Martin Zaťovič – Góly/Střely (0+2), čas na ledě (14:54)
Jiří Hunkes – Góly Střely (0+0), čas na ledě (13:25)
Karol Sloboda – Góly/Střely (0+1) čas na ledě (17:11)
Střely na branku: 27 – 34
Úspěšnost zásahů: 91,18% – 96,3%
Vyloučení: 2 – 2
Vyhrané buly: 25 – 30
Ve třetí periodě jsme se dočkali dvou branek. Hosté zvýšili svůj náskok, když se v 46. minutě trefil Ellison. Vypadalo to, že nás žádné drama nečeká, ale Togliatti mohl do hry vrátit Shenfeld, jenž jel trestné střílení. Při svém počínání ale napálil jen tyč. Lada se ale přeci jen gólu dočkala, když se půl minuty před koncem prosadil v přesilové hře Barancev. To je ode mne všechno. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:29
Togliatti právě vstřelilo branku!
Přesilovou hru domácí využívají bleskově. DENIS BARANCEV si najel od modré čáry k vrcholu kruhu do kterého dostal nabito. Zmiňovaný hráč nekompromisní dělovkou našel skulinku mezi betony Haugena, který je nestihl sklepnout včas. Asistence:
59:06
V samotném závěru se bude ještě jednou vylučovat. Lisovec podrazil soupeře a inkasuje za to trest za podražení.
58:17
Domácí muž masce zůstává v brance. Utkání se tak již pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto.
57:25
Szczechura zavezl kus černé pryže k rohu mantinelu, kde jej drží pod tělem. Prohrávající tým jej ani ve dvou hráčích nemůže vydolovat.
56:23
Už to nevypadá, že by se stalo něco překvapivého. Nahození Hunkese bez problémů zastavila defenzíva Minsku. Domácí jsou vykázani z útočné třetiny.
55:10
Shenfeld se nerozjel vůbec špatně. Nabral rychlost ze strany a poté vypálil. Jeho zakončení ale zastavila pravá tyč hostujícící svatyně. Teď měl Haugen velké štěstí!
55:10
Velká šance pro Ladu! Shenfeld byl faulován a pojede trestné střílení.
54:10
Nicméně se Dinamo brání skvěle. Hostům se daří vyhazovat puky do středního pásma, čímž se tak vyhýbají zakázaným uvolněním.
53:35
Moc času už nezbývá. Togliatti bude muset začít hodně riskovat, prohrává už o tři góly a minuty se krátí. Po nahození Romanova se bude vhazovat před Haugenem.
53:17
52:42
Naštěstí pro domácí tým se zatím obraná čtveřice dobře brání. Střelu Vesceho i Longleta dokážal gólman Ježov včas zlikvidovat.
51:17
Jenže je tu další trest na straně Togliatti. Hákováním se provinil Sloboda a Lada tak jde opět do čtyř.
50:14
Trochu volného prostoru obdržel Cheechoo, avšak ten svým pokusem napálil jen stojícícho obránce. Hra se přesouvá do středního pásma.
49:29
48:35
Vedoucí tým se snaží využít početní výhodu především k držení puku ve své moci. Minsk se k zakončení ani příliš nemá. Na Ježova zatím nepřílétla ani jedna střela.
47:29
Další nepříjemná situace pro domácí tým. Na trestnou lavici putuje Šulakov, jenž se provinil hrou vysokou holí.
45:47
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Stačil jeden rychlý útok hostů a je z toho další gól. Linglet zavezl podél mantinelu kus černé pryže do útočné třetiny. V ní vyprodukoval ostrý projektil, který dokázal Ježov vyrazit pouze ke straně. Pro jeho smůlu pouze do míst, kam si sjížděl MATT ELLISON, jenž se z dorážky nemýlil a tvrdou střelou propálil platichtícího brankaře. Asistence: Charles Linglet.
45:11
Nikitěnko přihrávkou od zadního mantinelu našel před brankou Zaťoviče. Český hráč střílel z dobré pozice, ale jen do výstroje pozorného gólmana.
44:18
Zatím se hraje bez jediného přerušení. Dinamo se soustředě brání a pokud získá puk, okamžitě jej posílá do středního pásma.
43:30
Jenže přišlo pochybení, kterého se snažil využít Kaljužnyj. jenž ujížděl ze strany na Ježova, nicméně zpomalil a k zakončení se nedostal.
42:28
U modré čáry dobře zaúřadoval Šulakov, který tak udržel útočnou třetinu. Domácí tak mohou pokračovat v kombinaci před svatyní Haugrna.
41:27
Jak je vidět, tak Lada na nic nečeká a snaží se hned ze začátku periody vlétnout do útoku. Chvíli na to pálil Ogurcov, ale jeho rána zamířila vedle.
40:38
40:01
Hráči jsou již na hřišti. Za malý okamžik vypukne třetí třetina.
Statistiky druhé třetiny:
Střely na branku: 10 – 9
Vyloučení: 0 – 1
Byhrané buly: 10 – 9
Druhé dějství bylo o poznání živější než to předchozí, ale paradoxně jsme se branky nedočkali. Domácí zlepšili výkon a tlačili se dopředu, avšak Haugen je zatím k nepřekonání a drží tak svůj tým nad vodou. Uvidíme, co přinese třetí perioda. Ta začne v 19:08.
40:00
39:28
Následně se to povedlo i Šinkevičovi, jenž vyvezl puk k protější svatyni a kotouč podržel pár vteřin v rohu kluziště.
38:51
Ihned po vhazování v útočné třeině hostů dokázalo Dinamo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
38:38
Až teď dochází k prvnímu vyloučení v zápase. Goroško obdrží menší trest za podražení.
38:05
Jenže je to boj s větrnými mlýni. Na branku Dinama letí jedna střela za druhou, ale téměř všechny jsou zblokované.
37:38
Pomalu se nám blíží závěr druhého dějství, Gól jsme v této třetině ještě neviděli, blíže k němu má Togliatti, které opět hrozí před Haugenem.
36:11
Poté přišel střelecký pokus od modré čáry. O ten se postaral Barancev, nicméně ten svou ranou trefil jen stojícícho protihráče.
35:49
Ani projektil Mastrjukova gólem neskončil. Útočník Lady se nestihl v brankovišti zorientovat včas a Haugen mu puk vypíchl.
34:32
Zatím je to urputný boj s výbornou defenzívou Dinama a ještě s lepším Haugenem. Ten je dnes velice jistý.
33:36
Chvíli na to přišel útok Kulakova, jenže ten se příliš daleko nedostal a o kus černé pryže jej obral na hranici modré čáry Hunkes.
32:29
Na protější straně musel hasit nebezpečí Ježov před nímž se Goroško dostal k odraženému puku, ale střelou z první našel jen beton domácího muže v masce.
31:15
Tentokrát už přišla šance Togliatti, avšak Haugen znovu udržel kotouč před brankovou čárou. Střela Petrova skončila mezi betony gólmana Dinama, který nevěděl kde má puk, naštěstí pro něj se z dorážky domácích nikdo neprosadil.
30:23
Už už to vypadalo, že se domácí dostanou do přečíslení dva na jednoho. Golubev byl zahákovánn, ale i toto rozhodčí nechali bez vyloučení.
29:13
Sledujeme pasáž, v níž se hraje převážně ve středu hřiště. Lada mírně polevila v útočné aktivitě, avšak stále je o něco lepší než Dinamo.
28:35
Linglet získal kotouč a objel s ním branku s cílem zakončovat k bližší tyči. Puk mu ale sjel z čepele, a tak z toho nic nevzešlo.
27:20
Nepřesnosti ale přicházejí. Špatná přihrávka Hunkese končí jen na zakázaném uvolnění.
26:28
Je překvapivé, že se zatím v dosavadním průběhu ještě nevylučovalo. Následuje komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
25:52
Po delší době se Dinamo vydalo do útoku. Přihrávku Lisovce využil Vesce, nicméně ten svým pokusem poslal puk jen k zadnímu mantinelu
25:26
Hosté pod tlakem vyhazují kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrátí do útočné třetiny Togliatii.
24:25
Rozhodně ale sledujeme z domácí strany výrazně aktivnější hru než v první části. Haugen se musí mít o dost víc na pozoru.
23:18
Na pravé straně brankoviště číhal osamocený Zatovič. Český hráč ale nedostal přesnou přihrávku, a tak svou ranou branku netrefil.
23:06
Následně už hostujícící brankař musel přerušit hru. Nahození Belousova bylo nebezpečné a Haugen nechtěl riskovat dorážení.
22:40
Rychlé přečíslení na druhé straně zakládal Mastrjukov jehož střelecký pokus z mezikruží zaplul přímo do připravené lapačky Haugena.
21:22
Velká šance Kaljužného. Ten si nabruslil od mantinelu před brankoviště, kde si díky kličce udělal dobrý prostor ke střele. Jenže odkrytou část branky nedokázal trefit.
20:41
Szczechura si najel do útočného pásma, ale k zakončení se nedostal byl vytlačen do strany a poté mu domácí puk od hole sebrali.
20:01
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 5 – 14
Úspěšnost brankářů: 85,74% – 100%
Vyhrané buly: 6 – 12
Tak už nijak. Je za námi první část, v níž byli výrazně lepší hokejisté Minsku. Ti se dostali do vedení již ve 2. minutě, kdy se dokázak prosadit Kulakov. Následně navýšil vedení Minsku v 10. minutě Cheechoo. Domácím se v útočné fázi vůbec nedaří a Haugen je zatím velice jistý. Druhá perioda začne v 18:20.
20:00
19:25
Dinamo Minsk se zdržuje opět před Ježovem. Uvidíme, jak s tím vedoucí tým naloží.
18:44
Krátce na to přišla střela příklepem. O tu se postaral z mezikruží Nikitěnko, ale ten svým pokusem napálil jen beton přesouvajícího se ho brankaře.
17:36
Špatné rozehrávky domácích se snažil využit najetý Kaljužnyj, nicméně střela z hokejky kapitán zamířila jen do zadního mantinelu.
16:21
Následuje přerušení a bude se vhazovat v útočné třetiny Minsku po pravici Haugena.
15:13
Bočarov vypálil prudký projektil od modré čáry. Haugen neměl zakrytý výhled, a tak letící puk bez potíží zachytil do své lapačky.
14:11
Nicméně krátce na to zůstla Szchechura osamocený, ale naštěstí pro domácí nedokázal vyprodukovat přesnou ránu.
13:35
Čas běží, hraje se poměrně dlouho bez přerušení, avšak na ledě se toho moc neděje. Dinamo stále hrozí před Ježovem, ale Togliatti se v této chvíli dobře brání.
12:21
Rychlý protiútok domácím nevyšel. Přihrávka Romancova směřujícící na Zaťoviče byla zablokována.
11:52
To ukázal i v následné akci Vesce jehož nahození musel Ježov podržet před dotírajícími protihráči.
11:24
Tak či tak je ofenzivní sála Lady na nulové úrovni. Domácím se nedaří přechod do útočného pásma a Dinamo je stále aktivnější.
09:18
Snížit se pokusil Černikov, který se dostal k odraženému puku v útočné třetině. Domácí útočník ale nevystřelil vůbec ideálně.
09:01
Kaljužnyj obkrožil branku a skvělou přihrávkou naslepo poslal puk na protější straně kuziště, kam si sjížděl JONATHAN CHEECHOO. Ten se v bezprostřední blízkosti Ježova nemýlil a ranou z první usměrnil kotouč k bližší tyči. Asistence: Alexej Kaljužnyj.
07:45
Nic se na tom nezměnilo ani v následné akci. K zakončení se sice dostal Petrov, nicméně jeho rána zamířila jen do ochranné sítě.
06:28
Domácím se ale zatím v útočné fázi vůbec nedaří. Haugen v dosavadním průběhu nemusel řešit žádnou vážnější střelu.
05:22
V individuální akci se pokoušel prosadit Elisson, nicméně ten nahodil kotouč za branku, ale už jej nestihl dojet. Do útoku tak míří Lada.
04:52
Utkání zatím nemá rychlý spád. Poměrně často se přerušuje. Před chvíli se Dinamo provinilo zakázaným uvolněním.
03:20
Krátce na to přišla další střela. Tentokrát z hole Valuského. Gólman hostů raději přerušil hu.
03:16
Belousov se vydal do rychlého protiútoku. Tvrdou střelou ale našel jen lapačku číhajícího Haugena.
02:10
Celek hostů je i nadále aktivní a tlačí se před branku Togliatii. Domácí se brání ve své obranné třetině.
01:18
Tak to je rychlost! Hosté jdou velice brzy do vedení a nutno dodat, že velice kuriózním gólem. ALEXANDR KULAKOV se snažil přihrávat před brankoviště, avšak jeden z obránců jeho puk ztečoval tak nešťastně, že kotouč zamířil k Ježovi, a ten si ho ramenem srazil za vlastní záda. Gól musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Artur Gavrus.
00:22
První úspěšný zákrok si připsal Haugen po střele Černikova. Hra je přerušená a bude vhazovat před hostujícící svatyní.
00:01
Hráči jsou již na hřišti. Za malý okamžik zápas vypukne. Domácí nastoupí v modré kombinaci. Hosté v bílé.

Lada Togliatti: Ježov – Barancev, Sloboda, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Ogurcov, Stulov – Černikov, Petrov, Golubev – Nikitěnko (C), Valuskij, Zaťovič – Mastrjukov, Bočarov, Šarov – Belousov, Shenfeld, Střelcov.

HC Dinamo Minsk: Haugen – Bailen, Noačjov, Švarný, Goroško, Lisovec, Šinkevič, Filičkin – Cheechoo, Szczechura Kaljužnyj (C) – Ellison, Vesce, Linglet – Kulakov, Gavrus, Meleško – Razvadovskij, Drozd, Zacharov.

Rozhodčí: Kadyrov, Safjullov – Koršak, Černyšev.
Krásné hokejové odpoledne. V dnešním střetnutí kontinentální ligy se utká Lada Togliatti, které na své půdě přívítá tým HC DInamo Minsk. Favoritem tohoto střetnutí je domácí celek a zápasem Vás provede Martin Doležal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.