Martin Zaťovič (TOG) 0 + 0
Karol Svoboda (TOG) 0 + 0
Peter Podhradský (TOG) 0 + 0
Jiří Hunkes (TOG) 0 + 0
Skvělé představení brankáře Ježova a Lada bere všechny body. Domácí gólman zlikvidoval několik opravdu vyložených šancí soupeře a v závěru uhájil těsné vedení. Tým z Togliatti může za dnešní vítězství vděčit především svému gólmanovi. V závěru hodně aktivní Záhřeb nedokázal skórovat a domů se vrací s prázdnou.

Statistiky utkání:
Střely – 23:28
Trestné minuty – 6:22
60:00
59:58
V závěru utkání minul z velké vzdálenosti Zaťovič prázdnou klec. To ale domácí mrzet nemusí.
59:42
Neuvěřitelný zákrok Ježova. Ten lapačkou sebral Pelletierovi obrovskou šanci. Ruský gólman drží svůj tým.
59:19
Puk nepřešel přes brankovou čáru, takové je rozhodnutí arbitrů!
59:19
Ježov nepředvedl zrovna jistý zákrok. Puk jen s obtížemi udržel na tyčce. Rozhodčí si vše ještě ověří u kolegy u videa.
58:45
Brust již mohl odjet na střídačku. Záhřebský celek je v šesti v útočném pásmu.
58:25
Togliatti před Brustem. Situace se hostům komplikuje.
58:00
Záhřebu již na vyrovnání zbývají poslední dvě minuty!
57:30
Hosté v ofsajdu. Chvilka na nabrání nových sil pro Ladu.
56:47
Brankář Lady opět zasahuje. Anderson si obkroužil branku a donutil Ježova k efektnímu zákroku.
55:56
Domácí mají skvělý forčekink, Záhřebští jen s obtížemi hledají cestu přes střední pásmo.
55:12
Vhazování v útoku Medveščaku.
53:37
Skvělý zákrok Barryho Brusta! Brankář chorvatského celku vyjel proti Bočarovovi, který se k volnému puku řítil zcela osamocený, a drží tak šance na bodový zisk.
52:57
Zaťovič a spol. operují před brankou Záhřebu. Ke střele se sice dostat nemohou, taková situace ale domácím vůbec nevadí.
52:14
Glumac se natlačil do brankoviště a procpal puk za brankovou čáru! Rozhodčí však gól uznat nemohli, jelikož hostující forvard atakoval Ježova, který nemohl zasáhnout.
51:32
Togliatti se jen brání. Puk putuje jen za Brusta a domácí jedou střídat.
50:43
50:19
Velký tlak Záhřebu! Puk již poskakoval v brankovišti za překonaným Ježovem. Domácí obrana však rychle vyhodila kotouč.
49:59
Segal pohotově vypálil z prostoru mezi kruhy. Ježov vytáhl skvělý zákrok a vzal hostům šanci.
49:05
Petrov ukořistil kotouč a už to vypadalo, že se dostane do samostatného úniku. Nakonec jen nahodil a jel střídat.
48:43
Šance pro Záhřeb vyrovnat. Jiří Hunkes pyká za nedovolené bránění.
47:58
Po návratu vyloučeného hráče chtěli hosté založit útok, jejich snažení zastavuje postavení mimo hru.
47:35
47:15
Vorobjov nahazoval na Brusta. Mimo.
46:26
Další zákrok pro Barryho Brusta. Bocharov se dostal k nadějné dorážce, z bezprostřední blízkosti však neskóroval.
45:35
Popovič dostává dvě minuty za napadení. Lada bude hrát přesilovku.
45:28
Belousov v dobré šanci. Domácí forvard vypálil v mezikruží, brankář chorvatského celku neměl jednoduchý úkol, přesto zasáhl.
44:36
Lada zatím v této periodě spoléhá především na rychlé brejky. Záhřeb musí dát branku, a tak se co nejvíce tlačí před Ježova.
43:09
Po Segalově pokusu si na kotouč sáhl i domácí gólman. Bude se vhazovat v útoku Medveščaku.
42:10
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Výhodnou situaci zakončoval střelou Martin Zaťovič, Brust si na jeho pokus počíhal. Tohle byla velká šance Lady.
40:56
Oba týmy začínají opatrně. Brankáři zatím zastavili jen pár málo nebezpečných nahození.
40:01
Branky se diváci dočkali hned v úvodu třetiny. Jurij Petrov dokonal obrat ve skóre a Lada může do kabin odcházet spokojenější. Medveščak však rozhodně nebyl bez šance, v prostřední části byl i střelecky aktivnější. Pro hosty před závěrečným dějstvím není rozhodně nic ztraceného.

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 7:9
Trestné minuty – 2:18
Další třetina začne přibližně v 19:14.
40:00
39:31
Další zákrok pro gólmana Medveščaku, domácí alespoň v závěru třetiny přidali na aktivitě.
38:45
Bočarov osvobodil Ladu, když dokázal vyvézt kotouč a v jízdě ohrozil Brusta.
38:28
Nicméně chorvatský celek si nezvládá vytvořit vyloženější příležitost. Ježov opět bez obtíží zasahuje.
38:04
Záhřebští hokejisté svého soupeře téměř k ničemu nepouští, Toglitatti je sevřeno ve vlastní třetině.
37:19
Lada je mírně pod tlakem, což vyústilo v zakázané uvolnění.
37:15
Poskakující puk zkrotila Ježovova lapačka.
36:35
Hutchinson se dostal k zajímavé dorážce. Poloprázdnou branku však o několik centimetrů minul.
35:56
35:40
Zbytek přesilové hry odehrál Medveščak úspěšně. Hostující brankář již nemusel řešit větší problémy, jeho spoluhráči dokázali několikrát vyhodit.
34:04
Po dělovce od modré čáry za Brustem zazvonila tyčka!
33:56
Anderson dostává menší trest za podražení a za následné protesty obdržel Trotter osobní desetiminutový trest. Velké komplikace pro záhřebský tým.
33:27
Záhřeb se sice drží v útoku, do lepší střelecké příležitosti se ale nemůže dostat. I střela Billa Thomase byla zblokovaná.
32:43
Lada v ofsajdu. Bude se pokračovat po komerční přestávce.
32:35
Brust naopak musel zlikvidovat těžké nahození. Před ním ho ještě několik hráčů stihlo tečovat.
31:51
Medveščak by rád něco udělal s aktuálním skóre. Nedaří se mu však udržet se v útočné třetině.
30:54
30:12
Záhřebští se brání velmi dobře, puk putuje až za branku Lady.
29:15
28:54
Domácí brankář ukryl puk ve své výstroji. Polushaj chtěl získat puk pro sebe, s aktivitou to však přehnal a dostává menší trest za sekání.
28:23
Pelletier z prostoru mezi kruhy nastřelil jen masku dobře postaveného Ježova.
27:39
Lada si zahraje v oslabení. Barancev poslal puk mimo hrací plochu a odsedí si dvě minuty.
27:29
Po divočejší pasáži hry oba týmy hrají pečlivěji v obraně a nikdo se bezhlavě nežene do útoku.
25:46
Domácí si málem poslali sami kotouč do branky, Golubev ho totiž nešťastně zasáhl bruslí. Na poslední chvíli puk poslal pryč jeden z jeho spoluhráčů.
24:19
Hosté v plném počtu. Medveščak ustál dvojnásobné oslabení.
23:47
Belousov zůstal na pravé straně brankoviště zcela sám. Jeho spoluhráč na něj okamžitě nasměroval puk. Následná střela však nepřešla přes beton brankáře Brusta.
23:07
Hosté sice dokázali vyhodit, Lada již však opět operuje v útočné třetině.
22:19
Medveščak půjde do tří! Barry Brust rozehrál tak nešikovně, že poslal puk mimo hrací plochu a to si vysloužilo dvouminutový trest.
21:57
Za sekání již pyká Hutchinson.
21:57
Šarovova dělovka způsobila v obraně Záhřebu hodně zmatků. Hosté nakonec museli sáhnout k nedovolenému zákroku, rozhodčí budou vylučovat.
20:59
Medveščak v ofsajdu.
20:19
Togliatti právě vstřelilo branku!
Hned v úvodu třetiny se Lada se ujímá vedení a otáčí vývoj utkání. JURIJ PETROV v prostoru pravého kruhu získal puk a ihned vypálil. Brustovi kotouč propadl mezi betony. Asistence: Stanislav Bočarov.
20:01
První perioda je minulostí. Úvodních dvacet minut nám přineslo po jedné brance na obou stranách. Nejdříve se prosadili hosté, kteří hráli s pukem většinu třetiny. Pak ale skvělým individuální představením vyrovnal Ogurcov. Do druhé části tak oba týmy půjdou za stavu 1:1.

18:59
Hosté v plném počtu. Chorvatský celek má k dispozici krátkou početní převahu.
18:46
Hra ve čtyřech sedí více Medveščaku. Hosté jsou aktivnější, záhy se navíc vrátí vyloučený hráč a Záhřeb bude hrát v přesilovce.
17:28
O hru v početní převaze se hokejisté Togliatti připravili sami. Vorbjov si přidržel spoluhráče a již pyká na trestné. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
17:17
Romanov míří jen nad branku střeženou Brustem.
16:56
První přesilovku si zahraje domácí Lada. Kinrade je odeslán na trestnou za držení.
16:17
Wright v jízdě napálil puk na branku, muž s maskou v brankovišti Togliatti vyráží do ochranné sítě.
15:09
Medveščak zastavuje ofsajd.
14:49
Hosté vypadají lehce zaskočení inkasovanou branku. Většinu první periody byli aktivnější.
13:37
Je vyrovnáno! DMITRIJ OGURCOV získal v útočném pásmu puk, obehrál dva bránící hráče a zamířil k brance hostů. Následně se prořítil kolem brankoviště a střelou přes ležícího Brusta zakončil krásnou individuální akci. Asistence: Alexander Šarov.
12:46
Lada se vůbec nemůže dostat z vlastní třetiny. Ježov musel opět zasahovat po střele z modré čáry.
12:02
Thomas do útočné třetiny vjel rychleji než puk, a zastavuje ho tedy postavení mimo hru.
11:23
Katič z dobré pozice nastřeluje jen betony pozorného gólmana Togliatti.
10:37
Domácí brankář má stále více práce. Tentokrát odolal a bude se vhazovat.
08:49
Medveščak právě vstřelil branku!
Záhřebští se také jako první ujímají vedení! Anderson v rohu vybojoval kotouč a okamžitě ho nasměroval před brankoviště Lady. Tam byl dobře postavený BILL THOMAS, který z první překonává Ježova. Asistence: Matt Anderson a Ville Leino.
08:10
Hosté jsou zatím aktivnější. Pelletier se dostal k volnému kotouči v prostoru mezi kruhy, domácí gólman zasahuje.
07:30
Agilní Polushaj obkroužil klec domácích a rozhodl se zakončovat bekhendem. Ježov kryje puk.
06:25
Ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v útoku.
05:58
Trotter šikovným nahozením vybojoval pro právě nastupující elitní formaci svého týmu vhazování před Ježovem.
04:23
Nyní se pomalu probouzí i domácí. Černikov si dobře udělal prostor ke střele. Jeho zakončení však dokázal Brust zlikvidovat.
03:48
Ruský tým se dostal pod menší tlak. Obránci museli vyhodit kotouč přes celé kluziště.
02:53
Další zákrok pro brankáře Lady. Ten zastavuje nepříjemně tečované nahození.
02:15
Rodmanův pokus ukrývá Ježov ve své výstroji.
01:39
Puk za brankou Záhřebu. Oba týmy střídají.
00:58
První zákrok si připsal i Brust v brance hostů, když vyrazil betonem puk do rohu.
00:28
První zajímavější šanci si vytvořil Medveščak. Matt Anderson dostal ideální pas a prověřil Ježova z bezprostřední blízkosti.
00:01
Oba celky se již objevují na ledě. Do úvodního vhazování zbývá již jen pár okamžiků.

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Sloboda, Šulakov, Hunkes, Vorobjov, Romanov, Ogurcov, Stulov – Bočarov, Petrov, Golubev – Nikitěnko, Valuskij, Fedorov – Šenfeld, Belousov, Zaťovič – Mastrjukov, Fachrutdinov, Šarov.

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Martinović, Flood, Kinrade, Morrisonn, Popovič, Hutchinson – Thomas, Leino, Anderson – Segal, Pelletier, St. Pierre – Murray, Glumac, Björkstrand – Polushaj, Wright, Trotter.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Golovljov, Čubykin.
Československá stopa v utkání

Jiří Hunkes (TOG) 3 + 2
Peter Podhradský (TOG) 2 + 4
Karol Sloboda (TOG) 2 + 1
Martin Zaťovič (TOG) 4 + 4
Medveščak Záhřeb:
Chorvatský celek zatím v KHL odehrál jen jednu sezonu, ve které zvládl postoupit do vyřazovacích bojů. Jeho pouť ale již v prvním kole ukončil pražský Lev. Medveščak by minimálně podobný výsledek rád zopakoval, ovšem zatím okupuje obdobné příčky jako Lada v opačné konferenci. Záhřebští sází především na zámořské hráče, Chorvati tvoří v sestavě menšinu. To se také musí projevit na stylu hry, můžeme se těšit na představení plné hitů ve stylu NHL.

Lada Togliatti
Domácí se po čtyřech letech vracejí do ruské Kontinentální hokejové ligy a od úvodu třetího ročníku v této soutěži dokazují, že se budou snažit atakovat hranici pro postup do play-off. Zatím jim ve Východní konferenci náleží jedenáctá pozice. V týmu kromě ruských hráčů vyniká několik českých a slovenských hokejistů. Podhradský vede produktivitu obránců, nezaostává ani Zaťovič s Hunkesem.

Lada – Dinamo Mn 1:3
Lada – Atlant 1:2sn
Lada – Traktor 3:4
Neftěchimik – Lada 1:4
Lada – Ak Bars 2:3p
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům KHL! Dnes Lada Togliatti na svém ledě přivítá Medveščak Záhřeb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.