduchý zákrok Saláka po nepříliš razantní střele Rodmana od modré čáry.
22:26
Domácí se snažili bleskově zareagovat, přečíslení čtyři na dva zakončoval Bill Thomas, svůj bekhendový pokus však poslal pouze do boční konstrukce brány.
21:55
Podobně jako na úvod první třetiny, i na začátek druhé dvacetiminutovky se prosazují hostující hokejisté. PATRICK THORESEN se utrhl do brejku a svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou k pravé tyči domácí brány. Asistence: Jurij Alexandrov.
21:33
Kutejkin obdržel po sérii přihrávek kotouč na modrou čáru, mladý hráč trefil jen před sebou stojícího obránce.
20:44
Murray obdržel přihrávku a z hranice levého kruhu vypálil, jeho projektil zamířil mimo Salákovu bránu.
20:01
Úvodní dvacetiminutovku tedy ovládli hokejisté Petrohradu v poměru 2:0. V deváté minutě byli domácí hokejisté po druhé trefě Panarina zralí na ručník. Po ubránění oslabení se však Medvědi dokázali zkoncentrovat a vyrovnat hru. Vytvořili si i několik poměrně dobrých příležitostí. Svěřenci trenéra Chucka Webera se dnes musí obejít bez velkého počtu obránců, což nepříznivě ovlivňuje defenzivní činnost celého týmu. Hráči Petrohradu se tak poměrně často dokážou díky rozhozené obraně dostávat do dobrých příležitostí.

Statistiky zápasu po první třetině:

Střely na branku 6:7
Vyhraná vhazování 14:10
Vyloučení 3:1
20:00
19:20
Brandon Segal si sice dokázal najet na osu hřiště, v rozhodující chvíli však o kotouč a s tím související šanci přišel.
18:55
Nepřesné nahození Petrohradu končí zakázaným uvolněním.
17:53
S kotoučem v posledních chvílích kombinovali hokejisté Petrohradu. Nakonec se ke střele odhodlal Červena, Děkanich zasáhl.
15:58
Dekanichovi však teď vůbec nevyšla rozehrávka, kotouč doslova daroval za bránou Tichonovovi, jehož dokázali včas od puku odzbrojit obránci Záhřebu.
14:48
Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, Červenka nahrál do mezikruží Thoresenovi, který se ocitl sám před Dekanichem, domácí brankář vytáhl parádní zákrok pravým betonem a drží svůj tým.
14:06
I po skončení přesilové hry se domácí udrželi v útoku, Bjorkstrand přihrával zpoza brány na Salákovo brankoviště, ve spleti hráčů však nenašel žádného ze svých parťáků z útoku.
13:39
Judin se vrací do hry, a hosté si tak mohou oddechnout.
13:30
Hosté se nyní osvobozují. Nutno podotknout, že domácí hokejisté nesehráli vůbec špatnou přesilovou hru a dokázali svého soupeře pořádně potrápit.
12:10
Bill Thomas vypálil prudce od modré čáry, Salák měl zakrytý výhled, přesto dokázal zasáhnout pravým betonem.
11:39
Nyní se mohou domácí vrátit do zápasu. Pomocí své první přesilové hry, Dmitrij Judin fauloval a už sedí za katrem, kde si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
10:00
Domácí hokejisté se dokázali ubránit, Bill Thomas skáče na led.
09:10
Panarin, který je při chuti a jen jedna branka ho dělí od hattricku vypálil, Dekanich si vůbec nebyl jistý, zda má kotouč pod sebou. Nakonec si mohl oddechnout, měl jej pod svými betony a rozhodčí přerušil hru.
09:09
Hosté mohou rozhodnout o své výhře prakticky hned zkraje utkání. Zahrají si další přesilovou hru, dvě minuty za sekání obdržel Bill Thomas.
08:30
Favorit dnešního utkání svou úvodní početní převahu beze zbytku využil. A jedná se o hodně šťastný gól. ARťJEMJ PANARIN chtěl přihrát nikým nehlídanému Dadonovovi před bránu. Trefil však brusli Mika Heddena, od níž se kotouč odrazil za záda překvapeného Dekaniche. Asistence: Jevgenij Dadonov, Ilja Kovalčuk.
08:00
Hosté si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase. Prvním vyloučeným zápasu je Mike Glumac, který dostal trest 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.
06:35
Aaron Palushaj zaměstnal Alexandra Saláka. Jeho nepříliš prudká střela z levého kruhu však neznamenala pro brankáře Petrohradu větší problém.
06:20
Jevgenij Dadonov vjel do útočného pásma, sjel si na osu hřiště a vypálil, Dekanich bez problémů zasáhl.
05:40
Další zákrok musel vytáhnout Alexander Salák. Přečíslení tři na dva v podání domácího celku skončilo střelou Mika Glumaca od pravého mantinelu, s níž si Salák poradil.
05:20
Domácí hokejisté zvýšili po úvodní inkasované brance aktivitu.
04:55
První zákrok českého brankářu v dresu Petrohradu Alexandra Saláka, ten musel předvést své schopnosti po nepříjemné střele švihem Martinoviče od modré čáry.
03:25
První vážnější šance Petrohradu končí úvodním gólem zápasu. Přečíslení dva na jednoho přetavil v branku ARŤJEMJ PANARIN po přesné přihrávce Vadima Šipačjova. Podobných momentů dnes můžeme vidět více. Domácí defenzívě schází z různých důvodů množství obránců. Asistence: Vadim Šipačjov, Jevgenij Dadonov.
03:15
A nepřesnosti se stále kupí, hokejisté Petrohradu se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po levici Alexandra Saláka.
02:30
Až po spolupráci úderného komanda Kovalčuk- Tichonov musel zasahovat domácí brankář Mark Dekanich, ten nastavil proti střele Viktora Tichonova pravý beton a kotouč vyrazil do rohu kluziště.
02:13
Úvod utkání doprovází množství nepřesností, teď například nedokázal Jevgenij Ketov zkrotit přihrávku, kotouč nasměroval pouze na střídačku.
01:57
Kadejkinovi vůbec nesedla střela. Ta nakonec skončila v ochranné síti.
01:49
Postavení mimo hru domácího týmu.
01:09
Alexandrov napřáhl a chtěl vypálit od modré čáry, při svém pokusu však zlomil hůl a Dekanichovu bránu neohrozil.
00:35
Ericsson centroval před bránu, trefil pouze brusli vracejícího se obránce Záhřebu.
00:01
Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách. Postupně zazní nejprve ruská a posléze chorvatská hymna.
Chorvatskému celku bude podobně jako v pondělí chybět množství obránců. Trenér Chuck Weber má k dispozici pouze čtyři klasické obránce. Pozici zadáka si dnes proto vyzkouší například i kovaný útočník Brandon Segal.

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Tomjenovič)- Martinovič, Flood, Segal, Morrisonn, Katic- Glumac, Murray, Wright- Pelletier, St. Pierre, Thomas- Palushaj, Perkovich, Bjorkstrand- Rodman, Stewart, Hedden

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov)- Kalinin, Bělov, Kutejkin, Alexandrov, Rjasenskij, Chafizullin, Judin, Jermakov- Tichonov, Kovalčuk, Ericsson- Dadonov, Šipačjov, Panarin- Červenka, Martensson, Thoresen- Kadejkin, Ponikarovskij, Ketov

Rozhodčí: Stricker, Anisimov- Golovjov, Fatejev.
SKA Petrohrad

Bohatý celek z Petrohradu si nemohl představit lepší úvod ročníku, jako je ten letošní. Svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova ovládli v normální hrací době všech jedenáct úvodních zápasů, do nichž nastoupili. Se 33 body tak hokejisté od řeky Něvy dominují tabulce KHL. Dnes mohou svou rekordní šňůru ještě prodloužit v chorvatské metropoli.

Medveščak Záhřeb

Chorvatský celek za sebou nemá zrovna nejvydařenější úvod sezony. Medveščak nasbíral z úvodních jedenácti zápasů pouhých devět bodů za tři výhry v normální hrací době (nad Čerepovcem, Togliatti a Slovanem Bratislava), hned osmkrát odcházeli hráči z chorvatské metropole poraženi. Daná bilance stačí na dvanácté místo tabulky Západní konference.

Medveščak Záhřeb: Slovan Bratislava 1:3
Slovan Bratislava: Medveščak Záhřeb 1:4

Pascal Pelletier- 12 bodů (5+7)
Martin St. Pierre- 10 bodů (3+7)
Brandon Segal- 6 bodů (2+4)

Branislav Mezei- 8 zápasů- 0 bodů, 0
Pěkný středeční večer při sledování podrobné online reportáže z utkání KHL mezi Medveščakem Záhřeb a SKA Petrohrad. Domácí hokejisté mají svému dnešnímu soupeři co oplácet. V pondělním utkání hraném stejně jako dnes v Záhřebu prohráli svěřenci trenéra Chucka Webera Petrohradu jednoznačně 1:5. Dnes tedy mají možnost složit reparát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.