Sledovali jsme velmi pohledné utkání, ve kterém senzačně zvítězili domácí hokejisté Lady, kteří jako poslední celek celé KHL dokázali porazit druhý nejlepší celek ruské ligy a připsat si tak velmi překvapivé, ale o to cennější vítězství. Domácí celek podržel několika výbornými zákroky gólman Ježov.

Peter Podhradský (TOG) – 0 bodů (0+0), čas na ledě 17:57

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek dne a u onlajnů zase někdy na počtenou.
60:00
59:40
Hosté se usadili znovu před Ježovem, ale čas velmi rychle letí.
59:15
Pečurskij na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři!
58:42
Domácí šetří čas ve středním pásmu.
58:01
Hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38
Zaripov zasáhl Nikitěnka vysokou holí, rozhodčí si toho však nevšiml a připravil tak domácí celek o jasnou přesilovou hru.
57:13
Na druhé straně se však před brankou ocitl zcela osamocený Nikitěnko, který ale gólmana Metallurgu nepřekonal!
56:52
Hosté se znovu usadili v útočném pásmu.
56:07
Metallurg právě vstřelil branku!
Na další střelu však byl Ježov krátký a hosté dramatizují závěr utkání! Kovář našel výbornou přihrávkou z levé strany před brankou SERGEJE MOZJAKINA, který překonal bezmocného gólmana Lady – 3:2. Asistence: Jan Kovář.
56:01
Ihned po vhazování Ježov kryje další střelu od modré čáry, o kterou se tenrokrát postaral Birjukov.
55:51
Ani Lee střelou od modré čáry nepřekonal domácího gólmana, který měl na tuto střelu dobrý výhled.
55:39
Magnitogorsk se stále drží před brankou Ježova.
55:03
Zaripovova dělovka z mezikruží skončila v lapačce výborného Ježova!
54:50
Hosté se usadili v útočném pásmu.
54:18
Zakázané uvolnění Lady.
53:41
Batyršin vypálil z levého kruhu pouze do ochranné sítě.
52:39
Kovář pěkně zavezl puk do útočného pásma, předal ho Mozjakinovi, který však o puk přišel a ten nyní drží na svých holích domácí.
51:58
Chabarova rána od modré čáry skončila mezi betony Ježova.
51:36
Magnitka se pokusila o další útočný výpad, ale domácí obrana je dnes velmi pozorná.
Dnešní utkání sleduje 6.100 diváků.
50:52
Pare nepřesnou přihrávkou připravil svůj tým o útočné pásmo.
50:10
Hosté dostali domácí celek pod velký tlak, ale svou přesilovou hru nedokázali využít a domácí tak stále živí naděje o překvapivý výsledek.
49:36
49:05
Další střela v podání Mozjakina skončila neúspěšně.
49:01
Hosté se však rychle dostali znovu do útočného pásma, kde nyní domácí celek sevřeli.
48:30
Domácí vyhazují puk do středního pásma.
48:08
Mozjakinova dělovka z mezikruží letěla těsně na brankou domácích.
47:50
Hosté se po vyhraném buly usadili před Ježovem.
47:36
Vyloučeným hráčem je Alexej Mastrjukov (TOG), který si za katrem odpyká dvouminutový trest za podražení.
47:08
Je signalizované vyloučení, ale hosté již několik sekund kombinují před Ježovem.
46:37
46:30
Avšak Bereglazov odvedl výbornou práci a vyhnal domácí z pásma.
46:11
Domácí se znovu usadili v útočném pásmu.
45:35
Vyhození hostujícího celku přes všechny čáry.
45:09
Barancev vypálil od modré čáry, ale mířil velmi vysoko a jeho střela skončila až v ochranné síti.
44:55
Domácí kombinují v útočném pásmu.
44:37
Rafael Batyršin (MET) dostává další dvouminutový trest, tentokrát za držení.
44:19
Na Pečurského nyní letělo několik nebezpečných střel, i tentokrát hostující gólman odolal!
43:40
Kovář vypálil téměř od modré čáry pouze do pozorného domácího gólmana.
43:28
Hosté se znovu usadili před Ježovem, kde zatím kombinují.
42:41
Fachrutdinov se zkusil obtočit zpoza branky, ale Pečurskij dokázal včas zakročit a puk pokrýt pod svou lapačkou.
41:32
O první útočný výpad ve třetí třetině se pokusili i domácí, ti však ztroskotali na pozorné hostující obraně.
40:40
Hosté vstoupili do třetiny aktivně! Do obrovské šance se před brankou dostal po přihrávce Mozjakina Zaripov, který svým backhandovým pokusem nepřekonal výborného Ježova!
40:10
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hokejisté Magnitogorsku.
40:01
Domácí dokázali ve druhé třetině přidat další dvě branky a po 40 minutách tu tak máme velmi překvapivé skóre 3:1 z pohledu domácího celku. A jedná se o zasloužené vedení, protože domácí celek je v dnešním utkání o dost lepším celkem než Magnitogorsk.

39:36
Golubev se však na druhé straně dostal do samostaného úniku, ale jeho pěkný blafák Pečurského nezaskočil!
39:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
38:42
Hosté se po další době dostali do útočného pásma na delší dobu. Nyní v něm kombinují.
38:06
Grigorenko se prokličkoval až před Ježova, kterého nedokázal natřikrát překonat!
37:41
Kosov svou střelou z pravého kruhu těsně netrefil branku domácích.
36:58
Ježov rozehrál do středního pásma až na Petrova, který tvrdou ranou od modré čáry nechal vyniknout hostujícího gólmana.
36:31
Ježov neměl problém ani se střelou Timkina z levého kruhu.
35:36
Kovář dorážel před brankou střelu Birjukova, ale domácí Ježov byl znovu pozorný.
35:11
Hosté hrajou jako úplně jiný tým a nedaří se jim téměř nic. Takhle určitě nehraje nejlepší celek Východní konference.
34:58
Po zákroku hostujícího gólmana se před brankou strhla menší potyčka mezi čtyřmi hráči, vylučovat se však nebude.
34:02
Valujskij vystřelil z pravého kruhu, jeho střela však byla zblokovaná až do ochranné sítě.
33:20
Kovářovu velmi slabou střelu z pravé strany si Ježov znovu pohlídal.
Komerční přestávka.
32:23
Ježov neměl problémy s Mozjakinovou ranou z levého kruhu.
32:09
Hosté jsou mírně rozhozeni a vůbec se jim nedaří rozehrávka. Puku se znovu zmocnili domácí.
31:27
30:55
A znovu se hosté osvobozují, tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří.
30:35
A další vyhození Metallurgu, tentokrát přes všechny čáry.
30:15
Hosté posílají puk do středního pásma a odcházejí střídat.
29:38
Osala je však již na ledě a hosté jsou ve čtyřech.
29:27
Velká šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Rafael Batyršin (MET) dostává za podražení trest 2 minuty an trestné lavici.
29:18
Vorobjov vypálil od modré čáry, jeho střelu však zblokoval Batyršin.
29:08
Metallurg znovu vyhazuje puk až za branku Ježova.
28:39
Pečurskij si připsal první zákrok proti střele Černikova z pravého kruhu.
28:20
Nyní se podařilo domácím usadit v útočném pásmu.
27:55
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
27:38
Oskar Osala (MET) neudržel nervy na uzdě a za nepříjemný zákrok dostává dvouminutový trest.
26:52
Podle očekávání v brance hostů končí velmi nejistý Košečkin a nahrazuje ho Pečurskij.
26:52
Togliatti právě vstřelilo branku!
Hala je v eufórii, protože takový výsledek nikdo nečekal! Slobodovu střelu vyrazil Košečkin pouze před sebe a ALEXEJ MASTRJUKOV již neměl problém dostat puk za záda hostujícího gólmana – 3:1. Asistence: Karol Sloboda a Vasilij Strelcov.
26:30
I po skončené přesilové hře drží domácí kotouč na svých čepelích.
26:04
25:55
Hostům se znovu podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
25:38
Valujskij svou další střelou z levého kruhu nepřekonal Košečkina.
25:08
Hostům se již podařilo dvakrát vyhodit puk až za branku Ježova.
24:04
Nyní se již vylučovat bude. Jevgenij Birjukov (MET) narazil Zaťoviče na mantinel a dostává trest 2 minuty na trestné lavici.
23:38
Batyršin za brankou hostů nepříjemně srazil k zemi Zaťoviče, za tento faul se však vylučovat nebude.
23:09
Ježov neměl problém s nahozením Potěchina.
22:33
Hosté se snaží na druhou branku domácího celku odpovědět srovnáním, zatím se jim však nedaří přechod přes útočnou modrou čáru.
21:07
Domácí si své vedení berou zpět! SEMJON VALUJSKIJ vypálil z levého kruhu a znovu překonal Košečkina, který působí v dnešním utkání nejistým dojmem – 2:1. Bez asistence.
20:35
Domácí se ihned ze začátku druhé periody usadili před Košečkinem.
20:10
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli domácí.
20:01
Máme za sebou první třetinu, ve které se překvapivě ve 4. minutě ujali vedení domácí hokejisté, kteří však o pár minut později o své vedení přišli a po prvních 20 minutách tak máme nerozhodné skóre 1:1.

Střely na branku: 8:11
Vyloučení: 2:1
Vyhrané buly: 6:9

Druhá třetina začne přibližně v 17:46.
20:00
19:55
Další a zřejmě poslední zákrok Ježova v první periodě, tentokrát proti střele Osaly z pravého kruhu.
19:40
Zakázané uvolnění domácích.
19:35
Zaripov se dostal na pravé straně k puku a zcela osamocený nedokázal překonat domácího gólmana!
19:08
19:01
18:23
Mozjakin se před brankou dostal k odraženému puku, který vyrazil Ježov za svou branku.
17:22
15:22
Vyloučení i na straně hostů – Oskar Osala (MET) dostává 2 minuty za hákování.
15:09
14:06
Grigorenko vypálil z pravého kruhu pouze do připraveného Ježova.
13:09
Další vyloučení na domácí straně. Jiří Hunkes (TOG) si za svůj krosček odpyká dvouminutový trest.
12:40
11:32
Zaripov zcela osamocen před Ježovem nedokázal domácího gólmana překonat!
10:40
Prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání je Semjon Valujskij (TOG), který dostává 2 minuty za sekání.
09:06
Další pokus Mozjakina skončil v lapačce pozorného Ježova.
08:08
Hosté přeci jen srovnávají stav utkání! Kdo jiný, než navrátilec do sestavy SERGEJ MOZJAKIN si s pukem zajel až k levému kruhu pro vhazování, odkud pěknou střelou zápěstím překonal Ježova – 1:1. Asistence: Jan Kovář.
07:42
Zaťovič se dostal do samostaného úniku, ale Košečkina blafákem nedokázal překonat!
06:38
Osala nahazoval puk na Ježova, ten si s tímto pokusem však poradil.
05:42
Hosté se snaží co nejrychleji srovnat, ale pozorná domácí obrana je zatím k ničemu nepouští.
04:38
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
03:49
Domácí jdou překvapivě a poměrně rychle do vedení! Šulakov vypálil od modré čáry, před brankou jeho střelu tečoval ANDREJ NIKITĚNKO a ten tak otevírá skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Vitalij Šulakov a Martin Zaťovič.
03:08
Osala s Kameněvem se dostali do brejku dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal překonat Ježova!
02:38
Na druhé straně od modré vypálil i Romanov, tentokrát musí Košečkin zasahovat.
01:28
Lee vypálil od modré čáry pouze nad branku domácího gólmana.
00:35
Hosté se usadili před Ježovem, zatím na něj však nevyslali žádnou střelu.
00:01

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Hunkes, Šulakov, Romanov, Vorobjov (A), Sloboda, Ogurcov – Černikov, Petrov (A), Golubev – Nikitěnko (C), Valujskij, Zaťovič – Mastrjukov, Bočarov, Šarov – Šenfeld, Strelcov, Fachrutdinov
Trenér: Sergej Světlov (RUS)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Těreščenko, Batyršin, Bereglazov, Chabarov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Jakucenja, Osala, Kameněv – Šafigulin, Kosov, Potěchin – Pare, Junkov, Grigorenko, Timkin
Trenér: Mike Keenan (KAN)

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Majtak, Pronškij.